Drukte in het ^Voortrekkers Werkkamp Texel Qndeadu-eAterdie- (cvlamrrwri Poorten verrijzen. Er wordt hard gewerkt Goed geslaagde onderlinge wedstrijden op „De Kooy" Luchtmacht op Texel's vliegveld Gymnastiek-demonstratie Reeds op 69 boerderijen ernstige hooibroei Niet doorgegaan Heemraad opTerschelling u-an. u-andaag, Raadpleeg onze advertentie kolommen voor uw inkoopen Tijdschriften Ingekomen personen In aansluiting op ons bericht inzake het a.s. bezoek van legervliegtuigen aan het vliegveld van Texel, kunnen wy nader mededeelen, dat het blijkbaar in het voornemen van den Commandant Luchtvaartafdeeling ligt, om ln de komende weken schietoefeningen op Texel te doen houden. Gedurende enkele weken zal telkens een groep van de Luchtvaartafdeeling een week op Texel gestationneerd wor den om oefeningen in het schieten op lucht- en landdoelen te houden, benevens oefeningen in het bommenwerpen. Nadat een groep eeen week geoefend zal heb ben, wordt zij afgelost door een tweede en zoo vervolgens totdat de geheele Luchtvaartafdeeling een beurt gehad heeft. Zoodat gedurende ettelijke weken de Eilandbewoners het geronk van leger vliegtuigen boven hun hoofden zullen hooren. Ongetwijfeld wordt het een interesante tijd met die drukte te land en in de lucht! Met „Texelsch Fanfarecorps" voorop (dat uitnemende marschmuziek ten gehoore bracht) marcheerde Zaterdagavond de kranige Tex. Gymnastiek-Vereeniging, waarbij de Dames- Gymnastiekvereeniging „De Cocksdorp" zich had aangesloten, door de straten van Den Burg. De gymnasten, vooral de groote dames- afdeeling in haar mooie costumm, maakten een kranigen indruk. Het weder hield zich, hoewel het lang niet warm was, nu goed, zoodat achter de gymnasten een talrijk publiek naar het land van den heer Roeper trok, achter de Verlengde Koogenstraat, waar de uitgeschre ven Gymnastiekdemonstratie zou plaats heb-, ben. Toen met de afwerking van het program ma begonnen werd, bevonden zich circa 1500 personen op het veld. Begonne werd met een serie vrije oefenin gen voor alle medewerkenden onder leiding van den heer Joh. Moerbeek, die thans weder zoover is hersteld van zijn ernstige ongesteld heid, dat hij zijn leiding v. d. Dames-afd. weder op zich heeft kunnen nemen. Op maat van de muziek uitgevoerd, vormde dit eerste nummer wel een zeer fraai begin. Vervolgens voerde de jongste meisjes-afdeeling, onder onder leiding van mej. M. Koorn, vrije oefe ningen uit; daarna volgden vrije oefennigen van de jongens-adspiranten onder leiding van den heer C. Mets. Vervolgens gaf de dames- afdeeling rhytmische oefeningen te zien en de oudere meisjes vrije oefeningen, beurtelings begeleid door muziek van „Texelsch Fanfare corps" en muziek, uitgezonden door Vonk's versterkten zender. De dames-afdeeling van Den Burg en ook die van De Cocksdorp werkten kranig op de brug. De oudere jongens-adspiranten mooi op paard, aan ringen en aan het rek. De dames- afdeeling van Den Burg gaf ook nog fraaie oefeningen aan de ringen. De hoofdafdeeling (heeren) werkte aan rek, brug, ringen en op het paard, bovendien voerden de heeren fraaie s.aafoefeningen uit. Bijzonder fraaie nummers waren de serie- knotsoefeningen, uitgevoerd door de dames- afdeeling en de tweede serie rhythmische oefeningen. Er werd dezen avond bijzonder goed ge werkt, vooral bij het turnen van de heeren- afdeeling