Auto met zes personen in het Winschoterdiep Zweefvliegtuig Stalin zou Frankrijk verzwaart de belastingen Nieuwe staalstaking bevolen Prins Bernhard kiest zee met Hr. Ms. Mercuur verongelukt krankzinnig zijn Kanonoen van de Rayter door Italianen opgehaald Predikbeurten* Alkmaarsche Kaasmarkt PUBLICATIE. Uit onze omgeving dere kwalen lijdende is aan krank zinnigheid. Zijn vervolgingswaanzin wordt steeds erger, eri wij weten nu reeds absoluut zeker, dat hij binnen enkele jaren in een instituut zal moeten worden opgesloten. De doodvonnissen van den laatsten tijd zijn ook aan dezen vervolgingswaanzin te wijten, en ik kan voorspellen, dat weldra nog meer slachtoffers zullen volgen. Een bewijs voor den meedoogenloozen waanzin van Stalin is het geval Cserviakov. Cserviakov was voorzitter van de centrale uitvoerende comité's van WitrRusland. Zijn handteekening speelde vooral in de jaren 19351936 een groote rol in de diploma tieke wereld. Zoo was onder meer voor het beruchte Fransch-Russische pact zijn handteekening noodig. Zonder de minste reden nu gaf Sta lin aan Jezsov, den opvolger van Jagoda als leider van de Gepoe. het bevel om deze ven hooge functionarissen goed te laten na gaan, want hij verdacht hen van Trotzkis- me. Jezsov deed meer dan hem bevolen .was Hij wilde de gouverneurs naar het Noorden laten transporteeren. Binnen tien dagen waren er reeds drie „verdwenen". Midden-Juni verdween ook Petrovsky, de president van het uitvoerend comité van Oekraine en een broer van Yakis, Cservia kov bleef als laatst over. Hij had reden genoeg om aan te nemen, dat het ook met hem mis zou loopen. Daarom ging hij persoonlijk naar Stalin toe, wiens vrouw hij goed kende. Hij probeerde hem te over tuigen van zijn onschuld en trouw. Stalin luisterde rustig tot het einde toe. Hij gaf hem zelfs een beker wijn. Toen Cserviakov kort daarop zijn gast feer was, vroeg hij hem lachend: „Niet dat ik je woorden in twijfel trek, Cservia kov, maar zeg mij eens, wat is er eigen lijk gebeurd?" Cserviakov vermoedde een valstrik, maar reeds grepen de wachters hem bij de keel, en aan de voeten van Stalin werd hij ge dood. Enkele dagen later maakte Jezsov bekend, dat Cserviakov wegens „familieomstandig heden" zelfmoord had gepleegd. Het was de eerste keer, dat er niet ge sproken werd over Duitsche of Japansche spionnage, over sabotage of Trotzkiisme. Ditmaal waren het „familie-aangelegenhe den." Wij laten deze verklaringen overigens geheel voor rekening van den psychiater en genoemd Hongaarsch blad. Acht milliard voor de gewone begrooting en twee en een half milliard voor de spoorwegen. Maatregelen tegen speculatie en belastingontduiking. Verhooging van productiebelas ting en douane rechten. Spoorwegtarieven verhoogd. In den te Parijs gehouden mi nisterraad beeft president Lebrun de financicelc maatregelen, welke bij decreet zullen worden afgekondigd, onderteekend. Zij behelzen het1 scheppen van acht milliard aan inkomsten voor de ge wone begrooting en 2% milliard voor de spoorwegen. Verder worden maatregelen tegen speculatie en belastingontduiking ge nomen. Een heffing van 100 op speculatie-winsten zal worden inge steld. De kosten van het vervoer van vee-en le vensmiddelen op de spoorwegen zullen wor den vermeerderd en maatregelen om de ver houding tusschen de prijzen van groot- en kleinhandelaren te regelen zullen worden genomen. De Minister van Financien verklaarde verder in zijn medédeelingen aan de pers nog, dat de sociale maatregelen,' waaraan het volk zooveel waarde hecht, behouden zullen blijven, doch ieder moet begrijpen, dat we samen moeten werken én dat men al zijn krachten moet inspannen. Het in evenwicht brengen van de begroo ting en het gezondmaken van de schatkist zijn het tegengif- tegen inflatie, verklaarde de minister