Vacantieplannen? Stadsnieuws Aandeelhouders der N.V. „Zeebad Huisduinen" vergaderen Zeeridders op het Helden der Zeeplein Positie der N.V. niet gunstig Ponderdag 24 Juni 1937 Heldersche Courant Tweede Blad Bestuursverkiezing, een oude „legende" en optimisme Onze derde excursie naar Hilversum De thuiskomst van Hr. Mr. „O 15' •tt Hr. Ms. „O 15" wordt heden- middag 3 uur in onze haven j verwacht, van zijn terugkeer uit de Spaansche wateren. Het Oranje-programma Eindexamen Hoogere Handelsschool Klokkenspel Monument Nederl. Reddingwezen Zomerconcert Harmoniekapel „Winnubst" Hedenmorgen vertrokken Amsterdam en Hilversum. naar Op 25 December van het jaar 1887 lezen wij in een vergeelde Jaargang van de oprich ting van het Heldersche Reddingfonds en als men aan het optellen slaat, dan zal men ont dekken, dat het alzoo van dit jaar precies 50 jaar geleden is, dat men overging tot het steun te verleenen aan redders van schip breukelingen. Ter herdenking van dit halve eeuwfeest j is reeds geruimen tijd geleden door het bestuur besloten den oud-redders uit Den j Helder en naaste omgeving iets aan te bieden en hetwelk bleek te bestaan uit j een auto-tocht, die vandaag gehouden j wordt. I Het program ziet er feestelijk uit: direct na het Carillon-concert gaat het via Alkmaar naar de hoofdstad. Vandaar naar de Thee- schenkerij Crailo aan den Amersfoortscheweg en Hilversum, waar de AVRO-studio en het raadhuis bezichtigd worden en burgemeester Lambooy de redders toespreekt. Terug gaat het via Amsterdam en Alkmaar, terwijl men te middernacht in de stelling hoopt te arriveeren. Vanmorgen kwart over acht. Vanmorgen om kwart over acht begon het al. Kwamen ze uit den Ouden Helder: lang zaam aangestapt, in hun beste lakensche pakken, en velen met het eere-metaal blikkerend op hun borst. Men had er zin in, dat bleek zonneklaar, ook de héél ouden, die reeds een respectabele rij van jaren op hun schouders te torschen hebben. Ze waren er allemaal, tenminste, voor zoover zij niet door ziekte of andt... J zorgen verplicht waren tot thuisblijven. J Allemaal, onze wakkere kerels van de j Noordzeekust, die nu eens niet de witte hel van de branding ingingen, doch in- j tegendeel, lustig een daagje-uit, in het vooruitzicht van tal van zaken, die het j leven de moeite van het leven waard J maken. Ook het respectabele aantal auto's was present, de meeste extra opgepoetst en opge- zeemd voor dit bijzonder feit. En de be stuurders stonden erbij, ook al lachend en gnuivend in het vooruitzicht van deze excursie met onze Blauwe Zeeridders. Het Helden der Zeeplein lag in de zomer- sche zon te glanzen en toen de heer Dito om half 9 aanving met zijn beiaard-concert, toen ontbrak er niets meer om van dit vertrek een vroolijk feest te maken. Aandachtig luisterde de garde naar de zil veren klanken: naar de oude wijsjes, die zoo goed in hun geheugen zijn blijven hangen: naar het „Klein Vogelein", naar „De Blanke top der Duinen" en naar het „Daar was eens een meisje loos". Toespraak van den Burgemeester. De Burgemeester begon met de redders ge luk te wenschen met het mooie weer van dezen dag. Hij weet, dat zij niet bang zijn voor slecht weer, maar voor vandaag is het toch wel beter dat het mooi is. Spreker is verheugd, dat de redders naar Hilversum, naar de A.V.R.O. gaan en vertrouwt, dat deze eere-brigade een goeden indruk op het Neder- landsche volk zal maken, een indruk van stoerheid, moed, kracht en zelfopoffering. Spreker