Woon in een glazen huis! Osendarp nog de snelste sprinter van Europa Het Rambon avontuur een verzinsel „Schoonmaak in de Duitsche Kunsf Pijnenburg en Wals achter motoren Landentournooi te Stockholm De Holland-week Göring beveelt: Ds* Niemöller zal binnen kort terechtstaan Onrust op Italiaansche eilanden Engelands Koning vliegt Doodelijke val in de bergen Oproer in een krankzinnigen-gesticht Naar het herstel van de franc Aihleiitk ^eilm Geschiedenis Landbouw- crisismaatregelen Vijf strandjuffers gesnapt f 2500*— verduisterd De Duitsche minister-president Göring heeft den Pruissischen en Rijksminister voor wetenschap, opvoeding en volksvor ming Rust, een decreet doen toekomen, waarin o.m. gezegd wordt: „Nu de Fuhrer en Rijkskanselier op den dag der Duitsche kunst in München op de duidelijkste wijze de richtlijnen heeft vastgelegd voor de kunstopvatting van het natio- naal-socialisme, geef ik den mi nister voor wetenschap, opvoeding en volksvorming opdracht en vol macht de inventaris op te maken Van alle in het land Pruisen aan wezige openbare kunstverzamelin gen, zonder rekening te houden met rechtsvorm en eigendomsver houdingen in den zin van de richt lijnen van den Fuhrer en Rijkskan selier en de noodige bepalingen te maken. Omtrent het gebruik van alle uitgebannen voorwerpen zal ik een beslissing nemen. Ik draag den minister voor wetenschap, opvoeding en volksvorming verder op de richtlijnen van den Fuhrer met onverbid delijke strengheid tegenover alle ambte naren van den staat, emplové's en last hebbers voor zoover zij werkzaam zijn op het gebied der kunst, zoo snel mogelijk ten uitvoer te leggen. Zitting duurt drie dag/en. Het proces tegen den overtreder van de wet op lasterlijke aantijgingen en het, mis bruiken van den kansel beschuldigden pre dikant Martin Niemöller zal op 10, 12 en 10 Augustus in behandeling komen. De behandeling zal geschieden voor het Berlijnsche Sondergericht. dat, naar het Duitsche Nieuwsbureau concludeert uit de omstandigheid, dat meer dagen voor de behandeling zijn vastgesteld, voornemens schijnt te zijn, het proces-Xiemöller zoo grondig mogelijk en met zoo omvangrijk mogelijke bewijsvoering te behandelen. Volgens van de Dodckanesos (bij Grie kenland) te Haifa in Palestina ontvangen -berichten heeft zich een zekere opwinding merkbaar gemaakt onder de bevolking der Italiaansche eilanden in de Aegeische zee. De Italiaansche autoriteiten zouden in den loop van Juli zijn overgegaan tot talrijke arrestaties op de eilanden Kalynos, Leros en Patmos. Na strenge verhooren zouden de verdachten, onder wie zich verscheidene notabelen bevinden, opgesloten zijn, be schuldigd van spionnage. Koning George VI van Engeland heeft zijn eersten vlucht als koning gemaakt met een toestel, dat speciaal door den luchtraad voor de koninklijke familie is aangekocht. Het toestel is uit het groote park van Windsor opgestegen. De koning begaf zich naar Southwold in Suffolk, waar een vacantiekamp voor in fabrieken werkende jongens en scholieren is ingericht!* DE EEUWIGE ZAAK LINDBERGH. Na haar terugkeer te New York heeft de weduwe Hauptmann die met haar kind een reis naar Duitschland heeft gemaakt, ver klaard, dat zij beschikte over nieuwe be wijzen van de onschuld van haar man, en dat zij zich geen rust zou gunnen voordat het volle licht zou schijnen over de mis daad waarvan het zoontje van Lindbergh het slachtoffer is geworden. WORDT NEW-YORK DOOR ZICHTIG? Dezer dagen is de eerste steen gelegd voor den „Shenlev-Tower" aan de Times Square te New York. Dit gebouw zal de eerste glazen wolkenkrabber van de millioenen- stad aan de Hudson worden. Ame rika stelt zich voor in de toekomst nog slechts in glas te bouwen! „Woon in een glazen