De Sterken voor de Zwakken Agenda VikicfittiJj, Texel Kantongerecht Den Helder Burgerlijke Stand van Den Helder Zaterdag a.s Een overzicht over de terreinen van Zonnestraal Bij de Zonnestraal collecte Als juffrouw Geervliet reist Schieten Schietwedstrijden der Marine Postduivensport Hollands Noordpunt Zeilen Kon Marine Jachtclub HERMAN NYPELS' Frits Schakels en Faveur komen naar Den Helder Vischafslag Den Helder Haven van Nieuwediep Raadpleeg onze advertentie kolommen voor uw inkoopen Bruin, óók zonder De kermis in aanbouw De Koog Door onderstroom meegesleurd Zitting van Dinsdag, 22 Juni. De zitting van het Kantongerecht van Dins dagmiddag j.l., heeft een opvallend gebrek aan bepaald „groote" zaken gedemonstreerd. Vrijwel alle zak'en behoorden tot de rubriek „klein goed". Een strenge straf. De eerste zaak. welke gericht was tegen den zwerver P. M., leverde anders al dadelijk een hooge straf op. Wegens dronkenschap op den openbaren weg werd M., die ,,het" zoo graag lustte", zooals hij in antwoord op een vraag van den kantonrechter Mr. Sickenga, zeide, veroordeeld tot een hechtenis van drie dagen en tewerkstelling in een Rijkswerkin richting voor een jaar, terwijl hij voor het op geven van een valschen naam 15.boete kreeg! Remmen niet in orde. Van D., alhier, had een aanrijding veroor zaakt en als gevolg daarvan werden de rem men van zijn auto aan een onderzoek onder worpen. Het bleek, dat daar wel iets aan man keerde, reden waarom D. veroordeeld werd tot 30 gulden boete of 20 dagen „zitten". „Snijden" verboden. De chauffeur van baronesse van Weideren Rengers was gedaagd, doch niet verschenen, wegens een gevaarlijke methode van auto rijden. Beklaagde had de bekostiging van zijn belangen toevertrouwd aan den deurwaarder, den heer Biersteker, die op grond van tegen strijdigheden in het procesverbaal van den veldwachter Kleefstra, vrijspraak voor Anema, den chauffeur, -vroeg. Mr. de Bruys Tack was het echter met den verbalisant eens en vroeg een flinke boete, o.m. zeggende, dat er paal en perk gesteld moest worden aan het beruchte „snijden". De uitspraak luidde 10 gulden of 3 dagen. Varia. A. V. moet 25 gulden betalen of 10 dagen brommen wegens het opslaan van lompen zon der vergunning. H. D. overtrad de bouwverordening dezer gemeente en moet daar met 15 gulden of 10 dagen voor bloeden. Niet toegestaan is ook het hebben van vuur wapenen in huis, zonder vergunning. Dat on dervindt thans J. O., alhier, die 5 gulden boete moet betalen en de betreffende 2 geweren kwijt is. J. M. J. V. te Hilversum liet 2 arbeiders in zijn dienst werken op een tijdstip, dat dat niet mocht, welke slordigheid hem op 2 maal twee gulden of maal een dag komt te staan. De 17-jarige huisvrouw Maria M. liet een vuilnisemmer, welke niet behoorlijk afgesloten was, buiten staan en had het aan haar „on ervarenheid" te danken, dat dit delict met 1 gulden of 1 dag afgestraft werd. C. W. S. stond weer terecht wegens over treding van de winkelsluitingswet, waarvoor dit maal 6 gulden of 5 dagen tegen hem ge vorderd werd. Vorigen zomer was E. K. al eens bekeurd wegens het standplaats kiezen met zijn ijskar, terwijl hij daar geen vergunning voor had. Thans verscheen hij op het matje voor een zelfde overtreding, zoodat wel te verwachten was, dat hij er met niet minder dan 5 gulden boete af zou komen. S. S., fietsen zonder licht 3.of 2 dagen; K. K. fiets onbeheerd buiten laten staan ƒ4. of 2 dagen; J. de C. venten zonder vergun ning 5.of 5 dagen; C. W. tijdens verboden uren gefietst in de Spoorstraat 6.of 3 dagen. De man, die in verzet kwam. C. K. is