Twee menschen in cabine levend verbrand Sport Grondwetsherziening Doodelijke val in liftkoker Posterijen verlagen briefport Predikbeurten Slagers gaan gebakt onder het juk der crisislasten Shell-vloot met een schip verrijkt Vreeselijk drama in Helmondsche bioscoop Wedstrijden te Winkel AMdiek WieJbiemiui ^RKTBERICHTEN^i Het nut van politieke richtingen. Ons volk wars van dictatuur. Het ontwerp betreffende revolution- naire vertegenwoordiging niet tegen de N.S.B. gericht. Ontleend is aan de memorie van ant woord op de wetsontwerpen, tot het bren gen van verandering in de grondwet: Dat het feitelijk motief voor deze herziening zou zijn het streven van de regeering om van den angst van de S.D.A.P. voor een zoogenaamde fascistische dictatuur gebruik te maken om voorgoed de dictatuur van de rrgeerendc partijen, in de eerste plaats van de R.K. Staats partij, te vestigen, is een 'bewering, zoo los daarheen geworpen, zoozeer ontdaan van zelfs iedere schaduw van argumentatie, dat van de re geering niet kan worden gevraagd, daarop nader in te gaan. Ons volk is wars van alles wat zweemt naar dictatuur, de laatste stembus uit slag heeft het nogmaals zonneklaar bewezen, en de regeering vleit zich met de gedachte, dat zij hetgeen ten deze leeft in de ziel van ons volk beter verstaat dan de leden, die genoemde opmerking maakten. De stelling, dat onderhavige voorstellen een ernstige inbreuk zouden vormen op de historische vrijheden van het volk. zooals deze in de grondwet gewaarborgd zijn, acht de regeering onbewijsbaar en derhalve on houdbaar. De regeering staat op het standpunt, dat artikel 7 der grondwet niet in den weg staat aan een wet, waarbij een tijdelijk ver schijningsverbod van een bepaalde uitgave wordt geregeld. Dit standpunt zou typee rend zijn voor den revolutionnairen geest van het huidige régime. De leden, ook hier weer aan 'het woord, hebben blijkbaar een opvatting van révolutionnaire gezindheid, zoo diametraal tegenovergesteld aan de gangbare, dat de regeering de gedachtenlijn niet kan volgen. De Tweede Kamer onmisbaar. In verband met de meening van eenige leden dat de Tweede Kamer overbodig is en hef daarmee in verband staand bezwaar dezer leden tegen de honoraria der Tweede Kamerleden, merkt de Tlegeering op, dat zij critiek en controle op bestuursdaden door middel van een in vrijheid gekozen volks vertegenwoordiging onmisbaar acht voor ons staatsbestel en hiervoor op de bres zal blijven staan. Eenige leden verklaarden zich tegenstanders van ons geheele kiesstelsel, zij wenschten kiesrecht voor alle mannelijke en vrouwelijke Nederlanders boven 21 jaar, waar ok gevestigd. Bij gebreke aan een nadere motiveering zoowel van hun tegenstand als van hun wen- schen, meent de regeering zich ver schoond te mogen achten, daarop te dezer plaatse nader in te gaan. De in het ontwerp, betreffende de révolutionnaire volksvertegen woordigers belichaamde regeling steunt op de overweging, dat zij, die uitdrukking geven aan een streven om met onwettige middelen de be staande rechtsorde omver te wer pen, van de vertegenwoordiging des volks geen deel behooren uit te maken. De beginselen behooren niet te worden verwezenlijkt met geweld dadige doorbreking der bestaande orde. De voorgestelde bepalingen zouden ken nelijk tegen de N.S.B. gericht zijn, getuige het feit, dat gedurende de 40 jaar, dat de S.D.A.P. in het parlement optreedt en ge durende de bijna 20 jaar. dat de commu nistische partij daar zitting heeft, bepalin gen van dezen aard niet noodig zijn ge weest. Deze voorstelling van zaken is niet juist. Reeds eerder werd op een voorziening ter zake aangedrongen. Gewezen wordt op de instelling van de commissie-Kooien; uit het rapport dezer commissie blijkt duidelijk, dat aan een geheel andere richting dan de N.S.B. is ge dacht. Ennige leden hebben een ordeningsge dachte ontwikkeld, die afwijkt van die der regeering. De regeering aarzelt