tenslotte. C.I.O. ZET ACTIE IN. Om half tien vermeldde het programma het embarkement van den Prins aan boord van H. M.'s „Mercuur" en toen deze zich te circa 9 uur met de staf naar het Paleis had begeven teneinde aldaar het ontbijt te ge bruiken, zochten de aanwezigen reeds een goed plaatsje op den steiger waar de „Mer cuur" was gelegen. De bries uit het N.W. nam toe en buiten gaats bleken de jachten het niet bijster ge makkelijk te hebben. Aan boord van de „Mercuur" was alles reeds in gereedheid gebracht. Het schip maakte een propere indruk, terwijl door de opvarenden de laatste hand aan de détails gelegd werd. Hall tien Het boodsmansfluitje snerpt over het schip, alles staat in de houding. De pavoi- seerlijnen worden geheschen en thans it het wachten nog op den Prins. En zie het blijkt wederom dat deze een man van „de klok" is. Precies op tijd arriveert hij in gezelschap van vice-admi- raal Kruijs, Mevr. Kruijs-Koumans, bene vens de stal. Alle schepen vlaggen nu, terwijl Ook de duizenden pavoiseervlaggetjes van de overi ge vloot hangen te wapperen. Er wordt iront gemaakt naar bakboord en zoo, terwijl de omstanders juichen en de Noord-Westerbries soevend over het schip gaat, betreedt Prins Bernhard de „Mercuur". Belangstellend neemt de bezoeker alles op, kijkt hier en daar en beklimt dan de brug. De stormband van zijn marinepet heeft hij onder de kin waarschijnlijk een verstandige voorzorg. De bemanning staat aangetreden en wordt aan een korte inspectie van den Prins on derworpen. Dan gilt het bootmanslluitje wederom het gaat voor en achter los en even later drijft de „Mercuur" naar het midden van de haven. Op den wal juicht men en op de brug staat, de hand aan de pet- cm vriendelijk lachend, onze Prins. VELDBOONENSTEUN. t Onder verwijzing naar het persbericht ,van 29 December 1936 maakt de Nederiand- sche Akkerbouwcentrale bekend, dat de richtprijs voor veldboonen van den oogst 1937 is vastgesteld op f9.25 per 100 kg. In tegenstelling met de regeling voor iveldboonen van den oogst 1936 wordt dit jaar geen taxatie Ie velde, noch dorscheon- trole gehouden. Zoo noodig zal steun wor den verleend door middel van een denatu- ratie-vergoeding. De regeling zal, wat de uitvoering be treft, ongeveer gelijk zijn aan die, welke tot nu toe voor erwten heeft gegolden, zoo dat b.v. door de telers, boonen die afkom stig zijn van eigen teelt en gezond en boe- renschoon zijn, gedenatureerd kunnen wor den, en door handelaren, boonen die vol doen aan de door de Centrale vast te stel len standaardmonsters. Adv. 's Gravenhage, 9 Juli 1937, INSCHAKELING WEGERS EN METERS BIJ CONTROLE GHAANWEGING. I De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat voor beëedigde wegers en meters (graanfactors) de gelegenheid wordt geopend, te worden ingeschakeld bij de controle op bet wegen van partijen graan, welke in Nederland ingevoerd, -dan wel uit Nederland uitgevoerd worden en waarvan bet gewicht elders dan in Rotter dam of Amsterdam zal worden vastgesteld. Zij, die daarvoor in aanmerking wenschea te komen, dienen zich te wenden tot de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale, Afd. Erkenningen, Bezuidenhout 15 te 's Gra venhage, met het verzoek, te mogen wor den toegelaten als georganiseerde dier Cen trale en met haar een overeenkomst te mo gen aangaan, waarbij de Centrale zich ver bindt, door hen af te geven weegcertifica ten te aanvaarden. Deze regeling zal gelden met ingang van Augustus a.s. Adv. 