De Brabantsche Brief van Met Hr. Ms. „Java" naar Spithead Onvergetelijk schouwspel - Hartelijke ontvangst van den Nedcrlandschen kruiser - Onze „Staf" als „Stimmungskapelle" en kaartclub Ulvenhout, 20 Mei 1937. Amico, Hendrik hiette- n-ie van voren, den tiep, dien 'k in m'nen .optocht' van tiepen en tiepkes zetten mot deuze week. En van z'nen achter naam, allee, daar mot ik 'n bietje fantasie bij van pas brengen want nouja! Koezijn, za'k maar zeggen Hendrik Koezijn. 't Komt er nie veul op aan, want den naam, door hum hier al tij gedragen, waar iedereen 'm bij kende, tot 't kleinste kind toe, dieën naam was gaai- anders. 7,« noemden 'm hier: „Hein de Krant". Hat wist ie eigens ok. En zonder nou te willen beweren, dat ie trotsch was op deuzen naam, er onder gebukt ging ie toch ok nie, want hij hoorde tot dieën troep van 't menschdom, die geren den faam ge niet van „alles" te weten! Dat was 'nen soortement van artistieken trots van hum. „Alles" iets eerder weten, dan 'n ander, beter weten, dan 'n ander, dat doe 'm veur zijn gevoel onderscheien van z'n mede schepsels: 't is datte wat ik bedoel te zeg gen mee „artistieken trots." Hij is begonnen als „meneer Koezijn," toen ie hier op 't, durp binnenwaaide. „Binnenwaaide" valt ok weer maar nie zóó uit m'n potlood, want meneer Koezijn was hier, veur we wisten wat we veur 'nen nuuwen dorpsgenoot hadden binnengekre gen aan hum. Volgens den verhuiswagel kwam is iever^ns uit „Holland" vandaan en volgens z'n naamplaat hiette-n-ie H. Koezijn. En wat uit „Holland" komt, noemen ze nog al lichtveerdig „meneer" hier. Dat komt, omdat Hollanders naar ons gedacht zoo deftig praten. Iemand die b. v. teugen oe zeet: „wat staen hier 'n pracht van beukenboumen in die laen langs 't bosch," antwoordt ge niet mee de woorden: „ja buurman, schoonder liuuken staan er nieverans, dan in deus eikendreef! Neeë, dat doen ze hier nie, Dan zeggen ze: „ja meneer?" draaien d'r eigen om, mee 'nen „goeienavond' en vertellen thuis dat dieën Hollander maar kwaaioogen mot hebben. Meneer Koezijn kuierde veul. 'k Zou wil len zeggen: „hij rentenierde opzichtig. Want altij liep ie langzaam, mee de han den op den rug en 't petje veul onwen nig op z'n hoofd. Dat hoofd was moor op 'n hoeike gebouwd. Waaraan ik dat zien kost? 'k Weet 't eigens nie, maar ik zag 't duidelijk, 'n Pet mot ge kunnen dragen! Anders ziet ge 'r altij mee uit als 'nen generaal-op-vacantie en da's meestontijen 'n onhandig gezicht. Of amico, hebt ge nog nooit, al was, 't maar op 'n krantprenteke, „den" gene raal gezien op een of anderen landdag, mee z'n petje op? Dat petje lee dan net op zoo'nen mensch z'n hoofd, of 't erop ge- werld is uit de boomen, zonder dat ie 't te weten is gekomen. En zóó was 't ok mee „meneer Koezijn." Die z'n petje lag ok op zijnen kop als 't stofdoekpropke boven op 'n heilig beeld, lest in de kerk. Toen had Krist Stoffers 't daar laten liggen. En la ter vertelde-n-ie me: „Dré, daar ha'k me nou gek naar gezocht, naar dieën stofdoek!" Maar genogt over Koezijn z'n pet. Laten we liever 'ns onder de kiep kijken! In z'n fieselefasic. 