AKKERTJES Texel Voor Vrouwen yooral Ingezonden Behandeling Gemeentebegrooting Vergadering SDAP (vervolg) Vergadering van Donderdagavond HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Hr. Ms. „Java" Maandagmorgen in Nieuwediep terug Vischafslag Den Helder Voor den beslissingswedstrijd te Den Helder vaart een extra boot Oosterend Schoolnieuws Directeur V.I.O.S. benoemd Den Hoorn In een pan met kokend water gevallen Vischafslag Oudcschild De Operette~revue „Van Elfen en Kabouters" Uit het politierapport Licht op voor alle voertuigen Marineberichten Burgerlijke Stand van Den Helder Rectificatie Haven van Nieuwediep Sociale zaken. Een breedvoerige discussie over de typist-schryvers. De heer Van Zwijndrecht (Chr.- Hist.) vraagt verandering van de positie van de typist-schrijvers, omdat het werk, dat zrj verrichten, financieel te laag ge waardeerd wordt. De heer v. d. He ij d e (s.d.a.p.) ondersteunt dit voorstel en toont met verschillende voor heelden aan, dat de typist-schrijvers, op so ciale zaken, niet alleen verschillende diploma's bezitten, die hen bekwaamheid geven voor beter werk, maar dat ook het gepresteerde werk hooger gewaardeerd moet worden, door den aard ervan. Wethouder Smits wijst op den zeer bij- zonderen toestand van dezen tak van dienst, die de laatste jaren een geweldige vlucht heeft genomen. Aanvankelijk werd gedacht, dat de plaatsing tijdelijk zou zijn, waardoor personen genomen werden, die capaciteiten hadden voor beter werk. Spr. geeft toe, dat er menschen zijn, die, wanneer zij nu in dienst zouden worden genomen, in een andere loon schaal zouden vervallen, doch dat neemt niet weg, dat het personeel, na 8 jaar dienst, in een andere loonschaal komt. Op dit oogenblik is het echter niet mogelijk daarin verande ring te brengen, omdat geen wijziging in den aard van de werkzaamheden is gekomen. De zoak heeft echter de volle aandacht van het College, en indien mogelijk zal er wijziging in worden gebracht. De heer Van L o o vindt het vei*keerd de diploma's in geding te brengen. Die worden niet voor het werk vereischt. Laten de men schen den weg, middels organisatie, voor ver betering bewandelen. Spr. maakt bezwaar tegen het onderzoek door jeugdige personen, in gevallen van Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer Boogaard bepleit eveneens ver betering in den financieelen toestand van de typist-schrijvers. De Voorzitter erkent, dat het inder daad j'uist is, dat het werk, niet het normale werk is van een typist-schrijver, maar het zou tegenover het personeel, in de andere ge meentelijke bedrijven, niet billijk zijn, een groote promotie te forceeren. Bij promotie zou het personeel uit andere diensteij, die een langer dienstverband hebben, in de gelegenheid gesteld moeten worden, de plaatsen op sociale zaken in te nemen, maar dat is om practische redenen te bezwaarlijk. Bovendien, niemand kan zeggen, hoe de toe stand zich zal ontwikkelen. Als de werkloos heid afneemt, wordt het baantje overbodig. Spr. wil dan ook geen absolute toezegging doen voor de jongelui, die daar zitten. De heer Uithol vraagt naar de mogelijk heid om de werkloozen van Julianadorp onder te brengen bij de boeren, voor het uitvoeren van werkzaamheden, die nagelaten zijn. De Voorzitter zegt, dat dit niet zoo eenvoudig is. In de gemeente de Bilt, waar dit stelsel toegepast is, is het wel geslaagd en spr. is dan ook bereid het te onderzoeken met de betreffende landbouworganisaties. Na een opmerking van wethouder Smits, dat deze vraag het vorig jaar reeds gesteld is door den heer Biersteker, maar dat de proefneming in andere provincies mislukt is, wordt de begrooting voor sociale zaken en die van