een zandrijder uit de omgeving, die wegens het veroorzaken van een aanrijding, bij een vorige zitting veroordeeld was tot 23 gulden boete en intrekking van zijn rijbe wijs voor 6 maanden. Daar hij destijds ziek was, kon hij niet ter terechtzitting aanwezig zijn en omdat hij hier in zijn broodje aangetast werd, immers het gemis van zijn rijbewijs maakt deze vader van 3 kinderen werkloos, kwam hij tegen dit von nis in verzet. De heele geschiedenis werd nog eens opgerakeld, waarbij het K. niet vermocht gelukken het O. M. en de kantonrechter van zijn onschuld te overtuigen. Hij was onder een zandtrechter vandaan, zonder naar links te kijken, op den verkeersweg gereden. Door zijn plotseling verschijnen daar moest een snel naderende automobilist scherp uitwijken, die daarna tegen een stilstaande personenauto botste, waarbij behoorlijk „brokken" gemaakt werden. Het vonnis werd bevestigd, hetgeen aanleiding is voor K. om in hooger beroep te gaan. Meineed De zaak tegen den kleermaker J. E. nam een wending, als gevolg waarvan tegen ge tuige B. een procesverbaal wegens meineed werd opgemaakt. E. had op een zekeren dag, ongeveer 20 minuten na zessen, bezoek van brigadier Raven gehad. Deze kreeg tijdens dit bezoek sterk den indruk, dat er door de be dienden van E. kort te voren, dus in verboden tijd, was gewerkt. De bevestiging kreeg briga dier R. hiervan, volgens zijn verklaring, nadat hij de bedienden gehoord had, die toegegeven hadden juist voor zijn komst het werk te heb ben neergelegd. Voor den kantonrechter ont kende echter E. pertinent, dat de jongens na zessen gewerkt hadden en ook een der bedien den, bovengenoemde B„ ontkende den briga dier zulks mede gedeeld te hebben. De briga dier hield echter vol, dat hij alle 4 bedienden gevraagd had en dat één van hen zelfs tegen een collega gezegd zou hebben: „Als jij je kop gehouden hadt, dan was er niets gebeurd. Nou trapt de baas er in". Nadat de zaak tot 3 keer toe geschorst was, werd op last van den ambtenaar van justitie procesverbaal tegen B„ den bediende opge maakt, wegens meineed. Uitdrukkelijk wees de ambtenaar E. er op, dat ook hij gedagvaard zou worden, omdat hij verdacht zou worden dezen meineed te hebben uitgelokt. Nochthans hielden zoowel E. als zijn bediende voet bij stuk, zoodat dit muisje wel een staartje zal hebben. van 23 Juni 1937. ONDERTROUWD: J. Willems en E. F. Doekes; G. Gerssen en D. Bais. BEVALLEN: A. Hoismanvan Baars, z. J. C. ThöneKaandorp, z. N. van Boetzelaer de Beaufort, 2 d. OVERLEDEN: F. J. Vermoten, (m), 26 j. Zaterdag Zonnestraal-dag. Wij geven het toe: er wordt in deze dagen herhaaldelijk een aanslag op onze portemonnaie gepleegd. lederen keer wéér moeten wij offeren aan instellingen en het gerammel met de collectebus is in deze zomersche dagen een bekend geluid geworden. Wij weten het! Blaar wfj weten ook, dat het hier een instelling betreft, die wij niet mogen vergeten. Een instelling, die zich in den loop der jaren heeft doen kennen als één, wier ideëel werk men niet hoog genoeg kan aanslaan en waaraan wij, als mensch verplicht zyn onzen moreelen, maar zeer zeker ook onzen financieelen steun te geven. Zonnestraal een home. Het is niet de eerste maal, dat wjj op deze plaats een lans breken voor het Zonnestraal- werk. Reeds velé malen hiervoor mochten wij er op wijzen, op welke voortreffelijke wijze deze instelling zich aan dit prachtige werk gegeven heeft en het lijkt ons niet noodig hierop thans wederom in den breede terug te komen. De beste reclame vormt het Zcnnestraal- gebouwen complex in Hilversum zelf. Als men ziet op welke