Bijzonder sportvliegtuig Geeft voorrang! Was de hellingproef Drie gezinnen door brand gedupeerd Wreede ooievaars De roofoverval te Leek van de „Van der Wijck" onvoldoende? Beleedigitig De regeering belet dienst- nemen in Spanje Nieuw lid der Eerste Kamer Ontheffing goud' uitvoerverbod Wereldtitel dammen Eerste nederlaag van FsQ Luzern Op gesfo'en fiets er van door De moord te Opende Schaaktournooi te Kemeri Uit onze omgeving KTBERICHTENi Voortzetting onderzoek naar de ramp van de „Van der Wijck". De raad van scheepvaart te Batavia hield gisteren zijn zesde zitting voor het onder zoek naar de ramp van de „van der Wijck". Er lwstond wederom een vrij groote belang stelling. Het in deze zitting behandelde beweegt zich in hoofdzaak rond een verweerschrift, dat door den getuige-deskundige, tevens technisch raadsman van de beide betrokke nen, den ingenieur bij de K.P.M. den heer J. A. Schepers wordt voorgelezen en toege licht. Nadat de Hollandsch sprekende leerling Ranunsan is gehoord, doet de voorzitter van den Raad, de heer Scalogne, voorlezing van de verklaringen van den loods, den heer D. Prins, die de „Van der Wijck" van de kade van Soerabaja naar de reede had gebracht en die om acht uur des avonds, dus een uur voor het vertrek, een diepgang had ge constateerd van achttien voet, met een gelijk lastig en tevens hellingloos schip. Getuige Prins heeft niets uitzonderlijks aan het schip opgemerkt. Een andere getuige, een douane-ambte naar, zou op de kade te Soerabaja hebben gezien, dat het rood geverfde gedeelte van de scheepshuid te circa acht uur in den avond reeds onder water stak, hetgeen een aanwij zing voor den diepgang op dat tijdstip zou kunnen zijn. De heer Hermse merkt hier tegenover op, dat het vrijwel onmogelijk is dat getuige dit kan hebben opgemerkt in den donkeren avond en dan onder het ni veau van de kade. Hierna volgt het betoog van ge tuige-deskundige Ir. Schepers, dat voornamelijk gebaseerd is op de vroe-, gcre verklaringen van den deskun dige Ir. van Teuten, als zou de sta- biliteitsproef, in 1927 met de „Van der Wijck" genomen, kenbaar "wei nig nauwkeurig geweest zijn, terwijl de stabiliteit zeer onvoldoende zou zijn geweest, daar anders de „Van der Wijck" met een volgeloopen ruim-2 nie_t gekenterd zou zijn, doch met nog 33 c.M. vrij boord op de laag ste punt de reis had kunnen ver volgen en het schip zoodoende be houden was gebleven. Getuige-deskundige Schepers nu, bestrijdt de uitspraak van Ir. van Teuten dat de hel lingproef, in 1927 door de K.P.M. genomen, ten eenenmale onbruikbaar was om daarop berekeningen te baseeren. De heer Schepers voert aan, dat het feit of de metaconter- hoogte 45, dan wel 47 c.M. is geweest, in dit geval geen rol speelt. Lek In een afvoerpijp? Getuige-deskundige becijferde bo vendien, dat hoogstens vijf en een halve ton water door de openstaan de poorten is binnengestroomd van het vertrek te Soerabaja tot één uur des nachts, en niet negentig ton, zoo als de heer van Teuten berekent, welke negentig ton de hoeveelheid is aan binnengestroomd water, wel ke de „van der Wijck" zijn stabiliteit in den aanvang deed verliezen. Dat dit laatste toch het geval is geweest, kan getuige-deskundige slechts ver klaren doordat mogelijk een afvoer pijp of een klepkast even boven het tusschcndek is lek geworden. De heer van Teutem weerlegt het uitvoe rige betoog van Ir. Schepers od sommige punten en betwijfelt voorts of- zoo maar in eens pijpen gaan afknappen. Hij weigert dit te geloovcn. Had het openstaan van de pa trijspoorten niets te beteekenen? Na ecnige verdere discussie