op brug en ringen werden zeer fraaie toeren verricht. Toen de duisternis intrad werden de be kende zware schijnwerpers van de T.E.M. in werking gesteld, die niet weinig het effect van deze gymnastiek-demonstratie verhoog den. Het slot bestond uit een prachtige stand, waaraan alle gymnasten medewerkten. De gymnastiek-vereeniging kan trotsch zijn Op deze zeer geslaagde openlucht-demon stratie, er is een keurig programma afge werkt. Druk heeft de politie het in onze gemeente nog steeds met maatregelen ter voorkoming van brand door hooibroei. Naar men ons mededeelt, heeft men nu reeds op 60 boer derijen ernstige hooibroei geconstateerd. Brand blyft gelukkig tot heden uit. De sportdemonstratie, die Zondagmiddag te De' Cocksdorp gehouden zou worden, is door het slechte weder uitgesteld tot 15 Augustus. Bij K. B. is benoemd in de provincie Noord- Holland, met ingang van 1 October 1937, tot heemraad van den Terschellinger Polder, A. van Zwol, te Kienum, gemeente Terschel ling. vindt U yuiii dat ahlikel uxat U moet fieM~en De eerste der 17 eere poorten is reeds opge richt op het Jamboree terrein te Vogelenzang. De padvinders aan het werk. 's Middags twaalf uur. Successievelijk komen de voortrekkers terug van 't werk. Eenige vrachtauto's vol met besmeurde werkers draaien de poort van 't kamp in. De sluitboom wordt neergelaten, opdat geen ongewenschte bezoekers 't kamp binnen zullen dringen. De waschblikken worden gevuld. Een minder prettig werkje. Zeepvlokken vliegen hoog op. Bovenlijven worden ontbloot. Al 't vuil wordt afgewas- schen. Hars van boomen en palen. Ook nog minder smakelijk vuil. 't Is misschien niet erg leuk voor de betrokken voortrekkers, maar 't was noodzakelijk, dat er een koeien- vlooiploeg in leven werd geroepen. Al de terreinen, waar koeien hadden geloopen en die tijdens de Jamboree als kampement zullen worden ingericht, moesten ontdaan worden van alles, wat op de voormalige aanwezig heid van koeien wees. 't Is geen smakelijk baantje, maar 't moet gedaan worden! 't Is nog maar kort dag en de deelnemers van de Jamboree zullen 't terrein in bezit gaan nemen. Poorten verrijzen. De werkzaamheden vorderen, 't Is nu te zien, dat padvinders werken voor padvinders. De poorten, altijd één van de kenmerken van een groot padvinderskamp, worden gebouwd. De groote ingangspoort is reeds klaar. Tus- schen de boomen van de Beekslaan verrijzen de rechte stammen. Rustiek doet het aan. Stoer, eenvoudig, klaar. Ontworpen en uit gevoerd door voortrekkers. Touwen werden gegrepen. De stammen werden gesjord en in één dag verrees de poort. Er werd wel eens gezucht, als een touw te veel sneed, maar tanden op elkaar en sjorren. Met groote letters, gemaakt van boom stammen, staat 't er op, zoodat iedereen weet, dat de Jamboreepoort er is om alle bezoekers onder zich voorbij te laten gaan. Twee man werken nog boven op de poort en bevestigen er een Jacobsstaf, 't kampteeken van de Jamboree. Achter de poort is 't een kleurrijke menge ling van vlaggen. Vlaggestokken zijn in de groene laan aan de boomen bevestigd. Hier aan wapperen de vlaggen van alle vertegen woordigende landen. Fier ook ons rood-wit- blauw. 