Startklaar voor „De Vierdaagsche" Texel Ruim 700 deelnemers meer dan vorig jaar De competitie-indeeling van H.R.C* B.K.C* I-Succes I 1-5 Postduivenvereen. „Victoria" De luchtlijn naar Texel een groot succes Kampeeren cp Texel Tc veel water Examen Marktoverzicht Gemeenteraad Vervolgagenda voor de raadsvergadering van hedenavond Bijna een halve ton gevraagd voor de verbouwing van de school aan de Vischmarkt Marktberichten Behoudt Huisduinen haar school? Lantaarnpaal gesneuveld Inschrijvingen Handelsregister (Van onzen specialen verslaggever). Wjj zijn er al aan gewend geraakt, dat telken jare de Internationale Vierdaagsche Afstandmarschen weer meer deelnemers trek ken, maar toch. dat er dit jaar al weer rond 600 wandelaars meer den strijd tegen ver- moeiennissen van deze vierdaagsche kracht proef zullen aanbinden, het is inderdaad ver rassend! Hoe zulks te verklaren is? Wel, zij, die eens een Vierdaagsche meemaakten zijn tevens de beste propagandisten voor dit jaarlijks terugkeerend sportevenement. Niet alléén dat zij zelf een volgend maal weer trouw op het appel verschijnen, zij hebben door hun enthousiasme ook onder hun vrienden en kennissen Vierdaagsche- aanhangers weten te maken. En vandaar, dat er elk jaar weer honderden deel nemers meer geteld worden. Het aantal inschrijvingen bedraagt dit jaar 4400, waaronder 600 dames. Wel zullen er nu weer eenige tientallen zijn, die door bij zondere omstandigheden hun inschrijving niet gestand kunnen doen, maar dan kan toch veilig worden aangenomen, dat er hedenochtend rond 4400 wandelaars de poorten der Prins Hendrik-kazerne uit zullen trekken. Maandag réunie. Spoortreinen, automobielen, motorrijwielen en rijwielen komen uit alle deelen van ons land naar Nijmegen, rijk geladen of beter ge zegd overladen met deelnemers en deelneem sters. ^e intocht begint reeds vroeg en ein digt laat. Bij honderden is het pubilek tezamen ge stroomd om de wandelaars te begroeten. Men wil niets missen van dit kostelijke schouw spel. Vooral bij het station is de belangstel ling overweldigend, zoodat de politie druk werk heeft het verkeer doorgang te verleenen. Hoorngeschal en muziek klinkt langs de singels vanaf het station naar het kazerne terrein, wanneer steeds weer regimenten en corpsen arriveeren. Vroolijke lach en zang vult de autobussen, die de corpsen en burger deelnemers voorrijden en alles concentreert zich op een plaats; de Prins Hendrik-kazerne, Het is een ware réunie! Nieuwelingen en seniores. Bij deze ruim 4000 zijn vele nieuwelingen, doch ook talloos velen, die hier niet voor de eerste maal komen. Wandelaars die men nauwelijks van naam kent, alleen van het vorig jaar, of misschien van nog langer ge leden, kan herinneren, komen op elkaar toe. Handen worden gedrukt, vragen worden gesteld, waarom je vorig jaar niet van de partij was. Of Jan, Piet of Klaas er ook weer is. Politiehelmen met diverse stadswapens la- veeren hier tusschen veldmutsen en kepies, als gold het hier een speciale bewaking voor de duizenden burgers, dames en heeren van diverse leeftijden, van diverse steden of dor pen, van diverse rangen en standen, allen slechts met één gedachte bezield: de Vier daagsche te loopen. De groote ruimte tusschen de kazerne-ge bouwen vult zich meer en meer. Steeds ko men nieuwe gezichten de kazernepoort bin nen. Terwijl zij, die niet in de kazerne logee- ren. zich gereed maken hun pensions op te zoeken, worden in de kazernes de kamers ge leidelijk bezet en wordt het home, dat de tip pelaars in de komende week moet huisvesten, zoo comfortabel mogelijk gemaakt. Ook weer bij het bezetten van de kamers blijkt weer, dat we van een réunie kunnen spreken, want menigeen treft zijn wandelgenoot van vorige jaren weer gelijk met hem op eenzelfde kamer. By de Jutters. Zoo troffen ook onze plaatselijke wandel- sportvereenigingen „De Jutter" en „De Zilver meeuw" één slaapgelegenheid in het tenten kamp, Wilhelminastraat, tent 36 heet het offi cieel. Dit in een tent slapen is weliswaar niet zoo aantrekkelijk, daar het nachtelijk bezoek van tientallen mieren, die zich tusschen de srioozakken genesteld hebben, nu niet tot de „Vierdaagsche sfeer" behoort. Maar we zijn er van overtuigd, dat de onderlinge stem ming dit spoedig wel doet vergeten! Intusschen werkt de administratie onder hoogdruk, want om alle aanmeldingen in den kortst mogelijken tyd tevreden te stellen, valt niet mee, doch de heer Boesekool en zijn man- Toch 2 Amsterdammers van de party. In de „Sportkroniek" van gisterenavond troffen we de officieele competitie-indeeling van de eerste en tweede klassers in Afdeeling I en II aan. De tweede klasse A. waarin H.R.C. zal uitkomen, ziet er als volgt uit: Z.V.V., W.F.C., West-Fris ia, H.R.C., O.S.V., Alcm. Victrlx, De Kennemers, D.W.V., Z.F.C. en De Spartaan. De indeeling van de overige klassen is: Afdeeling I. Eerste klasse: Ajax, D.W.S., Sparta, V.S.V., D.F.C., K.F.C., Excelsior, V.U.C., A.D.O., R.F.C. Tweede klsse B. Velox D.O.S., B.F.C., Hilversum, E.D.O., A.F.C., R.C.H., Zeeburgia, H.V.C., H.F.C. Afdeeling II. Eerste klasse: Feyenoord. Xerxes. Haarlem, Stormvogels. Hermes-D.V.S., D.H.C., H.B.S., C.V.V., Blauw Wit, 't Gooi. nen kennen het klappen van de zweep en we ten dien vloed van aanmeldingen vlot te ver werken. Een luisterrijke entrée maakten 's mid dags de marine-detachementen. Die werden aan het station afgehaald door het Staf muziekcorps en met de muziek aan het hoofd werd naar de kazerne getrokken. Vlaggenparade luidt de „Vier daagsche" In. Een grootsche vlaggenparade op het Molen- veld heeft ook dit jaar de Internationale Vierdaagsche afstandsmarschen oji luisterrijke wijze ingeluid en vele duizenden zijn van deze plechtigheid getuige geweest. In carré stonden de deelnemers opgesteld en in het midden van het reusachtige vier kant, dat zoodoende vrij bleef, verhieven zich de masten, waaraan zoo dadelijk de vlaggen van de deelnemende naties geheschen zouden worden. Als steeds leverde de&e vlaggen-parade een bij uitstek fleurig schouwspel op. Daar wa ren de militaire detachementen van nage noeg alle wapens met hun vanadels en een rijke verscheidenheid aan uniformer, de wan delclubs in hun veelkleurige tenu's met haar wapperende vlaggen, de burgerwachten in diverse uitrustingen, rijks- en gemeente-politie uit het geheele land, de Franschen in hun smetteloos witte shirts en witte pantalons, kortom 't oog ging te gast aan een veelheid van kleuren en een verscheidenheid van kleedij, zooals alléén een vlaggenparade van de Vierdaagsche dit brengen kan. Op onberispelijke wijze werden de volkslie deren ten gehoore gebracht door de Marine kapel. Het eerst klonk het Deensche volks lied en terwijl de militairen het geweer pre senteerden, ging de Deensche vlag statig om hoog. Daarna volgden de Duitsche, Engelsche, Fransche, Oostenrijksche en Zwitsersche volksliederen en fier ontplooiden zich de vlag gen. Als laatste van de rij volksliederen klonk het Wilhelmus, aangrijpend als steeds. Met het spelen van den pittigen Vier daagsche marsch werd de plechtigheid be sloten, doch 't duurde nog geruimen tijd voordat de enorme menigte een uitweg door de poorten van de Prins Herjdrik kazerne gevonden had. Ter gelegenheid van de kermis speelde BKC Zondag den traditioneelen wedstrijd tegen Succes. Succes is een graag geziene gast in den polder, maar de opkomst van het publiek had door het slechte weer toch zeer te lijden. De tribune was echter zoo goed als uitver kocht, een compensatie voor de thuisblijvers, Succes toonde een groot overwicht en wist zich beter aan de terreinomstandigheden aan te passen. Balbehandeling en plaatsen was bij haar uitstekend verzorgd. Laat BKC zich in wel