MANNEN EN VROUWEN VAN NEDERLAND Lijst 5 Sport Abonneert 0 op dit klad Visscherij DURFT LIBERAAL TE ZIJN ZIJ STEMMEN LIBERAAL Ingezonden Van alle zijden hoont men het Liberalisme, omdat men het vreest. Het schermt niet met dikke woorden, het ziet in de toekomst. Het spiegelt geen onbereik bare idealen voor, doch blijft kalm doorstrijden, onverschillig voor directe tijdelijke successen. Menschen met moed en gezond verstand weten zich zelf te blijven in een wereld van holle beloften. Je vrijheid raak je gauwer kwijt Dan een dictator. Dat kost tijd! Vischafslag Den Helder Postduivensport Victoria De Kennemers- HJRXL 3-1 Wielrennen Trainingsrit van D.O.K Luid het uit! Sluiting gemeentesecretarie HERMAN NYPELS' Aanbesteding winkelpand Van Willigen Haven van Nieuwediep A Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Defensie a. i., zijn de volgende plaatsingen gelast. Met 24 Mei 1937: De luitennants ter zeer der le klasse E. C. Wessels, de luitenants ter zee der 2e klasse A. J. Quanjer, G. Koudjjs, B. J. G. Schokking, A. M. Valkenburg, M. C. van Grondelle, allen ter beschikking gesteld, de officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse J. A. Steernberg en idem 2e klasse J. W. van Win gerden, beiden ter beschikking gesteld. Met 25 Mei 1937: De luitenant ter zee der le klasse J. F. P. Opwijrda ter beschikking gesteld. Met 26 Mei 1937: De luitenant ter zee der 2e klasse E. H. Vorster ter beschikking gesteld. Met 28 Mei 1937: De luitenant ter zee der le klasse P. Kronenberg, ter beschikking gesteld, de luitenant ter zee der 2e klasse C. W. Krabbe a/b Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. De officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse J. Kooijman a/b Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord. Idem le klasse W. M. Zietse a/b Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, de officieren van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse J. Langerveld, A. H. Geudeker, J. H. Schuitema, F. A. Tours en C. J. L. Roseboom, allen a/b Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Met 3 Juni 1937: De officier van gezondheid der le klasse O. Uffen a/b Hr. Ms. Wachtschip te Willems oord. Met 28 Mei 1937: De officier van gezondheid der 2e klasse C. J. Doets a/b Hr. Ms. Jan van Brakel', en de officier van administratie der le klasse J. Oosterhuis a/b Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Bevordering. Adspirant-muzikanten D. P. Makelaar en L. J. A. v. Broekhoven, 1 April bevorderd tot muzikant. Pijper der 2e kl. E. J. Jurgens, 1 Mei 1937 bevorderd tot pijper le kl. Matrozen der 2e kl. E. van Essen en G. Braaksma, 1 Febr. '37 matroos der le kl. Stoker der le kl. J. van Dijk, 1 Febr. '37 stoker-olieman. Mariniers der 3e kl. J. L. W. Sohier en J. Peters 1 Jan. '37 marinier der 2e kl. Mariniers der 3e kl. P. H. C. Kerkhof, D. J. Froom, C. Vink, J. M. Verdijk, C. Straver, W. C. E. v. Veldhuizen, M. J. v. d. Waal, S. E. H. Sanches, J. Weijers en J. van Veen, 1 Dec. '36 marinier der 2e kl. Met ontslag uit den Zeedienst. Matrios der 3e kl. M. van Gent, 20 Mei '37. Aangenomen in den Zeedienst. Stoker der 3e kl. L. Drieling, 12 Mei '37. Seinersmaats B. v. d. Veeke, D. B. v. Bin- nedijk en A. Breedveld, 3 Mei '37. Leerl.o.o.vliegers W. A. C. P. v. Herwaar den, Li. Beckers, G. F. Ophoff, K. Ester, J. G. Gart, T. G. Menting, K. J. Goedman en H. T. Hasselo, 3 Mei '37. Militair werkman B. Krook, 18 Mei '37. Thuisvaren. Schipper G. A. Bronk en mariniers der le kl. J. de Rijke, H. Porte en C. W. Cijsouw, 11 Mei '37 per m.s. „Crijnssen" uit