Het bad te Winkel met mooie wedstrijden feestelijk ingewijd Drie nieuwe records bij de Nederlandsche kampioenschappen Op de nummers 400 meier horden4000 meter en discuswerpen (dames) Nel van Balen-Blanken tweede bij het hoogspringen if-cAaken Het landentournooi te Stockholm Uitstekende tijden te winkel De kringkampioenschappen verzwommen De Ned» zwemkampioen- schappen en athletiek wedstrijden Ned zwem- De eerste dag. Op den eersten dag der nationale athletiekkampioenschappen slaagde de Amersfoortsche athleet Buehrmann er in het Nederlandsch record 400 meter horden te verbeteren door dezen afstand af te leg gen in 56.7 sec. Het oude record stond op naam van Wim Kaan met een tijd van 57.2 sec., dateerend van 3 Juli 1932. Als Buehrmann wat meer strijd had onder vonden en hij zijn harden beter had geno men, was er meer dan een halve seconde afgegaan, wel een bewijs, dat het Neder landsch record op dit in Nederland weinig populaire nummer niet scherp staat. holm dezen afstand reeds in 4 min. 2.6 sec. heeft geloopen en dit record ongetwijfeld er kend zal worden. In de voorlaatste ronde had De Ruyter zich reeds losgemaakt van Buyen en Kalkman. Indien Zondag 8 Augustus tij dens de internationale Stadionwedstrijden, dit nummer op het programma staat en ook Petit op dit nummer uitkomt, zou het ons niets verwonderen, of de 4 minuten grens zal worden bereikt. De wind was op dezen middag nadeelig voor de loopers. Dat wijzen ook de tijden wel uit. Op de 400 meter deed Karl Baumgarten er precies één seconde langer over dan op den eersten dag in de serie. De Trekvogel- athleet had de binnenbaan geloot. Hij vertrok snel, zeer snel, maar later zou blijken te snel. Want op de laatste 100 meter minderde hij in snelheid, zoodat Buehrmann en ook Moser veel van het verloren terrein konden goed maken. Osendarp en Van Beveren. Op de 100 meter werd Osendarp kampioen in 10.8 sec. Hij liep de laatste meters niet eens vol uit, wilde blijkbaar in verband met zijn pas genezen blessure weinig riskeeren. Bij den eersten start ging hij te vroeg weg, doch voor de tweede maal was het vertrek goed. Tot op 60 meter leidde De Lange nog, doch toen kwam Osendarp naar voren en won vrij gemakkelijk. Had Osendarp op de 100 meter het rijk alleen, Van Beveren wpn onbedreigd het kam pioenschap op de 200 meter. Zijn tijd was 21.6 sec. en deze prestatie heeft hij dit sei zoen nog niet bereikt. Over het algemeen waren de verrichtingen, ondanks de gure weersomstandigheden, niet onverdienstelijk. Verrassend was het resultaat bij het hoogspringen, heeren. De Zeeuw van Driel, wiens beste prestatie dit seizoen 1.80 m was, sprong thans 1.85 m. Spanjerdt algemeen als kampioen gedoodverfd, kwam ook in dezen stand over de lat, doch Van Driel met het minst aantal sprongen, waardoor hij het kam pioenschap behaalde. Wim Peters won zijn zooveelste kampioen schap in het nummer hink-stap-sprong. Dit maal bracht hij het tot 14.425 m, juist iets boven zijn prestatie van de A.A.A.-kampioen- schappen te Londen. De verrichtingen bij het speerwerpen vielen Iets tegen. Het krachtsverschil tusschen Van den Poll en Lutkeveld was zeer gering. Met een worp van 60.91 m behaalde de P.S.V.