eens verleiden tot uiterste krachtsinspan ning en vaak met Succes, dezen middag was van opportuniteitsvoetbal geen sprake. Nor maal spel, zonder groote momenten. Geen uit blinkers, behalve misschien keeper Prins, die ondanks de vijf tegenpunten, zijn dag had. Succes kwam met een gewijzigde opstelling- der voorhoede. Ott op de middenvoorplaats, Schmitt rechtsbinnen en Kerkdijk was ge handhaafd op de linksbinnenplaats. Vooral Schmitt viel op, zijn spelverdeeling en zyn aangeven was zeer goed. In alle doelpunten had hij dan ook een werkzaam aandeel. Ott raakte spoedig geblesseerd en viel niet op. Kerkdijk bevestigde zijn goeden indruk van vorige week. De S.-middenlinie beheerschte het terrein volkomen en gaf de voorhoede legio kansen. Het duurde echter zeker wel 20 minuten voordat C. Lont de score kon openen (10). Kort daarop maakte dezelfde speler nog een doelpunt (20). Met dezen stand ging de rust in. Na de rust kwam BKC even flink opzetten. Nadat Posthumus bij een aanval op het nip pertje kon redden, werd door een fout in de S.-achterhoede spoedig het eerste en eenige doelpunt geboren. Jan v. Wees wist de eer te redden. Succes bleef verder meester van het terrein. Geleidelijk werd de score opge voerd. C. Lont doelpuntte nog tweemaal en Schmitt nam nummer 5 voor zijn rekening (51). Succes had een verdiende overwinning behaald en kon met een fraaien beker huis waarts keeren. Bovengenoemde Vereeniging hield 1.1. Zon dag haar laatste buitenlandsche wedvluch' oude duiven vanaf Bordeaux, waar de vogel- Zaterdag om 12 uur in vryheid werden gestel; met Westenwind. De eerste aankomende voge' werd Zondag om 10.30.51 in de klok gedraaid, en de 11e vogel om 4.40.12; toen waren de punten verdiend. Dien dag waren 13 vogels thuis en Maandags weder 5 stuks van de 33 medegegeven vogels. De prijzen werden door onderstaande heeren verdiend als volgt: W. van Leeuwen le, 5e, 6e, 8e; A. Brian 2e, 7e, 9e, 10e; C. Bruin 3e; L. Bak 4e; P. Ramler 11e. Duffel. Zondag werd ook met jonge duiven gevlogen vanaf Duffel, 208 km; in concours 169 duiven, welke om 8 uur met W. wind in vrijheid werden gesteld, en de eerst aanko mende werd om 10.58.36 en de 25e om 11.6.51 in de klok gedraaid. De prijzen werden ver diend door: P. Ramler le, 5e, 17e, 18e, 21e; Th. F. J. Goozen Jnz. 2e, 13e, 23e; P. v. Vliet 3e; J. Kramer 4e, 25e; Duinker 6e, 8e. 10e, 15e, 19e; L. Bak 7e; J. Koster 9e; J. Buur meester 11e, 12e; A. de Wolf 14e, 22e; D. Blokker 16e, 24e; Th. F. J. Goosen Sr. 20e. A.s. Zondag bondsconcpurs vanaf Vilvoor den. Texels gemeentesecretaris, de heer C. Jonicer. Meer vreemdelingen naar het eiland, meer eilandbewoners naar de stad. „Wjj hadden wel gemeend, dat de instelling van een luchtlijn AmsteradmTexel het ver keer met ons eiland zou bevorderen, doch thans, na drie weken exploitatie, mogen wy zeggen, dat het resultaat alle verwachtingen overtreft", aldus verklaarde de gemeente secretaris van Texel, de heer Jonker, aan een medewerker van de Tel. Vele adspirant-luchtreizigers moeten teleur gesteld worden, zoodat uitbreiding van den dienst binnenkort zeker is. Op het totaal vreemdelingenbezoek heeft de luchtdienst op het oogenblik nog weinig in vloed. Tegenover het massale vervoer van de stoombootdiensten valt het cijfer der lucht reizigers in het niet. Maar deze jongste K.L.M. binnenlandsche luchtlijn is een ge weldige propaganda voor het eiland, waarvoor men op Texel zeer dankbaar is. Verder is duidelijk te constateeren, dat het aantal beter gesitueerden, die vacantie of weekeind op Texel doorbrengen, aanzienlyk is toegenomen. Een resultaat, dat niemand verwacht had, is, dat de Texelaren thans in grooter getale even naar Amsterdam overwippen. De K.L.M.