De Prins aan het corpsdiner van de Marine-officieren VAN HOUTEN'S AMERICO'S EEN CHOCOLADELICATESSE Z.K.H. beantwoordt een rede van vice-admiraal Kruys (Vervolg verslag vorige pagina Sis feiten en fxwiaüeJiiz Zexi pAateit... Ongedwongen stemming De thuiskomst van de „O 16' i H i Het gemeentebetuur als gastheer HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER De zeilwedstrijden der Kon. Marine Jachtclub Z.K.H. Prins Bernhard bij de zeilwedstrijden Duitsche mijnenvegers op onze rivieren Gisteravond heeft Z.K.H. Prins Ber- nard deelgenomen aan het eorpsdiner der marineofficieren, dat gehouden werd in de Club aan de Hoofdgracht alhier. Ten 18 uur 30 zijn alle deelnemende marine officieren in de Marineclub aanwezig, waar onder wij opmerken den Chef van den Marine- Staf, Schout-by-Nacht J. T. Fürstner, den Schout-bij-Nacht tit. J. J. Dikkers en vele Hoofd- en Subalterne officieren uit alle stand plaatsen in Nederland, waar onderdeelen der Koninklijke Marine gevestigd zijn. In totaal zijn er 115 officieren aanwezig. Ten 19 uur treedt Prins Bernhard de Marineclub binnen, vergezeld van den Vice- Admiraal T. L. Kruijs, diens adjudant Luite- nan tter zee der le klasse B. J. Velderman en de beide aan den Prins toegevoegde adju danten, den Luitenant ter zee der le klasse Jhr. E. J. van Holthe en de le Luitenant der cavalerie Jhr. Ir. W. G. Röell. De Prins is gekleed in avondbaadje en de sportieve, slanke figuur van Zijne Koninklijke Hoogheid komt in dit avond tenue van den Hollandschen Marine officier wel zeer goed uit. De ontvangst. Het volledige bestuur der Marineclub, onder den Voorzitter, Kapitein-Luitenant ter zee K. W. F. M. Doorman, ontvangt den Prins in de vestibule, waarnain de benedenzaal Zijne Koninklijke Hoogheid zich alle officieren laat voorstellen. Nadat dit is geschied, neemt Zijne Konin klijke Hoogheid plaats aan een tafel in den z.g. „Kolonelshoek", een heilig plaatsje in de Marineclub, waar reeds vele generaties van hoofdofficieren, na eindiging van de dagtaak, de geneugten smaakten van een glaasje van het zoo bij uitstek nationale product Aan deze borreltafel zaten aan de Vice- Admiraal Kruijs, de Schouten-bij-Nacht Fürst ner en Dikkers, het Clubbestuur en de reeds genoemde adjudanten. Ten 20 uur ving het diner aan op de boven zaal van de club. Toespraak van den Vice-Admiraal. De Admiraal opende het diner met een heil dronk op Hare Majesteit de Koningin en ver volgens op Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en richtte kort na den aanvang de volgende toespraak tot Prins Bernhard: Koninklijke Hoogheid. Het verheugt mij zeer, de tolk te mogen zijn van de hier aanwezige marine-offi cieren, om U in de eerste plaats dank te brengen voor Uwe welwillendheid, gevolg te geven aan ons verzoek, hedenavond met ons aan dezen maaltijd aan te zitten en om U daar van harte welkom te heeten. Het zijn eeuwen-oude banden, die het Huis van Oranje met de Nederlandsche Zeemacht verbinden. Het was immers voor den Prins en onder de bezieling van de van hun toppen waaiende Princenvlag, dat onze groote Voor vaderen hun zegens ter zee bevochten of een heldhaftige en stoutmoedige verdediging voer den tegen overmacht. Met waardeering moge ik ook getuigen van de groote belangstelling, die Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, steeds voor Hare Marine betoont, een be langstelling, die zoo vaak, zoowel bij lief als by leed tot uiting kwam. Het spreekt dan ook vanzelf, dat het ver heugende bericht op den 8sten September van het vorige jaar, dat onze beminde Kroon prinses Haar geluk had gevonden, in de ge- heele Marine warmen weerklonk vond en die o.a. tot uiting kwam in eene denzelfden avond spontaan belegde bijeenkomst in deze zaal. Koninklijke Hoogheid, als a.s. Gemaal