niet, haar ook niet in harmonie te noemen met den geest, le vend in het Nederlandsche volk. Naar het oordeel van.de regeering zullen de leden, hier aan het woord, indien zij den stem- busuifslag van 26 Mei j.1. hebben verstaan, ten deze niet in twijfel verkeeren. De regeerinq zou niet gaarne de politieke partijen opgeheven zien; onze volksgemeen schap zou daardoor armer worden. Niet allen kunnen over princinieele vraagstuk ken van staatsbeleid gelijk denken. Het is beter, dit verschillend inzicht uit te wis selen, in een geest van elkaar wederkee- rig willen begrijpen en waardeeren, dan alle staatkundiq en sociaal denken te wringen in een keurslijf. Van de vele ldeen, die zich met de ge deeltelijke opheffing van de immuniteit zeer wel konden vereenigen, verklaarde een deel verder te willen gaan en de immuni teit. feitelijk een verouderd begrip, geheel te willen afschaffen. De regeering acht een algeheele opheffing der immuniteit niet noodig; zij is van oordeel, dat de ophef fing. waarvan vooral een groote preventieve werking mag worden verwacht, in het ont werp terecht is beperkt tot die delicten waarvan de. wellicht ernstige, consequen ties niet meer zijn te achterhalen. Van elke kilogram panklaar vleesch moet ongeveer 30 cents aan heffingen af! Men schrijft ons van de zijde van den Nederlandschen Slagershond: Dezer dagen bevatten verschillende dag bladen een artikel van het A.N.P., geschre ven door een landbouwdeskundige, waarin bet.oogd werd, dat het huidige prijspeil, voor rundvee en varkens niet te hoog is en mits dien afschaffing der crisisheffing op rund- vleesch niet urgent is. I it de geheele strekking van dit arti kel spreekt duidelijk, dat de schrijver van een verkeerde veronderstelling uitgaat, n.1. deze, dat momenteel van slagerszijde actie gevoerd wordt tegen het niveau der rund- veeprijzen. Deze opvatting is echter onjuist. Wanneer de schrijver van het bewuste artikel zegt. dat de rundveeprijzen op dit oogenblik al lerminst abnormaal hoog moeten worden genoemd, dan stemmen wij onzerzijds daar mede volkomen in. De strijd van slagerszijde gaat echter tegen de absurd hooge las ten, die op het artikel rundvleesch worden gelegd. Alleen aan accijns, crisisheffing, omzetbelasting, en slachthuisrechten moet de slager momenteel bij slachting van een be hoorlijke koe zeker een bedrag van f 65.tot f 70.neertellen. Dit komt neer op ongeveer 29 a 31 ets. p. Kg. panklaar vleesch. De tijdsomstandigheden zijn thans dus danig, dat de consument, dit bedrag aan overheidslasten niet meer kan opbrengen. De praktijk heeft uitgewezen, dat een da ling der koopkracht zich mede het eerste wreekt in de vleeschconsumptie. Iedere opslag der vleeschprijzen wordt prompt gevolgd door een consumptiedaling. Het behoeft clan ook geen verwondering te wekken, dat de slager slechts zeer noode tot prijsverhooging die voor hem immers debiet-vermindering beteekent, overgaat. De cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceert, om trent het verloop van groot- en kleinhandelsprijzen van vleesch toonen dan ook duidelijk aan. dat de stijging der groothandelsprijzcn van vleesch slechts zeer aarzelend en langzaam door een stijging dei- detailprijzen wordt gevolgd. Het gpvölg is. dat de distributiemarge het bedrag dat de slager op zijn verkoops prijzen moet zetten om belasting, loonen. huren. etc. etc. te betalen en waarvan hij zelf met zijn gezin ook eten moet vol komen Ln de knel raakt en inplaats van met een bescheiden bedrijfswinst met ver lies gewerkt wordt. Wanneer de slagers-organisaties vechten voor afschaffing der crisisheffing op rund vleesch dan i* dit in de eerste plaats met de bedoeling den slager in staat te stellen tot een weer eenigszins loonend bedrijf te komen en een sterken teruggang van het vleeschverbruik te voorkomen. Het is tenslotte een zeer ongezonde en ook absoluut met het algemeen belang strijdige toestand, dat een