-agent op Texel heeft van het totaal aantal boekingen niet minder dan 53 voor de ingezetenen van Texel moe ten verrichten. De resteerende 47 waren voor vreemdelingen. Daarbij dient in oogenschouw te worden genomen, dat vele vreemdelingen met retours komen. Maar toch blijkt er uit, dat de Texelaren zich niet onbetuigd laten voor deze nieuwe, snelle verbinding. Er is dus boven verwachting een gunstige wisselwerking ontstaan door de luchtverbin- ding: meer vreemdelingen naar Texel, maar ook meer Texelaren naar het vasteland! Mochten de plannen om tot een uurdienst te komen inderdaad verwezenlijkt worden thans is deze zaak nog in het stadium van onderzoek dan wordt de aanvoer van vreemdelingen naar Texel door den vliegdienst zoodanig beïnvloed, dat het totaal-cyfer der luchtreizigers wel degelijk een rol speelt voor het vreemdelingenverkeer op het eiland. Zoo heeft de nieuwe luchtlijn voor Texel perspectieven geopend, waar men bij het maken van de plannen nauwelijks van durfde droomen. Door de strengere maatregelen en voor schriften omtrent het kampeeren op Texel was men bevreesd, dat het aantal personen, dat hier hunne tenten zou opslaan, vooral dit jaar, aanmerkelyk minder zou zijn dan vorige jaren. Hoe dit op de particuliere kampeerter reinen het geval is, kunnen we niet precies nagaan, doch we vernamen, dat te De Koog het aantal vergunningen, dat tot heden werd uitgereikt voor kampeeren byna precies gelyk is aan dat van vorig jaar. De landbouwers in onze gemeente onder- nden, nu het graan voor den oogst gereed zeer veel last van de zware slagregens der latste dagen. Byna overal is het graan tegen ien grond geslagen, hetgeen groote moeilijk heden voor de bouwboeren met zich brengt. Aan de R.H.B.S. te Den Helder werden be vorderd: van de derde naar de vierde klasse: J. Rab; van de vierde naar de vyfde klasse: B. M. Mulder, W. J. H. Mulder en P. Bremer, allen van Texel. Het marktbezoek was Maandag zeer groot, vooral veel zomergasten, die door het ongun stige weder niet naar het strand konden gaan. toonden belangstelling voor de veemarkt. Ook .was er uitbetaling van de zuivelfabriek „De Ingekomen stukken. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noordholland op het raadsbesluit van 30 Juni j.1. tot het aanvaarden van het door den heer H. J. A. Bron, te Zwolle, aan de gemeente ge dane schenking. (Voorgesteld wordt dit stuk voor kennis geving aan te nemen.) Bouwverordening. Voorstel om afwyzend te beschikken op het verzoek van J. H. Gorter tot wijziging van de voorgevelrooilijn van perceel Paralelweg 1. Onderwys. Voorstel tot overplaatsing van de onderwij zers H. Korelboom en J. Noorman, onder scheidenlijk naar de U.L.O.school en naar het Centraal 7e leerjaar. Voordracht voor het benoemen van onder wijzers aan de O.L. scholen 4, 10 en 14. (Men zie hiervoor het bericht op de vorige pagina). Overplaatsing onderwyzers. Met ingang van 1 September a.s. zal aan de U.L.O.-school een vacature ontstaan wegens het aan den onderwijzer J. Gomes verleende eervol ontslag. Om in deze vaca ture te voorzien, hebben B. en W. sollicitanten opgeroepen. Ook na een herhaalde oproeping hebben zich geen sollicitanten aangemeld, die zij zonder eenig voorbehoud ter benoeming zouden kunnen voordragen. Zij meenen daarom, na gepleegd overleg met het hoofd der school, dat in de vacature op een andere wijze moet worden voorzien en wel door overplaatsing van den onderwijzer H. Korrel boom van de school voor het centraal zevende leerjaar naar de U.L.O.