SPORT Heemraadschap Wieringen Na dc vlootrevue bij Spithead Dc Anti-Duitsche gezind heid in de Vereen» Staten N.H.V.B. Predikbeurten Alkmaarsche Kaasmarkt Uit onze omgeving Eerste Kamer Dc zuiveringsactie in Albanië voortgezet De luchtrace New York- Parijs Kampioenschap N»H»V»B» Het gouden kruis Vergadering van Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen op jl. Vrijdag morgen 10 uur in het lokaal van den heer S. Kaan alhier. Voorzitter de heer J. Doves Sz; Secretaris penningmeester de heer O. J. Bosker. Afwe zig de heer Jb. Tijsen met kennisgeving. De voorzitter opende en heette in 't bijzon der welkom Hoofding. de Leeren S. Snooij Sz en J. Kooij Cz. en tevens de nieuw benoem den Hoofdingeland de heer C. Vz. Koom. De notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken O. a. is ingekomen een schrijven van Ged. Staten waarbij een uittreksel uit het Kon. besluit, houdende de benoeming van den heer D. Jac. Mulder tot Heemraad van het Heemraadschap. Een schrijven van Ged. Staten met een circulaire van aanwijzingen betreffende uit voering van de archiefwet, welke circulaire door den secretaris wordt toegelicht. Hier uit blijkt, dat men de eerste jaren met de kluis is geholpen. Een schrijven van Ged. Staten met een ontwerp-besluit betreffende het aanbrengen van eenige wijzigingen in 't Algemeen Wa- terschapsregl emen t. Hierin is o.a. beschreven de zekerheids- waarborgen voor tijdelijk op rente staande gelden. Proces-verbaal van kas-verificatie. Een schrijven van het Genie-Commando te Den Helder over terrein aankoop. Ter toelichting diene, dat het hier betreft ongeveer 406 m. dijk aan het einde van den Akkerweg, uit gang Polderweg. In vorige vergaderingen is reeds besproken deze dijk gedeeltelijk te slechten, om ten eerste beter uitzicht ter plaatse te verkrijgen en in de tweede plaats voor wegverbreeding. Zonder meer kan dus op het verzoek niet worden ingegaan. Het Dag. Bestuur zal een ontwerpplan aan de vergadering van Hoofdingelanden voor leggen en alsdan een beslissing nemen. De begrooting. Deze sluit tot een be drag van 26.951.6214, de omslag is hierbij gesteld op een bedrag van f 9.- per h.a., de post onvoorzien op f 44.3014 Op verschillende punten dezer begrooting geven voorzitter en secretaris toelichting, o a. dat het gemeentebestuur thans ook wordt aangeslagen in den omslag gemeenegron- den (wegen), wat vroeger niet het geval was, d.i. ongeveer 50 H.A. Over uitgave wegen verbetering zij ver meld, dat het Heemraadschap ongeveer 40 K.M. beharden weg in onderhoud heeft. De opbrengst van landerijen buitendijks is nog hangende. Het Rijk zou n.1. polder- lasten moeten opbrengen van buitendijksche gronden. Deze gronden worden door het Rijk ver pacht; de uitweg gaat over Heemraadschaps wegen. Wordt medegedeeld dat van Rijkswege de waterkeering te Westerland (Dam) verhoogd zal worden. Zoo ook zal de Noordelijk te Den Oever verzwaard worden. De belasting op nortonwelputien, en de vuilwatergeschiedenis bij de eendenboerde rijen, geeft het Bestuur veel hoofdbreken. De begrooting wordt tenslotte goedge keurd. De waterloozing te Den Oever laat veel te wenschen over. Dit valt echter buiten het terrein van het Heemraadschap. De betrok ken personen kunnen zich met een request tot het gemeentebestuur wenden. Om een goede oplossing te verkrijgen voor afvoer vuilwater uit de Oeversche Koog af komstig uit Den Oever, blijkt maar één af doende te zijn, en wel, met uitloozing in de kadesloot van P.W.N. Overleg zal worden gepleegd met den polder Waard-Nieuwland. Op een verzoek van eendenhouders aan den Hoofdweg bij Smerp voor vermindering lasten, kan niet worden ingegaan. Volgt bespreking verbetering waterweg tusschen de Stroeër- en Hippolytushoever- koog, uit te voeren in werkverschaffing. Dijkgraaf en Heemraden brengen ter ken nis dat zij het wenschelijk achten een rech ten waterweg te maken en niet langs de be staande slooten. Landaankoop en landruil zal hiervoor noodzakelijk zijn, wat wel veel kosten zal medebrengen. 