wijze er voor de patiënten gezorgd wordt. Als men persoonlijk eens een kijkje neemt in dit home, waar men de tuberculose patiënten inderdaad een „huis" gegeven heeft. Het Zonnestraal-gebouw" is niet alleen ingericht voor rustoord: men staat verbaasd als men ziet wat hier door de patiënten, ieder naar hun aanleg, in de tallooze werk plaatsen gepresteerd wordt. Hoe men hier met zijn arbeid door kan gaan, opdat men ook, na voltooiing van de kleur, niets van zijn werk verleerd is. Bij dit alles zijn de uitkomsten van „Zonne straal" opvallend gunstig. Verreweg het grootste deel van hen, die hier ecnigen tijd verblijven, krijgen dat gene mee naar huis, waarnaar zij zoo vurig verlangen: gezond heid. Geeften spontaan! Zonnestraal-dag. Ten dienste van TBC-, patiënten van alle godsdienstige en politieke richtingen. Er wordt niet ge vraagd, wélke richting men hier na streeft, doch alleen of de patiënt de ver pleging inderdaad nóódig heeft. En daarom ook zijn wij er zeker van, dat a.s. Zaterdag de collecte wederom een suc ces zal worden. 167 deelneemsters. De vijftiende excursie van de reisclub van juffr. Geerniet is weer volbracht en dat zonder een enkelen wanklank. Des morgens lieten eerst eenige bussen op zich wachten en een Nieuwediepsch buitje met de noodige wind, deed de deelneemsters telkens naar de lucht kijken, wat niet wegnam, dat er onder groot gejuich van de 167 deelneemsters de reis om half zeven een aanvang nam. De Hembrugpont: „Even tijd voor een banaan", zegt juffrouw Geervliet, wat ook prompt wordt uitgevoerd. In Amsterdam stonden nog 2 dames te wachten, zoodat het er alle schijn van krijgt, dat dit een nationale reisclub wordt. In Utrecht, allemaal uitstappen en bij Heek den inwendigen mensch versterken, waarna men om ongeveer half elf koers zette naar Arnhem, alwaar men op een boot stapte, om een bezoek te brengen aan Huize Duno een buitenverblijf, dat herschapen is in eeri cafe-restaurant. Na daar de dorst te hebben gelescht, ging het weer varende en dansende (want muziek was aan boord) terug naar Arnhem; waar juffrouw Geervliet comman deerde: sinaasappelen t erdistribueeren. Dan gaat het verder, dwars door de mooiste streken van Gelderland, op Apeldoorn aan, waar het diner te wachten stond in het restaurant „De Julianaboom". Nadat alle dames een ritje gemaakt hadd.n in de „hob belende geit" en de meeste in de water-taxi's, ging het om half negen op Amsterdam af! Onderweg kwam men nog éen doos gevulde koeken van bakker Bos tegen, die uitgedeeld werden en om elf uur zat het gezelschap gezellig bij Heek op den Nieuwendijk, waar om kwart over twaalven van vertrokken werd. Ho°gst voldaan kwam het gezelschap s morgens om half drie in Den Helder aan, Een dag, dien de deelneemsters niet spoedig zullen vergeten en waarvoor zij juffrouw Geervliet ongetwijfeld dankbaar zijn. Het belangrijkste evenwel is de collectan ten-kwestie. Zooals bekend, hangt hiervan voor een goed deel het welslagen der collecte af. Vrijdagavond a.s. werden de dames en heeren, die zich geroepen gevoelen aan dit mooie werk deel te nemen, verzocht aanwezig te willen zyn in liet algemeen Militairen Tehuis aan de Spoorstraat en wel van 7.30 uur tot 10 uur. Men heeft den heer van Twisk "erzocht aan de collectanten een gratis bioscoopje aan te bieden en wederom heeft deze toegezegd het zoo hevig-begeerde kaartje te willen schen ken. Hem past daarvoor ongetwijfeld een woord van dank. In Julianadorp. Wat onze buren in Julianadorp betreft, ook hier wordt Zaterdag gecollecteerd en wel door de heeren W. Vonk en brigadier Vroom, beiden deel