van onze Prinses was U ons van harte welkom en met voldoening mochten wij kennis nemen van het Besluit van 4 December 1936, no. lS, waarby het Hare Majesteit de Koningin be haagde U te benoemen tot Luitenant ter zee der le klasse, waardoor U deel uitmaakte van ons Officierskorps. Vervolgens zagen we met volle belangstel ling en toenemende vreugde hoe Uw huweiyk werd omgeven door een laaienden gloed van enthousiasme, die het geheele Nederlandsche Volk omstraalde. Het valt zeker niet te ont kennen, dat, behalve aan eerbied en aanhan- keiykheid aan ons Vorstenhuis, dit buiten gewone enthousiasme moet worden toege schreven aan de innemende wijze, waarop Uwe Koninklijke Hoogheid er in zijt geslaagd om voor Uw persoon in zoo korten tyd het hart van de geheele bevolking van Uw nieuw Vaderland te veroveren. In het bijzonder vervulde het ons ook met groote biydschap. dat we bij de enkele malen, dat Uwe Koninkiyke Hoogheid de Marine reeds met een bezoek vereerde, in U zoovele eigen schappen mochten aantreffen, die voor Marine-officieren zoo noodzakelijk of in hooge mate gewenscht zyn. Koninklijke Hoogheid, het lijkt overbodig te zeggen, dat het geheele Marinepersoneel het ten allen tyde op zeer hoogen prijs zal stellen U in zpn midden te ontvangen, en ik wil slechts de hoop uitspreken, dat. waar zoovele uiteenloopende zaken Uwe belangstelling heb ben en Uwe aandacht zullen vragen, het tevens persooniyke gevoelens mogen zijn, die Uw weg veelvuldig naar de Marine zullen leiden. Mijne Heeren. ik noodig U uit dit glas te ledigen op de gezondheid van onzen gewaar- deerden hoogen Gast, den Luitenant ter zee der le klasse Prins Bernhard der Nederlanden. Rede van Z.K.H. Prins Bernhard. Zpne Koninkiyke Hoogheid antwoordde hier op met de volgende woorden: Admiraal, Myne Heeren, Voor Uwe vriendeiyke woorden van welkom moge ik U, Admiraal Kru(js, in de eerste plaats myne diep gevoelde er- kenteiykheid betuigen. De uitnoodiglng om hedenavond deel te nemen aan een gemeenschappeiyken maai- tyd van het Korps Marine-Officieren heb ik daarom op zoo hoogen prys gesteld, omdat zy my de gelegenheid schonk met zoo velen Uwer kennis te maken. Ik behoef nauweiyks te zeggen, dat ik het my tot een hooge eer reken, met U te behooren tot het Korps Officieren der Koninkiyke Nederlandsche Marine, met haar groot verleden en haar sehoone tra dities. Reeds had ik het voorrecht en het ge noegen aan boord van Hr. Ms. „de Ruyter", „Gelderland" en „Java" en hedenmorgen aan boord van Hr. Ms. „O 16" te mogen constateeren, dat de vaderlandslievende geest, die sedert eeuwen den Marine-Offi cier moet hebben bezield, nog onverflauwd aanwezig is. Zeker hoop ik nog menigmaal in uw midden te vertoeven, om getuige te zijn van den kameraadschappelijken geest in het Korps Marine-Officieren en ik zal my gelukkig prijzen, indien ik een bescheiden aandeel zal kunnen hebben in het mooie werk, dat de Marine verricht. Admiraal, het zy my vergund een dronk te wyden aan het welzijn en aan een glorieryke toekomst van de Koninkiyke Nederlandsche Marine. Het diner had een bijzonder geanimeerd ver loop en kenmerkte zich door groote onge dwongenheid. Vele malen werd het „Lang leve de Prins" met drie krachtige „Hoezee's", die aan duide lijkheid niets te wenschen overlieten, onder streept. Gedurende het diner werd een telegram van eerbied en verknochtheid aan Hare Majesteit de Koningin verzonden, waarin ook de erken telijkheid voor het hooge bezoek werd uit gedrukt. Ook werd een telegram van eerbied en ver knochtheid aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana verzonden. Na het corpsdiner zijn de heeren naar be neden gegaan, waar de Prins zich in het bij zonder heeft onderhouden met de jongere offi cieren. Weer hebben zich eenige honderden