West-Indië in Nederland aangekomen. Aangenomen in den Zeedienst. Mariniers der 3e kl. H. L. Emmens, H. H. F. Siemers, F. C. v. d. Zwaan, J. v. Ekeren, J. Jongsma en P. Overhof, 1 April '37. Mariniers der 3e kl. B. Jansen, S. Knol, P. Slotboom, J. J. Goldsmits, W. J. de Ruijter, A. C. Gerritsen, C. J. de Vos en J. Heeren, 2 April '37. Mariniers der 3e kl. K. Veldhoen, M. B. Hommel, R. M. van Broekhoven, A. van der Jagt, E. J. M. de Wolf en J. Phoelich, 5 April 1937. Mariniers der 3e kl. H. L. Wolf, J. H. Jans sen, H. van Faassen, J. Groenwold, A. P. Ariëns, H. Claus en T. van Leeuwen, 6 April 1937. Mariniers der 3e kl. J. Schnitzler, A. Neuss en P. Bosch, 7 April '37. Mariniers der 3e kl. J. H. Sniedt, D. A. de Kever, P. Onstein, F. Popma, T. H. Poort en J. van den Berg, 8 April '37. Mariniers der 3e kl. B. Pluijmers, C. Wage- veld en P. van der Kwaak, 9 April '37. Bevorderingen in Oost-Indië. Marinier 2e kl. K. Gabrielse tot marinier le kl., 1 Nov. 1936. Marinier 3e kl. A. v. Ekeren tot marinier 2e kl., 1 Nov. 1936. Mariniers 3e kl. A. L. Meiland, N. Huber, G. J. A. Kreffer, J. G. van 't Noordende, T. A. J. Feuth, G. Kraaiveld, J. Dekker, J. A. W. M. Roosen, C. Muller, W. Ouweneel, J. P. M. Brugmans. J. Derksen, C. Tabak, J. v. d. Weg, G. J. T. Brouwer, A. J. W. v. d. Kamp, H. v. Ammers, J. L. v. d. Hoek, H. E. van Bijnen, T. J. v. Beek en J. A. B. Husken, tot marinier 2e kl., 1 Dec. 1936. Bootsman K. Panis, tot schipper, 1 Jan. '37. Stoker 3e kl. H. G. M. Lindenkamp tot stoker 2e kl., 1 Febr. '37. Majoor-konstabel D. J. M. v. d. Vijver, tot opperkonstabel, 2 Febr. '37. Schipper J. de Graaf, tot opperschipper, 17 Febr. '37. Ontslag in Oost-Indië. Matroos 2e kl. F. Hilverda, 25 Febr. '37. Vioolvisch met 14 jongen. Te IJmuiden werd Zaterdag door de HD 40, die aan het garnalenvisschen was geweest, een vioolvisch met 14 levende jongen aange bracht. Jamer genoeg had men verzuimd de visch met de jongen in een bak met zeewater te deponeeren, zoodat ze nog wel levend aan den wal kwamen, maar, na zekeren tijd, stierven. Vermoedelijk zou het mogelijk zijn geweest, bij tijdige waarschuwing aan Arits, dat vioolvisch en jongen in het leven hadden kunnen blijven, hetgeen voor het artis-aqua- rium een bijzondere aanwinst zou zijn geweest. De vischprijzen. De prijs van de fjjnvisch' tong en tarbot blijft nog altijd laat. Beide soorten konden het Zaterdag niet hooger brengen dan tot 0.78 per kilo. Dat is jammer, want we spraken een kotter- visscher, die zeide, dat er „visscherij" vol doende was, maar de lage prijs dezer soorten drukte natuurlijk sterk op de besomming. Ook werd geklaagd, dat er door de grootere maaswijdte zooveel slips verloren gingen, die anders nog flinke prijzen opbrachten, omdat er, speciaal in Frankrijk, goede vraag naar was. Zooals bekend, vischt b.v. de Belgische vis- scher nog met want van kleinere maas, zoodat die dus wel in de gelegenheid is deze slips te vangen, waardoor deze daarvan kan profi- teeren. Maar ook België heeft de overeenkomst van Londen geteekend, zoodat het haast wel zeker is, dat deze overeenkomst door Beligë zal worden geratificeerd. Dan zullen ook die vis- schers zich hebben te houden aan de maas wijdte van 7 cm. Blijft dan over de Fransche visscher, die met geringere maaswijdte blijft visschen, om dat Frankrijk de overeenkomst niet heeft ge teekend. Dan komen de kleine slips geheel ten goede van den Franschen visscher. Welke schade dit aan onze visschers berok kent, laat zich denken. Waddenharing. Zoowel de Telegraaf als de N. Rt. Crt. hielden zich