Joris Ivens' Spanje-lilm Groote uitslaande brand te Loosduinen J in Amerika R.K. Rijksambtenaren Gcheelc mijnwerkersfamilie verdronken vragen salarisverhooging Predikbeurten Zelfmoord 1 Duitscher fotografeert Kamper kazematten Fietser kart tegen auto op Autobestuurder zag de tram niet Fransche touringcar uitgebrand Poolvaart op een ijsschots PUBLICATIE Inschrijving Bak' en Braadvet Uit onze omgeving ongeval. KTBERICHTENg duitsche landbouwmarkten. Roosevelt enthousiast. Groot succes voor onzen landgenoot. Onze landgenoot, Joris Ivens, Nederlands meest vooraanstaande filmman, die hier o.m. een groote film over de drooglegging van de Zuiderzee maakte en vooral in de Wieringermeer geen onbekende zal zijn, heeft thans een belangrijke film over Span je voltooid, welke het eerst voor President Roosevelt op het Witte Huis te Washington werd vertoond. Ivens vertelde in een interview aan re porters te New York, dat hem in het bijzon der de zaakkundige opmerkingen van den president getroffen hadden. Deze toonde ook een filmtechnischen kijk te bezitten en hij sprak met kennis van zaken en tevens vol lof over de montage van „De Spaansche Aarde". Toen men hem tijdens de vertoo ning van de film enkele malen kwam sto ren, was Roosevelt daarmee allesbehalve ingenomen. Hij zag de film van het begin tot het einde. De Spaansche aarde. Ivens deelde mede, dat de idee van de film geheel van hemzelf is. Bij het maken er van is hij van de gedachte uitgegaan, dat de Spaansche burgeroorlog er een is van arbeiders en boeren, die het land, dat ze bebouwen, van de grootgrondbezitters op- eischen. Deze hebben het generaties lang verwaarloosd en wonen in de steden, zonder zich om de belangen te bekommeren van do menschen, die er op zwoegen en slechts met de grootste moeite de pacht kunnen opbren gen. Volgens hem is de burgeroorlog een oorlog om meloenen, tomaten en uien, niet om groote beginselen. Om haar technische en artistieke kwali teiten wordt de film door de^ Amerikaan- sche pers zeer geprezen. De „New York Ti mes'" merkte op, dat Joris Ivens in zijn film de realistische kunst der Hollanders en Vlamingen voortzet. Het geld voor het maken van de film is hem 'verstrekt door de Contemporary Histo rians Inc., een instelling, waarvan o.a. de bekende, linksch georienteerde schrijvers John Dos Passos en Ernest Hemingway lid zijn. Filmgrooten zien Iven's film. Joris Ivens heeft zijn film te Hollywood In het openbaar vertoond. Er worden ver schillende voorstellingen gegeven, meldt de Msb., welke twintig duizend dollar opbrach ten, die zullen dienen voor de ambulance in Spanje. Bij de eerste voorstelling waren tweehonderd kopstukken van de filmkolonie bijeen, die vijf dollar voor een plaats be taalden. Onder de aanwezigen bevonden zich Robert Montgotnerv, Louise Rai.ner, Rilvia Sidnev, Miriam Ilopkins, Lewis Mi- lestone, Alan Campbell, Dorothv Parker, Fritz Lang, Anatol Litvak, Ernst Lubitschj King Vidor, Joan Bennett en vele andere; filmspelers dus zoowel als regisseurs. De ontvangst was zeer enthousiast, In het Philharmonic Auditorium word de film daarna vertoond voor een goede 3500 personen Vijf en twintig liefhebbers moesten wegens plaatsgebrek naar huis worden ge zonden. Het was voor den ingang van het theater zoo druk, dat Ivens, die er zelf de filmrol len bracht, niet door de menigte kon ko men. Hij slaagde er ten slotte in, bijge staan door een orde houdend agent, bin nen het theater te komen. Ook in de huizen van enkele bekende filmsterren is de film gedraaid, o.a. hij het echtpaar Franehot Tone en Joan Craw- ford en ten huize van den bekenden re gisseur John Ford en den producer Darrvl Zanuck, van de Twentieth Century Fox. Het wekt algemeen verbazing, dat de film slechts 12.000 dollars gekost heeft. Groote belangstelling ondervond de wijze, waarop het geluid werd benut. Toen na