't Donker van de laan wordt er geheel door opgefleurd. Doch 't is niet het eenige wat onze poorten- zetters gedaan hebben. Meerdere poorten z'jn reeds in enkele dagen verrezen. Grootere en kleinere, doch alle gekenmerkt door dat speci fiek padvinderachtige, 't Is nie t juist te definieeren, maar 't geeft een eigen sfeer. De padvinder, waar ook vandaan, zal aan de poorten reeds merken, dat hij hier vrienden zal vinden, dat hier zijn broeders zijn. Gaan we verder met te vertellen over de werkzaamheden. „Overwerken". Meer dan eens moet er overgewerkt worden. De ploeg voor pionierhout o.a. moest één avond doorwerken tot twaalf uur met 't lossen van eenige wagons hout aan 't station te Vogelenzang. Maar ze deden 't met liefde. Vooral ook de medewerking, die ze ontvingen van de zijde van 't personeel, werd met ge juich begroet. Bedoeld wordt hier 't moment, waarop de dochter van den stationschef zoo vriendelijk was om aan de voortrekkers, die op 't station werkten, een kopje koffie aan te bieden. Dergelijke dingen slaan bij de jongens natuurlijk ontzettend in. Dit was nu maar een kleinigheid, maar wat de mede werking betreft van de gemeente Bloemen- daal en i.h.b. Publieke Werken, dit is een voudig geweldig. In alle opzichten helpt een ieder mee om 't beste er van te maken. Kort dag. Er resten ons nu nog maar enkele dagen. Maandag gaan al verscheidene Jamboree diensten in. In den loop van de volgende week worden de deelnemers verwacht. Acht-en- twintig Juli komen de eerste Hollandsche troepen reeds. Dan vallen dus voortrekkers af van de werkdiensten. En er moet nog zoo veel gedaan worden. lederen dag komen er meer belangstellenden kijken, die vaak hinder lijk zjjn bij 't uit te voeren werk. Maar 't zijn nog allemaal publieke wegen, dus de glim lach blijft op je snuit, uitzonderingen natuur lijk daargelaten, 't Eten begint reeds eenigs- zins ongeregeld te worden. Kok, hou wat eten warm! Voor sommige ploegen is het onmogelijk om op tiid aan tafel te zijn. Als er werk is, dat noodzakelijk af moet en dat niet dichtbij is, wordt er even een telefoontje gegeven naar het kamp. „Kok, hou wat eten warm", of „kokkie hou wat brood vast voor zoo of zooveel menschen". Dan zijn ze tenminste zeker, dat er nog wat overblijft, want heeft de kok of magazijnmees ter zoo'n seintje gehad, dan wordt er ook voor de laatkomers gezorgd. Kokkie zorgt goed voor ons. In z'n witte voorschoot, z'n koksmuts op, troont hij in den keuken. Kok van Wouterlood. Hij heeft soms wel eens eigenaardige gerech ten, bijzondere combinaties, maar het glijdt er toch allemaal in. Het zijn altijd hongerige magen. Hard werken in de buitenlucht is een goed middel om de eetlust op te wekken! Zie nu die stapels brood eens aan, die in de keu ken gesmeerd en belegd worden. Iedere boter ham is belegd of met eieren, met koek, met worst, maar altijd is er bij appelstroop. Nooit ontbreekt deze pot op de tafel. Ieder kampeer der weet waarom de pot appelstroop in het kamp onmisbaar is. En altijd gaat alles schoon op, maar 't is reeds door generaal Behrens ge zegd. Er moet gewerkt worden met een goed gevulde maag en oubaas Koeling, die oubaas Jongemans als leider van het voortrekkers kamp is opgevolgd, heeft deze woorden her haald en nogmaals bekrachtigd. „Het Kind" veertiendaagsch blad voor Ouders en Opvoeders van 10 Juli 1937. Uitgave C. A. Spin Zoon, Amsterdam. Na een redactioneele mededeeling volgt een aardig gedichtje van Willem ten Berge „Lift boy". Onder den titel „Wenken voor de zomer- vacantie" geeft