Snijden met 80 K.M. vaart Vlammen door het heele land Krijgszuchtige taal in Italië Italiaansch schip in de Dardanellen gezonken Muggen alarmdienst van de R.N.A.C. Betrekkingen voor werklooze onderwijzers Hittegolf in de Vereenigde Staten Hofelstaking in Frankrijk blijft dreigen Wieringer Wielerbaan De kerkstrijd in Duitschland Autobotsing in den mist Geneeskrachtige petroleum Uit onze Omgeving In de afgeloopen dagen hebben op verscheidene plaatsen in Nederland vrij hevige branden gewoed, waar door te zamen drie perceelen en eeni- ge machines uit een wattenfabriek vernield werden. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Felle brand te Oss. Bakkerij met den grond gelijk gemaakt. Gisteravond omstreeks zeven uur is brand ontstaan in de bakkerij van de firma J. van Lier van den Akker in de Ridderstraat te Oss. De bewoners werden door buren ge waarschuwd, dat er vlammen uit liet dak van de naast het woonhuis liggende bak kerij sloegen. Het vuur was op de bovenverdieping van de bakkerij ontstaan en plantte zich naar beneden voort. Spoedig stond de heele bak kerij in lichter laaie. De brandweer uit Oss was inmiddels gearriveerd. Zij heeft het woonhuis weten te sparen, doch de aan den anderen kant van de bakkerij gelegen voor raadschuur, waarin een hoeveelheid meel was opgeslagen, werd door het vuur ver teerd, evenals de bakkerij zelf, welke een jaar geleden is gebouwd. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade is aanzienlijk, zij wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Rookwolken od 't eiland Pam pus. Onvoorzichtige pick- nickers. Zeilers die de Oranjesluizen binnenvoeren, meldden gisterenmiddag, dat op het eiland Pampus groote rookwolken opstegen. Of schoon er op het eiland zeer weinig te ver branden is sinds eenige jaren immers zijn de laatste bewoners vertrokken en zijn de woonhuizen gesloöpt, zoodat alleen het oude fort nog is overgebleven is toch de Jan van der Heyden, onder commando van hoofdbrandmeester Schuitemaker, uitgo^a ren. Het oleek, dat het gras van de wallen van het fort, vermoedelijk tengevolge van onvoorzichtigheid van picknickers, vlam ge vat en over een lengte van eenige tientallen meters was verbrand. Bij aankomst van de brandweer, was het vuur reeds gedoofd. Vrouw en kind met moeite uit het brandende perceel gered. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Rossum (Gld.) een felle brand uitge broken in het woonhuis met winkel van den heer H. van Beers. Te ongeveer half twee werd de brand ont dekt en het vuur had toen reeds zoo snel om zich heen gegrepen, dat de vrouw van den heer van B., die alleen met haar jongste kind thuis was, slechts met groote moeite gered kon worden, door het huis door een klein koepelraam te verlaten. Het geheele pand brandde af. De brandweer kon met moeite de belen dende woonhuizen behouden. De vrouw van den heer van B. liep eenige brandwonden op. De schade wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. Do oorzaak van den brand is onbekend. Slechts een paar vonken Woonhuis te Zuidlaren in de asch gelegd. Zaterdagavond is brand ontstaan in de woning met aangrenzende schuur van de familie F. Jager te Schuilingsoord, ge meente Zuidlaren. Het vuur moet zijn begonnen, doordat een knecht, die in de schuur werkzaamheden verrichtte men was juist bezig den hooioogst binnen te halen bij het aanste ken van een pijp tabak vonken heeft laten vallen, ten gevolge waarvan in een mini mum van tijd alles in lichter laai stond. Ook het aangrenzende woonhuis werd door bet vuur aangetast. Met man en macht werd