REISPLANNEN? Velthuijs I zwits. hotelplan? GOEDK. MARKEN? Velthuijs Groote animo voor onze excursies* EEN KRACHTIG GEZAG liberale volksvrijheden STEMT LIBERAAL LIJST 5 T exel in de derde klasse wat een pijn l UaoAfcM ui oft^e ptcmlóoenen Het uitstapje voor 9 Juni reeds meer dan volteekend. Voor 16 Juni nog enkele plaatsen beschikbaar. - Ook voor Ford- Schiphol excursie nog plaatsen over. Dinsdag 25 Mei 1937 De groen-zwarlen slaan Alkmaar met 4-0 Een verdiende zegepraal Heldersche Courant Vierde Blad REISBUREAU HET NIEUWE REISBUREAU \/r|TU||||c| t/o. postbrug iLLinUIJo Animo-Be Quick Alkmaar Burgerlijke Stand van Den Helder REISBUREAU t/0. postbrug I Inteckenbiljcf Excursie Heldersche Courant Hilversum Inteekenbiljet Excursie Heldersche Courant, Ford-Schiphol 1 van een Regeering, steunend op het vertrouwen en de sympathie van de overgroote meerderheid der Natie, is de eenige waarborg voor het behoud van onze j(Reeds in een gedeelte van onze vorige editie geplaatst.) Zondag heeft onder enorme belangstel ling op het H.R.C.-terrein de beslis singswedstrijd om een plaats in de derde klasse tusschen Texel en Alkmaar plaats •gehad. Het is geen mooie wedstrijd ge worden, maar het blijde resultaat ervan dat de Texelsche club na jarenlangen strijd haar doel bereikt zag: een plaats in de derde klasse! Vanzelfsprekend waren de groenzwarten en hun getrouwen in een vreugdevolle stemming, waarvan dan ook op ondubbelzinnige wijze blijk werd ge geven. Over het wedstrijdverloop 't volgende: f De wedstrjjd. Alkmaar heeft den toss gewonnen en ver kiest eerst met zon en wind in den rug te spelen. De eerste aanval is voor Texel. P. JCikkert is doorgebroken, maar op unfaire T/0. POSTBRUG wijze wordt hij gehinderd. Bij den hieruit toe- gekenden vrijen schop wordt een oud trucje toegepast, dat bijna succes opleverde. P. Kik kert stapt over den bal heen en H. Nyens schiet hard en laag in; met moeite wordt de [bal tot corner verwerkt. Dit had eenige on zekerheid in de Alkmaar-achterhoede tenge volge, terwijl Texel daarentegen zelfverze kerder kon optreden. Het was dan ook niet te verwonderen, dat Texel het initiatief nam. Plotseling is Alkmaar gevaarlijk voor het T.- doel gekomen, maar Dukers grijpt resoluut dn. Het lichte Texel-offensief duurt voort. H. Kan krijgt den bal mooi toegespeeld, zijn voorzet is goed voor het doel geplaatst. Links back Dingerdis werkt weg, maar begaat een overtreding. Uit den toegekenden vrijen schop krijgt P. Nyens den bal vrij, goed geeft hij het leer naar den vrijstaanden Witvliet, maar deze maait volkomen over den bal heen, die een dankbare prooi wordt van rechtsback Ooms. Meteen is Alkmaar weg, maar de beide Texel-backs houden stand, al is hun wegwer ken vaak zwak. Het spel verplaatst zich in deze periode snel: aanvallen van Texel en Alkmaar volgen elkaar snel op. Het lichte Texel-offensief is nu teniet gedaan en Alkmaar komt er gelei delijk beter in. Niettemin blijven de aanvallen van de Texelaars gevaarlijker. Na ongeveer 12 min. spelen is Kikkert goed door de ver dediging heengewrongen, op het kritieke mo- tment echter speelt hij den bal te ver voor Zich uit en de uitloopende keeper kan redden. f ~r Sterk Alkmaar offensief. Steeds meer komt Alkmaar opzetten en zij toont in deze periode over zulk een spelopvat ting te beschikken, dat zij de geheele Texel- ploeg uit haar spel brengt en zelf het initia tief neemt. Toch is het aanvalsspel van Alk maar ongevaarlijk, daar zijn de voorhoede- spelers niet doortastend genoeg voor, terwijl de Texel-backs er steeds beter inkomen. Na ongeveer 20 minuten ontstaat een hachelijk moment voor het Texel-doel, als Dukers een hoogen bal weg wil slaan, maar door de zon verblind slaat hij half mis. De Alkmaar-linksbuiten weet echter niet van deze kans te profiteeren. Door een serie aanvallen, die