Stofzuigers prebihbeümn FIJNSTE KLEDING NAAR MAAT WM IDECO N.V. Texel Piet Schmidt. alleen Ruyghweg 74. Tel. 740 Gurbo en Henry Daniell in ,lMarguérite Gautier YlLaltO'JAeateA: Witte. BioAuupp De Frits Schakels' revue Kermis bij Kapé Hr. Ms. Nautilus 95 vanaf KEIZERSTRAAT 117 DEN HELDER Commissies rangschikkingsonder- zoek adelborsten De kermis verloopt tot heden stug Burgerlijke Stand Uw adres van vertrouwen: Attentie: Eigen atelier - Coupeur aan huls te ontbieden Greta Garbo als Marguérite Gautier. Een schitterende creatie. Het is gisterenavond de vijfde maal ge weest, dat we den roman van Margérite Gau- tiere, de Dame met de Camélias, beleefd heb ben. De voorgaande malen was het öf in het beroemde en stukgelezen boek van Alexandre Dumas öf in de opera, welke door Verdi op dit thema geschreven werd (La Traviata) dan wel in de film, een „stomme" en een „talkie". Geen van de vijf keeren hebben we er spijt van gehad, steeds werden we getrof fen door den sfeer van tragiek, welke rond haar geknakte persoon was geweven. Gister avond hebben we een bijzondere Marguérite gezien en gehoord, het was de Marguérite Gauthier van Greta Garbo, de grootste ar- tiste, welke ooit op het witte doek te zien is geweest. Er is al veel over de Zweedsche kunstenaresse geschreven, telkens als een nieuwe film van haar uitkwam werd er van haar rol gezegd, dat dit haar gróótste creatie was. Telkens heeft Garbo echter verrast, ver baasd, want telkens was zij nóg sterker, nóg grooter dan in haar vorige creatie, die toch in het geheugen gegrift was. Wij denken b.v. aan Koningin Christina en aan Anna Kare- nina, welke personen zij deed leven en op ons inwerken op een wijze om nimmer te ver geten. En thans heeft zij de heldin van Alexandre Dumas fils gespeeld, nadat ontel bare artisten haar daarin vóór waren gegaan. Hopen wij slechts, dat we nooit een actrice né haar in deze rol zullen ontmoeten, want wij vreezen, dat dan iets in ons stuk gaan. wij vreezen, dat dan iets in ons stuk zal gaan. N.l. de illusie de vrouw gezien te hebben, sche schoone uit het midden van de vorige eeuw kon weergeven, zooals gaan andere dat kan en ooit gekund heeft. We zagen hier zoowel in de frivole als in de liefhebbende vrouw, een dermate waar en waarachtig mensch, dat het hier scheen geen spel maar werkelijkheid te zijn. Tot in elke nuance wist zij het lijden der gewonde ziel weer te geven, zonder ook maar één oogenblik sentimenteel te worden. Haar te zien, als haar laatste uur geslagen heeft, is om nooit te vergeten. Hoe gemakkelijk kan men hier tot banaliteiten komen of zelfs be lachelijk worden. Ziet, hoe verheven en sub tiel Garboo hier is, hoe volkomen aanneme lijk en tegelijk zoo ragfijn. Waarlijk, hier is een creatie, die een geweldigen indruk op allen zal maken, die haar zullen zien. Het is moeilijk om naast een actrice van een zoo hoog plan de juiste film-bezetting te vinden, maar, en nu komen we tot de film in haar geheel, Cukor, de knappe regisseur, heeft jjverig gezocht, gewikt en gewogen, totdat een cast uit de bus kwam, welke tezamen mét Garbo een prachtig geheel vormde. Na tuurlijk staat de Zweedsche boven allen ver heven, maar waardeering, groote waardee ring moet men toch ook hebben voor den knappen Robert Taylor, den vertolker van Armand Duval. Hier en daar heeft hij een zwak moment, maar over het algemeen vol doet hij zéér en is hij een waardig partner van zijn beroemde tegenspeelster. Lionel Bar- rymore, de karakterspeler bij uitnemendheid, speelt de rol van Armand's vader met feil- looze zekerheid en met de expressie, welke daar voor vereischt is. Een opvallend type is ook de baron de Varville van Henry Daniell, terwijl de