DE DRIE MUSKETIERS ïlcuicUelb Hoe de naald werd uitgevonden Dc toverring EEN HANDWERKJE VOOR MEISJES TT1'11 111111 mi iviiiimm Bede. frnqmi en Ruitfiaehfe ïlieuw-e RaacUeti Jongen met Harmonica Zo, er zijn heel wat meer goede oplossingen op de raadsels ingeko men dan vorige week het geval was. jlaar ik geef eerlijk toe, dat ze wel een beetje lastig waren voor jullie, jjet waren echte „puzzles". Wat hebben wy deze week een paar heerlijke dagen gehad, hè? Je pook zowaar de zomer en... ik denk dat jullie er de vacantie bij geroken hebben. Tellen jullie de weken al af Zeker wel! Het boek is ditmaal gewonnen door: LOEKI JANSSEN, Torenstraat 17, Den Helder. En nu de briefjes: Annie Moor. Dat is verstandig, dat je daar geen gras over hebt laten groeien. Er zijn nog altijd mensen die vinden dat een bril „gek" staat, en er mee wachten, totdat het >al te laat is. Je vindt de raadsels nu weer te makkelijk Oeffff... wat zijn jullie lastig... Annie Doeleman, Vriendelijk be dankt voor de bon Annie. Ik heb haar in dank aanvaard. Nu weer ik tenminste ook hoe dat „mormel" in de wereld gekomen is. Het was maar een grap van je vader en nu vind ik het lang niet zo erg als verleden week. Loeki en Eeon van der Wal. Je moet me eens schrijven hoe dat mooie Latijnse lied, dat je op de zang aan het leren bent, heet. Dat zou ik graag eens horen. En dat de vermenigvul- digtafels moeilijk zijn... vertel me er maar niets van. Ik kan er over mee praten. Weet nog goed, dat ik ze vroeger ook allesbehalve gemakkelijk vond. Wel bedankt voor de lange brief hoor! Frans Groote. Zo, daar hebben we zowaar vriend Frans ook weer eens in ons midden. Wel ...wel... ik was bijna je naam vergeten, maar vindt het prettig dat je weer terug gekomen bent. Blijf je nu weer regel matig raadsels insturen? Jan Jans. Hoe is het mogelijk, Jan, dat 't Juttertje wegraakt. En dan nog bij zo'n oude raadselvriend als jy bent. Dat mag niet meer ge beuren hoor. En... alle raadsels oplos sen voortaan. Dag Jan! Trijntje Jans. Ja, de Huisduiner kermis was erg aardig; ook al ben ik zelf niet in de draaimolen ge weest en heb ik niet op het ezeltje gezeten. Maar ik vind het heerlijk als jullie er plezier gehad hebben. En dat hebben jullie wel, naar ik lees. L. Toes. Hier heb ik een nieuw vriendinnetje, dat voortaan meeraad- selen wil. Wel, ik heb daar natuurlijk niets geen bezwaar tegen. Integen deel, hartelijk welkom in ons midden. Maar... volgende week wil ik wel eens graag met je voonaam kennis maken: ik heb geen idee hoe je heet; Lies of Lotje of Leentje of misschien Loes Gerda Riemerts. Natuurlijk, als je helemaal niet meer uit de raadsels kunt komen dan mag je vader of moeder je wel even helpen. Maar... dat is hoge uitzondering hoor! Je moet steeds proberen ZELF op te los sen. Dan heb je er ook het meeste plezier van als ze goed zijn. Ali de Bruyn. Wel bedankt voor de groeten van je vader, moeder, oom en tante, maar... de volgende week verwacht van jou een veel en veel groter briefje. Was me dat een piete rig briefje, Ali. Foei... Verbeter je je leven Thea Broekhuizen. Wat je me vraagt over een nieuwe Texelsche reis ja, NU vraag je me zoveel, dat ik er eerlijk niet op antwoorden kan. Ik zou zeggen; wacht je beurt nog even af. Wat is het nu fijn in de duinen, hè Als is