aangevangen den inboedel in veiligheid te brengen, hetgeen gedeeltelijk gelakte. De brandweer uit Zuidlaren kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. Woning en schuur zijn een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. Machines in wattenfabriek door het vuur vernield. Zaterdagmiddag te ongeveer half drie is brand uitgebroken in de voorbewerkingsaf- deeling van de N.V. Utermohlen's Verband- wattenfabriek te Vaassen. Het vuur vond in de groote boeveelheden opgeslagen ver- bandstoffen een gretig voedsel, zoodat bin nen korten tijd vrijwel de geheele linker zijde van het hoofdgebouw in lichter laaie stond De brandweer van Vaassen en Epe waren met groot materiaal aanwezig, ter wijl na eenigen tijd ook de Apeldoornsche brandweer, die in de nabijheid een oefening had, op het terrein van den brand arriveer de.- Het blusschingswerk werd bemoeilijkt door de groote rookontwikkeling en nam verschillende uren in beslag. Enkele machines zijn vernield, doch het werk ondervind hiervan geen ernstige stag natie. Truck met trailer veroorzaakt he vige autobolsing bij N aarden. Gecompliceerd ongeval loopt nog goed af. Verkeersmisda- diger rijdt door. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vijf zijn op den Rijksstraatweg bij Naaiden, ter hoogte van het tuindorp Keverdijk, door het onver antwoordelijk rijden van een be stuurder van een truck met trailer twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Op dit tijdstip reden op dit weggedeelte, dat voor slechts tweebanig verkeer is in gericht, enkele auto's uit de richting Am sterdam achter elkaar, terwijl uit de rich ting Amersfoort twee auto's naderden met een snelheid van ongeveer zestig K.M.. Tus- schen beide file's door schoot plotseling, met een vaart van tachtig K.M., een truck met trailer. Teneinde een aanrijding tevoorko- men, remde de bestuurder vand en eersten, uit de richting Amersfoort komenden wa gen scherp. De bestuurder van de achter hem rijdende auto was hierop niet verdacht en wierp, om niet op zijn voorrijder in te rijden, het stuur naar links om. De truck met trailer schoot er nog tusschenuit, maar '11 uit Amsterdam komende wagen werd tengevolge van de manoeuvre gegrepen en lo- taal vernield. De inzittenden, de hr. en mevr. F. uit Amsterdam, werden met een andere auto terstond naar Amsterdam teruggebracht. De po litie heeft hen niet kunnen hooren en is niet bekend met hun toestand. De bestuurder van den aanrijdenden wa gen, de 65-jarige heer J. D. H. uit Amster dam liep een wonde in de hals op, de naast hein zittende dame, de 64-jarige E. de L., eveneens uit Amsterdam, kreeg een won de aan het voorhoofd en boven hot rechter oog. Na verbonden te zijn, konden beiden huns weegs gaan. De truck met trailer, die de oorzaak van alle ellende was, is met onverminderde vaart doorgereden. Het nummer is slechts gedeeltelijk bekend. Wanneer wolken van kleine groene mug gen de Afsluitdijk als hun domein hebben uitgekozen, en döor hun enorm aantal, groo te moeilijkheden aan het verkeer berokke nen, geven vele automobilisten en motorrij ders er den voorkeur aan hun route van het westen der lands naar het noorden en omgekeerd in plaats van over den Afsluit dijk te kiezen, over den Zuiderzeestraatweg langs Nijkerk en Zwolle. Teneinde de weggebruikers in de gelegen heid te stellen tijdig hun keuze tusschen de ze twee routes te kunnen doen, heeft de K.N.A.C. een telefonische inlichtingendienst in het leven geroepen, waardoor men aan de ondervolgende kantoren van de K.N.A.C. recente berichten kan ontvangen of al dan niet op den Afsluitdijk de strijd met de muggen moet worden aangebonden. Secretariaat van de K.N.A.C., Lange Vij verberg 10, 's Gravenhage, tel. 115674 (Inter communaal tel. QQ). Bijaktnoor K.N.A.C., Weteringschans 120, Amsterdam, tel. 34684. Agentschap K.N.A.C., Verkeershuis, Sta tionsplein, Leeuwarden, tel. 4002. Gelegenheid tot plaatsing overheidsdienst. 