De pers over de verkiezingen Onze nieuwe Eerste Kamer Nederlandsch Paviljoen te Parijs geopend Nogmaals de Pachtwet Bliksem treft twee boerderijen Het kabinet stelt de portefeuille ter beschikking Amsterdam-Oost begraaft de N*S,B* Wals wint den stayers wedstrijd te Amsterdam De heer Serrarens lid van de Tweede Kamer Eerste Kamer Lid van een verboden vereeniging Dc Koningin consulteert haar adviseurs Kind door vrachtauto gegrepen Luchtbescherming 474e STAATSLOTERIJ „De Nederlander" (C.H.) begint zijn arti kel met er op te wijzen, dat de aanval, die de dictatuur op de parlementaire democra tie heeft ondernomen, volledig mislukt is. „Toch dienen wij op te passen met de con clusie, dat dus het gevaar, dat ooit voor een autoritair personenregime zal worden gekozen, niet meer aanwezig is. Het schijnt ons n.1. een niet te betwisten feit, dat zoowel de vooruitgang van de Anti revolutionaire partij als die van de Vrijzin nig-democratische voor een zeer belangrijk deel is te danken aan het persoonlijk gezag, ook onder niet-partijmenschen, van de ministers Colijn en Oud. Dit beteekent echter, dat groote groepen kiezers niet op beginselen, doch op personen hebben gestemd. Hierin kan een gevaar liggen. Zou immers ooit in de toekomst een dictatoriale partij werkelijk 'n man van for- maat tot leider hebben, dan bestaat de kans dat een aantal van hen, die thans niet op de A.R. of V.D.-partij, maar op den persoon Colijn en den persoon Oud hebben gestemd, achter den leider van dat oogenblik gaan aanloopen. De „Limburger Koerier" (R.K.) schrijft, dat men het persoonlijke succes van dr. Kuy- pers opvolger niet kan beschouwen als een blijk van vertrouwen in zijn beleid, want een zéér kleine minderheid staat achter zijn politiek. „Hiertegenover staat, dat de partijen, die het beleid van dit kabinet, in en buiten de Kamer hebben afgekeurd, met 'n versterkte macht voor het parlementaire front ver schijnen. De R.K. Staatspartij telt 31 Kamerleden, dat zijn er precies vier meer, dan de drie partijen op wier onvoorwaardelijken steun dr. Colijn kan rekenen. Daarnaast verschijnen er 23 sociaal-demo craten, die van hun critiek op 't gevoerde beleid geen geheim hebben gemaakt. Verder zal men de 4 N.S.B.'ers' moeilijk als steunpilaren van een Colijnsche politiek kunnen beschouwen. Om van de communis ten, die toch ook nog drie zetels hebben, nu maar niet te spreken. Alles in alles: deze stembus vraagt zeer duidelijk een ander staatkundig beleid dan in de afgeloopen vier jaren is gevoerd. De N. Rott. Crt. (lib.) zegt, dat de stem ming .veel weg had van een wervelwind en zegt: „Afgescheiden van het feit, dat het resul taat geen wegwijzer geeft in den doolhof der staatkundige vraagstukken van onzen tijd, is er toch een ander duidelijk accent in de taal der cijfers, waaraan staatkundige be teekenis in den ruimeren zin van het woord kan worden toegekend, in zoover niet zoo zeer de positie van het kabinet als wel die ivan zijn leider daarbij betrokken is. De Anti-Revolutionaire Partij boekte na melijk een nog grooteren vooruitgang dan in 1933. Dat deze winst niet te danken is aan de beginselen der A. R. P., maar aan de sug gestieve kracht, die er van den persoon van den minister-president uitgaat zal niemand willen weerspreken. Dr. Colijn zelf ver klaarde gisteravond, dat lang niet alle stem men op de a. r. uitgebracht, van overtuigde a. r. afkomstig zijn. Men mag dan ook aan nemen. dat voor een nog grooter gedeelte de a. r. zetels dan in de oude Kamer geldt, dat zij worden bezet door vertegenwoordi gers van kiezers, die van een Coalitie-poli tiek afkeerig zijn. Zij hebben hun vertrou wen willen kenbaar maken in den a. r.