i De onderzoekingstocht met de 0 16 Het bergen van de Lutine De scheepsbotsing bij Terschelling De Pachtwet zal worden behandeld Italië worstelt met een begrootingstekort Het terugtrekken der buitenlandsche vrijwilligers Baldwin's heengaan De zomertijd gaat in! Marktberichten Mussert ontwapend Een drie-maal-weeksche KX*M*-dienst op Indië? Eerste Kamer Nieuwe Duitsche gezant bij het Vaticaan? Duitschland woedend op kardinaal Mundelein V n WIL JU NIET EENS VOOR RUDEN NEE JAN,ZOOLANG JE RUPE TABAK ROOKT,ZIT IK LIEVER ACHTER EN GENIET VAN DE GEUR/' NIEMEUER's SHR TABAK VAN 5TOT 15 CT. R HALf ONS Prof. Vening Meinesz spreekt. Voor de Kon. Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot" hield prof. dr. F. A. Vening Meinesz in gebouw „Excelsior" een lezing met lichtbeelden over: „De reis van Hr. Ms. onderzeeboot* „O 16" in den Noord-Atlanti- schen Oceaan in het voorjaar 1937." Onder hartelijk applaus betrad prof. Ve ning Meinesz het podium en betuigde aller eerst zijn erkentelijkheid voor het werk van de Nederlandsche marine en de medewer king, die zij altijd aan de wetenschap ver leend heeft. De reis van de „O 16" was spe ciaal gewijzigd voor sprekers wetenschappe lijke onderzoekingen. Deze onderzoekingen waren een aansluiting aan die, welke spr. reeds eerder gedaan heeft en wel respectieve lijk met de „K 13". de „O 13" en do „K 18". Door deze navorschingen kon men tenslot te belangrijke wetenschappelijke conclusies trekken en wel op tweeërlei gebied, n.1. ten eerste dat van het zwaartekrachtsonderzoek en verder dat van diepzeepeilingen door mid del van echo-signalen. Het zwaartekrachtsonderzoek. Wat het zwaartekrachtsonderzoek betreft, waarmee spr. zich dezen avond voornamelijk zal bezighouden, dit houdt weer verband met de verdeeling van water en land op het aardoppervlak Onder de z.g. aard-schil, die een 40 a 60 K.M. dik is, bevindt zich een vloeibare massa, waarop de aardschil, de stugge massa, als het ware drijft. Nu is het zoo gesteld, dat, waar zich aan de aard-op pervlakte groote verheffingen bevinden, deze ook aan den onderkant van de aardkorst be staan. Er wordt In doorsnede dus een soort spie gelbeeld gevormd. Bij de oceanen met groote diept© zou men dus een dunne aardkorst verwachten. Zwaartekrachtmetingen nu, hebben aangetoond dat dit voor oceanen niet geheel opgaat. Er wordt daar in het algemeen een grootere zwaartekracht, dus groote- re massa geconstateerd. Dit wijst er weer op, dat de aarde inwendig niet tot rust gekomen is, dat onder de aardkorst verschuivingen plaats hebben, stijgende stroomingen on der de vastelanden, dalende onder de oceanen. Deze verschuivingen hebben menschelijkerwijs gezien geen groote snelheid. Het maximum is pl.m. 10 c.M. per jaar, doch geo logisch gezien brengt dit groote con sequenties mee. Het nut van de diepzee-metingen. Voorts kunnen de diepzee-metingen een Verklaring geven voor de theorie van Wege- ner, volgens welke de Atlantische Oceaan zou zijn ontstaan, door scheuring van vas teland. Amerika eenerzijds, Europa en Afri ka anderzijds zouden vroeger aan elkaar hebben vastgezeten, doch door scheuring van het aardoppervlak langzaam van elkaar Verwijderd zijn geraakt. Door onderzoek Van de aardpiooien, welke dan de gebergten zouden zijn, kan men bevestiging van deze theorie krijgen. Tropische verschijnselen bij de Polen. Ten slotte betoogde prof. Vening Meinesz dat niet alleen verticaal, doch ook horizon taal de aarde verschuift. De aardkorst be weegt ten opzichte van de inwendige plas tische massa. Dit brengt Pool-verschuiving met