Voorrangswegen vóór' Mijnramp in Engeland Koning Leopold spreekt wijze woorden Verkeerskerfstok Mei 1937 SPORT Vanaf morgen Amoer-eilanden worden ontruimd Holland-Amerikalijn bestelt drie schepen Voetbal Predikbeurten* Eerbied voor de wef gevraagd Uit onze omgeving iMARKTBËRICHTENlkS Morgen, Zondag 4 Juli 1937, is het een belangrijke dag in de geschie denis ^an het Nederlandsche ver keer! Op dien datum zal, nadat het in April opengestelde gedeelte van Rijksweg no. 12 en eenige wegen van de provincie Groningen reeds tevoren tot voorrangswegen waren aangewezen, een belangrijk deel van het Rijkswegennet over geheel Nederland tot voorrangsweg zijn bevorderd. De weggebruikers op een gewonen weg die een voorrangsweg naderen en dat zien ze aan den witten driehoek met roo- den rand, welke, met de punt naar beneden op korten afstand vóór het ontmoetings punt is opgesteld moeten voorrang ver- leenen zoowel aan het voor hen van rechts als het van links komende verkeer. Omgekeerd kan de rijder op den voor rangsweg aan de oranje koppen van de afstandspaaltjes, of aan het vierkante, op de punt geplaatste bord met witten rand zien dat hij zich op zoo n weg bevindt en dat hij voorrang heeft boven het verkeer uit de zijwegen. Wanneer de voorrang eindigt wordt dit aangegeven met het driehoekige algemeen gevaar teeken »met daaronder het bordje „einde voorrang' al of niet met vermelding van den afstand, waarop de voorrang ein digt. Geen onbegrensd recht van door rijden. Speciaal vestigt de A.N.W.B. er nog eens den nadruk op dat bij wegkruisingen toch ook de bestuurder die voorrang heeft nim mer ontheven is van de verplichting om een zoodanige voorzichtigheid in acht te nemen dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer door hem niet worden belemmerd of in gevaar gebracht. Ook de nieuwe voor- rangsregling geeft dus ook geen onbegrensd recht van doorrijden en ook hier blijft de volle verantwoordelijkheid op iederen be stuurder rusten. Verder is het goed er hier nog even op te wijzen, dat bij wegkruisingen waarbij de eene weg een verharden weg is en de an dere een onverharde, de verharde weg al tijd voorrangsweg is. Een soortgelijke bepaling heeft betrek king op de rijwielpaden; wanneer name lijk een wielrijder zich bevindt op een rij wielpad dat geen deel uitmaakt vap een verharden weg en h'j nadert een verharden weg. dan moet hij voor het verkeer daarop uitbeide richtingen den rioordgang vrijlaten. En aangezien ook de wielrijder op een aan liggend riiwielpad geen voo'-""" heeft voor het verkeer op de hoofdrijbaan, moet een wielrijder onder alle omstandigheden voor rang verleenen aan het verkeer op den rij- weg. De A.N.W.B. doet een beroep op de mede werking van alle weggebruikers om vanaf het eerste oogenblik zorgvuldig acht te slaan op de aanduidingen nabij wegkrui singen en door groote omzichtigheid zorg te dragen dat van den aanvang af de in voering van de voorrangswegen zoowel wat betreft een vlotte afwikkeling van het ver keer als wat de verkeersveiligheid aangaat, volledig aan haar doel beantwoordt. In een toespraak tot de leiders der oud-strijdersvereenigingen die in zijn paleis te Brussel werden ontvangen, heeft koning Leopold, volgens Belga, o.m. gezegd: Op 23 Juni heb ik audiëntie ver leend aan burgers, die gebruik heb ben gemaakt van het recht van pe titie, dat de grondwet iederen Belg toestaat, en die zich aanmeldden als woordvoerders van een groep oud- Strijders. Ik heb beloofd, hun verzoek te zul len bestudeeren. Tot de vragen, die tot mij werden gericht, behoorde er één, welke