Olympe van Leonore Ulric en de Prudence van Laura Hope Crews zoo uit het boek van Dumas geloopen zouden kunnen zijn. Wij voelen ons ontslagen van den plicht om hier de geschiedenis van „de dame met de camélias" na te vertellen, wij veronderstel len dat deze bij de groote massa wel bekend is! Eindigen we daarom met een woord van lof uit te spreken voor de bewerking, zooals z\j door Cukor werd gemaakt en waarin voor al treffend is, dat de ruwheid en de ontaard heid in zekere Parijsche kringen zoo realis tisch zijn weergegeven. Hier is niets ver bloemd, niets veridealiseerd, integendeel hier wordt naar waarheid een blik gegund in een tijdvak, dat men wel eens „die goeie, ouwe tijd" pleegt te noemen Men verzuime niet in de prettig op tempe ratuur gehouden ruimten van Rialto deze Garbo-film, dé Garbo-film, te gaan zien! „ORANJE HEIN." „Oranje Hein" is een film van Nederland- sche origine en behandelt een onderwerp, dat nog steeds een groot gedeelte van het pu bliek uit het hart gegrepen is: menschen-in- de-Jordaan.. Want het is de Jordaan, die typische hoofdstedelijke stadswijk, met al haar merk waardige gewoonten en haar van de andere stadsdeelen afwijkende hebbelijkheden, die hier den boventoon voert. De Jordaan als populair stuk Amsterdam, met z'n roman tiek, z'n ruzie-tjes en z'n prachtige volks humor. Het is een cocktail geworden van vroolijke momenten, van liedjes vol gein, doch tevens van bezonkenheid. Het is niet allemaal „dwaasheid", wat deze Oranje Hein te bie den heeft. Wie van een stuk smeuig Amsterdam houdt, wie het echte Jordaansch nog eens wil hooren kweelen en zich amuseeren aan dat merkwaardige volkje van de Amsterdamsche grachten: hij ga deze week naar de Witte en geve zich over aan de Jordaan met haar Jordaners, Een stuk, geknipt voor een Ker- mis-menu! merkwaardig. Een gekleurde documentaire film, die men niet missen mag. Voortsja voorts is er nog iets. De directie heeft namelijk het loffeljjk besluit genomen een nieuv/ doek aan te schaffen iets waardoor de projectie in niet onbelang rijke mate verbeterd is. Ook hiervan kan de bezoeker van het nieuwe program vreugde beleven. Shirley Temple zingt, lacht en tapt Als we ons neerzetten voor dit verslag over de laatste Shirley Temple-film, gaan onze gedachten onwillekeurig een jaar of 15 terujjfc Terug naar de periode dat de stomme film eigenlijk zoo langzamerhand populair begon te worden en wij het genoegen hadden een film te zien, welke met die van gisteravond in de Tivoli een frappante overeenkomst bezat. Het was de film „De Gouden Kooi", behan delend het lot van een klein meisje van rijke ouders, dat alles ter wereld bezat met uit zondering van datgene, wat ieder kind zich zoo gaarne ziet toebedeeld: vrijheid. De vrij heid om zich met steenkolen zwart te maken, om met van jam klevende vingers het spel der poppen te spelen en om met jeugdige collega's de vreugde der gewone dingen te beleven Welnudeze Gouden Kooi, wij zeiden het reeds, had treffende overeenkomsten met deze nieuwe Shirley-rolprent, met uitzonde ring van het feit, dat deze laatste uit den aard der zaak in technisch opzicht belangrijk beter is. Shirley Templewel, wat zouden wij hierover nog moeten schrijven? Ook in deze film worden op den argeloozen toeschouwer weer de kanonnen van haar fenomenale populariteit afgevuurd en mocht er onder de toeschouwers nog iemand zijn die zich min of meer gereserveerd jegens dit merkwaar dige Amerikaansche kind mocht betoonen in een minimum van tijd is hij verslagen. Er is veel over Shirley geschreven. Dozij nen paedagogen hebben zich met het probleem (ja, een probleem is het gewordenbezig gehouden, maar tot welke conclusie zij ook komen, het