zich mee. Zoo heeft men aan den evenaar reeds Poolverschijnselen geconsta teerd, terwijl men omgekeerd dicht bij de Polen tropische verschijnse len heeft waargenomen. Dit wijst er op, dat de verschui ving van de Polen een voortduren de evolutie is. De rijzingen en dalingen van de aardkorst worden ook veroorzaakt door temperatuursverschillen. Tij dens den tocht met de „O 16" heeft men daar veel aandacht aan be steed. Spr. kon daarover nog weinig mededee- len, omdat de berekeningen nog in vollen gang zijn. Wanneer het resultaat daarvan hekend is, zal men tenslotte tot wetenschappelijke con clusies kunnen komen. Na deze inleiding vertoonde prof. Vening Meinesz een aantal lichtbeelden, aan de hand waarvan hij een levendige beschrijving yan de interessante reis gaf. De N.S.B.-leider heeft, in gezelschap van mr. van Vessem, zijn zweep op het Amsterdamsche Gerechtshof ge deponeerd. Gisterochtend heeft de algemeen leider van de N.S.B.. ir. A. A. Mussert, verge zeld van mr. van Vessem, een onderhoud gehad met den Officier van Justitie te Am sterdam, mr. dr. J. A. van Thiel. Tijdens dit onderhoud heeft mr. van Vessem het zweenje overhandigd, waarmede geslagen is. Nog geen dienstregeling vast gesteld. Het A.I.D. „De Preangerbode" ver neemt dat, indien voldoende erva ring met de D.C. 3's zal zijn ver kregen, met ingang van 1 Novem ber de K.L.M. een drie maal week- schen dienst op Indië zal onderhou den. Bepaalde vertrekdagen zijn nog niet' vastgesteld. Bij informatie deelde de K.L.M. ons mede, dat omtrent een drie maal week- schen dienst naar Indië nog niets is vast gesteld. Be Pretoria is ongeveer 20 voet op de Helka inqeloopen. Omtrent de aanvaring bij Terschelling tusschen het Britsche schip „Helka" en het Duitsche schip „Pretoria" (zie elders in ons blad) vernemen wij nog de volgende bijzonderheden. De „Pretoria" is gisterenavond te Amster dam aangekomen en in het dok van de Nederlandsche Dokmaatschappij aan een onderzoek onderworpen. Gebleken is, dat in de voorpiek aan stuur boordzijde een gat is ontstaan ter grootte van een manshoofd. Eenige platen zijn om gekruld. In den modern gevormden steven bevindt het gat zich juist op de plaats waar de boeg onder water breed uitloopt. Het zal de vraag zijn of het herstel in kor ten tijd zal kunnen geschieden. De vijfhonderd passagiers, die de trip HamburgRotterdam Antwerpen mee maakten, zijn van boord gegaan. Naar ver luidt zouden zij heden de bollenvelden gaan bezoeken. De „Helka" was tegen middernacht voor- gaats te IJmuiden. Op last van de haven autoriteiten zal het schip voorloopig in de buitenhaven aan de meerstoelen achter het fort worden gemeerd teneinde een onder zoek in te stellen voordat het naar Am sterdam opvaart. De „Helka" is thans in de buitenhaven te IJmuiden gemeerd. Uit het voorloopig onderzoek is geble ken, dat de „Helka" aan stuurboordzijde een gat van ongeveer acht voet heeft en dat de „Pretoria" ongeveer 20 voet op haar is ingeloopen. Tengevolge hiervan is tank no. 15, welke gevuld was met gasolie, ge heel leeggeloopen. Alvorens het schip naar Amsterdam kan opvaren zal ook tank no 13 worden leeggepompt en zullen peilingen in de overige tanks plaats hebben. Persoonlijke ongelukken kwamen niet Voor, De N.V. van Wienen's Duik- en Bergings Mij. zal met een inge nieus toestel de Lutineschaften trachten te bereiken. Naar aanleiding van de nieuwe pogingen, welke in het werk gesteld zullen worden om de zich nog in het wrak van de Lutine bevindende goudlading te bergen, deelt prof. Ir. Chr. K. Visser, hoogleeraar aan de tech nische