Spanje protesteert te Londen Conflict bij de K.P.M. Wereldtentoonstelling in Rotterdam 1 Grenstroebelen in het Verre Oosten Ze weigerden hun soldatenpakje aan te trekken Alkmaarsche Kaasmarkt Predikbeurten ""i«> SS Het scheppen van veiligheids-zones Het Mussert-incident Kardinaal Mundelcin wordt niet berispt Zeilschip vergaan Uit onze omgeving MARKTBERICHTEN wlKk,""" H°"- Ook Duitschland acht dit mo gelijk. Langdurige onderhandelingen te wachten. De regeering der SpaanscSe Repu bliek heeft een krachtig gestelde protestnota door middel van den Britschen zaakgelastigde te Valencia doen toekomen aan de Engelsche re geering. De Spaansche regeering ge tuigt nogmaals van haar wil om het conflict niet te verscherpen, maar met den meesten nadruk houdt zij vast aan haar recht om degenen, die tegen haar de wapens hebben opge nomen, te allen tijde te vervolgen op iedere plaats der gebieden, welke zich onder haar souvereiniteit bevin den. Nimmer kan daarbij, aldus de regeering, aan minder of meer belanghebbende toe schouwers een aanwezigheid geheel vrij van ieder risico toegezegd worden. Te Londen is men intusschen optimistisch omtrent de besprekingen tot herstel van de controle, hoe wel men ermee rekent, dat nog enkele dagen zullen verloopen, voordat definitieve ant woorden zijn binnengekomen op de Britsche voorstellen. Volgens Havas is men ervan overtuigd, dat Duitschland en Italië wel graag de samen werking willen hervatten; met de Fransche regeering bestaat intusschen, zooals van zelf spreekt, nauw contact. Als den eenigen onzekeren factor beschouwt men nu te Lon den de houding van de Sowjet-Unie. Geen officieele Russische critiek op de Britsche voorstellen tot bescherming van de controlee- rende vloten is vernomen en zoolang deze uitblijft, zal men de eerstvolgende vergade ring van de non-interventie-commissie moe ten afwachten om het Russische standpunt Uiteengezet te krijgen. Deze vergadering, die zich zal hebben bezig te houden met de voorstellen, kan niet bijeenkomen aleer een voor Berlijn en Rome be vredigende formule is gevonden. De meening te Berlijn, zooals deze te voorschijn komt uit de persstemmen en verdere commentaren, kan men als volgt samenvatten: De onderhandelingen zijn zwaar en groote moeilijkheden moeten nog overwonnen worden. De dood van nog drie matrozen van de Deutschland onderstreept nog eens den Duitschen eisch tot afdoen de veiligheidswaarborgen, 28 leden van de bemanning van de Deutschland zijn nu overleden en het Duitsche volk kan niet ineens uit zijn rouw treden in een atmos feer van diplomatieke activiteit. Niettemin is men van oordeel, dat het plan om vei ligheidszones te scheppen uitvoerbaar kan Zijn. Maar men moet niet vergeten, dat het baseeren van garanties op de verzeke ringen van de regeering te Valencia als een poging zou kunnen worden opgevat tot diplomatieke erkenning van de regeering. Besprekingen tusschen de bevelhebbers der controleerende vloten kunnen een gunstige werking hebben. Maar indien de Duitsche 'oorlogsschepen weer zouden gaan meedoen 'aan het controlewerk en zij zouden worden aangevallen uit de lucht, dan kan de Duitsche commandant geen bijeenkomst tnet de andere commandanten afwachten. Wanneer men ons aanvalt dan zullen wij schieten, zoo zegt men. Personeelbonden tegen wijziging der arbeidsvoorwaarden. STAKING STRAFBAAR? Er is actie onder het personeel van de K.P.M. Een aantal leden der Vereeniging van Ge zagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaardij en van de Vereeniging van Scheepswerktuig- kundigen, hebben in verband met de door de K.P.M.