Texel Na de Helder-H.R.C.- sportdagen De belangstelling verminderd? Den Burg Afscheid van het hoofd der R«K* school Boschbrand bij De Koog Het vervoer in de maand Juli van T.E.S.O. De Koog Reddingsboot-oefening Contactcommissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij Strandfeest te De Koog UibbcAeMj, De beteekenis van goed ploegverband De competitie nadert snel Attentie Een eigenaardige fietsenstalling Gistermorgen nam, in een eenigszins feeste lijke bijeenkomst (waarbij ook vele ouders van leerlingen en oud-leerkrachten aanwezig warende heer W. H. Willemsen afscheid als hoofd der St. Jozefschool te Den Burg. Onder de aanwezigen bemerkten we mede het vol ledig kerkbestuur van Den Burg en wethou der Kager. Het woord werd hierbij gevoerd door den Zeereerw. heer Brinkman, pastoor te Den Burg en voorzitter van het Schoolbestuur. „Thans", zei spr., „is de tijd gekomen, dat U, mijnheer Willemsen de school gaat verlaten, na 27 jaren als hoofd hiervan te hebben gefun geerd. In officieele termen heet dit: „W. H. Yv'illemsen treedt af wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd". In gewoon Hollandsch: „de heer Willemsen gaat met pen sioen" en op zijn Texels.: „de heer Willemsen heeft z'n schaapjes op 't droge". Bijna waart ge in de laatste dagen nog gesneuveld op het veld van eer, getuige het merkteeken op Uw voorhoofd (hilariteit), doch gelukkig zijn we nog in de gelegenheid afscheid van U te nemen Spr. memoreert verder hoe eerst de school werd vergroot, en later een nieuwe school is gebouwd, die in April 1930 in gebruik is ge nomen. Ook brengt pastoor Brinkmem het 25- jarig jubileum in herinnering, waarbij de heer W. met de Pauselijke onderscheiding „Pro eclesia et pontifice" werd begiftigd. Spr. wijst verder op den grooten dank, die de geheele parochie den heer Willemsen verschuldigd is. voor hetgeen deze voor de jeugd in 27 jaren heeft verricht. Hier zijn thans reeds vele ouders aanwezig, die zelf reeds onderwijs van U hebben gehad. Zeker ben ik dan ook den tolk van allen, wanneer ik U dank zeg voor de les sen, die zij van U genoten hebben. Verder richtte spr. zich tot de kinderen, en drukte hen op het hart, steeds met de grootste dankbaarheid aan hun oud-leermeester terug te denken en dit vooral te toonen door een be leefden groet, wanneer de heer Willemsen pas seert. Hierna bracht Pastoor Brinkman den dank over van het Kerkbestuur, en dankte vooral persoonlijk het aftredend hoofd, voor de pret tige samenwerking met hem, als hoofd der parochie. Hierna werd het afscheidscadeau van de schooljeugd binnengebracht, dat bestond uit fraaie tuinmeubelen. De jongejuffr. J. Logman sprak daarbij namens alle leerlingen den heer Willemsen toe. Vervolgens voerde de heer H. Kievits namens het personeel het woord, en dankte den heer Willemsen. byzonder voor het innig medeleven bij al het wel en wee, dat zyn personeel door maakte. De heer Willemsen sprak daarna een dank woord, het spreken ging hem ditmaal niet zoo goed af, als we dat van hem gewoon zijn, er klonk groote ontroering in zyn stem. Spr. bracht in herinnering de voortdurende uitne mende verstandhouding met de pastoors dezer parochie, de verschillende kerkmeesters en met het personeel. Even memoreerde spr. daarbij ook al hetgeen het personeel der bewaarschool voor de kinderen doet die dagelijks daarna de H. Mis en tusschen den middag hun onder dak vinden. Onder leiding van mej. Graaf en den heer Kievits gaven jongens en meisjes uit de hoog ste klassen een korte gymnastiekdemonstratie ten beste. Tot slot voerde de heer J. Sijp, hoofd der R. K. School te Den Helder, als oud-leerkracht aan de school nog even het woord. Spr. stelde daarbij vooral in het licht de bijzondere goed heid, die het karakter van den heer Willemsen kenmerkt. De plechtigheid eindigde met een