beoogde een volksstem ming te doen houden over de am nestiewet. Dit verzoek kon niet worden in gewilligd, daar de grondwet het prin cipe van het referendum niet er kent. gen waken, dat overwegingen, welke vreemd zijn aan die van het recht en de nationale waardigheid, een voorrang zouden kunnen hebben, welke met het geweten des lands in botsing zou komen. Evenzeer is het naar mijn meening onjuist aldus de koning, indien men door scrupu les, welke te eerbiedigen zijn, maar die zeer zeker het resultaat zijn van misvattin gen, aan de amnestiewet het karakter van een aanslag op de waardigheid van het land en de eer van de oorlogshelden zou toe kennen. Wat men ook de kwestie der amnestie moge denken, deze waardigheid en die eer blijven, ik bevestig het u categorisch, in tact. Voorts zou ik u willen spreken over wat men administratieve amnestie heeft ge noemd. In deze aangelegenheid zou ik niet kunnen toestaan, dat men na drie jaren terugkomt op beslissingen, welke men op initiatief van mijn vader heeft genomen. Mijn regeering is vastbesloten, nooit van deze gedragslijn af te wijken. Ik twijfel er niet aan, mijne heeren, dat gij u steeds ter hare zult nemen een vrije uiting van de gevoelens der oud-strijders te leiden in discipline en met een nauwge zette eerbiediging van het gezag, de wetten en de verordeningen, waaraan alle burgers des lands zijn onderworpen. De dienst van het vaderland moet het doel blijven van uw collectieve actie. Meer dan ooit heeft België behoefte aan eenheid en binnenlandschen vrede. Maakt van uw prestige van oud-strijder gebruik om dezen vrede te doen heerschen en de nationale een heid te bevestigen. Reeds eenmaal hebt gij het land gered. Nu hebt gij opnieuw een rol ten behoeve van het vaderland te vervullen. Ik verzoek u, om slechts daar uw aandacht op te vestigen. Op die manier zult gij be antwoorden aan de bedoelingen van hem, die in den oorlog uw groote leider is ge weest. KONING LEOPOLD. Wat de andere verzoeken betreft, kan ik, aldus de koning, op voorbeeld van mijn voorgangers, dezen slechts de procedure voorbehouden, welke berust op de beginselen der grondwet. Er kan dus geen sprake van zijn, de ka mers te Qntbinden, of het aftreden der regee ring te eischen. De constitutioncele souverein moet zich bij de uitoefening van zijn functies er slechts toe bepalen, zich door zijn raadgevingen den tolk te maken van de heiligste wenschcn en belangen des lands. Toch mag de thans in het land heerschende opschudding niet wor den miskend, maar het is van belang dat deze zich openbaart in orde en wettigheid. Bij deze beperkingen denkt niemand er aan den oud-strijders het recht te ontzeg gen, hun gevoelens tot uitdrukking te bren gen. Wanneer het er op aankomt, de tradities van eer en loyaliteit te verdedigen, kunnen deze gevoelens niet nalaten de ernstige aan dacht te boeien van den koning en de volks- vert egen woord i gi ng. Ik zal er in de mate der volmachten, welke mij door de grondwet worden toegekend, te- In een communiqué van het Russische Volkscommissariaat van Buitenlandsche Za- kenwordt medegedeeld, dat het Commissa riaat van Defensie nog vandaag opdracht heeft gegeven tot ontruiming van de eilan den Bolsjoi en Sennoefa, zulks naar aanlei ding van de tusschen Litwinof en Sjigemit- soe gevoerde besprekingen. 