volgt voorle zing van het „pleidooi" geleverd door den raadsman, Mr. Terhaar, die van oordeel is, dat het causaal verband tusschen de oor zaak van de ramp en openstaande poorten geheel ontbreekt. De raadsman is van oor deel, dat geen tuchtmaatregel tegen betrok kene-gezagvoerder kan worden genomen, wijl volgens hem slechts in enkele kleinig heden tegen goed zeemanschap is gezondigd. De voorzitter van den Raad, de heer Sca- logne, wijst er op, dat de Ilaad van Scheep vaart een Tuchtraad is, doch geen straf- 2«gCh tl* 9,9,(1 Hij wil echter gaarne dit pleidooi in ont vangst nemen en bij de stukken voegen. Vervolgens wordt de zitting gesloten. Boerderij te Bussem een prooi der vlammen. Kind kon nau welijks gered worden. Gisterenmiddag omstreeks drie uur is brand uitgebroken in de door do drie ge zinnen Wortel, Post en Kriek bewoonde boerderij, gelegen aan de Prinsenstraat c Bussum. In weinige oogcnjjlikken stonden woon huis en boerderij in lichter laaie. De vlam men vonden in het rieten dak gretig voea- sel. Be brandweer, die spoedig ter Plaat®^ was, tastte met negen stralen het vuur aan. Nadat zij 'met een brandhaak den g^ vel had neergelegd, wat zij tegen vij u het vuur meester. Een der bewoners, de landbouwer - was hij het uitbreken van den brand op het land aan den arbeid. Zijn Jro"w f aan de wasch, toen zij gewaarschuwd wem. Be vlammen grepen zoo snel om heen, dat zij nauwelijks gelegenhei haar 4-jarig dochtertje buitenshuis te Een. De hooioogst moest nog worden, bin nengehaald, hetgeen eeh gelukkige omstan dighcid was. Geen der drie gezinnen, welke in uit twintig personen bestaan, zijn brandschade verzekerd. Omtrent de zaak van den brand is nog niets be' Het vuur is in het achterste gedeelte de boerderij ontstaan. Be gedupeerden zijn hij familie ondc bracht. De „Scheldemusch" te Soester- berg. Woensdag is de heer Slot, de bekende vliegtuigconstructeur van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, met zijn vlieg tuig, „De Scheldemusch" op het vliegterrein te Soesterberg gearriveerd. Na de geslaagde demonstratie in Engeland waar veel belangstelling voor de „Schelde musch" bestaat, zal de heer Slot ook eenige demonstratie-vluchten houden voor de mi litaire vliegers. Hoewel de „Scheldemusch" uiteraard als vliegtuig voor de militaire luchtvaart van niet veel waarde is, wordt het te Soesterberg niet ondienstig geacht de verschillende vindingen, die bij het constru- eeren van het toestel zijn toegepast, te lee- ren kennen. Wellicht kan men hiermede in de toekomst bij aen bouw van militaire vliegtuigen zijn voordeel doen. Zooals zich laat begrijpen, bestond er voor de „Scheldemusch" een enorme belangstel ling bij de militaire vliegers, immers iedere vlieger streeft er naar om op de hoogte te blijven van hetgeen er zich op het gebied van den vliegtuigbouw voltrekt. Verschillen de details van het vliegtuigje hadden de bij zondere belangstelling van het deskundige publiek, vooral het driewielige landingsge stel, iets nieuws op het gebied van den vliegtuigbouw, trok hierbij de aandacht. De „Scheldemusch" werd door den heer Slot allereerst gedemonstreerd voor den commandant der Euchtvaartafdeeling, luit- kolonel F. A. van Heyst en zijn staf. De wijze, waarop de heer Slot met het toestel vloog, was werkelijk de moeite waard. De onmogelijkste manoeuvres werden met het toestel uitgevoerd, waarbij de goede be stuurbaarheid duidelijk tot zijn recht kwam. Het is uitgesloten, dat de „Scheldemusch" in een vrille ge raakt. terwijl ook het afglijden practisch niet mogelijk is. Deze eigenschappen maken de „Schelde