Goed werk van den Wieringer Klink H.R.C. slaat Helder taiiserl II op dit blad De ronde van Frankrijk Het Y wint de Hauserbeker Groote prijs van België De Wieringer Klink onderscheidt zich AMeJtiel llaet&cd De eerste sportdag x H*R*C*~Helder Wlo-taMpoA>t 'RaaMlejiépo-'ii Succes van jeugdige landgenoten te Parijs Schoenmaker wint de 8 k.m. zwemwedstrijd van den IJsel Engeland wint van Frankrijk H.R.C.-Helder 3-2 Draverijen te Alkmaar Een groote zege van Caracciola Lapébie eerste in de Tour de France De laatste étappe door Vissers gewonnen. Lapébie eerste in het algemeen klassement. De laatste étappe van de een-en-der- tigste Ronde van Frankrijk, van Caen naar Parijs over 234 km, werd een ware zegetocht voor de Fransche renners. Overal langs de wegen, maar in het bijzonder in de Parijsche voorsteden en in de Fransche hoofdstad zelf, stonden tienduizenden langs den weg geschaard om hun favoriet, Lapébie, den drager van de gele trui, toe te juichen en al kwam deze niet als eerste op de Pare des Princesbaan aan, omdat de Belgische individueel Vissers vlak voor Parijs een geslaagde uitlooppoging had gedaan, waardoor hij een halve minuut voor sprong had gekregen, de 40.000 toeschou wers hadden den man met de leiderstrui spoedig in het peleton ontdekt. Aan het enthousiasme kwam schier geen einde. Zoo is deze Ronde weer achter den rug, een wegwedstrijd vol incidenten, spanning, ner- veusiteit, een strijd van land tegen land, van renner tegen renner, een vechten tegen warmte en koude, een moeizaam klimmen tegen met sneeuw bedekte toppen, een levens gevaarlijk in razend snel tempo dalen in ser pentines, over prachtige wegen, afgewisseld met gedeelten vol keien, grind, kuilen en stof. Nog nimmer is de strijd de laatste jaren zoo fel geweest, nog nimmer zijn de nationale hartstochten zoo hoog opgelaaid met nood lottige gevolgen, welke thans nog niet te overzien zijn. Bijna honderd renners waren vol moed uit de Fransche hoofdstad, nu bijna een maand geleden, vertrokken, minder dan de helft zijn te Parijs teruggekeerd. Ernstige valpartijen hebben zich voorgedaan, talrijke renners liepen blessures op, welke hun dwon gen den strijd te staken. Van het moreel van de landenploegen en van de renners individueel werd het uiterste gevergd en als er geen sterke leiders waren geweest, zouden zeker nog meer deelnemers Parijs niet hebben gehaald. Deze ronde heeft grootsche momenten van feport geboden. Prachtig werk van Toon van Schendel. Maar enkele zwarte plekken zullen moeilijk te verwijderen zijn. Vijf van de zes Nederlandsche deelnemers hebben de Koude niet kunnen uitrijden. Nederland heeft een verre van goed figuur geslagen en Anton van Schendel komt alle lof toe, dat hij alleen, zonder hulp, zonder mede werking, zonder steun, de Tour heeft uit gereden. Het uitvallen van de Belgische ploegrenners ligt nog versch in het geheugen. Nog weken zullen er overheen gaan voor de storm en de verontwaardiging aan Fransche en aan Belgi sche zijde zullen zijn geluwd. Nog is niet te be palen, waar een oplossing, welke beide par tijen bevredigd, zal moeten worden gevonden. Zooals reeds gezegd, deze laatste étappe werd een ware triomftocht. Vijftig kilometer voor Parijs stonden de toeschouwers rijen dik langs de wegen, te Parijs zelf had de politie de grootste moeite orde te scheppen. Vanzelf sprekend was het tempo, waarmede deze laat ste étappe werd ingezet, niet erg snel. En toen op de laatste kilometers Vissers zijn kans waarnam, en er tusschenuit ging, volgde het peleton niet, zoodat de Belg met een tijd van 7 uur 23 minuten 42 sec. alleen op de baan van het Pare