Kruiser der rechtschen Baldwin, de bezadigde, gaat heen Mac Donald's heengaan Beschuldigingen tegen Italië Staking in dsAmerikaansche staalnijverheid Vliegtuig van Koning George naar Frankrijk Staking in de Mexicaansche petroleum-industrie Om den wereldtitel boksen jJfl as Incident te Swatau Petroleum in Abessinië SPANJE Geen mijnstaking in Engeland Baldwin zal heden zijn ontslagaanvrage indienen 80.000 arbeiders leggen het werk neer Regeering weigert wapenstilstand. Uit betrouwbare bron wordt ver nomen, dat de kruiser der opstande lingen de „Baleares" gistermorgen Cadiz is binnengeloopen met ernstig beschadigd vooronder. Naar men ge looft is het schip door een hom van een regeeringsvliegtuig getroffen. In een interview met een vertegenwoor diger van Reuter heeft de minister van bui- tenlandsche zaken, Giral, medegedeeld, dat de Spaansche regeering niet wenscht te spreken over een wapenstilstand, noch de zen in eenigen vorm goed te keuren. Hij voegde er echter aan toe: „Wij aanvaarden het principe van het terugtrekken der vrij willigers, zoolang dit niet tot stand komt door een staken der vijandelijkheden." De Basken wijken. De reclitsche troepen hebben zich meester gemaakt van de hoogvlakte, welke wordt begrensd door de bocht in den spoorweg tus- schen Ordina en Murgia. In het Noorden ligt de berg San Pedro, welke de Ordina- yallei beheerscht. Indien in den middag geen dichten mist was opgekomen, zouden de troepen van Franco nog verder zijn op gerukt, doch nu werd het zicht zoo beperkt, dat van verder trekken geen sprake was. De tegenstand van de Basken was betrek kelijk gering. Zij waren verzwakt door het welingerichte bombardement van de lucht macht. Meer dan honderd Basken werden bij deze actie gevangen genomen. Een aan zienlijke hoeveelheid wapenen en materiaal werd buit gemaakt, o.a. een batterij veldar tillerie, welke bleef vuren tot de troepen ,van Mola vlak bij waren, verder vijf mor tieren, vijftien zware en lichte mitrailleurs en honderden geweren. Men verwacht, dat de komende week nieu we groepen vluchtelingen uit Bilbao zullen .vertrekken. Aan het centrale front Kolonel Ortega, commandant van de re- geeringstroepen in de Universiteitswiik van Madrid, is benoemd tot directeur van de veiligheid. De artillerie van de regeering aan het front bij Madrid heeft gisterochtend het vuur ge opend op de stellingen van den vijand, ■met het doel concentratie van troepen te .verhinderen. De troepen van generaal Miaja hebben opnieuw getracht Las Inviernas aan te val len, doch zij werden door het vuur uit de automatische wapenen der rechtschen te ruggedreven. Het grootste deel van de aanvallende troepen kon niet eens de loopgraven ver laten, zoodra zij boven de borstwering ver schenen, werden zij weggemaaid door het imitrailleurvuur en de enkele eenheden, welke erin slaagden uit de loopgraven te komen, werden een twaalftal meter buiten de loopgraven onder flankvuur genomen, zoodat zij snel moesten terugtrekken. De humaniseering van den strijd. Men hoopt dat het ontwerp-beroep tot hu maniseering van den strijd in Spanje een stemmig zal worden goedgekeurd in de spe ciale bijeenkomst, die hedenmiddag dooi de commissie voor de niet-inmenging te Londen zal worden gehouden. Er is eenige vertraging ontstaan, doordat de Russische gedelegeerde uiting heeft gegeven aan den vvensch, het ontwerp aan zijn regeering voor te leggen, zooals het gewijzigd is. Het ontwerp betreffende het terugtrekken dei- vrijwilligers is thans aan de regeeringen voorgelegd, doch de bestudeering zal .waarschijnlijk eenigen tijd vergen. Men verwacht dat er verscheidene wijzigingen in zullen worden aangebracht, eer de com missie het zal aanvaarden. Contact met den Hertog van Windsor? Het vliegtuig „Airspeed Envoy", dat on langs door den Britschen koning is gekocht is van Hendon te Portsmouth aangekomen, bestuurd door .majoor Fielden, die vergezeld was van