musch" bijzonder geschikt voor sportvliegtuig. Ook de verschillende instructeurs van Soesterberg, o.a de commandant van de vliegschool, eerste luit. van Gemeren, heb ben eenige vluchten met de „Schelde musch" uitgevoerd. Na hun vlucht betuig den de militaire vliegers hun groote tevre denheid over de vliegeigenschappen van het vliegtuigje, waarbij vooral gewezen werd op het feit, dat het driewielig lan dingsgestel het landen buitgewoon verge makkelijkt. Als een groot voordeel van de „Scheldemusch" werd voorts nog genoemd het ruime uitzicht, dat men heeft in de bestuurdersruimte. Wanneer gaat rechts niet vóór? Blijkens verschillende berichten, die de K.N.A.C. bereikten is het nog niet algemeen bekend, behalve de plicht tot het geven van voorrang aan verkeer op voorrangswegen, welke plicht op de zijwegen door duidelijke borden (de „omgekeerde" driehoek) wordt aangegeven, ook andere gevallen zijn aange wezen waarin men voorrang moet verleenen, zoowel aan van links als van rechts komend verkeer. In de eerste plaats moet het verkeer op onverharde wegen bij een kruising met ver harde wegen aan alle verkeer op dezen laatsten weg voorrang verleenen. Tengevolge van deze bepaling is het niet noodig, dat hij een kruising met een voor- rangsweg op den onverharden zijweg waar schuwingsborden worden geplaatst. Deze borden zullen dan ook niet worden aange bracht. In de tweede plaats moet het verkeer ko mende uit uitritten „niet zijnde wegen in den zin van het M. en R.-reglement" voorrang verleenen aan alle verkeer op den weg. Behalve uitritten van garages en fa brieksterreinen, particuliere uitritten voor villa's enz. enz. hooron. hiertoe in het al gemeen ook de uitritten van de terzijde van den weg gelegen benzinestations. Men zij dus uiterst voorzichtig, wanneer men, na brandstof inge nomen te hebben bij een dezer ser vice-stations, weder op den open haren weg wil terugkeeren. De regel „rechts gaat voor" is hier niet geldig. Deze zelfde regel „rechts gaat voor" is overigens een bron van misverstand en daardoor tevens van ongevallen. Nogmaals wijst de K.N.A.C. er op. dat deze regel al léén geldt bij de kruising van twee of meer verschillende wegen. Op een en henzelf- den weg heeft het doorgaande verkeer dus immer voorrang op het verkeer, dat linksaf slaat dan wel op het. verkeer, dat terzijde van den weg heeft stil gestaan en zich weer in den verkeersstroom wil begeven. Ook bij oversteek-nunfen voor wielrijders (bij eenzijdig van den weg gelegen rijwiel paden) geldt de regel „rechts gaat voor" niet. Immers behooren de rijwielpaden tot „den weg" en kan hier dus niet wor den gesproken van de kruising of samen komst van twee wegen. Alle verdachten vrijgesproken. Veertien dagen geleden hebben voor de Haarlemsche rechtbank vier Duitschers en twee Nederlanders terecht gestaan, wegens het in voorraad hebben en verspreiden van het „.Tanuari-nummer van „Het Gouden Tijd perk", waarin een artikel voorkwam, geti teld: „De R.K. Kerk zegent moord", dat vol gens de dagvaarding beleedigend werd ge acht voor de R.K. bevolkingsgroep. Tegen vijf hunner had het O. M. acht da gen gevangenisstraf geëischt wegens over- Freding van het nieuwe artikel 137 d. van het wetboek van strafrecht. De eisch tegen den verdachte, die de tijdschriften in voor raad had gehad, luidde een maand gevange nisstraf. De rechtbank heeft gisteren alle verdach ten vrijgesproken van het ten laste gelegde. In de Staatscourant van gisteren is gepu bliceerd'een Kon. Besluit van Tl Juni j.1., strekkende om het dienstnemen bij één der strijdende partijen in Spanje te