Texel ViMcPieAij. Echtpaar door bedstede gezakt De Koog Bliksem ingeslagen Den Burg Onderhandsche verkoop Overzicht Verloting Dorcas Onze Ford-Schiphol-excursie Burgerlijke Stand van Den Helder Legerberichten Eervol ontslag Tennis Animo-Koog Zaandijk 6-2 Waterpolo De competities nemen een aanvang Heetgebakerde fietsenbaas Door vallenden vijzel getroffen Onder vrachtauto geraakt en gedood Uit onze omgeving Ty'dens het hevig onweder van gisternacht is de bliksem ingeslagen in het zomerhuis „Marcari" te De Koog, eigendom van de heeren P. Bakker en J. Piek, thans bewoond door badgasten. Op het dak bevindt zich een kleine bliksemafleider, doch deze bleek niet voldoende te werken. Brand werd niet ver oorzaakt, alleen ontstond eenige materieele schade, o.a. werd een watertank beschadigd, waardoor ook waterschade ontstond. Verder werden in een vijftal, in de nabij heid staande zomerhuizen electrische lampen vernielld en zekeringen stuk geslagen. Naar men ons mededeelde, werd het woon- en winkelhuis van den heer J. Agter, aan het einde der Weverstraat te Den Burg, dat de vorige week in publieken verkoop werd opge houden, thans onderhands verkocht aan den heer Joh. D. Bakker, Warmoesstraat te Den Burg. De lammerenmarkt van gisteren had een prettig verloop. De aanvoer was niet zoo bizonder groot (pl.m. 2775 stuks), en daar de veehouders niet zulke hooge prijzen vroegen dan vorige week aanvankelijk, begon de han del al betrekklijk vroeg, om 12 uur was zoo goed als ales verkocht. De prijs was ongeveer een halve gulden per stuk hooger dan vorige week. Hoogste prys 14.laagste prys 11.—, midd.pr. 12.75.—. De paardenhandel blijft zeer goed,, op de markt werden verschilende goede dieren aan gevoerd, de hoogste prijs was 390. Schapen werd een twaalftal verhandeld (niet al te beste), prijs pl.m. 20. De ruidvee-aanvoer was niet groot, er ston den slechts 2 koeien aan de lijn, de prijs, die gegeven werd was ongev. 165.p. st. Nuch tere kalveren brachten pl.m. 13.op, gras kalveren, de beste 35. Biggen golden op de markt gemiddeld 12.per stuk, de varkens op de boerderij 24 tot 2414 cent per pond. De prijzen aan de Êierenveiling bleven weer ongeveer gelijk aan die van vorige week. Reeds weken achtereen wordt voor de eieren omstreeks dezelfde prijs betaald. a tfi e e m d d u) e C3 <s> e 'g Oh O J 'lH OH 3 'lH Oh 0 0 J I 893 l6 795 31 660 46 746 2 943 17 273 32 702 47 671 3 346 18 299 33 665 48 3°4 4 183 19 818 34 546 49 649 5 585 20 926 35 485 5° 793 6 886 21 979 36 558 51 477 7 iii 22 414 37 941 52 561 8 49 23 553 38 289 53 364 9 777 24 150 39 507 54 909 IO 464 25 43° 40 870 55 905 i i 338 26 712 41 267 56 164 12 964 27 97i 42 606 37 322 13 41 28 815 43 557 58 499 14 110 29 989 44 643 59 896 IS 331 3° 425 45 108 60 438 Prijzen kunnen worden afgehaald a.s. Woensdag in 't gebouw U.S.O., 's nam. 3 tot 5 uur. Pryzen na 30 dagen niet afgehaald, vervallen aan de vereeniging. Na 21 Juni afhalen bij Mevr. De Laan, Kanaalweg 167. Minder trawlers in de vaart. In plaats dat het aantal in bedrijf zijnde trawlers toeneemt, valt er nog een vermin dering te constateeren. Zoo z(jn er nu nog slechts in de vaart 32 trawlers, n.1. 