Zaterdagavond bezig met de Waddenharing. Beide bladen meenen, dat het met deze ha ring nog in de toekomst niet gedaan zal zijn. In De Telegraaf wordt vermeld, dat de vis schers veel jonge haring, uit het kuit ontwik keld, hebben waargenomen in-de kamers, zoo dat daaruit geconcludeerd wordt, dat heel wat kuit tot zijn recht is gekomen in de Wad denzee. In de N. Rt. Crt., wordt gepleit voor een onderzoek naar den trek van de haring door de zeegaten, vooral in het Marsdiep, om uit te maken of daar Se trek nog in zoo groote mate als voorheen plaats heeft. Natuurlijk zou dit onderzoek da in het volgend voorjaar moeten plaats hebben. Inderdaad zou dat voor onze visschers (en dus voor onze stad) van belang kunnen zijn. Mocht blijken, dat er voldoende trek plaats had, terwijl de haring niet, zoaols vroeger, bij Onrust en Huisduinen aanschiet, dan zal men zich in te stellen hebben op een anders visch- methode. Dit wordt o.a. verondersteld in de N. Rt. Crt. We stellen deze beschouwing op prijs, om dat een dergelijk onderzoek zeker gegevens kan afwerpen en over den trek der haring door het Marsdiep, waarop men dan verder zal kunnen voortbouwen. Immers, wanneer er doortrek plaats heeft, moet er een mogelijkheid gevonden worden om deze visch op te vangen. Hoe, op welke wijze, daarover zullen dan vele visschers hun gedachten wel laten gaan en tenslotte zal men komen tot een methode, die in dat op zicht resultaat zal geven. Vaarwaters. Officieel wordt medegedeeld omtrent Zee gat van Terschelling. Noordgat. Boomkens- diep. Ligging ton. Banken uitgewerkt 53° Z4' 34" N.b. en 5° 11' 48" O.l. is de juiste plaats van de spitse ton No. 2 van het Noordgat. De bank met minder dan 20 dM diepte is uit gewerkt to vlak achter de lijn van genoemde ton en de lichtboei No. 2a. Evenzoo is op plm. 53° 23' N.b. en 5° 8' O.l. de bank met minder dan 20 dM diepte uitgewerkt tot dicht achter de spitse tonkant van Thomas Smitgat en Boomkensdiep. In Thomas Smitgat en Noordgat kan 35 dM minste diepte middenvaarwaters worden be houden. 22 Mei. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.72—0.60 Slips 0.55—0.45 Tarbot 0.70—0.60 Schol le soort p. kist 5.905.00 Schol 2e soort 2.401.70 Schar 2.25—1.45 Door haringvisschers: Haring p. tal 3.60—3.10 Ansjovis p. kg 0.40—0.38 Geep p. tal 22.00-20.00 Door garnalenvisschers: Gekookte garnalen p. kg. 0.15 Wij leven in den tjjd der zakelijkheid: in den tijd, waarin ons maar weinig gelegenheid gelaten wordt voor de poëzie van het leven, en waarin men al gelukkig is als men en pas sant zich even kan storten in het schoone avontuur van den vroeg-zomer. En daarom is men gelukkig als men op een Zaterdagmiddag zoo even binnenloopt in een ganschelijk gewoon huis op de Hoofdgracht, het huis, waarin des avonds jonge menschen dansonderricht krijgen. Het is namelijk hier, dat eenige dagen ge leden een jong duivenpaar zijn leger heeft opgeslagen, zoo, zonder er klaarblijkelijk bjj na te denken, of het hier wel veilig was. Welnu, het was veilig, en de navolgende dagen gebruikten deze donze vogels om zacht- koerend uit- en in te vliegen en uit alle stads gedeelten pluizige onderdeelen voor hun wo ning te halen. Hun woning, die zij bouwden... boven op een bundel 6-meter hooge planken. Het is een alleraardigst gezicht, deze duiven hier aan het werk te zien; het wijfje haast onhoorbaar gorgelend en het mannetje eenige meters ver der krop-schokkend den omtrek te zien ver kennen. De planken staan op een binnenplaats: een donkere afgeschoten ruimte, zonder zon bijna. Het is wonderlijk, dat deze vogels hier