Amsferdamsch stadion gereed voor Olympische dag Muiterij op Spaansche Regeeringstorpedojager VjiMoJhtAjij, Vischafslag Den Helder Haven van Nieuwediep Burgerlijke Stand van Den Helder Legerberichten Verjaardag Prins Bernhard Vertrokken personen Postduivensport Wereldtitel dammen lien* Postduivenver. „Het Noorden" Hollands Noordpunt Groot stedelijk concours Internationale wieler wedstrijden te Utrecht Uit onze omgeving Nederlanders naar Wimbledon KTBËRICHTËNjSi duitsche landbouwmarkten. De visehprijzen. Met de tong- en tarbotprijzen is het weer geheel mis. Deze hebben een dusdanig laag peil bereikt, als niet zoo heel veel malen voor komt. Scheen het een paar dagen terug alsof er verbetering was ingetreden. Dinsdag was er te IJmuiden groote teruggang te constatee- ren. Voor tarbot kwam de prijs op ten hoog ste 0.52 per kilo en voor tong op 0.70. Het is wel merkwaardig, dat de scholprij- zen bijna voortdurend een goed beeld blijven toonen, waardoor de besommingen toch nog wel een bevredigend peil kunnen houden. Zoo werd dien dag voor zetschol ten hoogste be taald f 25.per 50 kilo en voor kleine schol i 18— Ook bot en schar hielden een goeden prijs, evenals de rondvisch, in welken prijs, zelfs stijging viel te constateeren. Vermoedelijk, dat Frankrijk, onze goede af nemer van de fijnvisch, thans van verschil lende zijden van deze vischsoorten wordt voor zien, waardoor de prijzen sterk worden be- invloed. Toch worden er meer trawlers gereed ge maakt voor de visscherij. Mogen dan de fijn- vischprijzen laag zijn, daartegenover is dan eenige compensatie, wanneer de prijs van de andere vischsoorten wat op peil blijft. 16 Juni. Aangebracht door korders: Tongen P- k» f °'72_5'ÜÜ Slips *8—0.42 Tarbot Schol le soort P- kist 7.006.10 Schol 2e soort Schar 4.50—2.40 2.25—1.40 16 Juni 1937. Aangekomen van Enkhuizen het Ned. op leidingsschip „Prinses Juliana". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Falkon". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Antwerpen, het Eng. s.s. „Galacin". van 16 Juni 1937. ONDERTROUWD: F. W. Wissel en A .C. Meilink; G. Biersteker en A. Kikkert; J. W. Pranger en A. Stoutenburg; D. Bruin en E. de Wolf; H. A. Wakker en J. Houppermans. BEVALLEN: F. J. Josée—Bongers, z. C. A. van DamRijk, z. OVERLEDEN: G. KooijLont, 66 jaar; A. Wijshake, (m), 2 jaar. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Johan de Wltt, u.. 15 Juni v Algiers. Chr. Huygens, t., 16 Juni v. Colombo. Eneeano, u., 15 Juni te Sabang. Moena, u., pass. 15 Juni Gibraltar. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Amazone, 14 Juni te New York. Alkmaar, t., 14 Juni v. Curagao. Alwine Russ, 15 Juni te Stettin. Ariadne. 15 Juni v. Rotterdam. Baarn, 15 Juni v. Pto. Chicama. Itf Barneveld, u., 14 Juni 5 u. 41 min. n.m. 160 m. W.Z.W. v. Lanci's End. Berenice, 16 Juni te Triest. Bennekom. 14 Juni v. Curagao. Berenice. 15 Juni v. Venetië. Boskoop. 16 Juni v. Liverpooi. Crijnssen, 12 Juni v. Barbados. Fauna. 15 Juni v. Algiers. Ganymedes, 16 Juni te Lissabon. Hebe, 15 Juni v. Danzig. Hercules, 16 Juni te Wutzuma. Hermes, 15 Juni v. Algiers. Mars, 15 Juni v. Piraeus. Nereus. 15 Juni v. Kopenhagen. Pluto. 