50-jarige echtvereeniging. Het echtpaar P. BruulLont hoopt op 29 Mei a.s. hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. De heer Bruul 'is dan 72 en zijn vrouw 73 jaar. Zooals op bovenstaande foto is te zien, genieten de beide oudjes nog een goede ge zondheid. De heer Bruul geniet hier ter plaatse en ook daarbuiten een groote bekendheid. Im mers dit bracht zijn werkzaamheden mede. In het schildersvak groot gebracht, volgde hij in 1916 zijn vader op als brievengaarder, in het hulpkantoor te Hippolytushoef tot 1921. Toen het nieuwe postkantoor in ge- Bij vroegere landaankoopen voor aanleg en verbetering wegen is f 30.per snees be taald, maar de boeren kregen hiervoor een veel beteren uitweg uit hun land. In het bo vengenoemde geval is dit juist andersom. Hoofdingelanden verzoeken daarom, het Dag. Bestuur, deze zaak zoo goed mogelijk voor te bereiden. Een geldleening van ongeveer f 4000.zal daarvoor noodig zijn. Het gemeentebestuur zal voor de nieuw aan te leggen begraafplaats veel grond noo dig hebben waarvoor de uitkomende gronden ter beschikking zullen worden gesteld. De vergadering hoopt op de medewerking te mogen rekenen van de landeigenaren. Rondvraag. De heer Jb. Dekker informeert naar de mogelijke verbetering van den weg langs 't boschje. Het bestuur zal zien wat er aan te doen is. Wordt medegedeeld, dat de heer P. de Wit ontslag uit den dienst van het Heemraad schap heeft gevraagd. Het ontslag wordt eervol verleend. De heer J. C. Kooij informeert naar de ver plaatsing verschillende palen van het licht- net in de Laan en Noorderbuurt. Het Dag. Bestuur zal nogmaals trachten verbetering te verkrijgen. Spr. vraagt tevens naar de beplanting der Westerlander begraafplaats. Spr. meende dat het juist was verbeterd, met het uit zicht, doordat verschillende boomen waren gekapt. En nu is alles weer volgeplant. On gelukken zullen in de toekomst niet te ver mijden zijn. Het Dag. Bestuur zal er aandacht aan schenken. De heer S. Veerdig zou tusschen de dijk en den weg langs den Zuiddijk een greppel gemaakt willen zien, omdat alle verhar ding wegspoelt. Wordt goedgevonden, Hierna sluiting. AUTO-ONGEVAL. De zware auto-trekker met trailer van de firma Vermaat uit Stolwijk, komende uit Wakum met een vracht van 11500 Kg. kaas, op weg naar Lekkerkerk bij Gouda, is gis termorgen ongeveer 3 uur nabij Hippoly- tushoef verongelukt. De chauffeur deelde ons mede, dat hij naast het betondek kwam en het rechter voorwiel wegzakte. Het stuur was niet meer te houden en trok zoo veel naar rechts, dat de auto op het rijwiel pad kwam. Daarop gekomen kon het stuur wel omgehaald worden en dat is volgens de chauffeur juist zijn ongeluk geweest, want het snelle omhalen naar links, bracht de zware trailer aan het kantelen. De trai ler kwam op zijn zijde dwars over het fiets pad te liggen, terwijl de trekker in een zeer bijzondere positie kwam. Hij stond kaars rechtop met de voorwielen omhoog. De be stuurder en de eigenaar van de auto kon den ongedeerd uit hun in de lucht verhe ven cabine klimmen. Het ongeval trok in den vroegen morgen reeds veel belangstelling. Glasverzekerinqsjnif. „Wieringen". Vergadering van de Onderlinge Glasver- zekerings-Maatschappij „Wieringen" op j.1. Donderdagavond in café Veerdig te Hippolytushoef. Aanwezig 7 leden. De heer C.'Duijnker opent de vergadering met welkom en spreekt enkele woorden ter nagedachtenis van den overleden di recteur der Maatschappij, den heer G. Timmerman. De heer C. C. Bakker, voorheen voorzit ter, is thans tot directeur benoemd, waar door de heer C. Duijnker voorzitter is ge worden. De directeur brengt verslag uit en doet rekening en verantwoording. Het afgeloo- pen jaar is niet voordeelig geweest voor dp Maatschappij. De ontvangsten hebben