Hoogeschool te Delft het volgende mede: Op talrijke plaatsen, over den geheelen aardbol verdeeld, zijn in den loop der tijden schepen met kostbare ladingen vergaan en het spreekt vanzelf dat steeds plannen wer den beraamd deze schatten te bergen. Voor het geval de stranding had plaats gehad op ondiepe gronden en het schip door verschillende oorzaken nog niet te diep was weggezonken, konden in vroeger jaren met behulp van de destijds ter beschikking staande uiterst eenvoudige werktuigen dik wijls aanzienlijke waarden worden gebor gen. Voor het geval echter wrakken wegzin ken in sliblagen, zooals veelvuldig voorkomt in baaien, of wel in het zand van de zand banken, waarop de stranding heeft plaats gehad, kan met dergelijke primitieve werk tuigen niet meer worden volstaan. Het voortschrijden van de techniek, bijv. de uitvinding van het helmduiken en het onder water wegzuigen van zand door mid del van zgn. zandzuigers heeft echter steeds weer nieuwe mogelijkheden tot berging ge schapen. Evenals vroegere pogingen moest echter ook de poging t.a.v. de Lutine weer worden gestaakt, door verzanding van het wrak, waardoor de helmduikers niet bij machte waren dit te bereiken. Op dit oogenblik liggen de wrakstukken van de Lutine bedolven onder een laag van ongeveer 10 meter zand, op een diepte van rond 15 meter on der den zeespiegel, waardoor van dergelijke pogingen tot berging van de lading geen succes meer mag worden verwacht. Dit wordt echter geheel anders bij toepassing van een werkwijze, waarbij het mogelijk is zonder be zwaar voor dergelijke slib- of zand lagen heen te dringen. Het daarbij gebezigde toestel m den vorm van een opgehangen dui kerklok opent de mogelijkheid om een droge verbinding tot stand te brengen tusschen de buitenlucht en de voorwerpen of schatten, welke onder zulke lagen zijn bedolven. Het werken daarmede geschiedt onder luchtdruk, geheel in den dro ge. en zelfs bij electrische verlich ting, zoodat elk voorwerp goed kan worden waargenomen. De belemmeringen, welke worden onder vonden bij h?* gewone duikerwerk, als ge volg van het zware duikerpak en de don kere omgeving, waarin gewerkt moet wor den, zijn daarbij dus geheel vervallen. Het toestel van den heer van Wienen leent zich in hooge mate voor het uitvoeren van werken van den meest verscheiden aard, voornamelijk van die onder water in slib of zand. zelfs tot een diepte van 20 a 2" meter onder den waterspiegel. De N.V. van Wienen's Duik- en Ber gingsmaatschappij I.O., heeft opdracht verkregen de bergingswerken op de „Luti ne" uit te voeren. Zij heeft zich tevens de optie verzekerd over een zeewaardig moederschip, dat nog enkele wijzigingen zal moeten ondergaan voor het werken met het bedoelde toestel. Een poging om met behulp van een der gelijk toestel gezonken wrakken te bereiken is allerminst een hersenschim. Het bestuur van de genoemde bergings maatschappij is er zich ten volle van be wust, dat de omstandigheden met betrek king tot de Lutine, zeker niet. in alle opzich ten gunstig zijn, doch het is de meening toe gedaan, dat zeer zeker tegenover het pessi mistisch standpunt, dat ten opzichte van de Lutine thans wordt ingenomen, een ge zond, gematigd en gefundeerd optimisme mag worden gesteld, nu een toestel is uitge vonden, dat op het gebied van bergings werk, als hiervoren bedoeld, in tal van ge vallen tot het gestelde doel zal kunnen voe ren. Onderwijszaken Het z.q., „zwijgrecht". Den Haag, 21 Mei 1937. President De Vos van Steenwijk heeft blijkbaar wel gevoeld, dat zijn onwil om in de thans nog loopende periode