25 noordbooten en 7 kustbooten. Het schijnt of er voor dat soort schepen al minder emplooi is. Toch waren Maandag de uitkomsten voor deze schepen niet zoo heel slecht. Er waren er een paar, die ver boven de drieduizend gulden uitkwamen, ook één ver boven de tweeduizend gulden, terwijl een paar andere, met geringe vangst, ook nog een goed besommingsresultaat hadden. Veel loggers waren er ook dien dag weer aan de markt. Hun besommingen waren zeer verschillend. Er was er een, die 1000 be- somde, zelfs één die hét tot 1710 bracht, maar de meeste besommingen schommelden om de 400. De tong- en tarbotprijzen liepen dien dag weer omlaag. Tong bracht het niet hooger dan 0.70 en tarbot slechts tot 0.60. Zet- en kleine schol toonden een goed prijs- beeld en ook de rondvischprijs wist zich nogal te handhaven. Ansjovis. Door de geringe ansjovisvangsten stijgt niet alleen de prijs van de pasgevangen visch, maar tevens die der oudere jaargangen. Voor b.v. 1931er werd al gedaan 20.75 en voor 1926er 17. Ook de 1937er begint belangrijk te stijgen. Deed die op 29 Mei nog 24, op 12 Juni was deze prys reeds opgeloopen tot 26.50. Het gaat dus met sprongen omhoog. Getaxeerd wordt, dat er tot dusverre van de nieuwe teelt is ingezouten 4500 ankers. Men weet, dat toegestaan was een hoeveel heid van 50.000 ankers in te zouten. Aan dit aantal zal men dit jaar lang niet toekomen, want de vangsten, hoe gering op zichzelf al, verminderen dagelijks. Verleden jaar was er toegestaan 15.000 an kers en toen is men tot dit aantal lang niet kunnen komen. Goed weer en prettig gezelschap. Ja, we hebben het getroffen met het weer. We hadden het eigenlijk gisterenmorgen niet durven hopen. De hemel zag er zoo dreigend uit en er was waarlijk optimisme noodig om met een opgewekt gezicht de reis te aan vaarden. En toch, er waren geen zwart kijkers, men vond het fijn, dat het niet zoo warm was, men vond de lucht niet é.1 te drei gend en het zou wel goed worden. Nu, het is goed geworden, het bleef lekker in de bus en de lucht brak telkens, zoodat de zon speelsch over de landen ging, waarvan het hooi in hopen stond opgetast. Toch, tel kens weer, is het tochtje door ons vlakke polderland een genot. Het frissche land, de aardige boerenhoeven, omzoomd door een weelde van loofhout, het is waarlijk een aan genaam ritje en wie er oog voor heeft, geniet er telkens weer van. De rondgang door de Fortfabriek. Om 10 uur precies waren we aan de Ford fabriek en ving de rondgang, onder deskun dige leiding, aan. Er waren sinds het vorig jaar weer heel wat veranderingen in het groote bedrijf aangebracht, noodzakelijk ge worden door de wijziging van het model voor 1937. De rondgang was boeiend en interessant. Het voltooien van een wagen aan den loopen den band, waarvan men den groei ziet van den bodem tot het dak, het inbouwen van den motor, zoowel als het electrisch lasschen van de platen. Het is een wonder van techniek en ook de dames, die over het geheel genomen toch niet veel gevoel voor techniek hebben, waren enthousiast over de inrichting van dit kolossale bedrijf, met zijn vijfhonderd arbei ders, waarvan ieder zijn vaste taak heeft. Rustig en regelmatig wordt er in de fabriek aan de Hembrug gewerkt. Niet gehaast en toch zonder onderbreking, want de loopende band schuift maar langzaam verder. In de vacantie een tochtje voor jongelui. Het is mogelijk, dat we in de vacantie, voor onze jeugdige lezers, die nu aan school gebonden zijn, nog een tochtje ma ken naar de Fordfabriek, want het is waarlijk de moeite waard. We komen daar dus later op terug. Naar het Schiphol-restaurant, dwars door Amsterdam, is een trip van ongeveer drie kwartier. Natuurlijk zijn we langs de ver sierde straten geweest. Daarvan was nog te profiteeren en de binnenstad prijkte nog in vollen vlaggentooi. Over