bedragen f 273.01. Op 31 Dec 1935 was in kas f 460.14. Totaal uitgaven 1936 waren f 405.52. zoodat in kas was op 31 Dec. 1936 f 327.63. hetgeen een achteruitgang betee- kent van f 132.51 Doordat de heer C. C. Bakker tot direc teur is benoemd, moet in diens plaats een commissaris worden gekozen. Bij gehouden stemming werd gekozen de heer Jb. Hegeman te Den Oever, die met zijn benoeming in kennis zal worden ge steld. De aftredende commissaris, de heer H. Wilms, wordt herkozen. De te heffen premie wordt bepaald op 70 pet .der jaarpremie. Voor de nog in 1937 verrichte werkzaam- bruik werd genomen, ging de heer Bruul als locale kracht mede daarheen. Daar was hij werkzaam tot 1930 en ging toen wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd uit den dienst. Men ziet op deze foto den heer Bruul in zijn uniform van de muziekvereeniging „Harmonie". Daarvan is hij met October a.s. 50 jaar lid. Ook de vereeniging bestaat dan 50 jaar. Van 1907 tot 1931 was hij directeur van „Harmonie". Het zal de oudjes op 29 Mei zeker niet aan belangstelling ontbreken en wij willen ho pen dat zij nog lang met elkander een goede gezondheid mogen genieten. heden zal mevr. Timmerman f 10.ter hand worden gesteld. Het salaris van den Directeur blijft be paald op f 75.met f 25.gratificatie. Na nog enkele besprekingen van huis- houdelijken aard volgt sluiting. Het Amstelbad. Wegens het groote succes, geoogst met de feesten tijdens de Pinksterdagen, zal het a.s. Zondag nogmaals feest zijn aan 't Am stelbad. POLITIE: Onbeheerd aangetroffen een hee renrijwiel. Verloren: een zakmes. Inl. bij den gem. bode. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Vergadering S.D.A.P. Nadat de heer Oltmans, voorz. van de afd. der S.D.A.P. met een kort woord had geopend, sprak de heer E. Vermeer Vrijdag savond in de zaal van den heer Borst over „Chaos of orde". Spr. ging in hoofdzaak na, wat er is te recht gekomen van het program, dat het kabinet zich bij het aanvaarden van de re geering voorstelde te vervullen en conclu deerde, dat haar politiek faalde en dus bij de a.s. verkiezingen gezorgd dient te worden dat men daar geen voortzetting van krijgt. Spr. stelde alle partijen, die deelhebben aan de regeering, verantwoordelijk voor den geschapen toestand en ontzegde haar het recht, de opleving een gevolg te noemen van de aanpassingspolitiek. Spr. behandelde voorts in het kort het program, waarmee de S.D.A.P. de verkie zingen ingaat, wees de liefdesbetuigingen van de communisten af, omdat de om arming ten doel heeft de partij tenslotte dood te drukken en wekte op om zoo te stemmen, dat de S.D.A.P. versterkt uit den stembusstrijd te voorschijn treedt, zoo dat in vrijheid gearbeid kan worden, om te komen tot vrede en welvaart voor ieder een. DE VOORTGEZETTE „SCHOONMAAK"! Den Haag, 21 Mei 1937. Bepaald belangrijk zijn de Senaatsdebatten in deze dagen niet, en hoe kan het eigenlijk anders? Misschien dat er wat meer „span ning" komt als a.s. Maandag de nieuwe Pachtwet onder het me« zal worden geno men! De debatten van heden muntten in elk geval niet uit door frisschen en nieuwe ge dachten, en in den loop van den middag liep de Senaatszaal allengs leeg. De ontwerpen, welke heden aan de orde verschenen, waren zeker niet onbelangrijk. Men begon met de verlenging van de wer king der Crisispachtwet (in afwachting van de nieuwe Pachtwet) goed te keuren, waar na men een poosje stil bleef staan bij het ontwerp inzake nietigverklaring van goud clausules. Een zeer belangwekkend ontwerp was dat tot verbindend en onverbindend verklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten. De heeren Danz (S.D.) en Andreissen (R.K.) hadden woorden van groote waardeering, doch betreurden de mogelijkheid van onver- bindendverklaring. De heer Gelderman (v.b.) zag in het gebodene een ontoelaatbare vrij heidsbeperking. Minister Slingenberg zette nog eens uit een, hoe