voor de Atjeh-loods opgesteld. De vice-admiraal is met zyn adjudant ter begroeting aanwezig. Een meerploeg, be staande uit een bootsman, eenige kwartier meesters en matrozen, staat gereed. Om 2.45 uur klinkt opnieuw het paradesein van de schepen en wordt een „Leve de Koningin en 3 maal hoezee aangeheven, en wordt gezwaaid met de mutsen, waarna de militaire groet wordt gebracht. De „O 16" glijdt langzaam naar den steiger, de meerploeg grypt de uitgeworpen touwen en kort daarna ligt de O.boot weer aan den steiger. Z.K.H. Bernhard wisselt zijn bruine handschoenen, die hy tydens de vaart aan gehad heeft, voor een paar wit glacé en stapt dan van boord, gevolgd door de officieren. De vice-admiraal begroet den Prins aan den wal en de belangstellenden, in hoofd zaak bestaande uit dames, heffen een harteiyk „Leve Prins Bernhard" aan, waarna de Prins, vriendelijk lachend en groetend, wegrijdt, in gezelschap van vice-admiraal Kruys, wiens gast hij deze twee dagen is. Ten huize van den vice-admiraal wordt daarna de thee gebruikt. De bezichtiging van het Kon. In stituut. In de schaduw van machtige kastanjeboo- men. die een sprekend bewijs zyn, dat er in Den Helder ook nog wat kan groeien, ligt de tuin van het Kon. Instituut. Om kwart over drie klinkt het verzamel- borsten. De jonkers haasten zich naar hun signaal van de hoornblazers voor de adel- plaats voor het Instituut. Kapitein der mari niers W. J. F. Roelofsen geeft zyn bevelen. Keurig model gaat alles. Het nummeren van de secties, het richten. Het valt den journa listen van buiten op, dat er een prachtige discipline in het korps heerscht. Een plechtig moment is steeds het Intreden van het vaandel in den troep. Gedragen door een tweede jaars adelborst komt het naar buiten. De jonkers staan als uit marmer ge houwen. De Kon. Marinekapel zet de eerste noten van het Volkslied in. De vaandeldrager neemt zyn plaats in het hart van het korps in. Dan meldt kapitein Roelofsen zich met zyn troep by den eersten officier van het Kon. Instituut, den luit. ter zee le kl. F. Pinke die dit overbrengt aan den commandant van het Kon. Instituut, bar. C. J. v. Asbeck. 's Is 3.30 uur. Van de Buitenhaven klinkt gejuich en van het Wachtschip het bekende hoornsignaal, dat de bemanning vandaag al eenige malen tot paradeeren heeft opge roepen. Vergezeld van de reeds eerder ge noemde officieren, waaraan nu toegevoegd is de commandant van het Kon. Instituut, betreedt de Prins het terrein van het Instituut, via de Buitenhaven. Trommels en pijpers brengen den Prins de eerbewijzen. Zjjne Koninklijke Hoogheid groet het vaandel, het Volkslied wordt door de Marinekapel ingezet en de Prins inspecteert het aangetreden korps, waarna hy het Insti tuut betreedt om daar, in de receptiezaal aan officieren en leeraren van het Kon. Instituut te worden voorgesteld. De Prins woont practisehe lessen by. Na de bezichtiging van het Kon. Instituut woont de Prins eenige practisehe lessen van de adelborsten bij. De Pers stelt zich op bij het gladgeschoren bokkeveldje, dat omzoomd is door jonge kastanjeboomen. Het z.g. bokkeveldje wordt gevormd door de binnenplaats van het Kon. Instituut. De jongste jaars zijn hier, onder leiding van een sergeant-seiner aan het vlag- seinen. De adelborsten op de opleiding van officier M.S.D. rennen in hun overall naar het machine-laboratorium. Eenige athleten hollen naar de gymnastiekzaal, want straks zal de Prins komen. Zijne Koninklijke Hoog heid komt spoedig. Met groote interesse slaat hij de lessen van de jongste jaars gade en ziet het resultaat van de oefening. In de Marine-sportschool volgt Prins Ber- nard daarna een schermwedstrijd op floret en geweerschermen, waarna hij in het Ma rine-zwembad met belangstelling eer polo wedstrijd volgt en tenslotte de