des Princes arriveerde. Het pele ton kwam met 43 seconden achterstand, waar bij Puppo in de sprint won. Ook Anton van Schendel bevond zich hierbij en werd gezamen lijk met de anderen op de zesde plaats geklas seerd met een tijd van 7 uur 24 min. 25 sec. De tienduizenden op de baan voerden vreugdedan sen uit'en bij de huldiging van Lapébie als winnaar in het algemeen klassement moest de politie te pas komen. En vanzelfsprekend was het enthousiasme ook daarom zoo groot, om dat Frankrijk sedert vele jaren thans weer eerste in het landenklassement was geworden, dank zij ook de opgave der Belgen. Men kon de geestdrift der toeschouwers opgeschroefd vinden, aan den anderen kant dient men niet te vergeten, dat de reactie na de incidenten tusschen de Belgen en de Franschen zich nog fel manifesteerde, omdat de pijnlijke voorval len nog versch in het geheugen lagen. Dat de publieke opinie zich tegen het optreden der Belgen gericht heeft, is bekend genoeg. Het organiseerend blad van de ronde, L'auto, wendde zich in zijn editie van heden tot het Parijsche publiek met het dringend verzoek de buitenlandsche renners en in het bijzonder de Belgische individueelen hartelijk te willen toe juichen. Dit verzoek is wel kenmerkend voor de stemming en de atmosfeer in Fransche wieler- kringen. En juist deze opwekking klinkt haast als een zelfbeschuldiging in verband met het ongetwijfeld onsportieve gedrag der Fransche toeschouwers, in de laatste ritten naar Parijs zoo duidelijk gedemonstreerd. De eindstand van het algemeen klassement werd: 1. Winnaar der 31e ronde van Frankrijk Lapéh;e (Frankrijk) totaaltijd 138 uur 58 min. 31 sec. over 4415 km. 2. Vicini (Italië) eerste der individueelen, totaaltijd 139 uur 5 min. 48 sec. 3. Amberg (Zwitserland) 139 uur 24 min. 44 sec. 4. Camusso (Italië) 139 uur 25 min. 24 sec. 5. aMrcaillou (Frankrijk) 139 uur 34 min. 7 sec. 6. Cchocque (Frankrijk) 140 uur 3 min. 50 sec. 8. Gallien (Frankrijk) individueel, 140 uur 5 min. 4 sec. 9. Bautz (Duitschland) 140 uur 5 min. 12 sec. 10. Frechaut (Frankrijk) individueel, 140 uur 23 min. 5 sec. 33e. Anton van Schendel (Nederland) 141 uur 51 minuten. 98 renners zijn van Parijs vertrokken en 46 zijn in de Fransche hoofdstad teruggekpmen. Meer dan de helft is dus onderweg uitgevallen. Het landenklassement luidde als volgt: 1. Frankrijk 418 uur 36 min. 28 sec. 2. Italië 421 uur 30 min. 46 sec. 3. Duitschland 421 uur 48 min. 50 sec. 4. Zwitserland 422 uur 34 min. 3 'sec. 5. Spanje 428 uur 40 min. 35 sec. 6. Luxemburg 429 uur 18 min. 29 sec. De nationale kampioenschappen uitgesteld. Regen was spel breker. Gisteren zouden de Nederlandsche wieler kampioenschappen worden verreden met de eindstrijden sprint en achtervolging. De on gunstige weersomstandigheden waren echter oorzaak, dat de wedstrijden eerst tot des avonds werden uitgesteld en toen ook in de avonduren de regen nog aanhield, besloot men het Zondagprogramma Dinsdagavond te verrijden. De wedstrijden van Dinsdag zullen dan Donderdagavond plaats vinden. De resultaten der achtste finales en kwart eindstrijden, die Zaterdagnacht eerst om bij eenen waren beëindigd, waren: Achtste finales: le rit: 1. Pijnenburg, 2. Van Schijndel niet opgekomen. 2e rit: 1. Van Amsterdam, 6 min. 51 sec. 2. Kuipers. 3e rit: 1. Slaats, 6 min. 43 1/5 sec. 2. Gom- mers. 4e rit: 1. Pellenaars, 6 min. 54 3 5 sec. 2. Reuter. 5e rit: Vaessen, 6 min. 41 sec. 2. Savelberg. 6e rit: Kremers, 6 min. 35 4/5 sec. 2. Klink. Kwarteindstrijd le rit: 1. Pijnenburg, 6 min. 38 4/5 sec. 2. Van Amsterdam. 2e rit: 1. Slaats, 6 min. 38 4/5 sec. 2. Savel berg. 3e rit: 1. Pellenaars, 6 min. 32 4/5 sec. 2. Kremers. 