A<}enda u w u u Amsterdamsche kleinhandel bereid de Heldersche visch af te nemen Vacantieplannen? ZIJN STIJVE IN 8 UUR GENEZEN KLOOSTERBALSEM k prebihbeurten Keizerstraat 117 VELTHUIJS V hoek Molenstraa Zaterdag 10 Juli 1937 Derde blad De gewijzigde omstandigheden in de visscherij vragen andere visscherij. De hoogste activiteit is noodig. Den Helder moet zich aanpassen DOOR KLOOSTERBALSEM Cum Lande geslaagd! Xuuj-ti-JAe-aleA Il las toch ook de H.C. van 8 Juli j I.? ij lazen de felle aanklacht over het afbetalingssysteem. weet toch, dat IDECO N.V. verkoopt uitsluitend C^ONT^KNT^^ moet toch weten, dat contant koopen 20-40°0 goedkoper is. Koopt dus bij WIJ KOOPEN Vakschool voor Meisjes Den Helder Burgerlijke Stand van Den Helder riskeert niets! bujf fit! PC^ bij orui gekochte cddlhden beroert 5 gtd Jten jcuA abaiüs iWóz&kshd tegxsi Zkbliea, diefstal, itfahhóchadz, S^anaL en be&Jiadjujiriq. FIRMA BEEM5TERE50ER, xaze/aTK. Een frisch geluid heeft de voorzitter van den Ned. Bond van Kleinhande laren in het visch- en haringbedrijf, de heer Ki. Lammers, laten hooren. Een frissche geest, deze voorzitter, een man met onderneming en durf, die nog vol doende perspectieven ziet voor de Hel dersche visscherjj, mits de Heldersche visschers alles op alles zetten en de regeeringsinstanties toonen dat ze wil len werken. Er is in ons land voldoende afzet gebied voor visch. Het contingent visch, dat Holland van Denemarken betrekt, is tot 800.000 kg verhoogd. Volendam, Urk en Texel toonen, dat niettegenstaande de afsluiting van de Zuiderzee nog wel een boterham te verdienen is. Maar de handen uit de mouwen. De bakens moeten verzet worden. Met de snurrevaad visscherij is een behoor lijke boterham te verdienen. In Amsterdam hebben we een bezoek ge bracht bij den voorzitter van den Ned. Bond van Kleinhandelaren in het visch- en haring- bedrijf, den heer KI. Lammers. De heer Lam mers heeft een even optimistischen en gezon den kijk op de dingen als de heer Stevenson. Hij ziet toekomst voor de visscherij,maar dan moet er een nieuwen frisschen geest komen, die alle lauwheid en traagheid af schudt. De Heldersche visscherman heeft zich niet direct aangepast aan de veranderde omstand- digheden, ontstaan door de afsluiting van de Zuiderzee. Men had zich op de Noordzeevis- scherij moeten toeleggen. De Urkers hebben in dat opzicht een goed voorbeeld gegeven. Zij hebben gedaan gekregen, op kosten van de Zuiderzee-steunwet, hun vloot om te mogen bouwen, zij hebben een andere vischmethode, de snurrevaad, toegepast en 60 procent van hen is volkomen geslaagd. Een zes- k zevental Urker schepen liggen dagelijks in Amsterdam voor den wal en brengen daar levend hun visch, die een grage afzet vindt. Bij de toepassing van de snurre- vaadvisscherij blijven de schepen niet langer dan een dag in zee, zoodat de visch levend gan wal gebracht wordt. Dat is voor Amster dam van groote beteekenis, omdat de Amster dammer levende visch eischt. Er is, behalve dan misschien Den Helder, niet één plaats, waar men zulke eischen stelt aan de kwaliteit als Amsterdam. De Heldersche visschers kunnen ook iets bereiken met snurrevaadvisscherij. Maar aanpakken is de boodschap. Waarom kunnen de Heldersche visschers geen veranderde schepen en geen veranderd materiaal krijgen, zoo heb ik me afgevraagd, zei de heer Lammers. Zij kunnen toch aan- toonen, dat zij gedupeerd zijn door de afslui ting van de Zuiderzee en dan is de Zuiderzee- steunwet er om hen te helpen. Maar dan mag er geen lauwe, onverschillige stemming zijn, dan moet er gewerkt worden, dan moet men laten zien, dat men wil werken. De handel vraagt naar visch. De handel vraagt naar visch. Als de Hollandsche visscherjj in staat was aan die aanvraag te voldoen, dan behoefde het contingent van Denemarken toch niet tot 800.000 kg per jaar verhoogd te worden Men kan er van verzekerd zijn, dat wanneer in Den Helder visch wordt