27 doodeu bij brand in steenko lenmijn te Stoke-on-Trent. Gistermorgen is in een steenkolen mijn bij Stoke-on-Trent brand uit gebroken, nadat zich twee ontplof fingen hadden voorgedaan. Door de tweede ontploffing werden leden van personeel en directie en redders getroffen. Men vreest, dat er tien tallen dooden te betreuren zijn. Nader wordt gemeld: De brand heeft den uitgang van een schacht afgesloten waarin zich een nog onbekend aantal mijnwerkers moet bevinden. Er zijn vijf lijken naar bo ven gebracht en dertien gewonden waarvan er een op weg naar het ziekenhuis overle den is. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceert de volgen de (voorloopige) gegevens over de in de maand Mei plaats ge had hebbende ernstige verkeers ongevallen. In de 7 groote steden werden totaal 9 personen gedood, in de overige gemeenten 52, hetgeen voor Nederland een totaal aan tal dooden geeft van 61. Ernstig gewond werden in de 7 groote steden 245 personen, in de overige gemeenten 201; te za- men 446 zwaar gewonden. De 7 groote steden zijn die met meer dan 100.000 inwoners, t.w. Amsterdam. Rotterdam, 's-Gra- venhage, Utrecht, Haarlem, Gro ningen en Eindhoven. Directeur onder de slachtoffers. Er waren op het oogenblik der ontplof fing ongeveer 200 mijnwerkers aan den ar beid van welke er definitief 140 de kooien hebben kunnen bereiken. Onder de slacht offers is een der directeuren van de mijn en een inspecteur dien hij juist rondleidde om de veiligheidsmaatregelen te demonstreeren De oorzaak van den brand is nog volkomen onbekend. Toen de brand uitbrak, haastten de mijnwerkers zich naar den uit gang. Door de eerste ontploffing kwamen drie arbeiders om het le ven. Een reddingsbrigade daalde af en terwijl de gewonden geholpen werden, deed zich de tweede, veel heviger ontploffing voor, waardoor vier menschen op slag gedood wer den. Gisteren te 8 uur zijn de lijken van 17 vermisten gevonden en nog slechts 3 of 4 mijnwerkers worden vermist. De mijnin- spectie heeft last gegeven het gedeelte van de mijn waar de brand nog woedt, onder water te zetten, omdat er geen mogelijkheid bestaat dat daar nog iemand in leven kan zijn. Officieel werd 's avonds bekend gemaakt dat het aantal dooden 27 bedraagt. Boven dien bevinden zich nog negen gewonden in de ziekenhuizen. Bouw in Denemarken. Rotterdam, 3 Juli. De directie van de HollandAmerika-lijn deelt mede, dat ge contracteerd is met de Odense Staalskib- vaerft Ved A. P. Möller, Odense, Denemar ken, voor den bouw van twee motorvracht schepen van ca. 10.000 ton draagvermogen. Levering najaar 1939. Verder voor een vracht-passagiersschip, duplicaat van het zich bij de Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam in aanbouw bevindende m.s. „Noordam", met de N.V. WiltonFijenoord (Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf) Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw Fijenoord), Schiedam, voor levering December 1938. In verband hiermede werden onderhands 2 millioen gulden nieuwe andeelen ge plaatst tot den koers van 118 pet. netto, recht gevend op het halve dividend over 1937, de nieuwe aandeelen hebben dezelfde rechten als de oude, doch zijn geblokkeerd tot na de algemeene vergadering der maat schappij, waarin de balans over 1937 wordt vastgesteld echter uiterlijk tot einde Maart 1938. Met deze uitgifte acht de maatschappij haar kapitaalbehoefte voor haar tegenwoor dig bouw-programma gedekt. Voor de Huisvrouw. GRATIS BREIPATRONEN. Het doet ons genoegen, dat wij onze leze ressen iets heel prettigs kunnen mededee- len, waarvan zij vaak kunnen profiteeren. Want telkens, wanneer zij nu een pakje Lux koopen, bevat dit een leuke verrassing! En een heel practische en welkome verrassing, n.1. een breipatroon, dat speciaal voor de fabrikanten van Lux is ontworpen. Het zijn alle origineele Parijsche