-directie voorgenomen wijzigingen in de arbeidsvoorwaarden, verstrekkende voor stellen bij het bestuur hunner organisaties ingediend. Zij willen als protest gemeenschappelijk Van overmonsteren afzien. De directie der K.P.M. beweert, dat de wijzigingen juist beoogen een verbetering in de arbeidsvoorwaarden, terwijl nu de bon den deze voorwaarden aan het oordeel der regeering hebben onderworpen, het van wei nig tact zou getuigen, ze tot punt van be spreking te maken. Met het oog op de voorgenomen weige ring tot overmonsteren, wijzen wij er op dat het IndischStrafwetboek met gevangenis straf bedreigd elk oogmerk dat kan leiden tot ontwrichting van het economisch leven der maatschappij. Waar de K.P.M. zulk een groote functie in het Indische leven bekleedt, is toepassing Van dit artikel zeer goed denkbaar. Vliegtuig met negen inzittenden in chili vermist. Een passagiersvliegtuig _met_ vijf passa giers en vier man bemanning is op het tra ject boven de Zuid-Chileensche wateren spoorloos verdwenen. Het is reeds twee da gen over tijd en men neemt aan, dat het. in het water is gestort. Dit. is het. tweede onge luk op hetzelfde traject in een week tijd. DB „HERTOG HENDRIK". 's-Gravenhage. 5 Juni. Blijkens een bij het departement van Defensie ontvangen te legram is H. Ms. „Hertog Hendrik" 4 Jun'i te Ponte Delgada aangekomen. In 1941 ter gelegenheid, van de opening van de Maastunnel? Naar door de Msb. uit handels kringen vernomen wordt, worden er plannen beraamd om in Rotter dam een wereldtentoonstelling te organiseeren bij gelegenheid van de opening van de tunnel onder de Maas. Toen de plannen van Amsterdam voor het bouwen van een wereldtentoonstelling geen vasten vorm konden aannemen, is in Rot terdam het denkbeeld voor het houden van een wereldexpositie, welk denkbeeld reeds eerder leefde, weer opgevat. Het initiatief voor het weder opvatten der plannen moet zijn uitgegaan van den burgemeester van Rotterdam. Men heeft reeds de voelhorens uitgesto ken, teneinde na te gaan of er voldoende animo bestaat voor het denkbeeld van een wereldtentoonstelling. Het moet in het plan liggen, datum en tijd vast te koppelen aan het groote eve nement de opening van de tunnel onder de Maas, voor welk groote werk de volgen de week de eerste spade in de grond zal gaan. Bij de betrokken instanties, waar men in middels zijn informaties heeft ingewonnen, moet het denkbeeld met veel enthousiasme zijn ontvangen. Mocht deze wereldtentoonstelling waar heid worden dan zal zij vallen in den zomer van 1941. Vier personen in verband met den aanslag op het Blauwe Zand te Amsterdam gearresteerd. Naar de Tel. verneemt, is de politie van het bureau aan den Adelaarsweg, aan de overzijde van het IJ te Amsterdam, er thans toe overgegaan vier personen te arresteeren, ten aanzien van wie zij ernstige redenen heeft te vermoeden, dat deze lieden als schuldigen betrokken zijn bij do nog steeds niet tot klaarheid gebrachte gebeurtenissen met den leider der Nationaal Socialistische Beweging, ir. A. A. Mussert, in de Ameland straat, op het zoogenaamde Blauwe Zand in Amsterdam-Noord. De gearresteerden worden heden voor den Officier van Justitie geleid. TOESTAND ONGEWIJZIGD VOL GENS HET VATICAAN. De Heilige Stoel heeft in het ant woord aan Berlijn laten weten, dat Kardinaal Mündelein niet zal wor den berispt. Het Vaticaan beschouwt den toe stand tusschen zichzelf en Duitsch land als ongewijzigd. Ofschoon men vreest, dat een diplomatieke hreuk onvermijdelijk is, laat men het ini tiatief daartoe aan Berlijn over. Nieuwe incidenten. Te Ta Tsjang Goe heeft zich een nieuw grensincident voorgedaan tusschen China en Japan. Tweehonderd man