belangrijk mid- denstandsbedrijf als het slagersbedrijf is, practisch over de geheele linie noodlijdend is. De oorzaken der mistoestanden dienen ook elders n.1. bij een tot onzinnige hoogte opgevoerde concurrentie gezocht moeten worden. De organisaties laten' niet na te trachten hierin verbetering te brengen. Het feit, dat het slagersbedrijf 't eerste bedrijf is, dat na de aanvaarding der vestigingswet kl.bedrijf een verzoek tot het stellen van vestigings eisehen bij de regeering heeft ingediend, zegt in dit opzicht voldoende. Afschaffing der crisisheffing en sanee ring van het bedrijf kunnen den slagers weder een behoorlijk vleeschdebiet bezor gen. Dit is mede het belang van consu ment en producent (veemester), welke laatste het immers ook hebben moet van de opbrengst zijner vleeschproductie. VARKENSPRIJZEN IN VI.TF JAREN TIJDS VERDUBBELD. Het verloop van de Groninger veemarkt. Naar aanleiding van een dezer dagen ge publiceerd overzicht van het prijsverloop van rundvee en varkens op de veemarkt te Rotterdam, dat ons van deskundige zijde werd verstrekt, doet men ons ter vergelij king het volgende staatje toekomen, dat betrekking heeft op de prijzen, welke sinds 1932 op de markt te Groningen over de maanden Juli voor de vette varkens wer den bedongen over den tijd van zes jaren: 26 Juli 1932: Vette varkens f 0.260.27 per kg. levend gewicht. 25 Juli 1933: Vette varkens f 0.29—0.30 per kg. levend gewicht. 24 Juli 1934: Vette varkens f 0.270.28 per kg. levend gewicht. 23 Juli 1935: Vette varkens f 0.32—0.33 per kg. levend gewicht. 21 Juli 1936: Vette varkens f 0.33—0.34 per kg. levend gewicht. 27 Juli 1937: Vette varkens f 0.560.58 per kg. levend gewicht. Hieruit blijkt, dat sinds 1932 de prijs thans meer dan verdubbeld is. Men ver wacht voor Groningen nog hoogere prij zen, aangezien de vraag naai- varkens nog toeneemt. Rufina maakt geslaagde proef tocht op de Noordzee. Het door de N.V. Scheepsbouw Mij. te Am sterdam voor rekening van de Koninklijke Shell gebouwde stoomtankschip Rufina heeft gisteren juist op den bij contract vastgestelden dag van aflevering, met gun stig gevolg zijn officieelen proeftocht op de Noordzee volbracht. Tijdens den tocht naar Rotterdam werd de Rufina in volle zee aan verschillende tech nische proeven onderworpen, waarvan ook de door Werkspoor N.V. gebouwde machine installatie, welke een vermogen heeft van 2400 P.K. en het schip een dienstsnelheid kan geven van elf knoopen, in ruime mate haar deel kreeg. De proefnemingen slaag den naar wensch en zoo geschiedde dan ook, kort voor drieën, toen de loods aan boord en de Nieuwe Waterweg in zicht was, de plechtigheid d.er overdracht van het schip. Nadat gastheeren. gasten en een deel der opvarenden zich op het middendek ver zameld hadden, ging de in de top van een der masten w-apperende vlag van de Ned. Scheepsbouw Mij, omlaag, om vervangen te worden door die der Koninklijke Shell, met welke handeling een nieuw schip was toegevoegd aan de tot dit machtige lichaam belioorende vloot. Zaterdag a.s. zal het schip naar Curagao vertrekken, om zich bij het zusterschip Ro saura te voegen, dat een week geleden heeft proefgevaren en reeds naar Curagao op weg is. Ondanks uitdrukkelijke waar schuwing gevaarlijke sprong ge daan. In de magazijnen der Philips Gloeilam penfabrieken te Eindhoven is gistermiddag de 33-jarige gehuwde arbeider D. in een liftkoker verongelukt. D. bevond zich in de lift, toen deze opeens tusschen de vijfde en de zesde verdieping bleef stilstaan. D. wilde toen|op de vijfde verdieping springen, doch de liftbediende zeide hem, dat hij in de cabine moest blij ven. Ondanks de uitdrukkelijke waar schuwing waagde D. den sprong, met het noodlottig gevolg, dat hij in den liftkoker terecht kwam en van een groote hoogte neerstortte. Hij werd dood opgenomen. Omtrent het ongeluk vernemen wij nader, dat het geschiedde in de glasmagazijnen te Strijp. In de