tractatie aan de jeugd. Dinsdagmiddag omstreeks 6 uur ontstond, waarschijnlijk door een onvoorzichtigheid van enkele zomergasten, brand in de Staatsbos- schen te De Koog, in de nabijheid van het kam peerterrein. Door het energiek optreden van eenige kampeerders, die door middel van zand en takken den brand wisten te bedwingen, is wellicht een groote boschbrand voorkomen. De schade, nu aangericht bestond slechts uit het verwoesten van ongeveer 40 m bosch. Uit dit feit blijkt alweer, dat men in de bosschen niet voorzichtig genoeg kan zijn met vuur. Van den Directeur van T.E.S.O. ontvingen we welwillend de volgende opgave over het personen-, rijwielen- en auto's-vervoer gedu rende de maand Juli van dit jaar. Rijwielen: 7818 (in 1936: 6857). Auto's 640 (in 1936: 473). Passagiers le kajuit 5798 (in 1936: 5908). Passagiers 2e kajuit 16.691 (in 1936: 14.312). Uit de opgave blijkt dat het vervoer nog be langrijk hooger was dan vorig jaar, n.1. 2269 passagiers, 691 rijwielen en 167 auto's meer. Dat het aantal personen, dat le kajuit reisde iets minder was, is wel een gevolg van den vliegdienst op Texel. Gistermiddag zyn oefeningen gehouden met de reddingbooten, die in de Krim en te De Koog gestationneerd zyn. Vooral te De Koog was het aantal belangstellenden zeer groot. De Contact-Commissie van Organisaties van Werknemers ter Koopvaardij heeft zich op 21 Mei j.1. tot de betreffende Bonden van Werk gevers gewend, met het verzoek, om zonder opzegging van de bestaande collectieve ar beidsovereenkomsten, verbetering van de gages en arbeidsvoorwaarden voor de officieren en scheepsgezellen te verkrijgen. De besturen der organisaties van reeders meenden hierop niet te kunnen ingaan, maar verklaarden zich be reid, over herzieningen, in te gaan per 1 Oct. a s., te onderhandelen. Hoewel aanvankelyk was bepaald, dat deze onderhandelingen in deze maand zouden aanvangen, zijn deze thans op verzoek van de reeders, om practische rede nen tot begin September verdaagd. Intusschen heeft de Contact-Commissie in een uitvoerige brief voorstellen aan de reeders gedaan, waarin o.a. wordt aangedrongen op gageverhooging, uitbreiding van vacantie, re geling van den arbeidsduur voor officieren, ver betering van het wachtenstelsel voor het dek personeel en van rusttijden voor het civiel-per- soneel. Daartoe gemachtigd door de betreffende ledenvergaderingen, hebben de organisaties van zeevarenden de collectieve arbeidsovereenkom sten tegen 1 October opgezegd. Op Vrijdag 6 Augustus a.s. zal te De Koog een strandfeest worden gehouden. Des mor gens van half tien tot half twaalf zal een wed strijd worden gehouden in het maken van strandfiguren, waaraan uitsluitend kinderen van badgasten mogen deelnemen, de deelname gaat in drie groepen, n.1. van kinderen beneden 8 jaar, van 8 tot 12 jaar en van 12 tot 16 jaar. Des middags van 2 tot 4 uur wordt een wed strijd gehouden in het bouwen van forten door jongens van 12 tot 17 jaren (ook dit moeten kinderen van badgasten zijn. De prijs hiervoor ontvangt degene, wiens fort het best tegen water bestand blijft. Des avonds te kwart voor acht wordt vanaf het Badhotel een groote optocht gehouden door het dorp naar de duinvallei van het Mieren nest, waar te acht uur een stoelendans gehou den zal worden. Vanaf het terras van het Bad hotel zal muziek worden gegeven door Texelsch Fanfarecorps te Den Burg. Na afloop van den stoelendans wordt een lampionoptocht gehou den. Bij gunstig weder zal het stellig een prach tig feest worden en gezien het groote aantal gasten in onze gemeente ie de deelname onge twijfeld zeer groot. De enthousiast: „Jou zal ik helpen. lk heb 5 pop op je gezet!' Uitkomsten der loggertreilvloot. Tot en met Juli werd door de Katwijksche en Scheveninger motortreilvloot aangebracht voor een bedrag van 954.553 tegen verleden