Maatschappelijk Hulpbetoon z.h.s. aan genomen. Vervolgens wordt de begrooting voor den Schoolartsendienst, na een opmerking door den Voorzitter, dat de schoolarts te veel kinderen onder controle heeft (7000, terwijl het maximum 5000 moet zijn) en deze zaak nader overwogen dient te worden, z.h.s. aan genomen. De vergadering wordt hierna verdaagd tot des avonds half acht. Om half acht wordt de vergadering hervat. De heer Feenstra Kuiper bespreekt de presentiegelden aan de raadsleden en stelt voor om die gelden te storten in een fonds en daaruit uitgaven te doen aan raadsleden voor derving van loon, e.d. Spr. geeft de fracties in overweging zich hierover nader te beraden. De Multilitli-machine. Mr. Mulder vraagt nadere inlichtingen over de Multilith-machine; dit naar aanleiding van geruchten, dat de machine niet zou vol doen. Wethouder v. d. Vaart (s.d.) deelt mede, dat de Raad binnenkort nadere inlichtingen zal yerkrijgen. De burgemeester voegt hieraan toe, „dat het college nog niet op het toppunt van enthousiasme ten aanzien van deze machine 5taat", Waarom geen wachtgelders? De heer Uithol (nat. herstel) vraagt wat er voor bezwaren zijn tegen het aanstellen van wachtgelders voor het uitoefenen van ver kiezingswerkzaamheden. De burgemeester heeft hierop geant- wpord, dat er geen voordeel in zit, wel een ver lies. ÏEDEREN MORGEN HEVIGE HOOFDPIJNEN. Nu is zij een ander mensch. „Zeven jaren leed ik aan hoofdpijnen, die in den morgen zoo hevig waren, dat ik bijna niet op kon staan. Ik probeerde alle mogelijke middelen, doch niets hielp afdoende. Sinds ik echter Krusehen Salts nam, waren de pijnen verdwenen en ben ik op het oogenblik al zeven weken vrij van pijn." Mevr. J. A. Chronische hoofdpijnen, rheumatische pijnen etc. ontstaan meestal wanneer Uw organisme verontreinigd wordt door opgehoopte afval stoffen. Krusehen Salts spoort de afvoer- organen aan tot actievere werking, waardoor alle afvalstoffen snel en volkomen worden ver wijderd, zoodat de oorzaak van Uw klachten wordt weggenomen en de pijnen dan ook wel dra geheel verdwenen zullen zijn. De „kleine dagelijksche dosis" zorgt er voor, dat deze niet meer kunnen optreden en houdt U frisch, jong en gezond. Krusehen Salts is uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My. A'dam voorkomt. {Adv.) Politiediensten ten behoeve van het Rijk. De heer Steenlage (S.D.A.P.) zeide o.m.-: Wat de vragen betreft, M. de V., en de daar op gegeven antwoorden mogen wij vast stellen, dat zij bijna alle zijn afgedaan met de lakonieke opmerkingen: Behoort niet tot de competentie van den Raad of van het Col lege, of er zijn geen klachten binnen geko men. Wat het eerste argument betreft, als zou den deze dingen niet behooren tot de com petentie van den Raad, moge U de wet aan Uw zijde hebben, maar dat het zou getuigen van een goede aanvoeling van den geest der wet en van de plaats en de verantwoordelijk heid van den Raad, kunnen wij in een der gelijk beroep op de wet niet bespeuren. Wij hebben dan ook het gevoel, dat dit be roep moet dienen om een antwoord en een uitspraak te omzeilen. Ondanks de z.g.n. verhoogde activiteit, is eiken dag opnieuw te constateeren, dat op een stelselmatige wijze de arbeidswetgeving wordt gesaboteerd, en dat dit niet gering is, kan een elk, die langs de straat zijn oogen ge bruikt en op de hoogte is van de wettelijke bepalingen, constateeren. De politie ziet zulke dingen waarschijnlijk niet en het is daaraan te wijten, dat wij dan in arremoede maar vragen, waar ligt het dan aan. Wij verlangen van de politie, dat zij meer dan tot op heden, stelselmatigheid aan den dag legt bij de opsporing van dit soort over tredingen. Bij