1 n De mannelijke Nederlanders, die in het bezit van de akte van bekwaamheid als on derwijzer, bedoeld in artikel 77a der wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127) en die deze akte hebben behaald vóór 1 April 1937, zullen voor zoover zij niet als onderwijzer in vasten dienst zijn geplaatst of,geplaatst geweest en zij den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, doch hun 36e le vensjaar nog niet zijn ingegaan, desge- wenscht zooveel doenlijk in voor hen ge schikte betrekkingen in overheidsdienst buiten het onderwijs worden geplaatst. Een regeling dienaangaande, geldende voor de plaatsing in dienst van het Rijk, zal dezer dagen in de Nederlandsche Staats courant worden bekend gemaakt. De besturen van provinciën en gemeenten worden uitgenoodigd op overeenkomstige wijze te handelen. Degenen, die van deze regeling gebruik zouden wenschen te maken, kunnen zich uitsluitend schriftelijk wenden tot den Di recteur van het Centraal Capitulantenbu- roau te 's-Gravcnhagc, Huamweg 3. Twee wagens zwaar beschadigd. Tengevolge van den zwaren mist heeft hedennacht te ongeveer twee uur op den Haarlemmerweg te Amsterdam, nabij de kruising Halfweg, een botsing plaats ge had tusschen twee personen-auto's waar van de bestuurders beidon uit Amsterdam afkomstig waren. Liep het ongeval voor de ze bestuurders en de inzittenden tamelijk goed af, daar slechts een van de passagiers een dame, lichte schaafwonden bekwam, met de voertuigen was dit niet het geval. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De auto welke uit de richting Amsterdam kwam kantelde en kwam dwars over den weg te liggen, terwijl ook de andere auto deerlijk werd gehavend. Beide voertuigen zijn door de politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg wegge sleept. Aan de oevers van het riviertje Naftalanka in Azerbeidsjan (Sovjet-Rusland), verkrijgt men reeds sinds langen tijd een genees krachtige petroleum, die bij de volkeren uit het Oosten zeer bekend is en geliefd. De industrieele waarde van deze petroleum is gelijk nul, men kan er noch benzine, brand stof of parafine uit verkrijgen. Daarentegen zijn de geneeskrachtige kwaliteiten inder daad zeer belangrijk. Deze petroleum is zeer heilzaam bij de behandeling van rheumati- sche en besmettelijke ziekten, evenals die ziekten, die liet zenuwstelsel beinvloeden, zooals ischias, vrouwenziekten, zenuwziekten aderverkalking, huidziekten, enz. De petro leum uit de Naftalanka bevordert de stofwis seling en beeft uitwerking op de samenstel ling van het bloed. Reeds sinds 1931 bestaat bij deze petroleumbron een gezondheidsbad. FRANKRIJK EN ENGELAND MOETEN WORDEN UITGE DAAGD. Een zeer merkwaardig artikel is versche nen in de „Regime Fascista", welk orgaan te Cremona verschijnt en onder leiding staat van Itoberto Farinacci. Het artikel is van Robcrto Farinacci zelf. Het heeft betrekking op de houding, „welke Italië moet aannemen jegens Engeland en Frankrijk". Farinacci eischt, „dat de relaties met Londen en Parijs verbroken worden en dat bij het eerste het bes te incident krachtige represailles ge nomen worden tegen de regeering van Valencia; represailles, die het karakter moeten hebben van een uitdaging aan Frankrijk