-lijst aanvoerder als premier .van een kabinet op breede basis. zijn die mannen en vrouwen, in wie de vonk is opgesprongen van het machtige ontwaken, dat door de Germaansch Angel saksische volkeren heengaat, staan even strijdbaar als te voren in het gelid. biet verlies spruit voort uit haar aanhan gers, waarvan degenen, die niet uit over tuiging doch uit ontevredenheid over het regeeringsbeleid hun stem aan de N.S.B. gaven, thans naar de politieke partijen zijn verhuisd. Kenschetsend is inderdaad in deze verkie zingen de beweging, die onder het volk is ontstaan. De geweldige stemmenwinst van de partijen van Colijn en Oud brengt de trekgeest en de worteloosheid der zoeken de massa's tot uitdrukking. Honderdduizen den Nederlanders hebben hun geloof aan het huidige stelsel verloren. Zij hebben den sprong naar de nationaal-socialistische ge dachte nog niet kunnen maken. Politiek en economisch is de klassenstrijd met dezen mijlpaal in de Nederlandsche geschiedenis in 'n zeer scherp stadium ge treden. Dit nu is de reden van onze waar schuwing, dat de werkelijke overwinnaars in dezen verkiezingsstrijd de marxisten zijn. De toekomst zal uitwijzen hoe voos een front-Colijn der burgerlijke partijen zal zijn en hoe het onder de mokerslagen van een arbeidersklasse, die tientallen jaren met de leer van den klassenhaat is doordrenkt, ten slotte uiteen zal vallen. In dit spel der krachten zullen als cenigc dragers van een onwrikbaar beginsel de vier afgevaardigden der N.S.B. in de Twee de Kamer staan. De Nationale Socialistische Beweging zal voortgaan onvermoeid op de Nederlandsche volksziel te beuken, totdat de ure van het ontwaken zal geslagen zijn. Het Volk poogt in een perscommentaar te werken op het gemoed der R.K. Staats partij. Het schrijft: „De kabinetsvorming zaln og tot de noo- dige moeilijkheden aanleiding kunnen ge ven. De katholieken hebben evenveel zetels gewonnen als dr. Colijn. De feiten liggen nu eenmaal zoo, dat deze grootste partij voor een goed deel de beslissing in handen heeft. Zal zij den moed hebben zichzelf te zijn en trouw te blijven aan haar verkiezingspro gram, of zal de Staatspartij opnieuw het hoofd buigen om na Colijn's persoonlijk succes in dubbele mate de gevangene te worden van den liberalistischen anti-revo- lutionnair?" Twee vóór en twee tegen de nieuwe regeling voor de pacht. Een Coalitie-kabinet een kabi net dus, waarin slechts de drie groo te orthodoxe kerkelijke partijen ver tegenwoordigd zijn zou dan ook reeds van den aanvang af op een onzuivere basis staan. De aanpassingspolitiek van het Kabinet is er dus in aanmerking genomen de stemcijfers der partijen van de daarbij in de eerste plaats betrokken ministers goed afgekomen". Het Handelsblad (lib.), schrijvende over de stemmenwinst van de ministers Colijn en Oud, zegt: „Twee figuren die strategische punten be zetten in de regeering welke gedurende de zware vier afgeloopen jaren het bewind in handen had, en die daardoor uit den aard der zaak de duidelijkst waarneembare expo nenten waren van de kabinetspolitiek, geba seerd op het bekende vierhoekprogram dat dr. Colijn in 1933 formuleerde. Dat de groot ste verschuiving in het kiezerscorps zich in deze richting heeft bewogen, mag dan ook als een belangrijk votum van vertrouwen in de groote lijnen dier kabinetspolitiek worden beschouwd. En tevens wijst die ver schuiving op een sterke behoefte in het kie