een passagier, waarvan men de identiteit niet kent. Na de gewone formali teiten is liet vliegtuig doorgevlogen naar Frankrijk. Het schijnt, dat het naar Deauville is vertrokken, vanwaar het gisteravond om zes uur naar Engeland terugkeerde. Omtrent het doel van deze reis wordt het grootste stilzwijgen bewaard. Blijkens een nader Havas-telegram uit Tours had het Bngelsche vliegtuig, dat be stuurd werd door den piloot van koning George, sir Walter Mockton aan boord, den zaakwaarnemer van den hertog van Wind sor. Deze werd te Deauville door het vliegtuig aan land gezet. Het vliegtuig keerde, nadat Mockton een bezoek had gebracht aan het kasteel Candé, naar Londen terug. De conferentie van de afgevaardigden van den Engelschen mijnwerkersbond heeff de voorloopige overeenkomst, welke Woens dag tot stand is gekomen tusschen de werk gevers in Nottinghamshire en de werkne mers aangenomen. Met groote meerderheid werd besloten het bevel tot staken terug te trekken. Algemeen verwacht men thans, dat Bald win zich hedenochtend naar Buckingliam zal begeven om -den Koning ontslag te verzoj- ken uit zijn functie van minister-president en eerste lord van de schatkist. Het is bekend; dat den koning geadviseerd is Neville Chamberlain de vorming van een nieuwe regeering op te dragen. Men verzekert dat Runciman van het nieuwe kabinet geen deel zal uitmaken. Bezoek aan den Koninj. HIJ WEERSPIEGELDE HET EN- GELSCHE VOLKSKARAKTER. BETROUWBAAR STAATSMAN EN BEMINNELIJK MENSCH. De Engelsche minister-president Baldwin, die aan het einde van deze week demissioneert, zal als lid van het Hoogerhuis den her- togstitel, earl of Baldwin, dragen. Baldwin verlaat zijn hooge post van mi nister-president op een oogenblik, dat reeds lang van tevoren door hemzelf bepaald was. Na een politieke carriëre, die hij, reeds in de kracht van zijn leven, begon; na een ongelooflijk snelle, door een reeks gelukkige omstandigheden in de hand gewerkte op komst en een aantal nederlagen, die iede- a-en anderen politicus ten val gebracht zouden hebben, Baldwin's positie daarente gen steeds hechter bevestigden. Uit de ernstigste crisis, die zich tijdens zijn ambtsperiode heeft voorgedaan, de abdicatie van Ko ning Eduard VIII. is Baldwin zelfs met de grootste achting en aanzien van zijn landslieden te voorschijn ge treden. En daarin vinden wij den eigenlijken sleutel tot zijn succes. Hij had niet alleen altijd een fijn gevoel voor hetgeen er in de harten van zijn landslieden leefde, doch te vens vermocht hij aan deze gevoe lens met een redenaarstalent, dat hij zich eerst in den loop der jaren verworven heeft, op zoodanige wijze uiting te geven, dat van hem gezegd wordt, dat uit hem de ziel van En geland spreekt. Deze lof past bij de taak, die Baldwin zich in het be gin van zijn politieke loopbaan heeft gesteld. Lloyd George was te beweeglijk. De premier stamt uit een rijke familie, stond reeds op jeugdigen leeftijd aan het hoofd van de industrieoio onderneming van zijn vader en kon zijn politieke carrière be ginnen op een oogenblik, dat zijn levens werk reeds was voltooid. Overeenkomstig de beste Engelsche traditie begon hij zich eerst met politiek bezig te houden, toen hij in het leven getoond had. iets waard te zijn. Van beteekenis' was ook het feit. dat hij zich nooit met politiek heeft ingelaten om financieele redenen. Dat strookte ook geheel met zijn opvatting, dat het zijn levenstaak was, er naar zijn vermogen toe bij te dra gen, dat het zijn medemenschen beter zou gaan. Geen in ver verschiet gelegen poli tiek doel. doch doelstelling, die hem in de oogen van de groote massa wel populair moest maken. Een feit is het, dat Baldwin tot het hoogste ambt, dat van minister-pre sident is opgeklommen, omdat men den dynamischen en daarom altijd gevaarlijken Lloyd George moe was en op den hoogsten post van Enge land gaarne een man wilde hebben, van wien men niets te vreezen had, a