16 Juni v. Amsterdam. Theseus, 16 Juni v. Amsterdam. Saturnus, 16 Juni te Rotterdam. Trajanus. 16 Juni 1 u. v.iri. v. Ouessant. Titus, 16 Juni 's midd. 12 u. 98 mijl Z.W. v. Ouessant. HOLLANDWEST-AFRIK A-LIJN. Reggestroom, t., 16 Juni te Havre verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, 16 Juni v. Batavia. Garoet, t., 15 Juni v Singapore. Indrapoera, 16 Juni v. Rotterdam. Slamat, 16 Juni te Soerabaja. Sibajak, t., 16 Juni 10 u. v m te Marseille. Soekaboemi, u., 15 Juni v. Padang. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, pass. 15 Juni Dungeness. Jonge Johanna, 15 Juni v. Rotterdam. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Beemsterdyk, 16 Juni v. Rotterdam. Lochkatrine, 13 Juni v. Los Angeles. Lochmonar, 13 Juni v. Portland. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe, 14 Juni te Shanghai. Van Rees, 14 Juni v. Auckland. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverlight, 14 Juni v. Cebu. Silvermaple, 15 Juni v. Belawan. Silverwillow, 15 Juni te L. Marqués. Tosari, 14 Juni te Colombo. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. Tjikandi, 14 Juni te Batavia. Tjikarang, 13 Juni te Hongkong. Tjinegara, 13 Juni te Shanghai. Tjisalak, 13 Juni v. Shanghai. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Kota Nopan, 15 Juni te New York. Kota Pinang. 14 Juni te New York. Talisse. 13 Juni te Hampton Rds. Tapanoeli, 15 Juni v. Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Calchas, 15 Juni v. Kobe. Euryades, 16 Juni te Penang. Menestehus, 15 Juni te Hongkong. Myrmidon, 14 Juni v. Singapore. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (HollandAfrika Ltyn.) Boschfontein, 15 Juni te Hamburg. (HollandAustralië LUn). Aagtekerk, u., 16 Juni te Adelaide. (Holland—Br.-Indië L(jn). Streefkerk, u., 16 Juni te Antwerpen. (HollandOost-Aziè Lijn). Grootekerk, u., 14 Juni te Shanghai. Serooskerk, t., 15 Juni v. Port Said. -Ti. .i'i - - - -• Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard op Dinsdag 29 Juni a.s. zal dien dag door de militairen des na middags dienst als op Zondag worden ge houden. P. E. Rienstra, boerenknecht, naar Anna Paulowna, Grasweg, bij Wed. 't Hart. Bernardina Hendrika Maria Harmelink, dienstbode, naar Voorst, Twello, Wilpscheweg J 182. P. W. Zimmerman, naar Vogelwaarde (Zeel.), Stoppel dijk, Bosschestraat C 30 bij J. Mariman. Mathilda ZewaldLeemans, naar Rotterdam, Hilleweg 59 A. Langius en echtg., bloemenhandelaar, naar Gronin gen, Oude Kijk uit Jatstraat 25 I. P. G. Duker, student, naar 's-Gravenhage, Willem de Zwijgerlaan 72. Matth. R- de BruiJne en gezin, kapt. der mariniers, naar Soerabaja. D. Bais. macht, ter koopvaardij, naar Roemenie, Con- Stantza, Str. da Rosiora. E. Keijzer en gezin, chauffeur, naar Landsmeer, Groen Van Prinstererstraat 5. P. W. van Blerck en zoon, bankwerker, naar Rotter dam, Cl. de Vriezeiaan 101. M. A. Langeveld, naar Amsterdam, Prinsengracht bij A^ J- Langeveld. G. Taylor, vertegenwoordiger bij C. Keg's Groothandel, naar Zaandam. Hoogendijk 22. Maria Wilhelmina van der Pluijm, naar Holten (O.), Elta 2. P. van der Meer, schilder, naar Tietjerksteradeel, Bergum, Noordersingel 315. Wed. Adriana Maria Martinusse—de Krom, naar 's-Gravenhage, Hoefkade 613. N. J. Latjes, typograaf, naar Zaandam, KI. Kuiter- Straat 47. J. Langkamp en echtg., naar Edam, Westervesting 248. J. C. Zwetsloot, soldaat N.O.I. leger, naar N.O.