even weg kan wippen, doe ik dat ook. Het is er nu op z'n mooist. Jantje Komen, Ja, dat die meneer niet getracteerd heeft op z'n verjaar dag, dat zal vast en zeker wel z'n reden hebben, denk ik Jantje. Waren jullie misschien juist erg lastig ge weest, of was er wat anders aan de hand. Zeker wel hè Tea Geus. Ik vind het aardig als jij ook voortaan schrijft Tea. Maar dan moet je wel een beter stukje pa pier zien te krijgen en... wat netter schrijven. Ik denk dat je het zo af geraffeld hebt omdat je vriendin bij de poort stond te wachten. Heb ik het mis...?? Marietje Weeda, Ik denk Marietje, dat als jouw vader weer thuis is, hij een heleboel te vertellen heeft. Je bent zeker wel erg nieuwsgierig, hè? Het raadsel vond ik minder geschiki voor ons hoekje. Ik zou zeggen: pro beer het nog eens. Misschien lukt het dan beter. Alie Dijkshoorn. Al weer een vriendin van me, die het over die Huisduiner kermis heeft e:ier zich best amuseerde. Wel. ik begrijp dat je zoiets fijn vindt Alie en dat .ie iedere dag v/el in zo'n zweefmolen zou wil len zitten. Maar DAT gaat niet. Simon Stom. Dat was zo'n kort briefje Simon, dat ik eerlijk gezegd, niet weet wat er op te antwoorden. Het waren maar twee en een halve regel en... je vindt dat zeker zelf ook niet veel? Tonny Lelie. Wel gefelicieteerd met het behalen van je diploma Ton ny. Dit is tenminste al vast binnen. Dat geeft moed voor de volgende diploma's, zowel van de gymmery als op school, vind je ook niet? Hans Boogaard Je bent vast en zeker dronken geweest van al dat slieren. Was het zo geweldig moeilijk op die ezel te blijven zitten? Er zijn een heleboel kinderen geweest die genoten hebben van de kermis. Het weer werkte dan ook prachtig mee. Henk Doeleman. Ta, ja jume boffen op school maar. Steeds vrije dagen en dan nog een vacantie van ik weet niet hoeveel, weken in het vooruitzicht, ik benijd jullie van harte. Reken daar op! Mientje Hoogendyk. Nee, in „Bosco" ben ik toevallig niet geweest Wel heb ik er voorgestaan en ge luisterd naar a de kinderen die zich vermaakten over de wonderlijke din gen, die je erin kon zien gebeuren. Het was werkelijk heel grappig. Gretha v. d. Vliet. Gretha schrijft me, dat ze versjes-maken zo moeilijk vindt, omdat het bij haar nooit rijmt en ik geef toe dat dat erg lastig is. Maar je moet maar zo denken Gretha dat daar de grootste dichters wel eens mee te kampen hebben gehad... Een kleine troost. Winnetou. Ik heb je versje met belangstelling gelezen „Roode Broe der" en ik beloof je dat ik het, zo spoedig er een plaatsje vrij is, zal plaatsen. En hiermee ben ik aan het etnd van de epistels. Tot volgende week. Verschillende kin deren zullen wel KINDERVRIEND eens een radiozen der in de verte heb- En andere gebruiksvoor werpen. De Amerikaan Elias Howe droom de op zekere nacht, dat hij door wilden werd overvallen, die hem met hun speren wilden doorboren, maar het eigenaardige van deze speren was, dat zij van boven een opening, een oog, hadden. Toen Howe de vol gende morgen wakker werd, herin nerde hij zich zijn droom nog heel goed, hij trachtte nu een staaf te maken, met aan de ene kant een oog en aan de andere kant een scherpe punt en... de naainaald, zoals wr( die thans nog gebruiken, was uitgevon den. Een Amerikaansche boer, een ze kere William