Chineesche hulppolitie trokken de groote muur over en bezetten de stad Ta Tsjang Goe. De Chineezen werd er later door troepen van Man.dsjoekwo verdreven. De verliezen zijn nog niet bekend. Tegelijkertijd heeft zich een incident voor gedaan aan de grens van Sovjet-Rusland en Mandsjoekwo. Russische militairen over schreden de grens en werden na een vuurgevecht met de troepen van Mand sjoekwo verdreven. Het commando van het Kwantoengleger heeft geprotesteerd tegen deze grensschen- ding. Het commando deelde mede, dat in het ver loop van de maand Mei tien van dergelijke incidenten plaats gehad hebben. Men is van oordeel, dat hier opzet in het spel is om Sovjet-Rusland het voorwendsel te verschaf fen de grensovergang van de Siberischen spoorweg te versperren en het luchtvaartver drag van Amoer te annuleeren. 39 opvarenden bij de Philippijnen omgekomen. Naar eerst thans wordt vernomen is op 11 Mei j.1. nabij het eiland Dalupiri, noor delijk van het eiland Luzon, in de Stille Zuidzee het zeilschip „Rosario" vergaan met 27 ptfesagiers en 12 man bemanning aan boord. Alle opvarenden waren Philippijnen. tien inzittenden van autobus in amerika verbrand. Te Redding in Californic is een autobus omgeslagen en in brand gevlogen. Tien in zittenden kwamen in de vlammen om. Oxfordbeweging en Wereldjam boree oorzaak van dienstweige ring? Er werden voor het hoog militair ge rechtshof te 's-Gravenhage gisteren twee za ken van dienstweigering behandeld. De 20-jarige J. de V. ingelijfd als gewoon dienstplichtige bij het 10e regiment infan terie te Ede had op 23 Maart een bevel ge kregen om onder de wapenen te komen. Hij had hieraan niet voldaan, om welken reden hij door de politie van huis werd ge haald en naar de kazerne gebracht. Daar weigerde hij den militairen uniform aan te trekken. Hierop werd hij gearresteerd en door den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch tot een ge vangenisstraf van vijftien maanden ver oordeeld met ontslag uit den militairen dienst zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. In hooger beroep voor het hoog militair gerechtshof zeide de advocaat-fiscaal Mr. A. Rombach, dat de straf in kwestie als deze niet zoozeer uit het oogpunt van vergel ding wordt opgelegd, maar om de preven tieve werking in het algemeen belang. Spr. vorderde bevestiging van het vonnis van den krijgsraad, doch wilde de straf ver minderen tot twaalf maanden. De verdediger mr. H. J. Marius Gerlings sprak in een uitvoerig pleidooi zijn vrees uit, dat de bijeenkomsten van de Oxford- groep en de dezen zomer te houden Jambo ree, die soort gevallen zouden kunnen doen vermeerderen. Oxford-menschen en padvinders hebben kameraden in het buitenland, waardoor zij tegenover oorlog en militarisme zeer afwij zend zullen staan. Zij zullen zich niet te gen hun kamaraden richten. Na dit pleidooi merkte de president Mr. E. Jellinghaus op, dat hij het oneens was met den verdediger, dat Oxford-beweging en padvinderij tot dienstweigering zullen moeten leiden. Hierna moest zich voor hetzelfde feit ver antwoorden H. O. de 20-jarige gewoon dienstplichtige van het 7e regiment infan terie te Harderwijk, die eveneens geweigerd had zijn uniform aan te trekken. Ook hij was tot vijftien maanden gevangenisstraf veroordeeld. Bij vonnis van den Krijgsraad, waarvan hij heden in hooger beroep was gekomen, omdat hij die straf onredelijk zwaar vond, bleek, dat beklaagde een so cialistische overtuiging was toegedaan, doch 'niet aangesloten was bij eenige politieke partij. Zijn moeder was het met zijn denkbeel den eens, zijn vader daarentegen in het geheel niet, waarom beklaagde