beletten. Dit Kon. Besluit bepaalt, gelet op de wet van 8 April 1937 in art. 2: Het is verboden eenige handeling te ver richten, welke hetzij op dienstneming bij één der strijdmachten in Spanje gericht is, het zij ten doei heeft het in dienst treden bij één der strijdmachten in Spanje te bevorderen. Art. 3 geeft aan den Minister van Justitie en de door dezen aangewezen autoriteiten de bevoegdheid aan vreemdelingen, ten aanzien van wie in verband met de omstandigheden, waaronder zij in 't rijk in Europa verblijf houden, ernstige verdenking bestaat, dat door hen het strafbare feit, bedoeld in art. 2 zal worden gepleegd, dan wel ten aanzien van wie door een bijzondere overeenkomst de Nederlandsche regeering de verplichting op zich heeft genomen om het vertrek van deze personen uit het rijk in Europa te be letten,, en bepaalde verblijfplaats aan te wij zen en hen daarheen te doen overbrengen. Art. 2 geldt eveneens voor Ned. Indië. Slachting in andermans nest. Dat de groote vogel van de lage weilan den, wien de legende bij het voortbestaan van het menschelijk geslacht zoo'n voorna me rol toedacht, in den broedtijd ook wel eens „streken" uithaalt en een zekere wreedheid aan den dag legt, leert ons, al dus de N.R.Crt. de histoPie van het ooie- vaarspaar te Augustinusga en zijn belagers. Daar, in Achtkarspelen, hoog boven het erf van boer Groenland, was het alles pais en vree. Het traditie-getrouwe ooievaars- paar kwebbelde iederen avond gezellig bo ven de daken van Augustinusga, en het jonge gevleugelte dat uit de groote eieren was gekropen, kreeg binnen weinig dagen tijds ook al veel praats. Het was daar een leuk gesnater boven het erf van boer Groenland. Doch hoe spoedig wordt soms het vogelgeluk verstoord. Ook hier werd de vrede voorgoed uitgebannen door twee vreemde ooievaars, die met kwade bedoelin gen in de buurt kwamen. ITet ooievaars- paar bond dadelijk den strijd aan met de in dringers en joeg hen op de vlucht. De vrede was hersteld, helaas slechts voor korten duur. Toen op een morgen het ouderpaar het nest verlaten had om voed sel voor dc jongen te zoeken, kwamen de vreemde ooievaars weer opdagen en had den nu vrij spel. Zij vielen het nest binnen en gingen de jongen te lijf. Twee jonge ooievaars vielen naar beneden, terwijl de derde in het nest werd gedood. De boen die op het spektakel kwam tocgeloopen, vond een der jonge ooievaars nog in leven. Men heeft het dier weer naar het nest ge bracht, waar een poosje later het ouder paar het terugvond in wel zeer droevige omstandigheden. Zware straffen tegen medeplich tigen geëischt. Na requisitoir en pleidooi tegen de hoofd daders van den roofoverval te Leek (zie el ders in dit blad), heeft de rechtbank in de middagzitting de zaken tegen de medeplich tigen behandeld. Allereerst tegen den chauffeur Fokke van Oosting te Hoogkerk en den vroe^eren café houder, thans kantoorbediende, W. T. Poll te Groningen, wie het verstrekken van aller lei inlichtingen aan de hoofdverdachten en het uitlokken van het door deze gepleegde misdrijf is ten laste gelegd, terwijl Van Oosting zich tevens wegens heling heeft te verantwoorden. Behalve verschillende reeds in de eerste zaak gehoorde politiemannen, worden thans ook als getuigen gehoord de drie verdachten uit die zaak. Trouw vertelt daarbij, dat de overval besproken en in elkaar gezet is in hef café van Poll. aan den A-weg. De Officier van Justitie, Mr. .T. N. Mein dersma. meent. dat Van Oosting als de ei genlijke uiflokker van het hier genieegde misdrijf moet worden beschouwd De rol van Poll moge geringer zijn geweest, toeli