het voorstel tot de vrede en rust in het bedrijfsleven zou kunnen meewerken. Uitlichting van loonbepalingen uit de coll. contracten zou de pit aan de regeling ontne men. De mogelijkheid op onverbindendver- klaren achtte Z.Exc. een onontbeerlijk com plement, vooral ook om te kunnen optreden tegen voor de consumenten schadelijke groepsafspraken. Ten slotte heeft men dan nog behandeld het reeds eerder genoemde ontwerp aan gaande de arbeidsverdeeling. Mevr. Pot huis (S.D.) had verder gegaan willen zien wat aangaat de jeugdige werkkrachten, doch opponeerde tegen het weren van vrouwelijke krachten. De heer Kropman (R.K.) tapte uit een heel ander vaatje, begeert, juist veel ster ker maatregelen, vooral tegen de gehuwde werkende vrouw. En voorts achtte hij het zeer te betreuren, dat de kantoren buiten de wet waren gebleven, omdat z.i. het te bestrijden euvel juist op de kantoren toe neemt. Minister Slingenberg verdedigde het gebo dene met enkele woorden, wees op het tij delijke ervan en vond het voldoende, als men voorloopig komt tot herstel van de verhoudingen van '34, en niet die van '30, zooals de heer Kropman wilde. Overigens ging hij op de critiek weinig in. Als de volgende week over het wetje wordt ge stemd. volgt natuurlijk aanneming. Doordat bij de stemming het „quorum" er niet was, moest de vergadering worden verdaagd. Koninklijke familie weer thnis. Gistermiddag is de Engelsche Koninklijke familie na het bijwonen van de vlootschouw op Spithead naar Londen teruggekeerd. Bij het station en langs den geheelen weg naar Buckingham Palace, stond een aanzienlijke menigte opgesteld om het Koninklijke paar en prinses Elisabeth toe te juichen. Extra oorlam op de vlooi! Gisterochtend heeft de koning nog de vlaggeschepen „Nelson", „Queen Elisabeth" en „Dunedin" en den nieuwen kruiser „Southampton" geinspecteerd. Na op het Koninklijk jacht teruggekeerd te zijn, liet de koning het signaal „bezaansschoot aan halen" hijschen, bestemd voor de geheele vloot. (Dit signaal beteekent, dat een extra oor lam moet worden uitgereikt Red.) Daqorder aan de vloot. Onmiddellijk na zijn aankomst op Buckingham Palace heeft de koning een dagorder tot de vloot gericht, waarin hij zeide zeer verheugd te zijn wederom twee dagen teruggekeerd te zijn tot het, zeeleven Met genoegen heeft hij gezien, dat de tra ditie, waarop de marine zulk een prijs stelt. gehandhaafd blijft en de koning wenscht zijn vloot hiermede geluk. Ook is de koning verheugd de koopvaar dijschepen en visschersvloot te hebben ge zien. Hij voelt zich vereerd door de aanwe zigheid van de buitenlandsche oorlogsbo dems bij de vlootschouw en hij hoopt, dat dc gasten de beste herinneringen mee naar huis zullen nemen. Tenslotte zond de ko ning mede namens de koningin zijn beste wenschen aan alle zeelieden. Detachementen gendarmen gaan voort met de zuivering van het opstandige gebied. Tot nu toe zijn ongeveer tweehonderd op standelingen gevangen genomen. Het zijn meest vrijgelaten gevangenen uit de gevan genis van Argyrokatro. Te Komispoli, nabij de Grieksche grens, werd Elmas Toto, een neef van den leider van de beweging, gearresteerd. Hij was ont vanger van de belastingen te Delvino en bij zijn arrestatie werd meer dan vier dui zend francs op hem gevonden. De Albaneesche pers verklaart, dat de op standelingen te Argenrokastro als vandalen hebben huisgehouden. Mattern en Mirrell willen mee doen. Zouden de Fransche autoriteiten erin toestemmen, den start in Canada te doen plaatsvinden? De vlieger James Mattern heeft uit Chi- cago medegedeeld, dat Dick Merrill en hij zelf met zakenlieden te Toronto onderhan delingen hebben geopend, om Canada als punt van vertrek te nemen in de luchtrace New YorkParijs, en dat zij beiden hieraan zouden deelnemen. Naar hij verklaarde zou een groep Cana- deesche zakenlieden voor dit plan groote belangstelling hebben. Mattern voegde hier