zerscorps om binnen het kiesstelsel der Even redige Vertegenwoordiging dat de personen zoozeer doet schuil gaan in lijsten, toch weer in bepaalde persoonlijkheden vertrouwen te kunnen stellen. Terwijl het feit dat een groote partij als de R.K. Staatspartij met een winst aan stemmenpercentage van 0.9 een winst van 3 zetels (d.w.z. 11 kon behalen, toch zekere onevenredigheden in ons kiesstelsel aantoont, welke moeilijk al gemeen bevredigend kunnen heeten". „De voornaamste winnaar dit uit dezen verkiezingsstrijd te voorschijn komt, is dr. Colijn, de leider van het kabinet op bree de basis, dat hij welbewust in 1933 heeft gewild en verwezenlijkt. De nieuwe zetel verhouding in de Tweede Kamer maakt in theorie verschillende combinaties mogelijk. Maar dr. Colijn die, naar men mag aan nemen, als nationale figuur den steun heeft ontvangen van zoo velen buiten den engeren kring van zijn onmiddellijke geest verwanten, zal naar wij vertrouwen, daaruit zijn conclusies trekken. En dat zal voor de naaste politieke toekomst van groote beteekenis kunnen zijn." Het Nationale Dagblad (nat. soc.): In de verkiezingen van het jaar 1937 is de Nationaal Socialistische Beweging in Nederland geslagen. Doch de nationaal-socialisten zelve; dat Den Haag, 27 Mei '37. De Senaat doet wel tot op het allerlaatst zijn plicht! Heden verkozen de Provinciale Staten reeds een gedeeltelijk vernieuwde Ka mer welke eerst begin-Juni „in dienst" zal treden en nog kwam men in de oude formatie bijeen voor het verder behandelen der nieuwe pachtwet. Aanvankelijk werd gedacht, dat het heden wel tot een lange avondvergadering zou moeten komen, doch reeds vrij vroeg in den middag verdaagde presidentVan Sasse van Ysselt de bij eenkomst tot morgen-ochtend. Mr. de Vos was namelijk een poosje na het begin dei- zitting uit de zaal verdwenen, en degenen, die in de wandelgangen promeneerden za gen hem in een groote hofauto verdwijnen. Natuurlijk was 's presidents aanwezigheid ten Hove gewenscht, om H.M. van advies te dienen aangaande de oplossing der ontsta ne Kabinetscrisis. De nestor der Kamer, Mr. Van Sasse, verving baron de Vos op het hooge gestoelte. Minister Van Schailc kon heden nog niet van antwoord dienen; wel maakte hij een begin aan zijn antwoord. Heden hebben zich nog een tweetal on verzoenlijke tegenstanders van het pacht- ontwerp aangemeld, en wel de heeren Van Citters en Blomjous (A.R. en R.K.), terwijl daartegenover de leden Michiels van Kesse- nich en Ruyter (beide Kath.) vooral de laatste! de wetsvoordraclit steunden. De prachtige eenheid der Katholieke Staats partij wordt blijkbaar niet gedemonstreerd bij de behandeling van de pachtwet! De twee fractiegenooten Ruyter en Blomjous stonden wel héél ver van elkaar verwijderd. De eerste deed alles om aan te toonen, dat de pachtverhoudingen heel vaak niet deu gen. De heer Blomjous daarentegen noemde de voorgestelde regeling onnoodig en zelfs ongewenscht. De heer Van Kessenich nam een midden standpunt in, overhellende naar aanvaar ding. De pachtwet-Ruys hielp hij verwer pen, doch deze achtte hij nog wel accep tabel. Mr. Van Citters was falikant tegen de rechterlijke bemoeiing met de nieuw aan gegane pachtcontracten, alsook tegen de procedure, waardoor een pachter door een rechterlijke uitspraak tegen den zin des ver pachters op het goed kan blijven. Minister Van Schaik zal nog wel 't noo- dige weten aan te voeren om weifelaars, tot voorstemmen te bewegen. Nog steeds wor den de kansen voor het ontwerp gunstig geacht. Friesland heeft van het nood weer