dankte vervolgens de autobezitters voor hun opofferingsgezindheid. Hij hoopte, dat de redders nog vele malen van een dag als dezen zullen mogen profiteeren. Wel is het geld van Moed, Volharding en Zelfopoffering zeer schaars, maar het is een gelukkige om standigheid, dat het Held. Reddersfonds 50 jaar bestaat, zoodat een bedrag beschikbaar gesteld kon worden. Spreker eindigde met de hoop uit te spre ken dat er volgend jaar opnieuw gelegenheid zal zijn om de Redders een genoeglijken dag te schenken en wenschte hun tenslotte veel genoegen en van harte een goede reis. Om 9 uur vertrok inen, nagestaard door heel wat Nieuwediepers, die dit schouwspel niet hadden willen missen; het ging via Kanaal- weg, Weststraat, Zuidstraat en Binnenhaven en toen verdwenen zij uit het gezicht van de Jutterij. Op weg naar Alkmaar en alles wat ook üaarné zou komen! Aanmelding leerlingen Gemeentelijk Lyceum Wij verwijzen naar een in dit nummer opgenomen advertentie, waarin bekend ge maakt wordt, dat de aanmelding van leer lingen voor het Gemeentelijk Lyceum (Ge meentelijke Hoogere Handelsschool (HBS A met Gymnasiale afdeeling) voor den per 1 September aan te vangen cursus, dagelijks lot 1 Juli plaats kan hebben bij den directeur Van het schoolgebouw, Hoofdgracht 14. 1. Korte zeereizen naar Noorwegen, Middell. Zee, Madeira enz. 2. Goedkoope spoorbilj. en reischeques, 3- Hotelplan naar Zwitserland. 4 Pracht autocar-reizen. REISBUREAU velthuijs t/o Posibrug Gisteravond vond in het Badhotel te Huisduinen de jaarlijksche algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.V. Zeebad Huisduinen plaats. Aan het openingswoord van den president- commisasris, den heer Biersteker, ontleenen wij het volgende: De heer Biersteker: Zeer tot ons leedwezen kunnen wij op deze vergadering geen opwekkend geluid doen hooren. Allereerst moeten wij alweer, even als dit het vorige jaar het geval was, uiting geven aan ons gevoel van leedwezen door het overlijden van een onzer commissarissen. Betreurden wij verleden jaar het overlijden van onzen commissaris, Burgemeester Dries- sen, thans werd onze N.V. getroffen door het zoo tragisch ongeluk, onzen commissaris P. C. de Boer overkomen. Vol weemoed herdenken wij dit heengaan, omdat ook hij met volle ambitie aan het werk van onze N.V. heeft deelgenomen. Tegelijk met hem werd uit het leven weg gerukt, zijn moeder, mevrouw De Boer Jongkees. Ook aan haar blijft in ons College van commissarissen een prettige herinnering voortleven. Ik heb haar wel eens genoemd de honoraire commissaris van onze N.V. Wij brengen van deze plaats een laatste woord van dank aan de familie De Boer. Hun nagedachtenis zal blijven voortleven in onze herinnering. Zorgen. De toestand der N.V. is alles behalve roos kleurig, ja, zonder al te pessimistisch te zijn, vervult ons met zorgen. Het verlies over 1936 heeft bedragen 7065.17. Nu zou op zichzelf dit nog niet den toestand zoo moeilijk maken, ware het niet, dat het gebrek aan bedrijfs kapitaal somstijd aanleiding tot stagnatie ver oorzaakt. De oorzaken. Wat de oorzaken betreft? In de eerste plaats vinden we dan dat de opbrengsten, zoo wel in het hotel-café-restaurant, als de villa's en vooral van het strand in belangrijke mate zijn verminderd. Voor hen, die een vergelijking van de cijfers over een reeks van jaren zouden willen maken, kan worden aangetoond, dat deze cijfers met 100 en meer percenten zyn gedaald; wat betreft de