-er het kampioenschap, Lutkeveld bleef er slechts 14 cm onder. Een verrassing was het werpen van Van Aarem van de Cadetten. Hij kwam op 59.62 meter, een alleszins verdienstelijke pres tatie, vooral als men bedenkt, dat zijn beste worp tot nu toe 54.32 m was geweest. Indien men voorts bedenkt, dat de stijl van den Cadettenman nog veel verbeterd kan worden, is het begrijpelijk als wij beweren, dat in de toekomst nog wel meer van dezen athleet zal worden gehoord. In de overige nummers werden slechts de series geloopen. Osendarp kwam alleen op de 100 meter uit. Hij liep nog niet op volle kracht, deed het heel rustig aan. Van Beveren startte uitsluitend op de 200 meter, en ook hij gaf zich in zijn serie niet geheel, hetgeen vol komen aanvaardbaar is. Boersma startte niet op de 200 meter, daar hij na zijn serie 100 m last van een spiertje had. Karl Baumgarten won zijn serie 400 meter ln 49.2 sec. Alle andere deelnemers bleven ver boven de 51 seconden De Dameswedstrijden. Nel van Balen Blanken tweede. Het tweede nummer, waarin Zaterdag reeds een beslissing viel, was het hoog springen. Fanny Koen en Nel van Balen Blanken bleven onder haar beste verrich tingen van dit seizoen. Beiden brachten het tot 1.50 meter en Fanny Koen werd kampioene door het feit, dat zij het minst aantal sprongen noodig had gehad. DE TWEEDE DAG. Records 4000 meter en discuswer pen dames verbeterd. Op den tweeden dag was het wat warmer weer dan Zaterdagavond. De publieke belangstelling viel zeer tegen. Er stond een vrij sterke wind en dit is mede de oorzaak van het feit, dat de verrichtingen over het algemeen onder de verwachtingen bleven. Toch vielen er twee records. Tijdens het nummer 5000 meter hardloopen viel Petit met succes het Nederlandsche record op de 4 km aan. Hij slaagde er in zijn eigen record, dat met een tijd van 12 mi nuten 25.2 sec. dateerde van 5 Juli 1936, en gevestigd te Hilversum, met precies acht seconden te verbeteren en te brengen op 12 minuten 17.2 sec. Ans Niesink verbeterde het Nederlandsch record discuswerpen met 3 centimeter en bracht het van 38.19 meter, staande se dert 27 Mei 1934 ten name van Mej. K. A. Pels, op 38.22 meter. Verdienstelijke prestatie van De Ruyter. Het duel tusschen Petit en De Ruyter op de 1500 meter bleef uit. Overigens heeft De Ruyter een zeer ver dienstelijke prestatie op de 1500 m. verricht. Tegerst-nd ondervon 1 hij door het ontbreken van Pc n'.ct. Z n tijd was 4 minuten 2.8 ®6c., hetgeen cc' t eren nieuw Nederlandsch record beteekende, daar hij onlangs te Stock OSENDARP. De 800 meter. Vanzelfsprekend was de kampioenstitel op de 800 meter voor Bouman. Hij nam dade lijk den kop, terwijl Wernink en Zaal om de tweede plaats streden. Ook Bouman had mis schien de eerste ronde te snel geloopen, want zijn eindspurt was niet overweldigend snel. Niettemin bleef hij met een tijd van 1 min. 58 sec. aanzienlijk beneden de 2 minuten-grens. Zijn beste tijd dit seizoen was 1 min. 55.9 sec. en zeker mag van hem worden geconstateerd, dat hij de laatste maanden aanzienlijke vor deringen heeft gemaakt. Nog meer zal hij echter zijn eigen wedstrijd moeten loopen, al heeft hij zijn tactiek, in de eerste ronde een afwachtende houding aan te nemen en in de nabijheid der andere deelnemers te blijven, gelukkig volkomen laten varen. De 5000 meter. Op de 5000 meter had Petit geen ernstige concurrentie. De Heerlenaar maakte zich reeds in de tweede ronde van het veld los, en spoedig had hij een 150 meter voorsprong op Mejjer, Kamps en Lacor. De laatste zakte in de volgende ronden sterk af. Met een tus- schenspurt verbeterde hij het 4000 meter record met 8 seconden, doch bleef nog een flinke stuk boven het nationale record over 5 km, dat met een tijd van 15 min. 16.4 sec. ten name van Jan Zeegers staat. Brasser wint de 110 m. horden. Brasser werd kampioen op de 110 meter horden voor Wim Kaan. Onze tienkamper no teerde 15 sec. Wanneer zal hij er onder ko men? Tijdens de Olympische Spelen liep de A.A.C.