dit soort gevallen kan niets aan het toeval worden overgelaten. Ten opzichte van de vragen, betreffende de contróle op de winkelsluitingswet, kan het zelfde worden gezegd. Ook hier kan naar onze meening meer worden bereikt, als de po litie in het algemeen er meer van doordron gen was, welke groote consequenties aan het voortbestaan van deze overtredingen waren verbonden. In de hoofdstraten wordt de winkelslui tingswet wel toegepast, het kan daar niet an ders, maar in de gewone straten komt het meermalen voor, dat men ver na den slui tingstijd nog menschen in een winkel kan aantreffen. Wat betreft de vragen en klachten van radio-hinder en het toezicht op de plantsoe nen kan eveneens het zelfde worden opge merkt. Ook hier zou de vraag gewettigd zijn, als de activiteit en de parate kennis van de po litie boven alle twijfel verheven zou zijn, waaraan het dan te wijten is, dat deze over tredingen gewoon voortgaan zonder dat er van scherper optreden sprake is. Het is niet onze bedoeling, om van de plaats onzer inwoning een strafkolonie te ma ken of een concentratiekamp, maar wel stel len wij er prijs op, dat de wettelijke bepalin gen en de gemeentelijke verordeningen wor den nageleefd en daar, waar noodig, worden toegepast. Recherche. De vragen betreffende het optreden van de recherche en in het bijzonder van den recher cheur Beukers. Het simpele antwoord, wat U ons heeft ge geven op deze vragen, waarin wij duidelijk lieten uitkomen, dat het optreden der plaat selijke recherche onze waardeering niet lan ger kon hebben, heeft ons diep getroffen. Wij hadden niet verwacht, dat de Burge meester als hoofd van de politie in het Alge meen Rapport zou hebben geschreven, dat nimmer klachten bij hem of den Commissaris zijn ingekomen, terwijl toch het tegendeel waar is, terwijl reeds meerdere malen in het College van B. en W. deze kwesties zijn be sproken, terwijl de Burgemeester in de sectie vergadering zelf verklaarde, dat hij in de ver onderstelling verkeerde, dat deze handelingen niet meer plaats vonden, nadat het hem ter kennis was gebracht. Wij hadden wel verwacht, dat op z'n minst een grondig onderzoek zou worden toegezegd. Wij hadden verwacht, dat de burgemeester van zijn ontstemming zou hebben blijk gege ven over hetgeen heeft plaats gehad en nog steeds plaats vindt en waarbij een derde deel van de bevolking als lijdend voorwerp fun- feert. Angst is het niet, die ons den strijd tegen deze maatregelen heeft doen voeren. Maar de onrechtvaardige en beleedigende tendenz, die aan deze maatregelen ten grondslag ligt, is het dat ons vervult met wrok jegens diegeen, die aan deze maatregelen hebben medege werkt of ze hebben doen voortbestaan. Het raffinement, waarmede men een kwart onzer bevolking heeft uitgesloten van het in de grondwet verankerde recht een functie in dienst van de overheid te mogen vervullen zonder onderscheid van geloof of politieke overtuiging. Dit is het wat ons dikwijls het bloed doet koken, wanneer wij zien, dat in overheidsbe drijven menschen worden aan het werk gesteld, die in het particuliere bedrijfsleven geen kans zouden maken en wier karakter dikwijls be nevens hun vaardigheid de toets der redelijke critiek niet kunnen weerstaan en dat ander zijds vakmenschen met goede opleiding en een edel karakter worden gepasseerd, omdat zij het durven bestaan in het jaar 1937 lid van ben politieke partij of vakvereeniging te zijn. Het zijn de hand- en spandiensten, die door een deel der plaatselijke politie en met name de recherche aan nog steeds met machts- zuiveringswaanzin behepte ambtenaren ver leent en die in het verleden zijn verleend ge worden, die ons thans de remmen heeft los