de koffietafel op Schiphol hadden onze excursisten weer niets dan lof. Met een vor stelijke royaliteit bedient de K.L.M. haar gasten. En toen was de rondgang over het vliegveld aan de beurt. De K.L.M. heeft als rondleiders prettige jongelui, die geest en tact hebben. Zij weten dit uurtje niet alleen leer zaam maar ook amusant te maken. Hoe interessant is dit machtige bedrijf, daar aan den Westkant van Amsterdam. Amster dam, het hart van de Europeesche vlieg wereld. Van alle kanten komen de groote vo gels aansnellen, aangekondigd door de sirene op den seintoren. Van Kopenhagen en Malmö, van Berlijn en Weenen. Uit Londen en Parijs. Telkens loeit de sirene en maakt de micro foon bekend, welk vliegtuig er op komst is. En dan zijn wij, Hollanders toch wel een beetje trotsch, als we, zonder chauvinisme, constateeren, dat onze machines er het fraaist uitzien, het best verzorgd. Een Indië-vliegtuig komt binnen. Ons gezelschap trof het, dat gisterenmiddag juist een vliegtuig uit Indië binnenkwam. De „Edelvalk" werd om drie uur verwacht, doch dat werd vier uur, half vijf. De wind was te gen, maar toch wilden allen graag dit ge beuren meemaken. Om tegen half vijf kondi gen drie stooten op de sirene aan, dat het vliegtuig op komst was en aan den horizon vertoonde zich de sierlijke lijn van de D.C. 3, het nieuwste Douglas-toestel. Voor het Am- sterdamsche vliegveld is het een gewoon ge beuren geworden. Voor het binnenkomen is niet meer belangstelling dan voor een gewoon lijntoestel. Alleen de jonge vrouwen van het personeel, staan te wachten, met zichtbare vreugde, dat de 16000 km er weer zonder ongelukken opzitten. Een teleurstelling voor de heeren excursis ten was, dat er geen stewardess aan boord was. Er waren heeren onder ons gezelschap, die niet eerder wilden vertrekken voor ze haar gezien hadden en ze gingen nog onwil lig, toen de kelner verzekerde, dat er geen stewardess op de Indië-vliegtuigen meevloog. Via 't Bloemendaalsche Kopje en Bever wijk, waar een haringtentje leeggegeten werd en mevreen gebakken vischje van een pond naar binnenwerkte, werd naar Bergen gereden, waar in 't Luna-park nog een aller- genoegelijkst half uurtje werd doorgebracht, 't Was kort, maar de klok wees al negen uur aan, zoodat we toch al een uur over tijd bin nen kwamen. Ons gezelschap was hoogst voldaan en ver tolkte by monde van den heer Van der Linden zijn dank aan de directie en redactie van de Heldersche Courant. De excursie van morgen. Morgenochtend vangt onze tweede excursie naar Hilversum aan. Om vijf voor achten ver zoeken we de deelnemers aanwezig te willen zijn, doch niet in de bussen plaats te willen nemen, alvorens door den leider bekend ge maakt is, in welke bus men de reis mee maakt. van 14 Juni 1937. BEVALLEN: J. Varkevisservan Duijn, z.; E. KriesGreeuw, d.; H. Bommezijnde Beer d.; L. A. BroertjesNeels, z.; E. A. Grun- waldFrankenberg, d. Aan onzen vroegeren stadgenoot, den heer W. W. Hooghiemstra, is een eervol ontslag verleend als Adjudant-onderofficier-admini strateur. De laatste Zondag van de competitie werd wederom begunstigd door goed weer. Koog- Zaandijk moest 3 partijen gewonnen geven, daar hun le heer een 2e klasse speler is, die niet gerechtigd is, om in de 3e klasse te spelen. Zijn partijen werden als friendly games gespeeld. In de le heerensingle moest Laman Trip, hoewel hij goed plaatste, het onderspit delven tegen een zeer vast speler als Aten. Mevrouw Baden bleek goed op dreef, ook al doordat het spel