strandexploi- tatie is de teruggang van 3500.tot 700.sterk sprekend. Als vanzelfsprekend heeft het verdwijnen van het strand ook de overige exploitatie zeer ongunstig beïnvloed. Rekenen we daarbij nog de ongunstige tijdsomstandigheden, dan mee- nen wij de vraag naar de oorzaken van den teruggang der exploitatie voor een groot deel te hebben beantwoord. Een oude legende. V/at de bezuinigingen betreft. In dit ver band willen we vooral ook met nadruk een vaak buitenaf gehoorde legende tegenspreken betreffende de hooge beheerkosten. De voorstelling wordt gegeven alsof met name de Directie een buitensporig salaris geniet. Dit nu berust voor het grootste gedeelte op fictie; gelukkig zijn wij overtuigd, dat men in aandeelhouders kringen hierover anders denkt, doch daar buiten wordt menigmaal hierover gemom peld. Het is daarom, dat wij niet willen nalaten hier in het openbaar uit te spreken, dat voor het vele werk aan de Directie een ver goeding wordt gegeven voor corresponden- tiën, besprekingen, telefoon, gebruik van eigen auto, enz. Wij meenen goed te doen erop te wijzen, dat wij niets dan lof hebben voor de wijze van beheer en het verheugt ons, dit te mo gen zeggen, dat hierover ook door ons Ge meentebestuur nimmer eenige aanmerking is gemaakt; integendeel ook van die zijde moch ten wij ten deze meermalen woorden van waardeering vernemen. Wat het voortbestaan der N.V. betreft. Dat er destijds door de spontane medewer king van het Gemeentebestuur ongetwijfeld een goed werk is verricht om het voormalige onaanzienlijke dorp Huisduinen tot meerdere bloei en ontwikkeling te brengen, is voor iedereen waarneembaar. We zullen niet be weren, dat dit alles tot stand is gekomen door de oprichting van onze N.V., doch meenen wel erop te mogen wijzen, dat de ontwikkeling van Huisduinen niet onbelangrijk is beïnvloed door die totstandkoming. Huisduinen mag thans gezien worden. Het mag betreurd worden, dat die ontwik keling van Huisduinen, ook uit economisch oogpunt, door de straks genoemde invloeden stagnatie ondervindt. Of dit zoo zal blijven is moeilijk te beslissen. Of het beter of slechter zal worden, we kunnen het niet voorspellen, doch slechts hopen, dat ook hier na de magere jaren, betere zulen volgen. Dén alleen in her stel mogelijk, ook voor onze N.V. Er moet iets gebeuren. Dat in de naaste toekomst, zelfs zeer naaste toekomst, er iets zal moeten gebeuren, staat wel vast. Wat er zal moeten ge beuren? Het bedrijf onzer N.V. stop zetten; zoo niet, maar wat dan? We willen geenszins ontveinzen, dat het uiterst moeilijk is deze vragen te beantwoorden en we verwachten ook wel niet, dat in deze aandeelhoudersver gadering het antwoord zal kunnen worden gegeven. Niettemin willen we de gelegen heid, waarbij wij in contact komen met de aandeelhouders, aangrijpen, Indien het noodig zal blijken, hopen we, als in den een of anderen vorm van aandeel houders een offer gevraagd zal worden, dat de medewerking van aandeelhouders ons in staat zal stellen het zoo goed begonnen werk in het belang van onze gemeenschap te kun nen voortzetten. Het is hierna dat de secretaris, de heer Meijer, de notulen van de vergadering d.d. 11 Juni 1936 voorleest, welke zonder opmer kingen gearresteerd worden. Jaarverslag 1936. Aan het vervolgens door den directeur, den haar Nypels, uitgebrachte jaarverslag 1936, benevens de balans en winst- en verliesreke ning, ontleenen wij het volgende: Het jaar 1936 is voor de N.V. een