's Gravenhage, 9 Juli 1937. Afgebroken vleugel op l K.M. afstand, van de plaats van het ongeluk teruggevonden! Be stuurder ongedeerd. Gistermiddag omstreeks balt twee is nabij Heul onder de gemeente Alphen aan den Rijn het zweef vliegtuig „De Blauwe Vogel", ge merkt P.H. 61, van de Haagsche Zweefvliegclub, bestuurd door den 21-jarigen student in de rechten J. van der Meer, wonende te Leiden, van een hoogte van 1200 meter recht omlaag gestort en te pletter geslagen op den rand vau een sloot en een weiland. De bestuurder bleef wonderlijk' genoeg volkomen ongedeerd. Het ongeluk is te wij ten aan bet feit, dat het ranke vliegtuig in een vrille raakte. Bij een poging om het weer recht te krijgen brak de linkervleugel af, waardoor het toestel als een pijl naar beneden schoot. De afgebroken vleugel is la ter onder de gemeente Woubrugge terug gevonden op een afstand van vier kilometer van de plek, waar het vliegtuig neergeko men is. De overblijfselen Van het toestel zijn gedemonteerd. Het vliegtuig was op Ypen- burg gestart. De bestuurder vaile liet geval nogal kalm op, want toen een verschrikte landbouwer op hem toesnelde vroeg hij, terwijl hij zich nog midden tusschen de ravage bevond, ia- T STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunverleening voor groene erwten, gedenatureerd in het tijdvak van 5 Juli 1937 tot en met 10 Juli 1937, zal bedragen: voor kwaliteitsklasse A f 3.05 per 100 Kg., voor kwaliteitsklasse B f 2.55 per 100 Kg., voor kwaliteitsklasse C f 2.05 per 100 Kg. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in hetzelfde tijd vak -edenatureerd, bedraagt de stèunver- goeding f 1.56 per 100 Kg. 's Gravenhage, 9 Juli 1937. (Adv.) Alle inzittenden gered. In den laten middag is gisteren een personenauto van den heer Vos uit Groningen, wélke onderweg was van Winschoten naar Groningen, te Zuidbroek, hónderd meter voorbij het gemeentehuis bij het passeeren van een gtóoten petrol eumwagèn door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een meerpaal gebotst en ver volgens in hét Winschoterdiep te recht gekomen. In den wagen bevonden zich, behalve de heer en mevrouw Vos, hun 76-jarigé moe der en drie dochters. Een ander meisje, mej. J. Vos, zat aan het stuur, toen het ongeluk gebeurde. Haar vader zat naast haar. Direct kwam van alle kanten op dit drukke punt in Zuidbroek hulp opdagetj.. terwijl ook een schipper met eën bootje toesnelde. De autö lag geheel onder water, Het mocht echter gelukken alle inzittenden behouden op het droge te brengen. Slechts een van de meisjes had lichte verwondin gen gekregen. De overigen kwamien met den schrik vrij. Nadat allen van droge klee- ren waren voorzien, hebben zij met een auto uit Zuidbroek de terugreis naar Gro ningen voortgezet. De verongelukte wagen werd later opgehaald. Russisch zenuwarts heeft hem en zijn familie bestudeerd. „Hij zal binnen enkele jaren in een inrichting moeten worden opgesloten." De Russische zenuwarts dr. Myrion Ger- manov, heeft aan den Parijschen correspon dent van het bekende Hongaarsche blad „Uj Nemzedek" een belangrijk onderhoud toegestaan over de jongste gebeurtenissen in sovjetRusland, meldt de Msb. Dr. Myrion Germanov, die eerst na de laatste processen tegen de Russische gene raals uit sovjet Rusland naar het buiten land is vertrokken, heeft zich thans te Parijs gevestigd, waar hij bezig is met een boek te schrijven over zenuwziekten, welke met historische gebeurtenissen in verband staan. Volgens zijn verklaringen moeten heel wat gewichtige feiten uit de geschiede nis uit pathologisch, of zelfs psychiatrisch oogpunt beschouwd worden. Dit onderzoek leidt meermalen tot inte ressante resultaten. Vóór den oorjog werd de aandacht vooral gewijd aan generaals, waarbij dan bleek, dat zeer velen „oogen- blikken van waanzin hadden Dr. Germanov heeft zich bezig gehouden met het bestu- deeren van dictators, vooral van Stalin. Stalin zoo verleide hij heeft altijd mijn bijzondere aandacht ge had. Reeds in zijn familie vond ik tyrannielfe neiging en geestesziekte. Wat zijn persoon zelf betreft, moet ik constateeren, dat hij onder an- coniek: „Heb