lift bevonden zich de bestuur der, diens plaatsvervanger en een employé der glasmagazijnen, de heer D. Toen de lift tusschea de zesde en de vijf de verdieping bleek steken beval de liftbe- stuurder de twee andere inzittenden te blij ven waar zij waren. Zelf klom hij door het veiligheidsluik op het dak van de kooi en verliet de schacht door de deur van de zes de etage. De heer D. klom daarna, hoewel hem nog maals dringend gezegd was in de lift te blij ven, eveneens op het dak van de kooi, deed een misstap en viel door de ruimte tusschen kooi en schacht naar beneden. Hij overleed spoedig daarna. Rigenaar en dochter in de vlam men omgekomen. Een ontzettend ongeluk heeft gis teravond te Helmond diepe versla genheid gebracht. In het bioscoop theater „Alcazar" brak, voordat de voorstelling „en aanvang zou nemen in de cabine brand uit, waarbij twee personen, de eigenaar en zijn dochter, om het leven zijn gekomen en een logeetje uit Schiedam zoo ernstige brandwonden opliep, dat voor haar leven ernstig gevreesd wordt. Het was kort voor acht uur, dat in de bioscoop, gelegen aan de Noord-Koninginne- wal, toebereidselen werden gemaakt voor de voorstelling van de film „Sanders of the River" In de cabine bevonden zich de operateur, tevens eigenaar van „Alca zar" de zestigjarige heer F. J. H. Tersteeg en zijn ongeveer 24-jarige dochter alsmede twee meisjes van twaalf en vijf jaar uit Schiedam, die bij de familie Tersteeg lo geerden. Juist bijtijds weggereden. Enkele oogenblikken, voordat de voorstelling van de film zou begin nen, verliet 't 5-j. meisje de cabine, hetgeen haar redding zou beteeke- ncn, want nauwelijks had het kind zich verwijderd of het onge luk deed zich voor. Plotseling vloog door tot dusverre onbekende oor zaak, de film in de cabine in brand. In de onmiddellijke nabijheid van het projectieapparaat lag een aan tal filmrollen, dat door de vlam men uit het celluloid eveneens werd aangetast, zoodat de kleine cabine in een oogwenk met verstik- kenden damp was gevuld. Alles wat brandbaar was, vatte vlam. De drie zich in de cabine bevindende per sonen konden deze kleine ruimte niet meer verlaten, waardoor het vermoeden ge, wettigd is, dat zij door de dampen oogen- blikkelijk bewusteloos zijn geraakt. Hoewel bijna onmiddellijk hulp aanwezig was, is men er niet in mogen slagen de le vensgeesten bij den heer Tersteeg en zijn dochter op te wekken. Dachten dat lichtschijnsel bij de projectie hoorde. In de benedenzaal bevond zich een vijf tiental personen, dat de filmvoorstelling wilde bijwonen, terwijl op het balcon, ^an waaruit men toegang heeft tot de cabine, slechts twee personen zaten. Eerst dachten deze twee dat het lichtschijnsel in de cabine bij de projectie hoorde. Toen echter een voor de cabinedeur hangend gordijn vlam vatte, beseften zij, dat er iets ernstigs aan de hand was. Een hunner rende naar beneden om mej. Tersteeg, een zuster van den eigenaar, die het plaatskaartenlo- ket bedient, te waarschuwen. Deze belde onmiddellijk de gementepolitie en de brandweer op. Nog eenige teekenen van leven. Intusschen hadden zich ook personen van beneden naar boven gespoed en zij slaag den er spoedig in tot de cabine door te dringen. Weldra arriveerde de politie die onder leiding van commissaris Ieves en met assistentie van dn brandweer direct het reddingswerk aanving. Ook Dr. Vingerhoets en enkele leden van de transportcolonne van het Roode Kruis waren spoedig op de plaats van het onheil aanwezig. Het eerst werd het twaalfjarig meisje van der Made buiten de cabine gebracht. Met zware brandwonden overdekt en in bewusteloo- zen toestand is het kind ijlings naar het St. Antonius-gasthuis overgebracht. De 24-jarige" dochter en de heer Ter steeg gaven nog slechts enkele teekenen van leven, toen zij uit de cabine op het balcón werden gedragen. Ook hun lichamen vertoonden vele brandwonden. Dadelijk paste men kunstmatige ademhaling toe, doch