4e rit: 1. Klink, 6 min. 45 sec. 2. Vaessen. De jeugdige Klink uit Wieringen is wel een verrassing. Hij gaf reeds Zaterdag middag aan Pijnenburg goed partij. Zijn tijd in de achtste finale mocht er zijn. Overigens werd hij wel eenigszins bevoor deeld, toen hij in de kwartfinale tegen den zeer vermoeiden Vaessen moest rij den, terwijl Kremers, zijn overwinnaar, het tegen Pellenaars aflegde. Zoodat Klink wel en Kremers niet in de halve finale kwam. Overisre uitslagen. Van de overige uitslagen geven we hier de volgende: Sprint amateurs. Kwartfinales. le rit: 1. Van der Vijver, 13 sec.., 2. Schenk. 2e rit: 1. Kropman, 13 sec. 2. Van Ommeren. 3e rit: 1. Peperkamp. 2. Buchly. 4e rit: 1. H. Ooms, 13 1/5 sec. 2. Derksen. Sprint onafhankeiyken. Halve finales. le rit: 1. Van Rossem, 151/5 sec. 2. Jazet. 2e rit: 1. Beukers, 14 sec. 2. W. Vroomen. Sprint professionals. le serie: 1. J. van Egmond, 13 sec. 2. Van Amsterdam. 2e serie: 1. A. van Vliet, 13 1/5 sec. 2. P. F. van der Broek. 3e serie: 1. J. van den Heuvel, 13 3/5 sec. 2. L. van Schijndel. 3. KI. Bakker. 4e serie: 1. G. Leene, 13 2/5 sec. 2. J. Gom- mers. 3. J. Savelsberg. 5e serie:, 1. J. Kremers, 13 sec. 2. A. Vaes sen. 3. G. M. Heslinga. 4 C. Pellenaars. 6e serie: 1. Arie* van der Linden. 2. J. Clig- net. 3. W. Kuipers. Herkansings ritten: De eerste uit eiken rit werd in de finale herkansingsrit geplaatst, le rit: 1. Van der Broek, 12 4/5 sec. 2e rit: 1. Pellenaars, 13 3/5 sec. 3e rit: 1. Bakker, 14 sec. 4e rit: Kuipers, 14 2/5 sec. Finale herkansingsrit. Nrs. 1 en 2 uit de kwartfinale: 1. Kuipers. 2. Pellenaars. Kwartfinales. le rit: 1. Van Egmond. 2. Kuipers, 13 sec. 2e rit: 1. Van Vliet. 2. Pellenaars, 14 2/5 sec. 3e rit: 1. Van der Heuvel, 13 3/5 sec. 2 Kre mers. 4e rit: 1. Van der Linden, 13 2/5 sec. 2. G. Leene. Halve eindstrjjden. le rit: 1. Van Vliet, 13 sec. 2. Van den Heuvel. 2e rit: 1. Van Egmond, 12 2/5 sec. 2. Van der Linden. Gistermiddag heeft in het Amstelparkbad te Amsterdam het IJ den J. P. Hauserbeker wederom voor een jaar weten te winnen. De Brugsche Zwemvereeniging uit België werd tweede, terwijl H.P.C., D.J.K. en de Dolfijn gezamenlijk de derde plaats bezetten. De uitslagen luidden: 4 X 200 meter estafette borsterawl: 1. Het IJ (Moolenaar, Maier, Van Aelst en Geerlings) 10 min. 16 sec. 2. Dolfijn. 3. Brugsche Zwemvereeniging. 3 X 100 meter wisselslag-eestafette. 1. Het IJ (Metman, Bronsveld en Moole naar) 3 min. 43.4 sec. 2. D.J.K. 3. Zwemlust. 10 X 100 meter estafette borsterawl. 1. Het IJ, 12 min. 10.8 sec. Winnaar Hauserbeker: Het IJ met 26 pt. 2. Brugsche Zwemvereeniging 8 pt. 3. 4. en 5. Dolfijn, H.P.C. en D.J.K. ieder 7 pt. H.P.C. wint de 3 X 2 km estafette. De uitslag van de 2 X 2 km estafette was: 1. H.P.C. (ten Hacken, Maurits en Sip- kema) 1 uur 36 min. 54.6 sec. 2. Het IJ (winnaar van het vorige jaar) (Metman, Moolenaar en Geerlings) 1 uur 38 min. 7.8 sec. 3. A.Z. 1870. 4. Brugsche Zwemvereeniging. 5. D.J.K. Op het te Parijs gehouden jaalijksche zwemfeest is de Prix du plus jeune nageur scolaire ditmaal behaald door het dochtertje van in Frankrijk woonachtige landgenooten: Regina Maas Geesteranus, oud 5 jaar, lid van de Racing club de France. Haar zuster, Dany Maas Geesteranus, oud 8 jaar, leerling van het collége des abeilles, vertegenwoordigde eveneens de Racing club de France was de eenige deelneemster, die van den 3 meter hoogen duiktoren sprong. Zaterdagmiddag is voor de vijftiende maal de bekende 8 km zwemwedstrijd in den IJssel tusschen Brummen en Zutfen gehouden. Niet minder dan 45 heeren, 31 dames en 9 