hun home stichtten, en zich hier geroepen voel den om hun jongen ter wereld te brengen. Het is het raadsel in de duivenziel. En over enkele weken zullen daar de jonge duiven komen en ze zullen de wereld zien vanuit het schaduwige binnenplaatsje en zij zullen uit vliegen en terugkomen. En wellicht het dans instituut blijven houden voor hun woon plaats... wie zal het zeggen. Dit alles is niet zoo héél belangrijk, maar op een zonnigen lentedag kan men dit ineens als heel belangrijk zien, haast nog belang rijker dan al het proza, dat zich dezer dagen omhangt met het kleed der importantie De prijzen voor de Zondag gehouden vlucht vanaf Quievrain, een afstand van 293 km, werden als volgt verdeeld: P. Ramber le, 6e; W. v. Leeuwen 2e, 13e, 14e; J. C. Duinker 4e, 12e, 15e, 23e; A. de Wolf 5e, 19e; J. Kramer 7e, G. Leen 8e, 17e; C. Bruin 9e, 10e, 21e; A. Brian llé, 13e, 22e; D. Blokker 16e, 20e; L. Bak 18e; J. Koster 24e, 25e. Velen zullen niet gedacht hebben, dat HRC thans geslagen in de Jutterstad terug zou komen, en thans is het feit er dan, dat de laatste Noordelijke club uitgebekerd is. Het spel der Racers liet de laatste maanden een verhooging van kwaliteit zien, soodat we geen bang hart hadden, toen we vernamen dat HRC tegen de Kennemers moest uit komen. En toch... insiders weten, dat HRC nooit zijn beste spel tegen dezen tegenstander kan plaatsen. Ook nu weer. Het waren abso- tuut twee gelijkwaardige ploegen, die elkan ders krachten beproefden, maar het was geen „roode leeuwen"-elftal, zooals wij den laatsten tijd gewend zijn. Niettemin is HRC eervol gesneuveld, want ondanks dat Fortuna niet aan haar zijde was dezen middag, heeft men tot het laatste moment kamp gegeven. Scheidsrechter Bosch kon ons niet geheel en al bekoren. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Onder de stralen van een warm voorjaars zonnetje werd afgetrapt. Het spel gaat op het middenveld heen en weer. Daarna eenige snelle aanvallen van de Kennemers, die niet van gevaar ontbloot zijn. PI. m. 6 minuten zijn er gespeeld, wanneer K. met een onhoud baar schot de leiding neemt. HRC speelt ietwat onzeker, doch weet toch een paar keer door te breken. De gevaarlijke rechtsbuiten der Kennemers weet dan den bal vrij te maken en met een hard diagonaal schot zijn club het 2e punt te bezorgen. Twee doelpunten in 12 minuten. Onwillekeurig gin gen onze gedachten terug naar den wedstrijd HRCExcelsior; toen had Racing dit voor deel. HRC kan er maar niet goed inkomen. Het kan den goeden weg naar het doel wel vinden, maar er geen gebruik van maken. Het spel golft op en neer. Dijkshoorn redt ten koste van een corner. Direct hierop een snelle Racing-aanval. Zymni passeert een tegenstan der en... kogelt van dichtbij over. Even later doet Zymni het beter, in vollen ren schiet hij hard van links in, de bal ketst tegen den binnenkant van den paal in doel (2—1). Tot de rust houdt H.R.C. het beste van het spel, eenige kansen worden om zeep gebracht, waarvan men van zoo'n voorhoede wel punten verwacht had. O.a. hebben de Jong en Sanders den ba] eenige malen vrij voor het doel ge plaatst. Kansen, die bijna niet te missen wa ren. Na de thee gaat door treuzelen van San ders een goede schietkans verloren. De Kennemers zitten fel op den bal. Dijks- hoorn's veste wordt eenige malen onder schot genomen, maar geeft fraai retour. Toch moet Dijkshoorn zwichten voor een on houdbaar schot, 31. Hoe H.R.C. ook zwoegt, het lukte niet. Eén minuut voor het einde wordt Zymni het veld afgestuurd wegens natrappen. Wij van onze plaats zagen hem wel tusschen