valt niet te ontkennen, dat dit in wezen iets zeer bijzonders is, iets dermate curieus, als men het op het doek der wit en zwarte schaduwen nog haast nimmer aan schouwde! Het is een verhaal, waarvan een groot deel gewijd is aan pretentielooze liedjes, doch die, door Shirley gezongen, vanzelfsprekend de hoogtepunten van de film vormen. Daar wordt getapt, dat men de oogen uit z'n hoofd staart en keer op keer aan z'n buurman vraagt: hoe is het mogelijk? Voorts loopt door het geheel natuurlijk de draad' der romantiek, en ook hieraan kan men prettige oogenblikken be leven. Naar aanleiding van de revue „Leve de Lol", die van morgenavond af in Casino wordt gegeven, schrijft nog de Deventer Cou rant: Dat de kermisganger een revue steeds zoo zeer apprecieeren kan is waarlijk geen won der. Daar immers vindt h(j een paar uren ontspanning, hjj kan eens hartelijk lachen en zijn oogen de kost geven aan fraaie „shows" enzoovoorts. Bij iedere goede revue behooren „girls" en en ook hier ontbreken ze niet. Zij dansen de verschillende scènes fleurig en vlot aan elkaar en hun kleurige costumes „doen" het goed. Resumeerende kan men zeggen dat men zich met „Leve de lol" wel vermaken zal. Zooals gezegd: het is een vertooning, geheel passend in het kader van de kermis, luchtig en met tempo gebracht. En daarom twijfelen we er niet aan of velen zullen zich op het Emmaplein met „leve de lol" een avond amu seeren. „Een zoete inval." Kermis buiten... bij de tenten en spellen... kermis ook b(j Kapé in de Koningstraat. En: goed kermis! Dat deelde ons gisteren de directie mede en inderdaad ziet het er momenteel bijzonder aardig uit. Van de toonbanken heeft men imitatie-kermistenten gemaakt, terwijl voorts alles in het feestweek-teeken staat. Het mooiste evenwel is het feit, dat iedere be zoeker, die voor een bedrag van minstens 1.50 aanschaft, gratis een kop koffie, thee of chocolade geoffreerd wordt met wérme oliebollen. Voorts zijn de Kapé-prijzen aan de kermis „aangepast", terwijl tenslotte de kinderen in de gelegenheid gesteld worden diverse leuke spelletjes in den winkel te ver richten. Hr. Ms. „Nautilus" is 1 Juli te Bergen (Noorwegen) aangekomen. B(j Kon. besluit van 1 Juli 7.()n met ingang van 1 Juli in den vasten dienst bij de rijks werf benoemd tot hoofdcommies belast met de functie van calculator J. A. Bianjaar en H. W. Reijnen. Bij K. B. van 1 Juli zijn met ingang van den datum van dit besluit benoemd tot offi cier-vlieger der 3e klasse b(j de Koninklijke Marine, de heeren: G. van Driessen, R. L. van Es, M. J. C. de Liefde, J. R. Schuiling, S. A. Snep, H. J. Stoutjesdjjk. Zjjn met ingang van 1 Juli 1937 in vasten dienst benoemd tot: a. ingenieur der Marine ir. A. M. Fabery de Jonge; b. electrotechnisch opzichter bij het Depar tement van Defensie J. I. H. Kottman. Behalve dat Shirley optreedt in het Tivoli- program, is daar meer wat ditmaal onze aan dacht vergt. Men ziet namelijk de kronings film van de plechtigheid in Engeland, en dat gekleurd. Het is iets bijzonders op kleur- gebied en de opnamen, zoowel van de kroon- juweelen als van de plechtigheid zelf zijn geheel compleet 7 hulpetukken. 