H. Painter, bestudeerde het gebied van flessensluiting en kwam tenslotte op 't idee van een metalen deksel met een gekartelde rand, die men thans op bijna alle flessen met bruisende dranken vindt. Een Amerikaanse fabriek maakt jaarlijks ongeveer 80 millioen gros van deze dekseltjes. De Amerikaan Humphrey O'Sulli- van hoorde op zekere dag van een man praten, die gummistukken voor schoenen verkocht. Hij kocht het pa tent van deze gummistukken, die in de vorm van zolen en hakken in de Auky Westerveld, Celebes. straat 1 heeft nog over: 26 Vetplanten, 151 Bensdorpom- slagen, 10 Dunlopomslagen, 4 v. Houten's omslagen, 23 Meco omslagen en 19 Rademakers punten, 18 Weegschaaltjes, 5 Indiaantjes, 75 kwatta soldaat jes, 49 Gold Flake patience kaartjes, 4 grote en 10 kleine zijden kleedjes van Egyptische sigaretten, 45 bons „Keg's thee" album: De reis naar In- dië, 17 bons „ter Wee's thee" album Watersnood 1916, 7 Funke plaatjes (roggebrood). 2. Bal, bel, baal. Goede oplossingen ontvangen van: Annie M., Coen C., Bertus de B., Sientje H., Marie H., Neeltje C., Tiny C., Annie D., Loek v. d. W., Fritsje C., Cornelia v. B., Frans G., Mientje B., Aagje S„ Jansje B„ Ri- nus B., Grietje v. d. W„ Hendrik D., Jan J„ Trijntje J„ Mientje H., L, T., Reinhard K., Jan W„ Henny v. O., Tinie en Beppie V., Gerda R., Alie de B., Thea B., Janje K„ Tea G., Gijsbertha Maria V., Loeki J., Annie J., Ali D., Albert v. d. K., Tini D., Simon S., Tony L., Hans B., Henk D. Hier volgen weer een paar gemak kelijke raadsels. Tenminste... als je je öogen en hersens gebruikt. 1. De luiaard doet het; De blinde ziet het, De dove hoort het, De arme heeft het? 2. Welk huisdier kan op het omge keerde van haar naam zitten? 3. Eerst zo groen als gras, Dan zo wit als vlas, Dan zo rood als bloed, Dan zo zwart als roet, Dan zo zoet als wijn, Wat zou dat wel zyn? ONZE BUURMAN I-EEST DE COURANT: Heb je wel eens geprobeerd den buurman na te tekenen Als hrj 's morgens op de stoep loopt te wan delen, leest hij altijd het ochtendblad. Zoals je ziet, is het helemaal niet moeilijk hem al lezende uit te tekenen. Probeer het maar eens. 166. NAAR HET BASTION. Een nieuwsgierige menigte verge zelde hen tot aan den wal van het kamp, toen ze echter in het vrije veld gekomen waren, meende d'Artignan, die niet begreep, wat dit alles te be- teekenen had, dat hij wel eens een verklaring mocht vragen. ,Hoor eens Athos," begon hij, „zeg mij toch eens, waar we eigenlijk naar toe gaan". „Maar dat kun je toch zien, we gaan immers naar het bastion, om daar te ontbijten". „Ja, maar waarom wilde je dan eigenlijk niet in de herberg eten?" „Omdat we zeer belangrijke aan gelegenheden te bespreken hebben en waar er zooveel nieuwsgierige men- schen rondloopen, is het onmogelijk iets met elkaar te bepraten. Daar ginds in het bastion zijn we in elk geval onder ons". „Ja," meende d'Artagnan, „zoo lang de kogels niet rondvliegen." 