huis!" dat is' het parool, dat over den grooten vijver tot ons komt. Heerlijke tijden gaan wij tege moet! Hoe zullen wij ons in acht moeten nemen. als wij wetert, dat elk onzer bewe gingen door buurman aan den overkant, door den voorbijganger op straat kan worden gezien door de glazen wanden van ons huis. Hoe welopgevoed en beschaafd zullen wij ons dan gaan gedragen! De Amerikanen spreken en schrijven over woon huizen van glas. die vervuld zijn van een zacht, gelijkmatig licht - die gemakkelijker te verwarmen, eoedkooper en mooier te bouwen zijn dan huizen van steen en hout. Twee touristen, een Zwitser en een Duit- scher, die de beklimming hadden onderno men van de Noordelijke helling van de Badie in het dal van Bregaglia bij St. Moritz zijn van'een hoogte van 400 m. neer gestort en om het leven gekomen. Hun lijken zijn geborgen. Maandagavond is in een krankzinnigen verpleging te Straatsburg een opstandige beweging onder de patiënten uitgebroken. Ten getale van 77 vernielden zij de geheele inrichting en trachtten het gebouw in brand te steken. Pas na drie uren gelukte het de gendarmerie en den brandweer de zenuwzieken meester te worden. Bank van Frankrijk verlaagt disconto. De Bank van Frankrijk heeft het disconto verlaagd van 5 op 4 pet., de rente op voor schotten op waardepapieren van 6 op 5 pet- en de rente op 30-daagsche voorschot ten van 5 op 4 pet. Het schip in Nederlandsche ha ven terug. Van beschieting is geen sprake geweest! Het bericht omtrent de beschie ting, van het s.s. „Rambon" in de Spaansche wateren is een verzinsel! Van een sensationeelen wedloop tus- schen een rebcllenvaartuig en de Johan Maurits, is geen sprake ge weest Dit waren de woorden van kapitein 'Leuf, toen wij hem, aldus het Hsb., giste renmorgen aan boord van het s.s. „Ram bon" naar bijzonderheden omtrent zijn sen- sationeele reis vroegen. Want volgens de berichten zou de Ram bon, welke het eigendom is van het Neder landsche Bevrachtingskantoor eenige weken geleden door een gewapende treiler in de Spaansche wateren zijn aangehouden en opdracht hebben gekregen naar de haven van Ceuta op te stoomen. Kapitein Leuf zou dit bevel niet onmiddellijk hebben op gevolgd, waarna de trawler een waarschu wingsschot zou hebben gelost, met het ge volg dat de kapitein het bevel wel zou op volgen. Inmiddels echter zou men van dit incident onmiddellijk radiografisch mede- deeling hebben gedaan aan den comman dant van de Nederlandsche oorlogsbodem Johan Maurits. Volgens de berichten zou er inmiddels ook nog een tweede rebellen- trawler aan te pas zijn gekomen en ten slotte zou een sensationeele wedloop zijn ontstaan tusschen de beide treilers, de Ram bon en de Johan Maurits, die moest pro- beeren de schepen buiten de Spaansche wa teren in te halen. Hetgeen dan ook gelukt zou zijn. Gisterenmorgen heeft de Rambon lig plaats genomen in de Waalhaven en de ka pitein was zeer verbaasd, toen hij het uit voerige bericht omtrent de reis, welke zoo juist was volbracht las. „Er is niet geschoten, er zijn geen wedloopen gehouden, kortom er is niets gebeurd. Wij zijn de vo rige maand met levensmiddelen uit Rotterdam vertrokken. De reederij had convooi aangevraagd bij het departement van Defensie. Een vertegenwoordiger van dit depar tement heeft aan boord van de Rambon de reis van Rotterdam naar Gibraltar medegemaakt. Deze reis is geheel normaal verloopen. Toen wij in Gibraltar aankwamen De wedstrijden van Zondag a.s. in het Stadion zullen antwoord op deze vraag geven. De 100 en de 200 meter van het interna tionaal athletiekconcours, dat Zondag 8 Augustus a.s. in het Olympisch Stadion wordt gehouden, beloven spannend en sen sationeel te worden. De Olympische Spelen, welke het vorig