doen maken en doen besluiten in het middel punt der publieke belangstelling te plaatsen, datgeen, dat wij als socialistische arbeiders beweging, zijnde bijna een derde deel der be volking dezer stad in een reeks van jaren hebben moeten dulden. Hebben moeten dulden, dat een apparaat, dat mede door dit deel wordt instand gehou den tegen hem en wel speciaal tegen hen wordt gebruikt en is gebruikt geworden. Wij hebben moesten dulden, dat de plaatselijke recherche de agenten van de Arbeiderspers hebben nagegaan of dat niet een der uitgave van de Arbeiderspers werd bezorgd bij iemand die in dienst van defensie was. Hoe of wij hebben moeten dulden, dat door de plaatselijke rechercher de horoscoop werd getrokken van menschen, die geen andere mis daad hadden begaan dan naar werk te solli- citeeren. Het is niet wat zij aan het licht bracht of dat zij iets aan het licht bracht dat ons treft, maar het feit, dat zij een onderzoek instelde, dat is het. Dat is het grievende, het beleedi gende. Het gevoel bespionneerd, geterrori seerd te worden, het gevoel niet vrij te zijn in het lezen van wat men wil. het gevoel de plaatselijke politie te moeten wantrouwen, ter wijl zij juist als taak heeft elk individu der plaatselijke gemeenschap te beschermen. Heren-ondergoederen, van bekend solide fabrikaat. Goedkoop in aanschaffing, uiterst solide in het gebruik. Wrj beschikken over bewijzen en ondanks dat, zal het den Voorzitter niet vergunt zijn, deze ter inzage te ontvangen. De menschen, die zich in arremoede tot ons wenden, heb ben ons plechtig doen beloven, dat wij nim mer hun namen zouden noemen, zelfs niet voor een onderzoek door het hoofd der po litie, den burgemeester. In het orgaan, dat mede is ingesteld ter bescherming van hun belangen, hebben zij geen vertrouwen meer, en zij vreezen bij het noemen van namen het ergste. Zie hier, niet het gezag, maar het vertrou wen ondermijnd, zelfs het vertrouwen in den burgemeester. Spreker doet daarop een greep uit de massa ten dienste staande gegevens, welke tot be wijs dienden. Door de burgerlijke politie zijn in enkele jaren aardig was huisbezoeken afgelegd en, dat de gevolgen er dikwijls de betrokkenen nog lang geheugd hebben behoef ik hier ook niet te memoreeren. Meer dan honderd abonne's zijn op deze wijze of door de preventieve werking uit de registers geschrapt. Dit soort diensten zijn het, die wij meenen dat zij niet tot de taak van de plaatselijke politie behooren, zij brengen het corps in dis- crediet en zij jagen de gemeentenaren noode- loos tegen elkander in haat. Trouwens wij gebrijpen toch niet goed hoe of een politieman, die zich zelf respecteerd en een juiste opvatting van zijn taak heeft en, zich zelf niet alleen ziet als een dievenvanger, tot het verrichten van deze diensten bereid kan worden gevonden, diensten, die doen den ken aan de G.P.O.E. in Rusland en de GESTAPO in Duitschland. Toen eenige jaren terug deze beruchte maatregelen werden getroffen is onze fractie royaal genoeg geweest het de plaatselijke po litie niet al te kwalijk te nemen, dat ook zij in die algemeene gezagshandhavings-waanzin- atmospheer haar hoofd verloor en zich liet verleiden tot de gewraakte diensten. Maar thans, nu blijkt dat, ondanks dat u met deze zaken op de hoogte bent, en wy dus mo gen veronderstellen, dat U maatregelen heeft genomen tot het doen ophouden van het ge wraakte, toch wordt voortgegaan op deze wijze, toch wordt voortgegaan de plaatselijke socialistische arbeidersbeweging op deze laag- bij-de-grondsche-wijze te benadeelen en te be strijden, hebben wij ons voorgenomen deze kankerachtige uitwassen met felheid te be strijden in het licht der schijnwerpers