-Indië. Allegonda Maria Martina HeinsVoorloop en zoon, naar Amsterdam. Insulindeweg 139 III. Regina Catharina Helder, dienstbode, naar Blaricum, Schoolstraat 8. Johanna Adriana Davids, naar Rotterdam, Vijlkapper- Straat 3 a. R. J. Mulder en echtg., Off.-vlieger, naar Amsterdam, •Vossiusstraat 14 W. A. Slingerland, sergt.-vliegt.m., naar Amsterdam, Soembawastraat 13 III. Ph. J. Verhoog en echtg., chauffeur, naar Hoorn, Schoutenstraat 69 Fr. W. M. Wickenhagen, winkelbediende, naar Am sterdam. Willem de Zwijgerlaan 69III. Grietje Wiardi, verpleegster, naar Vlissingen, Cruijs- straat 4. G. M. Kosters en echtg., commies, naar Amsterdam, W. Beukelszstraat 4 boven. Antonia Elisabeth Selie, dienstbode, naar Hoorn, Vijzel straat 16. J. A. Lijdsman en echtg., naar Voorburg, Laan van Nieuw Oosteinde 228. Gerarda Boot, naar Alphen a. d. Rijn, Wilhelmina- ^traat 43. Wilhelmina Johanna Ketelaars, kant.bed., naar Eind hoven, Hemelrijken 54. Roosje KuhnPolak en dochters, naar Hilversum Loosdrechtscheweg 54 a. Arendina Maria Lodder, dienstbode, naar Hilversum, Loosdrechtscheweg 54 a. .Marie Luijendijk—Kaasier en d., naar Estland, Reval. Lennuki 52-17. Karolina Stephana Poll—van Vollenhove en kinderen naar Soerabaja. 153VIlSiHaCUS' kantbed- naar Amsterdam, Prinsengracht A. Bakkenist en gezin, sergt.-geschutm.. naar Soerabaja. Ab. J. Damen en gezin, kapper, naar Schagen, Hoep B 143. K Jurriena Afiena Greven, verpleegster, naar Purmerend. „de Rusthoeve". H. Smeets en echtg., los werkman, naar Heerlen, Ben- zenrade 47. Trijntje Smit. naar ZUpe, Oudesluis, Ruigeweg H 94 J. Kroonstuiver en gezin, naar Haarlem, Gijsbrecht van Aemstelstraat 189. w. van der Wal. echtg en d., maj.-machinist., naar Amsterdam, Meeuwenlaan 319 B. EXPEDITIE SCHMIDT VERLAAT RUDOLF-EILAND. Om vier uur Dinsdag zijn de vliegtuigen der expeditie van Schmidt vlot gedaald op het vliegveld van Amderma. Masoeroek zal tot het najaar op het Rudolf-eiland blijven om, indien dat noodig mocht zijn, hulp te •verleenen aan de overwinteraars. Springer wint de dertiende partij. De dertiende partij van den wedstrijd SpringerRaichenbach om het wereldkam pioenschap dammen is gisterenavond in „De Galerij" te 's-Gravenhage gespeeld. Na eenige toespraken tot spelers en belangstellenden, verrichtte prof. dr. G. A. v. Poelje, directeur generaal van onderwijs, den eersten zet. Dan volgt een rustig spelletje, dat weinig stof tot opmerkingen geeft, en waarin beide spelers hun aandacht wijden aan een goede opbouw zonder meer. Al gauw brengt Springer echter wat meer leven in het spel en weet tenslotte te win- Op hardhandige wijze heeft Springer revanche genomen. Wij aarzelen niet te zeggen, dat Raichenbach in Springer's phe- nomenaal gespeeld middenspel geen schijn van kans heeft gekregen en gewoonweg overdonderd werd door de krac'htzetten, waarmede Springer een fraaie winst for ceerde. Krachtzetten, die als mokerslagen aankwamen en Springer een keer te meer plaatsen op het voetstuk van zijn geniali teit als sterkste Hollandse,he speler. Nog is de match dus nog lang niet verloren voor onzen landgenoot. De stand is: M. Raichenbach 13 3 B. Springer 13 2 8 2 3 14 12 De veertiende partii wordt heden te Er in elo gespeeld, aanvang 7 uur in gebouw „Chr. Volksbelang". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.1. een wedvlucht van Orleans, afstand 396 •K;M. In concours waren 93 duiven. De* cTuiveri werden om 5.30 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte haar hok om 2.30.7 en de twintigste 3.9.14. De prijzen werden behaald door de volgende leden: P. Dirks 1, G. Schotting 2, 16; J. Buis 3, 8, 9; C. Koger 4, 5, 12, 13, 18; C. Bontes 6, 10, 20; W. Pronk 7, 11, 14; De Leeuw 15, 17; W. Westerhof 19. De zevende buitenlandsche wedvlucht voor de liefhebbers van bovengenoemde vereeni ging was Pont St. Maxence, 431 km. De 85 vogels, die Zondag j.1. hiervoor in het strijd perk traden, werden met het groote bonds- convooi om 7.25 uur met Z.O, wind aan het luchtruim toevertrouwd. De eerste prijsvlieger arriveerde met een snelheid van 1169 meter per minuut om 13.35.41 bij zijn eigenaar. De wind bij aankomst luidde: N.N.W., 4 meter per seconde. Op de prijzen en punten werd als volgt be slag gelegd: H. Rietveld le, 3e, 6e, 17e prijs met 62,13 pt.; A. Felkers 2e, x2t 14e, 15e pr^js met 38 16 pt.; J. Riemers 4e, 7e, 10e, 13e, 16e prijs met 46.62 pt.; R. F. Mulder 5e, 11e prijs met 33.93 pt. en F. Scholten 8e, 9e met 31.11 pt. A.s. Zondag Salbris. Uit het H.C.C.-kamp kregen wij de vol gende bijzonderheden. De eerste vogel uit Hollands Noordpunt was ook daar no. 1. Dit concours sluit met een deelname van 161 duiven om 13.52.10. Verder kunnen wij nog mededeelen, dat op 18 Juli met jonge duiven van Oudenbosch een groot stedelijk concours door de H.C.C. zal worden georganiseerd, waaraan de 4 plaatselijke en de 3 in den omtrek gevestigde vereenigingen zullen deelnemen. Voor dit con cours, dat de grootste stedelijke wedvlucht belooft te worden, ooit te Den Helder gehou den, verwacht men een deelname van min stens 1000 jonge vogels, afkomstig van een 100 georganiseerde liefhebbers. Met groote belangstelling zien wij dit sportgebeuren tegemoet, waarop wij te zijner tijd nog wel nader terugkomen. PLAATS VOOR 60.000 TOESCHOUWERS. Groote belangstelling voor den voetbalwedstrijd West Europa Centraal Europa. Het Olympisch Stadion zal Zon dag a.s. voor de eerste maal 60.000 toeschouwers bergen die ongetwijfeld de verschillende nummers, welke op het programma staan van den Olympischen dag, in het bijzonder den voetbalwedstrijd tusschcn West Europa en Centraal Europa, met groote belangstelling zullen volgen. In Augustus van het vorig jaar is met de uitbreiding van het stadion begonnen en thans, half Juni, is men er mee gereed. Dezer dagen hébben wij ons er van kun nen overtuigen, dat niets is nagelaten om de inrichting zoo practisch en doelmatig mogelijk te doen zijn. Architectonisch valt de uitbreiding ook aan de buitenzijde zeer wel mee. terwijl binnen de muren van 't reusachtige gebouw een zeer fraai geheel is verkregen. Van de bijna 60.000 plaatsen die beschikbaar zijn, zijn 50.000 zitplaatsen. Zooals reeds bekend is, kan men er wel rekening mee houden, dat Zondag geen plaatsje onbezet zal zijn. Niet alleen uit Nederland, maar uit alle deelen van