te lijden. Groote stukken ijs belemmerden te Mildam het autoverkeer. Tijdens het onweer, dat Woensdagavond boven Friesland woedde is zeer veel schade aangericht. Nabij Oldeberkoop werd een boerderij van den heer M. Gort door den bliksem getroffen. De boerderij ging in vlam men op. Kort daarna sloeg het hemelvuur in de woning van den heer J. de Boer te Oldeber koop. Ook deze woning ging verloren. In beide gevallen kon niets in veiligheid wor den gebracht. De schade wordt door verze kering gedekt. In het Zuidoosten van de provincie Fries land ging het onweer vergezeld van hevigen regenval. Te Mildam vielen zulke stukken ijs, dat hef autoverkeer gedurende eenigen tijd gestaakt moest worden. De regeeringspersdienst meldt: Onder dagteekening van 25 Mei heeft de voorzitter van den Raad van Ministers aan Hare Majesteit medegedeeld, dat de heeren Minis ters in verband met de omstandig heden, waaronder het kabinet is opgetreden, ongeacht den uitslag der verkiezingen, vermeenen hunne portefeuilles ter beschikking van H. M. te moeten stellen. H. M. heeft de beschikbaarstel ling in overweging genomen en de heeren ministers uitgenoodigd om zich inmiddels niet alleen te willen blijven belasten met de be handeling en afdoening, zoo moge lijk van de loopende zaken, maar ook al datgene te verrichten wat 's lands belang in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden ver- eischt. P. J. S. SERRARENS. Twee personen tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. De erchtbank te Rotterdam veroordeelde W. C. F. K., 41 jaar, bouwkundige te Leeu warden en A. van H., 34 jaar, onderwijzer te Rotterdam, die recht hebben gestaan wegens het deelnemen aan een verboden vereeniging (zij waren n.1. resp. voorzitter en secretaris-penningmeester van de Intern. Soc. Anti-oorlogs Liga, die opwekt tot dienst weigering en massale werkstaking bij drei gend oorlogsgevaar) tot een maand gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politie ontbindt den symbo- lischen stoet. De nederlaag, die de N.S.B. jl. Woensdag geleden heeft, inspireerde een aantal Am sterdammers uit Amsterdam-Oost tot een humoristisch commentaar. Een groep bewo ners van de Transvaalbuurt heeft gisteren middag een symbolischen begrafenisstoet op touw gezet. De politie maakte echter een eind aan de pret en ontbond den stoet. Daarbij is eenig verzet gepleegd, zoodat de agenten zich genoodzaakt zagen van den gummistok gebruik te maken. Tegen eenigc personen is proces-verbaal opgemaakt we gens beleediging van politie ambtenaren. Van Egmond de sprint Traditioneel is het wielerseizoen op de stadioiibaan te Amsterdam ingezet met een Nederlandsch programma, waarvan de hoofdnummers waren een stayerswedstrijd over 3X25 K.m. en een sprint in drie ritten tusschen van Egmond, van der Linden en van den Heuvel. In den stayerswedstrijd beheerschte Wals die achter Kaeser reed, het veld. Hij draai de zeer soepel, ging gemakkelijk over de minder sterke renners heen en wist voor namelijk in de tweede manche talrijke aan vallen van van der Wulp met succes af te slaan. V an der Linden heeft tijdens de wedstrij den blessures' in het gezicht gekregen, zoodat hij niet voor den laatsten rit kon aantreden. Het eindresultaat van den sprintwedstrijd voor beroepsrijders te verrijden in 3 ritten over 1 K.m. is: 1. Van Egmond 5 punten. 