van mevr. Bruinzeel haar lag. Met haar harde forehand en gesneden backhand was mevr. Baden gedecideerd sterker. Mej. Bijl won van mevr. Middelhoven, die nog niet goed ingespeeld was. Feenstra Kuiper bleek niet over genoeg wedstrijdroutine te beschikken om te winnen van Bus. Hij speelde echter lang niet onver dienstelijk, had een goededrive, alleen zijn service was wat onbeheerscht. Mevrouw Baden en Laman Trip bleken sterker dan de combinatie mevr. Bruinzeel Aten. In de 2e mixed moesten mej. Bijl en Kruys het in 3 sets afleggen tegen Mevr. Aten Bus. Kruys was, ondanks een verzwikte duim, vrij behoorlijk op slag. Bus blonk uit aan het net. Mevr. Feenstra Kuiper en mevr. Baden sloegen in de damesdouble mevr. Aten en mevr. Middelhoven. Vooral mevr. Feenstra Kuiper moest in deze partij heel wat werk verzetten, maar met haar vaste slag sloeg zij zich er keurig doorheen. In de heeren doublé moesten de jeugdige spelers Feenstra Kuiper en Kruys het af leggen tegen Aten en Bus. In 3 sets dolven zij het onderspit Zoo is dan de competitie geëindigd, waarin Animo als 2e van haar afdeeling eindigde. Een speciaal woord van dank aan dokter Baden voor zijn beproefde leiding en zijn on vermoeid scoren. De uitslagen van Zondag waren: le Heerensingle: Laman TripAten 26, 36. 2e Heerensingle: Feenstra KuiperBus 57, 46. le Damessingle: Mevr. BadenMevr. Bruinzeel 62, 63. 2e Damessingle: Mej. BijlMevr. Midelhoven 61, 62. le Mixed: Mevr. Baden en Laman TripMevr. Bruin zeel en Aten 75, 63. 2e Mixed: Mej. Bijl en KruysMevr. Aten en Bus 7—5, 3—6, 3—6. Damesdouble: Mevr. Feenstra Kuiper en Mevr. Baden Mevr. Aten en Mevr. Middelhoven 63, 63. Heerendouble: Feenstra Kuiper en KruysAten en Bus 3—6, 6—4, 3—6. Uitslag 62 voor Animo. H.Z.V. niet van de partij. Vroeger dan onze zwemmers eigenlijk wel wenschen nemen de waterpolocompetities deze week een aanvang. Zooals men weet, namen vorig jaar zoowel een zevental van H.Z.V. als van Frisschen Morgen aan deze competities deel, doch tot onze verrassing vernamen wy, dat dezen zomer alleen de ploeg van Frisschen Morgen mee zal dingen. H.Z.V. heeft zich n.1. op het laatste moment noodgedwongen moeten terugtrekken, omdat de vereeniging door ver schillende omstandigheden momenteel geen team in het veld kan brengen, waarvan ver wacht mag worden, dat het met eenige kans op succes zou kunnen deelnemen. Enkele spelers van vorig jaar kunnen niet meer van de partij zijn en daar hun plaatsen niet vol doende kunnen worden aangevuld, heeft H.Z.V. helaas dit besluit moeten nemen. Men oordeelt terecht, dat er weinig propaganda voor de Hel dersche zwemmerij zou uitgaan als de ploeg groote nederlagen zou moeten lijden tegen de clubs van buiten; bovendien zou dat de animo voor het spel snel kunnen doen verdwijnen. Men is thans besloten om de zomermaanden terdege te oefenen met diverse, veelbelovende jonge krachten, opdat in den winter weer aan de wintercompetitie kan worden deelgenomen. Frissche Morgen zal dus onze eenige ver tegenwoordigster in de competitie zijn. Laat ons hopen, dat zy een gogd figuur zal weten te slaan tegen de Alkmaarsche Waterratten en tegen de H.A.M, uit Krommenie, twee zware concurrenten. A.s. Donderdagavond speelt het zevental van Frisschen Morgen den eersten wedstrijd en wel „uit" tegen de H.A.M. Veel succes! Wij komen dezer dagen nader terug op de plaatselijke zwemmerij. Doodval in kelder. Tragisch ongeluk te Ter Apel. De ongeveer 70-jarige turfhandelaar Mcy- er en zijn echtgenoote, wonende