2 jaar garantie. B(j beschiking van den Minister van Staat, Minister van Defensie a.i., zijn benoemd: in de commissie, welke in dit jaar is belast met het rangschikkingsonderzoek van de candi- daten voor adelborst voor den zeedienst, voor het korps mariniers en voor den stoomvaart dienst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord: tot voorzitter, tevens lid: gepensionneerd vice-admiraal jhr. G. L. Schorer, voorzitter van de commissiën tot het examineeren van officieren en adelborsten; tot leden!" kapitein-luitenant ter zee C. J. baron van Asbeck, commandant van het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Willems oord; kapitein-luitenant ter zee W. H. C. Hoog, geplaatst te Willemsoord; de officier van den marinestoomvaartdienst der le kl. H. Embroek, geplaatst bij het Kon. Instituut voornoemd; de heer dr. P. Feenstra Kuiper, leeraar bij.het Kon. Instituut voornoemd; de heer A. van Leeuwen, leeraar bij de 1ste christelijke hoogere burgerschool met 5-jari- gen cursus te 's-Gravenhage; tot plaatsvervangende leden: kapitein ter zeer G. W. Stöve, geplaatst te 's-Gravenhage; de kapitein der mariniers W. A. J. Roelofsen, geplaatst bij het Kon. Instituut voornoemd; de officier van den marinestoomvaartdienst der le kl. H. P. Allaries, geplaatst bij het Kon. Instituut voornoemd; de heer dr. G. C. Dibbetz, leeraar bij het Kon. Instituut voor noemd; de heer ir. J. B. Roomer, leeraar bij de 2de christeljjke hoogere burgerschool met 5- jarigen cursus te 's-Gravenhage. Tot secretaris is aan de commissie toege voegd: luitenant ter zee der 2e kl. J. N. J. van der Meij, geplaatst te 's-Gravenhage. Tevens zjjn benoemd in de commissie, welke dit jaar is belast met het rangschikkingson derzoek van de candidaten voor adelborst voor de administratie bij genoemd instituut: tot voorzitter, tevens lid: gepensionneerd vice-admiraai jhr. G. L. Schorer, voorzitter van de commissiën tot het examineeren van officieren en adelborsten; tot leden: kapitein-luitenant ter zee C. J. baron van Asbeck, commandant van het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Willems oord; de officier van administratie der le kl. M. J. C. Klaassen, geplaatst bij het Kon. In stituut voornoemd; de heer ir. A. Slingervoet Ramondt, leeraar bij het Kon. Instituut voor noemd; de heer mr. J. van der Helm, rector van het roomsch-katholiek gymnasium te Rotterdam; tot plaatsvervangende leden: de officier van administratie der le kl. P. Smit, geplaatst te 's-Gravenhage; de officier van admini stratie der le kl. mr. R. J. Brünner, geplaatst bij het Kon. Instituut voornoemd; de heer dr. W. Schmitz, leeraar bij het roomsch-katholiek gymnasium te Rotterdam. Tot secretaris is aan deze commissie toe gevoegd: luitenant ter zee der 2e kl. J. N. J. van der Mctf, geplaatst te 's-Gravenhage. (St.Ct.). OVERPLAATSINGEN. Serg. MaJ. Marinier W. de Bruijn van Afd. Mar. R'dam. Bevolen overplaatsing op 177—'37 naar Hr. Ws. W'oord ingetrokken. Bootsman J. J. v. Rooijen van Nautilus naar Kaz. Woord, 27 Aug. 1937. Bootsman B. Leenders van Ws. W'oord naar Nautilus, 27 Aug. 1937. Serg. Bottelier M. v. d. Dijk van Ws. Vlissingen. Be volen overplaatsing op 2 Aug. 1937 naar de Marinekaz. Amsterdam en plaatsing bij den bouw van den flottielje- leider Tromp, ingetrokken. Bootsman B. J. Linschoten van Kaz. Woord, als voren. Bootsman W. W. H. Peeters van O.Z.D. naar Schor pioen. 1 Juli 1937. Schipper G. A. Bronk van Ws. Woord. Bevolen over plaatsing op 57'37 naar de Marinekazerne te W'oord ingetrokken. Schipper H. Jongen van Ws. Woord naar Kaz. Woord, 5 Juli 1937. Serg. Ziekenverpleger H. Maathuis van O.Z.D. naar Hospitaal, 1 Juli 1937. Korp. konstabel J. B. StUger van Ws. Vlissingen naar Afd. Mariniers. 