seoond class brain, een tweede- rangsch geest. Op acht en dertigjarigen leeftijd werd Baldwin lid van het Lagerhuis. Hij behoor de lot de back-bencher, die op de achterste banken zaten, zich op den achtergrond hiel den, slechts zelden het woord namen en den meesten parlementsleden onbekend bleven, een landedelman. Tijdens den oorlog kreeg hij een ondergeschikte rogeerings- post, later door bemiddeling van Lloyd George een zetel in het kabinet, door denzelfden Lloyd George, dien Baldwin in een groote rede prees, om hem zeven maan den later met een aantal andere, jongere ministercoilega's ten val ie brengen. Lloyd George had zich in Baldwin vergist. Hij achtte hem ongevaarlijk. Hij moest deze dwaling met het einde van zijn ministeri eel en loopbaan betalen. Een man uit één stuk. Baldwin ging toen reeds en ook thans nog door voor een bijzonder beminnelijk mensch, recht door zee en eenvoudig, een man uit één stuk. Hij geldt als liet type van den Engelscbman. Daarbij past ook de pijp, waarmede hij duizenden malen gefotogra feerd werd, ziin meermalen uitgesproken wensch om de lente in zijn geboorteplaats te beleven, iets dat zijn politieke activiteit hem de laatste tientallen van jaren belet heeft, en zijn trots op zijn veestapel. In werkelijkheid was hij industrieel en geen rasecht Engelscbman. De voorvaderen van Bedrijven der Koninklijke Shell en Mexican Eagle getroffen. De Daily Telegraph verneemt uit Mexico Stad dat 17Ö00 arbeiders de petroleum industrie gisteren in staking dreigden te gaan. Te elfder ure zijn nog pogingen gedaan tot een overeenkomst te geraken met de employe's en het is nog steeds mogelijk, dat president Cardenas tusschenbeide zal komen. De arbeidersleiders gaven openhartig toe, dat zij niet al hun leden onder controle kunnen houden en dat tenminste een ge deeltelijke staking zeker is. De arbeiders leggen in de omgeving van Vera Cruz den arbeid reeds neer. Tot de getroffen velden behooren de rijke Pazarica streek, die on der controle staat van de Koninklijke Shell groep, en de enorme raffinaderijen der Mexican Eagle te Vera Cruz. De arbeiders volharden in hun buitensporige eischen. De vakvereeniging van arbeiders in de petroleumindustrie heeft een overeenkomst gesloten met het orgaan, dat belast is met de controle op de petroleum. De vakvereeni ging heeft beloofd, dat de algemeene sta king zich niet zou uitstrekken tot de bron nen, welke rechtsstreeks door den staat worden geëxploiteerd. Dit zijn vijf bronnen, welker capaciteit voldoende is voor de behoeften des lands. Er zijn al kaarten verkocht, maar de wedstrijd is nog niet vastgesteld. Hoewel men omtrent een gevecht om den wereldtitel in het zwaargewicht tusschen den titelhouder James Braddock en den uit dager Max Schmeling nog steeds in het onzekere verkeert, doet zich het ieit voor, dat te New York op reclamezuilen aanplak biljetten zijn aangebracht, waarop deze wedstrijd voor 3 Juni a.s. wordt aangekon digd. Reeds hebben verschillende boksfana- tici zich in de voorverkoop van de beste plaatsen verzekerd Do bokseommissie van New York heeft Braddock uitgenoodigd, vijf dagen voor den derden Juni te New York te komen. Mocht hij hieraan niet voldoen, dan zou men hem van zijn wereldtitel vervallen verklaren, De ze bedreiging schijnt evenwel geen indruk op den wereldkampioen gemaakt te heb ben, want hij heeft zijn manager telegra fisch laten antwoorden, dat men onmoge lijk van hem zou kunnen verlangen, dat hij om de wedstrijd tegen Sclimèiing zijn trai-i' ning.voor het gevecht tegen Joe Louis, ,$lat, op 22 Juni a.s. te Ghicago om den titel èou worden gehouden, zou onderbreken. Ilij was er ook van overtuigd, dat de boks eommissie hem wel zou willen verontschul digen, totdat hij later zijn verplichtingen te genover de Madison Square Garden en Schmeling zou kunnen vervullen. zijn moeder waren Schotten en inwoners van het kanton Wallis. Toen Baldwin voor de