-school. In dien dit geschiedt, is ten aanzien van de verdeeling der lessen in de verschillende leer vakken onder de leerkrachten der school een zoodanige regeling te treffen, dat een zeer bevredigende oplossing wordt verkregen. Ook in de door overplaatsing yan Korrel boom ontstaande vacature aan de school voor het centraal zevende leerjaar kan door over plaatsing worden voorzien. Het hoofd der school stelt n.1. voor den onderwijzer J. R. Noorman, thans werkzaam aan school 4, over te plaatsen naar zijn school. B. en W. kunnen zich daarmede volkomen vereenigen. B. en W. handhaven afwijzend voorstel. In de Raadsvergadering van 30 Juni j.1. werd de behandeling van het afwijzend voor stel op het verzoek van J. H. Gorter tot wijziging van de voorgevelrooilijn ten aanzien van het perceel Parallelweg 1, aangehouden. De daarna gevoerde besprekingen in de Com missie van bijstand voor de Publieke Werken omtrent dit verzoek, hebben niet geleid tot verandering der onderlinge afwijkende mee ningen van de leden dier Commissie. Ook het standpunt van B. en W. ten aanzien van dit verzoek heeft geen wijziging ondergaan. Zij handhaven daarom hun afwijzend voorstel. Benoeming leeraar verbandleer, enz. Zeevaartschool. Aan de Zeevaartschool alhier is de benoe ming van een tijdelijken leeraar in verband leer, enz. noodzakelijk geworden. B. en W. stellen voor dr. M. J. W. Rienks hiervoor te benoemen. O.m. ter voorziening in onderdak voor de Chr. U.L.O. school. Door het Bestuur der Vereeniging „Laat de Kinderkens tot My komen" is tot den Eendracht", hetgeen veel veehouders naar Den Burg bracht. De veehandel had een vlot verloop. Lammeren werden nog pl.m. 350 aan gevoerd, de prijs was nog bijna een gulden hooger dan vorige week; de middenprijs was 13.50, de hoogste prijs 16. Schapen waren eveneens goed in prijs, er werden enkele goede vette, doch geen prima dieren verkocht voor ongeveer 31. per stuk, minder zware vanaf 22.Veel aanvoer was er nog niet, de veehouders hou- en hun oude schapen nog wat vast, vooral omdat er zooveel gras is. Rundvee. Groot runvee werd weinig aangevoerd, slechts een tweetal koeien; prij zen 185 tot 220. Voor vette koeien op de boerderij worden beste prijzen betaald; voor een vette koe werd te De Waal 280.ge boden (gevraagd 300. Vette kalveren zijn duur, zware wer den niet aangevoerd, toch gingen de beste nog voor 65.Nuchtere kalveren deden gemiddeld 13.50 per stuk. Varkens. De varkensprijs is hooger dan wij in de laatste jaren gewoon zyn. Betaald wordt op de boerderij voor vette varkens 28 k 28 \<2 cent per pond. Biggen golden op de markt gemiddeld 13.50 per stuk. Paarden werd heden een zestal aange voerd; de prijzen zijn hoog, de beste gold pl.m. 390.Een tweetal veulens werd ver handeld, de prijzen bedroegen ongeveer 100. Wol. Wolhandel was er nog niet op de markt. Geboden werd door de firma Vlessing 1.10 per kg (ook voor de noppen). Kippeneieren. De eierenprijs aan de veiling liep heden 10 tot 15 cent per 100 stuks terug. Texel, 27 Juli. 347 lammeren 12.— tot 16.—; 26 schapen 22.tot 30.6 paarden 280.tot 395.2 veulens 80.tot 120 2 koeien 185.— tot 220.—; 8 graskalveren f 40.tot 65.9 nuchtere kalveren 10. tot 16.—; 13 biggen 12.— tot 15.— 3 geiten 5.— tot 7.—. Eierenveiling J7 Juli. Aanvoer 56046 eieren. 58—62 kg 3.40 tot 3.65; 62—66 kg 3.55 tot 3.85; 6670 kg 3.80 tot 4.15 5056 3.tot 3.35. Alles per 100, Raad het verzoek gericht medewerking te verleenen, voor de uitbreiding Van schoolruimte en wel in dien zin, dat wordt beschikbaar gesteld een gedeelte van het schoolgebouw aan de Vischmarkt, om daarin onder te brengen de van de Vereeniging uitgaande U.L.O. school, welke thans is ondergebracht in het ge bouw aan de Kolensteeg. De kosten van één en ander worden ge. raamd op 26.293.