een vader, die gewoon is met vouw en kinderen in de zomervacantie op reis te gaan, een negental wenken. Fr. van Raalte beschrijft onder „Boschkinderen in heden en verleden", het wilde meisje, dat in 1731 in het dorp Songi in de streek Champagne gevangen werd. Men kreeg door verschillende aanwijzin- genn het vermoeden, dat dit negen- of tien jarig meisje van Eskimo-afkomst was. Men veronderstelde, dat een zeekapitein het meisje vanuit het Noorden meegenomen had en het heeft laten loopen. Leonard Roggeveen be spreekt als no. 6 de Vlaamsche jeugdschrijver Geo Verbrugge. Dit is tevens de laatste van de eerste serie Vlaamsche jeugdschrijvers. Dan noemen we nog „Kinderliedjes" van Rie E. de Boer. De schrijfster heeft uit verschillende bundeltjes de meest passende kinderliedjes gezocht. Thole Beishuizen schrijft over „Lie deren voor het kind". Bijgevoegd is het maandblad „De Merel". De Stuwing. Maandblad voor Nederland en Nederl. Indië van de Amsterdamsche Maatschappij voor Jongemannen (AMJV), 19e Jaargang no. 7, Juli-nummer. Van den inhoud vermelden wy als eerste bijdrage „Het snoeimes", terwijl er door dr. K. F. O. James een bijdrage geleverd werd over „Rotterdam uit de crisis". Frans Den Tex arch BNA vertelt het noodige over „Moderne Bouw kunst", terwijl ook de overige artikelen; zoo als men dat trouwens van „De Stuwing" ge wend is, zeer leesbaar zijn." Onze Aarde. Juli-nummer. Van Holkema Warendorf NV te Amsterdam. Dr. J. N .C. van Dietsch schrijft over „De Ring" van Wee- nen, terwijl Mia Syriër het artikel „Finland, een nieuwe Natie" vervolgt. Prachtig foto materiaal werd hieraan toegevoegd. Een op vallend goede bijdrage is eveneens die over „Een merkwaardig beekdal op de Neder- Veluwe", geschreven door Jac. Gazenbeek. Critisch Bulletin. Juli-Augustus nummer. Uitg. Van Loghum Slaterus NV te Arnhem. Van den inhoud zij vermeld: J. C. Bloem: Coenen's meesterwerk; Cornelis Veth: Rembrandts tweede vrouw (Ro van Oven, Hendrikje Stoffels); A. Romein-Ver schoor: De positieve gezindheid (Ignazio Silone, Brood en Wijn); J. van Schaik-Willing: Georg Sand: vele vragen rondom een roman (Victoria Wolf, Een vrouw als gy en ik). Natuur en Mens. Juli-nummer Uitg. Druk kerij-Uitgevery „De Hofstad", Scheepmakers straat 13, Den Haag. Albert Daan opent dit nummer met een bydrage over Erfelijkheid en Straling, hetgeen het lezen zeer zeker meer dan waard is. Na een gedegen beschouwing over „De Horopter" van Prof. Le Heux zij tenslotte nog vermeld de bijdrage van Dr. A. Schierbeek „Grote schrijvers als Biologen" (3e vervolg). Donderdag, Vrijdag en Zaterdag werden op Hr. Ms. Vliegkamp „De Kooy" onderlinge wedstrijden gehouden in athletiek, voetballen en schieten, die ondanks het feit, dat het weer niet bepaald meegewerkt heeft een yol- ledig succes zijn geworden. De kwaliteit van de prestaties is ditmaal wel opvallend, vooral leerl.-vliegtuigmaker Keimpema wist een fraai succes te boeken door de 100 m in 11 sec. te loopen. Tot besluit van de wedstrijden werd door een twaalftal turners, onder leiding van den heer H. Sporken, een geslaagde turndemon- stratie gegeven, die niet naliet groote bewon dering van de talrijke toeschouwers af te dwingen. Op schitterende wijze werd hier getoond wat volhardende oefening vermag. De commandant van het vliegkamp, kolo nel K. van Aller, reikte na afloop van de wed strijden met een toepasselijk woord de groote verzameling prijzen uit. De uitslagen. 