echter slecht afgewerkt worden, weet Texel zich even uit het sterke overwicht los te worstelen; een tweetal goede schoten worden onderschept en een onverwacht schot van H. Ran vliegt net over. Alkmaar weet zich door beter positiespel te herstellen en nu krijgt Dukers enkele ge vaarlijke ballen te verwerken, wat hem naar behooren afgaat. Een serie corners op^ het Texel-doel worden wel steeds goed inge- plaatst, maar even goed door Dukers weg gewerkt. De eerste speelhelft verstrijkt doelpuntloos, iwat niet voor de aanvalslinies pleit, daar het aantal geboden kansen legio is geweest. Een onaangename tweede helft. Nauwelijks heeft het hervattingssignaal ge klonken of Texel is in den aanval over den rechtervleugel. De aanval wordt echter onder schept, maar weer komt de bal bij H. Ran terecht. Zijn lage voorzet komt bij den naar binnengekomen P. Nyens terecht en met een Neem daar nu eens een paar "AKKERTJES voor en lot Uwverbazingenwelbehagen zal de pijn verdwijnen. AKKtK-G AGrifc helpen uitstekend bij Rheumatiek, Rheuma- tische zenuwpijn, Lendenpijn, Spier; pijn, Gevatte Koude, enz, AKKERTJES .kosten slechts 52 cent per 12 stuks. Overal. hard schot verdwijnt de bal via den paal in het net, 1—0. Het was alsof dit doelpunt den spelers nieuw leven inblies. Texel kon nu rustiger spelen, terwijl Alkmaar haar achterstand trachtte in te loopen. Toen haar dit niet ge lukte, nam zij haar toevlucht tot allerlei un faire trucs. Scheidsrechter Van den Burg zag echter niets door de vingers en een ware vrije schoppen regen was het gevolg. Dit geeft een onaangenaam karakter, waaruit Texel, dat kalm en be- heerscht bleef spelen, tenslotte haar voordeel wist te halen. Texel krijgt nu het spel geheel in handen en het is wel eenigszins verwonderlijk, dat het aantal verkregen vrije kansen niet benut werd. Een tweetal schoten van P. Kikkert treffen geen doel. Terwijl Vlaming een haast niet te missen kans om zeep brengt door te ver te drijven, waardoor de bal over de uitlijn rolt. Henk Ran verricht goed werk op den vleu gel, maar als hij naar binnen gezwenkt is, en een listig tikje terug op den middenvoor geeft, is Vlaming niet op zijn plaats en kun nen de backs gemakkelijk wegwerken. Het tweede doelpunt. Na ongeveer 20 min. spelen krijgt Henk Ran den bal op het middenveld toegespeeld. Hij wil er mee langs de lijn gaan, maar wordt op onsportieve wijze gehinderd. H. Nyens neemt den vrijen schop en hoog verdwijnt de bal in het net, 20. Alkmaar forceert het spel nog meer, en nu wordt Texel geheel in de verdediging terug gedrongen. Kranenburg wordt streng be waakt; toch ziet hij kans enkele mooie ballen aan zijn rechtsbuiten te geven, maar twee maal weet Ran hem de mooie schietkans te ontnemen. Het spel van Alkmaar is te onbe- heerscht om succes te hebben. Drie minuten voor het einde is het Henk Ran, die een voor zet van zijn linksbuiten op onberispelijke wijze benut (30), Het wordt 40. Nog geen minuut later is het weer P. Nyens, die zich door de verdediging heen weet te dringen en met een zacht schot den stand op 40 brengt. Het gejuich is nauwe lijks verstomd als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit. Een stralende zonnedag op de marinebanen voor den derden competitiewedstrijd van Ani mo. Groote spanning, al vóór den aanvang, in verband met de uitslag 4—4 van den vo- rigen keer. Mej. Bijl verloor haar single. Mevr. Baden won gemakkelijk haar eerste set tegen Mej. Bos. Doch de tweede werd een lengset met veel regelmatige drives. Mej. Bos weerde kranig, doch werd ten lotte met 119 geslagen. De heer van Asbeck, die zijn eerste set nota bene met 60 won, werd het in de tweede en derde set zoo lastig gemaakt door den heer Haasbroek, dat hij de partij verloor. Deze keer kwam de heer van Rhijn tegen over den heer Hamstra te staan. Het publiek genoot