en Enge land. De schrijver besluit met de meening uit te spreken, dat oorlog de gewenschte oplossing zou zijn van de huidige spanning Ia gezaghebbende italiaansche kringen verzekert men, dat het artikel van Robcrto Farinacci, slechts de persoonlijke mededèe- ling weergeeft van den schrijver. Men wijst erop, dat de officieuze Italiaansche bladen juist de gematigde houding der regeering goedkeuren en men voegt eraan toe, dat de uitdrukking van deze verschillende mee rlingen een bewijs is van de vrijheid, welke de Italiaansche pers geniet. Havas wijst er intusschen op, dat Fari nacci niet enkel journalist is; de ex-secre taris van de fascistische partij heeft meer clan gewonen invloed, niet enkel te Cremo na, maar op de geheele extremistische rich ting van Italië. Bovendien is hij lid van den grooten fas- cistischen raad, wiens taak het juist is de directieven vast te stelen van Italië's bui tenlandsche politiek. Botsing onder geheimzinnige omstandigheden. Niet de Spaansche tankboot „Magallancs", zooals aanvankelijk was gemeld, doch het Italiaansche s.s. „Capo Pino" blijkt hij de botsing in de Dardanellen vergaan te zijn. .Het officieuze Italiaansche Stefani-agent- schap oppert in dit verband zelfs het ver moeden dat de botsing opzettelijk door de tankboot veroorzaakt is die aldus Stcfani niet de Spaansche Magallanes" doch in werkelijkheid de Russische tankboot „Sklins- ky" is geweest. Op het oogenblik van de aanvaring hing er geen mist. Niettemin liep de tankboot met volle kracht op de „Capo Pino", waar door een enorme scheur in den wand van het Italiaansche schip ontstond. De „Capo Pino" zette onmiddellijk koers naar den wal, doch de kapitein kon niet verhinderen, dat zijn schip volliep en zonk, nadat alle opvarenden door de tankboot aan boord wa ren genomen. De Turkscne autoriteiten hebben een nauw keurig onderzoek ingesteld naar de omstan digheden, waaronder de hotsing heeft plaats gevonden. In afwachting van het resultaat dezer enquête, is de gezagvoerder der tank boot in verzekerde bewaring gesteld. In verband met het thans gebeurde herin nert. men er aan. (aldus Stefani) dat drie maanden geleden aan het Italiaansche s.s. „Capo Artna", eveneens toebehoorende aan de Compagnie Genovesi di Navigazione, bij na hetzelfde ongeluk overkomen is. Toen de .C.apo Arma" op 31 Maart in de Darda nellen voer, versperde haar zonder eenige noodzaakt een Spaansche tankboot uit Va lencia zoo onverhoeds den weg, dat de ma chines van den Italiaan plotseling moesten worden stopgezet en het schip een gevaarlij ke manoeuvre moest volvoeren, wilde het niet stranden. De analogie tusschen deze beide incidenten doet veronderstellen, be sluip het officieuze agentschap, dat de roo- den uit Valencia een vooropgezet plan uit voeren. Nader meldt men uit Ankara; Het onderzoek der lurksche autoriteiten heeft uitgewezen, dat de ernstige aanvaring in de Dardanellen, waarbij een Italiaansch vrachtschip aangevaren was door een Spaansch regeeringsschip, zoodat eerstge noemd schip zonk, dóór mist ontstaan is. Te Ankara verwacht men derhalve d.d. Ita liaansche regeering de veronderstelling dat het hier ging om een „provocatie van den kant van Valencia" zal laten varen. Ttegen brengt verkoeling. De hittegolf, die gedurende vier dagen in het middenwesten der Vereenigde Staten heeft geheerscht, heeft volgens Un. Press 82 menschenlevens gevergd; 41 hunner ver dronken toen zij in rivieren en meren ver koeling zochten. In verscheidene staten van 't middenwes ten is Zaterdag regen gevallen, die eenige koelte bracht, maar het is nog