athletiek- wedstryd op het sportveld gadeslaat. Zijn Koninklijke Hoogheid begeeft zich dan naar de woning van den vice-admiraal, om des avonds aan te zitten aan het corpsdiner van de officieren. De ontvangst van de Pers door de Marine. Vrywel de geheele Nederlandsche Pers en een groot aantal foto-verslaggevers, heeft het bezoek van onzen Prins aan de Marine bijgewoond. Van de groote bladen waren tegenwoordig Nw. Rott. Qrt., Handelsblad, De Telegraaf, De Maasbode, de Standaard, de Haagsche Courant, terwijl het A.N.P. voor de geheele Provinciale pers zorgde. Met de leiding van de pers was belast de luit. ter zee der le kl. H. C. W. Moorman, aan wien toegevoegd was de res.-luit, ter zee der 2e kl. P. J. J. Praayer. De heeren hebben zich op zeer lofwaardige wijze van hun taak gekweten. De journalisten konden niet zooveel vragen stellen of ze werden steeds vriendelijk beantwoord. Men was voor deze uitstekende voorlichting zeer erken telijk. Behalve de uitnemende voorlichting van de Marine, was er voor de Ned. Pers nog een gewaardeerd gastheer, n.1. het gemeente bestuur. De burgemeester had de tegen woor- digheid van een aantal jou' nalisten dankbaar aangegrepen, om hun zyn stad te doen zien. Hy had de heeren daarvoor, zeer diploma tisch, een goede lunch op het badpaviljoen en een uitstekend diner in hotel Den Burg aangeboden, gedachtig aan het gevleugelde woord, dat de weg naar het hart van den man door de maag gaat. De journalisten wisten deze diplomatie van de goede soort te waardeeren. Het zal straks in de bladen merkbaar zyn. Na ontvangst in de kamer van den burge meester werd gereden naar het badpaviljoen, waar de lunch werd aangeboden en de heeren, onder de bedrijven door, gewezen werd op de uitstekende hoedanigheden van onze bad plaats. Men trof het, dat zij zich van haar vriendelijksten kant liet zien. Vandaar werd gereden naar de „Donkere Duinen", die voor de heeren een openbaring waren. Tafelspeecl» van den burgenfeester. Aan het diner in hotel Den Burg heeft Burgemeester Ritmeester, in een vlotte speech, op de verdienste van onze stad ge wezen en zyn vreugde uitgesproken over het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard aan de Marine. Dit bezoek is daarom zoo verheu gend, aldus de burgemeester, omdat de Kon. familie altijd veel belangstelling voor Den Helder aan den dag heeft gelegd en dit goede voorbeeld nu door onzen Prins wordt ge volgd. Wij zijn daarvoor buitengewoon erken telijk. Het verheugt ons zeer, dat Z.K.H. Prins Bernard nu als zee-ofifcier is ingelijfd, maar het is ons ook een vreugde dat de Prins een krans heeft neergelegd, niet alleen aan den voet van het Marine-monument, maar ook aan den voet van het Monument voor de Hel den der Zee. De Prins heeft daarbij de voet sporen van wijlen zijn schoonvader gedrukt en de redders zullen niet anders dan wen schen, dat ook onze Prins hun beschermheer zal worden. In deze twee monumenten wordt het leven en streven van de Heldersche bevolking tot uitdrukking gebracht. De waardeering van de bevolking voor deze daad van den Prins is buitengewoon groot. Wij hopen dat Zijn Ko ninklijke Hoogheid meermalen onze stad zal komen bezoeken. De band, die hij door zijn eenvoudig en sympathiek optreden heeft ge legd, zal daardoor slechts sterker kunnen worden. De burgemeester wees voorts nog op de moeilijkheden, waarmee Den Helder de laat ste jaren, door de afsluiting van de Zuider zee had te worstelen, maar bracht meteen zijn vaste overtuiging naar voren, dat Den Helder toekomst heeft. Hij wees ook op de groote beteekenis van het tot elkaar brengen vande Marine en burgerbevolking. Chauffeurs uniformen, Kelnerskleding Dienstuniformen. Speciale aanbiedingen Droefheid is er in het hart van den wekelijkschen kroniekschrijver, droef