te Ter Apel-West, zijn op tragische wijze om het leven gekomen. Toen de beide oude menschen gisteren- ochtend te ruim negen uur nog niet in de huiskamer waren verschenen, liet hun schoonzoon, met wien zij samenwonen, een knechtje naar de in het achterste gedeelte van de woning gelegen slaapkamer gaan om te kijken waar de turfhandelaar en zijn vrouw bleven. De jongen begaf zich naar de bed stede en deed daar een ontstellende ontdekking. Hij zag dat de plan ken van de bedstede aan het hoofd einde waren losgeraakt, waardoor de oude menschen met het hoofd naar beneden in den onder de slaap gelegenheid zijnden kelder waren gevallen Zij waren met het hoofd op den steenen vloer terechtgekomen en bij beiden moet de dood vrijwel direct na den val zijn ingetreden. De overige bewoners van het huis had den van het ongeval niets bemerkt. Zondagavond kreeg een exploitant van 'n rijwielstalling in de van Baerlestraat te Am sterdam ruzie met zijn knecht. De woorden wisseling liep zoo hoog, dat de baas een ijzeren staaf greep en daarmee zijn tegen partij een fiksche klap op het hoofd toe diende. De gewonde moest naar het Wilhcl- minagasthuis worden vervoerd, doch kon na verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. Tegen den staller is proces-verbaal opge maakt wegens mishandeling. Gisterenmiddag omstreeks vier uur is in het stadion te Amsterdam een vijzel wegen de ongeveer 500 kg. welke van een vijf me ter hooge stelling moest worden neergela ten, naar omlaag gevallen, doordat een der schakels van de ketting, waaraan de vij zel hing, brak. Een ongehuwde 29-jarige werkman werd door het vallende gevaarte aan het hoofd getroffen en op slag gedood. Zijn lijk is naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. Gisterenavond omstreeks half zeven is op den hoek van de Deventerstraat en Molen weg te Zwolle een doodelijk ongeluk ge beurd. De heer E. Vissoher uit de Zuider kerkstraat werd, terwijl hij per fiets, komen de uit de richting Oosterlaan, de Deventer straat wilde oprijden, en daartoe langs de verkeersheuvel ter plaatse reed, door een zeswielige vrachtauto, beladen met circa 9000 k.g. hout, opzij aangereden. De man kwam voor het linker achterwiel te vallen en is vrijwel op slag gedood. Den chauffeur, die goed rechts en ook voorzichtig reed, treft naar het voorloopig onderzoek uitwees, geen schuld. Het stoffelijk overschot van het slachtof fer is naar de R.K. Ziekenverpleging te Zwolle overgebraoht. CALLANTSOOG NIEUWE EXPLOITANT PENSION „SEINPOST." Naar we vernemen is het pension „Sein post", in andere handen overgegaan. In het komende seizoen zal het pension door den heer de Jager uit Schagen worden geëxploi teerd. GELDEN VOOR OUDEN VAN DAGEN TOCHT. Door de commissie, destijds in het leven geroepen voor de organisatie van de viering van het onafhankelijk blijven der gemeente Callantsoog en voor het inhalen van den nieuwbenoemden burgemeester, is besloten het bedrag dat overgebleven is van de feesten, ter beschikking van de' commissie voor de tocht van de ouden van dagen te stellen. WIER1NGEN Autotocht Ouden van Dagen. Dc Commissie tot regeling autotocht ouden van dagen heeft haar werkzaamheden der organisatie geregeld. De rit heeft, zooals men weet, plaats op Woensdag 16 Juni. In totaal gaan 31 auto's mede met in totaal 126 per sonen. De opbrengst der lijsten was goed, zoodat het opgezette plan uitgevoerd kan worden. Bijeenkomst 's morgens 8 uur op Kerk plein te Ilippolytushoef. Afrit naar