veel be wogen jaar geweest, in den goeden zin door dat wij na veel moeite zijn geslaagd om ein delijk ons nieuw badpaviljoen te kunnen bou wen, doch tegenovergesteld doordat de vele lasten, die op de N.V. drukken, onze finan- tieele positie steeds moeilijker maken. Welis waar stellen wij alles in het werk om die lasten ieder jaar zooveel mogelijk te vermin deren, de grens daarvan is vrijwel bereikt, zoodat wij nu in hoofdzaak aangewezen zijn op meerderen omzet. De totaal-omzet is met 2838 gulden geste gen, daartegenover staat, dat ook de lasten 934.— hooger zijn, zoodat, al is het verlies over 1936 met 1849 verminderd, het jaar 1936 voor de N.V. toch ongunstig is geweest. De hötel-omzet is eveneens iets beter dan in 1935, daartegenover liep het bedrag aan passanten terug, de villaverhuur bracht meer op, doch op het strand vermochten wij, on danks de verbeteringen, die ten aanzien van het materiaal zijn aangebracht, onzen omzet van 1935 niet behouden, dit cijfer 'is terugge- loopen van 961 tot 700 gld., inderdaad een te gering omzetcijfer naar verhouding van de last, die op deze exploitatie rusten. Het onderhoud van gebouwen en meubilair hebben wij op een behoorlijk peil kunnen hou den, ook dit is een bijzondere bron van zorg, omdat aan dit onderhoud, doordat de gebou wen aan zee gelegen zijn, hooge eischen ge steld worden. De balans. Wat de balanscijfers betreft, vermelden wij nog, dat de N.V. gedurende haar bestaan op de gebouwen 35.236.45 en op het meubilair 19.854.79, samen dus 55.091.24 heeft af geschreven, benevens 9.842.03 voor oprich ting en leeningkosten. De verliezen in de af- geloopen 5 jaren bedragen 25.024.70, zoodat in werkelijkheid afgeschreven is 39.908.57, welk bedrag gelijk is aan ongeveer 50 van het geplaatste aandeelenkapitaal. Gebouwen en meubilair staan thans voor een bedrag van 155.272.35 geboekt. De liquiditeitspositie is alhoewel ongunstig iets beter geworden dan in 1935. Verslag, winst- en verliesrekening worden met algemeene stemmen goedgekeurd, en den heer Nypels wordt bedankt voor zijn accuraat beheer. De heer Terra informeert naar het on derhoud der perceelen op Huisduinen en ver zoekt den voorzitter tevens te willen mede- deelen of de berekende hötelprijzen wel ge lijkgeschakeld zijn aan de gewijzigde tijdsom standigheden. De heer Nypels deelt mede, dat het on derhoud inderdaad systematisch geschiedt en dat ook de prijzen naar de tijdsomstandig heden gewijzigd zijn. De heer M a h i e u J r. pleit voor het per manent verhuren van villa's aan stadgenoo- ten, waarop de heer Nypels mededeelt, dat hieraan inderdaad geen enkel bezwaar verbon den is, doch dat men niet moet vergeten, dat het in het hoog-seizoen gaat om den badgast, die van buiten komt. Hem mag men zeker niet teleurstellen. Tenslotte is het 't doel van de N.V. men- schen van buiten te trekken. Daarbij is het een verheugend verschijnsel, dat juist n u de vraag naar pension zeer groot is, zoodat bijna alles verhuurd is. Bestuursverkiezing. Aan de orde is dan de bestuursverkiezing. Er zijn een tweetal vacaturen en wel voor den heer P. C. de Boer en Dr. Van Driel, welke laatste periodiek aftredend is. In de vacature P. C. de Boer zijn candidaat gesteld: 1. de heer S. Koning en 2. de heer Mr. Arn. Veldman. Bjj stemming blijkt, dat zijn uitgebracht 44 stemmen op Dr. Van Driel, 37 op den heer Koning, 15 op Mr. Veldman, 9 op den heer S. Coltof en 1 op den heer VV. de Boer. De heer S. Koning