1 Sept. 1937 op datum geplaatst fcrjj den bouw van den Mijnenveger J. v. Gelder by de werf Gusto te Schiedam. Korp. Torpedomaker P. J. Baars van Schorpioen. Be volen overplaatsing op 2 Aug. 1937 naar de Marinekaz. Amsterdam en plaatsing bi) den bouw van den flottielje leider Tromp, Ingetrokken. Korp. Machinist P. Dtjkema van Van SpeUk naar Schorpioen, 28 Juni 1937. Korporaal Ziekenverplegers G. J. la Paille, J. W. G. PeUpers, A. M. v. der WeiJden, J. F. v. der Zwaan allen van Kaz. Woord naar Hospitaal, 23 Juli 1937. Korp. Torpedomaker P. J. Baars van Schorpioen naar Kaz. A'dam. 1 Sept. 1937 op datum geplaatst bij den bouw van den flottieljeleider Tromp. Marinier 3e kl. J. B. J. Sauer van Afd. Mar. naar Ws. Woord, 1 Juli 1937. Onder Intrekking der op 1 Juli 1937 bevolen overplaatsing naar Hs. J. v. Amstel. Marinier 3e kl. A. Ursinus van Ws. W'oord naar J. v. Amstel, 1 Juli 1937. L.L.O.O. Vlieger H. Lamei) van De Kooit naar De Mok, 26 Juni 1937. Matroos le kl. F. den Dunnen en Matroos le kl. J. Drenth. beiden van Ws. W'oord. Bevolen overplaatsing op 2 Augustus 1937 naar de Marinekarzerne Amsterdam en plaatsing bij den bouw v. d. flottieljeletder Tromp, ingetrokken. Matroos le kl. F. w. Arnoldus van Schorpioen. Be volen overplaatsing op 2 Augustus 1937 naar de Marine kazerne Amsterdam en plaatsing bij den bouw v. d. flottieljeleider Tromp, ingetrokken. Matroos le kl. J. C. Vonk van Ws. W'oord naar Brinio, 6 Juli 1937. Stoker le kl. J. W. v. Westrie van Van Speijk naar Schorpioen, 28 Juni 1937. (Wordt vervolgd STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. J. P. Coen. u., 1 Juli te Singapore. Chr. Huygens, t... 2 Juli v. Algiers. Marnix v. St. Aldegonde, u., 2 Juli v. Southampton. Poelau Laut. u., 2 Juli te Sabang. Sengkep, 2 Juli v. Amsterdam. Simaloer, t., 1 Juli v. Port Said. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Bacchus, 1 Juli v. Rotterdam. Baralt, 30 Juni v. Curagao. Berenice, 2 Juli te Marseille. Bodegraven, u., 30 Juni te Corral. Cottica, t.. 2 Juni nam. 2 u. te Havre; wordt 3 Juli nam. 8 u. 30 te Amsterdam verwacht. Deucalion, 1 Juli te Genua. Ganymedes, 2 Juli te Amsterdam. Hercules, pass. 2 Juli v.m. 11 u. Ouessant. Mars, 1 Juli v. Izmir. Orion, 2 Juli v. Tanger. Orpheus, pass. 2 Juli Holtenau. Perseus, 2 Juli te Valencia. Poseidon. 2 Juli v. Amsterdam. Rhea, pass. 2 Juli Finisterre. Stella, 1 Juli te Piraeus. Telamon, 2 Juli 's middags 12 u. 7 mijl Z. v. Bevezier. Tib'erius, 1 Juli te Amsterdam. Tiberius, 1 Juli v. Amsterdam. Trajanus, 1 Juli te Hamburg. Venezuela. 1 Juli v. Madeira. Venus, 2 Juli te Plymouth. Vulcanus, 2 Juli v.' Amsterdam. KON. HOLL. LLOTD. Waterland, u., 1 Juli te B. Ayres. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Beemsterdijk. 30 Juni v. Boston. Bilderdijk, pass. 1 Juli Scllly. Leerdam, 30 Juni te New Orleans. Lochgoil, 1 Juli te Rotterdam. Volendam, 4 Juli te Plymouth verwacht. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk. t., 1 Juli v. Lagos. Maaskerk. 1 Juli te Rotterdam. Reggestroom, 1 Juli v. Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, t., pass. 2 Juli Gibraltar. Dempo, t., 2J uli te Suez. Garoet, t., pass. 2 Juli Perim. Kota Agoeng, t., 1 Juli te Genua. Kota Baroe, t., 2 Juli v. Padang. Modjokerto, t., 2 Juli te Londen. Weltevreden, u., 2 Juli te Genua. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Alchiba, 1 Juli te Hamburg. Aldabi, t., 30 Juni v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agamemnon, 22 Juni te Yokohama. Ajax, 1 Juli v. Rotterdam. Aeneas, 30 Juni v. Hongkong. Colchas, 2 Juli te Penang. Hector, 2 Juli te Marseille. Laertes, 2 Juli te Marseille. Meriones, 1 Juli v. Amsterdam. Perseus, pass. 1 Juli Dungeness. Nog twee extra drukke dagen ver wacht. De verwachtingen voor de Texelsche kermis waren ditmaal niet ongunstig; 't valt even wel tegen; 't is tot heden niet drukker ge weest dan verleden jaar. Dit moet voor een groot deel worden toegeschreven aan de op hooping van werkzaamheden op de boer derijen. Donderdagavond was er alleen eenige drukte op 't kermisterrein en in de dans gelegenheden na afloop van de voorstellingen in schouwburg en bioscoop, doch al vroeg be gaven de kermisbezoekers zich huiswaarts. De Vrijdag in de Texelsche kermisweek is van ouds een zeer drukke dag, ook nu was er meer drukte dan andere dagen, doch 't aantal bezoekers was lang niet zoo groot als ver wacht was, zelfs waren bioscoop en schouw burg niet eens geheel gevuld, hetgeen vroeger altijd wel 't geval was. In de dansgelegen heden was 't vooral druk toen bioscoop en schouwburg hun bezoekers loslieten. Bij gunstig weder vooral staan nu evenwel nog twee ouderwetsch drukke dagen voor de deur. 