eerste maal premier werd in 1922, wist men in het land nog weinig of niets van hem af. Tot «en snel len groei van zijn populariteit droeg niet weinig het bekend worden van het feit bij, dat hij de schrijver was geweest van een anonyrrfien „open brief" in de „Times", waar in de schrijver al zijn oorlogswinst 2V2 millioen bloedgeld, zooals hij het later noemde, ter verlichting van den geweldigen oorlogsschuldenlast beschikbaar stelde. Dit grootsclie gebaar, dat slechts in uiterst be perkten kring navolging vond, zou hem la ter onverwachte belooning brengén. Baldwin is van 19221937 drie maal mi nister-president geweest. Twee maal leed li ij bij de verkiezingen een verpletterende ne derlaag, twee maal behaalde hij een ecla tante overwinning. Maar al den tijd was hij del eider der conservatieven en daarmede in de oppositie van den loekomstigen regee- ringschef. De belangrijkste feiten uit zijn ambtstijd waren de snhuldcnregeling met Amerika, toen hij rog onder Bonar Law mi nister van financiën was; de algemeene sta king, die 10 dagen duurde, oen heftig om streden herziening van de Britsch-Indische grondwet,, Engelands herstel van de geld en credictcrisis van 1931, de wisselende hou ding in den Abessijnsch-Italiaanschen oorlog en zijn bewonderenswaardige overwinning in de ernstige grondwetscrisis van einde 1936. Begaafd redenaar. Met Baldwins heengaan uit liet parlemen taire leven verliest, het Lagerhuis een van zijn grootste redenaars. Baldwins redevoe ringen, die spontaan schenen te ontstaan, zijn in werkelijkheid zorgvuldig voorbereid. Wel nauwelijks eenig ander minister-presi dent kan er zich als Baldwin op beroemen, dat vele van zijn uitspraken tot gevleugelde woorden zijn geworden. Bijvoorbeeld: „Kunt ge mij niet vertrouwen", „als mijn lippen niet verzegeld waren", „O, Heer, geef vrede in onzen tijd". Met groote handigheid wist liij kleine origineele grappen door zijn rede voeringen te vlechten, waarmee hij de lachers op zijn hand wist te krijgen. Ofschoon in hart en nieren een Tory, heeft hij dikwijls een verregaand liberale politiek gevoerd. Hij was er trotsch op, een goed verliezer en een grootmoedig winnaar ie zijn. Fouten, die hij gemaakt had, zooals b.v. de invoering van het vrouwenkiesrecht, waardoor hij zelf een gevoelige nederlaag, leed, gaf hij openlijk toe. Bewonderenswaar dig daarbij is, hoe hij steeds opnieuw zijn herhaaldelijk geschokt prestige wist te her- stelled. Stanley Baldwin neemt afscheid van de actieve politieke arena op bijna zeventigja rigen leeftijd en op het hoogtepunt van zijn roem en populariteit. Hij heeft tijdens zijn poiiiieke carrière fundamenteele bomvstee- nen aan Engelands geschiedenis toegevoegd. Of zij het bouwwerk van het Britsehe eru- perium hechter hebben gemaakt, zal slechts de toekomst kunnen leeren. Ramsay Mac Donald heelt zich om elf uur gisterenochtend naar het paleis van Buckingham begeven om den koning ontslag uit zijn functie te verzoeken. Het ontslag, dat Mac Donald gisteren den koning heeft aangeboden, zal eerst heden van kracht worden, als de lord-president den koning het zegel van zijn ambt zal hebben overhandigd. Het onderhoud duurde bijna vijf kwartier. Mac Donald teekende de ont- HUKT ''«Éti §l rS^êmm ■%-■ fê «Srllf Y HHF /MÊÊmÊËk MAC DONALD. slagaanvraag, die heden officieel zal worden tegelijk met die van Baldwin en Runciman. Naar alle waarschijnlijkheid zal geen der drie ministers een functie in de nieuwe re geering aanvaarden. Het is mogelijk, dat Mac Donald binnenkort een reis naar Austra lië zal maken. De gemeenteraad van Mel- bourne is voornemens hem als eeregast uit te noodigen. Mac Donald wil geen eeretitel aanvaarden. Men meent te weten, dat Mac Donald zijn ambtszegel eerst zal overhandigen na de vor ming van een nieuw kabinet. Voorts gelooft men, dat de Koning er bij den minister op heeft aangedrongen, wegens zijn verdiensten een hoogen erfelijken titel