jaar te Berlijn werden gehouden, zagen on zen landgenoot Osendarp als den snel- sten Europeaan op beide afstanden, een prestatie, die niet gemakkelijk geevenaard zal worden. Of Osendarp op dit oogenblik nog de snel ste geacht kan worden is een andere vraag, die Zondag haar beantwoording zal vinden, wanneer hij den strijd zal hebben aan te binden tegen de Engelschen Holmes en Drv- der, den Zwitser Haenni, den Zweed Strand- berg en zijn landgenoot van Beveren. Strandberg is een leerling van den groo ten Krijgsman. Een spierdefect belette hem te Berlijn om volledig te toonen, wat hij waard was. Vandaar dat men in Zweden met spanning uitzag naar de revanche tus schen hem en Osendarp. Die gelegenheid kwam eenigen tijd na Berlijn te Stockholm. Een onzuivere krachtmeting intusschen, want men zag een volkomen uitgerusten en in topvorm gebrachten Strandberg tegen 'n Osendarp, die na de Spelen alles had nage laten om in vorm te blijven. Op zichzelf trouwens een begrijpelijke situatie voor een kampioen, die zijn doe! heeft bereikt na een inspannende voorbereiding van eenige ja ren. Intusschen gaf het echter te den ken, dat voor Strandberg bij die gelegenheid de wereldrecordtijd van 10.3 sec. werd opgenomen. Helaas gaf Strandberg dienselfden dag on zen landgenoot geen partij op de 200 meter, welke deze overtuigend won. Osendarp of Strandberg, de snelste sprinter van Europa is sinds dien een open vraag. Of deze vraag in dien vorm juist is ge formuleerd, is echter een vraag die aan oprechte twijfel onderhevig is, want sinds dien is in Europa een andere sprinter opgetreden, die onmiddellijk en onafgebro ken de aandacht op zich heeft geconcen treerd. Het is de Ëngelschman Holmes, met wien Osendarp en van Beveren voor het eerst in Brussel hebben kennis ge maakt. Men kan toegeven, dat noch Osen darp, noch van Beveren in hun Berlijn- schen vorm waren, maar de wijze waarop de Ëngelschman de 100 meter won, zijn souplesse, het gemak waarmede hij liep, stempelde hem onmiddellijk tot den sprinter van hooge klasse. Osendarp heeft zich echter intensief voor bereid, zoodat de toeschouwers van een spannend treffen getuige zullen zijn. Wieltetw&ti Zij verliezen van v. d. Wulp. Gisteravond werden op de Vekabaan on der Amsterdam nationale wielerwedstrijden gehouden, welke zeer druk bezocht waren. De uitslagen waren: K.M. achter motoren met vliegenden start: 1. v. d. Wulp 1 min. 6.8 sec.; 2. Wals 1 min. 8.4 sec.; 3. Pijnenburg 1 min. 8.8 sec. 25 K.M. achter motoren achter eerste manche: 1. Pijnenburg, 25 min. 45.6 sec.; 2. v. d. Wulp op 195 M.; 3. Wals op 205 M. tweede manche over 25 K.M.: 1. Wals, 25 min. 54.6 sec.; 2. v. d. Wulp op 490 m., 3. Pijnenburg op 580 m. Totaal uitslag: 1. v. d. Wulp 7 p„ 2. Wals 6 p., 3. Pijnenburg, 5 p. Achtervolging met motorgangmaking over max. 5 K.M.: Loskamp wint van Hiddes met 30 meter, tijd 4 min. 58.8 sec.; 5 K.M. achter motoren: 1. Loskamp 4 min. 59.4 sec.: 2. Hiddes op 190 m. 15 K.M. achter levende gangmaking: 1. Loskamp 17 min., 57.4 sec.; 2. Hiddes op 200 m. Totaal uitslag: 1. Loskamp, 6 punten, 2. Hiddes 3 punten. FRAAIE PRESTATIE VAN LUITENANT TONNET. In het internationaal concours- hippique te Dublin. Gisteren is het jaarlijksch internationaal concours-hippique, georganiseerd door de Royal Dublin Society aangevangen. Het springconcours de z.g. special high jump, voerde over drie hindernissen, een steenen muur van 1.30 meter, een heg met hoornen van 1.40 meter en een tweeden stee nen muur van 1.50 meter. In totaal kwamen 25 ruiters aan den start, de Belgen namen in dit nummer niet deel. Na de eerste ronde bleek, dat zeven paar den foutloos het parcours hadden gereden, waaronder onze landgenoot, luitenant Ton- net