jaar over dit tydvak voor een bedrag van 931.789. Het reisgemiddelde was dit jaar 593 en verleden jaar 496. Dat scheelt dus ongeveer 100. Nu zal het effect in financieel opzicht wel ongeveer gelijk zijn als verleden jaar, omdat de exploitatiekosten door het duurder zijn der materialen hooger zijn komen te liggen. Toch is men niet ontevreden, want gevoeld wordt in deze kringen, dat men op deze wijze varende kan blijven, hetgeen men beschouwt als een zegen. Echter leeft men zoo ongeveer op het grens- punt van het bestaan, zoodat er aan deze be drijven niet mag worden getornd door allerlei maatregelen, die dit bestaanspunt zouden doen verleggen naar een te laag niveau. Uitkomsten Urker Noordzeevloot. Over de uitkomsten der Urker Noordzee vloot toont men zich, wat betreft de vorige week nogal tevreden. De kleinere motorvaartuigen, visschende tusschen IJmuiden en Scheveningen, besom den van 90.tot 160.die visschende tusschen Texel en Terschelling hadden besom mingen van 190.tot 330.en de snur- revaadvisschers van 370.tot 600.het geen al weer aantoont, dat met deze visch- methode :-.og wel iets valt te bereiken. De Urker garnalenvisschers, vischende bij IJmuiden voor de levering van levende gar nalen aan Amsterdam maakten besommingen van 110.tot 230. Ook over de aalvisscherij in het IJselmeer toont men zich nog wel tevreden gedurende de vorige week. De vangsten waren zeer goed en de prijs viel niet tegen. Vischpryzen. Dinsdag liep de tarbotprijs te IJmuiden weer even terug en noteerde van 0.74 tot 1.10 per kilo. Tong bleef constant hoog in prijs en deed van 1.25 tot 1.60. Griet steeg nog in prijs en noteerde van 16 tot 32. De scholprijzen waren teruggeloopen. Zet- schol deed 18.en kleine schol van 5.60 tot 16.—. Schar was flink in prijs, n.1. van 3.50 tot 10.Poon deed van 1.10 tot 9. Schelvisch en kabeljauw waren flink aan de markt. Wijting deed van 2.30 tot 3. makreel van 8.20 tot 13.haring van 3.90 tot 4.40. De besommingen der trawlers waren goed. Er was slechts één logger aan de markt, die 1300.besomde. Een paar Deensche kot ters hadden ook bevredigende besommingen. WERELDRECORD GEËVENAARD. Tijdens de Internationale sportwedstrijden in het Olympisch Stadion te Berlijn, die dezer dagen gehouden werden, evenaardde de Engel- sehe miss Burke op het nummer 80 meter hor den het wereldrecord van fr. Engelhard met 11.6 seconden. Op ons plaatje ziet men miss Burke een van de laatste horden nemen: zij heeft een duidelijken voorsprong op haar concurrenten. De langzamerhand traditioneel gewor den jaarlijksche „HelderH.R.C.-sport- dagen" zijn zoo juist achter den rug en thans willen wij er hier in een beknopte nabeschouwing eens op terug komen. Want een en ander geeft ons wel aanlei ding tot enkele opmerkingen, die meni- gen toeschouwer wellicht voor zich zelf ook reeds gemaakt zal hebben. Allereerst dan een opmerking in alge- meenen zin. Het is nog niet zooveel jaren geleden, dat voor een wedstrijd HelderHRC of omgekeerd een overgroote belangstelling bestond. Niet alleen als het een competitie wedstrijd gold, ook als er vriendschappelijk gespeeld werd. De honderden supporters had den er dagen van te voren den mond vol van en deze wedstrijden werden vooral ook zeer druk bezocht door de neutrale toeschouwers, de menschen, die voor alles een interessanten en goeden wedstrijd zoeken. Het komt ons voor, dat in dit opzicht iets gewijzigd is. De belangstelling schijnt immers niet zóó groot meer te zijn. De wedstrijd tusschen de beide eerste elftallen gaf ons niet zoo goed de ge legenheid om in dit opzicht een vergelijking met vorige jaren te maken, want het was een echte regen-Zondag, waardoor het bezoek na tuurlijk ongunstig beïnvloed werd. Maar wie nu verwacht zou hebben, dat de menschen, die het voornaamste treffen gemist hadden, de tweede elftallen aan het werk zou willen zien, heeft zich vergist. We vonden n.1. de belang stelling voor dezen wedstrijd niet bijzonder groot en dat, terwijl het weer j.1. Zondag toch veel beter was dan een week tevoren. Hoe nu die verminderde belangstelling te ver klaren? Wel, er zijn verschillende oorzaken aan te wijzen, welke hun invloed gehad heb ben op het bezoek. De voornaamste is wel de vacantie, tijdens welke velen zich buiten de stad bevinden en waardoor b.v. ook verschil lende elftallen verzwakt uitkwamen. Dan is er het klasseverschil. De vier hoogste H.R.C.