der openbare belangstelling. Ons kan niet worden verweten, dat wij bij deze kwestie overhaast te werk zijn gegaan, wij heben lang genoeg gewacht op den terug keer van het normale verstand van deze functionnarissen, maar klaarblijkelijk is de zucht zich verdienstelijk te maken jegens hen, die er een eer in stellen een groot deel der bevolking in hun broodwinning te treffen, sterker. Het gaat niet aan van ons te verlangen, dat wij maar immer door zullen gaan met te tolereeren, dat apparaat, dat door de ge meentenaren wordt in stand gehouden, tegen een deel dezer gemeentenaren wordt gebruikt. Wij zijn aan het eind van ons geduld. De kruik kan net zoo lang te water gaan, tot zij barst, en dit moment is nu aange broken. Liever zouden wij zien, dat U als hoofd van de politie, voor eens en voor altijd duidelijk te kennen gaf, dat door U deze diensten en deze activiteit niet worden gewaardeerd en, dat deze verrichtingen ver liggen beneden de waardigheid van een dienaar der politie en dat zij zich alleen heeft te beperken tot haar taak, die in al zijn gecompliceerdheid een zeer mooie zijn kan, mits zij steunt op het ver trouwen van de burgerij. De heer Schoeffelenberger (opp.) onderschrijft het gezegde van den heer Steen- lage, maar laakt de leiding van den burgemees ter, daar z.i. deze politieke rede niet had moe ten worden gehouden. Hemzelf is het woord ontnomen, daar hij als eenling een beetje als minderwaardig beschouwd wordt en wenscht behandeld te worden als vertrouwensman van ruim 900 kiezers. Spr. neemt hier geen genoe gen mede en hij zal zich tot Ged. Staten rich ten. De heer Ran (r.k.) hoopt, dat de s.d.a.p. zich nog eens zoo nationaal zal gaan voelen, dat zij haar vroegere plaats weer zal kunnen innemen. De heer Van Loo (v.d.) is van meening, dat de naam van den rechercheur niet genoemd had moeten worden. Hij stemt er niet mee in, dat de s.d.a.p. de politie zal gaan ophitsen om de daden van de regeering niet te doen ingaan. Dr. Feenstra Kuiper (gem. belang) is ernstig getroffen door de scherpte van het be toog: hij protesteert tegen woorden als gezags- waanzin, e.d. (Voor het vervolg van het raadsverslag zie men ons blad van morgen.) Naar w(j vernemen, wordt Hr. Ms. „Java", na de Nederlandsche Marine te Spithead vertegenwoordigd te hebben, Maandagmorgen a.s. te 7 uur ter reede alhier verwacht. Later op den morgen zal het schip naar binnen komen. De aankoop van het Bondsgebouw Naar wij vernemen is 't niet de Katholieke Ver. ,,St. Christophorus", die 't voormalig Mar. Bondsgebouw heeft aangekocht door den heer F. Nypels, doch een combinatie van stad- genooten. Over de plannen kunnen wy nog geen bij zonderheden vermelden. 20 Mei. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.65—0.55 Slips 0.50—0.35 Schol p. kist 5.70—5.20 Schol 2e soort 2.401.40 Schar 2.00—1.60 Zondagmiddag (vertrek 1 uur van Texel) vaart, in verband met den Beslissingswed strijd AlkmaarTexel, op het Racing-terrein te Den Helder, een extra boot. De „Dr. Wa- gemaker" zal dezen dienst vervullen. Het Texelsche elftal zal zeer waarschijnlijk volledig uitkomen in de volgende samen stelling: Dukers D. Zuidewind Jo Ran H. Neijens N. de Graaf A. Huizinga P. Kikkert, M. Vlaming, G. Witvliet. H. Ran P. Neijens Voor een flink bezette zaal trad gisteravond in hotel „Texel" van de Federatie „Texel" voor de S.D.A.P. als spreker op het Tweede Kamer lid, de heer Kupers. Voornamelijk werd behan deld het beleid van het Kabinet-Colijn en het Plan van den Arbeid. De Stem des Volks werkte mede. Door het Schoolbestuur van de School met den Bijbel, te Oosterend, is een oproep ge daan voor sollicitanten voor de benoeming- van onderwijzer