100 m Hardloopen: 1. Leerl.-vltgm Keimpema 11 sec. 2. Off.-vlieger 3e kl. v. Es 11.1 sec. 3. Leerl.-vltgm. Bruinsma 11.3 sec. Verspringen met aanloop: 1. Off.-vlieger 3e kl. v. Es 5.97 meter. 2. Leerl.-vltgm. Want, 5.61% meter. 3. Leerl.-vltgm. Bruinsma, 5.42 meter. Hoogspringen met aanloop: 1. Off.-vlieger 3e kl. v. Es, 1.55 meter. 2. Korpl.-vltgm. v. d Meulen, 1.50 meter. 3. Korp. d. marns. Paardekooper, 1.50 m. 400 m. Hardloopen: 1. Leerl. vltgm. Want, 60.8 sec. 2. Leerl.ond.-off.-vlieger Gart, 60.9 sec. 3. Leerl.-vltgm. Bruinsma. Stilstaand hoogspringen: 1. Korpl.-vltm. v. d. Meulen, 1.24 meter. Stilstaand verspringen: 1 Off.-vlieger 3e kl. v. Es, 2.77 meter. Venstersprong: 1. Leerl.-vltgm. Donkelaar, 30 cm. 2. id. Smit, 32% cm. 3. idem Wesseling 35 cm. Speerwerpen: 1. Leerl.-vlgtm. Want, 34.28 meter. 2. Matr. 2e kl. Suurbier, 33.42 meter. 3. Vltgm.maat Salletm, 32.43 meter. Discuswerpen 1. Matr. 2e kl. Suurbier, 31.22 meter. 2. Sergt.-macht. Hiemstra, 24.76 meter. Kogelstooten 1. Sergt.-macht. Hiemstra. 9.26 meter. 2. vltgm.maat v. Hilst. 9.26. 3. Marn. de Ridder, 8.74 meter. 4 X 100 meter stafette: Leerl.-vltgms. Pauwe, Want, Bruinsma en Keimpema, 51.1 sec. Polstok hoogspringen: 1. Korpl.-vltgm. v. d. Meulen, 2.75 meter. Voetbalschieten 1. Vltgm.maat Sallem, 36 punten. 2. Sergt-vltgm. Kraayenbrink, 31 punten. 3. Leerl.-vltgm. Vink 31 punten. Hindernisbaan 1. Leerl.vltgm. Bruinsma, 47.8 sec. 2. idem., Keimpema, 51 sec. 3. idem, v. Ostayen, 52.5 sec. 4. Korp.-vltgm. v. d. Meulen, 54.1 sec. Hinkstapsprong 1. Leerl.-vltgm. Want, 11.49% meter. 2. Leerl.-ond.off.-vl. Herwaarden, 11.46% meter. Doclwerpen met handgranaten. 1. Leerl.-vltgm. Hoed, 8 punten. 2. Leerl.-onder.off. Ophoff, 7 punten. 3. Korp.d. marns. Paardekooper, 6 punten. Polstok verspringen: 1. Vltgm.maat v Hilst, 7.47 meter. 2. Korpl.-vltgm. v. d. Meulen, 7.06 meter. Ronde om het vliegkamp: 1. Leerl.-vltgm. Snoek, 11 min. 41 sec. 2. id. v. Donge, 11 min. 42 sec. Hindernisfietsen 1. Leerl.vltgm. Smit, 117 punten. 2. id. v. Bruggenum, 141 punten. 3. id. Heyneker, 144 punten. Hindernisfietsen met 2 fietsen: 1. Milicien de Koning, 0 strafpunten. 2. Maj.-vltgm. Scheurleer, 24 strafpunten. Achteruitfietsen 1. Milicien Moeliker, 14 sec. tr Geweerschieten 1. Leerl.-vltgm. Kooreman, 98 punten. 2. korpl. d. marns. Paardekooper, 96 ptn. 3. Korpl.-vltgm. Harmelink, 96 ptn. 4. Sergt.-vltgm. Kraayenbrink, 95 ptn. 5. Leerl.-vltgm. Want, 95 ptn. 6. Marn. le kl. de Ridder, 94 ptn. Pistoolschieten 1. Korpl.-vltgm. Harmelink, 59 punten. 2. Maj.-vltgm. Zomerdijk, 57 ptn. 3. Leerl.-vltgm. Wesseling. 56 ptn. 4. Korpl.-vltgm. ten Bosch, 55 ptn. Winnende voetbalelftal. Off.-vlieger 2e kl. Den Ouden, id. 3e kl. La- gendaal, id. Sillevis, id. Reynders, id. Den Hollander, id. Schuyling, id. Van Waart, id. De Liefde, sergt.-vltgm. Sporken, id. Jurg; id. Jongh. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Thr Huvgens, u., 23 Juli v. Southampton. mhan de Witt, t.. 23 Juli v. Singapore. Poefau Roebiak, t\, 23 Juli te Suez. Simaloer, 23 Juli te Amsterdam. Singkep, u., 23 Juli v. Suez. Tajandoen, 23 Juli v. Bremen. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. AJax, 23 Juli v. Ouessant. Alkmaar, pass. 23 Juli Vlissingen. Ariadne, 24 Juli v. Rotterdam. Aurora. 