-er dit nummer in 16.2 sec. In een jaar tijd is hij wel bijzonder op dit nummer voor uitgegaan. De estafette 4 X 100 meter werd een over winning der Trekvogels, die met H. en K. Baumgarten, Balhan en Osendarp aantraden. Ook nu liep Osendarp zjjn laatste 100 meter niet in volle snelheid uit, A.A.C. werd gedis kwalificeerd wegens het verkeerd nemen van het eerste wisselpunt tusschen Berger en Spaak. De technische nummers. Het kogelslingeren werd een buit voor De Bruijn met 45.22 meter. Het was jammer, dat de recordhouder Houtzager niet aan den start kon verschijnen, daar hij momenteel onder leiding van Kreigsman traint. Brasser behaalde zijn tweede kampioen schap bij het discuswerpen met een worp van 42.74 meter. Hij heeft dit seizoen reeds een meter verder geworpen, maar ook De Bruijn bleef beneden zijn beste prestatie van dit jaar. Van der Tooien won naar verwacht mocht worden, het ver-springen. Doch met zijn vijfden sprong kwam hij op 6.72 meter. Ge- ruimen tijd had Wellerdieck met 6.61 meter de leiding gehad. Verkes en Hoven toonden hun vooruitgang in dit seizoen en noteerden met respr. 3.70 meter en 3.60 meter bij het polsstokhoog springen goede prestaties. De Bruijn behaalde het kampioenschap ko- gelstooten met 13.94 meter. Brasser kwam voor het eerst in dit seizoen in dit nummer uit en stootte 13.08 meter, voldoende om de tweede plaats te bezetten. Fanny Koen drievoudige kampioene! Wij memoreerden reeds de fraaie prestatie van Ans Niesink bij het discuswerpen. Een tweeden titel behaalde de A.V.A.-athlete bij het kogelstooten. Zij begon met 10.83 meter, stootte voor de tweede maal 10.93 meter en toen de kogel bij de vijfde poging op 11.17 meter kwam, was deze verrichting ruim vol doende voor de eerste plaats. Tine Koopmans stootte tweemaal 10.88 meter en bezette de tweede plaats. Fanny Koen veroverde er nog twee kam pioenstitels bij, al ging dat gemakkelijker in zijn werk dan Zaterdag bij het hoogspringen. Zoowel de 100 als de 200 meter won zij on bedreigd. Was haar tijd op de 100 meter 12.3 sec., niet verrassend snel, op de 200 meter liep zij een keurige race. Zij noteerde 25 sec. precies en liep bovendien de laatste tien meter niet geheel uit, omdat zij er niet aan gedacht had, dat de finish 10 meter verlegd was. Deze tijd is nog nimmer door het Sa- gittalid gemaakt en slechts 0.4 sec. bleef zij boven het Nederlandsch record van Tollien Schuurman, dateerend van 13 Augustus 1933. De 80 meter horden was voor Kitty ter Braake met een tijd van 12.1 sec., Agaath doorgeest werd gediskwalificeerd, zij was als tweede aangekomen, doch had enkele horden omver geworpen. Het verspringen was voor mej. Doorgeest, terwijl de tijd van A.D.A. op de 4 X 100 m. estafette uitstekend was te noemen. 51.3 sec. was dit seizoen nog niet bereikt. Nel van Balen Blanken (W'waard) werd 4e op de 80 meter horden en 5e bij het ver springen met een sprong van 4.88 meter. Nederland wint van Letland. In de eerste ronde van het schaaklan- dentournooi te Stockholm heeft het Ne derlandsche team met 31 van de zeer sterke Letlandsche ploeg gewonnen. Al leen Landau verloor. Euwe sloeg Petrow, den Lettischen schaker, die zoo'n schitte rend succes in het tournooi te Kemeri had behaald. Prins won van Maschgailis, terwijl Van Schel tinga over Ozols zege vierde. Apschenek wist van Landau te winnen. De uitslagen waren: Eerste ronde: JoegoslaviëRoemenië 40. HongarijeNoorwegen 40. ArgentiniëZweden 21 plus 1 afgebroken partij. Veerenigde StatenLithauen 3%'A. FinlandSchotland 2 y2IV2. BelgiëIJsland IV2 plus 2 afgebroken partijen. TsjechoslowakijeItalië 21 plus 1 afge broken partij. PolenEngeland 2\k1V2 DenemarkenEsthland 12 plus 1 afge broken partij. Nederlan dLetland 31. Nederland wint ook in de 2e en 3e ronde. Gisteren heeft Nederland nog 2 overwinnin gen in het schaaktournooi te Stockholm be haald. Ons land sloeg n.1. Estland met 2!/2 iy2, waarbij Euwe zijn partij van Keres won en Engeland met dezelfde cijfers. De stand is: 1. Hongarije met 11 punten. 