Het bezoek van Z. K. H. Bernhard aan Den Helder. Een kijkje tijdens de groote repetitie der padvinders welke Zaterdag op het Jamboree-terreh» te Vogelenzang plaats vond IHMKil Met groote belangstelling volgde Z. K, H. Prins Bernhard op den start toren op het havenhoofd te Den Helder de zeilwedstrijden van de marine sloepen welke Zaterdag werden ge houden Een wedstrijd voor auto's, dateerend uit 1900, werd dezer dagen te Parijs gehouden. De passagiere in bovenstaand vehikel was met haar oud-modisch costuum geheel in den stijl gebleven Dezer dagen is men tot de ontdekking gekomen dat de Zuidelijke muur van de Groote of St. Laurenskerk te Alk maar, die uit de 15e eeuw dateert, dreigt in te storten. De kerkvoogdij heeft voorloopig alle diensten in het gebouw verboden, terwijl de omgeving is afgezet Ter gelegenheid van Zijn be zoek aan Den Helder werd aan Z. K. H. Prins Bernhard in de Marineclub een diner aangeboden. De Prins in gesprek met vice-admiraal T. L. Kruys De Engelsche zwemmer Deane, die winnaar werd van den jaarlijkschen Scheldebeker-wedstrijd, en thans definitief in het bezit kwam van de trofee, wordt door den burgemeester van Vlissingen met zijn zege gelukgewenscht Het nieuwe motor passagier- en vrachtschip der K.P.M., de .Tegelberg" is Zaterdag van de helling der Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam tewater gelaten. Mej. Tegelberg, kleindochter van den man naar wien het schip genoemd is, verrichtte de tewaterlating Aan boord van het iacht .Prinses Juliana bestuurd door baron Van Asbeck zeilde 7 K H P o l i n Liu 7, ™°ecK zeilde z. K. H. Prins Bernhard tijdens zijn bezoek aan Den Helder Zaterdag naar het marinevliegkamp De Mpk

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4