een dezer vertooningen ten bate van een ambulance in Spanje een collecte werd gehouden, bleek een bekende filmster te zijn verdwenen. Ivens wilde diens naam niet noemen... Ernest Hemingway heeft den tekst ge schreven. De muziek is op Spaansche volks muziek geinspireerd en gearrangeerd door Mare Blitstein. Er zijn onderhandelingen gaande over. vertooningen in gewone bios cooptheaters te New-York en andere groote steden van Amerika. Waar de film gemaakt werd. Ivens maakte de film, naar hij mededeel de, grootendeels in 't dorp Fuentaducnnna. dat op ongeveer veertig kilometer van Ma drid ligt. aan den groottm weg naar Va- lencia. Het -dorp werd door Johnny Fern- hout uitgekozen, omdat het waarschijnlijk in het centrum der operaties zou komen te liggen. Hij mengde zich onder de dorpe lingen. die als acteurs van de film optre den. Ivens en Fernhout brachten dagen lang in de herbergen door, teneinde met de dorpelingen op goeden voet te komen en hun vertrouwen te winnen. De spontane medewerking, zonder eenige terughouding, van deze eenvoudige menschen was vol gens Ivens van het grootste belang voor OUD-MINISTER VAN SCHAIK BIJ DEN HOOGEN RAAD. De oud-minister van Justitie mr. R. H. van Schaik is gisteren door den Hoogen Raad beëedigd als advocaat en procureur. UITGAVE CORRESPONDENTIE GROEN VAN PRINSTERER EN KUYPER. Binnen niet al te langen tijd zal de af zonderlijke uitgave van de correspondentie tussehen mr. G. Groen van Prinsterer en dr. A. Kuyper het licht zien. De Groen-Kuyper-correspondentie wordt, evenals de rijkspublicatie van den Groen- correspondentie, uitgegeven onder toezicht en verantwoordelijkheid van de hoogleera- ren dr. A. Goslinea en dr. C. Gerretson. De uitgavp zal voorzien zijn van aanteekenin- gen, die de correspondentie, voorzoover noodig, verduidelijken. een slagen van de film. Van niet minder belang is het, hen aan de camera te wen nen! Men kan met dergelijke menschen geen scènes overmaken. Bij beroepsmen- schen wordt een scène telkens beter, eiken keer dat ze overgemaakt wordt. Voor een voudige dorpelingen beteekent het echter, dat ze bewust gaan acteeren en dit bewuste acteeren is bijna altijd slecht. Fuentaduenna kwam niet in de vuurli nie. Deze bleef ongeveer vijf en twintig kilometer verwijderd. Maar het werd her haaldelijk door vliegtuigen gebombardeerd. De oorlogscènes in „The Spanish Earth" werden langs den weg naar Valencia geno men. Fuentaduenna ligt aan de Taag. Het filmwerk van Joris Ivens onder vindt thans in de Vereenigdc Staten groote belangstelling. Met name in de filmperio dieken worden zijn vorige documentaires met belangstelling besproken o.a. die van de Zuiderzee. VREESELIJK DRAMA TE HOENSBROEK. Deze week heeft Hoens- broek een vreeselij afge speeld, waarbij een i. .erker en zijn geheele gezin, bestaande uit een vrouw en twee kinderen den ver- drinkingsdood hebben gevonden. Nog tast men omtrent de oorzaak in het duister, maar het vermoeden is gerezen, dat men hier te doen heeft met zelfmoord. He begon ermee, dat Maandag ƒ.1. bij Roermond uit de Maas het lijk van een meisje werd opgehaald. Aanvankelijk kon men haar niet indentificeeren. Woensdag werden de lijken van een man en een vrouw in de rivier gevonden. Papieren, op den man ge vonden, gaven de politie aanleiding de buren der familie S. te ontbieden, die de drenkelingen hebben her kend. Gistermorgen is het lijk van een zesjari gen jongen in de Maas gevonden, dat ge ïdentificeerd is als dat van het jongste zoontje der familie S. te Hoensbroek. Hiermede is men tot de ontstel lende ontdekking gekomen, dat het geheele gezin S„ van Duitsche na tionaliteit, bestaande uit man, vrouw, een achtjarig dochtertje en genoemd zoontje, in raadselachtige omstandigheden in de Maas is (Ver dronken. Het gezin, dat als oppassend bekend stond is Zondag naar Roermond vertrokken. De man die aan een ongeneeslijke ziekte leed, was den laatst.