veteranen hadden ingeschreven. Het gemeentebestuur van Zutfen had een wisselbeker uitgeloofd voor de eerstaanko- mende. Schoenmaker, de bekende Haagsche lange- afstand-zwemmer, won den 8 km wedstrijd in 1 uur 11 min. 51 sec., d.w.z. met bijna 3 minuten voorsprong op mevr. Rie Aarsber genOlsen, die eerste bij de dames werd. Maar ook Schollaer, Van Dommelen Jr. en Nieuwland kwamen voor de eerste dame binnen. Schoenmaker won, behalve bovengenoem- den beker, voor de tweede maal achtereen den zilveren wisselbeker en kreeg dezen hier door als eigendom mede naar Den Haag. In het Colombes-Stadion te Parijs is Za terdag een athletiekwedstrijd tusschen Frank rijk en Engeland gehouden, welke in een 66 54 zege voor de gasten eindigde. De Engelschen wonnen met uitzondering van de 3000 m steeplechase^alle loopnummers, van de 100 m af tot en met de 5000 m toe. De voornaamste uitslagen luidden: 200 m: 1 Holmes (E.) 21.6 sec. 400 m: 1. Roberts (E.), 47.5 sec. 800 m: 1. Handley (E.) 1 min. 52.5 sec. 1500 m: Wooderson (E.) 3 min. 51 sec. 5000 m: 1. Ward (E.) 14 min. 48.2 sec. Discuswerpen: 1. Noel (E.) 47.30 m. Een verregende wedstrijd. De organisatoren van de Sportdagen heb ben, voor wat den eersten dag betreft, een sof gehad, want vóór, tijdens en na de match heeft het bijna voortdurend geregend, foit ge voegd bij een stevigen Zuid-westenwind, was oorzaak dat de publieke belangstelling lang niet meeviel. Voor de spelers zelf is het begrijpelijker wijze zwaar en moeilijk spelen geweest. Het terrein was spekglad, waardoor er van het centerspel niet veel terecht kwam en de gladde bal moeilijk onder controle te krijgen was. De spelkwaliteit stond daarom niet hoog. In de Racing-voorhoede voelde Roomeijer zich niet thuis op de middenvoorplaats en al zwierf De Jong wel eens te veel, dit kwintet speelde in het veld dikwijls aardig samen. De R.-achterhoede kan niet het beste deel van het elftal genoemd worden, het gladde leder verraste deze spelers wel eens, maar er kwa men geen doelpunten uit voort. Uitblinkers waren er niet, konden er ook niet zijn, maar rechtshalf en keeper speelden een zeer bedui dende rol. Helder, in welk elftal Kiesewetter en Bur ger door uitstedigheid verhinderd waren uit te komen, moest veel harder werken. Ondanks de groote krachtsinspanning, die vereischt werd, hebben de withemden dooreengenomen lang niet slecht gespeeld. De backs, op wie veel aankwam, hebben zich kranig geweerd en Kenter was beter dan verleden Zondag in den wedstrijd tegen OSV. De middenlinie was goed zonder meer; harde werkers, maar plaatsen is hun zwakke stêe. Een linie, die zelden naar voren kwam, maar defensief stel lig voldeed. In de voorhoede haperde het in het samenspel, en waren middenvoor en linksbuiten individueel de besten. Maar.O! die afwerking! Dit is in het kort, het oordeel over spel en spelers in deze anders weinig attractieve ont moeting, die sportief geslaagd kan heeten. De wedstrijd. Scheidsrechter W. Goudswaardt, bijgestaan door de heeren S. Diedenhoven en H. W. Freeke als lijnrechters, riep te half drie de elftallen in het veld. Scheidsrechter W. Goudswaardt, bijgestaan door de heeren S. Diedenhoven en H. W. Free ke als lijnrechters, riep te half drie de elftallen in het veld. Het veld blijkt niet in beste conditie te zijn; zoo hadden we gedacht, dat de gemeente de doelgebieden wel hersteld zou hebben, maar dat was nog niet gebeurd. Wel wat laat, heeren! De roodjakken hebben in de le helft den eenigszins schuin over het veld staanden wind mee en nemen onmiddellijk „begunstigd" door een langdurigen gietbui het spel in han den. Geruimen tijd