heeft ook hij zijn aandeel gehad in de uitlokking van den overval. Spr e'srht tegen de verdachten v. Oosling en Poll resp. zes en anderhalf jaar gevan genisstraf. De beide pleiters vragen vrijspraak. Een vroegere poging. Vcrd. van Oosting staat dan andermaal terecht wegens het uitlokken van een po ging tot diefstal met braak in de woning van Revnt'es, gepleegd in het nniaar van 1935. Van Duinen, een broer van dezen, en een zekere Mever, zouden toen eveneens bij Revntjes inbreken, nadat verd. bun de noodige inlichtingen had verstrekt. Het is echter bij een poging gebleven, omdat, toen de drie mannen des nachts bii het huis van Revntjes waren, verd. in strijd met de af spraak, niet is komen opdagen. Verd. zegt deze heele zaak niet ernstig te hebben genomen. Hij is daarom dan ook niet naar Leek gegaan. In deze zaak eischt hef OM. een jaar ge vangenisstraf tegen verd. De verdediger pleit ook hier vriisnraak. De '39-jarige caféhouder F. Vroege, die vervolgens tererht staat, heeft zich eveneens te verantwoorden wegens medeplichtigheid aan den overval met berooving van 1931 en beling. Deze verd. beeft aan Trouw, de Boer en van Duinen de gereedschappen voor den overval verschaft. Verd. bekent ten deele. Hij heeft aanvan kei ij k echter niet anders geweten, dan dat het ging over een inhraak te Bedum eerst later is hem medegedeeld, dat er sprake was van Leek Des ochtends na den overval, heeft verd. vijftig gulden ontvangen van de Boor, die eveneens bij hem'in de kost was. Tegen dezen verd. eischt het O.M. twee iaar gevangenisstraf. Verd.'s raadsman, mr. Siebers, die ten aanzien van een gedeelte der te laste legging tot vriisnraak ronelu deert, dringt overigens op de uiterste cle mentie aan. De laatste verd. is F. v. d. Berg, beschul digd van heling. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischt de officier van Justitie tegen dezen verd. een jaar gevangenisstraf. De verdediger, concludeert in zijn plei dooi tot vrijspraak. De uitspraak in de verschillende zaken is bepaald op Donderdag 24 dezer, des voor middag te negen uur. Het Centraal Stembureau heeft gisteren in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer de Marchant et d' Ansem bourg tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard Ds. G. van Duyl. Geen wijziging in onze monetai re politiek. In een deel van onze oplaag konden wij gisteren nog opnemen, dat de Minister van Finantien de Nederlandsche Bank heeft ge- machngd, onbeperkt ontheffing te verlee- n< n van het verbod van uitvoer van gouden munt en gouden muntmateriaal, vervat in het Koninklijk Besluit van 26 September '36, nr. 52, waaraan wettelijke grondslag werd verleend bij de wet van 30 September 1936, Staatsblad nr. 101. Men leide hieruit niet af, dat de gulden thans weer aan het goud is vastgekoppeld. Hiervan is geen sprake. De reden moet gezocht worden in de groote goudvoorraad hier te landen en de daardoor van de wereldmarkt afwijkende prijs, hetgeen een ongezonde toestand is. Dat er veel goud zal afvloeien is niet waarschijnlijk. Reeds eerder wezen wij er op, dat onze gulden steeds groote neiging tot stijgen vertoont. Ons wissel-egalisatiefonds heeft dan ook tot taak, niet om een te sterke daling van den gulden te voorkomen, maar integendeel orn te zorgen dat onze munt niet stijgt. Hier door vloeit echter veel goud naar ons land. Een zonderlinge situatie, welke echter een bewijs is voor de hechtheid van ons muntstelsel en een reclame voor de tot dus ver gevolgde regeeringspolitiek. Veertiende partij eindigt weer in remise. De veertiende partij van den wedstrijd