- elftallen spelen in competitieverband alle een klasse hooger dan de overeenkomstige Helder-ploegen en het kan dus zijn, dat velen van meening waren, dat er niet die spanning, niet dat enerveerende van vorige Helder H.R.C.-ontmoetingen zou zijn. En voorts meenen wij te kunnen con- cludeeren, dat zeer vele voetballiefheb bers weinig of geen interesse hebben voor zomer- of „zweet"-voetbal, zooals het met een minder smakelijk, maar daarom toch wel karakteristiek woord genoemd wordt. In ieder geval zijn deze wedstrijden uit het oogpunt, waarvoor zij inB hoofdzaak op touw gezet waren, n.1. om veel dubbeltjes te ver krijgen voor de trainersfondsen der beide clubs, min of meer tegenvallers geweest. Aan den anderen kant moet men echter niet ver geten, dat de uitgaven zich vrijwel beperkten tot de kosten voor het reclame-materiaal, zoo- dal beide kansen toch nog een vrij beduiden de versterking ondergingen. Het spelpeil was matig. Komen we thans tot de wedstrijden zelf, dan moeten we helaas constateeren, dat over het algemeen het spelpeil niet bijzonder hoog was. Dat hoeft voor geen der beide partijen verontrustend te zijn, maar toch kan het geen kwaad er hier op te wijken. Want, niet waar, de tyd, dat men zich illusies gaat maken, breekt weldra aan: de competitie staat vóór de deur. Zondag 19 September is de eerste com petitie-dag, dat is dus over ruim 6 weken! Het wordt dus zoo zoetjes aan tijd, dat er lyn in de elftallen komt en dat ook de samenstelling de r elftallen haar beslag begint te krijgen. Want ploegverband is een voorname fac tor en dat verkrygt men alleen, als men de combinaties veel en goed met elkaar laat oefenen in die samenstelling, waar mede men denkt de competities in te gaan. Ploegverband ontbrak vooral by de Helder- elftallen; waren deze in andere opzichten vry- wel aan de H.R.C.-elftallen gelyk, op dit punt moesten zij de meerderheid hunner plaatsge- nooten erkennen. Een reden dus om vooral op dit belangrijke onderdeel de komende weken te gaan oefenen. Dat ook in enkele andere opzichten het spelpeil niet te roemen viel, wijten we aan het jaargetijde. Immers er was bjj de spelers geen hunkeren naar het spel, geen „honger naar den bal." Geen der elftallen spande zich in, zooals het in een competitiewedstrijd zou doen. Dat hieronder het spelpeil leed laat zich begrijpen; de spelers waren er niet op uit om eiken bal zoo zorgvuldig mogelijk af te werken en het tempo was naar evenredigheid. Dat zal straks in September heel anders zijn, daar twijfelen we niet aan! Alhoewel H.R.C. zich met 6 overwinningen uit 6 wedstrijden onbetwist de sterkste heeft getoond, vinden we het resultaat van de oud ste Heldersche club toch niet oneervol. De hoofdwedstrijd leverde een 32-zege voor de roodwitten op, welk resultaat zeker verdiend mocht heeten. De withemden gaven hun ster ken stadgenooten echter uitstekend partij en hun verdedigingssysteem mocht zelfs een succes genoemd worden. Het is immers een héél ding, als de Racers minder dan 5 doel punten per wedstrijd maken, maar in dezen wedstrijd konden zij het toch niet verder dan 3 brengen. Dit mogen we in de eerste plaats toeschrijven aan de methode, welke de Heider- defensie er op na hield en die er op gericht was de beide vleugelspelers