blijft de strijd op den Hel- der-helft, maar het gladde veldoppervlak en het resolute werk der backs, vooral de Jongh roert zich, bieden weinig serieuse kansen. Veel opmerkelijks zien we dan ook niet, of het moest zijn de kans die Sanders kreeg, toen hij vlak voor het doel den bal liet glippen na een mooie voorzet van Dissel. Een uitval van Hel der heeft tot gevolg, dat Rijkshoorn zijn han den moet gebruiken na een inzet van God schalk, Na 10 min. spelen neemt Sanders den eersten hoekschop op Kenter's heiligdom. Direct daarna speelt Beekhoven den bal mooi vrij, zijn linksbuiten loopt naar binnen, maar deze was te driftig, want van den onderkant van de paal komt de bal weer in het veld terug. Nogmaals een benauwd moment voor het Ra- cing-doel en dan lost L. de Jong vanaf den rechterwing! een zuiver schot, laag gericht, maar Kenter kon er toch bij. Hoewel de Hel- der-voorhoede, die meest met 3 menschen atta queert, iets meer los komt, blijft het initiatief toch aan H.R.C.dat door Hoogendijk tot een doelpunt gemaakt werd. Twee minuten later mooi zig-zag-spel van den Helder-aanval, maar men werkt den bal in Dijkshoven's veilige han den! Dan grijpt W. de Jong resoluut in en voor komt door cornertrappen een zeker tweede doelpunt. Dan begint er meer spanning in de vertooning te komen, terwijl Helder zich nu begint te doen gelden. We zien een paar keer uitstekend werk tusschen Godschalk en Van Beekhoven. Selderbeek is genoodzaakt een hoekschop cadeau te geven en 6 min. voor de pauze neemt Godschalk de 2e corner op het R.-doel. Hieruit ontstaat een strubbeling, waar aan Vermeulen een einde maakt, door den bal hoog in het doel te plaatsen. Twee minuten voor rust probeert de Jong het met een afstand schotEn met succes, daar de gladde bal door de handen van Kenter heen in het doel belandt. Rust komt met 21 voor H.R.C. De 2e helft. De strijd na rust heeft, behoudens een aan tal spannende situaties, maar weinig kunnen bekoren. Het allengs gladder wordende veld was oorzaak, dat de spelers zich moeilijk staan de konden houden, waardoor soms de meest fraaie kansen onbenut bleven. Physiek werd het nu voor de spelers ook zeer zwaar, de ver moeidheid begon een hartig woordje mee te spreken. Over dit gedeelte van den wedstrijd kunnen we alleen dit zeggen, dat HRC over het al gemeen in het veld sterker was. Het ploeg- verband gaf den doorslag, en hoewel de vleu gelspelers toen niet d&t presteerden wat van hen verwacht werd, waren de aanvallen der roode voorhoede toch veelvuldiger dan die der Helder-ploeg, in wier voorhoede alleen mid denvoor en linksbuiten begrip van hun taak toonden. Na een aanvankelijk overwicht van Helder, waarvan 2 corners en eenig geharrewar voor den doelmond het gevolg waren, ging het spel meer over en weer. Door de boven omschreven wijze gingen echter vele kansen verloren, maar ook de kee pers deden uitstekende dingen. Eerst na 28 min. spelen was het Sanders, die ongehinderd den bal in het net liep en een paar minuten voor het einde was het Godschalk, die uit een vrjen schop door P. Smit, den bal binnen zijn bereik kreeg en een keurig doelpunt maakte. Guthrie wint te Francorchamps. Spa, 25 Juli. Vandaag werd onder groote belangstelling de groote prijs van België ge reden op het circuit van Francorchamps. De weersomstandigheden waren slecht, het regen de vrijwel voortdurend, zoodat de tijden daar door ongunstig werden beïnvloed. Winnaar in de zware klasse werd Guthrie met Norton, ge volgd door zijn stalgenoot Frith. Alle andere renners waren 1 of meer ronden achter. In de 350 cc-klasse was White eerste met Norton, gevolgd door