het ont- werp-Pachtwet op de Senaats-agenda te plaatsen, nadere toelichting behoefde, al thans, hij kwam heden met een nogal uit voerig speechje voor den dag toen beslist zou worden over het voorstelVan Sasso van IJsselt (R.K.) om alsnog de nieuwe Pachtwet vóór de ontbinding te behandelen. Praeses voerde een drietal argumenten aan ter verdediging van zijn standpunt. De heer De Vos van Steenwijk kreeg steun van mr. Van Citters (A.R.) die achter het voorstelVan Sasse zuiver „politiek' meen de te moeten zien, doch er verhieven zich meer stemmen tegen de presidieele gestie zoo van prof. Anema (A.R.), sprekende na mens een deel zijner fractie en ven oordeel zijnde, dat de pachtzaken nog in deze pe riode behooren te worden afgedaan, het het eens zijnde met mr. Van Sasse, die er op wees, dat ontbinding der Eerste Kamer beteekent: sluiting van de afdoening der zaken, wat in casu het Pacht.vraagstuk hopeloos zou vertragen, zeker als de nieu we Regeering eens niets van het voorlig gende ontwerp zou wiljen weten. Het. pres tige der Kamer vordert zoo zei de nes tor dat" belangrijke ontwerpen,-'die -in staat van wijzen zijn, worden afgedaan, wat ook de deferentie jegens Regeering en Tweede Kamer vordert. Mr. Mendels (S. D.) achtte de argumen ten des voorzitters ook niet steekhoudend. Tenslotte werd het amendement Van Sas se aangenomen met 327 stemmen (de Li- beraden, de A.R.-leden Van Citters en Briët en de CHheeren De Gijselaar Van der Hoeven en de voorzitter. Zoodat de Senaat bij uitzondering op voorstel van den heer Mendels op a.s. Maandag zal vergaderen. Heden werd een niet-onhelangrijk deel der agenda afgehandeld, ofschoon morgen nog veel in „normale dagen" zwaar verteer baars 'te wachten staat, o.a. het ontwerp nopens de collectieve contracten dat aan gaande de spoorweg-reorganisatie. Maar men zal wel zoo verstandig zijn, met de welhaast demissionaire ministers niet veel meer te praten. Minister Slotemaker had 't vandaag ook niet moeilijk met zij/ on- derwijs-concentratie-ontwerp, dat slechts 3 tegenstemmen kreeg, en wel de S.D. heeren Mendels, Ossendorp en Rugge. Hun partij- genooten mevr. Pothuis, en de heeren Her mans, Danz en de Zeeuw waren vóór. Z. Exc. had de oppositie gewaarschuwd tegen critiek, welke den ouden schoolstrijd weer zou kunnen doen ontketenen, ontkennend dat in de bekende Staatscommissie „Rechts" zijn zin zou hebben doorgedreven. De nieu we regeling werd immers goedgekeurd door alle daarbij betrokken partijen, nadat ieder op zijn beurt offers had gebracht, Volgens den minister kan de thans geschapen rege ling de verstoorde verhoudingen herstellen. Een deel van don middag ging heen met de afdoening van de wijziging van het Wet boek van Strafvordering, beoogende het voorschrift, waardoor hij het vooronderzoek de rechterlijke ambtenaar den verdachte moet meedeelen, dat hij niet verplicht is op de hem gestelde vragen te antwoorden, te doen vervallen. Mr. Mendels voerde in deze een nogal vurige oppositie, en zijn ze ker geestig betoog was erop gericht om aan te toonon, dat het wegvallen van de verplichte mededeeling in de practijk zal neerkomen op gewetensdwang, wijl juist de onontwikkelde verdachten veelal niet weten, dat zij gerechtigd zijn te zwijgen. Minister Van Sehaik kwam tegen de zienswijze yan den Senator natuurlijk op, betoogend, dat de Overheid alles moet doen om recht te doen geschieden en wat belemmerd wordt, als men begint met den verdachte als 't ware aan te sporen, zijn mond maar te houden. De minister haalde ten slotte zijn ontwerp binnen met de tegenstemmen