2. Van den Heuvel 7 punten. Het eindresultaat van den wedstrijd met motorgangmaking te verrijden in 3 ritten over 25 K.m.. luidt: 1. Wals 3 pnt.; 2. Van der Wulp 6 pnt.; 3. De Graaf 10 pnt.; 4. Pelzer 12 pnt.; 5 Snoek 16 pnt.; 6 Alkema 17 pnt.; 7 Loskamp 20 punten, Vrijheidsbond van 5 op 3 zetels. S.D.A.P., N.S.B. en A.R. gaan vooruit. Gisteren hebben in de Provinciale Staten van alle provinciën de verkiezingen plaats gehad voor de Eerste Kamer. Zij is thans als volgt samengesteld: Naar wij vernemen zal de heer P. J. S. Serrarens (R.K. Staatspartij), die zoowel in de Eerste als Tweede Kamer tot lid is ge kozen, de benoeming voor de Tweede Ka mer aanvaarden. Zijn opvolger in de Eerste. Kamer is Prof. Mr. C. P. M. Romme, Nieuw Oud R.K. Staatspartij 16 16 S.D.A.P. 12 11 A.R. Partij 7 6 C.H. Unie 6 7 Vrijheidsbond 3 5 Vrijz.-Dem. Bond 2 3 N.S.B. 4 2 Bij de beschouwing van deze cijfers houde men in het oog, dat zich daarin weerspie gelt het resultaat van de Statenverkiezing 1935 en dus niets heeft te maken met de zoo pas gehouden Tweede Kamerverkiezing. De Kamervoorzitters en de vice- president van den Raad van State op audiëntie. H. M. de Koningin heeft gisteren op het Huis ten Bosch de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal en den vice- president van den Raad van State ter confe rentie ontvangen. Onze relaties met Frankrijk ver sterkt. In het Pare de Trocadero, op liet reusach tige terrein der „Internationale Tentoonstel ling Parijs 1937" is in de laatste maanden in snel tempo het paviljoen verrezen, dat Nederland en zijn overzeesche gebieden op waardige wijze zal vertegenwoordigen, te midden van ongeveer 50 landen en een waarlijk grootsche uitdrukking zal zijn van alles, wat wij op het gebied van kunst en techniek in den hedendaagschen tijd tot stand hebben gebracht. Langs de seine strekt zich het tentoonstel lingsterrein over een oppervlakte van cir ca 4 K.M. uit. Aan een der boulevards, dicht bij den pont. d'Iena, staat, het Nederlandsche paviljoen, dat heden door den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof. Dr. Slotemaker de Bruïne, is geopend. Vanochtend ontving de commissaris-gene raal, ir. de Bie Leuveling Tjeenk, de Ne derlandsche persvertegenwoordigers in het paviljoen en leidde hen rond door de zalen, hen daarbij van voorlichting dienende en een indruk gevende van de groote verschei denheid der inzendingen, welke uit ons land en uit Ned. Indië zijn gebracht. Na een dejeuner, waaraan behalve tal van Nederlandsche autoriteiten ook de Frandche minister van handel en industrie, Paul Bastid, de commissaris-generaal voor de wereldtentoonstelling, Edward Labbé en de vertegenwoordigers van het gemeente bestuur van Parijs aanzaten, volgde de of- ficieele opening van het paviljoen, in tegen woordigheid van een groot aantal belang stellenden. De openingsplechtigheid werd aangevan gen met orgelmuziek: eerst de Marseillaise, gevolgd door het Nederlandsche volkslied. Daarna werd het eerst het woord gevoerd door mr. D. Crena de Iongh, als voorzitter van de commissie van uitvoering. Na dezen voerde het woord minister Slotemaker de Bruine, die wees op de ar tistieke beteekenis van deze tentoonstelling en hulde bracht aan de landgenooten, die dit fraaie paviljoen tot stand hadden ge bracht. Tenslotte wees' spreker erop. dat Neder land en Frankrijk zich nauw verbonden voelen en spr. hoopte, dat de banden door deze tentoonstelling nog versterkt zouden worden. Om uiting te geven aan deze sympathie, zoo zeide spr., zal aanstonds, als ik geëin digd heb, de organist op mijn verzoek in vallen met een simpel stuksken muziek, een kleine melodie, welke ik in haar arge- loozcn eenvoud roerend en passend vind op dit moment, omdat het zes