aangevoerd, er handelaren komen. Ook wanneer de Amster damsche grossiers Den Helder zouden boy cotten, is de vereeniging voor vischhandelaren in het kleinbedrijf bereid om visch af te nemen. Bovendien, de visscherij-centralë kan hier een woordje meespreken en de Amsterdamsche grossiers verplichten de Heldersche visch af te nemen, omdat die grossiers met geld uit de Zuiderzee-steunwet gesteund worden. De gros siers werken n.1. met crediet van de Zuider zee-steunwet. Wende U met vragen omtrent reducties op spoorbiljetten, goedkoope marken, Oostenr. en Zwits., Hotelplan, Autotochten enz., tot Natuurhistorisch Museum. Elke week: elke Woensdagmiddag van 35 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. V.. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 7.56,0 Temperatuur zeewater 16.8 Temperatuur lucht 14.5 Hoogste temperatuur lucht gisteren 17.8 Laagste temperatuur lucht gisteren 12.9 Hoogwater (heden) 95022.30 Laagwater (heden) 3.3516.20 Hoogwater (Zondag) 10.2523.10 Laagwater (Zondag) 4.1017.05 Licht op (heden) 21.50 Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Zomertijd. De heer KI. Lammers. In dit verband vertelde de heer Lammers, dat hij, naar aanleiding van de 1.1. gehouden vergadering over „Den Helder en de garnalen- visscherij", waar de heer Stevenson een be langrijk referaat hield, bij regeeringsautori- teiten geroepen was, waarbij hij er op aan gedrongen had een bespreking in Den Helder te mogen hebben met genoemde autoriteiten en de visscherlui, om het standpunt van den vischhandel uiteen te mogen zetten. Den Helder moet kwaliteit leveren. Een eerste vereischte voor een blijvende leverantie van de Heldersche visch is echter, dat men kwaliteit levert. Van Volendam heeft Amsterdarfi altijd de mooiste garnalen ont vangen en nu het Volendamsche bedrijf, met regeeringssteun naar IJmuiden verplaatst is, zijn de IJmuidensche garnalen meer in trek, al wordt erkend, dat de kwaliteit van de Hel dersche garnalen beter is. De Heldersche gar nalen moeten echter beter gezeefd worden, ze moeten grooter van stuk zijn. De Amsterdamsche handel ziet met verlan gen naar de Heldersche garnalen uit in den seizoentijd, van Augustus tot en met Novem ber, mits de Heldersche visscherlui zich in spannen een meer gezeefd product te leveren. Dat is ook daarom noodig, omdat de Helder sche garnalen ongeveer IV2 uur langer onder weg zijn dan die van IJmuiden en ze dus meer te lijden hebben. Als kwaliteit wordt aangevoerd, komt de afstand pas op de tweede plaats. De Deensche visch is 48 uur onderweg en wordt graag afgenomen. Wanneer de Rijksdienst zou zien, dat de Heldersche visscherlui er inderdaad alles op zetten om hup stand op te houden en wanneer dan menschen als burgemeester Ritmeester, wethouder De Boer en de heer Stevenson zich ervoor spannen, ben ik er zeker van, aldus de heer Lammers, dat de betrokken instanties helpen zullen. Wij zijn bereid de garnalen en ook de an dere visch van Den Helder in ontvangst te nemen en onder de Amsterdamsche kooplie den te distribueeren, echter zonder eenige risico van onze zijde. Als Den Helder de proef neemt, aldus de heer Lammers, vestig ik de aandacht van den directeur van de Visscherjj-Cen- trale en van dien van de Zuiderzee-steun wet op deze pogingen. Aanpakken, dat is de boodschap en men moet liever 20 gulden willen verdienen met hard werken, dan 10 gulden aan steun. We moeten er naar streven, dat de natio nale aanvoer aart de nationale aanvraag zal voldoen. Dat kan! Zon Juli op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 11 4.50 21.20 10.25 23.10 4.10 17.05 M 12 4.52 21.19 10.55 23.45 4.50 17.40 D 13 4.53 21.17 11.30 24.15 5.25 18.15 W 14 4.54 21.15 12.05 24.50 5.55 18.45 D 15 4.56 21.14 12.45 6.30 19.20 V 16 4.58 21.13 1.30 13.40 7.15 20.05 z 17 4.59 21.12 2.30 14.40 8.05 20.55 LICHT OP VOOR ALLE VOERTUIGEN Zaterdag 10 Juli 21.19 uur Zondag 11 21.20 uur APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 12 Juli tot 19 Juli wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. Een stijve nek behoeft Ge dus niet langer te hebben ,lk had den geheelen dag door regen achtig weer geloopen met een sner penden wind. Toen ik s'avonds thuis kwam, kon ik mijn hoofd niet meer bewegen, zoo stijf waren de spieren van mijn nek. Ik ging vroeg naar bed maar liet mij tevoren eens stevig wrij ven met Kloosterbalsem, 's Morgens was ik verrast te bemerken, dat er van mijn stijve nek niets meer te be speuren was. De Kloosterbalsem had mij in een enkelen nacht, of in 8 uur van m'n hevige stijve nek af geholpen. S. Sch. te den H. A |f V ED'C OfttOINEEl TER INZASE Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snijwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel by Rheumatiek, spit en pynUjjke spieren Schroefdoos Hl ct Potten: 62% et. en 11 04 Mede doordat de zenuwen gekalmeerd en de geest helder bleef door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Zenuwstillend Zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. SPREEKUUR WETHOUDER. De heer P. S. v. d. Vaart, wethouder van financiën, publieke werken en water- en licht- bedrijven, houdt wegens uitstedigheid a.s. Maandag geen spreekuur. Ricdia-JAeuieA „NEE MEVROUW, DAT NOOIT!" Hollywood op z'n best. Daar zijn van die films, van welke de titel weinig of niets doet vermoeden. Een titel, die den wekelijkschen film-recencent eerlijk ge zegd min of meer huiverig maakt, ten eerste omdat hij al iedere week met het bijltje hakt en ten tweede, omdat er bij het vele goede, dat de huidige filmproductie ons schenkt, toch ook altijd nog het noodige kaf te ontdekken valt. „Nee Mevrouw, dat nooit!" is de titel en U zult het met ons eens zijn, dat zij weinig in houdsvol is. Maar dan begint het spel der zwarte schaduwen en binnen 2 minuten doet ge de ontdekking, dat deze film méér is dan een exemplaar van den loopenden band, dat zij meer is dan maar zoo'n gewoon stuk be drukt celluloid, dat zij duizendmaal beter is dan ge aanvankelijk bevroedde. Het is een Metro-film en ongetwijfeld een der aardigste, een der origineelste van het seizoen. Toegegevenhet is geen kunstwerk en er zijn beter films vervaardigd, maar ongetwij feld kan men zich aan deze rolprent twee uur kostelijk amuseeren en zult ge U bij het ver laten van het Rialto-theater jonger en meer opgefrischt gevoelen dan bij honderden andere films. Als men Hollywood op zijn best wil zien, dan moet ge die films nemen, waarin Amerika een parodie op zich zelf geeft. Wanneer met prachtige ironie de hebbelijkheden van de nieuwe wereld met een glimlach en een bon mot op ongelooflijk amusante wijze aan den kaak gesteld worden en als men een kijkje krijgt op het leven in Gods own country, dat meer-zeggender is dan 25 gedegen boekwerken op dit chapiter. Het is een story, veel te ingewikkeld om in een paar woorden te vertellen, maar op woord van eer: zij is kostelijk. En daarbij: fonkel nieuw en zoo origineel als een frissche Yankee geest maar uitdenken kon. Het stuk speelt deels in de Amerikaansche krantenwereld, een weliswaar bekend centrum, maar waarover men zich toch in het oude en wijze Europa toch keer op keer verbaast. Er is een intrique, zoo schitterend uitge sponnen, zoo ongelooflijk scherp uitgebeeld door de diverse vertolkers, dat men zich keer op keer betrapt dat men op z'n knieën zit te slaan van louter pret, van spontane vreugde over een groteske, waarvan we allemaal weten dat zij nooit en te nimmer waar gebeuren kan, maar die toch zoo verdraaid aannemelijk op gediend wordt. Hetgeen de kunst is, die Holly wood opperbest verstaat. De hoofdrollen worden vertolkt door een kwartet van prima stars. Daar zijn niet minder dan Jean Harlow, William Powell, Myrna Loy en Spencer Tracy en ik geef U de verzekering, dat men zelden een gelukkiger combinatie voor een blijspel in Amerika gevonden