je misschien een sigaret voor me?" De wijzer van de snelheidsmeter vloog als razend heen en weer. In een onderhoud, dat wij met den heer van der Meer hadden, vertelde deze ons het yolgende: Ik was, aldus de vliegenier om, streeks half één vlot op Ypenburg gestart, met het doel te trachten de „zilveren C", het brevet over 50 K.M. te halen. Tot op 150 meter hoogte werd het zweef vliegtuig gesleept en nadat het was los ge maakt, ging het geruimen tijd uitstekend. Van Ypenburg vloog ik in der ichting Lei den. Ongeveer op 10 km. ten oosten van Leiden kwam ik op een hoogte van pl.m. 1000 meter in een donkere wolkenbank terecht, op zichzelf een zeer onaangename gewaarwording, omdat ik niet over een blindvliegap- paraat beschikte. Jk wist absoluut niet meer waar ik mij bevond, maar intusschen steeg ik nog geregeld tot 1500 meter. Op dat moment voelde ik, dat er iets begon te haperen; de kist begon te stampen en te schok ken, de wijzer van den snelheidsme ter vloog ais razend heen en weer, ik verloor hoogte. Op 1200 meter kwam ik plotseling uit de wolken vallen en toen bleek, dat het toe stel in een rugvrille was geraakt. Ik was op mijn rug naar beneden ge draaid. zonder dat ik er in de wolken rond om me iets van had bemerkt, maar toen ik weer ziepi kon, bleek me, dat ik de aarde boven me en de lucht onder me had. De linkervleugel vermocht de kracht, waarmee ik trachtte mij uit de vrille te bevrijden, niet te doorslaan en brak over een lengte van pl.m. 5 meter af. De Nederlandsche regeering ten geschenke aangeboden. Her inneringen aan Neerland's gr ooi sten zeeheld krijgen een plaats in het Ned. Legermuseum. De regeeringspersdienst meldt: Eenïgen tijd geleden zijn nabij Stromboli vier kanonnen, en anker en enkele andere overblijfse len van schepen gevonden welke voorwerpen toegeschreven worden afkomstig te zijn van schepen van de vloot van admiraal de Ruyter bij diens laatste zeeslag op 22 April 1675 tusschen Stromboli en Salino. De Italiaansche regeering. uit gaande van de gedachte dat in Nederland op het bezit van deze herinneringen aan Nederlands meest vermaarden zeeheld prijs zou worden gesteld, heeft deze voorwer pen bij monde van haren gezant aan de Nederlandsche regeering ten geschenke aangeboden. De minister van staat, minister van bui- fenlandsche zaken a.i., dr. H. Colijn, heeft den gezant, den heer Taliani. medegedeeld dat deze schenking, als mede de hoffelijlke gedachte, welke daaraan ten grondslag ligt op hoogen prijs worden gesteld en de schen king gaarne zal worden aanvaard ten be hoeve van het Nederlandsche Legermuseum, dat, zooals bekend is, gehuisvest is. in het kasteel Doorwerth bij Arnhem. Ik zag mijn vleugel in de verte verdwijnen Van dat oogenblik af verwachtte ik niet anders of mijn laatste uur was geslagen. Ilc zag mijn vleugel in de verte verdwijnen en met een snelheid van 250 K.M. stortte ik omlaag. Nog nooit is het een vlieger gelukt met een gebroken vleugel behou den op den grond te komen en ik koesterde dan ook geen moment de illusie, dat mij dit dank zij de hulp van Fortuna, nu wel zou gelukken. Op 400 meter slaagde ik er echter zoowaar in uit den spiraal te komen; ik kreeg mijn „Blauwe vogel" althans weer eenigszins in horizontalen stand en daarmee was ik het toestel weer in zooverre de baas, dat ik al thans iets kon doen om het er zoo goed mogelijk af te brengen. Vlak langs de bebouwde kom suisd# ik nog steeds met een snelheid van 250 K.M. in de richting van het weiland en dat was in zooverre een geruststelling, daar ik nu ten minste geen schade aan andermans eigen dommen zou aanrichten. Aan het toestel dacht ik niet meer; het kwam er nu maar op aan niet al te veel van mijn eigen lede maten te breken. Een oogenblik ging het me nog door het hoofd: „Daar ga je. Jan" maar toen ik een