zichtbaar van het mooie spel. Na een gewonnen set voor Animo werd de stand in de tweede set 41. De heer van Rhijn, die reeds dacht er te zijn miste drie slagen ach ter elkaar, de spanning steeg, Hamstra haalde op 4—4; 55; van Rhijn kreeg zich zelf weer onder controle, werd agressief, en met 75 was dit punt weer voor Animo ge haald. De dames-double werd verloren. Ook Animo's heeren-double werd verslagen. Hiermede had Animo dus reeds vier neder lagen geleden. In de tweede mixed die to envolgde behaal- nen Mej. Asjes en Deetman een verdiende zege op den heer en mevr. van Rhijn, waarbij Ani mo dus het vijfde verliespunt op teekende. Als laatste zeer boeiende partij kwam de mixed Mevr. BadenVan Straëlen tegen Mej. Bos Hamstra. De eerste set werd door de jonge wilskracht van de Alkmaarders gehaald, doch door het verliezen van de tweede set raakten zij ook hun moreel eenigszins kwijt, en verloren de derde set hoewel zij tot het eind vochten tegen Mevr. Baden en den heer van Straelen, die rustig en gelijkmatig bleven doorspelen, met af en toe snel oploopen van den heer van Straelen. Eindstand 5—3 voor „Be Quick". De uitslagen waren als volgt: Heerensingle: Van RhijnHamstra 64; 7—5. van AsbeckHaasbroek 60; 36; 68. Damessingle: Mevr. BadenMej. Bos 61; 119. Mej. BijlMej. Asjes 46; 36. lste Mixed: Mevr. Baden en van StraelenMej. Bos en Hamstra 68; 62; 61. 2de Mixed: Mevr. van Rhijn en van RhijnMej. Asjes en Deetman 16; 36. Damesdouble Mevr. Baden en Mej. BijlMej. Asjes en Mej. Bos 16; 26. Heerendouble: van Asbeck en van StraelenDeetman en Hamstra 06; 46. van 24 Mei 1937. BEVALLEN: C. S. NebbelingKoster, z. A. Helsdingenvan Doesburg, z. K. de Boer van Slooten, z. J. DanielsSnik, z. E. Schutte—Moonen, 2 d. C. C. van der Laan— Rfl.kksr. d OVERLEDEN: S. Snip—Metselaar, 39 j. M. Bakker—Wiegman, 46 jaar. Deze dagen leenen zich bij uitstek er voor eens te genieten van het schoone, dat onze plantsoenen ten toon spreiden. Juist in dezen tijd nu de winter achter den rug is en het eerste jonge groen aan ver schillende boomen en struiken begint te ont luiken terwijl verscheidene voorjaarsbloem heesters hunne reine bloemenpracht toonen, geeft een wandeling buitengewoon veel genot. Wie dezen winter door het Ankerpark heeft gewandeld, zag daar de Kerstroos bloeien met haar zuivere witte bloemen. De rots is pas vernieuwd met aardige nieuwe soorten en en kele beginnen reeds te bloeien. Van het Ankerpark loopen we langs de bui tenhaven met haar militaire gebouwen, waar voor allemaal prachtige tuinen zijn aange legd. Dit is werkelijk een kijkje waard. De pasuitloopende boomen met het gekweel der vogels, zegt u zoo duidelijk, dat de zomer in aantocht is. Langs de Hoofdgracht naar de Weststraat, waar een maand geleden, langs het water verschillende heesters zijn geplant, die ook al aardig beginnen uit te botten. Van de Weststraat loopen we door de nieuw aangeplante straten, b.v. Ruyghweg, Ooievaarstraat. Fazantenstraat. Hier zijn overal jonge boompjes geplant, o.a. lijsterbes en eschdoorn. Allemaal maken ze al jonge scheuten en zelfs enkele beginnen al knop te vormen. Zoo'n boompje in de straat vroolijkt het geheel op. Van de Fazantenstraat komen we langs de Burgemeester Houwingsingel. Hier ook zijn verschillende boomen en heesters geplant. De verscheidenheid maakt een mooi effect! Voor den middag nemen we nog een kijkje in het Timorpark. In den winter is het gras zoo donker; nu is het weer groen en hier en daar wit van de madelieven. Ook hier meldt het voorjaar zich aan! De heesters en boomen loopen niet op dezelfden tijd uit. Vroeg zijn de populieren. Met hun schitterende bruinachtige tint ma ken ze een mooi effect. Jammer is het, dat deze kleur verandert in donkergroen. Van het Timorpark gaan we nog even naar het Van Galenplein, waar op het oogenblik de sierkers