ên tijd zwaarmoedig. In de woning van het gezin zijn brieven aan de familie van den man en van de vrouw ge vonden. Voorloopig 5 pet. De R.K. Centrale van burgerlijk over heidspersoneel deed naar de Raad van Mi nisters een adres uitgaan, waarin o.m. ge zegd wordt: dat voornoemde centrale bijzondere aan dacht schonk aan de ontwikkeling van den budgetairen toestand des Rijks, alsmede aan die der economische verhoudingen en de hiermee samenhangde welvaartspolitiek van Nederland; dat zij daarnaast met groote belangstel ling heeft gevolgd de omstandigheden, wel ke invloed uitoefenden op den algemeenen levensstandaard, vooral sedert 28 September 1936; dat een voortgaande verbetering van den budgetairen en van den algemeenen econo- mischen toestand valt waar te nemen; dat sedert genoemden datum een aan zienlijke prijsstijging moet worden vastge steld; dat voornoemde centrale op deze gronden van oordeel is, dat er aanleiding aanwezig moet worden geacht, redres van de door de rijksambtenaren gebrachte offers in over weging te nemen; dat zij daarom eerbiedig doch dringend verzoekt te willen bevorderen: a. dat het Kon. Besluit van 4 December 1935, Staatsblad 690, met ingang van 1 Jan. 1938 worde ingetrokken; b. dat de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenzaken in de gelegenheid wordt gesteld, zoo spoedig mogelijk haar oordeel ter zake aan de re geering voor te leggen. Een breedvoerige memorie van toelichting is aan het adres toegevoegd. Het onder a bedoelde Koninklijke besluit hield in een korting van 5 pet. op de sala rissen der rijksambtenaren, zoodat het adres neerkomt op een verzoek tot salarisverhoo ging met dit percentage. Militaire -politie steekt er een stokje voor. Hot trok gisterenmiddag de aandacht van de Kamper Politie, dat er van een jacht op den IJssel foto's werden genomen in de richting van de la Sablonierekade gelegen kazemat. Daar het verboden is verdedigingswerken ken te fotografceren, werd de militaire po litic van het geval op de hoogte gesteld, die het jacht, terhoogte van den val van de brug, sommeerde aan te leggen. Foto toestel en film werden in beslag genomen en de betrokken fotograaf aangehouden. Hel bleek een verslaggever van een Duilsch blad te zijn. Varkens wilden zich zelf tot karbonade braden. Gisteravond is tussehen 10 en 12 uur een groote uitslaande brand uitgebroken in een schuur van den landbouwer C. van der Lans te Loosduinen. Het vuur vond gretig voedsel in de opge slagen stapels rietmatten, die in een mi nimum van tijd één ziedende vlammenzee waren. Door de afgelegen plaats, waar de schuur was gelegen, kon alleen een geïmpro viseerd drijvend motorspuitje bij de vuur haard gebracht worden. In de schuur bevond zich nok een groot aantal varkens.. Na eenigen tijd stond vast. dat minstens 36 varkens reeds waren omge komen. Een 30-tal varkens konden nog tijdig het land worden opgejaagd en deze ontkwa men aldus aan een gewissen vuurdood. Toch moesten deze dieren telkens worden teruggedreven, daar zij anders den branden den stal weer naar binnen zouden zijn ge gaan. De groote metershooge massa rietmatten vormden een intensen gloed, waartegen blusschen welhaast onmogelijk scheen. De spuitgasten hielden zich dan ook voorna melijk bezig met het nathouden van de om geving, waardoor uitbreiding werd voorko men. Door een gesprongen waterleidingsbuis in de schuur spoot het water met een stevige straal, die aldus de brandweer op welkome wijze assisteerde. De groote schuur met inhoud is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Ernstig ongeluk te Laren. Gisterenmorgen is te Laren op het kruis punt Brink-Torenlaan een ernstig ongeluk gebeurd. Een vrachtauto geladen met buizen reed, komende van de richting Amsterdam, op de Naarderstraat, achter de Gooische tram. In de