is hiermede dus be noemd tot commissaris, terwijl Dr. Van Driel zijn bestuursfunctie blijft behouden. Rondvraag. In de hierna volgende rondvraag komen nog diverse vragen aan de orde. Zoo lanceert de heer Terra het idee van het laten vervaardigen van een bordes voor op het strand, zoodat men ook zal kunnen zonnebaden. Dezelfde heer acht het jammer, dat op het strand zoo'n belangrijk stuk door de prikkeldraad-versperring ingenomen wordt. Op sommige plaatsen is dit gedeelte wel 10 meter van den duinenvoet af. Is er geen mo gelijkheid, dat ook dit stuk benut kan worden Een en ander zal door het bestuur nader onder het oog gezien worden, terwijl men bij de desbetreffende instanties zooveel mogelijk op verbetering zal aandringen. De heer Nypels vestigt er nog de aan dacht op, dat men momenteel juist weer een verbetering ten gunste van het strand meent te bespeuren. Er is weer iets meer strand, dan dit gedurende langen tijd het geval was. Een derde pier? De heer C o p p e n s merkt eveneens het een en ander over de netelige strandkwestie op: deze geeft in overweging, dat de plaatse lijke V.V.V., het Zeebad Huisduinen en het Gemeentebestuur samenwerking zoeken met het Departement van Waterstaat, opdat er nog een pier gelegd kan worden. Deze zou volgens den heer Coppens moeten komen tus- schen de beide eerste in, en zal z.i. onge twijfeld het zand optrekken. Dat dit systeem van meerdere pieren bij elkaar inderdaad succes kan opleveren, wordt in diverse En- gelsche badplaatsen bewezen. In dit verband wijst de heer Coppens ook nog op het bij Petten gestrande schip, waarvoor zich ook een belangrijke strandvorming heeft voor gedaan. De voorz. merkt op, dat deze kwestie door diverse deskundigen zeer verschillend beoor deeld wordt, doch dat zij de volle aandacht van het bestuur heeft. Het ideaal blijft steeds: vlak voor het Badhuis een strand. Na nog enkele opmerkingen besluit de heer Bi.ersteker de vergadering, doch niet na er op gewezen te hebben, dat men, ondanks het vele pessimistische, dat op dezen avond gehoord is, ook voor de N.V. Zeebad Huis duinen ongetwijfeld eens betere tijden zullen aanbreken. Hij spreekt zijn dank uit ten aan zien van het Gemeentebestuur, dat wederom steeds zijn medewerking gaf en eveneens ten aanzien van den heer en mevr. Duinker, die op zulk een voortreffelijke wijze voor de belan gen van het bedrijf opkomen, evenals het overige personeel. Vermelden wij nog, dat burgemeester Rit meester als gedelegeerd commissaris de ver gadering bijwoonde. Een zonnige dag en een zonnig humeur. Grappenmakers worden geboren. Misschien is het aan hun leutige snoet in de wieg al te zien, maar als ze grooter worden is het te merken, dat ze een gave hebben, die aan an dere menschen ontbreekt, de gave om de dingen in het leven van den humoristischen kant te zien; om onopzettelijk de gewone din gen van het leven op geestige wijze naar voren te brengen, zóó, dat het op anderen aanstekelijk werkt. Wij hebben op iedere excursie nog een paar van die grappenmakers mee gehad. Menschen, die den tocht voor anderen prettig deed zijn, door hun zonnigen lach, door hun gezonden humor. Ook de tocht van gisteren was niet verstoken van excursisten, die de anderen ver maakt hebben met hun pleizier. Daar was Marietje van Breezand met haar aanhang. Daar was mevr. P. met haar aanstekelijken lach en humoristischen geest. 