het ouder lijk huis had verlaten en zelf aan de kost trachtte te komen. Ook tegen dezen beklaagde vorderde do advocaat-fiscaal vermindering van de straf tot twaalf maanden. Mr. H. J. Marius Gerlings, die ook in deze zaak eveneens als verdediger optrad, betoogde dat de politieke overwegingen van beklaagde hem niet tot een dienstwei geraar hadden gemaakt. Beklaagde was psychisch beslist ongeschikt voor den mi litairen dienst. De uitspraken van het Hof volgen later. ANNA PAULOWNA CHR. DAMVER. „EXCELSIOR" De eindstand der competitie, gespeeld door de Chr. damvereeniging „Excelsior" is; Klasse A. Ges. gew. rem ver. p. H. Veenstra 9 6 3 0 15 K. D. Sas 9 6 2 1 14 J. Pieterse 9 5 1 3 11 J. Jeninga 9 5 1 3 11 L. Witte 9 4 2 3 10 A. Boer 9 4 14 9 D. Jansen 9 3 2 4 8 T. Wiersma 9 3 2 4 8 F. Vlaming 9 12 6 4 J. Grin 9 0 0 9 0 Klasse B. S. Sas 10 7 1 2 15 D. v. d. Walle 10 7 0 3 14 J. Herder 10 7 0 3 14 P. Kooy 10 6 1 3 13 M. Plagmeijer 10 6 0 4 12 A. Kruithof 10 6 0 4 12 S. Wiersma 10 5 0 5 10 C. Oudshoorn 10 4 0 6 8 A. Moolenaar 10 2 1 7 5 K. Wijland 10 2 0 8 4 A. A. Schouten 10 1 1 8 3 In de competitie der schaakafdeeling wist A, Sas onbedreigd het kampioenschap te behalen. De eerste clubavond van het volgend sei zoen zal 13 Sept. gehouden worden. BREEZAND. Jubileum. Naar we vernemen, herdacht deze week de heer Van Neerden, hoofd der School met den Bijbel, dat hij vijf-en-twintig jaar bij het onderwijs werkzaam was. KOEGRAS JULIANADORP. Ned. Ver. van Huisvrouwen, Afd. Julianadorp. Donderdag j.1. hebben een aantal leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdee- hng Julianadorp, een uitstapje gemaakt per autobus naar Den Haag en Schevenin- gon s Morgens om ongeveer half acht uur werd de reis, begunstigd door goed weer. aanvaard. Te Santpoort werd de koffie ge bruikt en een wandeling gemaakt door het mooie natuurbad en den speeltuin. Om 12 uur arriveerde het gezelschap in Den Haag en werd bij „Heek" de lunch gebruikt. Op gewekt en versterkt, begaven de deelneem- s.eis zich naar het Vredespaleis, waar het aanschouwen van het fraaie interieur en de kostbare geschenken der vele en verschillen de landen, een roep van bewondering ont lokte. Vandaar begaf men zich naar het museum Mesdag met zijn bezienswaardig heden en na het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde bezocht te hebben, welks inrich ting de verwachtingen nog verre overtrof, vertrok het gezelschap om 5 uur naar Sche- veningen. Daar werd de thee geserveerd en ving vervolgens de thuisreis via Haarlem aan. In Haarlem werd even gewinkeld en onder vroolijk jolijt kwam men te 10 uur op het dorp aan. In het bijzonder was het ge zelschap te spreken over het personeel en materieel van den heer Van Scheijen. Een goed geslaagde tocht dus. Geslaagd voor stafmuzikant. Onze plaatsgenoot de heer Ign. te Wiel, wonende aan de Doggersvaart, slaagde bij het gehouden examen voor le Bariton bij het Staf'muziekcorps van het 6e Regiment Infanterie te Breda, Kapelmeester do heer A. C. van Leeuwen. Den laatsten tijd was de geslaagde lid van de Harmoniekapel „Winnubst", directeur do heer H. R. Schen kels en daarvoor lid van de Harmonie „Kunstzin", directeur de heer J. van Glab- beek, te Julianadorp. Zooals ons werd me degedeeld wordt hij met ingang van Maan dag 7 Juni als zoodanig aldaar aangesteld, en wij twijfelen er geenszins aan, dat vele gelukwenschon met dit behaalde succes hem derwaarts zullen vergezellen, en hierbij gaat meteen de onze. WIERINGEN WIELERCLUB „WIERINGEN." Van een vergadering, welke om acht uur begon en eerst om kwart voor negen geopend werd Gisteravond tegen 8 uur was de vergade ring van den wielerclub uitgeschreven; om dien tijd spoedden wij ons daarom naar het wielerbaanrestaurant; met ons eenige ren ners. Van den secretaris, de ziel der club, was echter niets te zien. Om half negen kwam hij opdagen, waarna hij te kwart voor negen do vergadering opende. Mevr. de Haan was verhinderd door droe ve familie-omstandigheden. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Hierna werden eenige ingekomen stuk ken voorgelezen o.a. van de F.W.N.H., over gehouden wedstrijden en over den wedstrijd op 13 Juni a.s. te Hoorn, de kampioenspe- letonrit. De Federatie Midden Nederland vroeg of de club iets voelde voor een com petitie voor alle wielerclubs. Na hoofdelijke stemming werd besloten met een instem mend schrijven te antwoorden. Van „Het Groentje" was een schrijven ingekomen met een opwekking tot de leden om abonné te worden op dit blad. Niemand der leden voelde hier iets voor, daar men, als men toch iets wil lezen, zich dan veel beter abon- neeren kan op het specifieke Wie lerblad „De Sportecho". En wat de uitslagen der wedstrijden betreft, deze heeft men als „Het Groentje" verschijnt, toch reeds laing in de plaatselijke dagbladen gelezen. Daarom werd besloten een abonne ment te nemen op een ander wie- ler-dagblad „De Sportwereld", dat steeds in het Wielerbaan-restaurant ter inzage zal liggen. Maand-programma. 6 Juni: Training voor de peleton-race, start 2 uur. 13 Juni; Peletonrace te Hoorn, start 2 uur 20 Juni: Recordrit op den Randweg, 10.30 uur. 27 Juni: Groote Baanwedstrijd. 2 Juli: 8 uur, algemeene vergadering. Het bestuur had met de Wielerbaan directie een bespreking gevoerd, waarbij de directie had aangeboden, dat de club Don derdags wedstrijden op de baan mag orga niseeren ten eigen bate Een schiterend aan bod, dat dan ook met beide handen is aangenomen. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen werd de vergadering gesloten. JANNES BOSKER. f Gisteren overleed in het Ziekenhuis te Den Helder de heer Jannes Bosker Sr. De heer Bosker werd geboren in 1855. Zijn ouders kwamen uit Groningen (Ter- muntezijl). Okko Bosker was met zijn broe der Hendrik betrokken bij de ontginning van de pas drooggelegde polders Waard en Groet en Waard Nieuwland. De laatste werd door Hendrik, die landmeter was, in kaart gebracht. De overledene maakte met zijn ouders den zwaren strijd mede, die vroeger de ne derzettingen in de pas drooggelegde pol ders hadden te doorstaan. In het bestuur der afdeeling van de FIol- landsche Maatschappij van Landbouw die in 1863 door Hendrik word opgericht, had den de Boskers tot op heden voortdurend zitting. De overledene was meer dan 40 jaren be stuurslid ervan, waarvan het grootste ge deelte secretaris. Ook in de kerkbesturen van de Neder- landsch Hervormde Gemeenten op Wierin- gen had de overledene gedurende meer dan 40 jaren zitting. Eerst als administrateerend diaken van de Ned. T-Ierv. Gemeente van Oosterland. Stroe en Den Oever, en toen hij van uit Waard Nieuwland naar Hippoly- tushoef verhuisde, als ouderling bij de Ned. TIcrv. Gemeente van Hippolytushocf en Wcs terland. Ook maakte hij lange jaren deel uit van het Gemeentebestuur van Wieringen, het overgrootste gedeelte als Wethouder, en van bet polderbestuur van Waard Nieuw land. ook het overgrootste gedeelte als Heemraad pu waarn. Dijkgraaf, u Y0^.ta h?5' hÜ zitting in bét bestuur van het Witte Kruis, de plaatselijke Ongevallen Kommissie van de Noordhollandsche Land- bouwonderhnge, enz. °P 80-jarigen leeftijd trok hij zich uit hot officieele openbare leven terug, ofschoon hij nog altud ambtenaar van den burgerlijken stand was Echter zat hij nog steeds in het Kerk- en andbouwbestuur, welke lichamen haddft' sfeeds zÜn volle belangstelling Met hem is- een man met veel ambitie voor het openbare leven en groote werk kracht heengegaan. Dat hij ruste in vrede. POLITIE Gevonden: een Schietlood. Verloren: een Gabardine regenjas. Inl. bij den Gem.