nog aan toe, dat indien het plan zou slagen, de race waarschijnlijk in Augustus zou plaats vinden. Hij deelde mede, aan den Franschen minister van luchtvaart, Pierre Cot, een telegram te hebben gezonden van den volgenden inhoud: „Hopen dat U het wenscheiijk zult achten Canada uit te noo- digen den wedstrijd in dit land te doen be ginnen. Constateeren hier een gunstig oordeel; zijn bereid aan den wedstrijd mede te doen en bieden u onze algeheele medewerking aan' Havas teekent hierbij aan, dat blijkens' de bij het ministerie van Luchtvaart ingewon nen inlichtingen door de Fransche auto riteiten nooit toestemming zal worden ver leend om het vertrek voor de trans-atlanti- sche luchtrace ergens anders te doen plaats vinden dan op het grondgebied der Ver. Staten. In een te Berlijn gehouden rede verklaarde de zoo juist uit de Vereenigde Staten terug gekeerde professor Schoenemann, dat het ontstellend is te zien, hoe groot in Amerika de vijandigheid is tegenover alles wat Duitsch is. Na vastgesteld te hebben, dat een deel der Duitsche pers de Amerikaansche cultuur met geringschatting behandelt, zeide hij: „Wij mogen nooit de Amerikaansche beschaving in haar geheel minachten. Eens hebben wij reeds het belang van Amerika's intrede in den oorlog onderschat, en tenslotte was het een gevolg van deze inmenging, dat Duitsch- land den oorlog verloren heeft." De professor besloot met te verklaren, dat de geestesgesteldheid in Amerika zoodanig is dat, terwijl destijds jaren noodig waren voordat het zoover was, dat, Amerika aan den oorlog tegen Duitschland deelnam, thans slechts eenige uren, wellicht slechts eenige minuten voldoende zouden zijn. Wieringerwaard speelt Zondag haar tweede kampioenswedstrijd en wel op eigen terrein tegen OSV 4. Juist nu het W's kermiswed- strijd is en zij dus extra-belangstelling kan verwachten, lijkt ons de kans groot op een aantrekkelijke ontmoeting. Het resultaat zal o.i. vermoedelijk een kleine zege van de thuisclub zijn. W. rekene er echter op dat OSV 4 sterker zal zijn dan Hollandia 3. Aan vang 3 uur. Dit Hollandia 3 ontvangt Zondag ZFC 4. Iets anders dan een tweede nederlaag kunnen we er voor de thuisclub niet in zien. Eerste klasse A. Vrone speelt tegen OFC I, de kampioen van 2 A. We zijn benieuwd hoe Hoogland's club zich tegen de dreigende degradatie zal ver zetten. Eerste klasse D. Hier wordt de tweede ontmoeting gespeeld Thans komt JVC in het geding en wei thuis tegen HRC 5. Zoo men weet eindigde HR.C 5 Succes 2 in een gelijk spel. Een zege zou JVC al een aardig eind op streek helpen; ook vanwege de moreele in vloed die er van zou uitgaan. Weinig valt er echter van den uitslag te voorspellen. Het komt ons voor dat sis JVC al op al zet, ze niet behoeft te verliezen. Uitgeschreven zijn 2 wedstrijden voor de eerste groep van het district Den Helder n 1. Cocksdorp 1BKC 2 (2 uur) en Callantsoog 1Watervogels 2 (2 uur), De winnaars hiervan ontmoeten elkaar d op het terrein van den winnaar van Cali i Watervogels 2. De winnaar van dit treff?" krijgt, als winnaar van groep 1, den winnaT* van groep 2 (dit is Zondag j.1. OudeslUia geworden) bij zich thuis. Deze strijd zal de winnaar van het geheele district Den Helde"1 opleveren, die dan maar af te wachten heeft wat de andere districten aan winnaars zuue voortbrengen. 11 DE COMPETITIE In 2 F jftaat uitgeschreven Texel 2—xiLö 1 (2 uur). Oudeschild—Watervogels 2 vervalt aan?*, zien Oudeschild zichzelf heeft overgedaan'1 aan de Sport-vereen. „Texel". Het verdwh nen van Oudeschild brengt intusschen geen gevolgen van belang mede, omdat geen der kampioenscandidaten verliespunten tegen de Schilders heeft geboekt. In 3 F moet BKC 3 opnieuw naar Succes 3 (10 uur). Hopenlijk zjjn er nu voldoende geelzwarten present, opdat de BKC-schatklst niet opnieuw 10.lichter wordt gemaakt We geven de thuisclub de beste kans op punten. Bij de adspiranten wordt nog op twee fronten gestreden. Succes b ontvangt Helder d (12 uur), waarbij de Wieringers wel weer een lesje zullen krijgen en Texel a klopt het bezoekende Tex. Boys a (12 uur). ZONDAG 23 MEI. Ned. Herv, Gemeente. Huisduinen, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van, Wichen. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds'. Van Beek, Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Doopsgezinde Gemeente, Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. 'dfi Wilde. Gerei. Kerk. Anna Paulowna. voorm. 10 uur, Cand. J, Verhave. Nam. 2.30 uur. Cand. J. Verhave. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, nam. 4.30 uur, de heer (X Deen. Den Oever, voorm. 10 uur, de heer 0. Deei^ The Star of Hope Mission. Julianadorp. vm. 10 uur en 's av, 1 uui^ de heer Meijer, van Heiloo. ALKMAAR, 21 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 43 stapefe, zijnde 135.000 Kg.: Fabriekskaas kleine 18.50, Boerenkaas kleine volvette 40 plusi 18.boerenkaas commissie 18.per 50 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 21 Mei. Aardbeien 0.1526, andijvie 10,5023, asperges 0.10—0.30, bloemkool I 11—16, II 7.1010. kropsla 0.804.90, komkommers 6.5013.50. prei 2.605.20, postelein 0.25— 0.55, rabarber 1.504, raapstelen 0.50—1.60, radijs 1.50—3.50. selderie 1.202.40, spina» zie 16—56 ct„ snijboonen f 2230, torna» ten f 1524. uien f 1.102.20, waschwort.e» len 6.507.50, boswortelen 7—10.50, witlof I 7—9, II 5.—. ALKMAAR. 21 Mei. Kaasbeurs. KL Edammer 40 plus, aan» bod 3870 stuks, verkocht 2670 stuks, mid» denprijs 1616.50. hoogste prijs 16.50. Aan» wezig l fabriek. Handel goed. ALKMAAR, 21 Mei. Op de heden gehouden veiling waren aanvoer en prijzen als volgt: 86 HL voer» tarwe 3.50—7.75, 23 HL gerst 8.25: 39 Hll haver 7.40—7.60; 21 HL boonen, w.o. brui» ne f 12. citroen f 10—22, duiven f 8.50—11' en witte boonen f 2427: 1 HL diversenj 10 HL karwijzaad 20.50; 1 HL spinazie» zaad. prijg niet genoteerd; 20 HL erwten, w, o.: groote groene f 8.50 en grauwe erwten! f 1825. Alles per 100 Kg. Totaal-aanvoeg 201 H.L. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE. 22 Mei. Aanvoer: 6800 Kg. uien 1.50—2. rlrieïin» gen f 0.70—1.30. grove 2.20, 3650 Kg. peetf f 0.50. 42000 Kg. D. witte kool 4.10-4.70. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Mei. Aanvoer: 1600 Kg. uien 2—2.20. 2000 KA peen 5060 ct. rabarber 22.20, prei 2.20) Deensche witte kool 4.20—4.30. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN, 21 Mot, Groenten en fruit: Berlijn: Nieuwe aan» voer van Hollandsche groenten; genoteerd wordt: Holl. bloemkool 33—50 p. 100 stuks! Holl. tomaten 42—50 p. 50 kg.; Holl. kom» kommers 36—50 p. 100 stuks; Holl. peert 910 P- 50 Kg., Holl. worteltjes met !o" 4555 p. 100 bos. De handel is in het alge» meen kalm. Düsseldorf: Buitenl. prod.il Holl. bloemkool 3840, witlof 28, uien 10.50, komkommers 35—65; aardappelen 1.—; wor teltjes 3540, doppers 25, boonen 40. Leipzigil Holl.( bloemkool 3.75—4.60. p. 10/12er; Holl» savoye kool 10—12 p. 50 Kg., Holl. tomaten; 4.25—5.25 p. 5 Kg., Holl. komkommers 35—4a p. 100 stuks. De hoogste markt was met fl 18.50 onveranderd. Toch was de markt een tikje vlugger dan de vorige week, al waren ook de doorsneeprij- zen vrijwel dezelfde als Vrijdag voor consumptiekaas van goede kwa liteit werd ongeveer fl. 16.- betaald voor exportkaas in doorsnee fl tot fl. 17.50. De aanvoer was goed, doordat bet vee vrij lang op stal is gebleven zijn we nog niet toe aan algeheele graskaas. De volgende week zal daaraan wel niet veel meer ontbre ken en we willen hopen, dat hier door de prijzen wat willen aantrek ken, hoewel er over 't algemeen weinig grond in de markt zit Het vleugje van heden hoorden we toeschrijven aan wat ongeregelde vraag voor Spanje, die in Friesland aan de markt zou zijn geweest,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 14