Europa komen belangstellenden en officials naar Amsterdam. Een typisch staaltje, van boe groot gewicht vooral de ontmoeting tus schcn West Europa en Centraal Europa in het buitenland wordt geacht, blijkt uit het feit, dat zeker 30- sportjournalisten uit alle deelep van Europa perskaarten hebben aangevraagd, terwijl in totaal een 150 ver slaggevers er Zondag hun werk zullen ver richten. Niet alleen bestuursleden van de Football Association uit Engeland, doch ook de Schotsche Voetbalbond, de Tersche Voetbal bond en de Walesche Voetbalbond, zenden ieder twee bestuursleden naar Amsterdam Nederlandsche spelers in training De spelers van Centraal Europa komen Vrijdagavond om 20.05 uur te Amsterdam aan. Allen loceeren in bet Carlton Hotel Als grensrechters voor dep voetbalwedstrijd zijn aangewezen onze landgenooten de hec ren Boeree en Mooi. De Nederlandsche spelers, die ge kozen zijn in het West-Europeesche elftal, Bakhuys, Caldcnhove en Smit, trainen de laatste weken intensief, onder leiding van Bob Glendenning. Tweemaal in de week neemt de laatste onzer internationals onder handen. Allen zijn volkomen fit en dank zij de zware training in goe den vorm. Van Kempen wint. Gisterenavond werden de internationale wielerwedstrijden op de baan van het sta dion Galgenwaard, welke eergisteravond we gens den regen moesten worden gestaakt voortgezet. Helaas kon de omnium tusschen Piet van Kempen en Pijnenburg niet meer worden af gewerkt, daar de laatste renner een contract in Kopenhagen moest nakomen. De stayer De Graaf nam toen zijn plaats in. In den achtervolgingsrit over 10 K.M. achter moto ren, leverde Van Kempen het bewijs, dat hij het ernstig meende met zijn toeleggen op wedstrijden achter motoren. Hij won na een spannenden strijd met een paar meter ver schil in den goeden tijd van 8 min. 9 1/5 sec Britsche en Fransche oorlogs schepen klaar om te vuren. De Fransche torpedojager „Auda- cleux" en de Britsche destroyer Bulldog" houden hun geschut ge richt op den te La Pallice (Frank rijk) llggenden torpedojager der Va- lencia-regeering „Ciscar wijl h schip, onder wleks bemanning mui terij is uitgebroken, een dreigende houding had aangenomen. Twee officieren van de „Ciscar zijn aan land gevlucht en hebben zich onder bescherming van de Fran sche politie gesteld. Toen de „Audacicux" de gebruikelijke sa luutschoten loste, richtten de muiters ter stond hun geschut op den Franschen toi pc- dojager, meldt Unn. Press. Op verzoek van den prefect van La nt>- helle heeft de Spaansche consul zich aan boord van de „Ciscar" begeven, om met de bemanning te onderhandelen. Het bleek, dat de bemanning niet alle 116 vluchtelingen uit Bilbao, die zich aan boord bevonden, aan land wenschte te la ten gaan, doch 65 hunner weder naar een Baskische haven wilde terugbrengen onder het motief dat zij dienstplichtig waren. Tenslotte verklaarde de bemanning zich bereid, alle vluchtelingen op één, een bloed- verwant van een lid der Bilbao-regeering na, vrij te laten. De vluchtelingen zijn voornamelijk be ambten of verwanten van beambten uit Bilbao, van wie velen zich aan boord van den torpedojager hebben begeven, zonder daartoe opdracht te hebben van de auto riteiten van Bilbao. CALLANTSOOG