men mocht er niet in slagen, de le vensgeesten op te wekken. De transport- colonne heeft de lichamen naar het St. Antonius Gasthuis vervoerd. Vuur beperkt tot cabine. De brandweer had het brandje in de ca bine spoedig gebluscht. De cabine voldeed aan de wettelijke voorschriften. De gemeentepolitie tast omtrent de oor zaak van het in brand vliegen van de film nog in het duister. De commissaris van politie heeft op toe stel, spoelen, enz. beslag doen leggen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat een projectiedamp in het toestel is stukge- sprongen en zoo den filmband vuur heeft doen vatten. De ontsteltenis in de stad, welke aan den vooravond staat van de jaarlijksche ker mis, was bij het vernemen van het vreese lijk ongeluk, zeer groot. MET INGANG VAN 1 SEPTEMBER BRIEVEN 5 CENT, BRIEFKAAR TEN 4 GENT. - BRIEFPORT THANS EVEN HOOG ALS VOOR DEN OORLOG. Naar wij vernemen, zal met in gang van 1 September a.s. door de P.T.T. een verlaging der frankee ring van brieven en briefkaarten haar beslag krijgen. Het binnenlandsch tarief voor brieven en briefkaarten zal dan tot resp. 5 cent (voor een brief van 20 gramj en 4 cent (voor een brief kaart) worden verlaagd. De briefport is thans even hoog als voor den oorlog. Nadat hedenmiddag de nieuwe inrichting officieel zal zijn geopend, waarbij enkele van de beste zwemmers van het Noorderkwartier de aanwezigen op een demonstratie van hun kunnen zullen vergasten, zal de Kring Noor delijk Nrd. Holland Zondagmiddag een wed strijd laten verzwemmen. Weliswaar is de deelname door vacantie eenigszins gedrukt. Toch zal het respectabel aantal van 75 deelnemers van de partij zijn en... de besten waren gelukkig beschikbaar. Deze kringwedstrijd heeft in zwemkringen de volle belangstelling. Immers, het is de eerste groote ontmoeting in open water dit jaar. Omtrent de krachtsverhoudingen kreeg men 11 April j.1. in de Alkmaarsche Overdekte maar een scheef beeld, daar een deel der zwemmers wel en een ander deel niet den heelen winter door had gezwommen. Alle reden dus voor Winkel en omgeving om dit evenement, dat het kringbestuur ter wille van de propaganda aldaar organiseerde, bij te wonen. Van de zeven aangesloten clubs zal er niet een ontbreken: ook Oudkarspel zal weer van de partij zijn. De Bruinvisschen uit Den Helder komen weer met hun beste krachten. De Frissche Morgen zal toonen steeds vooruit te zijn ge gaan in haar jonge loopbaan als sportclub. Heer Hugowaard brengt menschen als H. v d Meer C. de Waard, C. Wagenaar en mej! Goudsbloem aan de start. Schagen komt met F. Koning en Klasien Blaauboer etc. De heer Leek komt met zijn clubje uit O. Niedorp Anna Paulowna komt met een heele autobus vol kortom alles spitst zich op een nieuw sportief treffen van den heelen Noordkop, zooals de kring dat in haar jonge bestaan al zoo dikwijls mocht beleven. Wil het zonnetje present zijn, dan belooft Winkel een mooien zwemdag. Het programma uitvoerig te bespreken zou weinig zin hebben omdat, naar wij reeds op merkten, dit dt eerste wedstrijd in open water is van dit jaar. Toch is de verleiding te groot om te zwij gen over de 100 m borstcrawl heeren, een nummer dat ieder buitenstaander tot wed- striidbezoeker maakt. Van der Meer (Heer Hugowaard) zal zijn superioriteit wel weor bewijzen, maar de strijd om de -e, 3e en 4e prijs zal ongemeen spannend worden. van Zuurmond, Van der Water, Kraan en Mulder (allen Bruinvisschen), Sinke (Anna Paulow na), Frits Koning (Schagen) en C. de Waard (Heer Hugowaard) staat vast, dat z(j tus schen 1 min. 15 en 1 min. 20 zwemmen. En dan het slotnummer, 10 X 50 m borst, crawl-estafette tusschen een ploeg van 5 da- mes en 5 heeren van de Bruinvisschen eener- zijds en een ploeg van gelijke samenstelling o-evormd uit de overige vereemgingen. Welis waar zullen de Bruinvisschen met hun dames een flinken voorsprong kunnen krijgen, de heeren van „de Rest" kunnen zeker heel