den Oever, waar de auto's van de Oost aanslui ten. De route gaat dit jaar over v. Ewijck- sluis, Zijpe (Ruigeweg) naar Alkmaar, waar in den muziektuin de koffie wordt gedron ken. Verder langs Heiloo, Limmen, Uitgeest, Zaandam naar Amsterdam (Arits). Terug dezelfde route. Wc zullen hopen op mooi weer, dan zal het zeker weer een feestdag voor de oudjes zijn. POLITIE Verloren: een bruine portemonnai, inhou dende ongeveer f 15.00. Komen aanvliegen: een postduif. Inlichtingen bij den Gem. bode. ANNA PAULOWNA DUIVENSPORT Bij dc wedvlucht door „Alva Verder" van af Orleans (afstand 590 km.) gehouden, wa ren 45 duiven in concours, die om 6 uur werden gelost. De eerste vogel is geconstateerd om 3 uur 12 m. 47 sec., de laatste prijswinnende duif om 4 uur 28 m. en 58 sec. Hun snelheden waren resp. 1070 en 940 m. per minuut Prijzen behaalden: N. Spigt 1 en 6 met 41 punten; P. de Vries 2 en 5 met 41 punten; J. A. Waihoer 3, S en 9 met 47,4 punten; G. de Boe 4 7, H 0cn p.; W. Blaauboer 10 met 13,8 p.; A. Liefhebber 13 en 15 met 12,2 p,; J. Hcngsdijk 14 met 6,1 p.; HOKKAMPIOENSCHAP. 5 oor het hokkampioenschap voor oude duiven van de vitcsse-vluchten vanaf Zeven bergen tot Pont Mascene behaalden A. Lief hebber ~3,^1 punt; W. Blaauboer 204,3 punt; v o 7e,Sno '8 punt; G' (lc Rnf! 11"-> punt; N. Spigt 102 punt; ,T. Hengsdijk 61,6 punt; t' A01'g™; 8-uPUnt: 'T' T' Schenkels 35,1 punt, J. A. Waiboer 31.1 punt KAMPIOENSCHAP DOFFER OF ÜUTF Ljffhel)^er, nngn. 11304 ster 3.36 79 p W. Blaauboer ringn. 1097, 3,35, 63 punten; N. Spigt, ringn. 15499. 3.33, 63 nu».. A. Liefhebber, ringn. 41301, 3.36, 60 rein P. de Vries, ringn. 44734, 3.36, 55 pun,/n' vriendschappelijke wedstrijden tegen Atfa en II. s B.K.C. II deed Atlas II er met 7—i n::i 111.. T1 1 aap B.K.C. I en IT speelden Zondag een paa 'las I gelooveai, terwijl Atlas I met 4^3 de m!'n derheid van B.K.C. I moest erkennen. r' BREEZAND Bij J. de Vries, Zwarteweg, is aankomen vliegen een postduif (ringnummer lfu-jos Holland 1936.) ZIJPE 'T ZAND. Politiehond verscheurt 5 schapen Tijdens een onbewaakt oogenblik, waarjn' de heer II. van Schagerbrug zijn politiehond even zou laten drinken, heeft dit dier van de gelegenheid gebruik gemaakt om eventjes een 5-tal schapen van den heer G. N. aan den Ruigeweg te verscheuren. We vernamen dat de schade onderling zal worden geregeld Door brugleuning gereden Zaterdagmiddag is de luxe auto niet. aan' hangwagen van den heer P. D. te Schager. brug, en bestuurd door diens knecht M. S door de leuning van de brug van den heer C. de Wit Wz„ Kolksluis, alhier gereden en boven het water blijven hangen, waarna de kraanwagen van de fa. De Moor te Schager brug zich over het vehikel heeft ontfermd. De oorzaak van het ongeval was, dat voor noemde wagen vlak achter de vrachtwagen van den heer C. D. uit Schagen aan reed. De vrachtwagen moest bij den heer C. de Wit zijn en haalde, na de richtingaanwijzer te hebben uitgezet, eerst even naar reclits, om de bocht bij de brug beter te kunnen ne men, om daarna naar links om te halen om de brug op te rijden. De chauffeur der luxe met-aanhang" bemerkte wel de manoeuvre naar rechts, doch lette niet op de richting aanwijzer. Omdat hij dacht dat de vrachtwagen uit week om hem te passeeren, versnelde hij het tempo, doch terwijl hij juist naast den vrachtwagen zat, draaide deze de brug op. Door zoo handig mogelijk te laveeren, werd ernstige materieele schade en persoonlijk letsel voorkomen. Zooals gezegd werd de luxe- enz. later