bocht van de stationsweg liet de autobestuurder eerst de tram passeeren en reed daarna verder, juist toen uit de te genovergestelde richting de 40-jarige heer S. van der Woude op de fiets naderde. De fietser botste tegen de vrachtauto en sloeg tegen den weg. Met ernstige verwondingen bleef de man bewusteloos liggen. Een dok ter deed het slachtoffer naar het St. Jans ziekenhuis te Laren overbrengen. Zijn toestand is ernstig. De heer van der Woude woont te Amsterdam, doch logeerde te Laren. BOOTJE OVERVAREN. Oude visscher verdronken. Gisterenmorgen is in de Merwede, ter hoogte van Werkendam verdronken de 72-jarige visscher A. Vogel uit Hardinxveld. De visscher was, vergezeld van een fa milielid, uitgevaren om te trachten zijn vischvangst te verkoopen. Hij wilde zich een eindje laten sleepen en trachtte daartoe zijn bootje vast te maken aan de sleepboot „Tauris 2". Hierin slaagde hij echter niet met het gevolg dat zijn vaartuigje door de sleep van de „Tauris 2" werd overva ren. De metgezel van Vogel sprong di rect overboord. Hij kon gerecl worden. Vogel evenwel verdronk. Het lijk is geborgen. Botsing te Den Haag maakt licht gewonden. Gisterenavond is te Den Haag omstreeks 8 uur op den hoek van de Stadhouderslaan en het Statenplein een personenauto in bot sing gekomen met een motorwagen van lijn 10 van de H.T.M., vermoedelijk doordat de bestuurder van den auto de tram te laat opmerkte. De voorzijde van den auto werd geheel in elkaar gedrukt en de bestuurder de heer D. F. uit den Haag bekwam even als de drie overige inzittenden schaaf- en snijwonden. De gewonden konden zich na Verbonden te zijn huiswaarts begeven. Passagiers konden net op tijd door de achterdeur komen. Op den Rijksstraatweg tussehen Dordrecht en Willemsdorp in de gemeente Dubbeldam, geraakte gisterenavond omstreeks zeven uur een Fransche touringcar met bezoe kers van de wereld-jamboree, door het warm loopen van den motor, in brand. De chauffeur behield zijn tegenwoordig heid van geest en wist tijdig den wagen tot stilstand te brengen en juist op tijd alle passagiers, voor het meerendeel ouders van Fransche padvinders door den achterdeur van den wagen in veiligheid te brengen. De zware auto brandde geheel uit. De bagage ging hierbij grootendeels verloren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De eenzame Russen krijgen bezoek. Op 5 Augustus is van het Russische Noordpoolstation bericht binnengekomen over de resultaten der wetenschappelijke werkzaamheden in de maand Juli. De overwinteraars dcclen mede, dat het drij vende ijsveld zich de laatste tien dagen van Mei met een gemiddelde snelheid van vier zeemijl per dag voortbeweegt. De ge middelde temperatuur bedroeg in Juli 0.2 gr. boven nul, De hoogste temperatuur was plus 1.7 gr. en de laagste minus 2 gr. Einde Juli begon het sneeuwdek op het ijsveld geheel te smelten, en vormden zich groote zoetwateroppervlakten. In den loop van deze maand vlogen vier meeuwen op het kamp af en op 4 Augustus kregen de overwinteraars bezoek van een berin met haar beide jongen. De Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6 te 's-Gravenhage maakt bekend, dat zij een in schrijving heeft geopend voor de levering van bak- en braadvet. De inschrijving staat open voor alle be langhebbenden, die bij genoemde Centrale zijn georganiseerd. De termijn van inschrijving sluit Zater dag 14 Augustus 1937, des voormiddags te 9 uur. Uitnoodigingen zijn gisteren verzonden. De genen, die belanghebbende zijn, tevens bij de Nederlandsche Zuivelcentrale georgani seerd, doch geen uitnoodiging en formulieren hebben ontvangen, kunnen zich ter verkrij ging daarvan tot de Nederlandsche Zuivel centrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën wenden. 