der tegenpartij ongevaarlijk te maken. Deze opzet is gelukt, want zoowel Sinders als Dissel waren geen schaduw van wat zij gewoonlijk zijn. Geldt dit dus als een compliment aan het adres van Helder, toch kunnen wij niet nalaten haar het volgende onder het oog te brengen. Een 23- nederlaag tegen H.R.C. is een eervol resul taat, dat valt niet te ontkennen. Maar een gevaar is te veronderstellen, dat de ploeg nu zoo ongeveer het tweede klasse peil bereikt zou hebben. Daar is geen sprake van. Daar waren enkele zwakke plekken in het elftal, die noodig versterking behoeven, wil men al thans in het a.s. seizoen een „geducht woordje meespreken". Bovendien mag niet vergeten worden, dat deze uitslag verkregen werd on der abnormale weersomstandigheden, waar van H.R.C. meer last had dan Helder. Boven dien had het de schijn alsof H.R.C. haar te genpartij wat onderschat had, zij begon wat al te gemakkelijk en nu is het een bekend feit in de voetballerij, dat als men eenmaal onder een idee van „het kan vandaag wel even kalmer", begint, men den heelen wed strijd niet meer daaronder vandaan komt, ook niet als het hard noodig is. Wij willen hier mee constateeren, dat Helder niet kennis ge maakt heeft met een H.R.C. zooals het haar beste wedsctrijden gespeeld heeft, al willen we het gaarne als een verdienste van de wit hemden aanrekenen, dat zij door hun speel wijze verhinderd hebben, dat de roodjakken hun normalen vorm konden bereiken. Voor beide elftallen hebben we dan ook een waarschuwing, welke, nu het spel om de punten nog niet begonnen is, van pas kan komen. H.R.C. moet zich op haar successen van den laatsten tijd niet blind staren en oppassen, dat zij niet over haar goeden vorm heenraakt. Terwijl Helder zich ervan bewust moet zijn, dan zij in de komende weken hard moet trainen om van haar eerste elftal een sterke eenheid te maken. De tweede elftallen. Grooter dan by de eerste elftallen was het krachtsverschil tusschen de reserve-teams. Opvallend was het in den wedstrijd tusschen deze twee, dat zij in het veld heel goed tegen elkaar opwogen en met uitzondering van een groote periode in de tweede helft de aan vallen van den een even talrijk waren als die van den ander. Als we dan ook van een Racing-superioriteit spreken dan doelen wij in de eerste plaats weer op het teamverband, dat bij de roodjakken beter in orde was. Maar het kardinale verschil zat 'm in de achter hoede; die van Helder werd door de over eenkomstige linie van de roodjakken over klast. We willen dan ook de Helder-leiding adviseeren in het algemeen vooral aan dacht aan de achterhoede te besteden, want vooral by voetbal is het: mankeert de goede basis (en de achterhoede is toch de basis van het elftal), dan zullen de successen verre blijven. Over de andere elftallen zullen we thans niet spreken, in het algemeen geldtn de hier besproken punten ook voor hen. Laten we deze nabeschouwing besluiten met onze verheugenis uit te spreken over de uitstekende verstandhouding, door welke elk van de 6 wedstrijden gekenmerkt werd. Geen wanklank is vernomen, geen speler is gebles seerd. Waarlijk, de onderlinge samenwerking en waardecring komt het ideale nabij! Seizoen-Opruiming in Herman Nypels Kledingmagazijnen Den Helder Zeer voordelige aanbiedingen in alle afdelingen. Een practisch man, Profiteert daarvan. bu k. b. van 28 Juli is met ingang van 1 Augustn. 