te aanvaarden. Mac Donald vroeg ecliter verlof dezen titel te weigeren en de Koning stemde daarin met tegenzin toe. Het staat thans vast, dat Mac Donald s naam niet zal voorkomen op de lijst van on derscheidingen, die na het aftreden van Baldwin bekend gemaakt zal worden. De Minister is voornemens korten tijd te Lossie- mouth door te brengen, en zich vervolgens naar Zuid-Amerika te begeven. Daarna zal hij, naar men gelooft, zich wijden aan hel maken van aanteekeningen op de Britsehe geschiedenis van de laatste 25 jaar. Witboek der Spaansche regee ring. De Spaansche delegatie te Gcnève heeft gisterochtend het „Witboek aangaande de itaiiaansche agresie" verspreid. Het docu ment beslaat 319 bladzijden. Aan de copie van den Italiaanschen tekst is do woordelijke Spaansche vertaling toe gevoegd. De documenten zijn in vijf rubrieken ge rangschikt: 1. De aanwezigheid op Spaansch grond gebied van volledige eenheden van het Ita iiaansche leger, waarvan het personeel, het materiaal en de verbinding met het hoofd kwartier geheel Italiaansch is. 2. Itaiiaansche eenheden treden op in de sectoren, welke hun als een waar bezet tingsleger zijn toegewezen. 3. De itaiiaansche regeering heeft op S.paansch gebied eigen diensten ingesteld voor haar militaire eenheden. 4. Vooraanstaande leiders van het regiem nemen actief 'deel aan de operaties der Ita iiaansche troepen in Spanje, die zij daar bij aanmoedigen, terwijl de vijfde rubriek betrekking heeft op het moreel der Ita iiaansche troepen. In het witboek wordt verder gesproken over het bestaan van Itaiiaansche regee- ringsdiensten in Spanje ten dienste van het bezettingsleger, speciaal over postdienst en censuur. Verder wordt betoogd, dat het bureau van den Italiaanschen minister-president zich direct bezig houdt met de uitrusting van he expeditie-leger. Melding wordt gemaakt van een telegram, dat Mussolini den vrijwilligers deed toeko men aan den vooravond van den strijd in Guadalajara. De pers heeft de beschikking gekregen over een commentaar op de documenten, waarin gezegd wordt, dat de aanwezigheid van een Italiaansch bezettingsleger, dat legen de wettige Spaansche regeering strijdt, de grootste inbreuk tot dusverre op de politiek van niet-inmenging beteekent. Italië doet den strijd in Spanje langer zijn, schendt artikel 10 van het Volkenbonds handvest en treedt op als een oorlogvoeren de mogendheid. Ook witboek inzake Duitsche inmenning? Hedenmiddag om vijf uur zal de Spaan sche gedelegeerde Del Vavo voor den Vol kenbondsraad een uiteenzetting geven van de gebeurtenissen in Spanje, in de kringen der Spaansche delegatie verf klaart men. dat dè regeering f§ Valencia be zig is met het opstellen van een aanhang sel van haar witboek handelende over de Duitsche inmenging in het Baskenland. Te middernacht is een staking geprocla- meerd bij de drie grootste staalondernemin- gen, die de commissie voor industrieele or- ganisatie niet willen erkennen. Bij het conflict zijn 80.000 arbeiders be trokken. In vijf staten: Ohio, Illinois, Pennsylva- nië, Indiana en New Pork is het personeel van 34 fabrieken bij het conflict betrokken, In enkele plaatsen wordt in de fabrieken doorgewerkt. Er worden eenige incidenten gemeld, o.a te South Chicago, waar een twintigtal ar beiders na een vechtpartij met de politie is gearresteerd. Ford als tegenstander van Lerwis Door de agitatie van het comité voor in* dustrieele organisatie van Lewis tegen de staalindustrie en het Ford-concern zien de Vereenigde Staten zich voor een .uiterst ernstig arbeidsconflict geplaatst, zegt Un, Press. Terwijl de staking in de staalin dustrie, de meest uitgebreide sinds die in 1919, onverminderd voort duurt, maakt de organisatie van Le wis zich op, Henry Ford een beslis- senden slag toe te brengen, om hem te dwingen het comité voor de in dustrieele organisatie te erkennen als eenigen vertegenwoordiger van zijn personeel. De strijd