2. Polen met 8 Va punt. 3. Nederland met 8 punten. Naast de wetenschap, dat het gebouw der zwempropaganda opnieuw met eenige flinke peilers geschraagd is, mag de kring Noordelijk Noord-Holland zich vleien met de gedachte, dat de verrichtingen van haar aangesloten leden zich steeds in opgaande lijn bewegen. Het schitterende nieuwe bad te Winkel toch, leende zich door den unieken aanleg en het diepe water uitstekend voor het boeken van goede resultaten. Wanneer we bijv. het hoofdnummer, de 100 m borstcrawl als uitgangspunt nemen, dan zien we daarop 'n flink aantal zwem mers, die onder de 1 min. 20 sec. wisten te komen. Want achter Van der Meer, de bekende Heer Hugowaardsche crack volgden op zeer korten afstand Zuurmond, Van der Water Bruinvisschen), Sinke (Anna Pau- lowna), F. Koning (Schagen) en Kommer (Anna Paulowna) allen binnen den tijd van 1 min. 20 sec. Frjjdal wint. Een van de aantrekkelijke races van dezen middag was de 50 m schoolslag waar we natuurlijk Frijdal zagen winnen, maar waar ditmaal ook Van der Meer van de partij was die de heele 50 m met den vlinderslag aflegde en den tweeden prijs verwierf. Hoe goed het is, dat de zwemclubs zich voor de lagere school jeugd interesseerden, werd vanmiddag door den tweeden prijs dien Jb. Wiggers (Anna Paulowna) wist te bemachti gen. Deze jongeman was 21 Juli opgevallen door de wijze waarop hij de 25 m schoolslag won op de plaatselijke schoolwedstrijden te Anna Paulowna. De aldaar gevestigde club O.V. maakte hem direct tot lid en ziet reeds de eerste de beste keer ging hij met een tweeden prijs huiswaarts. De grootste prijsjager was ditmaal H. v. d Water (Bruinvisschen) die met drie medailles strijk ging. De Frissche Morgen toonde inderdaad, dat er in haar geledern een vooruitgang gecon stateerd mag worden. De dames-nummers. Wat de damesnummers betreft, ook daar werd goed werk geleverd. Aan de reputatie van dé Bruinvisschen werd echter niet ge tornd, ook al omdat mej. K. Blaauboer (Scha gen) verhinderd was te starten. Mej. Goudsblom (Heer Hugowaard) en de Gezusters Leek van Oude Niedorp hebben niet temin zoo goed weten te zwemmen, dat lang niet alle damesprijzen naar Den Helder gingen. Aan het slot van de wedstrijden hebben de Bruinvisschen en de Frissche Morgen nog een partijtje waterpolo gespeeld, nadat de heer P. de Ridder het publiek voor de microfoon over de voornaamste spelregels had ingelicht. On danks het feit, dat beide ploegen met 6 man uitkwamen, leefde het publiek zeer mee en zag het met volle belangstelling hoe F. M. na een gelijken ruststand (22) tenslotte met 43 won. Het schuttersmateriaal bij de F. M. heeft deze zege zeer zeker verdiend. De 10 X 50 m. borstcrawl. De 10 X 50 m borstcrawlestafette tusschen de Bruinvisschen en de Rest van den kring werd een éclatante overwinning voor de Bruin visschen die hiermede bevestigden dat zij nog steeds de sterkste vereeniging zijn in dezen kring. De heer Boonen heeft het publiek dat in grooten getale was opgekomen op leerrijke wijze de voornaamste reddings- en bevrijdings grepen gedemonstreerd en heeft later een aan tal sprongen en duiken van de hooge plank ver richt, waarvoor hij terecht een dankbaar ap plaus mocht oogsten. Bij de prijsuitreiking zijn waardeerende woorden namens het kringbestuur tot het Na tuurbad Winkel gesproken. De heer Boonen wees er op, dat het ideaal „Ieder Nederlander Zwemmer" het best nagestreefd wordt door de wedstrijdsport die, al is het een aangename en spectaculaire bezigheid, in deze slechts middel en geen doel is. Spr. hoopte dan ook, dat men te Winkel zou komen tot oprichting van een Zwemsportclub die zich op dezelfde wijze