uitmakend van het comité en die met die bijltje hiervoor reeds heel wat keeren gehakt hebben. Voort worden alle inlichtingen gaarne ver strekt door Jan Mens, Laan no. 3. En thans plaatsgenootende daad aan U. Worden van 28 Juni t/m 2 Juli '37 gehouden. De jaarlijksche schietwedstrijden van de Koninklijke Marine worden dit jaar van 28 Juhi tot en met 2 Juli a.s. op de schietbanen in de duinen gehouden. Er zijn niet minder dan ongeveer 400 deel nemers, welke verdeeld zijn over de vol gende wedstrijden: 1. Meesterscherpschutterswedstrijd. 2. Vrijebaanwedstrijd op het geweer, klasse A. 3. Vrijebaanwedstrijd op het geweer, klasse B. 4. Personeele wedstrijd op het pistool Aut. no. 1. 5. Vrijebaanwedstrijd op het pistool Aut. no. 1. 6. Vrijebaanwedstrijd op het pistool Aut. no. 3. De wedstrijdleiding berust bij den kapitein der mariniers J. A. J. de Bruyn, die tevens als scheidsrechter zal fungeeren. Met Salbris (645 K.M.) is Zondag j.l. voor de liefhebbers van bovengenoemde vereeni- ging het verste station in dit seizoen vervlo gen. Voor de 69 duiven, die aan den wedvlucht deelnamen kwam het startsein om 6.30 uur. De zeer ongunstige weersomstandigheden hebben de duiven op haar thuisreis danig parten gespeeld. Slechts 10 vogels wisten den dag van loslating het eindpunt te bereiken. De eerste prijsvlieger kwam eerst door den finish om 19.5.47 uur met een snelheid van 854 meter per minuut, toen hier de wind was N. 9 meter per seconde. De volgende liefhebbers kwamen voor prij zen en punten in aanmerking t.w.: A. Felkers le, 5e pr. met 48.06 punten; F. Scholten 2e, 4e, 8e, 15e, 16e, 18e pr. met 57.37 pt.; R. F. Mulder 3e, 6e, 7e, pr. met 54.71 pt.; J. Rie- mers 9e, 11e, 12e, 17e pr. met 33.43 pt; H. Rietveld 10e, 13e pr. met 24.12 pt., en P. van 't Hert 14e pr. met 9.43 pt. Zondag a.s. Creil 441 K.M. Periodieke Zeilwedstrijd No, 7 op Vrijdag 25 Juni. 8ul5 8u25 8u30 Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 35 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 8—10 uur, den eersten Zondag van elke maand van 35 u. Barometerstand Den Helder 761.4 Temperatuur zeewater 15.6 Temperatuur lucht 13.3 Hoogste temperatuur lucht gisteren 16.8 Laagste temperatuur lucht gisteren. 12.5 Hoogwater (heden) 8.20 20.45 Laagwater (heden) 2.45 14.45 Hoogwater (Vrijdag) 8.55 21.25 Laagwater (Vrijdag) 3.20 15.20 Licht op (heden) 21.55 Tijdschot (hijschen Uubvlag) Blodelsloepen B I en B II. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z F a ntasiesloepen. Vyf min. schot: hijschen vlag W 8u40 Afvaartschot: strijken vlag W 8u45 Uitstel van een uur voor alle klassen Vlag U Wedstrijd gaat niet door Vlag N Afkorten baan: Indien de baan voor één of meer klassen wordt afgekort, wordt vlag S boven de betrekkelijke klassevlag geheschen. Baaninrichting tegen zon Roode vlag Baaninrichting met zon Witte vlag Lijn van afvaart en aankomst is: Vlet met vlag, Wierhoofd (vlaggestokken ineen). GEVONDEN. Aan het Hoofdbureau van Politie bevinden zich een zevental bougies, elk verpakt in een cartonnen doosje, waarop staat vermeld: AC spark plugs G10. Aangezien de herkomst van deze bougies niet bekend is, verzoekt de Commissaris van Politie te Den Helder hen, die inlichtingen kunnen verstrekken, zich mondeling of schrif telijk tot hem te willen wenden. KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Vakkleding voor alle bedrijven. IJzersterk en toch niet duur. In de Kermisweek in Casino. Wij vestigen er reeds nu de aandacht op, dat in de aanstaande Kermisweek, van Zon dag 4 Juli tot en met Woensdag 7 Juli (de eerste 4 dagen alzoo) Frits