Weibelboorden fe prebihhüurtm Stadsnieuws Agenda Herman Nypels VJMcfieAif W eekoverzicht Heldersche Visscherij Waterpolo Zaterdag 12 Juni 1937 Heldersche Göuffajrt Derde blad Onze excursie naar Ford en Schiphol Zcemilicicns moeten langer dienen Allen naar „De Privé-Verpleegster Voor de drieling Kledingmagazijnen Den Helder HERMAN NYPELS' Kledingmagazijnen Ymuider trawler achter de Harsens aan den grond geloopen Het café van den heer Dito gemoderniseerd Uitslag Periodieke Zeilwedstrijd Kent U ook onze TOMPOUCES? Croquant gebakken, goed gevuld 5 cent COR KRIGEE VAN GALENSTR. 71 WITTE KRUIS POEDERS Woensdag 23 Juni geen versch brood Uitslag serie-wedstrijden Bios-boys H.R.C.-nieuws Vischafslag Den Helder Zondag 13 Juni 1937 WIJ KOOPEN Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam DrpccisTC rcTC 1 GLASWERK. SCHALEN, VAZEN, enz. Fa. ZOETELIEF. Keizerstraat 15 3Iaandagmorgen om 8 uur vertrek voor ons kantoor. Nog één plaats vrjj. Maandagmorgen, om 8 uur precies, zullen de deelnemers voor de excursie naar de Ford fabriek en Schiphol vertrekken. De tocht zal gemaakt worden door de Beemster, een reis naar Amsterdam, die meer afwisseling biedt dan de tocht langs het N.H. Kanaal en door de Zaanstreek. Om ongeveer 10 uur wordt ons gezelschap aan de Fordfabriek verwacht. Het bezoek aan dit hoogst interessante bedrijf duurt pl.m. 1 uur, daarna gaat de reis, dwars door Amsterdam, naar Schiphol, waar de koffietafel wacht voor hen die zich daarvoor opgaven, terwijl ook de excursisten, die hun twaalf uurtje meenemen, gereserveerde tafel tjes zullen krijgen. Na de rondgang op Schiphol en een uurtje pauzeeren op het gezellig-drukke vliegveld, wordt de thuisreis gemaakt over Bloemendaal, Schoorl en Bergen, waar nogmaals een op onthoud van een uur is. Om pl.m. 9 uur ho pen we in Den Helder terug te keeren. De twee deelneemsters uit Breezand, de dames Mosk en Zwaag, kunnen bij de vlot brug de Kooy instappen. Zij worden verzocht, daar om vijf minuten over acht present te zijn. Tengevolge van het feit, dat een der deelnemers voor deze excursie, door bizon- dere omstandigheden verhinderd is mee te gaan, is er voor het uitstapje van Maandag nog één plaats beschikbaar. Wie dus nog mee wil, spoedde zich naar ons kantoor. Crisissteunbeschikking voor tong. Zooals door den Minister van Landbouw en Visscherij is bepaald, zal wederom door mid del van de Ned. Visscherij-Centrale aan de georganiseerden, eigenaars of gebruikers van zee- en kustvisschersvaartuigen, onder be paalde voorwaarden, steun worden verleend voor de gevangen ton, tot een totaalbedrag van 6471.32. De steun zal bedragen 0.0019 en 0.01 gedurende de tijdvakken van 1 October 1936 tot 31 December 1936 en van 1 Januari 1937 tot 31 Maart 1937, en wel in de aanvoer- plaatsen Amsterdam, Den Helder, Rotterdam, Scheveningen, IJmuiden en Zoutkamp. Geen steun wordt uitgekeerd voor tong, welke kleiner is dan 23 cm. Staat hier een drukfout en moet 0.01 soms zijn 0.001? Ware het toch 1 cent per kilo, dan zou de steun nog wel iets van beteekenis zijn. Daar om vreezen wij, dat er in de krant een druk fout is geslopen. Voorjaarsharing. De visscherij op voorjaarsharing kan, ook bij den afsluitdijk, zoo goed als geëindigd wor den beschouwd. Wel laten nog verschillende visschers hun kommen staan, omdat er steeds wat visscherij is van ansjovis, geep, bot en ook wat makreel, maar haring zelf wordt er weinig meer gevangen. De prijs van de laat ste vischsoort is tamelijk hoog; eveneens voor ansjovis, zoodat al met al de komvis- schers nu nog