niet zeker of de hitteperiode daarmede definitief ge ëindigd is. In tien andere staten van Noord-Amerika blijft de temperatuur stijgen AMELIA EARHART TE PORT DARWIN Na uit Koepang te zijn vertrokken, is Atnelia Earhart in 3Vü uur te Timorzee overgestoken en om 3.03 uur hedenmorgen iBiitsche zomertijd) te Port Darwin geland. Het levensmiddelenbedrijf soli dair. Ondanks de bemoeiingen van Chautemps, die oorspronkelijk wel succes schenen e hebben, ziet het er toch naar uit dat brank- rijk aan den vooravond staat van een dei meest ingrijpende stakingen, welke maai denkbaar zijn, 11.1. een sluiting van alle ho tels over het geheele land. Het zijn hier niet de kelners en verder personeel, die er de brui aan geven, maai de eigenaars zelf, die zich door de komen de invoering van de 40-urige werkweek vooi zulke geweldige lasten en moeilijkheden ge plaatst zien, dat zij van meening zijn hun inrichtingen niet langer met eenige kans op winst te kunnen exploiteeren. Een telegram uit Parijs meldt, dat het co mité van actie in het hotelbedrijf heeft be sloten tot sluiting van de hotels, cafés, res taurants en tapperijen in geheel 1' rankrijk. De patroonsbonden zullen daartoe nauw keurige instructies ontvangen. Ook moeilijkheden in het vensmiddelenbedrijf. le- De commissie uit het levensmiddelenbe drijf te Parijs en in het departement van de Seine, welk bedrijf 500.000 personen om vat, heeft de door de nationale organisatie van hoteliers, restaurateurs en koffiehuis- houders genomen besluiten goedgekeurd en in een algemeene vergadering bepaald, dat zij haar eischen aan de regeering zal voor leggen. Bij alle bandelaren in het levens middelenbedrijf zal er op worden aange drongen Zaterdag 3 Juli de zaken te slui ten. Het hotel-personeel verlangt in voering van de veertigurige werkweek. De bond van personeel van bet hotel- café" en restaurantbedrijf heeft een communiqué gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de veertigurige werkweek in bet hotelbedrijf door rouleering moet worden toegepast, zoodat er geen roden is de bedrijven te sluiten. De bond spoort bet hotelpersoneel aan de invoering van de veertig urigc werk week met ingang van beden te eischen. Klink slaat Van Scheijndel in de achtervolging. Teleurstel lend rijden van Pijnenburg, Wals, Slaats en Pellenaars. Geef ons maar renners zonder naam. De wedstrijden, welke gisteren op de Wie lerbaan gehouden zijn, werden door een groot aantal personen bezocht. Do uitslagen laten wij hieronder volgent Wedstrijd 110. 1: Omnium voor profs en onafhankelijken, bestaande uit: a. sprint- series over 3 ronden; b. klassementwedstrijd over 20 ronden. Van den sprint was de uitslag: le rit: no. 1 Boeyen, pt., 13 1/5; no. 2 Wals 1 punt. 2e rit: no. 1 Pijnenburg, 12 2/5, 2 pt.; no. 2. .Siaats 1 p. Het baanrecord stond op naam van J. Kreijger in 12 2/5 sec., zoodat nu den Pijn hiermee gelijk staat. Wedstrijd no. 2: Afvalrace voor Nieuwe lingen en Amateurs. Winnaar J. Kreijger in 5 min. 40 22/5 sec; no. 2 Eenhoorn, Alk maar, no. 3 Baartman. no. 4 Deykers. Een tijdrace tusschen LeijenaarsMoer kerk, werd ingelasrht, waarvan de uitslag was: no. 1 Leijenaars 12 4/5 sec., no. 2 Moer kerk 14 sec. Wedstrijd no. 3. Omnium: 3e rit no. 1 Pij nenburg 12 4/5 sec.. 2 pt.; no. 2 Wals 1 pt.; 4e rit, no. 1 v. d. Broek, 12 4/5 sec, 2 pt., no. 2 Boeijen 1 pt. Op verzoek werd een persoonlijke achter volging gereden door Slaats en Pellenaars, over 15 ronden. Het is Pellenaars die het verliest, met een verschil van 30 meter. Wedstrijd 110. 5, Omnium: 5e rit, 1 Wals 13 3/5 sec., 2 p„ 110. 