't Was 'nen vijftiger, zoo te zien, mis schien 'nen zestiger, die er jonk uitzag. Ja ge waart nóóit zeker van Hein de Krant, want hij was 'n bietjehoe zal ik dat nou zeggen'n bietje „kladach tig",' „schuiverig", „glibberig" Glibberig, ja, da's 't sjuuste woord. Z'n welgedane, tevrejen kopke blonk veul. Veur- al als ie lachte. Dan builden z'n wanges- kes onder de oogen en lachten mee. Lichte grijze oogen had ie, mee 'nen donkeren stip, sjuust als de duiven. Wenkbrauwen was nie op gerekend, snor en baard kwa men evenmin voor op den inveu*o"f® van z'n signalement. Kinnen: 'n paar te veul en daarom was z'n boordeke meestal gezoomd mee 'n zwart-vet bieske. Ja hij was weinig trotsch op z'n klee- ren. Nou is 't 'n feit: de meeste menschen zijn altij maar trotsch op één ding. D'n dichter or> z'n versjes, dus poetst ie nooit z'n -schoenen. D'n soldaat op z'nen uni form, dus poetst ie veur den dichter mee! En genéért z'n eigen veur versjes. D'n politieker hee ok maar één ideaal: 'nen Kamerzetel, n' ideaal dat als 'n pioen roos in knop komt, bij de eerste voorkeur stem veur "enieenteraadsHd veur TTvlecloten D'n zakeman hee één ideaal: z'nen con current opvouwen. En daarveur vergit ie te slapen, te lachen, z'n vrouw en z'n kin- ders. En zoo hebben de meeste mensch meestal éénen trots, één min of meer hartverhef fend ideaal, waarveur ze alle andere din inaar naar oewen jongsten bediende die maar naar oewen jongsten bediedee die „stil-verloofd" is. Hij plakt alle postzegels scheef. (1000 zoenen!) En dan boft ge nóg amico! Want als z'n hart vol is van voet bal inplek van 'n Truike, dan, nou, dan kunt ge beter eigens postzegels plakken en bodschappen doen en oewen knecht maar ééns per week zien. (In 't Maandagmemen blad, op 'n prenteke.) Maar allee, ik vergeet telkens m'nen Koe zijn, die daar zoo smakelijk op z'nen kuier was onder 't buukenloover van d'eikendreef Z'n vestje was tekort. Kost d'n kleermaker nie helpen. Zat 'm in 't kogelbuiske, waar boven 't vestje in plooien trok. Dus scheen er tusschen z'nen broeksband en z'n vest altij zo'n huiselijk randje overhemd, „don- kerwit." En z'n broeknou als ik die broek alléén teugen zou komen, leeg bedoel ik, zonder Koezijn er in, k was in staat om te zeggen: „navend, Koezijn!" Die broek was Koczijn op-cn-top: slorzig, vettig, blin kend, geplooid, lachend! Tevrejen over d'r eigen! Koezijn wierd Hein Koezijn, na dat ie veul gekuierd had en mee iedereen had aan gepapt. Hij sprak oe aan over oewen prach- tigen savoyenkool die daar in 't boerenkool veld stond, over den schoonen bloei van oewen kersen, daar in den pruimenboogerd, veurspelde 't weer (naar den radio, dus ge wit,) hij wist een en ander van kwaaien droes bij 't vee, dat ie aan de hoeven zocht, inplek van in de neusgaten, afijn hij begost aardig op de hoogte te raken van 't boeren bedrijf (docht ie) hoewel 't verschil tusschen mais en terwe, rabarber en kroten z'n grootste struikelblokken bleven in de agra rische wetenschap. Toen was ie Hein Koezijn, want aan z'n .Hollandsch" waren we ondertusschen ge woon geraakt. In ons kerkske kwam ie nie en daar had ie twee doorslaande motieven veur: le. was ie nie Romsch en 2e wist ie alle.s veul be ter, dan de domené's. Wij hier, wij hébben 't nooit zoo op zulke .godsgeleorden". Ze mengden altijd den sa voyenkool uit den boerenkoolakker, mee godsdienst, politiek en 't nuuwke van de meid van Boer Broks, te veul deur mal kaar't Is ons te... te... te geschift, za'k maar zeggen. En zoo wierd Hein Koezijn langzamerhand Hein de Krant. Want hij „wist" zooveul! Over Hitier sprak ie, of ie mee 'm ge knikkerd had. Over den Moes of ie elke week 'n kaartavond ie had bij den Moes thuis, Over 't geloof, of ie gisterenavond nog 'n vertrouwelijk protje had g'ad mee Onzenlievenheer en waarbij ze 't er over ééns gewist waren, dat Hein toch wel iets beter den weg naar den Hemel wist, dan Ds. Koudijzer. Kranten? Daar was maar één krant, de zijne! Die was zóó onafhankelijk, dat ze mee alle winden meewaaide. Politiek? Daar was maar één partij! De zijne. Die nie in de Kamer zat. Kunst? Hij was verleien week Rembrandt nog teugen gekomen, d'n vent zag er nie veurdeelig