't Was gisteren opnieuw een zonnige dag en er was in de bussen weer de meest op gewekte stemming. Hoe kon het ook anders, de rit op zichzelf is de daalder en het kwartje al waard. Er is gezongen en gelachen, er is gegeten en gedronken en niet minster is genoten van de prachtige natuur in het Gooi, van het wonder van techniek van de studio, van het panorama op 't Kopje en met verlangen ge keken naar de schitterende villa's die we op onzen weg passeerden. De heer Dol sprak in 't Lunapark een woord van dank aan de directie van de Helde.Vche Courant en aan den leider en in feeststem ming kwam het gezelschap gisterenavond om kwart over tien in de Koningstraat aan, ter wijl de maan groot en glanzend aan den hemel stond. Volgende week Woensdag onze vierde excursie naar Hilversum en dan nog één, daarna onherroepelijk de laatste. Wie zich daar nog voor op wil geven, kan dat doen aan onze administratie. Voor 7 Juli zijn nog eenige plaatsen open. Het programma voor de viering van den verjaardag van Prins Bernard in onze stad, is van morgen af aan ons Bureau en de volgende adressen verkrijgbaar: Boekhandels: Duinker, Spoorstraat; Bergman, v. Galen straat; Boendermaker, Koningdwarsstraat; Egner, Keizerstraat; v. d. Haagen, Spoor straat; 't Noorden, St. Bossestraat; Schreudar, Koningstraat; Spruit, Kanaalweg; de Wit, Keizerstraat; Sustrath, Bloemstr., Tuindorp. Sigarenmagazijnen: Mesker, Spoorstraat; v. d. Maden, Koning straat; Lassche, Keizerstraat; Stegehuis, Weststraat; Kok, Hoofdgracht; Blom, Dijk- straat; Keizer, Kanaalweg; Kikkert, Zuidstr. Depóts: Duinker, Oostslootstraat; Smit, Westgracht Riedeman, Oranjestraat; Biegstraten, Corn. Ditostraat; Bres, Spoorgracht; Buis, Molen straat; Wed. Mondfrans, Jonkerstraat; Minne- boo, Vischstraat; Roomeyer, Polderweg; Kramer, Ruyghweg; Boogert, Keizersgracht; Riteco, Vosstraat; Heiligenberg, St. Bosse straat; Vlas, Ruyghweg; Uipkes, Brakkeveld- weg; Thijssen, Basstraat; Czech, Corn. Dito straat. 23 Juni slaagden voor het eindexamen Hoo gere Handelsschool de heeren G. Boon, J. Deelder, W. H. Doorman, J. Groen, J. P. J. Grootendorst, R. H. Kousbroek, A. Trap, P. M. Verbrugge, Chr. Witteveen, allen te Den Helder; A. J. van Duuren en N. Keijzer, bei den te Anna Paulowna, S. Lont te Wieringen, J. K. Haak, te Bergen en W. J. Schagen te Texel. De Stadsbeiaardier Tj. Joh. Dito zendt ons de volgende beschrijving van het door hem te geven dienstconeert, op heden (Donderdag)- avond 24 Juni 1937, van 8 uur9 uur. In sleepend tempo beweegt zich de gedra gen melodie van het liedje „Hoe zachtkens glijdt ons bootje, al op het spieglend meer" boven haar harmonieën, waartusschen woor den zijn' geschreven, welke verhalen over het gevaar van het spelevaren. Een „Rondo Allegro" van Peichler, is als no. 2 op het programma gebracht. Het „Rondo (Allegro beteekent niets anders als vlug) is oorspronkelijk een gezongen ronde dans, waarin zangkoor en solozang elkan-"'°r afwisselen. De oudste vorm van den da""?- wisselzang, komt voor in het jaar 1300; den tijd, waarin „Rondellus", de schepper dezer stukken, leefde. Naar het model van het zangstuk, zijn ve'e rondo's voor diverse instrumenten afzonderlek (solo) zoowel gezamenlijk (orkest) re- componeerd. Door den loop der jaren hebben zich uit den ouden rondovorm, verschillende soorten kunstvormen ontwikkeld, waarvan de belangrijkste „Hoogere Rondovormen" worden genoemd. In de speelstukken van de grootste compo nisten, neemt het „rondo" van de een of an dere soort maar al te vaak een