-Bode. Eindelijk was er dan toch werke lijk wat opleving. De hoogste markt was met f 20.50 f 2.beter dan Vrijdag j.1. en dit geeft vrijwel de stijging weer in de opzetsoorten. De prijsverhooging was daar onge veer f 1.50 a f 2.Voor f 18.was bewaarkaas van goede kwaliteit nauwelijks te krijgen, de prijzen, die er voor besteed werden, waren in doorsnee f 19— h f 19.50. Voor consumptiekaas was de verbetering minder groot, de middelprijs voor goede kwaliteit was ongeveer f 16.50 h f 17.zoodat de stijging hier circa f 0.50—f 1— bedroeg. Een en ander wijst er al op, dat mede het feit, dat op het oogen- blik de echte Meikaas begint te ko men, oorzaak was van de ople ving. Ieder koonman heeft daarvan het een en ander noodig, zoodat hier de speculatie haar werk ver richtte. Daarnaast waren de laatste dagen de berichten uit Duitschland wat optimistischer, terwijl ook ge ruchten de ronde deden als zou er wat vraag uit Spanje te wach ten zijn. Alles bijeen genomen overheersch- te de opgewekte toon en de groote aanvoer was vlugger verkocht dan we dat den laatsten tijd gewend zijn geweest. ZONDAG 6 JUNI. Ned. Herv. Gemeente, Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman, Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. v. Wieken. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Leesdienst. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7.30 uur, Ds. N. de Zeeuw, van Echten (Fr.) ALKMAAR, 4 Juni. Aangevoerd: 53 stapels, wegende 135.000 Kg.: Fabrieksbaas kleine 20.50, idem com missie 17.Boerenkaas kleine 18.50, idetm commissie 22.—, per 50 Kg, Handel goed. ALKMAAR ,4 Juni. Kaasbeurs. KL Edammer 40 plus, aan bod 5524 stuks, verkocht 5400 stuks, mid- denprijs 16.50, hoogste prijs 17.Aan wezig 1 fabriek. Handel goed. ALKMAAR, 4 Juni. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 125 H.L.'s aangevoerd, waar van "-irt en prijzen als volgt: 41 HL voer- tarwe 7-8, 10 I-IL gerst 9—, 20 HL haver i.608. 23 HL boonen, w.o.: bruine 812.50 duiven 910.80 en witte boonen 2027, 10 HL karwijzaad 20.50. 1 HL spinaziezaad Prils niet genoteerd; 20 HL erwten w.o.: kleine groene 8.259, grauwe 22 en vale erwten 10.5013, alles per 100 Kg. Han del stug. ALKMAAR, 4 Juni. Aardappelen 1012, aardbeien 831, an- dlH'e 2—4.30, asperges 15—38, bloemkool I 9—16, II 3.50—7.50, kropsla 0.5O—2, kom kommers 1.50—6. peterselie 2—2.60, poste lein 0.100.20, peulen 1220. rabarber 1.50 —4 raapstelen 0.70—1.10, radijs 0.70—2.40, selderie 0.70—2, spinazie 28—74, snijboonen 27 .9, tomaten 15—17, uien 3.60—4.50, wor telen 68. DEN OEVER, Vischafslag. 3 Juni: 2300 pond bot 0.15—0.20, 2744 p pahng 0.12—0.15. 67 kisten haring S.60-' -0 40 8'~' 3655 KR' ansï°'vis 0.39 4 Juni: 25 kisten haring 9.70—12 90 500 Eg. ansjovis 0.31—0.41%. NOORDSCHARWOUDE, 5 Juni f 3 30. Kg' PGCn f 0'50, 50 Kg' D' witte Ko°l BROEK OP TANOENRT.TK. 5 Juni. Afvoer: 19700 Kg. aardappelen: Schot- i-i "Y'.a011-, 0-20—7.90. drielingen 6.409, /,7n° Ksr' ra>,arlier 2.10- 31 iP_ewo Y. ooTten: A 33.30-33.40, B dl. 10— 31.40. C 33.60. CC27.10. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 4 Juni. Berlijn: Y tomaten 41—45 per 50 Kg.; Hol] komkommers 16.50-32. per ino stuks: Es-' sen Buiten] prod.: bloemkool I 35-40 -a kaskomkommers 22°7

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7