ecuwen te rug door een Franschen geest gecompo neerd werd en thans nog in Nederland veel gezongen wordt. Het is 'n middeleeuwsch „Gloria in Excelsis Deo", een zang van vrede. Moge deze geest heerschen i.n en om dit paviljoen, dat ik voor geopend verklaar. Na de woorden van minister Slotemaker de Bruïne klonken de zachte orgeltonen van het „Gloria in Excelsis Deo" door de ruim te. Tenslotte wees minister Gelissen, de Ne derlandsche minister van Handel en Nij verheid op de economische beteekenis van de tentoonstelling. Vierjarig knaapje te Geleen ver ongelukt. Omstreeks drie uur is gistermiddag op den hoek \an de Spoorstraat en Hellestraat te Geleen (L.) het vierjarig zoontje van de familie B. te Geleen bij het oversteken van 1'.1Jwe£ .do<?r een vrachtauto bestuurd dooi den 26-jarigen J. van D. te Sittard, overre- den en op slag- gedood. Na onderzoek is de vrachtauto door de po- litie vrijgegeven. Den chauffeur treft geen schuld, daar deze het knaapje niet kon kwain0lUdat dit achter eeu kar vandaan Opleidingscursus voor aen ffos- maskerdienst te Amsterda gonnen. lam be. In het instructiegebouw van de brami,, aan de Lepelstraat te Amsterdam i= er renmiddag een aanvang gemaakt mef1Ste" opleidingscursus van instructeurs voor e"n in te stellen gasmaskerdienst bij versuf1 deno gemeentediensten, t.w. de n'i- stadsreiniging, electriciteitswerken wat leidingen, gasfabrieken, telefoon c'n en woningtoezicht. De opleidingsei!^'" wordt gegeven aan ecnige ambtenaren «r in deze diensten werkzaam zijn. De bè i ling is instructeurs te vormen, 'die den heelen dienst met het gebruik van een Ke' masker vertrouwd kunnen maken. in ,as' van gevaar zullen dit dan de diensten z waarop te allen tijde 'n beroep zou kiiin„ln' worden gedaan. netl (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 27 Mei 1 3 Hooge Prijzen 1000.— 452 5507 11486 12376 f 400.— 3605 11565 19497 200.— 10964 14037 15499 18965 100.— 1600 2292 6444 9293 9993 12376 17808 20608 20840 Prijzen van 70. 402 406 455 476 524 739 866 993 1006 1051 1111 1151 1327 1334 1502 1625 1806 1808 1817 1916 1972 2304 2534 2611 2799 2834 2859 2904 3186 3419 3557 3614 3718 3741 3743 4029 4071 4195 4217 4381 4448 4502 4663 4919 5108 5220 5276 5341 5410 5606 5683 5691 5730 5796 5807 5852 6100 6118 6271 6459 6472 6621 6681 6831 6888 6903 7164 7354 7359 7457 7665 7733 7739 7827 8307 8334 8400 8436 8449 8525 9019 9034 9060 9089 9120 9308 9351 9517 9527 9632 9754 9921 10277 10298 10304 10334 10472 10553 10775 10890 11097 11134 11210 11386 11436 11983 12113 12192 12246 12273 12280 12300 12334 12347 12533 12653 12670 12916 12936 13006 13124 13210 13360 13371 13429 13503 13678 13689 13745 13798 13819 13827 13870 14059 14110 14156 14177 14198 14213 14509 14614 14622 14688 14699 14762 14775 14873 15174 15238 15330 15836 15888 15916 15994 16183 16335 16410 16458 16536 16607 16796 16949 17001 17046 17075 17118 17186 1729*7 17466 17527 17569 17624 17627 17641 17650 17765 17883 17948 18049 18085 18090 18092 18165 18305 18318 18401 18453 18617 19154 19219 19229 19328 19527 19560 19727 19830 19983 20174 20326 20473 20491 20706 20728 20919 20954 20967 20983 2 290 556 831 1108 1300 1451 1782 2061 2429 2525 2793 3081 3317 3766 4125 4222 4454 4571 4737 5176 5314 5502 5908 6038 6317 6591 6656 6875 7122 7381 7597 7735 8092 8343 8451 8651 8824 9065 9144 9362 9764 12 361 664 834 1137 1302 1476 1818 2214 2430 2647 2820 3103 3362 3802 4138 4242 4467 4596 4790 35 376 697 877 1144 1316 1507 1819 2228 2453 2678 2914 3124 3401 3803 4147 4254 4493 4620 4938 