23 Juli Ouessant gepasseerd. Bacchus. 23 Juli v. Darindje. Barneveld, u., 22 Juli te Valparaiso. Berenice, 23 Juli te Amsterdam. Breda, u., 16 Juli te Cristobal. Euterpe. 23 Juli v. Bordeaux. Fauna. 23 Juli v. Venetie. Hebe, 22 Juli v. Gothenburg. Hebe, 23 Juli te Aarhus. Hermes. 22 Juli v. Algiers. Irene, 21 Juli v. Kingston. Mars, 22 Juli te Hamburg. Merope, 23 Juli v. Kopenhagen. Oberon, 23 Juli v. Bari. Perseus. 23 Juli te Lissabon. Rhea, 24 Juli v. Rotterdam. Saturnus. 22 Juli Gibraltar gepasseerd. Strabo, 23 Juli v. Rotterdam. Stuyvesant. 23 Juli v. New York. Theseus, 24 Juli te Kopenhagen. Tiberius. 23 Juli v. Jaffa. Titus, 23 Juli Gibraltar gepasseerd. Trajanus. 23 Juli te Palermo. Triton, 22 Juli v. Nea Playa. Triton, 23 Juli te Limni. Ulysses, 23 Juli Lydd gepasseerd. Venus, 24 Juli te Rotterdam. Vulcanus, 23 Juli te Izmir. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Boschdfjk. 22 Juli v. Antwerpen. Breedijk, 22 Juli te Houston. Edam. 22 Juli te New York. Lochgoil, 24 Juli v. Rotterdam. Lochkatrine, 24 Juli v. Rotterdam. Lochmonar, 23 Juli te Southampton. Rotterdam, toeristenvaart, 23 Juli v. Tallinn. Veendam, 24 Juli v. Rotterdam. Volendam, pass. 23 Juli Cape Race. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Maetsuycker, 23 Juli te Sydney. Nieuw Holland, 22 Juli v. Batavia. Nieuw Zeeland, 23 Juli v. Brisbane. Ombilin, 23 Juli te Reunion. Stagen, v. Bangkok. Swartenhondt, 22 Juli v. Singapore. Tasman, 22 Juli v. Mahe. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, t., 24 Juli v. Port Said. Buitenzorg, u., pass. 22 Juli Gibraltar. Garoet, 24 Jijli v. Rotterdam. Kertosono, u., pass. 22 Juli Gibraltar. Kota Baroe, t., 23 Juli te Marseille. Palembang, 24 Juli te Bintang. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk, 23 Juli te Hamburg. Jaarstroom, t., pass. 22 Juli Las Palmas. Maaskerk. 22 Juli v. Accra. Reggestroom, u., 23 Juli te Accra. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles, 23 Juli v. Singapore. Agamemnon, 23 Juli v. Penang. Alcinous, 22 Juli te Batavia. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 24 Juli v. Duinkerken. Jonge Johanna, 23 Juli v. Dakar. Tajadoen, 23 Juli te Bremen. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjikarang, 22 Juli v. Hongkong. Tjinegara, 22 Juli v. Hongkong. Tjisadane, 22 Juli v. Manilla. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Glaucus, 22 Juli te Singapore. Kota Radja, 23 Juli v. St. Vincent. Tapanoeli, 23 Juli v. St. Vincent. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverlight, 23 Juli te Bombay. Siantar, 23 Juli v. Lourenzo Marqués. Silverwillow, 23 Juli v. Calcutta. ROTTERDAMZUID-AMERIKA-LIJN. Aldabi, 23 Juli te Rotterdam. Alpherat, t., 23 Juli te Santos. YEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Holland—Afrika LUn). Bloemfontein, t., 22 Juli v. Marseille. Jagersfontein, 24 Juli v. Hamburg. Randfontein, u., 23 Juli v. Antwerpen. (HollandOost-Azië Lijn). Grootekerk, t., 23 Juli v. Penang. Suzanna Hendrika ten Voorde—Konijnenberg, van Am sterdam naar Fazantenstraat 67. Catharine Broersen, van Harenkarspel naar Strooweg 21. Marijtje Heemskerkden Hollander, van Katwijk naar Hartestraat 5. L. Stoop, landbouwer, van Harenkarspel naar Stroo weg 21. G. Korff, radio-telegrafist, van Haarlem naar Ruijgh- weg 62. T. Kwinkelenberg, macht. B.P.M., van Constantza (R.f naar Dijkstraat 5. Euphemia Johanna de Vos—Winkels, van Nijmegen naar Cronjéstraat 20. P. N. Nauta, arbeider, van Wieringen naar Artillerie straat 17. J. de Groot, korpl.