de Velocettes van Mellors en Thomas. De andere deelnemers waren 2 of meer ronden achter op den winnaar. In de lichte klasse (250 cc) was de overwin ning van Walfred Winkler met D.K.W. geen moment in gevaar. Fjma vijfde in de zware klasse. Omtrent de verrichtingen der Nederlandsche deelnemers kan nog worden gemeld, dat in de 175 cc-klasse onze landgenoot de Jonghe met Coventry uitviel. Hetzelfde geschiedde met L. Simons (Excelsior) in de 250cc-klasse. In de 350 cc-klasse werd Binder (Neder land) rijdend met Velocette vierde met een tijd van 3 uur 4 minuten 35 sec., waarmede hij 1 ronde achterstand had op den winnaar White. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 115,9 km. De Nortonrijder Bosman viel in deze klasse uit. In de zware klasse reed Fijma mee met Ariel. Hij eindigde met vier ronden achterstand op de vijfde plaats met een gemiddelde uur snelheid van 108,911 km. De Kennemer-Sportclub te Alkmaar hield gistermiddag op de banen van het Gem. Sportterrein lange- en korte baandraverijen. De zeer slechte weersomstandigheden waren oorzaak, dat de publieke belangstelling ge-, ring was. De uitslagen der verschillende nummers waren: Draverij vierde klasse voor paarden, die op de lange baan nog geen eersten prijs heb ben gewonnen, om den toekomstprijs: 1. Zilver Scott (1670 m), eig. P. Koster, km-tijd 1 min. 51.5 sec. 2. Amalia (1670 m), eig. P. Gelein. Heatprijzendraverij eerste klasse over 1610 m, om den Juliprijs: gewonnen na drie heats door Whim (1610 m) van stal Good Luck, km-tijd 1 min. 28.1 sec. Prijzendraverij vierde klasse over 1700 m. om den zomerprijs: 1. Xsia (1720 m.), eig. J. Klarenbeek, km- tijd 1 min. 34.8 sec. 2. Aviatrice (1680 m.). (Gediskwalificeerd als tweede aankomende Zampa n.z. Gulden-vlies-prijs. Handicapdraverij 2e en 3e klasse over 2400 m. 1. Yankee Scott (2480 m.), eig. M. J. Kout, km-tijd 1 min. 30 sec. 2. Welkom van Aduard (2460 m.). Kortebaandraverij over 800 m. om den Kortebaanprijs: 1. X. Smiling (760 m.), eig. J. Haan, tijd 1 min. 6.2. sec. 2. Blue Band. 3. Xerxes. Gediskwalificeerd als tweede aankomende, Dreamens Star. In den strijd om den Grooten Prijs van Duitschland. Op den bekenden Nurnburg-ring hebben hebben gisteren ten aanschouwen van circa 300.000 toeschouwers de jaarljksche auto races plaatsgehad om den Grooten Prijs van Duitschland. Oe prijs werd gewonnen door Rudolf Caracciola, die de 500 Kilometer aflegde in den schitterenden tijd van 3 uur 46 minuten en 1 seconde, d.i. een uursnelheid van 133.12 km. Deze tijd beteekent een nieuw baanrecord. Zooals gewoonlijk bereed de Italiaan een Mercedes-Bentz. In de 4e ronde van den strijd kreeg Rose- meyer (Auto-Union banddefect, hetgeen hem 2M> minuut tijdverlies kostte en waardoor hij naar de 11e plaats teug verwezen werd. De Auto-Union verloor ook Stuck en Breitscheid uit den strijd. Ongeval. In de 5e ronde haalde Seaman von Delius in. In de 7e ronde wilde laatstegenoemde re vanche nemen, doch ongelukkigerwijze kwa men beide wagens toen met elkaar in aan raking. De wagen van Delius werd van den weg geslingerd, de coureur zelf maakte een ernstigen val. Bij onderzoek bleek, dat hij een lichte hersenschudding had opgeloopen en een gebroken dijbeen. Zijn tegenstander maakte een slag over den kop, diens gezicht w:rd verwond, terwijl z(jn linkerarm gebro ken bleek te zijn. Beide coureurs zullen dezen zomer wel niet meer kunnen uitkomen. De uitslag luidt: 1. Caracciola (Mercedes- Fentz) in 3 uur 46.3; 2. Von Brauschitz (Mer- cedes-Btz) 3.45.46.3; 3. Bern. Rosemeyer (Auto-Union) 3. 47.1.4.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7