modellen, deze Lux breipatronen. De eene keer vindt u een mo del voor een aardig riamesjasje, en een an dere keer weer een patroon voor leuke ba- by-wollctjes of een theemuts. De modellen zijn alle zoo aardig, dat wij onze lezeressen hier gaarne op attent maken. HET EINDE NADERT. De eindstand van de competitie om het kampioenschap van den N.H.V.B. luidt: Z.F.C. 4 6 4 2 0 18—8 10 Wieringerwaard 6 3 1 2 22—12 7 Hollandia 3 6 2 0 4 11—22 4 O.S.V. 4 6 1 1 4 13—22 3 De promotiecompetitie om twee plaatsen in 1D is besloten met een ongedachte 5—4 zege van J.V.C. op Succes 2. Het herstel van de Julianadorpers kwam echter te laat. Suc ces 2 en H.R.C. 5 promoveeren naar 1D; J.V.C. keert terug bij de tweede klassers. Zondag is uitgemaakt dat Flevo de laatste plaats in IC niet meer verlaten kan. Thans zal de club van Van Vegten het op moeten nemen tegen Sporters en Schagcn 2 om haai plaats in IC te verdedigen. GOUDEN KRUIS. Aan de Zaan is de finalist thans ook be kend; het is Z.F.C. 5, dat op eigen veld Wa tervogels 2 ontmoet. In Hoorn wordt de an dere demi-finale SportersBergen ver speeld. JUNIORENDAG. Naast een adspirantendag: organiseert de N.H.V.B. ook sedert enkele jaren een jünio- rendag. Hier is het niet de quantiteit jon gens, neen, hier is het de kwaliteit van het spel dat velen zal doen optrekken naar de terreinen van de Alkm. Boys te Heiloo. We mogen weer een aantal prachtige wed strijden verwachten. Er zijn 6 groepen van 4 elftallen gerangschikt, welke elk volgens het gewone systeem tot een prijzenbeslis sing komen. Groep 1. Alkm. Boys a—O.S.V. a en Hel der a—K.F.C. a. Helder krijgt het al bij zonder zwaar, want K.F.C. a is versterkt o.a. met Piet de Boer, den jongen, talentvollen midvoor van K.F.C. 1. Groep 2. Alcmaria aZ.F.C. a en Zaan dijk e— Zilvermeeuwen a. Groep 3. Alcmaria b—I.V.V. a en Purmer- steyn aZaanlandia a. Groep 4. Alkmaar aMeervogels a en Alcmaria cK.F.C. b. Groep 5. Krommenied. Boys aR.C.Z. a en Alcmaria dZ.F.C. b. fclroep 6. Alcmaria e—Zilvermeeuwen b en Alkm. Boys bHelder b. We zien dus dat Helder met 2 elftallen meedingt. Alcmaria Victrix spant echter de Kroon met 5 elftallen. Aan materiaal schijnt het de withemden niet te ontbreken. ZWEMMEN. NOG ACHTER DE SCHERMEN. Zomer is zwemtijd, maar waar blij ven jullie nou, met je wedstrijden? Dit hebben de leiders van de zwem beweging niet alleen van de aan gesloten zwemmers, maar ook van de zijde van het publiek moeten hoo- ren. Wat intusschen bewijst dat men er belang in stelt. Inderdaad wordt er druk gezwommen; er is echter, in het voorseizoen (tot half Juli) geen enkele vereeniging die het durft wa gen een wedstrijd uit te schrijven, omdat het weer nog te ongedurig is. Bovendien zijn een aantal Zondagen be paald ongeschikt in verband met zwemwed strijden en andere sportfestiviteiten in de buurt. Zondag 11 Juli bijv. houdt de Z.V. Nep- tunus te Zaandam kringkampioenschappen voor de kring Benoorden het IJ met gelegen heid tot deelname voor de kring Noordelijk Noordholland. Van de gelegenheid zich met gelijkwaardige krachten te meten en zoo mogelijk lauweren te oogsten, maken de Bruinvisschen en de Frissche Morgen ge bruik. Op 25 Juli moet de F.M. een al enkele ma len uitgestelden polowedstrijd spelen, zoo dat als eerste datum 1 Augustus in aanmer king komt. Het kringbestuur is echter druk in onderhandeling om dan toch zeker een flinken wedstrijd te houden. Voor dien dag openen zich voor de zwemsport in ons Noor den wijde perspectieven, daar men op dien datum hoopt de in aanbouw zijnde badin richting te Winkel in gebruik te nemen. Het kringbestuur van Nrdl. Nrd.