—, waarin zyn begrepen de kosten voor den aankoop van 40 nieuwe schoolbanken en de helft van die der cen trale verwarmings-inrichting. Naar de meening van B. en W. gaat deze aanvrage om uitbreiding de normale eischen niet te boven. De inspecteur van het L.o. deelt deze meening evenals de betreffende Commissie van advies. Na de uitvoering van bovengenoemde plan- nen, zal volgens B. en W. een zeer goede school worden verkregen. Het wil hun echter voorkomen, dat van deze gelegenheid gebruik moet worden gemaakt om ook in het andere gedeelte van het schoolgebouw, waarin school 10 is ondergebracht, de noodige verbete- ringen aan te brengen. Dit gedeelte toch voldoet ook allerminst aan de eischen, j welke men redelijkerwijs aan een school- gebouw mag stellen. De kosten van deze verbeteringen worden door den Directeur van Gemeentewerken begroot op 21.145, in welk bedrag is opgenomen de helft van de kosten voor aanleg der centrale verwarmingsinrichting, alsmede de kosten voor den aankoop van 144 nieuwe school- banken. B. en W. stellen voor de door het School bestuur gevraagde medewerking te verleenen en aan hun een crediet te verleenen van 47.500. Haar voortbestaan wordt bedreigd door art. 22bis van de L.O.-wet 1920. B. en YV. willen de school hand haven. Met ingang van 1 Juli j.1. is in werking ge treden het bij de wet van 22 Mei 1937, in de L.O.wet 1920 ingevoegde artikel 22bis. Volgens het gestelde in dit artikel, zal de Raad dezer gemeente moeten besluiten tot opheffing van de openbare lagere school No. 2 te Huisduinen, omdat het gemiddeld aantal leerlingen van die school j beneden het getal van 75 blijft. Dit aan tal bedroeg over 1936 44%, terwijl het aantal leerlingen op 16 Maart j.1. 43 en i cp 16 Juni j.1. 50 was, terwijl het aantal bij den aanvang van den nieuwen cursus op 1 September a.s. vermoedelijk 52 of i 53 zal bedragen. Een gemiddeld aantal leerlingen van 75 zal echter in de eerste jaren wel niet kunnen worden verkregen. Echter is de opheffing niet noodig, indien ingevolge artikel 19 der L.O.wet 1920, luidende: „In elke gemeente wordt voldoend lager onderwijs gegeven in een genoegzaam aantal scholen, welke voor alle kinderen, zonder onderscheid van godsdienstige gezindheid, toe gankelijk zijn," de instandhouding van de school wordt ge vorderd. Het is moeilijk om te beoordeelen, wanneer in een gemeente voldoend lager onderwijs wordt gegeven in een genoegzaam aantal scholen, te «neer, omdat daarmede rechtstreeks samenhangt de vraag, hoeveel leerlingen men per klasse zal moeten toelaten. Naast de bezwaren, welke reeds vroeger zijn aangevoerd tegen de opheffing van school No. 2 te Huisduinen, zal thans de onder- enging, vooral van de leerlingen van het eerste leerjaar, zeer groote moeilijkheden medebrengen, als men nagaat, welke aantallen leerlingen in dat leerjaar reeds in de stads scholen zijn geplaatst. Wil men niet uitgaan boven een aantal leerlingen van 48 per klasse en dit aantal is, ook in verband met de ruimte in de lokalen, over het algemeen als een maximum te beschouwen dan zullen de eerlingen van de school te Huisduinen daar niet meer bijgeplaatst kunnen worden. Daarbij moet dan voorts niet uit het oog worden ver loren, dat dan in geen enkele school in het eerste leerjaar meer een leerling geplaatst zou kunnen worden, hetgeen niet toelaatbaar In - f'S men bedenkt, dat de bevolking, arby tevens het aantal leerlingen, in deze gemeente groeiende ts. Men zou er dan ook poe ïg toe moeten komen om nog aan één van de stadsscholen een parallelklasse te treo 1 ,waard00r echter de bezuiniging, ver regen door de opheffing van de school te »\nen' voor een Sroot gedeelte weder viuchteloos zou worden. Op grond van één en ander zijn B. en W. dat de ^standhouding van de school te Huisduinen gewenscht is. naaien,„»P.d! Westgracht staande lantaarn, het È-evniff a' een auto aangereden, met gevolg dat de paal afknapte. 2027 Juli 1937. g Nieuwe zaken. 'boekh^nfn Ke'e' C.V., Molenstraat C 17, boekhandel en leesbibliotheek. Den Helder. wyzigingen. ^'hefu'en^66'8,Keizerstraat 66, verkoop van M- van PraagnC'erkleeding: over£e&aan aan zevestioM6 f' ^ksweg 44, broodbakker: fil. gevestigd te Den Helder, Middenstraat 51. S c h a g e n Westfr^MPU1^ 2? Uitgevers-Mij. v/h „De C J82- h ,e Kerkbode", Landbouwstraat l 182, bestuurswijziging.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6