heid en begaanheid met dat deel onzer samenleving, waarop over enkele jaren reeds de peilers onzer gemeenschap zullen moeten rusten onze jeugd. Groote deernis met hen, die deze week de geestelijke martelholen, de folterplaatsen der scholen moesten be zoeken, teneinde aldaar, in het zweet hun aanschijns, met buiten de tien kermende orgels, de 35 harmonica's en alles wat maar de vreugde van het jaar- lijks kermisjolijt vormt, examen te plegen. Examen, met buiten de zon het feestde zee. Examen och, wat is er veel ver- anderd in deze jaren. Hoe licht was het niet voor ons, broeders, dat examen- doen. Toen wij hupp'lend voor het podium verschenen en aldaar een ge zellig babbeluurtje hielden met oude heeren. voorzien van vriendelijke peper- en-zoutbaarden. Hoe schoon was het leven en hoe licht het examen. Maar deze week kwam mijn zoon i thuis. Afgepeigerd, met ingevallen wan gen, met randen onder z'n eertijds i zonnige oogen. Mijn zoon. slachtoffer van het Lyceum. Ik heb het noodig ge- j vonden hem klassisch te vormen. Hem j de bezonken wijsheid der Ouden bij te laten brengen, hem te laten zweioen aan de bronnen der Wijze Mannen Van Weleer. Gisteravond deed ik een ontdekking. Ik vond de opgaven van zijn toelatings examen. De haren zijn mij te berge ge rezen en in de stilte van den avond heb ik met ontzetting kennis genomen van datgene, waarmee jeugdige hoofden kapot gemaakt moeten worden. Ik geef hier twee luttele voorbeelden, van datgene, wat de adspirant-Lyceum- ist als minimum kennis moet weten. Oordeelt lezer en klaag met mij de Maatschappij aan, die tot zulke uit spattingen kan komen. Een voetganger gaat van A. naar B. met een snelheid van 5 kilometer per uur en komt na 2 uur te B. aan. De autobus van Naastepad. die om kwart voor 12 uit B. vertrokken is. ontmoet den voetganger precies om 12 uur en laat dezen 700 meter meerijden. Op dat moment passeert de bus van v. Schijen. die rijdt met een snelheid van 8 knoopen per uur. Gevraagd: hoe oud is de schoon moeder van Japie Meyer. Iemand nam 90 arbeiders in dienst om een zeker werk af te maken in een bepaalden tijd. Als 3 4 van het werk af is in 2j3 van den tijd. gaat hij werklieden ontslaan. Als nu het werk op tijd klaar is. waar om is dan de staart van den hond van den Kantonrechter gecoupeerd LezerIk doe een beroep, namens alle vaders, op U. Oordeelt en zeg mij: moeten wij dit nog langer in 12-jarige hoofden iaten verwerken? Vereenigen wij ons en laten wij een scherp protest als een waarschuwend ,.J accuse hoorbaar maken. I)e Noordzeewedstryd. Pisteren werd onder de auspiciën van de Koninklijke Marine Jachtclub te Willemsoord de Noordzee-wedstrijd gezeild. Door toevallig steeds terugkeerend ongunstig weer op de vastgestelde zeildagen en andere omstandig heden moesten deze voor de Nederlandsche zeilsport zoo belangrijke wedstrijden geduren de 6 jaren telkens worden afgebroken of konden niet gezeild worden. De wedstrijd vond ditmaal onder de meest gunstige omstandigheden plaats. Van Hr. Ms. "z 5" af, door den Commandant der Marine welwillend beschikbaar gesteld, werd het publiek radio-telefonisch op'de hoogte van het verloop van den wedstrijd gehouden. Vlak vóór de start werd de druil-mast van de „Fram II" door een aanvaring over-boord gezeild, wat niet belette, dat de „Fram II" den wedstrijd nog meedeed, en met zeer goed resultaat! Andere deelnemende' jachten waren:- „Falga", „Astrea", „Fortuyn", alle van de Koninklijke Marine Jachtclub en de „Tromp II", van den heer Dudok van Heel en de „Albatros", van den heer S. Prins. Vlot verloop. Behoudens genoemde aanvaring verliep de start zeer vlot en 2 minuten na het startschot waren alle jachten door den start en zetten koers door het Westgat naar het Lichtschip Haaks". Ten 10 uur 40 