Schakels Revue- gezelschap in Casino zal optreden en wel met de sensatie- en lachrevue „Leve de Lol". De laatste 4 dagen (van Donderdag tot en met Zondag) treedt op het vermaarde variété-ensemble Faveur met een nieuw pro gramma. En dat het Faveur-programma aan hooge eischen voldoet, is iets wat zeker in Den Helder bekend geacht kan worden. Ook Woensdag was er een stijging in de vischprijzen te IJmuiden waar te nemen. Voor al tong en tarbot lieten een flinke prijsverhoo- ging zien, en deze kwamen nu weer flink over den gulden heen. Tarbot bracht het tot ten hoogste 1.10 per kilo en tong zelfs tot 1.30. Het spreekt van zelf, dat daardoor veel betere besommingen werden verkregen. Maar ook de scholprijzen toonden weer een hoog prijsbeeld. We noemen zetschol, die tot ten hoogste 25 kwam; kleine schol tot 23.Bot bracht het tot 16 en schar tot 9.50. Ook de rondvischprijs was uitstekend; kabel jauw bracht het zelfs tot 74 per 125 kilo. Alleen de hakeprijs laat geen bevredigend beeld zien en de schepen, die zich op deze vis- scherij toeleggen bereiken er geen goede be sommingen mee. Dit zijn meest de groote sche pen, zoodat de resultaten nogal teleurstellend zijn. De andere trawlers hadden goede besommin gen op Woensdag evenals de loggers, waarvan enkele een heel beste besomming hadden. Zoo was er één van b(jna 1700 en een van ruim 1100, welk resultaat voor de loggers als uitstekend wordt aangemerkt. Den Helder, 23 Juni. Aangebracht door korders: TonSen p. kg 1.07—0.98 ®hPs 0.88—0.72 Schol le soort p. kist 8.75—7.80 Schol 2e soort 4.75—4.00 Schar 2.75—2.00 Door garnalenvisschers: Gekookte garnalen P- kg 0.15 Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Falcon". Vei trokken voor toezicht op de visschern Hr. Ms. „Nautilus". de snelle huidbruinende werking DA-zonnebruincrême, welke ook zons"11 alleen reeds door den invloed van li u lucht de huid mooi egaal bruint 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 door amilda- en luuiiL num ^aai Drumt Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ^1 Onder groote belangstelling van de jeugd j» men gister begonnen met opbouw van de ker mis, die Maandag a.s. om 12 uur zal worden ingeluid. Het belooft dit jaar voor onze meente een vrij groote kermis te worden' en daar de uitkomsten van de landbouw- en vee teeltbedrijven beter zijn, veronderstellen wii' dat er heel wat drukker kermis zal worden ge houden, dan dat in de laatste jaren het geval was. W(j hebben eens geinformeerd bij den marktmeester voor welke kermisvermakelijk heden standplaats is besproken. Allereerst kpmt er dan weder een groote schouwburgtent nu niet op het land van den heer Roeper in dé Koogerstraat, (zooals wij dat vroeger gewoon waren) doch op gemeente-terrein aan de Em malaan te Den Burg. 't Is ditmaal een tent van den heer L. J. Kingsberger uit Amsterdam Maandag wordt hierin reeds de openingsvoor! stelling gegeven, opgevoerd wordt dan „Eeri huis vol herrie". Ook komt weder de bekende bioscoop van De Jong uit Edam haar oude standplaats betrek- ken in het park. Verder komt weder de auto! baan van Vermolen naar hier (die reeds in aanbouw is). De zweefmolen, die een plaatsje op onze kermis krijgt, is ditmaal niet die van den heer S. Keijser, doch van den heer A. Bak- ker uit Apeldoorn. Iets nieuws voor Texel is de Reasbaan en Waggelkamer van A. v. Veen uit Apeldoorn. Verder zijn standplaatsen gepacht door k! Verwijk uit Amsterdam, gebakskraam. P. Bos' Brielle, nougatkraam, A. v. d. Knaap, ApeU doorn, vliegbomsport, Wed. Karei uit Kam- pen en KareiGrootjes, ook uit