2. v. d. Broek 1 pt 6e rit no. 1 Pijnenburg 13 2/5 sec., 2 pt.; no. 2 Boeyen 1 pt. Totaal uitslag der 6e rit: Pijnenburg 6 pt., Boeyen, Wals en v. d. Broek ieder 4 pt. Wedstrijd no. 6. Persoonlijke achtervolging tusschen van Scheijndel—Klink over 25 ron den. Klink is de winnaar, na 21 ronden rij den heeft hij van Scheijndel gepasseerd in een tijd van 5 min. 37.8 sec. Bravo, Klink. Wedstrijd 110. 7. Omnium klassementwed strijd over 30 ronden, 3 klassementen. Uitslag lc klassement: v. d. Broek, 4 p.; Wals 3 p„ Boeijen 2 p., Pijnenburg 1 p. 2e klassement: v. d. Broek 4 p., Wals 3 p., Pijnenburg 2 p., Boeijen 1 p. 3e klassement: Pijnenburg 4 p., Boeijen 3 p., als 2 p„ v. d. Broek was uitgeval len wegens pech. Totaal aantal punten: Wals en v. d. Broek 8 p„ Pijnenburg 7 p., Boeijen 6 p. Totale uitslag omnium: no. 1 Pijnenburg 13 p., no. 2 Wals en v. d. Broek 12 p 110 4 Boeijen 10 p. 1 Wedstrijd no. 8. Klassementrace over 30 ronden, 3 klasse menten. 1ste klassem.: Kreijger 4 p. Hege man 3 p., N. Bakker 2 p., Eenhoorn 1 n.- 2e kl.: Deykes 4 p„ Eenhoorn 3 p., Hegeman 2 p„ S. Lont 1 3e kl.: Deykes'4 pEen hoorn 3 pt., Kreijger 2 pt., S.' Lont 1 n. Totaal: 1. Deykes 8 p., 2. Eenhoorn 7 p. 3. Kreijger 6 p., 4. Hegeman 5 p. (Er werd' door 10 renners gestart). Een koppelwedstrijd met fluitconcert. De koppel wedstrijd, die toch altijd het hoofdnummer van het programma is heef thans bijna, of wo kunnen wel schrijven alle bezoekers danig teleurgesteld. Wat de bezetting van het veld aangaat, die was in orde. Het waren bijna alle renners van naam. Maar juist de prestatie's van deze renners van naam waren kinderachtig* Het was niet voor niets dat de omroeper rondschreeuwde: dat de directie en jury der wielerbaan van Pijnenburg Rede van gouwleider Wagner over de verhouding tussc^,, Kerk en Staat. Gouwleider Wagner heeft gisteren t» Fuerstenfeldbruck in Obcrbaycrn een reri„ 1-.•/>« Jn uoi'hniirlinir inccnkA^ per: jje riiiuiatci vw,. '"V! v«.vyv,inCid fg moeien conslateeren, dat op het oogenbljk slechts een macht bestaat, welke zich rucrsieiuei.iui - ">-» reqg gehouden over de verhouding tusschen kerk en slaat. Deze rede werd door 13.000 perso. nen aangehoord. De minister zeide o.a. met droefheid -1otonrnn dat nn lint nnn„. moeten nm vjj» uugenDli slechts een macht bestaat, welke zich hin derend in het leven van het volk merkbaar maakt, n.I. de kerken. Spreker vermaande de kerken zich in het geheel te voegen en mede te werken aan de oplossing van vraagstukken van dezen tijd, Het volk verlangt niet naar een „kulturkampf", het is in den diep- sten grond godsdienstig, doch het wil hierover niet strijden, doch le ven in den geest van den almachti- gen God. Spreker wees vervolgens op de valsche berichten over kerkvervolging. De Slaat helpt de kerken bij het innen van kerkelijke belastingen. Alleen in Beieren kregen de 'ka tholieke en protestantsrhe kerken in 1936 26 millioen aan kerkelijke belasting, tien mil- lioen meer dan in 1934, terwijl de kerken bovendien van 1933 tot nu toe van den staat 140 millioen mark kregen. De salarissen van de geestelijkheid komen van den Staat. De aartsbisschop van München ontvangt jaarlijks 29.000 mark, de aartsbisschop van Hamberg 21.500 mark en de zes overige bis schoppen in Beieren ontvangen elk 14500 mark 'sjaars. De Lutersche bisschop ont vangt jaarlijks een salaris van 21.000 mark van den staat. Wagner zeide, dat in de gegeven omstah- digheden de Slaat geen vrijwillige giften meer aan de kerken kan geven, indien de kerken hun houding niet wijzigen. Hij hoop te evenwel, dat de