als de reeds bestaande clubs in den omtrek zou be ijveren voor de verbreiding van de zwemsport. Met een toepasselijk woord overhandigde de heer Boonen daarna de prijzen. De heer Nobel, voorzitter van de stichting „Natuurbad Winkel", dankte het kringbe stuur tenslotte voor de mooie wedstrijden die inderdaad gezorgd hadden voor een zeer pas sende ingebruikneming van het bad. De uitslagen waren als volgt: 50 m schoolslag heeren: 1. J. Frijdal (Bruinvisschen) 30 sec.; H. v. d. Meer (H.H.W.) 39.8 sec. 50 m schoolslag jongens: 1. H. v. d. Wader (Bruinv.) 40.6 sec.; 2. Jb. Wiggers (Anna Pal.) 46.4 sec. 50 m rugslag dames: 1. A. Vermeulen (Br.) 48.2 sec.; 2. C. Goudsblom (H.H.W.) 50.2 sec. 50 m rugslag meisjes: 1. D. van Os (Br.) 48.6 sec.; 2. A. Leek (Oude Niedorp) 53 sec. :;pini Sap 50 m borstcrawl jongens: 1. H. v. d. Water (Br. 33 sec.; 2. F. Mul der (Br.) 33.8 sec.; 3. C. Tijsen (F.M.) 37.1 sec. 50 m schoolslag dames: 1. N. Leek (O. Nied.) 49.4 sec.; 2. J. Twisker (Oudkarspel) 51.4 sec. 50 m schoolslag meisjes: 1. T. Stam (Br.) 43.6 sec.; 2. D. van Os (Br.) 46 sec.; 3. N. Goudsbloem (H.H.W.) 46.2 sec. 50 m borstcrawl dames: 1. A. Vermeulen (Br.) 35.8 sec.; 2. Gd. Massée (Br.) 39 sec. 100 m borstcrawl heeren: 1. H. v. d. Meer (H.H.W.) 1 min. 10.8 sec.; 2. A. Zuurmond (Br.) 1 min. 13.2 sec.; 3. H. v. d. Water (Br.) 1 min. 14.8 sec.: 4. C. M. J. Sinke (Anna Paul.) 1 min. 15 sec. 10 X 50 m borstcrawl estafette: 1. Bruinvisschen (5 dames en 5 heeren), 6 min. 3.6 sec.; 2. Rest van den Kring, 6 min. 21.8 sec. Winkeler jongens (25 m. vrije zwem wijze) 1. K. Kaay, 19.6 sec. 2. J. Raad, 21 sec. Winkeler meisjes (idem) 1. E. Bakker, 28.2 sec. Rie van Veen wtnt van Rie Masten broek. Zaterdag en Zondag zijn te Wilder- vank de «federlandsche zwemkampioen- schappen volgens de nieuwe regeling, d.w.z. op den eersten dag de series en op den tweeden dag de eindstrijden, gehou den. Op den eersten dag werd een Necrenanar?^» record verbeterd, 11.I. op de 1500 meter. De tijden van Geerlings op de 500, 1000 en 1500 mctei waren resp. 6 min. 55.8 sec., 14 min. 5.2 sec., en 21 min. 36 sec. Hij ver beterde hi- /mede het Nederlandsche record, dat op naam staat van den U.Z.C.-zwemmer Th. J. de Man met een tijd van 22 min. 12.1 sec. Wel heeft Piet Stam op 15 Juli j.1. te P xvia een tijd van 20 min. 27.4 sec. gemaakt maar deze tijd is nog niet als record erkend. Om precies twee uur werd door den heer G. Blitz het startschot gelost voor den eersten wedstrijd en wel voor den eindstrijd 100 meter borstcrawl heeren. Na een vinnigen strijd wist K. Hoving met zeeh gering verschil te winnen van J. C. Scheffer De nieuwe Nederlandsch» kampioen maakte een tijd van 1 min. 16 sec., terwijl de DJK-man er 0.2 sec. langer over deed. Rie Mastenbroek geklopt. De groote verrassing was de nederlaag van de titelverdedigster op de 100 meter borstcrawl dames, Rie Mastenbroek, tegen haar jeugdige stadgenoote, Rie van Veen. Na een goeden start zwommen beide zwemsters vrijwel gelijk op, het keerpunt werd gelijk genomen en men wachtte nu op de befaamde eindspurt van de Olym pische kampioene, welke haar de overwin ning zou moeten brengen. Deze kwam dan ook prompt, maar Rie van Veen was hierop voorbereid en zij zette er dezelfde formidabele vaart in. Met een uiterste in spanning wist de RDZ- wemster nog met duidelijk verschil eerder aan te tikken dan Rie Mastenbroek. Weliswaar heeft de ODZ-crack gisteren in de series op dokters advies wegens een voet blessure niet kunnen starten, maar of het dan sen, op den Zaterdag gehouden feestavond, wel' bijzonder goed voor deze blessure is ge weest, meenen wij te mogen betwijfelen De jonge, nieuwe Nederlandsche kampioene maakte een tijd van 