wel tot een zekere besomming weten te komen. De uitkomsten over het geheele seizoen zijn zeep uiteenloopend. Sommigen hebben uitste kende resultaten bereikt, terwijl anderen weer zeer teleurstellende uitkomsten gehad hebben. De vangsten waren zeer wisselvallig. Op de plaatsen, waar verleden jaar goede vang sten voorkwamen, was dit jaar een pover resultaat en omgekeerd. Daarom schijnt er niet de gehechtheid te bestaan aan de een maal ingenomen plaatsen voor de kommen als er voorheen wel bestond. Begunstigd door het mooie weer kon er alle dagen op de Noordzee worden gevischt, zoodat er alle dagen visch^nvoer was. Toch werd er niet veel schol aangevoerd. De prijs voor schol liep tot 7.p. kist, 0.25 per kg. Hoewel de prijs voor tong beter werd, is het peil toch beneden dat van andere jaren in het badseizoen, maar de marktwaarde stijgt, en dat is toch een hoopvol teeken. Met de haring- en geepvisscherij is het zoo goed als gedaan, nog enkele komvisschers, die wat haring en geep aanvoeren, waarvoor goede prijs werd gemaakt, maar veel had het niet meer te beteekenen. Ansjovis en garnalen werden niet aange voerd. r Te beginnen bij lichting-1938 De wet tot wijziging van de Dienst plichtwet, waarbij de maximumduur der eerste oefening voor de dienstplichtigen van dé zeemacht is verhoogd, is met ingang van 1 Juni j.1. in werking ge treden. Deze wijziging heeft voor be doelde dienstplichtigen nog niet dadelijk een verlenging van den werkelijken duur der eerste oefening ten gevolge. Voor de dienstplichtigen van de lichting 1988 evenwel, die bij de zeemilitie zullen worden ingelijfd, z,al de eerste oefening vermoedelijk 20 maanden duren, voor zooveel zij althans niet zullen worden bestemd voor den dienst bjj de kustwacht. Voor laatstgenoemden zal de oefe- ningsduur vermoedelijk op acht maanden gehandhaafd blijven. Mochten zich onder de ingeschrevenen voor de lichting 1938 personen bevinden, die zich bij den Keuringsraad of elders voor indeeling bij de zeemacht hebben opgegeven, in de verwachting, dat hun oefeningstijd 14 maanden zou duren, maar die thans met het oog op de vast gestelde verlenging van dezen oefe ningstijd indeeling bij de zeemacht niet meer wenschen, dan bestaat voor hen de gelegenheid om van dezen verander den wensch te doen blijken door een, liefst schriftelijke, opgaaf vóór 10 Juli a.s. aan den daarbij betrokken indee- lingsdistricts-commandant. Hun kan evenwel niet worden toegezegd, dat in ieder geval aan hun nader te kennen gegeven wensch zal kunnen worden vol daan. De kaartverkoop doet een volle zaal verwachten. Het begint te loopen met den kaart verkoop voor den T.A.V.E.N.U.-avond en de verwachting is dan ook, dat Casino Donderdag a.s. uitverkocht zal zijn. Zij, die komen zullen geen spijt hebben van hun avond, want niet alleen zal men een amusanten avond hebben, maar men steunt daarmee tevens het goede doel; ,,financieele hulp voor de Heldersche drie ling". Maandag a.s. van 3 tot 5 uur zal de plaatsbespreking in Casino worden ge houden, dan zullen tevens aan de Casino zaal kaarten verkrijgbaar zijn. Voor vijf cent kan men voor een gereserveerde plaats zorgen. Eenige leden van de Kon. Marinekapel zullen Donderdagavond voor entre-acte muziek zorgen, zoodat ook de pauze gevuld zal worden met lichte, goede muziek. „De Privé-Verpleegster" is een blijspel van A. den Hertog en dat in een 4-tal bedrijven zich waarlijk als „blij-spel" doet kennen. Het is niet zwaar op de hand, verre van dat: het is allemaal zeer licht van allure, het is geestig en bezit een