-Hnlland heeft het bestuur van „De Wirg" te Winkel voorgesteld het bad met een kringwedstrijd te openen. Ongetwijfeld zou dat de meest in de lijn liggende wijze zijn om de zwemin richting te openen; Voor 15 Augustus staat 't Skarpet te Oude Niedorp op het programma. KOEGRAS JULIANADORP. Verloting van „Volksonderwijs". Donderdagavond had in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn de trek king plaats van de verloting, die gehouden is ten bate van „Volksonderwijs" De prijzen kunnen tot 15 Juli afgehaald worden in bo vengenoemde lokaliteit. De prijzen zijn ge vallen op de volgende nummers: 1009, 2601, 3571, 64, 3170, 2659, 313, 3811, 883, 3846, 3778, 3728, 2799, 317, 3530, 3951, 3354, 3596, 2518, 36, 896, 3810, 661, 795, 991, 3027, 679, 3303, 2529, 3599, 3169. 3640, 343, 2582 785, 2584, 3488, 339, 3561, 332. CALLANTSOOG Evangelisatie-samenkomsten „Ster der Hope". De avondsamenkom sten beginnen Zondag. Met verwijzing naar een in dit nummer voorkomende advertentie, verzoekt men ons de aandacht er op te vestigen, dat de avond- samenkomsten in het gebouw „Ster der Hope", Zondag a.s. aanvangen. Iederen Zondagavond, om 7.30 u., zal een dienst worden gehouden, welke als regel door Heldersche sprekers zal worden ge leid. De toegang tot deze samenkomsten is vrij. Ieder is hartelijk welkom. ANNA PAULOWNA Duivensport. Altijd Verder had bij de wedvlucht vanaf Chabris (afst. 642 k.m.) 25 duiven in con cours, die om 6.30 uur in vrijheid werden gesteld. De eerste vogel werd geconstateerd om 6 u. 13 m. 55 sec. en vloog 923 m. per mi nuut. De laatste prijswinnende vogel kwam den volgenden dag aan 1 u. 22 m. 7 sec. Prijzen behaalden; G. de Boe 1 en 5 met 36 punten; W. Blaauboer 2, 6 en 8 met 33 punten; A. Liefhebber 3 en 4 met 33 pnt.- J. J. Schenkels 7 met 6 punten. W1ERINGEN Ergerlijke practijken. Den laatsten tijd komt het nog al eens voor, dat bloemen welke op verschillende graven op de begraafplaats te Hippolytus- hoef door nabestaanden worden gebracht en later zijn weggehaald. Het is toch zeker betreurenswaardig dat er nog individuen rondloopen, welke zich aan deze practijken schuldig maken. Eergisteren werd ook een finnen vaas welke er den vorigen dag was gebracht, om bloemen in te zetten, vermist. Het ware te wenschen dat aan dit euvel een einde werd gemaakt. Kinderzang-uitvoering, Naar we vernemen, zal Zaterdagavond a.s! 10 Juli een kinderzang-uitvoering gegeven worden door het kinderkoor van onze zang- vereeniging: „Zang- en Vriendschap", dir. Jb. I. Hovenier. Gezien het groote succes van het optreden van dit koortje op een vorige uitvoering, is een bezoek aan dezen avond zeer zeker wel- hpcfpprl Zonnestraalcollecte. De gehouden Zonnestraalcollecte alhier, heeft opgebracht f 129.06. Wielerclub Wieringen. Gisteravond hield bovengenoemde club in het Wielerbaan-restaurant haar maandver gadering. Te ruim 8 uur opende Mevr. De Haan de vergadering en doet de verheugende mede- deeling dat de brokkenpot thans bedraagt f 56.—. Tot leden der commissie voor het beheeren van de brokkenpot, worden benoemd: J. W. J. Cornelisse, C. Jongert, C. Korshuize. Voorts complimentert spr. de renners- ploeg, welke naar Hoorn geweest is, met het behaalde succes. Ingekomen stukken. Van de federatie van Midden-Nederland voor clubwedstrij den. De vereeniging zal een instemmend schrijven naar de federatie zenden. Maandprogramma. Op 4 Juli zullen een tiental renners starten op de Alkmaarsche Wielerbaan voor het baankampioenschap (individueel) van de Federatie van Wieler clubs boven het IJ. 10 Juli: Ronde van Alkmaar. 