met. „Barnabas". De Nederlandsche ruiters, de reserve-lui tenant Van Schaik met „Santa Bell" en „Denise" en luitenant Van Heeckeren met „Gigolo" en „Zargaroszan", waren niet zon der fouten over het parcours gegaan en vie len dus uit, evenals het tweede paard van luit. Tonnet „Kantaka", welk paar 1 steen van den wal stootte. In de tweede ronde werd de steenen muur verhoogd en nu slaagde alleen luit. Talbot met „Thomsonby", een der Engelsche offi cieren, er in zonder fouten over de hinder nissen te komen. Luit. Tonnet maakte met „Barnabas" twee fouten en deelde met ka pitein Curtis (Ver. Staten) de tweede en der de plaats. Nieuwe overwinningen voor het Hollandsche team. Gisteren werden te Stockholm de vijfde en zesde ronde van het landentournooi gespeeld. Het Nederlandsche team heeft nieuwe resultaten behaald. Onze landgenooten hebben achtereenvol, gens gewonnen van Letland met 31, van Estland met 2%—1%, van Engeland met dezelfde cijfers, van Italië met 3—1 en nu gisteren weer van Schotland met 3%1/2( terwijl tegen IJsland geleid wordt met De partij tusschen Landau en den IJslan der Gudmundsson is afgebroken in een stelling waarvan nog niets te voorspellen is. Zonder Euwe won ons team van Schotland. Door deze resultaten bezet ons land in de algemeene rangschikking achter Hongarije de tweede plaats, te zamen met Estland. De stand van de hoogstgeplaatste zes landen na de zesde ronde luidt: 1 Hongarije 16V2 pt. en 2 afgebr. part. 2 en 3. Nederland en Estland, ieder 16% pt. en 1 afgebr. partij. 4. Polen, 15% pt. en 5 afgebr. partijen. 5. Amerika. 15% pnt. en 3 afgebr. part. 6. Argentinië, 14% pnt. en 4 afgebr. part. De Franschman Jean Peytel wint in de intern, starklasse. De laatste wedstrijddag van het eerste gedeelte van de Hollandweck op de Zuider zee en het buiten IJ is niet de beste zeildag geworden. Wel was er een lekker zonnetje dat de zeilers de eerste drie dagen moesten ontberen, maar wind was er ditmaal vrij wel niet, vooral des morgens. Eerst in den namiddag kwam er wat meer wind en dan nog bij vlagen, zoodat het soms aan een gelukje lag of men een vlaag kreeg. In de internationale starklasse is de Franschman Jean Peytel eerste geworden Bob Maas viel zelfs buiten de prijzen. De Fransche zeiler Herbulot kwam als derde binnen achter mr. E. Stutterheim. Eenige uitslagen waren: Zuiderzeebaan; Voorgiftklassen C. en B. 1 Tromp 2, St. A. E. Dudok van Heel (Kon. Ned. Z.- en R.V.) 2 Noordster, st. G. Doeksen (Kon. Marine J. C.) 3 Fortuyn, st. A. P. Ferwerda (Kon. Marine J. C.) Internationale starklasse: 1 Sic. 4, st. .T. Peytel; 4 Canopus, st. P. Bussemaker (Adel borsten R. en Z. V.) Drakenklasse: 1 Hennes, st. W. PI. van Lienden (De Kaag) heeft men ons onmiddellijk het ge vraagde convooi toegezegd. De ver tegenwoordiger van het departement is in Gibraltar door een anderen vertegenwoordiger afgelost. Op ongeveer honderd meter afstand heeft de Johan Maurits ons begeleid, zonder dat er ook maar iets is voorgevallen. Ik moet erkennen, dat er wel een rebel- lenvliegtuig over ons schip is gevlogen, toen wij nog geen convooi hadden. Dit heeft toen vermoedelijk de autoriteiten van onze aan wezigheid op de hoogte gebracht. Want toen wij geconvoyeerd door de Johan Mau rits de gevaarlijke zóne passeerden, zagen wij in de verte een gewapende treiler aan komen. Deze heeft ons echter niet aange houden. Hij is op ongeveer honderd m. ge passeerd, zonder ook maar een schot te lossen. Het zal vermoedelijk wel de bedoe ling zijn geweest ons naar Ceuta op te bren gen, maar nu de Maurits aanwezig was ging deze vlieger niet op. Nadat men ons had geconvoyeerd zijn wij doorgevaren naar Alicante, van waar wij 26 Juli weer zijn vertrokken. Het is een raadsel vertelde