der Socialisten. Hoop gevestigd op verbetering van den economischen toestand In de Italiaansche Kamer heeft de minis ter van Financiën, Thaon de Revel. gister middag een uiteenzetting gegeven van de hegrooting. Hij verklaarde, dat het rhyth- me van de geldelijke inspanning voor de loopende begrooting niet vertraagd kan worden, onder meer door nieuwe uitbrei ding der bewapening, die noodzakelijk is voor de verdediging van het Rijk. Daar door zal de begrooting 1936-'37 met een te kort sluiten. Dit tekort zal echter tot een vrijwel te verwaarloozen bedrag verkleind, dank zij buitengewone ïnkomstoi uit het te gelde maken van goud en viezen. die het Italiaansche volk het va derland heeft aangeboden, zoodat men mag verwachten, dat de begrooting zaï sluiten met een overschot van meer dan een milliard lire, hetgeen het mogelijk maakt, dat men aandacht schenkt aan de buitengewone uitgaven. Ten aanzien van de begrooting 1937-'38 verklaarde de minis ter een tekort van 3.173.000.000 lire te vei- wachten. Dit tekort komt in hoofdzaak op rekening van de uitgaven voor Oost-Afrika en de defensie. De begrooting zal echter in evenwicht gebracht worden door de ge volgen van de verbetering van den eco nomischen toestand 011 van 't. belastingstel sel. De minister besloot met te betoogen, dat de fascistische financiën volkomen berekend zijn voor de taak, die vervuld moet worden. Tijdelijke onderbreking van den strijd noodzakelijk. Uit goede bron wordt te Brussel vernomen, dat de Fransche regeering de Britsche heeft doen weten, dat zij in principe het staken der vijandelijkheden in Spanje goedkeurde, teneinde het terugtrekken der buitenland sche vrijwilligers mogelijk te maken. Tijdens de besprekingen, die Deibos on langs te Londen met Engelsche staatslieden heeft gehad, had men de meening geuit, dat het terugtrekken dezer buitenlandsche vrij willigers onder geen betere omstandigheden zou kunnen geschieden, dan nadat te voren de strijd onderbroken zou zijn. liet Britsche ministerie heeft zich daarom ermede belast, de zoo juist door de leiden de persoonlijkheden te Parijs op bevestigen de wijze beantwoorde vraag, aan de be langhebbende regeeringen, met name die van Berlijn en Rome, voor te leggen. „Von Papen", fluistert men. Naar in politieke kringen te Berlijn wordt vernomen, zal Diego von Bergen de Duitsche ambassadeur bij het Vaticaan, binnenkort wegens het bereiken van den leeftijdsgrens zijn ambt neerleggen. Naar aanleiding van de geruchten, dat Von Bergen zou worden opgevolgd door Von Papen, door wiens bemiddeling het concordaat tot stand is gekomen, en die thans gezant te Weenen is, verklaart men in bevoegde kringen, dat deze geruchten ongegrond zijn. Men doet opmerken, dat volgens de diplomatieke traditie vrijwel steeds een protestantsche ambassadeur bij het Vaticaan wordt benoemd. Protest lij de Hegeerinq der Vereen. Staten ingediend. Zal ook de Paus in het conflict qe- megd worden? De Duitsche ambassadeur Dieck- hoff heeft in opdracht der Rijksre- geering bij de regeering der Ver. Staten geprotesteerd tegen de uit latingen van kardinaal Mundelein te Chicago, In politieke kringen te Berlijn wordt ver nomen, dat Duitschland vast besloten is, bij het Vaticaan krachtige stappen te on dernemen, en den paus te verzoeken, den aartsbisschop van Chicago, kardinaal Mun delein, in het openbaar tot de orde te roe pen. In politieke kringen wijst men er op, dat de rede van kardinaal Mundelein aan alle anti-Duitsche elementen in de Vereenigde Staten en o.a. aan de Anti Nazi Liga de gelegenheid heeft