Bouwvergunning Door B. en W. dezer gemeente is aan den heer F. Daalder, aannemer alhier, vergun ning verleend tot verbouw van een loods, staande op het erf achter zijn woning. Collecte. Aan de Nederlandsche Zeemansccntrale te Haarlem is door B. en W. vergunning verleend tot het doen houden van een col lecte ten bate van de instellingen der ge noemde vereeniging. Stopzetting werkverschaffing. Op last van den Minister van Sociale Za ken zal de werkverschaffing in deze ge meente stopgezet zijn vanaf heden tot .25 September a.s. Raadsvergadering Het ligt in het voornemen op Vrijdag 25 Juni a.s. den raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen te roepen. ANNA PAULOWNA Gevonden: een sleutelbos en een kind portemonnaie. er* Inlichtingen bii den Gemeente-bode. Autotocht Ouden van Dagen Woensdag heeft de jaarlijk5r>, autotocht voor Ouden van Dagen plaats gehad. Dit jaar ging het naar de Dierentuin in Amsterdam. Reeds in vroegte was het een gezellige drukte in h dorp en te half negen had de afrit piaat Eerst ging het naar Den Oever en vandaaS' over Van Ewijcksluis naar Alkmaar. in muziektuin werd koffie gedronken, waarna het rechtstreeks naar Amsterdam ging ,a Artis is eerst het middagmaal gebruikt daarna had de bezichtiging plaats. Nu' is volop genoten en het mooie weer werkt» zeker mede tot het welslagen van den datr Om 5 uur begon de terugtocht, welke in Alkmaar weer even werd onderbroken Drommen menschen waren op de beeii om de oudjes op Wieringen te verwelkomen De muziekvereen. Harmonie was ook weer present, zoodat de inkomst onder do vroo lijke tonen der muziek plaats bad. In Concordia had het afscheid plaats dit was tevens de laatste pleisterplaats Het kopje koffie met Wieringer koek liet zich weer goed smaken, en de muziek speel, de vroolijkc deuntjes. Burgemeester Kolff sprak enkele waardee- rende woorden over alles wat we vandaag alzoo beleefd hadden, waarna de heer Bos- ker ook nog het woord voerde. Uit het ge sprokene bleek ook dat de dag zeer gocd geslaagd was. Geen ongelukken, geen pech geen wanklank ook is gehoord. Het was dit jaar dan ook alles met alles, niet alleen voor de oudjes een prachtdag, maar ook voor de organisa toren en autobezitters en allen, welke heb ben medegewerkt aan dit ouden van dagen- feest. OOSTERLAND. De schoolreisjes kunnen doorgaan. Dinsdag kwam de commissie voor dè schoolreisjes bijeen om het jaarlijiksche reisplan op te stellen. Hoewel, in verband met het niet meer uitkeeren der gemeente subsidie, enkele bezuinigingen moesten worden ingevoerd, lieten de geldmiddelen het toch nog toe een aantrekkelijk pro gramma op te maken. De hoogste klassen maken Vrijdag 25 Juni een reisje naar het Gooi (Muiderslot- Hilversum-Oud Valkeveen), terwijl de lagere klassen zich weer in de omstreken van Alk maar zullen vermaken (o.a. in Bergen aan Zee) en wel op Vrijdag 2 Juli. Het is nu maar te hopen, dat het weer zich op die dagen van den zonnigen kant zal laten zien! Voor de dubbelspelen te Londen zijn de volgende Nederlandsche paren geplaatst. In het heerendubbelspel de combinatie Hughan en van Swol in het derde kwart ingedeeld. In de eerste ronde moeten zij spelen tegen den Noor Jenssen, die met den aanvoerder van de