sloot zag, gooide ik het toestel op den overgebleven vleugel, waardoor de snelheid die nog steeds ten minste 200 K.M. bedroeg, werd afgeremd. Daarna wierp ik het toestel op den staart, welke finaal afknapte en het volgende oogenblik zat ik met een slag op den grond totaal ongedeerd. Het blijkt, dat het toestel in het geheel nog wel 10 K.M. op één vleugel gevlogen heeft. De Blauwe Vogel moet als verloren wor den beschouwd. Het vliegtuig was echter ver zekerd. George Simcox, de ondervoorzitter van het C.I.O. (Committee tor In- dustrial Organisation) heelt giste ren order gegeven tot een tweede algemeene staking bij de „Republic Steel Corporation" te Youngstown. Hoewel het werk bij deze maatschappij een week geleden is hervat, hééft Simcox er bij alle arbeidersleiders op aangedrongen, dat zij aan den oproep gehoor geven. Sim cox heeft verklaard, dat ook dé „Youngs town Sheet and Tube Co." weder een sta king' 'zal wö'rdefr afgekondigd. Rep. Steel en „Sheet and Tube" weigerden een overeenkomst met het C.I.O. (de orga nisatie van Lewis) te sluiten. ANNA PAÜLOWNA Kinderbad. In het ondiepe gedeelte van het Witte Kruis-zwembad is een stuk van den bodem zooveel met zand opgehoogd, dat nu ook voor de allerkleinsten een veilig hoekje is, waar zij met het water vertrouwd kunnen raken en de zwemkunst, leeren. Aanbesteding. Door den heer W. Hoep is den bouw van een woon- en winkelhuis aan den Kerkweg van den heer Van Eeten aanbesteed. Het timmer- en loodgieterswerk is opgedragen aan den heer A. Dekker, het metselwerk aan den heer C. Kossen en het schilderwerk aan den heer Blok. Geen werkloozen meer. Zooals bekend, is de werkverschaffing en steunregeling van 5 Juli tot 28 Aug. stop gezet. intusschen hebben ook de laatste werkloozen werk gevonden onze gemeen te heeft dus-op 't oogenblik geen werkloo zen meer. W1ERINGEN Arbeidsbemiddeling voor den Noordoostelijken Polder. De directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling deelt mede dat ten behoeve van de arbeidsbemiddeling voor den Noordoostelijken Polder bijzondere voorzieningen zijn getrof fen, in dier voege, dat de bemidde ling voor de werken, welke voor de drooglegging van dezen polder wor den uitgevoerd, onder rechtstreek- sche leiding van dienst is opge dragen aan vier Rijksagenten der Arbeidsbemiddeling. aan wie als standplaats respectievelijk Lemmer, Vollenbove, Kampen en Urk is aan gewezen. Indien de aannemers arbeiders' noodig hebben, wenden zij zich uitsluitend tot den daarvoor aangewezen Rijksagent der Ar beidsbemiddeling. Zij kunnen desgewenschf tevens aan de Rijksagenten opgeven, uit welke streek zij wensrben. dat de arbei ders zullen worden betrokken. Voorzoover arbeiders van elders noodig ziin, worden de aanvragen daartoe door de Rijksagenten doorgegeven aan de organen der arbeidsbemiddeling in de streek, van waaruit de arbeiders moeten worden be trokken. De boven uiteengezette regeling maakt, dat arbeiders, die bij de Zuiderzeewerken wenschen te worden genlaatst, kunnen volstaan met dit aan bet orgaan der ar beidsbemiddeling in bun gemeenten mede 'e deelen. Slechts dan maken-zii kans. in derdaad geplaatst te worden, zij bet ook. dat deze kans, in verhand met het groote aanbod, niet groot is. In elk geval inoet ernstig worden ontraden, den arbeiders in overweging te geven zélf naar de Zuider zeewerken te gaan, dan wel zich in de ge meenten. in welke de werken worden uitge voerd, te vestigen. Arbeiders, die hiertoe overgaan, zullen niet voor plaatsing in aanmerking worden gebracht, met name ook niet, indien zij in woonwagens en woonschepen komen. Het op goed geluk zich vestigen in de gemeenten, waar de Zuiderzeewerken zijn gelegen, is daarom zeer te ontraden. Geslaagd. Onze oud-plaatsgenoot mej. T. Klare be haalde Vrijdag j.1. 