uit; concurrentie van 't gefuute- its. Maar jah! Ge kunt nie altij en eeuwig praten over politiek, godsdienst, kunst en zo'nen aard van dinges! Sport!! Ök 'n plazaant onderwerp veur Hein de Krant! Alle vijfde secondes had ie in z'nen kop; 't was alleen de vraag of ze in de goeie volgorde stonden. Hein de KrantAchèrme, zoo veur- naam neergestreken tusschen wat eenvoudi ge Brabantsche menschen, hij begost rap veul mooie veeren uit z'nen trotschen steert te verliezen. Want als wij iets hadden hooren verluien, of als er 'n gerucht gevezeld wierd en nie mand 't fijne ervan wist, dan zee er al rap eenen: „vraag 'ns aan Hein de Krant". En dan lachten de anderen...! En als ge zo'nen naam hebt, amico, den faam van „liegeh of t gedrukt staat,,' dan kunt ge zoo deftig Hollandsch praten als ge wilt, maar dan is oew rippetatic naar de kullekes! En.hoe kwam 't? Hein Koezijn docht dat ie 't nooit schoon genogt vertellen kost, als ie weer 'n nuuwke opgedaan had. Kwam ie van de stad en was ie daar teu- gengekomen 'n stelleke smerige kinders, die moe rooie, oranje en allerhanden sjer pen en rommel zich hadden opgetuigd en mee potdeksels en vuilnisbaken „muziek" hadden verwekt, dan vertelde-n-ie in Ulven hout rond, dat er in Berda 't een of ander „volksfeest" gevierd werd. Was er wezenlijk iets gaande, maar ging Hein de Krant er nie mee accoord om d'cen of andere duistere reden, dan zweeg ie, wist ie van niks. Hij wist dus zelfs zwijgende teliegen! Wierd ie op 'n leugen getrappoerd, dan trok ie z'n broek op, over zijnen buik, draaide ergens 'n geheime veer los, zoodat z'nen gladden kop in lachplooien ging staan en dan wist le aan z'n leugen 'nen mouw te passen, die eiken kleermaker 'm benijd zou hebben! Hij bekeek de dingen en gebeurtenissen deur 'n vergrootglas of... verkleinglas, al naar gelang 't in zijn kraam te pas kwam! En daar ie z'n mondje gezellig verscholen tusschen welgedane vetbelletjes, nogal vlot roeren kost, had ie altij'n spanneke mee- smeulende dorpelingen om zich henen, die luisterden, zwegen, malkaar aanstieten en weer wegdrentelden. Maar... 't gevaar bestond toch, dat er altij 'n leugentje kost blijven haken in den kop van een of anderen sufferd, die z'n eigen harsenpan nie werken liet En zoo was Hein de Krant, naar mijn ge dacht, toch nog 'n gevaar! Ondertusschen kuierde-n-ie mee de dikke handje op z'nen rue 't durp rond, nam veur burgemeester z'n petje af tot benejen z'nen buik groette den veldwachter op z'n Fransch en riep: .nsjoer", sprak den Fielp, 't raadslid aan mee „waerde Beeckers" riep naar mij: „hallo, den Dré" salueerde den Jaan mee „zoo"? en meneer pastoor mee 'n tilcske aan z'n pet en de woorden: „middag pastoor", den Blaauwe bleef ie uit den weg en zoo had ie veur iedereen n ampart uitge kiend „beleefdheidje" in petto. Maar 't gezag hield ie in de gaten. Den •burgemeester mee z'n petje, den veldwachter mee sigaren, de raadslejen mee kameraad schappelijkheid: „m'n waerde Beeckers!" Iedereen hing ie den strot uit en niemand zee 'm dat. Hij was te glibberig om vast te pakken. Dat dee den Blaauwe dus! Op 'nen Zondagmiddag zaten we in de „Gouwen Koei" en' de wacht was op den Blaauwe Hein Koezijn was ok present stond schoone verhalen te vertellen over de meid van boer Zusenzoo die enzoovoortsnie veul moois maar n verhaal dat er in de kroeg ingaat als koek-mee-boter! We moes ten 't maar nie verder vertellen, Hein had't uit goeie bron enneveur boer Zusenzoo was 't ok zoo lollig nie't Is 'n particu liere angelegenheid", zoo besloot Hein: „en wat heeft daer 'n ander eigenlijk ze mond mee te spoelen.' Ochja, Hein de Krant was „breed" van op vatting. Dus