geboden, hun propaganda tegen het Derde Rijk te versterken. Men gaat zelfs zoover dat men beweert dat de aartsbisschop van Chicago zich ge leend heeft voor een commerciécle manoeu vre, op touw gezet door Joodsche elementen, om den boycot van Duitsche goederen in de Vereenigde Staten te verscherpen. In Duitsche kringen protesteert men even eens tegen de gepubliceerde berichten, vol gens welke het Vaticaan de rede van den kardinaal zou hebben goedgekeurd. Men moet, verklaart men te Berlijn, de juistheid dezer berichten betwijfelen, totdat het Vati caan zelf zijn standpunt heeft bepaald. Hij zal in den adelstand wor den verheven. Volgens de „Daily Mail" zal Baldwin zich de volgende week Donderdag of Vrij dag naar het Buckingham paleis begeven om bij den koning zijn onislag in te dienen. Volgens het gebruik zat hij den koning ad- viseeren, zijn opvolger, Neville Chamberlain, te ontbieden. Het blad verklaart verder, dat Chamber lain weinig veranderingen in de samenstel ling van het kabinet zal aanbrengen. Hij zal zich er toe bepalen, een opvolger te zoeken voor sir John Simon, den mi nister van binnenlandsche zaken. In dit verband wordt de naam van sir Kingslev Wood genoemd. Bovendien zal alter Runoiman, de mi nister van handel moeten worden vervangen die, wijl hij het verlangen te kennen heeft gegeven zijn functie neer te leggen, benoemd zou kunnen worden tot lord j?rootzef?elbe- w 3,a t der of voorzitter van den geheimen raad. De „Daily Mail" onthult tenslotte nog, dat Baldwin, wien de koning adeldom zal verleenen, den titel graaf Baldwin zal kie zen. De klokken moeten vooruit worden gezet Wij vestigen er nogmaals de aan- dacht op, dat hedennacht om 2 u. de zomertijd ingaat. Men rekent te 2 uur morgenochtend, dat het dan 3 uur is! Men zette dus vanavond vóór het naar bed gaan, de klok l uur vooruit! 474e STAATSLOTERIJ W (Niet officieel) 5de klasse, 3de lijst Trekking van Donderdag 20 Mei 1937 v Hooge Prijzen 10OO.— 997 14982 16739 f 400— 10121 12836 13993 14838 15090 16720 2004421 4667 6794 17114 19923 ÏOO'.— 776 1272 2019 11935 17612 19087 19628 Prijzen van 70. 47 107 349 663 823 1072 1079 1166 1261 1267 1270 U24 1484 1499 1668 1680 1795 1837 1917 2261 2475 2596 2731 2830 3065 3070 3077 3106 3147 3423 3424 3441 3603 3604 3722 3862 3880 3905 4193 4252 4307 4507 4513 4570 4695 4878 4957 5340 54'8 5631 5792 5960 6182 6222 6255 6304 6429 7015 7060 7082 7184 7232 7325 7438 7459 7586 7715 8547 8750 8896 8906 8923 9025 9064 9165 9241 9689 9937 10032 10100 10328 10336 10346 10855 U 043 11261 11282 11392 11478 11559 11658 11662 11775 11793 11821 11904 11939 12068 12165 12320 12541 12774 12877 1:317 13132 13403 13470 13705 13911 14134 14166 14263 14302 14454 14461 14502 14787 14886 14978 15246 15385 15628 16016 16199 16280 16323 16345 16391 16409 16446 16500 16529 16625 16705 16745 16905 16919 17005 17021 17129 17719 17915 17985 18028 18123 18163 18170 18353 18746 18749 18773 18782 18820 18929 19003 19120 19167 19208 19299 19503 19569 19750 19842 19882 19968 19995 20049 20184 20494 20766 20869 Nieten 31 51 190 335 356 362 374 401 405 432 513 644 684 711 722 927 945 1148 1161 1250 1402 1423 1424 1431 1432 1444 1469 1471 1472 1523 1574 1585 1586 1628 1662 1692 1714 1738 1744 1799 1876 1885 1893 1960 1961 1963 2024 2093 2171 2176 2192 2217 2334 2339 2519 2604 2654 2727 2754 2824 2852 2912 2976 3008 3053 3105 3116 3165 3177 3223 3250 3271 3321 3372 3435 3451 3489 3512 3602 3622 3693 3724 3786 3851 3904 3922 3855 3972 4027 4031 4061 4118 4260 4303 4345 4378 4427 4494 4549 4614 4659 4683 4696 4734 4756 