De nieuwe ministers beëedigd Zal burgemeester van Brussel aftreden? Motor tegen vrachtauto gebotst Zware jongens ingerekend Nederlander in Duitschland veroordeeld Vijf diefjes van zes fot negen jaar aangehouden Motorrijders trainen voor de T+T* Wereldtitel dammen Het schaaktournooi te Kemeri Scheepsbrand te Rotterdam Nederland over non-inter ventie controle gepolst? Auto tegen boom gereden Radioprogramma Oogst van groen te plukken erwten verruimd Vrouw verbrand Zeilwcck te Kiel Tennistournooi te Wimbledon PUBLICATIE. Het departement van algemeene zaken. Gisterenmorgen te 10 uur zijn de nieuwe ministers in het door Dr. H. Colijn gevorm de kabinet ten paleize „Huis ten Bosch" door H. M. de Koningin ontvangen en be- eedigd. Reeds tegen half tien Week, dat er ook yan de zijde van het publiek belangstelling voor deze gebeurtenis bestond, want enkele honderden wandelaars hadden zich nabii het Huis ten Bosch verzameld en werden door eenige politie-agenten onder leiding yan een inspecteur op afstand gehouden. 1 egen kwart voor tien arriveerden de nieuwe ministers, die allen gekleed waren in donker jacquet en een hoogen hoed droe gen. Plet laatst arriveerde de nieuwe mi nister van economische zaken, Mr. M. P. L. Steenberghe, die zelf zijn grijzen wagen, wel ke nog het Brabantsche nummerbord droeg bestuurde. Inmiddels was de Koninklijke Standaard pp het Paleis geheschen en enkele minuten voor tien uur arriveerde per auto van het landhuis „De Ruigenhoek", waar PI. M. mo menteel vertoeft, de Koningin, die vergezeld yvas van een hofdame. Reeds te kwart over tien verlieten de mi nisters het paleis weer. De minister van bin- nenlandsche zaken, de heer Van Boeijen, zette zich in de auto van den minister van defensie, den heer Van Dijk, de heeren AVelter en Van Buuren vertrokken eveneens gezamenlijk, terwijl de ministers Goseling en Romme in de auto van hun ambtgenoot Steenberghe plaats namen. Te vijf minuten voor half elf reed de auto iniet. den koninklijken standaard weer voor en keerde de Koningin terug naar „de Rui genhoek". Het nieuwe departement van Algemeene Zaken. Wanneer het nieuwe departement van algemeene zaken zal zijn ingesteld, is het waarschijnlijk, dat de minister-president zijn intrek zal nemen in een gedeelte van het voormalige Paleis aan den Kneuterdijk, Waar vroeger de ambtswoning van den mi nister van buitenlandsche zaken was ge- yestigd en later de bureaux van het natio naal crisis comité. Naar men weet is dit gebouw onlangs in eigendom overgegaan aan de Algemeene Friesche Levensverzekeringmaatschappij, die het echter niet geheel noodig heeft en een gedeelte ervan aan het Rijk verhuurd heeft. Eèn zwaar gewonde. Gisterochtend om negen uur is op het kruispunt de Kempenaerstraat-Terweeweg te Oegstgeest een motorfiets met een vracht auto in botsing geweest De vrachtauto werd bestuurd door J. W. van B. uit Wasse naar, de motorfiets door R. Broekhuizen uit Groningen. Op de duo zat diens broer D. Broekhuizen uit Oegstgeest. De botsing was zoo hevig, dat de motorfietsrijders over den weg wer den geslingerd. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Het bleek, dat R. Broek huizen zijn beenen gebroken had. Hij liep voorts een schedelbreuk en verschillende vleeschwonden op. Het slachtoffer is naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden ver voerd. De duorijder bekwam slechts lichte verwondingen. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat den chauffeur van de vracht auto geen voorrang is verleend. De politie stelt een onderzoek in. Schuldig aan een groote kraak te Amsterdam. Op 18 Februari j.1. is in een smederij in de Anjelierstraat te Amsterdam ingebro ken, De inbrekers verdwenen met een schrijfmachine en een apparaat voor auto- genisch lasschen. Deze inbraak bleek liet voorspel te zijn van een groote kraak, die eenige dagen later, op 21 Februari, in een kantoor aan de Heerengracht werd onder nomen. Met behulp van het gestolen ap paraat voor autogenisch lasschen werd daar een groote brandkluis opengebroken. He buit was echter voor deze groote onder neming betrekkelijk gering. De dieven von den slechts negentig gulden en eenig bui- tenlandsch geld. De centrale recherche is er Dinsdag j.1. in geslaagd de twee daders van beide in braken aan te houden. Het zijn een 29-ja- Dge autogenisch lasscher en een 25-jarige verwarmingsinstallateur. Vandaag hebben beide gearresteerden een volledige beken tenis afgelegd. Grootere vraag hij conserven- industrie. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat we £ens de mindere productie aan groen plukken erwten en de grootere viaag conservenindustrie en uitvoer, de oogs deze erwten verruimd zal kunnen w Bijzonderheden omtrent de hierro ie reiken oogsf vergunningen, welke u tsiui iend voor oogst 1037 zullen gelden z jn t bekomen bij de provinciale land sisorganisaties en worden zoo spoedig gelijk bekend gemaakt. Reserveluitenant-vlieger Aalders staat terecht voor hoogverraad Onmiddellijk in vrijheid gesteld door aftrek van preventief. Het Volksgerecht te Essen heeft gister middag uitspraak gedaan in het proces we gens hoog- en landverraad, dat aanhangig was gemaakt tegen een aantal van com munistische propaganda en hoogverraad be schuldigde Duitschers en tegen den Neder- landschen reserve-lui tenant-vlieger G. H. Aalders, meldt de Tel. Aalders werd veroordeeld tot een jaar en negen maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest, zoo dat hij meteen op vrije voeten ge steld werd. Hij werd veroordeeld wegens het verleenen van hulp bij een poging tot landverraad onder ernstige omstandigheden. Gedurende het proces bleek, dat de twee de ernstige verdachte, dr. Wegerhoff, in de gevangenis intusschen is overleden. Zooals men weet werd de Nederlander Aalders in September 1935 te Keulen gear resteerd, verdacht van het verraden van mi litaire geheimen en het bevorderen van een communistische samenzwering tegen den nationaal-socialistischen staat. Regelmatig hielden de jongelui rooftochten. De Amsterdamsche politie heeft Woens dagavond een vijftal nog zeer jeugdige mis dadigers aangehouden, die zich in ver scheidene diefstallen en inbraken hadden schuldig gemaakt. Op het bureau Linnaeusstraat zijn er drie opgesloten, jongetjes van respectievelijk zes, zeven en acht jaar, die een uitgebreid zon den register op iiun naam hebben. Op Hemelvaartsdag hebben de jeugdige avonturiers ingebroken in een groentewin kel aan den Iepenweg, waar zij een buit maakten van twee gulden. Tweemaal kwamen zij door middel van braak binnen in een sporthuisje in het Oos terpark waar zes korfballen en vijf tennis ballen werden gestolen. Ook een sportterrein aan den Polderweg werd door de jeugdige inbrekers bezocht. Door over een hek te klimmen dat twee meter hoog is, met nog een meter prikkel draadbescherming, wisten zij op het veld te komen. De buit was hier een fietslantaarn en eenig sportmateriaal. Tenslotte staat nog een diefstal van eenige gereedschappen uit een auto op hun naam. De drie jongens, twee broertjes en een vriendje, die altijd samen op pad gingen, zullen ter beschikking van de justitie wor den gesteld. De politie van het bureau Stadhouders kade heeft twee jongentjes van negen jaar aangehouden, die drie rijwieldiefstallen op hun geweten hebben. Het zijn twee knaap jes uit de Baffinstraat, die den laatsten tijd herhaaldelijk op avontuur uitgingen. De doeleinden van deze zwerftochten zijn thans duidelijk geworden. Recordsnelheden gemaakt. Het gaat tusschen Norton en B. M.W. Hamersveld doet ook mee Na de recordsnelheden, welke de B.M.W.