van het door Lewis geleide co mité is echter een gevecht op twee fronten daar hij gelijktijdig pogingen in het werk stelt, zijn rivaal op het gebied der vakver- eenigingsbeweging, den Amerikaanschen vakvereenigingsbond, buiten gevecht te stel len. Het comité voor industrieele organisatie zou echter bij zijn strijd tegen den burcht der Amerikaansche werkgevers, de automo bielmaatschappij van Ford, wel eens op on verwachte moeilijkheden kunnen stuiten, zooals de gebeurtenissen in de Ford-fa brieken te River Rouge bewijzen. De loyale Ford-arbeiders hebben daar na melijk niet alleen de leiders der Amerikaan sche automobielarbeiders metterdaad aan gevallen, om ben te dwingen het bedrijf te verlaten doch ook de door de vakvereeni ging verspreide vlugschriften verscheurd. Inmiddels heeft de organisatie van Le wis als tegenoffensief tegen den Ameri kaanschen vakvereenigingsbod aan haar leden aanwijzingen gegeven, in alle deelen der Vereenigde Staten plaatselijke afdeelin- gen in het leven te roepen. Met behulp varï deze afdeelingen en door verscherping van den strijd hoopt het comité voor industrieele organisatie den vakvereenigingsbqnd volko men te vernietigen. De incidenten bij de Ford-fabrieken, Robinson, de democratische vertegenwoor diger voor Detroit, heeft het congres van| den staat Michigan verzocht een onder zoek in te stellen naar de incidenten, wel ke zich Woensdag bij de Fordfabrieken! hebben voorgedaan. Volgens de laatste be richten zouden de incidenten ernstiger zijnl dan eerst was gemeld. Behalve twee ernstig gewonden zouden er nog veertig gekwet sten zijn. Het Chineesche ministerie van buiten- landsche zaken bestrijdt de Japansche le zing van het incident dat zich te Swatau heeft voorgedaan en verklaart dat twee Chi neesche politie-beambten door een Japan- schen consulairen politie-beamte met de; hulp van vier andere Japansche politiebe ambten zijn mishandeld. Een Chineesch po litiebeambte werd ernstig gewond. Japansch protest bij burgemees ter van Swatau. Het Japansche ministerie van buitenland- sche zaken heeft den Japanschen consul té Swatau opgedragen krachtig te protesteeren bij den burgemeester van die stad tegen diens protest tegen het incident, waarbij dé burgemeester de meening uitsprak, dat de agent van de Japansche consulaire politie verantwoordelijk was voor het incident. Deze agent heeft een adreswijziging niet opgege ven en hinderde de Chineesche politie in de uitoefening van haar functie. De Japansche autoriteiten verklaren, dat de Chineesche politie met meer dan veer- 1ig man, gewapend met mitrailleurpistolen den Japanschen politicman heeft overvallen en gearresteerd, hetgeen als een bcleedi- ging wordt beschouwd. De Standard Vacuum Oil Company heeft onderhandelingen gevoerd met Italië over een licentie voor olieoperaties in Abessinië, Verwacht wordt, dat deze vergunning bin nen zeer korten tijd zal worden verleend- De directeur van de Standard Vacuum, Wal ter Faust, die uit Europa te New York is weergekeerd, heeft desbetreffende verkla ringen afgelegd, waarin hij o.m. zeide, dat do Italianen meer distributie en levering in Abessinië wenschen dan raffineeringi aangezien zij een eigen groote oliemaat schappij hebben. In een commentaar op deze aangelegen heid heeft J. A. Brown, de president van de Soconv Vacuum Oil, welke tezamen niet do Standard Oil of New Jersey eigenaar is van de Standard Vacuum, verklaard, dat inderdaad onderhandelingen gevoerd zijn. maar tusschen de Standard Vacuum Oil de officieelc Itaiiaansche petroleum maatschap pij der regeering, de A. G. I. P. betreffen de levering en verkoop van petroleumpi'°- ducten in Abessinië, maar dat fot dusverre nog niets definitiefs hiervan hot resultaat is geweest. Bovendien verklaarde hij, dat geen onderhandelingen gevoerd zijn over een concessie voor winning van ruwe olie in Abessinië.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2