heeft. Het is allemaal even frisch, men kan er permanent van zitten te smullen en ook dat is wat waard in deze warme kermisdagen. Gaat het, zien en verwonder U over Amerika. De tweede hoofdfilm is „Onder het asfalt ëener wereldstad", een prima UFA-product, waarin de eerste plaats bezet wordt door nie mand minder dan Gustaf Fröhlich. Een film, die in tal van details een bijzonder visie op menschen en voorwerpen laat zien, aanvanke lijk zelfs eenigszins Russisch aandoend. Een spannend verhaal, dft U meerdere malen een eerste rang sensatie bezorgt. Zeker geen film, die men in een bij-program zou verwachten. EEN „HOLLANDSCHE FILMWEEK". Het Tivoli-theater geeft met name deze week „Nederlandsch Fabrikaat" en als men de selectie ziet, staat men verbaasd. Zoo draait hedenavond een tweetal films, weliswaar niet nieuw meer, maar die toch ongetwijfeld nog door velen gezien zullen worden. Het zijn ten eerste „Bleeke Bet" en ten tweede „De Big van het Regiment". Zooals men ziet, een kermisprogram par excellence. Morgen- en Maandagavond... excelsior! Lou Bandy ziet men in zijn succes-stuk „Het meisje met den blauwen hoed", terwijl eveneens gegeven wordt de film, waarover nog steeds gesproken wordt: „De Jantjes". Zij, die indertijd nog geen kennis genomen hebben van deze producten van eigen bodem kunnen dit alsnog doen. En met name in deze kermisdagen leent zich dit vaderlandsch menu hiervoor ten zeerste! i - IDECO N Zondag 11 Juli 1937 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. J. Witkop van Schagerbrug. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 8.30 uur, Ds. Merjnen 's Morgens 10.30 uur, Cand. W. Loopstra van Groningen. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Cand. W. Loopstra Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Ds. v. 't Hoog, Utrecht Donderdagavond 7.30 uur, Ds. C. Kramp van Enkhuizen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10.30 u., Ds. H. J. van Roogen van Heemstede. Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers, 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Herst. Apost. Gem. i. d. Eenheid d. Apostelen Soembastraat. 's morgens 10 en 's middags 4 u. samen komsten. Woensdagavond 8 uur. Hersteld Apostolische Zending Gemeento Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 9.30 uur, Ds. M. van Wichen oud goud en zilver tegen de hoogste waarde. Fa. Beemsterboer. Wille- BioAxio-cpp: Sensatie van den eersten rang. Het programma, dat deze week in de Witte gegeven wordt, staat in het teeken van sen satie en zal zeker de liefhebbers van dit genre kunnen bevredigen. Als eerste nummer draait „Circus Buffalo" Bill", een „ouderwetsche" film, spelende in de wereld van schmink en arena's. De tafreelen munten uit door durf en sensatie. De tweede film luistert naar de titel „De Vliegende Dood", en ook in deze ontbreken sensatie noch menschelijk spel. Na afgelegd examen slaagden onderstaande dames voor de volgende diploma's: Huisnaaister: E. T. Boogaard. E. Huurman, J. Mulder, A. Slikker, J. van Straaten, P. G. Vroom te Den Helder en S. Kooy te Wierin- gen. Afgewezen: 3. Costuumnaaister: J. van Doorn, A. A. Free- ken. E. C. Goedhart en J. de Vlieger te Den Helder. Hulp in de huishouding: E. Beunder, M. Boendermaker, H. van Bommel, A. 1' Borkert, J. H. Duker, L. Hagen, G. Helder, N. Koke laar. A. Leen, M. P. Rietmulder, R. M. Schoorl en M. C. Verfaille te Den Helder. van Donderdag 9 Juli Juli 1937 GETROUWD: J. Willems en E. F. Doekes. BEVALLEN: M. G. MesmanLoogman, z. J. BaandersVriesman, d. N. Sonnenberg Reedeker, d. M. J. Duinkerde Jong, z. H. van DijkMansvelder, d. Het fameuze kwartet uit Nee Mevrouw, dat nooit DGOBEEDT MAAG Wr Tegen hoofdpijn, griep, rheumatiek, tandpijn, kiespijn en menstruatiepijnen VOO» NEDERLAND DUTIM OÉGSTGEEST SIJ APOTHEKEN EN DROGISTEN 'N POEDER-. CACHET- EN T A8LET VORM TEN I DRM

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9