brocht ie veul terug tot de par- ticulieritëit! Z'n waneeskes builden, z'n kopke gloeide rossig, z'n duivenoogskes glansden. Hij was op z'n vetst. Daar kwam den Blaauwe binnen. „Ochèrme, Hein, wat stade gij weer te lie gen!" riep den Blaauw, nog bij de deur: „middag allemaal!" Nou, amico, ge mot teugen 'nen dief nooit zeggen dat ie steelt, want dan is ie zwaar aangetast in z'nen ponteneur. Hein de Krant ging dus verhaal halen. „Slaet dat op mij, onbeschaemde rekel?" vroeg Hein, nogal overbodig, aan den Blaauwe, want niemand twijfelde eraan, op wie 't sloeg. „Ja,"" zee den Tiest; „op jou kletsmajoor!" Meteen ging ie aan ons tafeltje zitten, om te proppen. Mee zijnen rug naar Hein toe. „Thoppunt...! Je weet niet eens wat ik Vertelde!" „Leugens!!'" Zee den Tiest: „want ge hebt nog nooit één waarheid verteld, Hein den Leugenèèr!" Op slag had Hein 'nen nuuwen naam! Hein d<? Leugenèèr! Hij was dikkels van naam veranderd .Meneer Koezijn, Hendrik Koezijn, Hein Koezijn. Hein de Krant.., maar Hein den Leugenèèr kleefde aan 'm vast, als de vetvlekken op z'n vest. „Mannen," riep Hein: „ik roep jullie alle maal- tot getuigen! Heb ik ooit, ooit gelo gen?" En toen gebeurde er iets geks! Ze hadden allemaal staan luisteren naar 't moelengeVecht, tusschen den Blaauwe en Hein den Leugenèèr, maar nou keerden ze stuk veur stuk d'r eigen langzaam om, lachten 'ns en den eene ging bjljartcn, den anderen kaartspeulen, den. derden dronk 'ns en den vierde riep; „aannemen". Onder wijl hadden ze 't allemaal op d'r oogen, die veul knipperden. Wij waren al begonnen te kaartspeulen en daar wierd gin woord bij gezeed. Alleen onder tafel, daar smoesden" de voeten 'n bietje onder malkander. In 't heele caféke was 't trouwens stil. De kaarten kiekten teugen de tafel. De mi- jertballen Hepen mee zachten dreun over 't laken. En achter bij den toog, daar wierden de glaskes mee'nen natten tik op den nikkelen afdruiper gezet. En Hein d'n Leugenèèr stond „ergens" in 't luchtledig naar asem te snakken Toen temidden van die stilte.^nep den Blaauwe ineens, mee 'n „gewone" heldere stem: „en as ge soms verhuizen gaat. Koe zijn.... 'k wil oe geren helpen, horre! 'k Had 'n bietje meelijen mee Hein de Krant. Al z'n „abonné's" zeeën 'm tegelijk op...! „Boerentuig!" barstte-n-ie toen uit. Mee twee stappen was Hein d'n Leugenèèr bij de deur. mee 'nen kwats van de deur stond ie buiten en veur 't eerst zag ik 'm flink deurstappen, langs 't raam. „Pas!" riep den Blaauwe. „Da's veul opluchting," zee den Fielp. „Leve den Blaauwe," riepenze aan de biijert. „Hier 'n borreltje veur noppes," zee Kee teugen den Tiest. Nog 'n maandje kuierde Hein Koezijn deur 't durp, 't wierd daarveur veul minder, z'n petje ruilde-n-ieveur 'n hoeike en toenkwam den verhuiswagel weer..! Ik denk dat ie terug is naar Holland ieverans en daar steuvig uitpakt over „dat Brabantsche Boerentuig". Maar allee wij zijn 'm kwijt deuzen figuurzager-aan-de-Waarheid! Da gekke pensioenpetje.... 't was gin ge zicht. Dèèri Maar nou, amico, nou schei ik er toch Cfttastrophe In het kippenhok.' - Haan: „Mooi ia dat! Allemaal eend», wat zullen de menschen wel van on* h ij» nvaat V af. Dien dikken leugenèèr had zóóvml plek noodig, m'n papier is meer dan vol! Veul groeten van Trui en als altijd haarke minder van oewen t a. v. DHé. ZONDAG 23 MEI 1937. Hilversum I. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.05 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (Gr.pl.). 10.20 Evang. Luthersche Kerkdienst. Hierna gewijde muziek (Gr. pl.), 12.15 KRO-orkest. 1.00 Boekbespreking. 1.20 R.K. A capella koor uit Wijk aan Zee en Gramafoonmuziek. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.25 Reportage Voetbalwedstrijd. 4.15 Declamatie. 4.30 Causerie „Maria. Toevlucht in nood". 4.55 Sportnieuws. 5.05 Gewijde muziek (Gr.pl.). 5,20 Nederd. Hervormde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (Gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 De Twinkling Three. 8.40 Vervolg van 7.50. 9.00 De Twinkling Three, 9.10 Gramofoonmuziek. 9.30 KRO-Kamerorkest en solist. 10.10 Lezing „Het Huwelijk (VI)". 10.30 Berichten ANP. 10.4011.00 Epiloog. Hilversum H. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.0012.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduivennieuws. (Van onzen spcialen correspondent aan boord van den kruiser). Het is dien morgen alles gegaan als in een film: het vertrek, het bijzonder har telijk afscheid, de juichende menschen- menigte aan den wal en de buitengaats gesleepte „Java". Een droom van Plnksterwarmte en Pinksterzon. En ineens beseften wij, dat we langs Nieu- wediep stoomden met 17-mijlsvaart, langs Nieuwediep, dat zich te koesteren lag in het voorjaar. Het is een korte, maar niet minder prettige reis geweest naar Spithead: en dat voor ons allen, want het meerendeel loopt hier aan boord rond met het zalige idéé op tropen- recès te gaan en niets is in staat, zelfs dub- belzware dienst niet, hierdoor het humeur van Janmaat in discrediet te brengen. Voorspoedige reis. Over de reis zullen we kort zijn: het was heerlijk weer, wat winderig misschien later op den dag, maar er was geen enkele sensatie te boeken. Gelukkig ook maar, want er heerschte een bijzonder prettige stemming aan boord. Al spoedig waren we in de buurt van Spithead, doch gezien het feit, dat we eerst Dinsdagmorgens voor anker mochten gaan, hebben we hier eenige uren moeten rondkruisen. De Staf „houdt er de moed in". Van vervelen was geen sprake: zooals men weet was de Marinekapel aan boord en onder leiding van kapelmeester Leistikow werden diverse malen de gehoororganen van de op varenden op bijzonder prettige wijze gestreeld. Het applaus was dan ook niet van de lucht, en nog minder de andere tevredenheidsbetui gingen voor onze geuniformde kunstenaars. Wèl geld en geen zorgen. Met name het schlager-repertoire van de Staf ontlokte ontzaglijken bijval, en vooral toen daar schoone wijzen klonken van „We gaan weer wandelen", „Geen geld en toch geen zorgen" en diverse an dere. Het laatste werd prompt verbasterd tot „Wèl geld en geen zorgen", omdat men zich plotseling herinnerde, dat het vette spaarpotje uit de Oost zich in nog vr(jwel ongeschonden staat aan den Nieu- wediepschen wal bevondhetgeen een bijster opwekkend vooruitzicht is Na deze intermezzi verstrooiden de muzi kanten, die zich als waren het oude varens gasten, reeds bij ons genesteld hadden, zich en gaven zich over aan hazard-spelen, waarin deze luytfen grootmeesters z(jn Het „Java"-record... In dit verband merkte iemand op, dat, hoe wel de „Java" waarschijnlijk niet het grootste schip zal zijn, dat te Spithead arriveert, men toch het genoegen zal hebben het record te kunnen boeken van den diksten stafmuzikant te bezitten van alle vloten van moeder aarde tezamen. Hetgeen óók wat waard is. Onvergetelijke oogenblikken. Den volgenden morgen naderden we de reede te Spithead. Het weer was heiig, maar vóór ons uit bespeurden we toch reeds tien tallen oorlogsbodems, die op keurig gelijke afstanden voor anker lagen. Kort daarna zaten we midden tusschen deze ontzaglijke vloot in en beleefde men een sensatie, die we nimmer zullen kunnen ver geten: Imponeerend en met groot vertoon van macht lag daar een enorme vloot, zoover het oog