serie dialogen, die eenigen spelers een voortreffelijke gelegenheid bieden hun dramatische antecedenten ten volle te demonstreeren. Een stuk dus, dat geknipt is voor een zomer-avond, omdat het geen inspanning vergt het te volgen en omdat het toch boeit van begin tot eind. Wacht niet met het koopen van kaar ten tot den laatsten dag, u zult dan waarschijnlijk teleurgesteld worden. Casino heeft zijn grenzen en het goede doel en de goede voorstelling trekken velen. De kaarten, zijn verkrijgbaar tegen 30 cent per stuk, terwijl ook enkele plaatsen, vooraan in de zaal, voor 50 cent verkocht zullen wor den. Voor hardhoorenden zullen de eerste twee rijen, voor 30 cent per plaats worden gereserveerd. Hieronder laten wij de adressen voor kaart verkoop volgen: Boekhandel: Duinker, Spoorstraat. Spruit, Kanaalweg. Schreuder, Koningstraat. Boendermaker .Koningdwarsstraat. Aan het kantoor van de Heldersche Courant. In het sigarenmagazijn van de firma Worm- houdt. Spoorstraat. Sigarenmagazijn K. Blom, Dijkstraat 14. Bij den heer Prins, Westraat 106, en bij de Firma Schellingen Van Galenstraat. Drogisterij C. W. Boonen, Brakkeveldweg. Fa. Hoogenbosch, kantoorboekhandel, Zuid- straat, hulppostkantoor. beter dan gewone papierboorden, per stuk 12 cent, per dozijn f 1.35 Mooi passend en voordelig in het dragen Alle maten en gangbare modellen Alleen verkrijgbaar in Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 35 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 35 u. Van Woensdag 9 t/m Zondag IS Juni. Musis Sacrum van S10 u. Tentoonstelling Noorder Kunstkring. Zondag IS Juni. Casino, 8.15 u. Openbare séance telepaath Maloïtz. LICHT OP VOOR ALLE VOERTUIGEN Zaterdag 12 Juni 21.52 uur Zondag 13 21.52 uur Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Zomertijd. Zon Juni op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 13 4.37 21.22J 11.15 0.05 5.05 18.00 M 14 4.37 21.22 11.50 0.45 5.40 18.35 D 15 4.37 21.23 0.35 6.20 19.20 W 16 4.37 21.23 1.35 13.30 7.05 20.10 D 17 4.37 21.24 2.30 14.30 7.55 21.00 V 18 4.37 21.24 3.30 15.35 8.55 21.55 Z 19 4.37 21.24 4.25 16.40 10.05 22.55 "N Barometerstand Den Helder: 763.0 Temperatuur van het zeewater: 17.7 Temperatuur van de lucht: 15.4 Hoogste temperatuur lucht gisteren: 22.4 APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Root- lieb, Binnenhaven. Van Maandag 14 Juni tot 21 Juni wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. DEN HELDER Voor Marine-Uniformen hèt aangewezen adres Eigen coupeur en ateliers Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam is geslaagd (cum laude) voor het candidaats-examen in de medicijnen, onze vroegere stadgenoot, de heer W. J. v. Hoeke. Onze stadgenoot, de heer W. H. Greiner, behaalde bij het A.S.S.O.-instituut, te Arn hem het bediende-brevet in den manufacturen- handel. Voor de tweede maal binnen 3 dagen is gistermiddag te circa kwart over twee een schip in de buurt van de Nieuwe- diepsche haven aan den grond geloopen, hoewel ditmaal de omstandigheden be langrijk minder tragisch waren dan met de „Randi". Het betrof de IJmuider trawler No. 117, genaamd de „Eendracht", komende van Har- lingen, alwaar zij in reparatie was geweest. Hoewel een loods aan boord was, werd niet voorkomen, dat het schip op ongeveer 50 me ter van het oude fort vast kwam te zitten. De stranding geschiedde bij half laag water. Om half zes in den middag begaf zich de sleepboot „Utrecht" naar de plaats, waar de IJmuidenaar vastzat, teneinde zoo mogelijk eenige assistentie te verleenen. Het bleek