4766 4777 4855 4895 4978 4993 5009 5083 5172 5186 5207 5330 5377 5430 5515 5589 5615 5 63 8 5 662 5703 5719 5734 5765 5797 5858 5875 5910 5977 5994 6007 6021 6030 6062 6276 6306 6387 6392 6417 6458 6483 6488 6491 6540 6562 6657 6690 6716 6738 6743 6774 6784 6788 6819 6902 6947 7033 7039 7043 7056 7169 7204 7233 72371 7241 7283 7288 7336 7337 7338 7382 74311 7475 7506 7632 7716 7814 7834 7861 7889| 7996 806 1 8077 8170 8174 8177 8179 8239; 8302 8342 8406 8418 8543 8569 8615 8685 8729 8744 8757 8764 8791 8815 8823 8832 8882 8952 8965 8970 8984 9096 9115 9119 9172 9229 9292 9305 9323 9361 9523 9621 9645 9654 9662 9849 9868 9872 9977 10006 10047 10103 10305 10355 10394 10408 10426 10454 10487 10504 10508 10568 10579 10607 10616 10658 10673 10688 10798 10799 10829 10847 10852 10909 10914 10922 11019 11049 11050 11110 11146 11176 11214 11255 11256 11267 11303 11351 11428 11434 11452 11468 11476 11482 11645 11817 11833 11951 11961 12056 12218 12284 12352 12400 12409 12463 12476 12514 12521 12563 12587 12620 12626 12637 12695 12759 12797 12823 12922 12931 12959 13047 13073 13081 13099 13131 13141 13154 13201 13213 13248 13308 13333 13359 13408 13540 13542 135M 13617 13684 13706 13744 13758 13769 13779 1392° 13999 14060 14066 14076 14178 14179 14222 14241 14280 14294 14299 14321 14355 14432' 14494 14537 14578 14616 14643 14679 14761 14811 14889 14907 15024 15040 15076 15234 15248 15358 15368 1540S 15454 15460 15487 15505 15546 15623 15624 15TO 15750 15781 15786 15814 15954 16007 16030 16046 16059 16214 16227 16247 16254 16263 16275 16291 16301 16311 16314 16354 16372 16373 16385 1642» 16461 16526 16549 16556 16649 16653 16692 1678- 16183 .„.=7 16792 16795 16837 16842 16871 16935 16941 17072 17154 17156 17264 17287 17299 17326 W 17427 17442 17490 17500 17564 17577 17610 176 17673 17862 17910 17920 17945 17951 17966 1/»» 18031 18080 18159 18168 18191 18236 18241 182 18269 18413 18438 18470 18546 18589 18596 186 18712 18713 18733 18735 18738 18827 18840 190 19077 19081 19113 19117 19263 19280 19308 193- 19416 19526 19535 19542 19550 19612 19629 19 19754 19779 19806 19892 19926 19939 19977 2W 20129 20205 20259 20274 20285 20297 20332 20348 20388 20390 20467 20483 20539 20607 zw 20660 20701 20740 20773 20833 20834 20848 <00874 20925 EIE.RVEILTNG SCIIAGEN, 20 Mek Aangevoerd: 00.000 kipeieren: 50 2.40—2.55, 58—60 Kg. 2.50—2.70, 00-62 hff- 2.55—2.70. 62—05 Kg. 2.05—0.05, 0000 eend- eieren 2,15—2.25 per 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING, 20 Mei- Aangevoerd: 29305 kipeieren: 52—5* 2.402.50. 5557 Kg. 2.60-2.90, 58-60 M- 2.70-2.90, 61—63 Kg. 2.80—3 6467 33.40, 900 eendeieren 2.20—2.30, P. 100 st. DEN OEVER, Vischafslag. -j 17 Mei: 280 Kg. ansjovis 0.31, 176^ P° bot 0.13%—0.14%, 20 pond zalm l-5o pond, 837 kisten haring 2.503.451 3/2 geep 11.30—12.30. 18 Mei: 844 pond paling 0.24—0-31- t pond zalm 1.59 per pond, 207 pond 0.15%0.18, 2495 Kg. ansjovis 0.34, 2 gee 15.40. 19 Mei: 1372 Kg. ansjovis 0.35-0.36- «g pond paling 0.16—0.17, 461 pond bot v. -0.20, 290 kisten haring 5.35-6.20. 2 (reep f 18.—. -*) 20 Mei: 2200 pond paling 0.15—0-6- pond bot 0.19%0.25, 3000 Kg. ansjovis v- 0.37, 140 kisten haring 6.307.10. NOORDSCIIARWOUDE. 21 Mei- -,jfl Aanvoer: 3100 Kg. uien 1.80-2-40, dn®' gen 1.—, grove 2,60, 3800 I<g. peen o? BROEK OP LANGENDIJK. 21 Mei-. Aardappelen: Robijn 3.70. 350 Kg. Pr®'J7 200 krop sla 2.20. rabarber 1.40 tot 1-'"- 75 Kg. spinazie f 6.20. 600 stuks bloem* f 10.60-12, 2e soort f 7.60, 79 Kg- tomatf" -A f 40, C f 34,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2