reikte. Één onafzienbare rij van slagschepen, groote kruisers, idem van kleiner for maat, vliegtuigmoederschepen, torpedo jagers en tal van andere typen oorlogs schepen. Daarboven, snorrend en ronkend, een ontelbaar aantal vliegtuigen, overal esca- drille's van 9 stuks. Het was ongetwijfeld let» wat men on vergetelijk mag noemen, en waar we niet aan uitgekeken raakten. En dan moet men weten, dat dit slechts een deel was. In totaal zijn er 250 oorlogsschepen te wachten, waarvan het leeuwendeel tot de Engelsche vloot behoort. Treffende ontvangst van de „Java". Als we door dit front van schepen varen, klinken overal de klanken van onze nationale hymne op, iets wat hoogeljjk geapprecieerd wordt. Het doet je beseffen, dat men wéét in het buitenland, dat ons land, zij het slechts in geografisch opzicht klein, kan verwijzen naar een grootsche historie. En dat men onze komst waardeerde, daar bij Spithead, ook al bezitten wij dan geen ge weldige „distroyers", zooals de Engelschen en Amerikanen. In Portsmouth. Des avonds waren we in Portsmouth en kreeg men verlof tot passagieren. Het is een aardige stad, maar gezien het feit, dat schrijver dezes reeds vroeg binnen moest zjjn, heeft hij er slechts een zeer opper vlakkige kijk op gekregen. Merkwaardig was in Portsmouth de ziekte van handteekenlngen-verzamelen. De jeugd is daar in nóg heviger mate mee besmet dan bh ons voorheen met het sigaren-bandje. Tot veivelens to heb ik dan ook m'n slgnature op stukjes papier en cahiers moeten krabbelen In een volgend artikel bijzond: heden over de eigenlijke vlootrevu. 9.05 Tulnbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij", 10.00 Zondagsschool. 10.30 Protestantsche Kerkdienst. 12.00 Orgelspel. 12.10 Fllmpraatje. 12.35 SolistencencL-rt. I.15 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Radiotooneel. 4.15 Het AVRO-Dansorkest. 4.45 Sportreportage. Hierna Sportnieuws ANP. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Gevarieerd programma. 7.00 Les Ménétriers. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Het Omroeporkest en soliste. In de pauze: Declamatie. 9.20 Radiojournaal. 9.35 Toespraak. 9.45 Omroeporkest, Kovacs Lajos' orkest, orgelspel en gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP, Hierna AVRO-Dans orkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. MAANDAG 24 MEI 1937. Hilversum I. NCRV-tJitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Sopraan en piano. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Alt, piano en cello. 6.306.55 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuur. (Vervolg). 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling S.O.S.-B® 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Moedig voorwaarts, causerie. 9.15 Concert m.m.v. dames- en kinderkoor solisten en orkest. 10.15 Berichten AN/, 10.2012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Hilversum H. Algemeen Programma, verzorgd door VARA. 10.00 v.m. 10.20 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuziek, 11.00 Vervolg declamatie, lx.30 Gramofoonmuziek. 12.00 „Les Ménétriers". 12.45 Orgelspel. 1-151-45 Vervolg „Les Ménétriers". 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. 3.20 Viool, piano en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 „De Krekeltjes" en gramofoonmuziek- 6.30 Muzikale lezing m.m.v. het VARA-"1 orkest. 7.10 Javaansch programma. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Rerlchten ANP. 8.15 Zang en orgel. 9.00 „Fantasia" en gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 „De Flierefluiters" en solist.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10