kerken tot bezinning zul len komen en zullen tcrugkoeren tot de volksgemeenschap. Wals, Slaals en Pellenaars iets be ters verwacht had, dan kinderach tig rijden en het liicrop volgende geweldige applaus hcleekende toch zeker ook iets. Het vele uitfluiten was nu juist niet sportief, maar.,, de prestaties waren er ook naar. Het le klassement werd uitgesteld wegens de jacht; 2e had tot uitslag: Pijnenburg VVals 4 pt., SlaatsPellenaars 3 p., Klink —Boeijen 2 pt., v. Scheijndelv. d. Broek 1 p., tijd 12.2 sec., hiermede is tevens een nieuw baanrecord gevestigd op naam van Wals. 3e klassement Pijnenburg—Wals 4 p., SlaalsPellenaars 3 p., Klink—Boeijen 2 p., v. Scbijndelv. d. Broek 1 p. 4e klassement KlinkBoeven 4 pnt.; Pij nenburg—Wals 3 pnt.; SlaatsPellenaars 2 pnt.; MoerkerkLeyonnjjars I pnt. 5e klassement MoerkerkLeyonnaars 8 pnt.; PijnenburgWals 6 pnt.; Klink Boey en 4 pnt.; Slaats—Pellenaars 2 pnt. Er werd fel gereden en vele uitlooppogin gen waren vruchteloos het gelukte echter v. MecrschaertMiddelkamp 5 keer een ronde te nemen, v. Scbijndelv. d. Broek 4 keer, KlinkEfoeyen 2 keer, Moerkerk— Leyennaers 1 keer. En de renners van naam Pijnenburg Wals en Slaats—Pelle naars konden ieder 1 ronde uitloopen. Totale uitslag: 1 v. MecrschaertMiddel kamp 0 pnt.; 2 op 1 ronde v. Scheijndel—v. d. Broek met 2 pnt.: 3 op 2 ronden Klink— Boeyen met 12 pnt.; 4 op 4 ronden Pijnen burgWals 17 punten; 5 op .4 ronden SlaatsPellenaars 10 punten; 6 op 4 ron den MoerkerkLeyennaars 9 punten. Totale tijd 1 uur 50 minuten. 1 Door het vele fluiten was de einduitslag slecht verstaanbaar onder het concert der fluitisten verlieten de bezoekers (de meeste mopperend: „Geef ons maar renners zonder naam) de baan. Deze middag had zoo mooi kunnen zijn; jammer dat dit niet het geval was. ANNA PAULOWM Bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen. Mevr. Keijzer, voorz. van de afd. van bo- vengenoemden bond, deed, na opening van de in Voorburg gehouden vergadering, °P verzoek de volgende mededeeling. De NT®P- Herv. Kerk verkeert in moeilijke financier'" omstandigheden. Daarom is het plan geop- perd '11 funcy-fair te houden en een hand- werktentoonstelling, waarvan de baten zou- den komen aan de kerk. De dames werden verzocht iets te maken voor de daar te hou den verloting. Uit het jaaroverzicht van mevr. Baken van (Ier Waal noteerden we, dat bet leden tal is gestegen tot. 112, terwijl 6 donatrices de vereeniging steunen. Do rekening over het afgeloopen boekja® sloot met een batig saldo 1 34.7114. In de pauze werd door den heer N. b] kers een demonstratie gegeven met den bi sema-k lop-vibrator. der Waal en - vv. uumca uaivuii-vttu uw an der GoesWesscl bij acclamatie tot stuurslid waren herkozen, werden dc dam Kaan—Kok en Wilms-Geerligs aange^_ ■wiau-nun en wilms—ueerngs »a' zen de vacatures Lovink—Zijp en Waihoei- Van Etteren te vervullen. nf Besloten werd een tocht te maken n» den Beemster, om daar, op uitnQOdig va„n. die afd. het feest ter viering van .12.)-,jarig bestaan der droogmakerij, DU wonen. Hierna sluiting. BREEZAND. jn. Zondagavond gaf de muziek vereenig, „Concordia" haar eersto zomeravond-col rnstig» in de muziektent. Tot ergenis van de werkelijk 011 'Vf7ut luisteraars was liet in de omgeving,.0^ zij de, „lieve" jeugd, vaak zeer rumoerig- hopen, ook voor de vereeniging Conco dat. van een volgend concert inderdaa noten kan worden. Zon dat met me. n0|i- king van liet goedwillende publiek, de R fl tie en een harlig woordje in de scl1 niet te bereiken zijn?

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2