door de kraanwagen gelicht, waarna bleek dat het geheele ongeval best wasafgeloopen. Blikseminslag. We vernamen dat tijdens het korte doch hevige onweer van Zondag- op Maandag nacht de bliksem in ons dorp op de telefoon geleiding is geslagen met het gevolg, dat bij een tweetal abonné's het telefoontoestel werd gestoord, terwijl bij een derde de bliksem is geslagen op de kraan van de wa terleiding welke boven de gootsteen was geplaatst. Voorts werden in de omtrek van ons dorp eenige palen van het electrische net beschadigd door blikseminslag. ^MARKTBERICHTEN|Q TEXEL. Veemarkt van 14 Juni 1937. 7 paarden 180.tot 390.2 koeien 160.tot 170.7 graskalveren 18.— tot 35.16 nuchtere kalveren 10.tot 16.12 schapen 15.tot 22.10 big gen 10.tot 14.2787 lammeren 12.— tot 14. Êierenveiling van 14 Juni 1937. Aangevoerd 72.102 eieren. 58—60 kg per 100 2.60 tot 2.90; 62—64 kg per 100 2.80 tot 3.10; 66—70 kg per 100 3.10 tot 3.50; 50—56 kg per 100 2.25 tot 2.60. AMSTERDAM. 14 Juni. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd: 314 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 7481 ct., 2e kw. 62—70 et-, 3e kw. 5460 ct. per Kg. slachtgewicht; 94 melk en kalfkoeien f 175210 per stuk, 137 vette kalveren:: 2e kw. 4652 ct.., 3e kw. 4044 ct. per Kg. levend gewicht; 140 nuchtere kalveren f 69.50 per stuk, 26 schapen f 28—32 per stuk, 484 vleeschvar- kens, wegende van 90110 Kg. 5657 ct., zware varkens 5556 ct., vette varkens 54— TA ct. per Kg. ^lachtgewicht. Overzicht: Runderen met weinig aanvoer en zeer stuggen handel, hoogere prijzen. Vette kal veren behoorlijken aanvoer, handel traag, iets lagere prijzen. Nuchtere kalveren ge wonen aanvoer, handelvlug en prijshou dend. Schapen zeer weinig aanvoer, handel kalm met iels lagere prijzen; Varkens wei nig aanvoer, handel stug met iets hooger prijzen. ALKMAAR, 14 Juni. Aardappelen 4—7.30, aardbeien 38—70. aalbessen 14, andijvie 0.60—3.10, asperges —28. bloemkool 14—6.50, II 2—3. doperw ten 4.50—7, kropsla 0.60—3.10, komkommers 1.505.50, peterselie 2—2.S0, postelein 13-" 56, peulen 812.50, rabarber 3.105.10, raapstelen 0.50, radijs 0.50—3.10. selderie 0.50—2, spinazie 32—60, snijbooncn 27, dm" hele sperciebooncn 28, tuinboonen tomaten 12, uien 3.505.20, wortelen 3.o0— 7.00. AMSTERDAM, 14 Juni. Rinnenlandsche Granen. (Boeneninoteering). Rogge 8.258.50, chev. gerst 8.258.75, t|a' ver 7.25-7.50. duiveboonen 9—10, alles per 100 Kg., karwijzaad 10.2510.50, blauwniaa[l zaad 1111.50, alles per 50 Kg. AMSTERDAM, 14 Juni. Aardappelen. (Bericht van den Mak, Ja®' Knoop). Zeeuwsche bonten 11.80. 'dam blauwen 11.80, idem Bevelanders l-3w- 1.40, Friesche roodstar 22.30, Zand rooa® 1.301.50. Verder per 100 kilo: Nieuwe M® ta aardappelen 11—12. Andijker mui«» 78, kleine muizen 7—8, kriel 5—7. ^„eV landsrhe muizen 78, kleine muizen i—s' kriel 57. grove nieuwe honken 566- RURMFREND, 15 Juni. Veemarkt. Aanvoer: koeien, totaal 4 stuks, w.o.: 175 vette koeien 62—S0 ct. P?' Kg., geldekoeien f 100—225 per stuk, meiK koeien f 150—280 per stuk. 19 paarden f —200 per stuk, 65 vette kalveren 30—160 c per Kg., 500 nuchtere kalveren f 414 P stuk, 165 vette varkens 48—50 ct. per 40 magere varkens f 18—26 ner stuk, biggen f 12—18 ner stuk, 300 schapen f —29 per stuk, 58 bokken f 4—13 per s>t;UK' 1100 lammeren f 12—15 per stuk. NOORDSCHARWOUDE, 15 Juni. Aanvoer: 9100 Kg. aardappelen: SrhowT muizen f 66.60, drielingen f 34-10, k'ei f 1.60—2.30.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6