om het wereldkampioenschap dammen tus schen Springer en Raichenbach is gister avond te Ermelo "in het gebouw „Christe lijk Volksbelang" gesnoeid De voorzitter van de Ermolosche Damclub, de heer O. Dreimer. opende de partij, welke met re mise eindigt. Een kalme partij, gesnoeid met het ken nelijk doel om even uit te blazen na de onerveerende gebeurtenissen in de laatste ontmoet in ven. De partij ging geheel gelijk op en Springer's poging om comnlicaties te vormen, werd door Raichenbach gedeci deerd afgewezen, waardoor de wereldkampi oen zijn voorsprong behoudt met de cijfers: Raichenbach Springer 14 14 3 9 9 15 13 De vijftiende partij wordt morgen te Slik kerveer gespeeld. Aanvang 4 uur. Door Utrechtsch' elftal geslagen. Tegen de verwachting in is het Utrechtsch eltfal er gisteravond in geslaagd, de door ons land toerende Zwitsersche club F. C. Luzern een 10 nederlaag toe te brengen. In de eerste helft ging de strijd gelijk op, de verdedigingen waren de baas over de wei nig schotvaardige voorhoeden, maar 5 mi nuien voor de rust benutte de D.G.S. spe ler Dumortier op uitstekende wijze een fraaie pass van Cohen. Na de pauze waren de Zwitsers iets ster ker, maar hun schot faalde. Bovendien speelden de Utrechtenaren geestdriftiger. De gasten moesten dus op hun tournéc den eer sten nederlaag slikken. Groningsche longen te Amster dam aangehouden. Een politieagent van het bureau Adelaars- weg te Amsterdam, heeft Woensdag een vijf tienjarigen Duitschen jongen aangehouden, die zirh met een rijwiel in het Florapark ophield. Hij werd naar bet bureau geleid, waai bleek, dat de iongen eenigen tijd geleden uit Oldenburg is gevlueht. In de buurt van Gro ningen had hij een fiets gestolen, waarmee hij naar Amsterdam was gefietst. De iongen is gistermorgen naar het hoofdbureau van nolitie overgebracht en zal waarschijnlijk op transport naar Groningen worden gesteld waar de politie den diefslal nader zal onder zoeken. Medeplichtige tof zes Jaar ver oordeeld. Het gerechtshof fe Leeuwarden heeft gis teren arrest gewezen in de zaak van P. M„ 45 jaar. arbeider te Opende Grootegast), verdacht van medeplichtigheid aan den roof moord op den 72-iarigep hoekhouder van het armbestuur, R. Zetsma. te Opende, Wegens medeplichtigheid aan het misdrijf werd hij door de Groninger rechtbank ver oordeeld tot twaalf iaar gevangenisstraf. De procureur-generaal cisehte wegens het op zettelijk. door het geven van inlichtingen, uitlokken van diefstal, voorafgegaan door geweld togen personen éhet element dood slag, dat de rechtbank hierbij had laten gel den, liet de procureur-generaal dus vallen) arhf iaar gevangenisstraf. Hef gerechtshof veroordeelde P. M. giste ren tot zes iaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Landau verliest van Bergs, De uitslagen van de in de twêede ronde gespeelde partijen van het schaaktornooi te Kemeri waren: RellstabhStahlberg 10. BookOzols ViV>.. Petrow—Tariakower V?—Vi- KeresReshevsky afgebroken. HasenfussFlohr 01. I-'ine—Feigin afgebroken. RergsLandau I0. SteincrMekenas, afgebroken. Apschenek—Aljechin VzVi- De afgebroken partijen uit de eerste ron de tusschen Apschenek en Rellstabh en van Feigin tegen Hasenfuss, werden beiden re mise. AMELIA EARHART NAAR BANGKOK. Amelia Earhart is gistermorgen vroeg van Calcutta naar Bangkok vertrokken. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. J. M. Edelman van Scha- gen; K. Lammerts,Sanders van Oost- en W.