't Is toch in de laatste jaren opvallend, dat de kermis zich hier meer en meer ver plaatst naar de laatste twee dagen. De Zondag zal ook waarschijnlijk voor de verschillende kermisdebitanten ook dit jaar weder veel goed maken. In de schouwburgtent aan de Emmalaan treedt hedenavond en Zondag 't zoo uitstekend bekend staande gezelschap „Faveur" op. In de bioscoop wordt heden (Zaterdag) gegeven de film „Menscbenjacht", Zondag de beroemde film „Rose Marie". Volgens gewoonte geeft de heer De Jong in zijn bioscoop ook Maan dagavond nog een afscheidsvoorstelling, dit maal loopen er twee hoofdnummers, n.l. de film „In de Schaduw van de Guillotine" en „Suzanna Lennox". Van wanklanken vernamen wjj tot heden niet op onze kermis, we hopen, dat dat ook heden en morgen zoo zal blijven, 't Is evenwel opvallend dat nu alles op 't Marktplein zoo dicht bij elkander is geplaatst er een rumoer op de Groeneplaats heerscht, zooals wij nog nimmer hebben medegemaakt. De autobaan van Vermolen trekt ook thans weder buitengewoon. van 26 Juni t.m. 2 Juli 1937. GEBOREN: Marretje Catharina, d. v. J. Schaatsenberg en A. C. v. d. Zwart; Arien Mattheus, z. v. J. D. Bakker en M. A. Com mandeur. GETROUWD: C. Cupido en A. Lap. OVERLEDEN; Petronella Roos, 58 j., wed. van Jacob Breman. Gevonden: 1 fietspomp, 1 paar kinder schoenen, I pop, 1 nappa handschoen, 1 zw. damestaschje, 1 ceintuur, 1 broche, 1 sleu tel, 1 rijwielplaatje, 1 blanw manteltje. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. Ds. Visser. Den Burg, n.m. 7.30 u. Jeugddienst. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Kok. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u. Ds. Salm. Z u i d-Eie r I a n d, n.m. 4 u. Ds. Salm. Den Hoorn, v.m. 10.30 u. Ds. Moen. Oudeschild, v.m. 10 u. Ds. Scholte. De Koog, v.m. 10 u. Ds. Offeringa van Scheveningen. Doopsgezinde gemeente. De Waal, v.m. 10 u. Dr. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10 u. Cand. Wouda. n.m. 7.30 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer. n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. E. B. C. Kok. n.m. 3 u. Ds. Kok. (Voorber. H. Avondmaal). EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 2 Juli v. St. Vincent. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Bintang, 2 Juli v. Batavia. Kota Tjandi, 2 Juli te Singapore. Talisse, 1 Juli v. New-Orleans. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Lematang. 29 Juni v. P. Natal. Ombilin. 29 Juni v. Singapore. Rantaupandjang. 30 Juni v. Singapore. Tasman, 1 Juli v. Tamatave. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Djambi, 30 Juni te Singapore. JAVA-CHINA-JAPAN-LIJN. TJisadane. 30 Juni v. Batavia. TJisondari, 30 Juni v. Manilla. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Holland—Afrika LUn). Randfontein, t., 2 Juli v.m. 1 u. 30 Ouessant gep. (Holland—Br.-Indlë LUn). Hoogkerk, t., 1 Juli v. Colombo. Streefkerk, u., 1 Juli v. Suez. (HollandAustralië LUn). Saleier, 1 Juli te NavalakKi. (HollandOoat-Azlë LUn). Grootekerk, t.30 Juni te Kobe. Meerkerk. 1 Juli v. Rotterdam. Serooskerk, 2 Juli v. Amsterdam.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7