waren alle jachten buiten het Westgat, 11 uur 45 rondde „Falga" als laatste het lichtschip „Haaks". Te 13 uur 38 waren alle jachten in het Schulpengat, waarbij de volgorde was: 1. .Astrea", 2. „Tromp II", 3. „Fortuijn", 4. „Albatros", -5. „Fram II", 6. „Falga". In dezen stand kwam geen verandering meer, er was een spannende strijd tusschen de „Astrea" en de „Tromp II": de „Astrea" passeerde als le den finish met een zeiltijd van 6 uur 14 min. 57 sec., na ruim over 37", 1 minuut later gevolgd door de „Tromp II". Dank zij de groote handicap eindigde de „Fram II" als 3e, met 20 sec. verschil op no. 2. De uitslag luidt: 1. „Astrea", stuurman Officier van Admi nistratie der le klasse Th. Deelder; 2. de „Tromp II", eigendom van en ge stuurd door den heer A. E. Dudok van Heel; 3. „Fram II" van de Koninklijke Marine Jachtclub, gestuurd door den Luitenant ter zee der 2e klasse J. K.' Kempees. Andere wedstrijden. Gedurende dezen wedstrijd werden op de reede nog 3 andere wedstrijden gehouden, welke door de Koninklijke Marine Jachtclub waren georganiseerd: 1. Modelsloepen B 1 en B 2. gestuurd door onderofficieren van de Koninklijke Marine. Winnaar kwartiermeester P. Reijers; 2e bootsman K. de Wit. 2. Fantasiesloepen, gestuurd door officie ren der Koninklijke Marine. Winnaar Luite nant ter zee der 2e klasse P. Cool. 3. Sloepen, gestuurd door leerlingen van de Zeevaartschool. Winnaar de Kok; 2e L. Mens. Het was een succesvolle dag voor de Ko ninklijke Marine Jachtclub. Een stijve Noord-Wester bries, de gekrulde golven op het Marsdiep, tal van ranke zeil schepen schietende op de reede. Het is het tafreel dat hedenmorgen te 8 uur door den Prins geïtereseerd gadegeslagen is in het bijzijn van Vice-Admiraal T. L. Kruys met staf en wel zeer geïntereseerd, want wij za gen den Prins herhaaldelijk vragen stellen, wijzen en met belangstelling turend naar de bonte zeilers, die het altijd weer aantrekke lijke spel met de blauwe golven speelden. Het Wierhoofd heeft een feestelijken aanblik, Rijk gepavoiseerd kwam de „Dr. Wagemaker" aan, terwijl er diverse groote jachten aan wezig waren, o.a. „De Tromp II" van Dudok v. Heel. uit Amsterdam, de „Albatros" van Prins en zelfs de „Zeearend" van Bruynzeel. Het schijnt Prins Bernard blijvend te boeien en Hij bleef tot 9.30 op de blauwe bazalt-keien van het Wierhoofd present om de prestaties van onze marine-zeilers gade te slaan. Om 9.30 ging Hij vervolgens scheep aan boord van Mr. Ms. „Mefcuur" om zich hiermede naar de reede te begeven, waar Hij over zal stappen aan boord van een jacht van de Kon. Mar. Jachtclub, om hiermede een bezoek te brengen aan het Vliegkamp „De Mok", (Ongecorrigeerd.) Regeering heeft twee flottieljes toestemming verleend om van Hoek van Holland Rynopwaarts te varen. De regeeringspersdienst meldt: Hedenochtend zal aan den Hoek van Hol- and een Duitsche mijnenvegerflottielje, be- s aande uit zeven mijnenvegers, begeleid door net mynenvegergeleideschip „Zieten", aan komen, welke de toestemming der Nederland sche regeering heeft verkregen om zich van wrT0. „van Holland over den Ryn naar Duitsche gebied te begeven, ten einde een bezoek aan eenige Duitsche Rijnhavens te n,?nge^' u:16 voor deze flottielje langs de Duitsche binnenwateren niet te bereiken zijn. „che £rens za' de flottielje als eeregeleide geëscorteerd worden door Hr. Ms. n/nPt G 16, onder commando van luite- t»n »i a Z<Le eerste klasse J. J. Hogendoorn, verWn nr alle hulP en voorlichting te vetleenen, welke mocht noodig zijn wiDe6L ee"ige. da8'en zal zich op dezelfde r0rnedomo Wlede.fl0ttie,je' bestaancle uit acht havens begeven 6n' de DuitSche Rij"" zofk lan« !l0tti®^es zu"cn zich na hun be terug begeven.nZC WCg 011 dezelfde W«ZC

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6