- Souburg; Mej. J. van Bostelen van Voor schoten; Th. Lodewijk van Overeest; L. Kop pelaar van Sliedrecht; P. E. Rienstra van Den Helder; J. M. Veul-Kooijman van Cal- lantsoog. Vertrokken: Mej. W. van Oever naar Den Helder- V. G. Muntjcwerf-Hellenberg naar Den 1. .Ier; C. Watertor naar Schagen. Burgerlijke stand. Geboren: Siinon Cornelis, zoon van G. W. Philipsen en J. Cornelissen: Simon, zoon van A. Dwarswaard en M. Vos; Maria Mar- garetha Catharina, dochter van J. J. v. d. Berg en C. Winnubst; Gerard, z. v. A. Kra nenburg en N. Dekker. Ondertrouwd: D. Stins en S. Schenk; P. Zon en A. Wiggers; J. B. van Duin en Th. Nu ij. Getrouwd: C. Jonker en A. M. Vlaar; M. Muntjewerf en A. G. Hellenberg; Th. C. Weijers en A. J. Pijnacker. Overleden: I. J. Hogenvoning-Bakker, oud 27 jaar. Politie. Gevonden: kosteloos rijwielplaatje, rijwiel plaatje, vulpen, portemonnaie met inhoud. Verloren: bclastingplaatje, zilveren arm band. W1ER1NGEN Wielerclub Wieringen. Bij de gisteravond gehouden trainingswed strijden op de wielerbaan, waren de uitsla gen als volgt: Afvalrace (met 5 looze ronden, na elke 2 ronden 1 afvaller): No. 1. Hegeman; No. 2. N. Bakker; No. 3. S. Lont, No. 4. Baartman. Sprint over 3 ronden: le serie: No. 1. Meijer, No. 2. Deykers; No 3. Kaptein: 2e serie: No. 1. Wijngaarden; No. 2. Visser; 3e serie: No. 1. Kreijger; No. 2. Baartman No. 3. Lont; 4e serie: No. 1. Hegeman; No. 2. Smit; No. 3. Rakker. Demi-finale sprint: le Serie: 1. Meijer; 2. Wijngaarden. 2e Serie: 1. Deijkes; 2. Visser. 3e Serie: 1. Krijger. 2. Hegeman. 4e serie: 1. Smit, 2. Baartman. Achtervolging: 1. Lont; 2. Kaptein; 3. Bakker. Finale Sprint: 1. J. Kreijgex-, 2. Smit; 3. M. Deijkers: 4. H. Meijer. Ploee achtervolging over 20 ronden: Win naar Wijngaarden—Baartman. Visser—He- ceman vormde het andere koppel. Visser vaf al spoedig den strijd op, maar Cor reed dapper 't einde. En lang niet slecht, Bravo. Cor!) Klasscmentsracc over 10 ronden met 4 klas sementen. Ie klassement: Kreijger, 4 pt„ Meijer 3 pt, Deijkers 2 pt., Smit 1 pt. 2e klassement: Meiier 4 pt.. Kreijger 3 pt, Deijkers 2 pt.. Smit 1 pt. 3e klassement: Kreijger 4 pt., Smit 3 pt., Meijer 2 pt., Deijkers 1 pt, 4e klassement: Kreijger 4 pt., Meijer 3 pt., Smit 2 pt., Deijkers 1 pt Totaal: No. 1 Kreijger 15 pt., no. 2 Meijer '2 pt.. no. 3 Smit 7 pt.. no, 4 Deiikers 6 pt. Klassementsrare 150 ronden, 3 klassemen ten. Ie klassement: Kreijger-Hegeman 3 pt, Lont-Bakker 2 pt,. Deijkers-Baartman 1 pt. „e klassement- Kreijger-Hegeman 3 pt., Deijkers-Raartman 2 pt- Lont-Bakker 1 pt 3e klassement Kreijger-Hegeman 3 pt.. ont-Bakker 2 pt Deijkers-Raartman 1 pt. Totaal: Krejijgcr-Baartman 9 pt.. Lont-Bak ker a pt., Deijkers-Raartman 4 pt. HELDERSC.HF, ETERVEILING. 17 Juni. Aantrevoerd: 23540 kineieren: 55—57 Kg. '„.60—2.80, 58—60 Kg. 2,80—3, 61—03 Kg. 2.90 —330. Rf67 Kg. 33.40. 530 eendeieren 2—2 60 ner 100 stuks. E1ERVFTT TNO RPTTAGEN, 17 Juni. Aangevoerd: 60 000 kineieren: 56—58 Kg. A 5?E'75' 5S—R0 Kg. 2.652.85. 60—62 Kg. - <■>—2 85. 62—65 Kg. 2.95—3.20. 3000 eend- •eieren ?.40-?.50 per 100 stuks. HOORN. 17 Juni. 2 stapels kleine Fabriekskaas 18.12 stapels kleine Roerenkaas 20.50 3 stapels Roeren Comm. Kaas 25.—. Aanvoer 17 sta- neIs wevende 7172 Kc Handel voed. NOORDSC't AmvnTTDE. IS Juni. Aanvoer- 26SP0 Kz. aardannelen: Sehot- ■•ebe mniznn 66 70. drielingen 33.90 kleine 1—1.40. RROEK OP LANGFNDT.TK. 18 Juni. SrUMCM,„ muizen 6-6 50. drielingen 3.40 -t.h(l kloi <-■ 1o nnrm f; 7 0fi K*' snjiboonen f 34. 1200 Kg.' rabarber f 2.40—3. 600 kr. sla f 1.50-1.60, 56 st. bloem kool f 11, 2e soort f 6.40. BOTERNOTEERING. De rnmmissiennteeri'ng voor Nederland sche boter is vastgesteld op 0.75 per Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7