de kapitein, hoe berichten als deze in de wereld komen. Een wedloop tusschen een rebellenvaartuig en de Johan Maurits! De eerste kan bijna geen snelheid ontwikkelen, en de Maurits loopt bijna 16 mijl per uur! Eenige tijd geleden reeds heeft het De partement van Landbouw en Visscherij de verschijning in uitzicht gesteld van het eerste deel van de geschiedschrijving der landbouwcrisismaatregelen in Nederland. Naar wij thans vernemen is deze uitgave inmiddels bij de Algemeene Landsdrukke rij gereed gekomen en aldaar verkrijgbaar gesteld. Het boekwerk, dat onder den titel „De Landbouw-Crisiswetgeving in Nederland vanaf 1929" wordt uitgegeven en dat 671 bladzijden omvat, geeft na een algemeene inleiding, de geschiedenis van de eerste tijdelijke steunmaatregelen en wel die ten aanzien van suikerbieten, fabrieksaardap pelen, tuinbouw, bloembollen, bloem- en boomkweekerij, vlas, pluimveehouderij, rog ge. griend en riet. Het tweede deel, aldus de Ned. Tuinbouw omvattende de Tarwewet, Crisis Zuivelwet en Crisis Varkenswet is thans in bewerking Glazen huizen, die geen verf noodig heb ben en in onderhoud veel goedkooper zul len zijn dan aile andere huizen. Ook met de indiscretie moet het niet zoo erg gesteld zijn. Absoluut veilig voor ongewenschte blikken moet men in het glazen huis der toekomst kunnen wonen. Afwaschbare binnen- en buiten muren. „Men bestelt eenvoudig een huis van glas en krijgt het prompt op tijd geleverd. Ook behoeft men er niet voor te vreezen, dat het gevoel van huiselijkheid en veilig geborgen zijn door het glazen huis ook maar ©enigszins afbreuk wordt gedaan", zoo beschrijft Mr. Philipp Smith, ecn_ van de bekendste Amerikaan- sche architecten, de toekomstige woning. „Verwarming en onderhoud leveren in geen enkel opzicht bijzondere moeilijkhe den op. Het glazen huis der toekomst zal volslagen gladde binnen- en buitenmuren hebben, die altijd afwaschbaar zijn. En door geribbelde binnenvlakken aan de muren zal voor een aangenaam licht door het heele huis worden gezorgd." Bouwplannen, voorloopig voor zeven groote kantoorgebouwen van glas liggen in de New-Yorksche architectenbureaus kant en klaar voor don Shonley-Tower op de Times Square te New York is intusschen de eerste steen of moet men nu zeggen: het eerste glas reeds gelegd. Betooverend stralende druip steengebouwen. Het Shenley-Tower-kanfoorgebomv zal voorloopig nog slechts drie glazen verdie pingen krijgen. Daarop za] zich dan echter een 80 voet hooge kristallen toren verhef fen. Het geheele gebouw zal bij het inval len van het donker door zijn inwendige verlichting den indruk maken van een stralende stalagmiet (druipsteen). Van glas zal ook het tunneldek van de neiuwc „Midtown", 't centraal-station van de ondergrondsche van New York, tusschen Hudson en New Jersev, gebouwd worden, waarvoor meer dan 400.000 glazen platen van 6 vierkante duim noodig zullen zijn. Dit tqnneldak zal in totaal 23 voet breed en 1600 meter lang zijn. Het glasmateriaal, zoowel voor den Shenïey-tower als voor het tunneldak van de ondergrondsche, is vol gens een geheel nieuw procédé vervaardigd Een voornaam bezwaar onder vangen. Het voornaamste bezwaar bij de toepas sing van glas als bouwmateriaal lag tot nog toe in de volumeverandering, die het glas bij hitte of koude ten gevolge van uit zetting of inkrimping onderging. Na talloo- ze experimenten, die aanvankelijk slechts teleurstellende resultaten opleverden, zijn rle Amerikanen Henri P. C.. Keuls en Char- ley G. Duffv er ten slotte in geslaagd, een soort raamgeslel fp ronstrueeren, dat zij .grijper" noemden en dat met klemmen en richels de glasplaten in de ramen vast houdt, Het raam zelf is aan het buiten front zoo goed als onzichtbaar. Het