Kampen, pa- lingkramen. N. v. d. Abele, Oud-Karspel, En- tos en schiettent. Jn. Sipkema, Groningen knikkerspel. Zwarthof, Texel, vier ijskarren! J. Mosk en K. Kok haring en zuur. Gebr. Koene uit Zaandam, speelgoedkraam. S. Staal, Am sterdam met handwerkapparaat en M. S. Lan- geveld met fruitstal. Gistermiddag bemerkte men aan het strand, dat een jeugdig zwemmer (een logé van de Jeugdherberg) in nood verkeerde. Met de be kende methode van handreiken wist men den drenkeling te bereiken en aan strand te bren gen. Het bleek, dat juist op tijd was inge grepen, want toen de zwemmer aan land kwam, was hij bewusteloos en zag reeds ge heel blauw, door het ingekregen zeewater. Onder de badgasten bevond zich een dokteres, die de leiding nam bij het bijbrengen van den bewustelooze. Reeds spoedig gelukte het de levensgeesten weer op te wekken. De jeugd herberg-logé die verklaarde door onder stroom te zijn meegesleurd was na eenigen tijd weer zoo goed hersteld, dat hij zich per rijwiel naar de Jeugd-herberg kon begeven. Een waarschuwing bij den aanvang van het seizoen om toch voorzichtig te zijn aan het strand en niet te ver in zee te gaan. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Enggano, u., 20 Juni v. Singapore. Johan de Witt. u.. 23 Juni v. Suez. Tarakan, u., 23 Juni te Antwerpen. Salabangka. t., 23 Juni te Suez. Mamix v. St. Aldegonde, 23 Juni v. Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Alwine Russ, 23 Juni te Amsterdam. Ariadne. 22 Juni v. Malta. Aurora, 22 Juni te Genua. Baralt, 19 Juni v. Curacao. Boskoop. 22 Juni v. Antwerpen. Breda, 23 Juni te Amsterdam. Costa Rica, 23 Juni te Hamburg. Euterpe, 22 Juni te Bordeaux. Fauna. 23 Juni te Amsterdam. Nercus, 22 Juni v. Danzig Oberon. 23 Juni te Rotterdam. Od.vsseus. pass. 23 Juni Lydd Pcrseus. 22 Juni v. Genua. Rhra, 22 Juni v. Palertno. Slmon Bollvar. 22 Juni v. Barbados. Telamon, 22 Juni v. Susa Theseus, 22 Juni te Stettin. Vulcanus, 23 Juni te Hamburg. Baarn, t.. 20 Juni v. Cristobal. Achilles, 23 Juni v. Jaffa. KON. HOLL. LLOTD. Salland, t., 25 Juni nam. 2 u. te IJmuiden verwacht. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Lochmonar, 20 Juni v San Dippo Bilderdyk. 23 Juni te Rottum*0' Delftrtiiv oaS7S' Juni DunSeness. Delftdijk, 2 Juni te Londen. JAVA—NEW YORK-LIJN. ^ïCoS-J„uni v- Belawan. Kota Radja, 23 Juni v. Bclawan. ROTTERDAMSCHE LLOTD. Demnngi't Uo,Pa,55' 22 J"ni K Ouadafne. uernpo. t.. 23 Juni v. Colombo. a ,2,3 l7"1)' tc R°«"dam. Slamat, 23 Juni v. Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Hector, 23 Juni v. Aden Perseus. 21 Juni v. Port'said. Ajax, pass. 23 Juni Bezevier. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Manoeran, 23 Juni v. Calcutta. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. A cyone, 22 Juni te B.'Ayres. A waki Va2! Jïnl v' Mo»tevideo. A lwakl, 23 Juni v. Hamburg Aludra, 23 Juni v. Rotterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Barentsz. 21 Juni v. Batavia. van Rees, 22 Juni v. Newcastle (N.Z.W.). HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. AmstelkerJt, u., v. Lagos. Ma*asSke?kmt HaVSPlte CaP° Palmas verwacht. ?2 Junl te Hamburg. Reggestroom, t„ 22 Juni v. Havre. JAVA—CHINA—JArAN-LIJN. TJikembang, 21 Juni te Shanghai. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Silverbelle, 21 Juni te Manilla. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Holland—Afrika l-tin). Bloemfontein, u.. 22 Juni te L. Marqués. Meliskerk. u.. pass. 22 Juni Ouessant. Randfontein. t.. 22 Juni v. Dakar. Springfontein, 21 Jnui v.m. 7 u. v. Hamburg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6