twee spelers klem zitten en met z'n schouder zich ruimte maken, een natrapbeweging zagen wij niet. Even hierna fluit de scheidsrechter einde. Zondag hield bovengenoemde vereeniging, onder vrij groote belangstelling, een sprint- rit over 300 m. De series werden vlug afge werkt. In de A-klasse zagen we een mooie race tusschen Snijder en Tichelaar. Ook in de B-klasse was de spanning groot. De uit slagen luiden: A-klasse: 1. C. Hollander, 2 Jac. Snijder, 3. J. Tichelaar, 4. J. Snijder. B-klasse: 1. L. Hendriks, 2. P. Leenaars, 3. D. Hoppe, 4. Van Doorn. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Een kleine „nabetrachting". Geachte Redactie, Nu de Gemeentebegrooting 1937, zoo buiten gewoon vlug afgehandeld is geworden, rest mij daaraan een kleine „Nabetrachting" te mogen toevoegen. Ik zou dit stellig achterwege laten, ware het niet, dat ik door een ontstane opinie daartoe eenigszins verplicht ben. Wat toch is het geval, waartoe deze opinie tegenover on- dergeteekende kenbaar tverd gemaakt en waar over, ik zou haast zeggen: ter verantwoording word geroepen. Zelfs een anoniem schrijven daarover, lag in mijn brievenbus. Terzake dus: Zij die de behandeling gevolgd hebben, zullen daarbij o.m. kennis hebben genomen van mijn uitgesproken „Hulde", tot den voorzitter van den Raad. Deze booze daad door mij verricht, schijnt bij enkelen (misschien wel bij velen) een verrassing verwekt te hebben, althans, zooals ik reeds boven aanhaalde, het gevolg daarvan is: een anoniem schrijven enzelfs monde linge opmerkingen als: Had dat nu maar aan anderen overgelaten. Ik heb het dus daarmede verbruid. Nu heb ik een verduivelde hekel aan het „Boetekleed", doch ditmaal sla ik het nog eens extra om en kijk in den spiegel of het mij flatteert en werkelijk het ontsiert ook den op posant niet. Ziet daar, geachte redactie, de reden tot deze keline „Nabetrachting", waar aan ik nog even het volgende commentaar wensch toe te voegen. In de eerste plaats is het nu eenmaal usance, dat het oudste raads lid namens den Raad, bij het einde van de be handeling der begrooting, aan den Voorzitter een woord van waardeering uitspreekt. Welnu, mij treft nu eenmaal het lot, den levensweg het verst afgelegd te-hebben en viel deze traditie, als ik het zoo noemen mag, mij dus ten deel. Doch buiten deze traditie om, meende ik, dat er bij de behandeling van deze begrooting, voldoende reden aanwezig was, om den Voor zitter daarvoor dank te brengen en ik had er nog even zoo goed aan kunnen toevoegen: ook aan den wethouder van finantiën. 't Is van al- gemeene bekendheid, dat ik niet schroom, eenig lid van het College met mijn critiek te sparen, maar het zij gezegd, dat juist mijn vertegenwoordiging als opposant, meebrengt, waardeering uit te spreken, daar waar er reden toe is. En deze waren bij de behandeling der begrooting 1937, aanwezig. Geachte Redactie, ik meende dit even ter al- gemeene kennis te moeten brengen en vooral aan mijn onzichtbare opponenten. Hoogachtend, J. J. Schoeffelenberger, Luid het uit! De wind is Zuid! Alle bloemkes botten uit! Ziet hoe heerlijk fris als zijde Glanst en glimt de groene weide, En de knotwilg aan de sloot Vouwt zijn bleke blaadjes bloot. Luid het uit! De wind is Zuid! Regen wast het jonge kruid, 't Groen doorschemert struik en bomen 't Is of ze uit de hemel komen Al die blaadjes, bloem en knop, Ieder uit een regendrop. Luid het uit! De wind is Zuid! Heerlijk dat de merel fluit! Mooi dat meigroen is! hoe fleuren Al de vale groezle kleuren Op in 't groen 't is alles fris, Of het pas geschapen