165. DE HORLOGES WORDEN GELIJK GEZET. OPLOSSING VORIGE WEEK: 1. Kers. Bij deze woorden wierp hij twee goudstukken op de tafel. „Moét ik nog wat teruggeven?" vroeg de waard. „Neen, maar pak dan nog twee flesschen champagne in, dan kun je het overige behouden voor de ser vetten. De kastelein, die gehoopt had betere zaken te doen, vergenoegde zich ermee, twee flesschen Anjouwijn in de mand te leggen. „En nu, mijnheer de Busigy, laten wij onze horloges met elkaar rege len," zeide Athos. „Met genoegen," antwoordde de dragonder en trok een kostbaar met diamanten bezet horloge uit zijn zak. Nu namen de vier vrienden afscheid van de achterblijvende heeren en gin gen op weg. vergezeld van Grimaud, die zonder iets aan te merken met den korf achteraan kwam. Omdat hij aan gehoorzamen gewoon was, kwam het zelfs niet in hem op om iets te vragen. handel werden gebracht en wij gaan letterlijk hierop door ue a ereld. De wereldbekende uitvinder van het veiligheidsscheermes King Champ Gillette was reiziger van de Crown Cork and Seal Company. Hij kreeg op zekere dag de opdracht van z(Jn firma eens iets te bedenken, dat na eenmaal gebruikt te zijn, wegge gooid werd: een gangbaar massa artikel. In het jaar 1895 schoor hij zichzelf eens ongelukkigerwijze - gelukkigerwijze met een bot scheer mes. Dat was het oogenblik, waarop Gillette een prachtige inval kreeg. Hij ontwierp het model van een veilig heidsscheermes uit messing en hor logeveren. Nu ja, om eerlijk te zijn, het was toentertijd geen pretje om je met zo'n apparaat te scheren: maar in de loop van zes ,aar werd het toen bestaande model een klein wonderwerk dat wij thans nog als veiligheidsscheermes kennen. Het in komen van de Gillette Company be draagt per jaar ongeveer 4.5 mil lioen dollar. De tandenborstel is een uitvinding van een Engelschman, Addle ge naamd. Deze man had er behoefte aan, zijn tanden te poetsen, dat is ongeveer 150 jaar geleden. Toenter tijd reinigden de menschen hun tan den met een lapje, terwijl de rijke lui een aan het eind uitgeplozen houtje gebruikten, een instrument, dat de tandartsen gebruikten. Er bestaat thans nog een firma Addie in Enge land en vervaardigt nog steeds tan denborstels. ben gezien, maar om heen is altijd komen, gaat zo ge makkelijk niet, want het terrein er om he enis altijd zorgvuldig afgeslo ten. Onze fotograaf heeft echter toe gang verkregen en een foto van een der zenders ge maakt van onderen af. Dat ziet er heel anders uit, dan uit de verte, vinden jullie niet? Je hebt voor dit grapje niets an ders nodig dan een stuk ijzerdraad. Met behulp van een tang buig je die draad om, zodat je de ringen en de hoeken krijgt, die je nodig hebt. Wanneer je die ringen en hoeken klaar hebt, zorg je, dat ze aan elkaar bevestigd worden, zoals je op het plaatje ziet. Nu moet je de kleine ring zodanig over de rest schuiven, zodat hij schijnbaar stevig vast zit en men zou denken, dat hij niet meer los te maken is, en zoals te zien is op de derde afbeelding. Hoe het gaat, zie je op de tweede afbeelding. Hier zien jullie een jongen met een har monica, die in één lijn getekend kan worden. Probeer het maar eens na te doen. Hier zien jullie een mooi open rytuig afgebeeld, dat de moeite waard is op een kleedje te borduren. Ieder ruitje telt voor één kruis steek. Heb je nog mooie kleuren zijde over, dan is het een prettig werkje, het zo kleurig mogelijk te ma ken, anders is het zelfs in één kleur ook nog de moeite waard. Iedêre kruissteek wordt bij stof met een fijne draad over vier draden, bij stramien over twee draden geborduurd. Zo, en nu maar aan de gang.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 13