- rijders tijdens hun training voor de a.s. T.T.- races op het snelle circuit van Assen wisten te behalen, was het te verwachten, dat de befaamde Norton-rijders niets onbeproefd zouden laten om met minstens even groote snelheid over de wegen te suizen. En inderdaad, de beroemde ren ners Guthrie, Frith en White heb ben gisteren getraind en zij hebben daarbij precies dezelfde snelheid uit hun machines weten te krijgen als de B.M.W.-menschen. Otto Ley zag zijn nieuw ronde-record van 148 K.M. gisteren geëvenaai-d en de knet terende, razend-snelle machines zorgden reeds voor den T.T.-sfeer. Aangezien het te verwachten is, dat de beide ploegen zich niet meer in hun kaart zullen laten kijken, is de vraag, wie ten slotte met de overwinning in de races zal gaan strijken, vrijwel niet te beantwoorden. Dat de spanning dan ook zeer groot is, is zeer wel te begrijpen. Ten slotte is de Nederlandsche deelneming aan deze T.T. nog aanzienlijk versterkt door het uitkomen van den bekenden rijder van Hamex-sveld, die beslag heeft weten te leg gen op de 250 cc machine van den wereldre cordhouder Fernihough. De machine schijnt er een van uitnemende kwaliteiten te zijn, reden, waarom men in motorkringen groote verwachtingen van machine en Nederland sche berijder koestert. Vele rijders maakten van de gelegenheid tot trainen gebruik en het blijft er naar uitzien, dat de a.s. T.T. een der spannendste zal worden, welke er tot nu toe te Assen is gehouden. Woensdagmiddag deed de landbouwer H. Kooien te Heusden, onder de gemeente As ten, bij zijn thuiskomst de vreeselijke ont dekking ,dat zijn 55-jarige moeder dood in de keuken lag. De kleeren der vrouw wa ren haar geheel van het lichaam, dat met wonden was overdekt, gebrand. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood consfateeren. Men vermoedt, dat de kleeren der vrouw, die zich alleen in huis bevond, vlam heb ben gevat, toen zij bij het fornuis stond, met het gemelde noodlottige gevolg., D« achttiende partij remise. In café-restaurant „Nab" te Dordrecht is gisteravond de achttiende partij om het we reldkampioenschap dammen tusschen Springer en Raichenbach gespeeld. Na, met muziek voorop, in open landauers naar „Nab" te zijn gereden, werden de spe lers daar toegesproken. Wethouder J. Sandei's deed den openings zet. Deze achttiende partij werd een goede positiepai-tij, waarin Spiinger wanhopige pogingen aanwendde om door va banque spel kansen te scheppen. Een goede ruil van Raichenbach bepaalde het lot van deze achttiende partij en de wereldkampioen stuurde hiermede regelrecht op de voor hem veilige puntenverdeeling aan, waardoor zijn vooreprong van 4 punten behouden blijft. De stand is: M. Raichenbach 18 4 12 2 20 B. Springer 18 2 12 4 16 De negentiende partij wordt a.s. Zater dag in Den Haag gespeeld, aanvang 8 uur. Vrijdag wordt niet gespeeld. Strijd om eerste plaats bij de Sharpies tusschen Stap en Kö- ser. Bij de zeilwedstrijden te Kiel schijnt in de sharpie-klasse onze landgenoot Stap met zijn „All Weather" maar niet op de hoogte van zijn eerste races te kunnen komen. Na een fraaie zege, welke de Duitsche kampioen Köser met zijn „Racker 3" in deze klasse bevocht en waarbij onze landgenoot zich niet wist te plaatsen, moest Stap zich vandaag met de tweede plaats tevreden stellen. De Ham burgsche zeiler Lenzmann wist thans de eerste plaats te bezetten, terwijl Köser de derde plaats innam. In deze klasse gaat het nu tus schen Stap en Köser, zoodat een spannende strijd tusschen deze twee vrijwel gelijkwaardige tegenstanders, mag worden tegemoet gezien. Onze landgenoot in de achter hoede. Landau wint van Feigin, Aljechin van Reshevski Gisteren is de achtste ronde van het in ternationale schaaktournooi te Kemeii ge speeld. De uitslagen hiervan luidden: Rellstab—Keres 9—1; HasenfussPetrov afgebroken; FineBoeoek afgebroken; BergStahlberg y2SteinerOsols afge broken; ApschenekTartakower 0l; Alje chinReshevski 10; MikenasFlohr LandauFeigin 1—0. De stand luidt thans: 1. Reshevski 5x/2 plus een afgebroken partij; 2. en 3. Flohr en Tartakower 5 punten; 4, 5, 6. 