aan genoemde school, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer W. Bakker W.Lz. Al leen wachtgelders mogen benoemd worden. Reeds hebben zich eenige sollicitanten aange meld. Inplaats van den heer Zondervan, die be dankt had voor deze functie, is tot directeur van de muziekvereeniging V.I.O.S. te Oost, met algemeene stemmen benoemd, de heer C. Bremer te Oosterend, die ook directeur is van de Muziekvereeniging ..Excelsior" en van de Zangvereeniging „De Lofstem" te Oosterend. Het omstreeks vier-jarig zoontje van den heer Buis, te Den Hoorn, viel deze week, ter wijl hij spelende achteruitliep in een pan met kokend water, waarbij het knaapje zoodanige brandwonden opliep, dat direct een dokter ontboden moest worden. De toestand van de kleine is thans bevredigend. 18 Mei. 240 kg zoute garnalen k 15 ct. per kg. 33 kg ongezouten garnalen k 15 ct. per kg. 19 Mei. 400 kg zoute garnalen k 15 ct. per kg. 34 kg ongezouten garnalen k 15 ct. per kg. 20 Mei. 145 kg zoute garnalen 15 ct. per kg. Morgenavond in „Musis Sacrum". Morgenavond wordt in „Musis Sacrum" de reeds aangekondigde opvoering gegeven van de Zang- en operette-vereeniging „Ons Ge noegen", directeur A. Krijgsman, en wel met de revue „Van Elfen en kabouters", een spel in 3 bedrijven. Het geheel moet buitengewoon aardig in scène gezet zijn, terwijl speciaal de aandacht gevestigd wordt op de origineele klokken- finale, waarvan tekst en muziek ten name van den heer Krijgsman staan. Er is veel werk gemaakt van costuums en requisiten, zoodat men ongetwijfeld voor het kwartje entrée waar voor z'n geld krijgt. Niet minder dan 80 medewerkenden tre den in deze revue op. Vermelden wij nog, dat het geheel staat onder leiding van den heer Krijgsman, dat mevr. C. MoréeDol de vleugelbegeleiding in handen heeft, de regie verzorgd wordt door mej. Hoek, het ballet door den heer Jb. Polak en dat costuums en kapwerk gele verd worden door de fa. Rederikhof te Hoorn. Overtreding tegen de Woningwet. Een aannemer, die zonder vergunning tot bouwen was overgegaan, werd hiervoor be keurd. Verkiezingspropaganda. Een bewoner in de Keizerstraat heeft zijn muurruimte verhuurd voor reclamedoeleinden. Gisterenochtend nam de alledaagsche recla me, die het muurvlak sierde echter den vorm aan van verkiezingsreclame en nog wel van een party', die des verhuurders goedkeuring niet kon wegdragen. Het gevolg van een en ander was, dat een aanzienlijk publiek die de nöodige humoristi sche opmerkingen natuurlijk niet achterwege kon laten, getuige was van het feit, dat de aanplakker zijn biljetten weer van den muur moest verwijderen, niet echter zonder heftig protest. Let op Uw belastingplaatje en fietslamp. Een tweetal bewoners van de Javastraat deed aangifte, dat van hun fietsen de belas- tingmerken verdwenen zijn, terwijl eveneens de electrische lantaarns zijn meegenomen. Poging tot inbraak. Een bewoner van den Singel deed aangifte dat iemand getracht heeft in het schuurtje op zijn erf in te breken. Door haringvisschers: Haring Ansjovis Gekookte garnalen p. tal 3.60—3.10 p. kg 0.38—0.40 p. kg 0.15 zijn "AKKERTJES"een ideaal middel Hoeveel vervelende kwaaltjes zijn er niet, die voor vrouwen echie dag-bedervers zijni een opkomende migraine, zoo'n nare zenuw- hoofdpijn, die U blijft kwellen, telkens terugkeerende zenuwpijnen, die maar niet verdwijnen willen, of andere klachten op gezette tijden, die U het leven vergallen. Voor al die gevallen helpen "AKKERTJES" wondersnel. Ge zult het zelf ondervinden. Neemt ze in huis. Misschien kunnen ze U reeds vannacht goed van pas komen biji Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid, Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent Volgens recept Apotheker Dumont akker.cachets Vrijdag 14 Mei 20,28 uur (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie, Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Is dat sportief? In verband met den a.s. Zondag alhier te spelen wedstrijd TexelAlkmaar, achten eenige sportliefhebbers het gewenscht op een, h.i. grove onbillijkheid te wijzen. Daar het sinds eenigen tijd gewoonte is, dat de werkloozen tegen verlaagd entrée-geld de wedstrijden kunnen bijwonen, zoo wekt het verwondering, dat, nu hiervan wordt afge weken. Daar deze menschen door den nood der tij den toch al van veel vermaak verstoken zijn, zoo zou het een sportieve daad zijn, als ook deze wedstrijd door hen kon worden bijge woond tegen het verlaagd entrée-geld. U Redactie, dankend voor de plaatsruimte, Eenige sportliefhebbers. Kapitein der mariniers M. R. de Bruijne. eerste-offider aan het Kon. Inst. voor de Marine te Willemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en 19 Mei met het m.s. „Johan .van Oldenbarnevelt" daarheen vertrok ken. van 20 Mei 1937. BEVALLEN: A. Kruijff—Kramer, d. P. A, BoelaartsSmolnik, z. J. A .M. de Lange— Loze, z. GETROUWD: J. Bok en Th. Haagsma. H. de Boer en M. C. S. Hofland. J. Mesu en M, de Keizer. C. van Os en J. de Wilde. G. Fom- pert en T. van Soelen. In het berichtje van de Verloting van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderoff. is een fout geslopen. Er staat n.1.prys. lot, enz Dit moet echter juist andersom zijn, n 1 lot prys, enz. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Poelau Bras, t., 19 Mei v. Belawan. Poelau Rieblah, u., pass. 18 Mei Gibraltar. Tarakan, t-, 19 Mei te Suez. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Alkmaar, t.. 18 Mei v. Concepcion. Astrea, 19 Mei te Curagao. Atlas, 16 Mei te Curagao. Calypso, pass. 20 Mei 10 u. 30 min. Ouessant. Colombia, t.. 21 Mei te Plymouth verw. Deucalion, 19 Mei te Catania. Hebe, 19 Mei te Danzig. Medea, 20 Mei te New York. Midas, 13 Mei v. Curacao. Simon Bolivar, u., 19 Mei v. Madeira. Telamon, 17 Mei v. Gibraltar. Titus, 19 Mei v. Piraeus. Theseus, 20 Mei v. Oporto. Ulysses. t., 20 Mei op 500 mijl N. van Terceira. Vesta, 20 Mei te Amsterdam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 18 Mei v. Batavia. Hoegh Silverlight, 17 Mei v. San Francisco. Manoeran, 19 Mei v. Port Natal. Silverbelle, 19 Mei te Calcutta. JAVA—NEW YORK-LIJN. Garoet, u., 18 Mei v. Belawan. Maron. 17 Mei te Halifax. Tapanoeli, 19 Mei te Penang, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax, 19 Mei v. Hongkong. Memnon, 19 Mei v. Marseille. Myrmidon, pass. 19 Mei Gibraltar. Peisander, 19 Mei te Marseille. 1 KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Minjak, 20 Mei v. Port Said. Merkus, 19 Mei te Port Said. Nieuw Zeeland, 19 Mei v. Melbourne. „r 4 J KON. HOLL. LLOYD. Waterland, 19 Mei v. Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, t., 20 Mei te Suez. Kertosono. t., pass. 20 Mei Point de Galle. Kota Gede, 20 Mei v. Rotterdam. Kota Radja, u., 19 Mei te Sabang. Palembang. t., pass. 20 Mei Sagres. Sitoebondo. u.. pass. 20 Mei Sagres. Soekaboemi. u.. pass. 20 Mei Sagres. Tapanoeli, 18 Mei te Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Alwakf, t., 19 Mei v. Victoria. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ (HollandOost-Azië Lijn). Meerkerk, t., 19 Mei v. Marseille. (HollandAustralië Ljjn). Aagtekerk, u., 19 Mei v. Kurrachee. Aangekomen van Londen en vertrok^ naar Harlingen het Engelsche m.a. warden", :0 Mei 1937. Aangekomen van Kingsley en vertT^2mi", naar Harliygen het Ned. motorschip

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6