1937 in vasten dienst benoemd tot ingenieur der marin. de ingenieur der marine in ttjdelijken dienst ir. K. de Munter. DE VLOOTCOMMISSIE. Met ingang van 1 October is de heer J. J. c. van Diilr minister van defensie, eervol ontheven van de functies van lid en voorzitter van de commissie, benoemd hil Kon. Besl. van 24 Januari 1922 (vlootcommissie), mlt dankbetuiging voor de in die functien bewezen diensten VMÜduiij-enApoAl Postduivenvereniging V.O.P, Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.1. haar 2e buitenlandsche wedvlucht vanaf Vilvoorde (België), afstand 237 K.M. De eerste vogel werd getoond op 4955, de 25e op 44941, zoodat het concours 40 minuten openstond. De prijzen werden behaald door de volgende liefhebbers: A. Verhoef le, 14e, 15; Giesbers 2e; M. de Boer 3e, 5e, 9e, 20e; P. Ham 4e; W. de Boer 6e; J. de Ruiter 7e, 12e; H. v. d. Giessen 8e, 11e; J. Fillerup 10e, 19e; C. de Wit 13e; J, Bruin 16e, 17e, 24e; O. Boon 18e; H. v. d. Wal 21e, 22e; Koorn 23e; H. J. Woering 25e. In verband met de op Zaterdag 31 Juli j.1., des nam. te 10 u. 20 op den Rijksweg alhier tusschen Vliegkamp De Kooij en de gebouwen van de Shell plaats gehad hebbende aanryding tusschen een auto an een wielrijder, waarbij laatstgenoemde, een 15-jarige jongen uit Am sterdam, ernstig werd gewond en waarbij de bestuurder van de auto met dezelfde snelheid is doorgereden, verzoekt de Commissaris van Politie hen, die inlichtingen kunnen geven, zich zoo spoedig mogelijk aan het Hoofd bureau te vervoegen. Dit geldt ook voor den bestuurder van den auto, die uit tegenovergestelde richting ter zelfder tijd passeerde. Signalement van den auto: D.K.W. of B.M.W., donker van kleur met licht grijze kap. De jongen werd vermoedelijk door den bumper geraakt. Door een paar jongens uit de Joubertstraat werd aangifte gedaan, dat zij een zoo goed als nieuw damesrijwiel uit de fortgracht ter, hoogte van de linie hebben gehaald. stoomv. maatsch. nederland. Bengkalis, t., pass. 1 Aug. Gibraltar. Chr. Huygens, u., 3 Aug. te Port Said. J. P. Coen. t., 2 Aug. te Suez. Poelau Roebiah, t., pass. 1 Aug. Gibraltar. Simaloer, 3 Aug. v. Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland, t., 1 Aug. v. Rio Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Astrea, 2 Aug. te New York. Barneveld, u., 31 Juli te Valparaisa. Bodegraven, 31 Juli v. Curagao. Ceres, u., 2 Aug. op 330 mijl N. v. d. Azoren. Hebe, 2 Aug. v. Kopenhagen. Helder, 1 Aug. v. Curagao. Hermes, 3 Aug. v. Amsterdam. Nereus, 2 Aug. v. Danzig. Oranje Nassau, t.. v. Plymouth. Orion, 2 Aug. v. Susa. Pluto, 2 Aug. v. Odense Stuyvesant. 1 Aug. v. Curagao. Theseus, 3 Aug. te Amsterdam. Vulcanus, 2 Aug. v. Varna. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Amsterdijk, 1 Aug. te Seattle. Kota Nopan, pass. 3 Aug. Kaap de Goede Hoop. Maasdam, 3 Aug. te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk, u„ 2 Aug. te Bordeaux. Burgerdijk, 31 Juli v. Gulfport. Jaarstroom, 2 Aug. v. Bremen. Maaskerk, t., 2 Aug. v. Lagos. Reggestroom, t., 1 Aug. v. Cotonou. JAVA—NEW-YORK-LIJN Kota Gcde, t., pass. 2 Aug. Perim. Kota Radja. 2 Aug. te New York. Kota Tjandi, 3 Aug. v. Belawan. Tapanoeli, 2 Aug. te Boston. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran, 3 Aug. te Rotterdam. Dempo, u., 3 Aug. v. Tanger. Garoet. 3 Aug. v. Rotterdam. Sibajak, u., 3 Aug. te Singapore. Slamat, pass. 2 Aug. Finisterre. Soekaboemi, t., 3 Aug. v. Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Aldabi, 2 Aug. y. Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles. 1 Aug. te Shanghai. Autolycus. 2 Aug. v. Batavia. Demodocus, 2 Aug. te Londen. 3,0 AJuli v- Yok°hama. MprfJTf ÏS' g- te Amsterdam. pmw» mUS,,J Aug v' Hamburg. Phliïfff 30 Juli v- ^nang. SarSTriin PiaSAS< 2 AuR" Ouessant. Au&- te Singapore. Tcucer, 3 Aug. te Penang. vereenigde nederl. scheepv. mij (Holland—Afrika LUn.) Jagersfontein, I Aug v Dakar Meliskerk, 3 Aug. v Beira (HollandAustralië Ln). 2 Aug. te Bombay. (Holland—Oost-Azië Lfln). Swooakark^'i!1'' Au«' v' K"""- serooskerk, u„ pass. 3 Aug. Gibraltar. kon. paketv. maatschappij Ombilln, 30 Juli v. Reunlon' Tasman, 31 Juli v. Sabang. emzetco LIJN. Jonge Johanna, 3 Aug. te Bordeaux. Almkerk, u.,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6