Duitsche davisbaker- ploeg, dr. Kleinschroth, een dubbelspel heeft gevormd. De winnaars van deze partij komen dan tegen den Zuidslaviër Kukulje- vic met zijn adellijken partner den Prins van Kutch of tegen den Oostenrijkschcn Da- visbakerspeler Von Metaxa, waarvan de partner nog onbekend is. Onze nationale kampioene komt in de tweede ronde uit togen de Deensche speel ster, mevr. Hollis. De winnares moet dan spelen tegen de „geplaatste" speelster in deze afdeeling, mej. Dorothy Round. In het gemengd dubbelspel zijn mej. Ter- windt en van Swol in de eerste ronde door een bye vrij van spelen. In de tweede ronde moeten zij het opnemen tegen de Engcl- sche combinatie mej. Weeks en Ritchie. Hugnan speelt met mej. Bau-mgarten in de eerste ronde togen den Zwitserschen Davis- bakerspeler Ellmer en lady Pleydell Bou- verie. Schoolfeest. De kinderen der drie openbare en twee r.k. scholen vierden Woensdag op de ge bruikelijke wijze het schoolfeest. Drie auto bussen voerden de oudsten naar Amsterdam waar Artis en Schiphol werd bezocht en een rondvaart werd gemaakt. Elf bussen brach ten de grootste groep naar Schoorl, waar in den speeltuin volop genoten werd en vervolgens naar Castricum aan Zee en naar Alkmaar, waar na een wandeling door den Hout, de bioscoop de grootste attractie was en met drie bussen reden tenslotte de jong- sten naar de Donkere Duinen, Huisduinen en Den Helder, om daar ook van een paar aardige kinderfilms te genieten. Het weer werkte uitstekend mee en nadat een moeilijkheid met een der vele bussen voor de reis naar Schoorl, was overwonnen, liep alles als van een leien dakje, zoodat de kinderen vol vreugde en de geleiders met tevredenheid op liet goedgeslaagde feest zullen terugzien. Voor of tegen saneering. De afd. van de Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur vergaderde Woensdagavond bij den heer Alkemade. Tot afgevaardigden ter algemecne verga dering werden verkozen de heeren P. Ko men en W. Vieveen, tot plaatsvervangers de heeren J. Saai en J. Jongejan. Het r.k. gezellenbestuur, dat bloementen toonstellingen organiseerde tot leering van de jonge kweekers, had aan de afd. v. Bloem bollcncultuur een bijdrage verzocht in de kosten van stellages, enz. Het bestuur had de vrijheid genomen een subsidie te verlee nen en do vergadering'verleende daaraan haar goedkeuring. De algemecne vergadering zal zich vol gens punt 4 van den beschrijvingsbrief uit spreken, over de vraag of men voor of tegen het handhaven van bedrijfsmaatregelen is. Op voorstel van den voorzitter, den heer A. v. d. Berg, ging de vergadering er mee ac- coord, geen discussies over dit onderwerp dat reeds zoo vaak van alle kanten is be licht, te voeren. Met 41 stemmen voor en 26 tegen (1 blan co) sprak de afdeeling zich uit voor het be houd van regeeringsmaatregelen. Hierna volgde sluiting. WIERINGEN Brand. Gistermorgen omstreeks 12 uur brak brand uit in het woon- en winkelhuis van mej. Gr. Bakker Sd., bewoond door den heer R. van Duren. De brand ontstond op zolder. Ofschoon eerst het vuur binnen bleef, sloeg dit spoe- digdig uit naar buiten en al gauw brand den de overstekken. De brandspuit, welke spoedig ter plaatse arriveerde, wist hier het vuur te bedwin gen, zoodat alleen de zolder is uitgebrand. Begrijpelijkerwijze kwam er veel water naar beneden, waardoor de waterschade hocxr is. Huis en inboedel zijn beide verzekerd. SCHAGEN. 