evenwel, dat de hulp niet meer noodig was, want even later kwam de trawler door het opkomende water reeds vrij van den grond. Spoedig daarna heeft de No. 117 de onder broken reis naar IJmuiden voortgezet. Het bekende café van den heer E. D. Dito, Weststraat, hoek Kanaalweg, heeft zich, voor wat het interieur betreft, in een nieuw kleed gestoken, dat het wonderwel past. Nieuwe stoelen, nieuwe vloerbedekking, fonkelnieuwe biljarts, keurig in de verf gezet door den heer Schooneveld, een nieuw buffet en lampen, kortom, men kent de zaak van binnen niet meer. Zooals men in de advertentie in dit blad kan lezen, tapt de heer Dito thans de bekende Van Vollenhovens bieren, een pro duct, welker lavenis dezer dagen zeker op prijs gesteld zal worden. Wedstrjjd no. 5 op Vrjjdag 11 Juni. Modelsloepen B I en B H. Aantal deelnemers 10. 1. Off. M.S.D. 2e kl. N. C. van Bergen van der Grijp. Kon. Inst., 23 pt.2. Matr. Ie kl. C. W. v. d. Ven, Hr. Ms. „Van Speyk", 17 pt.; 3. Kwartiermr. P. Rijers, Mar.-kaz., 14 pt.; 4. Kwartiermr. S. Staal, Onderzeedienst, 10 pt. Fantasiesloepen. Aantal deelnemers 5. 1. Kwartiermr. J. C. Kuiper, Onderzeedienst, 18 pt.; 2. Boots man J. v. Aperen, Hr. Ms. „Schorpioen", 12 pt. IN ELK GEZIN EEN DOOSJE ENU HEBT DE APOTHEEK. IN HUIS/ Verkrijgbaar ook In cachet- en tabletvorn» i, Tegen hoofdpl|n, griep, tandpijn, rheumotielc en menstruatiepijnen. Voor Nedeftafld: Outh» eij Apotheken en Drogisten De plaatselijke bakkerspatroons-vereeniging bericht ons, dat het in het voornemen ligt op Woensdag 23 Juni a.s. met ongeveer 50 pa troons en gezellen een excursie naar de hoofd stad te maken, teneinde de stoommeelfabriek „Holland" aldaar te bezichtigen. In dit verband roepen onze Heldersche broodbakkers de clementie van het publiek in, omdat het dien dag niet mogelijk zal zijr. versch brood te leveren. Een clementie, die ongetwijfeld verleend zal worden. Water en LichtWillemsoord 33 Na verlenging en penalties gewonnen door Willemsoord. Agenda Seriewedstrijden. Zondag 13 Juni, 10 uur; DamclubKapitalia. Woensdag 16 Juni, half 8: Boutje LosJ.V.C.-veteranen. Donderdag 17 Juni, half 8: V.O.P.Melkcentrale. V riendschappeljjk. Maandag 14 Juni, half 8: SpoorstraatZwaluwen. Dinsdag 15 Juni, half 8: Colijn Boys-V^C.J.C. Zaterdag 19 Juni, 3 uur: Boutje LosWillemsoord. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD VOOR DE HELDERSCHE DRIELING. H.R.C. IWest-Frisia I. Aanvang zes uur. Zondagmiddag vindt deze wedstrijd plaats, door H.R.C. gespeeld met als tegenstander W.-Frisia uit Enkhuizen, een oude bekende dus. Een aanbeveling, mede gezien het goede del, lijkt ons overbodig en volstaan wij dus met allen op te wekken een steentje bij te dragen, en verzoeken onze leden en donateurs beleefd, terwille van het doel geen gebruik van hun diploma te maken. West-Frisia komt met haar sterkste elftal, terwijl H.R.C. met een opstelling uitkomt, waarin Sanders niet meespeelt door verhinde ring en eenige nieuwe spelers geprobeerd zullen worden. Dit is het elftal van H.R.C.: Dijkshoorn van Pelt (ex-O.D.S Selderbeek Zuidema (ex-S.V.V.) Stolk Striet Leavey Kuiper, Roomeijer De Jong Dissel Vrijdag speelde op den Djjk H.Z.V. een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Zee vaartschool. Om 5.40 u. gingen de beide 7-tallen het water in. De opstelling was: H.Z.V. A. Kubbe F. Kiesewetter C. Boonen L. Vader Tj. Brinksma H. v. d. Water J. Timmerman Verheijden J. de Meij Mees v. Bijk J. Frijda (H.Z.V.) Marlit C. Postma Zeevaartschool. Tot spijt van de H.Z.V.