5178 5181 5357 5379 5552 5642 5911 5914 6073 6080 6400 6408 6612 6616 6740 6746 6941 6994 7181 7198 7392 7441 7621 7623 7778 7822 8141 8169 8373 8377 8500 8521 8660 8662 8855 8868 9068 9078 9167 9169 9387 9453 9823 9830 Nieten 53 397 729 988 1187 1332 1517 1915 2245 2465 2691 2957 3227 3438 3812 4171 4367 4521 4633 5048 5194 5397 5652 5980 6103 6446 6647 6757 7006 7231 7460 7624 7831 8187 8399 8534 8665 8964 9081 9190 9534 9842 131 494 741 994 1202 1371 1520 1921 2248 2468 2704 2960 3256 3453 3826 4185 4379 4524 4669 5089 5211 5426 5763 5998 6112 6451 6813 7024 7294 7478 7674 7942 8234 8411 8541 8697 8987 9082 9248 9618 9856 211 509 765 1018 1262 1395 1587 1992 2249 2494 2737 2971 3276 3665 3909 4188 4396 4531 4676 5136 5222 270 515 778 1038 1274 1414 1C09 2033 2294 2495 2757 3052 3302 3674 3967 4206 4408 4542 4690 5154 5237 5455 5458 5774 5777 5999 6020 6137 6172 6542 6560 6824 7059 7331 7482 7688 8014 8303 8435 8542 8714 8994 9083 9260 9675 9861 6840 7062 7341 7487 7696 8035 8311 8437 8548 8784 9043 9084 9318 9745 9862 13084 1380 2049 3000 3996 4523 5488 5969 6775 7483 8432 9118 9801 10678 11919 1232» 12937; 13555! 14023 14606 15147, 160251 16877 17364 17697 18105 19161 19957 20870 273 542 794 1057 1295 1426 1669 2038 2341 2511 2784 3075 3315 3763 4007 4221 4452 4554 4692 5167 5283 5472 5882 6031 6298 6580 7096 7375 7533 7708 8091 8340 8438 8636 8789 9044 9103 9332 9890 9894 9927 9929 9942 9971 10005 10043 10078 10088 10132 10162 10187 10242 10287 10320 10349 10435 10453 10468 10493 10546 10562 10564 10635 10642 10710 10738 10740 10747 10765 10772 10787 10795 10858 10881 10968 11026 11035 111» 11142 11182 11192 11277 11286 11291 11361 113™ 11373 11396 11453 11487 11528 11529 11530 UW» 11822 11896 11907 11944 11947 11981 12023 Ij» 12104 12118 12151 12175 12181 12184 12190 1» 12209 12238 12271 12301 12302 12312 12322 1» 12442 12451 12453 12461 12506 12526 12555 12bj 12628 12652 12655 12709 12715 12725 12736 12#j 12843 12864 12870 12892 12921 12928 12960 1301 13066 13075 13115 13144 13158 13268 13293 13-» 13328 13369 13386 13427 13441 13468 13491 13" 13563 13569 13574 13624 13634 13641 13682 13b 13765 13814 13847 13854 13895 13902 14016 1« 14122 14130 14141 14171 14172 14257 14274 1« 14318 14322 14327 14353 14361 14396 14450 14* 14518 14528 14530 14545 14569 14654 14670 14752 14801 14877 14949 14950 14955 14959 j« 14997 15002 15019 15093 15099 15103 15133 1» 15136 15142 15170 15173 15217 15282 15310 Ij» 15374 15386 15393 15592 15594 15630 15657 W» 15684 15772 15876 15986 15996 16003 16028 1° 16058 16062 16065 16078 16171 16174 16186 jb 16203 16265 16277 16325 16331 16358 16393 16476 16546 16587 16611 16631 16661 16738 "g 16751 16782 16818 16845 16865 16975 17016 1' 17063 17088 17097 17103 17174 17184 17195 1' 17231 17307 17310 17327 17346 17355 173o7 jj 17398 17435 17436 17447 17454 17483 17606 1 17675 17718 17743 17755 17757 17813 179a0 j 17974 17986 17997 18035 18037 18071 18107 1 18129 18135 18242 18239 18267 18270 18283 1» 18348 18370 18449 18491 18535 18658 18660 j g 18778 18920 18931 18934 18951 18962 19031 1 j 19126 19132 19136 19144 19207 19218 19254 19261 19293 19320 19321 19322 19337 19339 19422 19461 19472 19565 19571 19582 19654 19693 19737 19738 19749 19751 19763 19™ 19859 19893 19930 20002 20026 20039 20078 g 20208 20209 20215 20221 20283 20295 2031» 20329 20461 20513 20523 20527 20560 205// 20666 20693 20751 20756 20763 20829 2084/ 20912 20935 Verbet. 5e klas, 7e lijst: 3537 m. z. 3567.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6