dag licht dringt overal binnen, doch de canne leering (het van groeven of gleuven voor zien) van het bouwmateriaal belet alle indiscrete blikken van huiten. Keuls en Duffy zien in don geest reeds heele glazen steden verrijzen en zijn ervan overtuigd, dat de nieuwe bouwstof de, tegenwoordige bouwwijze weldra verdringen zal. Productie van glazen bouw- steenen. Het licht dringt door de wanden binnen en de luchtverversching wordt door moder ne ventilatoren geregeld, 's Nachts zullen rle glazen huizen door hun gelijkmatige inwendige verlichting als tooverpaleizen stralen. Verschillende groote firma's hebben de fabricage van glazen bouwsteenen reeds (er hand genomen. Ook van steenen, die niet volgens het grijpersysteem van Keuls en Duffy geplaatst behoeven te wor den, doch door een doelmatige verdeeling van ribbels en uitsteeksels in hun verband gehouden en met mortel gevoegd kunnen worden. In Corning, in het district New- York. staat reeds een fabriek, waarvan de geheele frontmuur van glas is: In deze fa briek worden evenwel geen glazen tegels gemaakt, doch wel een ander glasproduct, dat eveneens een groote toekomst tegemoet gaat, namelijk glaswol, gesponnen van glas, dat tot uiterst fijne draden wordt getrokken. Wij zullen er ons op moeten voorbereiden, dat in de toekomst ons leven zich in, op en omringd door glas zal af spelen! Partij cellulose van de vergane „Alpine 5" te gelde gemaakt. De rivierpolitie te Rotterdam heeft I dezer dagen vijf mannen aangehou den, die een partij van 3000 K.G. cel lulose van het onlangs in de Maas gezonken motorschip „Alpine 5" aan den Sluisjesdijk hadden opgevischt en verhandeld. Tegen het vijftal is proces-verbaal opgemaakt. De expert belast met de schaderegeling van het motorschip „Alpine 5" zag Zater dagmiddag aan de Rijnhaven, zuidzijde, een vrachtauto rijden, die een aarttal pakken, vermoedelijk cellulose, vervoerde. In samen werking met de politie is de auto aange houden en toen bleek inderdaad dat er met dezen wagen niet minder dan 3000 K.G. cel lulose werden vervoerd. Op den auto zaten twee mannen, die naar het bureau van de rivierpolitie zijn overgebracht. Het bleken te zijn de 45-jarige A. J., sclipnpslimmerman van beroep en de 40-jarige melkrijder A. S. Het. tweetal verklaarde, dat zij de partij cellulose aan den sluisjesdijk hadden ge kocht voor pl.m. f30.Zij waren op het mo ment van aanhouding op weg naar een op- kooper, aan de Rijnhaven zuidzijde, waar zij de partij konden wederverkoopen. De rivier politie is na deze aanhouding op weg gegaan naar de drie mysterieuze mannen. Tiet werk werd daarbij wat vergemakke lijkt, doordat zich aan het bureau van de Parkhaven zelf kwamen vervoegen de 44-ja- nge losse werkman A. K., die verklaarde dat 'KI met een paar kameraden aan den Sluis jesdijk cellulose had opgevischt. De karne- rj rn waren spoedig opgespoord. Het waren de .)0-jarige losse werkman .T. F. B. en de 52-jarige havenarbeider P. de B. He mannen hadden allen toegegeven dö van de „Alpine 5" afkomstige cellulose te hebben opgevischt en verkocht. Tegen dit laatste drietal is proces-verbaal opgemnakt wegens diefstal en verduistering. Tegen de mannen op den auto is wegens heling een proces-verbaal opgemaakt. Daarna zijn zij op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet, aangej zien men vermoedt, dat nog verschillende werklieden in de omgeving van den Sluisjes dijk goederen van de vergane motorboot hebben opgehaald. Bij de Haarlemsche politie heeft zicH een 29-jarige reiziger uit Hillegom gemeld, die ten nadeele van zijn patrones, een fir ma uit Lisse, f 2500.— verduisterd heeft. H'i is aan de politie van Lisse overgele verd.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2