-ers was F. Kiese wetter niet aanwezig. Na 1 minuut nam H.Z.V. met een tam schot de leiding, wat de Zeevaarders zeker begon te -Tikkelen, want even daarna doelpuntte de midvoor der Zeevaarders D. de Meij met een keurig schot. Na wat heen en weer gegooi op het midenveld belandde de bal weer bij D. de Meij, die met een ver en zuiver schot de Z.V.S. de leiding gaf. Kort hierna was het rust. Na rust was H.Z.V. weer in den aanval, maar Postma redde soms zeer fraai. Het was af en toe nu bedenkelijk voor Z.V.S.maar Postma was zeer op dreef. Even later be landde de bal bij Mees, die jammerlijk miste. Tot de bal weer bij D. de Meij kwam en deze doelpunt achteruit zeer fraai. Hierna doel puntte H.Z.V. nog eenmaal en kwam het einde met een verdiende 32 overwinning- voor de Zeevaarders. 11 Juni: Angebracht door korders: Tongen per kg 0.70—0.60 sliPs 0.54—0.45 Schol le soort p. kist 7.50—6.70 Schol 2e soort 5.003.20 Schar 1.90—1.40 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar Heilig Avondmaal. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Voortzetting H. Avondm. Dankzegging Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 8.30 uur, Ds. Meijnen 's Morgens 10.30 uur, Ds. Meijnen Openbare Belgdenis. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Donderdagavond 7.30 uur, Ds. C. Kramp van Enkhuizen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Dr. W. C. van Unnik van Enkhuizen. GebouW Middenstraat 117. Zondagavond van 79 uur Openlucht- samenkomst Oude Helder. Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straat prediking Tuindorp. Verschillende sprekers, 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdjjkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 9.30 uur, Ds. M. van Wichen oud goudenzilvertegen de hoogste waader. Fa. Beemsterboer. Model aflossing der eerewacht, in tegenwoordigheid van den Prins. Duizenden belangstellenden stonden op den Dam in dikke rijen achter de afzettingen, toen gisterenmiddag- te ruim één uur Z.K.H. Prins Bernhard uit het Paleis kwam, ten einde tegenwoordig te zijn bij de model aflossing van de eerewacht van het zevende regiment Infanterie door de eerewacht van de Konink lijke Marine. De eerewacht der Infanterie stond, toen da Prins onder het gejuich der menigte den Dam betrad, onder commando van kapitein Jonkers op twee gelederen voor het Paleis aangetre den. Vergezeld door generaal-majoor Best en gevolgd door de andere officieren inspec teerde, terwijl de stafmuziek van het vijfde regiment het „Wilhelmus" ten gehoore bracht, Z.K.H. de troepen. De eerewacht der Marine, bestaande uit een compagnie matrozen, marcheer den vervolgens, voorafgegaan door de marschmuziek spelende mariniers, den Dam op, om zich, terwijl aan den Prins en aan het vaandel van de eerewacht der Infanterie de eerbewijzen werden ge bracht, in het front van deze eerewacht op twee gelederen op te stellen. Nadat de commandant, luitenant ter zee le klasse Hessing, den garnizoenscommandant de aankomst der troepen gemeld had, ge schiedde, onder de klanken van het „Wil helmus", ten gehoore gebracht door de Kon. Marinekapel uit Den rfelder, de in spectie door Prins Bernhard. Het publiek, dat dit onberispelijke militaire vertoon met groote belangstelling gadesloeg, genoot hierna van de marschmuziek, welke geruimen tijd bij afwisseling door de muziek van de Infanterie en de Marine ten gehoore werd gebracht. PORTRET ATELIER JAC DL BOER 8 Wij brengen de grootste sorteering Drinkserviezen (Leerdam) 30 dlg. van af f 3 95.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9