'e Utrecht het diploma voor enquëtrice-wjjkverpleegster. Toelatingsexamen. Voor het toelatingsexamen van het Lyce um te Den Helder slaagde onze plaatsge- noote Mej. Tr. de Haan Pd. O.KKA.V.R.O; Op a.s. Zondag 11 Juli zal door de Mandoli ne Muziekyereeniging O.K.K. alhier, direc teur de heer P. Jongkind, voor de A.V.R.O. worden opgetreden. ZONDAG 11 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. P L, L. Post. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. v.. Beek. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, vm. 11 uur ,Ds. v. Wichen. Callantsoog. vm. 10.30 uur. Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds'. de Wilde. Evangelisatie. Brêezand, voorm. 10 uur, de heef Èoon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Geref. Kerk. Anna Paulowna. voorm. 10.30 uur en n^m, 2.30 uur Cand. J. Verhave. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, de heer H. v. Doorn, van Alkmaar. Callantsoog, 's av. 7:30 uur, de heer G> v. Leeuwen, van Den Helder, Onderwerp: Levensvernieuwing. De groote aanvoer ging flauw van de hand. De hoogste markt was met f 20.50 weer een gulden lager en deze priis werd ditmaal slechts besteed voor een enkele stapel. Een enkele stapel ook weer wist f 20. te bereiken, zoodat de markt in derdaad minder was. De gang is ongeveer een gulden lager te stellen, hoewel verschillende markters, die kaas van goede kwaliteit meebrach ten, dezelfde prijs wisten te maken als Vrijdag j.1. Prima waar heette vrij zeldzaam, doch dit argument hoort men wel vaker hy stugge markten. Goede opzetkaas werd ver kocht tegen f 18a f 19.—, goede consumptiekaas, die ook al weer niet gemakkelijk te vinden heette, sloot daarbij ongeveer aan met f18 f 17.50. Bijzondere gezichtspunten deden zich niet voor. ALKMAAR. 9 Jyli. Kaasmarkt. Aangevoerd 53 stapels, wegende 130.000 Kg.: Fabrieksbaas kleine f 20.50, Boerenkaas kleine f 18.—, idem commissie f 24.per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 9 Juli. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 H.L. voer- tarwe f 6.50—7.25, 14 H.L. gerst chev. f 9.25, 57 H.L. haver f 7—8.25, 24 H.L. boonen, w.o. paarde f 750. bruine f 1011.50, citroen f 15. duiven f 9.75 en witte boonen f .30; 3 H.L. geel mosterdzaad f 14.50, 6 H.L. Kar- wijzaad f 20.30 en 16 H.L. erwten, w.o.: klei ne groene f 10, groote groene f 14 en grau we f"5—14, alles ner 100 Kg. Totaal aanvoer 127 H.L. Handel goed. AT.KMAAR. 9.Juli. Aardappelen 2—5.20. aardbeien-26—52, aal hessen f 7—13, andijvie f 0.904, bloemkool I f 10—19, II 5—9, doperwten f 4—8. druiven 3133. groene kool 2.50. kropsla 0.601.80, komkommers 1.50—2.50, meloenen 15—28, peterselie 23, perziken 48, postelein 0150.32, peulen 815, rabarber 1,102.80, roode kool 2.20—3.60, selderie 2.60—3.80, spinazie 3260. sniihoonen 814, dubbele spercieboönen f 13.50—16.50. tuinhoonen 2— 3.50. tomaten 813. uien 2.605.20, worte'm 48. zwarte bassen 1013. ALKMAAR. 9 Juli. Kaasbeurs. KI. Edammer kaas' 40 nl. aanbod 6625 stuks, verkocht 2620 stuks. Middenprijs f 17.5(1—18, hoogste prijs 18.50. Aanwezig 1 fabriek. Handel goed. WARMENHTTTZFN. 9 Juli. Aanvoer: 67000 Ka-, aardappelen: 'Schót- «ehe muizen 3 50—3.70, grove 3.50—3.90, drie lingen 2.50—2.90. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Juli; Srhotsche muizen 3.50—4.30, grooten 3.50 —390 drielingen 22.80. kleine 11:30 peen 5.00. roode okol 3.70i.60. witte kool 3.80, gele kool 4.70—5.60. tomaten A 15.60—20.30, B 18.8, C 17.10—17.20 CC 16.10-14.60. NOOT1DSCH ATtWOimip 10 J,,],*. Schofsche muizen f 3.50—3.90. groofen f 3.20 —3.80. hl. eigenheimers f 4.304.50, drièl. 2./0, kleine f 1.101.50. zilveruien drie lingen f 4.80, zilvernep f 6.60—7.60. Tuinhoonen 4.30—4 60. witte kool 4.40— 4.50, bloemkool 10—12.60.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3