17 Juni. Aangevoerd: 4 paarden f 150300, 8 gelde koeien (magere) f 140200. 42 idem (vette) f 200-330, 10 kalfkoeien f 200—270, 100 nuchtere kalveren f 817, 25 schapen (ma gere) f 1824, 101 vette schajvcn f 25—34, 187 lammeren f 814, 7 bokken en geiten f 2.5011. 6 magere varkens f 20, 19 idem vette per Kg. 4050 ct., 67 biggen f 10—13, konijnen f 0.251.50, kippen f 0.50—1.50, haanties 1575 ct. DEN OEVER. Vischafslag. 14 Juni: 299 pond paling 0.170.26, 910 pond hot 0.12—H1,^, 1 kist makreel 3.40, 1255 Kg. ansjovis 0.47V20.4-8Vé- 3 kisten haring 9.50 per kist. 15 Juni: 660 pond bot 0.150.27, 167 Kg. ansjovis 0.49. 16 Juni: 420 pond paling 0.160.25, 120 pond bot 0.17—0.17VÓ. 4 kisten makreel 4.45 —4.95. 382 Kg. ansiovis 0.50 per Kg. ALKMAAR. 16 Juni. Aardappelen 4.507.20, aardbeien 36- 70. aalhessen 13. andijvie 0.602.90, asper ges 10-28. bloemkool I 6—12. II 2—4, dop erwten 4.506, kropsla 0.60—2. komkommers 1.50—4.50, peterselie 1.402.40, postelein 13—51. peulen 6.5014 rabarber 3.20—5.20, radijs 2.60, selderie 1.20—1.80, spinazie 0.51 1, snijboonen 28.dubbele sperciehoo- nen 2226. tuinboonen 4.505.50, tomaten 1013. uien 3.805, wortelen 5—8. WINKEL. 16 Juni. Aardbeien f 2226, peulen f 1618 Pe^ 100 Kg., bloemkool f 37, komkommers f 4 —7, kropsla f 0.5O—1.50 per 100 stuks, ken 49—45. AMSTERDAM, 16 Juni. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd. 298 vette kalveren, le kw. 5460 ct., en kele hooger, 2e kw. 4452 ct., 3e kw. 32— 42 ct. per Kg. levend gewicht; 113 nuchtere kalveren f 6—10 per stuk, 102 vleesch- varkens, wegende van 90—110 Kg. 56—57 ct., enkele hooger; zware varkens 5556 ct., vette varkens 54—55 ct., per Kg. slachtge- wicht. Marktoverzicht: Vette kalveren rui me aanvoer, handel eerste kwaliteit will'K en vrijwel prijshoudend, tweede en derde kwaliteit traag met dalende prijzen. N'"'0 tere kalveren gewone aanvoer, handel vlu? en prijzen hooger. Varkens weinig aanvoer, handel kalm doch stijf prijshoudend. NOORDSCHARWOUDE. 17 Juni. Aanvoer: 14300 Kg. aardappelen: Scno sche muizen 6—6.50. drielingen 3—3.60, «lei ne 1—1.30. 1300 Kg. kroten 0.60. BROF.K op LANGENDT.TK, 17 Juni. Aanvoer: 220.000 Kg. aardappelen: Sclim sche muizen 6.30—7.20, drielingen 3.o0- 4.50, kleine 1.30—2.20, 440 T<g. peen 5-70-* 6-10, 200 stuks bloemkool 7.30, 2e srt. 4^ Groenten en Fruit, 16 Juni. Berli)n' Geen verandering; rijkelijke aanvoer. ipvcnditfe handel met wcinij? verandc,(_ prijzen Genoteerd wordt: C.anarische torn ten 46 per kuip, Ttal. tomaten 14—20 P ■'0 Kg., TIolI. komkommers 1530 pm' .a stuks, Ttal. aardappelen 8 50—9.50 pf' Kg., Ttal. boonep 12—17 per 50 Kg-. Hsche uien 8.70-9.35 per 50 Kg. Bre5'a"' Ruitenl. prod.: bloemkool 4.50 P<T ]V- vlug, Ttal. tomaten 17—18 per 50 Ronn; Riiiferil. prod.: bloemkool 30—40. nen 2025, komkommers 2535, torrl 30—50. appelen 30— 45 per 50 Kg. of Pcr stuks. Dussehlorf: Ruifenl. prod.* Ijloetn' 2j35. appelen 4550. kersen 30, I0"1 25—45. uien 8.90—9.05. komkommers aardapelcn S.5010, aardbeien 2530, P

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8