11 Juli: Een 6-tal renners starten op de Assendqlftsche Wielerbaan en 4 nemen deel aan den grasbaanwedstrijd te Hoorn. 17 Juli: Kleine clubwedstrijd op de baan. 18 Juli: 3e wedstrijd tegen Medemblik voor de A-klas 60 K.M., eigen krachtrace voor de B-klas 40 K.M. 25 Juli: Vaardigheidsrit. Het traject zal zijn pl.m. 50 K.M., het inschrijfgeld 60 of 65 cent. Iedere deelnemer zal een souvenir ont vangen. Bij de rondvraag dringen verschillende renners op betere prijzen voor de wedstrij den aan. Het bestuur zal stappen in die richting doen Op het gevaar van te veel renners in de baan wordt ook gewezen. Voorts doet Duvnker de minder mooie mededeeling dat Zondag j.1. van een Wie- ringer renner een wiel ontvreemd is. Spr. verzoekt de directie dit geheel of gedeelte lijk te willen vergoeden. Wordt goedgevonden. Nog enkele vragen worden beantwoord. Nadat het reglement der brokkenpot is vastgesteld, wordt besloten een bus voor gif ten in of aan het restaurant te hangen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de presidente deze geanimeerde vergadering. ZONDAG 4 JUNL Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorst man. Huisduinen: nam. 7 uur, Ds. v. Wichen. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk: Anna Paulowna, v.m. 10 en n.m. 2.30 uur, Cand. J. Verhave. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 en nam. 3.30 uur de heer P. Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 en nam. 7.30 uur, de heer Looij uit Eindhoven. Callantsoog, nam. 7.30 uur, de heer H. J. Kraak, den Helder. ALKMAAR, 1 Juli 1937. Aangevoerd 52 stapels zijnde 128,000 kg. Fabriekskaas kleine f 21.50; Boerenkaas kleine f 18.Boerenkaas commissie f 26 alles per 50 kg. Handel matig. OVERZICHT KAASBEURS TE ALKMAAR ALKMAAR, 2 Juli 1937. KI. Edammer 40 plus Aanbod 6350 stuks, verkocht 100 stuks, Middenprijs 18K per 50 kg., hoogste prijs 19 per 50 kg., Aanwe zig 1 fabriek. Handel matig. ALKMAAR, 2 .Tuli 1937. Aardappelen 2.405; Aardbeien per 100 slof 29.00—57.00; Aalbessen 100 pond 9.00 14.00; Andijvie 100 stuks 1.00—4.20; Bloem kool I 100 stuks 9.00—15.00; Bloemkool II 100 stuks 4.-8.—; Doperwten 100 pond 6.— —9.—; Druiven 100 pond 41.—; Kropsla 100 stuks 0.602.40; Komkommers 100 stuks 1.50 —3.—; Meloenen 100 stuks 31.—; Peterselie 100 bos 3.104.90; Perziken 614.Poste lein per bakje 0.280.57; Peulen 100 pond 8.—15.50; Rabarber 100 kg. 1.50—4.—; Ra- bos 2.302.80; Roode kool 100 kg. 4.J0—5.30; Selderie 100 bos 2.30—.3.50; Spi nazie 100 bakjes 20.48.Snijboonen 100 Pnn 23,Dubbele spercieboonen nn P<?19.—24.Tuinboonen 100 pond o'?n c Tomaten 100 kg. 10.35—15.— Uien 3.10—5.20; Wortelen 100 bos 3.50—7.50. ALKMAAR, 2 Juli 1937. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 34 H.L. voertanve 6-7.50; 30 H.L. gerst chev. 9.15— J-30, 88 H.L. haver 6.50—8.20; 6 H L. boe nen, w.o.: bruine 6—12; citroen 19—23.50 onw \lm}lVnen 10; 13 HL- karwijzaad -u-u, 16 H.L. envten, w.o. kleine groene. 8.10 en grauwe erwten 19—22. Alles per 100 Totaal aanvoer 1S7 H.L. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 3 Juli 1937. 9sn.m ,e nIl.lizen 4—4-50 Grooten 2.50- o'ónLa in, ElPenheimers 6.30; Drielingen Tnm! ^on 1.20 Zilvernep 6.70-8.90 Snijboonen 5.80-590; Bloemkool 10.60 4m™0F;.K 0P LANGENDIJK, 3 Juli 1937. 1 i-n 7?'- aar('aPPelen Schotsche muizen 5(H)00 a n8en 2.40—3.30 Kliene 1—1.80 'beïï.fc.^ 7,50: 12r'0 kg. Rabar- 15000 Kg. roode kooi f i.SO 6.70. 25000 Kg. —27 30," CC floV710' R f 25-8°-26' C f 27 4

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 14