is! G. W. LOVENDAAT Uit: „Wat Zingzang". Uitg. J. B. Wolters Gronmgen. Men zie de advertentie in dit nummer over de sluiting van de gemeente-secretarie, in ver band met de verkiezingen op Woensdag 26 Mei. Geslaagd: voor „Massage en Heilgym. nastiek": de heer C. W. Boonen, Den Helder; Mevr. J. Blokkervan der Agrde, Alkmaar- de heer H. A. Brouwer Pzn., Amsterdam en de heer Fr. van Oerle, Leiden. KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Voor stad en omgeving hét aangewezen adres om betrouwbaar in te kopen. Naar wij vernemen zal op Donderdag 3 Juni a.s. door de N.V. Van Willigen in het Kegelhuis openbaar aanbesteed worden het bouwen van een nieuw winkel pand in de Koningstraat. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJax, 21 Mei te Hamburg. Alcinous. 20 Mei v. Gravesend. Hector, 21 Mei v. Yokohama. Memnon. pass. 21 Mei Gibraltar. Menelaus, 21 Mei te Suez, Patroclus,. 22 Mei v. Rotterdam. m STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Bint.ang, 22 Mei v. Hamburg. Enggano, u., 21 Mei v. Genua. Poelau Roebiah, u., 21 Mei v. Genua. Calypso. 22 Mei te Amsterdam. Johan de Witt, t-, 21 Mei v. Algiers. Johan van Oldenbarnevelt. u„ 21 Mei v. Southampton. Marnix v. St. Aldegonde, t., 21 Mei v. Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Ajax. 21 Mei te Londen. Achilles. 22 Mei v. Amsterdam. Colombia, t., 21 Mei te Havre en wordt 23 Mei nam. 1.30 u. te Amsterdam verwacht. Deucalion. 21 Mei v. Messina. Euterpe, 22 Mei v. Amsterdam. Ganymedes. 21 Mei v. Bourgas. Irene, 20 Mei v. P. Barrios. Juno, 22 Mei v. Rotterdam. Medea, 21 Mei v. New York. Odysseus. 22 Mei v. Kopenhagen. Orpheus. 22 Mei v. Amsterdam. Stella, 22 Mei v. Rotterdam. Theseus, 21 Mei v. Vigo. Triton. 21 Mei v. Algiers. Venezuela, t... 21 Mei v. Curagao. Venus, 22 Mei v. Rotterdam. Vulcanus, 22 Mei te Salonica. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, u.. pass. 21 Méi Dungeness. Eemland. t., 21 Mei v. Santos. Zaanland, t., 21 Mei v. Las Palmas. JAVA—NEW YORK-LIJN. Kota Pinang. 21 Mei te Boston. Kota Tjandi, 21 Mei v. New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, 22 Mei te Rotterdam. Brastagi. 22 Mei v. Rotterdam. Dempo, u.. pass. 21 Mei Perim. Indrapoera, t., 25 Mei v.m. 7 u. te Marseille verwacht. Kota Gede, 21 Mei te Hamburg. Slamat, u., 21 Mei v. Syracuse. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Holland—Afrika Lijn). Bloemfontein, 22 Mei te Hamburg. Boschfontein, t.. 22 Mei te Marseille. Heemskerk, 22 Mei te Amsterdam. (Holland—Br.-Indië L(]n). Streefkerk, t., 21 Mei te Bremen. (Holland—Oost-Azic LUn). Zuiderkerk, u„ 22 Mei te Dairen. KON. TAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe, 20 Mei v. Zanzibar. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 21 Mei v. Singapore. Hoegh Merchant. 21 Mei v. Penang Silverguava, 21 Mei v. Iloilo. JAVA-CHINA-JAPAN-LIJN. TJisalak, 20 Mei v. Manila. JAVA—NEW YORK-LIJN. City of Lyons, 20 Mei te Belawan. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Breedük, 19 Mei te New Orleans Delftdiik, 20 Mei te Los Angelos! Drechtdijk, 21 Mei te Liverpool. Dinteldijk. 21 Mei v. Londen. Edam, 22 Mei v. Rotterdam Rotterdam, 22 Mei te Rotterdam. Spaarndam, 22 Mei te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. Amstelkerk, 22 Mei v. Rotterdam. (Holland—Australië L(jn). Aagtekerk, u., 21 Mei v. Bendi Bunder. 22 Mei. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Leeuwarden". 23 Mei. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Ned. s.s. „Margina".

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6