schitterend bloeit met haar groote roze trossen staat ze daar te prijken, te midden van andere jong uitloopende heesters. Nog even naar de Kluft bij het Westplein, waar een aardige rotspartij zich begint te ontwikkelen. Het mooiste zijn wel de Aubrié- tia met haar donker violette bloempjes. O.a. zagen we nog de Trollius, de Genm, Iberis en de Iris. Alles bij elkaar is dit één der mooiste hoekjes van de Heldersche plantsoenen. Nu heb ik U zoowat alles verteld wat de plantsoenen U hier kunnen bieden en gaan we na het eten op de fiets langs het rijwiel pad, wat nu ook beplant is met larixen, naar de Donkere Duinen. Een mooi rijwielpad is het geworden, met die larixen. bekijk de boompjes eens goed, dan ziet U dat de naal den in bosjes zittendeze vallen 's winters af. Zijn we de Donkere Duinen genaderd dan ruiken we reeds de dennenlucht; de paauwen hooren we roepen. Wat een genot is het hier tc wandelen in dit mooie stuk natuurschoon. Hier en daar vindt men nog een groepje Narcissen, die wat laat zijn. Loopen we langs den vijver, dan zien we hier en daar een eend of waterhoentje. Schuw zijn ze anders, maar hier worden ze gevoe derd. Neem het vele schoone in de natuur nauw keurig waar. Het kan alle kleine dagelijksch terugkeerende zorgen zoo ineens op de vlucht jagen en alles lijkt weer ruimer en vroolijker toe- A. v. d. L. De animo voor onze uitstapjes is bizonder groot. De eerste excursie, die van 9 Juni naar Hilversum, is reeds meer dan volteekend. We zullen eenige liefhebbers voor dien dag een week later mee moeten nemen. Voor 16 Juni zijn nog enkele plaatsen open. Wie op dien dag mee wil, melde zich spoedig aan, terwijl voor 23 en 30 Juni, alsmede voor 7 Juli, nog voldoende plaatsen beschik baar zijn, doch ook voor 23 Juni zijn reeds een vijftiental deelnemers, wel een bewijs, dat men ervan overtuigd is, dat evenals vorig jaar, de uitstapjes alle door zullen gaan. Er hadden zich Maandagmorgen reeds meer dan honderd liefhebbers aangemeld. Wij zullen rekening houden met de verschillende wenschen, ten opzichte van de plaatsen in de autobussen. Wie opgegeven heeft, bij een bepaalde familie in dezelfde bus te willen zitten, aan diens wensch zal worden voldaan. Voor de FordSchiphol-excursies zijn nog plaatsen beschikbaar. Zooals men weet, worden deze uitstapjes gemaakt op Maandag 14 en Maandag 21 Juni. Voor wie de Fordfabrieken nog niet bezocht hebben, kunnen wij deze excursie warm aanbevelen, omdat ze buitengewoon interessant en leerzaam zijn, terwijl ook het bezoek aan Schiphol meer dan de moeite waard is. De deelnemers van het vorig jaar hebben daar bizonder van genoten. Het binnen komen en vertrekken van de internationale vliegtuigen, het gezellige zitje op het ruime veld, het was een genot. Wie dus een van deze twee uitstapjes mee wil maken, wachte niet te lang met aanmelden. Hieronder laten we nog eens de inteekenbiljetten volgen. Het tochtje naar Hilversum, men zie de bizonderheden daarover in ons nummer van Zaterdag, bedraagt 1.75, dat naar Ford en Schiphol (de toegangsprijs tot de luchthaven inbegrepen) 1.50, Ondergeteekende abonné van de ij 1 Heldersche Courant, (adres) 7 te verzoekt toezending van(aantal invullen) bewijzen van deelname voor de excursie naar Hilversum, met bezoek aan de A.V.R.O.-studio/N.C.R.V.- studio/Het Raadhuis te Hilversum (s.v.p. doorslaan wat men niet verlangt). Liefst op 16, 23, 30 Juni of 7 Juli (datum open laten waaraan men de voorkeur geeft), Onderteekening: Ondergeteekende abonné van de ij 3 Heldersche Courant, adres§j B verzoekt toezending van (aantal invullen) bewijzen van deelname voor jj de excursie naar de Fordfabriek en Schiphol. Liefst op Maandag 14 of 21 Juni (datum open laten staan, waaraan men de B B voorkeur geeft). Onderteekening:

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 19