wat van hun afstand inhalen. NED. KAMPIOENSCHAPPEN. Hedenavond en morgen wordeu in Amster dam de Ned. kampioenschappen Athletiek gehouden. Uit onze omgeving dingen mede mej. Nel van Balen Blanken, die met mej. Fannie Koen een gooi doet naar den titel bij het hoogspringen. Onze oe3fs wenschen ver gezellen haar. GROOT PROGRAMMA TE WIERINGEX. Het is water naar de zee dragen om voor onze lezers de wielerwedstrijden, die Zondag te Wieringen worden gehouden, nog meer aan te bevelen. Welke wielerenthousiast wil het buitenkansje overslaan Detme Klink in de achtervolging te zien tegen Pijnenburg, tegen wien hij vorige week op de Ned. kam pioenschappen zoo buitengewoon reed! En dan de koppelcourse tusschen Pijn—Slaats en KilianVopel! WIERINGEN POLITIE Verl. Twee koffers met inhoud tegen be looning terug te bezorgen. Inlichtingen bij de Gemeente bode. DF, KERMIS Donderdagmiddag is de kermis ingezet, Er was aardig bezoek. Als gewoonlijk is het de eerste dag stil Gisteren was het al beter, en zoo als we dat gewoon zijn ging het er ook nu weer gezellig toe in de verschillende lokaliteiten. Zaterdag en Zondag moeten het echter voor de exploitanten goed maken, en als het weer mede werkt zal dat ook nu zeker wel in orde komen. ZONDAG 1 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Calantsoog 's avonds 8 uur de heer Korn- dörffer, van Den Helder. Wieringen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 11 uur, de heer Jo(h. Mensink, van Amsterdam. Huisduinen, nam. 7 uur, de heer Mensink. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Leesdienst. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur, en 's av. 7.15, de heer Meijer, van Heiloo Callantsoog, 's av. 7.30 uur, de heer Bok, van Den Helder. ALKMAAR, 30 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 51 stapels, zijnde 126.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f 21.50 .boerenkaas kleine f 20, idem com missie f 22 per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 30 Juli. Aardappelen 23.50, aalbessen 612, an- aPne'Rn 3.50—8, augurken l.oO—8.50, bloemkool I 4.50—7.50, II 1.50— 3, bieten 1.501.80. doperwten 28. drui- ooa 21~2G' "roene kool 1.50—2, kropsla 0.60 ~-20. komkommers 1.503, meloenen 824, peren 3.504.50, prei 4.90, peterselie 0.60 1.80, perziken 58, postelein 0.37—0.58, peu- le" 3.50—7.60.' rabarber 0.80—2.80, radijs 1oa 2'6°' roode k00' 1-102.80, selderie 1.30-4 30. spinazie 10-37, snijboonen 2— dubbele sperrieboonen 85—105. tuinboo- nen .->0—80, tomaten 2—3, uien 2.00—4.60, wortelen 5.50—9. zwarte bessen 20. ALKMAAR. 30 Juli. Kaasbeu rs. Kl. Edammer 40 plus, aangevoerd 7872 stuks, verkocht 3372 stuks, Pr'.Jr per ,r>0 Kg. Aanwezig 1 fabriek ALKMAAR. 30 Juli. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8 H.L. voer- mrwe SAO gerst chev. 8.25; 7 IIL haver <fo: 9 in. boonen w.o.: bruine 1315, ci- troon 15. duiven 7 en witte boonen 25-32; 4J HL karwijzaad 22—23.60 en 4 HL. erw ten, w.o.: kleine groene f 13 en grauwo en. f 13 A)les per 1(X) Kk Totaal aan. vo" P H.L. s Handel goed. NOORDSCHARWDUDE. 31 Juli. Schotsche muizen 3.10—3.80, grootcn 4.10 -440. eigenh. 2.80-3. bi. dito 2.30-2.60, 9 suTqT11 1-90—2.30, uien 3.90, drielingen i SjV'P' Kelen CP 6.30-7-, zilveruien. gïïL ;X°2; drielingen 3.70-4.20, zilvernep B.NO10.80. f o£pleb?onon 1 5.506.60, tuinboonen vi'i^V' kroten f 2, roode kool f 1-1.70, mnri- n *oIr kool f 1.70—1-90. RROETv OP LANGRNDIJK. 31 Juli. bchotsche muizen 2.90—3.50, grooten 4é20 4.40. r. anken 4.80, eigenh. 2 809 80, hl. dito 2.90—3.30. drielineen 1.90—2.30. uien. dr. lirmen Tm "T fin°' *i,VPr"ipn 1-20. drie- kviTc on 7,lvprnpP 6.70. sperrieboonen rnnT/i iPT"011 3~°- kroten 3.10, mode kool 1—1.00. knnl T' ^k0°i K101.40 20.000 ksr. Gele "8 moo r kp' klruivno Frankenthaler •'*- 4000 Tomaten A 4.80-5.10 R 5.20 C 4.40 2e soort 150 b!:,Rmkool 5.10-6.40; dito

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8