7 en 8. Ap schenek. Aljechin, Petrov, Keres en Steiner ieder 4% pnt., plus een afgebroken partij. 9. Berg 4 puntten; 10. Mikenas 3x/2 Pnt. plus een afgebroken partij; 11. Fine 3 punten plus twee afgebroken partijen; 12. Osols 3 punten plus een afgebroken partij; 13. Stahlberg 2% pnt. plus twee afgebroken partijen; 14. Boeoek 2V2 pnt. plus een af gebroken partij; 15. Landau 2Vi pnt. 16. Rellstab 2 punten plus een afgebroken par tij; 17 en 18. Feigin en Hasenfuss, beiden H/2 punt plus een afgebroken partij. Hollandsche successen dubbelspelen. in de Gisteren werden de wedstrijden te Wim bledon voortgezet. Mej. Rollin Couquerque (Nederland) en Maria Louise Horn (Duitschland) wonnen van Mevr. Semmence en Mej. Goss met 62 6—2. Ook de combinatie Mej. Terwindt (Neder land)—Mevr. Hollis Denemarken) leverde goed wei'k, door Mej. Bray en Mej. Cardi- nall met 7—9, 7—5, 6—2 te overwinnen. Onder de toeschouwers, die 's middags de wedstrijden volgden bevond zich ook Konin gin-moeder Mary. Vuur gedoofd door het ruim on der te laten loopen. Gisteravond omstreeks acht uur ontdekte personeel aaix booi-d van het Portugeesche stoomschip „Corte Real", groot 2044 tons, ei gendom van de scheepvaartmaatschappij „Coreanos" te Ponta Delgada, welk schip in de Merwedehaven te Rotterdam lag, dat er rook ontsnapte uit ruim 5. Personeel van de stuwadoorsmaatschappij ,Quick Dispatch" nam direct, nadat het ruim was opengegooid, het blusscliingswerk ter hand met vier stralen op de waterleiding van het terrein en waarschuwde toen terstond de brand weer. Aangezien de vele rook het uitzicht belemmerde, ging men eidoe over ruim 4, dat meer naar het middenschip ligt, open te gooien, een maatregel, waarvan men meer lucht verwachtte. Toen bleek echter, dat het niet in ruim 5, maar in ruim 4 brandde. Men moest een gedeelte van de lading weer lossen, hoewel het schip gereed lag om te vertrekken. De brand zat echter zoo diep, dat men, toen eenmaal personeel van de afdeeling brandbluschmiddelen met rookmaskers het benedengedeelte van het schip had vei-kend, besloot om het vuur te verdrinken, m.a.w. het ruim vol water te laten loopen. Dit is toen geschied. De schade, door den brand in de katoen aangericht, is niet zoo heel groot, maar de lading heeft zeer ernstige waterschade ge kregen. In ruim 5, waar de brand dus niet woedde, stonden de enkele ingeladen auto mobielen tot hun assen in het water. Een klein incident deed zich voor, toen een van de slangenwagens welke het eerst op het terrein van den brand verscheen, met een der wielen in een diepe rail raakte, waardoor het wiel brak en de wagen kantel de. In gezaghebbende Nederlandsche kringen is men hiervan nog on kundig. Met betrekking tot de aanvulling van het controlestelsel ter zee in de Spaansche wateren verneemt de di plomatieke medewerker van de „Daily Telegraph", dat te Londen de mogelijkheid besproken is, eeni ge der Noordelijke Europeesche mo gendheden uit te noodigen aan de controle deel te nemen. Nederland cn Zweden zouden hieromtrent reeds zijn gepolst. In gezaghebbende Neder landsche kringen was men hiervan even wel, naar bij navraag bleek, voor wat Ne derland betreft, nog volmaakt onkundig, be richt de Tel. Deze zaak moet echter door de non-inter- ventie-commissie worden geregeld. Groot- Brittannië is van oordeel, dat het niet wel uitvoerbaar zou zijn, ook Sovjet-Rusland uit te noodigen aan de controle deel te nemen. Het risico van incidenten zou klaarblijke lijk worden vei-groot, indien Sovjet-schepen in de Spaansche wateren verbleven. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op den provincialen weg WinsumOnderdendam een auto door nog onbekende oorzaak tegen een boom gei*eden. In den wagen bevonden zich de heer Schotanus Jr. uit Harlingen en de heer L. Verwater uit Haren. De heer Schotanus, die chauffeerde, be kwam lichte verwondingen. Zijn mede-pas sagier, die naast hem zat, werd ernstig aan het hoofd gewond. Beiden zijn ter verple ging in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen opgenomen, Opzettelijk slechte regeling hij de betooging der Fransche oud strijders. Indien niet alle voorteekenen be driegen, is bui'gemeester Max de man, die in eerste en in laatste in stantie verantwoordelijk moet wor den gesteld voor de schandelijke too- neeien, welke zich gisteren in de hoofdstad hebben afgespeeld den langsten tijd burgemeester van Brus sel geweest. In den gisterenavond ge houden kabinetsraad was men, naar men hoorde, unaniem van oordeel, dat de heer Max op laakbare wijze te kort is geschoten in zijn taak als hoofd van de politie en dat de door hem genomen maatregelen tot handhaving van de openbare orde en vooral tot beveiliging van de neu- ti-ale zone, ten eenenmale onvoldoen de zijn geweest. De ministers wai-en van meening, aldus het Hlsbld. dat een burgemeester, die klaar blijkelijk met opzet want dat hier opzet in het spel is geweest, kan nauwelijks be twijfeld worden! in gebreke blijft in de vervulling van zijn taak, niet langer ge- haridhaafd kan worden op den verantwoor delijken post, welke hem is toevei'trouwd. Natuurlijk zal men den tei-ugkeer van den heer Van Zeeland afwachten, alvorens defi nitieve besluiten te nemen, maar de ver ontwaardiging in regeeringskringen over de houding van den Brusselschen burgemees ter was gisterenavond zoo groot, dat men het liefst onmiddellijk spijkers met koppen zou hebben geslagen. En deze verontwaardiging was in zoover begrijpelijk omdat de heer Max, Franskiljou en Vlaamschhater, die een maand geleden bij de betooging van de Vlaamsche oud- strijdere voor amnestie zijn geheele politie macht en vele honderden gendarmes te paard en te voet had gemobiliseerd en de geheele binnenstad hermetisch had laten af sluiten, gistei-en bij de betooging der Waal- sche oud-stx-ijders tegen de amnestie een betooging, waarmede hij van ganscher harte sympathiseerde zelfs de meest ele mentaire ordemaatregelen had verwaar loosd. ZATERDAG 26 JUNI 1937. Hilversum I. KRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Reportage TT-Races. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.20 Vervolg report, ge. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Godsdienstig halfuur. 11.30 Vervolg reportage. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten. 12.45 KRO-Orkest. 1.35 Gramofoonmuziek. 1.45 Voor de rijpere jeugd. 2.15 Reportage TT-Races. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Vervolg reportage. 4.00 Kinderuur. 5.00 Vervolg reportage. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over R.K. Blindenzorg. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gevarieerd programma. 10.20 De KRO-Boys en solist. 10.40 Internationale Sportrevue. 10.55 Vervolg KRO-Boys. 11,1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum H. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Fantasia", VARA-orkest en Orgelspel. 12.00—1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie over de Friesche beweging. 2.15 Melody Circle. 3.15 Causerie over de 3de Arbeiders-Olym piade. 3.30 De Flierefluiters en soilst. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.40 Declamatie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.00 Filmland. 