voorname plaats in. Het fungeert dan als le of 2e ge deelte, maar vooral als 3e of 4e gedeelte van zoo'n stuk. Het „Rondo Allegro" van Peichler nu, is een kunstvorm op zichzelf. Het zet in met het z.g. hoofdthema, dat 8 maten telt. Een neventhema van 8 maten, gevolgd door mo tieven van verschillend karakter, loopen uit op een beknopte melodie, welke doorgaat tot een herhalingsteeken. Hierna volgt een derde thema al even grappig als de vorige thema's. Een muzikale tusschenzin van 4 maten komt dan en gaat over in een gedeelte, waarvan de motieven zich door verschillende toonaar den bewegen en waarna het derde thema eenigszins veranderd terugkeert. Motieven in snelle notenopvolgingen gaan tot een dubbele maatstreep (sluitteeken) en nu moet op voorschrift van voorafaan wor den begonnen om te eindigen op de plaats, waar „Fine" (einde) op het muziekblad staat geschreven. No. 3 „Tempo di Gavotte", is een vroolijke Duitsche dans met een lange variatie. Een stemmingsstuk van de hoogste orde en van geheel persoonlijke stijl, is no. 4: „Inter mezzo" voor beiaard van Jef van Hoof. Het stuk is geschreven voor een klokken spel, wat is afgestemd in de „gelijkzwevende temperatuur", d.w.z. voor 1691, was de toon afstand van den een naar den anderen toon niet gelijk en men noemde die afstemming ongelijkzwevend of „de reine stemming". Bij de in 1691 vastgestelde afstemming, stemde men de toonafstanden gelijk en men noemde deze stemming gelijkzwevend of „de gelijk zwevende temperatuur". No. 5a, „Standchen" (Serenade) gehee'eu, is de muziek van een lied van Schubert. Het lied valt te vergelijken met een natuurlijke bloem, waarmede vele liederen van dezen com ponist zijn te vergelijken, daar het totaal on gekunsteld is. Schubert schreef meerdere liederen onder dien titel. Ter verduidelijking voor muzikaal ingewijden, enz. betreffende het „Standchen" wat gespeeld zal worden, volgen de eerste woorden van het eerste couplet: „Horch, horch!" De muziek van de nummers 5c en 5d doen mij, in het bijzonder bij 5c door de berekend heid der tusschenstemmen, denken aan ge kweekte kasplanten van goede kwaliteit. Het zijn: „Traumerei" en „Fröhlicher Land- niann" van Robert Schumann*; een componist van beteekenis uit de Duitsch-romantische school (18301900). „Traumerei" is overeen komstig met de natuur van den componist, wiens gedachte van het heden of van de wer kelijkheid veel afwezig was, terwijl „Fröhli cher Landmann" laat denken aan een goed - gehumeurd landman, welke van den arbeid terugkeert. Een „Postludium" (naspel) volgt nu, waar na een „Allegro" van Scheppers komt. Dit „Allegro" is voor den beiaardier een virtuozenstuk van den eersten rang en vele onder hen prijken er gaarne terecht mee. Het programma wordt besloten met een concert voor de klokken van den Stadsbeiaar dier ter bespeling van het Carillon in het Monument voor het Nederlandsch Redding- Hedenavond geeft de Harmoniekapel Winnubst, onder leiding van den heer H. B. Schenkels, het Tweede Zomerconcert in het Julianapark, van 8.30 uur tot 10 uur. Programma: 1. March de L'Avenir 2. Ouverture Zu Dichter und Bauer von 3. Kaiser-Walzer" 4. No. 1. Prélude uit L'Arlé- sienne 5. Suite Oriëntale 1. Marche Arabe. 2. L'Oasis. 3. Cantique du Maiëzzin. 4. Danse des Almëe's. 6. Fackeltanz J. Voorwaarts. Marsch. Pr. Rousseau. Fr. v. Suppé. Joh. Strauss. G. Bizet. F. Bicknese. G. Meijerbeer. ,W. Ciere.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5