-macht., van Soerabaja naar Goudsbloemstraat 48. W. H. Halder, mar. le kl., van Rotterdam naar Violen straat 103. G. P. Koens, opper-vliegtuigmaker, van Soerabaja naar Gladiolenstraat 5. J. Weissenbruch, van Amsterdam naar Binnenhaven 67. Johanna van der Zwaan, dienstbode, van Bussum naar Jonkerstraat 43. L. J. W. Bekker, bakker, van 's-Hertogenbosch naar de la Reystraat 5. C. Beers, sloepenmaker R.W., van Amsterdam naar Langestraat 11. Antje MiddelkoopKoorn, van Zaandijk naar Keizers gracht 153. L. J. Pols. schoenmaker, van Anna Paulowna naar Zuidstraat 73. Kathleen Marian SnippeKnight, van Londen (E.) naar Havenplein 20. A. A. Thorbecke, van Utrecht naar Weststraat 16. H. K. M. Westra, sergt.-torpedomaker K.M., van Velsen naar Krugerstraat 16. D. van Es, bankwerker R.W., van Amsterdam naar Goudsbloemstraat 52. Elisabeth QuirinusNoors, van Soerabaja naar van Galenstraat 83. W. J. Looij, werkman R.W., van Hellevoetsluis naar Gladiolenstraat 22. H. Plekkenpol, sergt.-machinist, van Rotterdam naar Brakkeveldweg 100. Jkvr. Daniella Josina WitteRappard, van Zeist naar Hoofdgracht 65. Dirkje Hendrika Brahamvan der Giessen, van Gorinchem naar Violenstraat 56. S. Smits, marinier le kl., van Soerabaja naar Polder weg 59 boven. H. Biersteker, stoker Mij. Nederland, van Alkmaar naar le Schagendwarsstraat 20. J. van GUzen, werfsjouwer, van Hellevoetsluis naar Artilleriestraat 8. Jacoba Maria van der Heijden—Meurs, van Vught naar Brakkeveldweg 182. Anna Leering, dienstbode, van Heer-Hugowaard naar Julianapark 1 A. J. P. Redegeld, werkman R.W., van Leiden naar Hoofd gracht 3. Adriana Geertruida RensenReijnen, van Breda naar Jonkerstraat 46. K. Th. van Steijn, kruidenier, van Anna Paulowna naar Sluisdijkstraat 41. Pieternella Bakker, dienstbode, van O. en W. Souburg naar Beukenkampstraat 6. K. Blansjaar, majoor-torpedomaker, van Leiden naar Ruyghweg 42. G. A. Citteur, van Amsterdam naar van Hogendorp- straat 37. Wilhelmina Gijswijtvan Millingen, van Amsterdam naar Bassingracht 140. Emilie Louise KruijsTroll, van Middelburg naar Sin gel 49. Adriana Maria RensmaagCornelissen, van Hoek van Holland naar 3e Emmadwarsstraat 6. J. C. Spaans, los arbeider, van Harenkarspel naar Violenstraat 77. P. Jongejans, kruideniersbediende, van Assendelft naar Vischstraat 28. Geslna CornelissenBorst, van Hoek van Holland naar 3e Emmadwarsstraat 6. H. W. van Gils, werkman R.W., van Rotterdam naar H. de Grootstraat 23. Elizabeth Theresia Maria Kolster, onderwijzeres, van Bergen iN.H.) naar Hoofdgracht 52. Maaike Levina Karstanje—Jacobs, van Vlissingen naar Joubertstraat 33. J. J. Kruijs. ingenieur K.M., van Ridderkerk naar Hoofdgracht 73. Geertje Stavast—van Eenennaam, van Vlissingen naar Smidstraat 19. Veronica Veldmande Vries, van Spanbroek naar Stroo weg 23. M. de Boer. schipper K.M., van O. en W. Souburg naar Beukenkampstraat 6. Geertruida BrouwerMuis, van Amsterdam naar Jan- zenslraat 84. Catharina Trijn Dulnmayer, dienstbode, van Hoorn naar Reigerstraat 27. Th. Meijer Hertzberger, verz.agent, van Amsterdam naar Fazantenstraat 65.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6