1 min. 9 sec., terwijl Rie Mastenbroek er 0.4 sec. langer over deed. Het schoonspringen. Het schoonspringen dames werd met de vrije sprongen beëindigd. Deze werden behoor lijk beter afgewerkt dan gisteren de verplichte sprongen. Ook nu kwam er een nieuwe kam pioene, mej. Loyaard van de Z.C. Rotterdam behaalde voor de vrije sprongen 43,45 punten, terwijl de titelverdedigster, mej. Tholen, 39,38 punten behaalde en mej. De Hooge van R.D.Z. 38,93 punten. Na optelling van de punten voor verplichte en vrije sprongen bleek het, dat mej. De Hooge met gering verschil de als tweede eindigende mej. Tholen haar titel had afhandig gemaakt. Op de 100 meter rugslag heeren ging de strijd voornamelijk tusschen de beide D.J.K.- zwemers Scheffer en Van Schouwen, van wie de laatste zijn clubgenoot te Haarlem reeds een nederlaag had bezorgd en den IJ-zwem- mer Metman. Scheffer wist hiervoor wraak te nemen en kwam met ongeveer anderhalven meter verschil als eerste aan, in den tijd van 1 min. 13 1/5 sec. De kampioen van het vorig jaar, Metman, leverde nog een feilen strijd om de tweede plaats met den jongen van Schouwen, maar de D.J.K.-man was net 3/5 sec. sneller en maakte een tjjd van 1 min. 14 1/5 sec. Op de 100 meter rugslag voor dames was vanzelfsprekend Nida Senff de favoriete. Met een seconde verschil op haar meest gevreesde concurrente, Iet van Feggelen, won de wereld recordhoudster in den niet bijzonder fraaien tijd van 1 min. 18 sec. De 200 meter schoolslag voor heeren was voor Smitshuysen, die een tijd van 2 min. 53 4ï5 sec. maakte. Dit is de beste tijd, welke de A.Z. 1870-zwemmer dit jaar in open water heeft bereikt. Korpershoek werd tweede. Een vinnigen strijd om de derde en vierde plaats leverden Schuurhuizen en de Vries, welke ten slotte ten gunste van Schuurhuizen werd beslist. De wereldrecordhoudster 200 meter school slag, Jopie Waalberg, behaalde haar Neder landsch kampioenschap gemakkelijk in 3 min. 6 sec. Een verrassing was de tweede plaats van de R.D.Z.-zwemster Groenendijk, welke met ruim twee seconden verschil op Jopie Waalberg behaald werd. De IJ-zwemster moest zelfs nog feilen strijd leveren om niet door de Rotterdamsche zwemster Klijnoot op de vierde plaats te worden gedrongen. Van der Kuil won den Nederlandschen titel op de 400 meter borstcrawl heeren in 5 min. 21 2/5 sec. Veel strijd werd op dit nummer echter niet geleverd. Bij de dames verdedigde Tini Wagner haar titel op de 400 meter borstcrawl uitstekend. Nadat zij reeds kort na den start een voor sprong had weten te verkrijgen, wist zij dezen zelfs eenigszins te vergrooten. Met ruim veer tien seconden verschil continueerde de IJ- zwemster haar kampioenschap met een tjjd van precies zes minuten. De jeugdige Ali Stijl be zette de tweede plaats. De vrije sprongen van het nummer schoon springen gingen den heeren heel wat beter af dan de verplichte sprongen van Zaterdag. Ook hier behaalde schatens met 64.34 punten het hoogste cijfer. Schatens won ten slotte den titel, met de aloude concurrenten Lotgering en Denneboom op de volgende plaatsen. Tot groot genoegen van de toeschouwers gaven Scha tens, Denneboom en de Goede toen nog een aantal komische sprongen ten beste. De 4 X 200 meter borstcrawl estafette heeren bracht een overwinning voor het IJ met de zwemmers Moolenaar. Rootselaar, van Aalst en Geerlings met een tijd van 10 min. 16 sec. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Gien de Koek wierp bij het speerwerpen byna 38 meter, ruim voldoende voor het be halen van den titel. De A.D.A.-athlete heeft nog steeds geen ernstige concurrente op dit nummer. Wanneer zal de 40-meter-grens be reikt worden?

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7