7.30 Causerie „Van Evangelie tot gemeente". 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.15 Fantasia. 8.45 Radiotooneel. 9.00 Zang. 9.15 VARA-orkest. 9.40 Causerie over het a.s. VARA-Zomer- feest. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. LEEFTIJDSGRENS RUNDEREN, De Nedeidandsche Veehouderijcentrale maakt nogmaals bekend dat met ingang van 1 Juli 1937 de leeftijdsgi-ens, beneden wel ke rundex-en van een identiteitsbewijs vooi-- zien dienen te zijn, instede van het tijd stip, waarop het dier in het bezit van 2 breede tanden is, zal zijn het tijdstip, waar op het 4 breede tanden heeft Dit houdt dus in, dat na 30 Juni 1937 de runderen met een gewicht van 100 kg. of meer, welke nog niet in het bezit zijn van 4 breede tanden, in het algemeen sleohts aangehouden kunnen worden met een iden titeitsbewijs. Uiteraard geldt deze bepaling als zooda- danig niet voor de reserve-kalveren, wel ke, naar bekend is, tot een gewicht van 250 kg. zonder identiteitsbewijs in voorraad mogen zijn, en evenmin voor zoetemelks kalveren waarvan het voorhanden en in voorraad hebben is gedekt door een mest- vei'gunning,, alsmede voor ingevolge de ossentoewijzing aan te houden dieren, wel ke eerst bij een gewicht van 250 kg. van een identiteitsbewijs voorzien behoeven te zijn. (Adv.) 's Gravenhage, 24 Juni 1937. VERRUIMING OOGST GROEN TE PLUK KEN LANDBOUWERWTEN. De Nederlandsche Gi-oenten- en Fruitcen- trale maakt bekend, dat wegens de mindere productie aan groen te plukken erwten eenerzijds en de grootere vraag voor de con servenindustrie en den uitvoer anderzijds, de mogelijkheid tot vei'ruiming van oogst voor deze erwten wordt geopend. Voor deze verruiming komen in aanmer king: 1. telers van landbouwenvten, die reeds als aangeslotene D zijn toegelaten bij de Centrale en in het bezit zijn van een oogstvergunning. Deze moeten daartoe een verzoek om aanvullende oogstvergunning indienen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie in hun provincie, waarvoor f2.50 verschul digd is. 2. Telers van landbouwenvten, die nog niet als aangeslotene D zijn toegelaten. Deze moeten een verzoek indienen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie in hun provincie om te worden toegelaten tot de Centrale als aangeslotene D en te vens een oogstvergunning aanvragen, waarvoor eveneens f2.50 verschuldigd is. De op deze wijze uit te reiken oogstver- gunningen cn aanvullende oogstvergunnin- gen zullen uitsluitend gelden voor oogst 1937. Het administratief veilen van deze erw ten is toegestaan. (Adv.) 's Gravenhage. 24 Juni 1937. WIERWGEN Onze vroegere plaatsgenoot de heer R. Schouwvlieger slaagde te Den Helder voor examen onderwijzer bij L. O. De heer S. Lont Az. behaalde zijn einddi ploma Hoogere Handelsschool te Den Hel der. EIERVEILING SCHAGEN, 24 Juni. Aangevoerd: 55.000 kipeieren: 5658 Kg. 2.70—2.90, 58—60 Kg. 2.80-3, 60-62 Kg. 2.90 3.05. 6265 Kg. 3.10—3.40, 2500 eendeie ren f 2.452.50 per 100 stuks. HELDERSCHF, EIERVEILING. 24 Juni. Aangevoerd: 22650 kipeieren: 55—57 Kg. 2.60—2.90, 58—60 Kg. 2.S0—3, 61—63 Kg. 2,80-3.20. 64—67 Kg. 3.20-3.40, 540 eend- eieren f 1.90—2.40 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE. 25 Juni. 114200 Kg. Schotsche muizen f 44.50, grooten f 4. driel. f 2—3.20, kleine f 1.30—2. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juni. Schotsche muizen 4.30, drielingen 2—3.50, kleine 1.502.50, peen 4.50, sla 1.80, rabar ber f 2.50. 17 Kg. snijboonen f 31, 225 stuks bloemkool f 10.10—12.20, 2e soort f 4.90—S. BOTERNOTEERING. 's-Gravenhage, 24 Juni. De commissie- noteering voor Nederlandsche boter is on veranderd vastgesteld op f 0.75 per Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3