's-Gravenhage, 6 Augustus 1937. Adv. ANNA PAULOWNA Door het bestuur der Vereeniging „Sport- lust" werd Donderdag een vergadering ge houden in het locaal van den heer C. Slik ker. Hierbij waren aanwezig de Standhouders, welke elk jaar op de tentoonstelling aanwe zig zijn met verschillende stands. De heer D. Koorn, voorzitter van „Sport- lust" opent de vergadering en het doet hem genoegen, dat allen aan de oproep gehoor hebben gegeven, en hoopt, dat de bespre kingen in het belang van de Floralia en tentoonstelling plaats zullen hebben. Besloten werd, om op 4 en 5 September a.s. weder een tentoonstelling te houden van de Floralia met daarnaast een tentoon stelling, waar de verschillende plaatselijke middenstandsondernemingen zullen zijn met hun stands. Voor de tentoonstelling zal een plaatse lijke muziekvereeniging worden uitgenoo- digd, om eenige nummers ten gehoore te geven. Zooals voorgaande jaren zal weder een verloting worden gehouden, met als hoofd prijs een stofzuiger. Verder werd besloten, om, bij genoegzame deelname (minstens 10 vaartuigen) op Zondag een gondelvaart te kunnen organi- seeren. De inschrijving hiertoe zal vrij zijn, wat betreft 't soort vaartuig dat gebruikt wordt. De keuring zal plaats vinden door een commissie, welke gevormd zal worden uit personen buiten de gemeente woonachtig. De beoordeeling vindt plaats bij dag en bij avond en is vast gesteld op 78 uur voor dag en van 910 uur voor avondkeu ring. Prijzen hiervoor beschikbaar gesteld zullen bestaan uit bonnen, welke besteed kunnen worden bij de standhouders. le prijs f 10; 2e prijs f 5; 3e prijs f 2.50. Zij, die hieraan wenschen mee te doen, moe ten zich minstens een week voor de te hou den gondelvaart opgeven bij C. Slikker of B. Zon Opgaven na dien datum kunnen niet meer aangenomen worden. Voor de keuring der ingezonden platen zal de heer Postumes van Wieringen weer uitgenoodigd worden. Verdere bijzonderheden zullen voor de tentoonstelling per circulaire bekend ge maakt worden. Na nog meerdere besprekingen gevoerd te hebben wordt de vergadering door den voorat ter, met een woord van dank voor de goede opkomst, gesloten. WIERINGEN WIELERCLUB. Gisteravond vergaderde in het Wielerbaan- restaurant de Wieringer Wielerclub. In haar openingswoord heet de presiden te de nieuwe leden, A. van Bodegem en Piet van Dijk hartelijk welkom. Dan wor den Klink en Kreijger voor hun prestaties te Amsterdam gehuldigd; ook trainer Cor- nelese en helper de Jong deelen in de hul de. De notulen worden hierna voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van de F.W. N.H. dat de baankampioenschappen 5 Sep tember op de Wieringer Weilerbaan zullen verreden worden. Van de wielerclub te Hoorn, dat er aldaar 15 Aug. een grasbaan- wedstrijd gereden wordt. Hiervoor geven zich verschillende renners op. Van de Wielerbaan om zes renners te doen deelnemen 29 Aug. a.s. in de wed strijden. Na eenige besprekingen wordt al dus besloten. Maandprogramma: 8 Aug. Grasbaanwedstrijden te St. Maar- tensvlotbrug. Aanvang 2.3Ó uur. 12 Aug. Recordrit op den Randweg, 7.30 uur. 15 Aug. Grasbaanwedstrijd te Hoorn 2 uur. 22 Aug. A klas 100 K.M., B klas 60 KM Start 2 uur. 29 Aug. Sluitingswedstrijd Wieringer Wie lerbaan. 3 Sept. Maandvergadering. 5 Sept. Kampioenschap op de baan van do F.W.N.H. 12 Sept. Vaardigheidsrit. 9 Aug. wordt te Amsterdam op de Stadion- baan nog een wedstrijd gereden over een afstand van 40 KM. (persoonlijk), aanvang - uur Hiervoor bestaat bij eenige renners wel animo. Toen gistermiddag omstreeks half zes <h> zestigjarige Jaap Bakker van Hipnolv- tushoef zich van zijn werk in de \v Meer naar huis begaf, passeerde hij op de "brug over de sluis bij gemaal Leemans een auto van den heer Langhorst uit Sneek. Toen de auto naderde werd Bakker J9 nuwachtig, begon te slingeren en raakte niet de linkerschouder de richtingaanwijzer van de auto, zoodat deze afknapte. Ton slotte kwam hij met z'n arm achter de knop va' het porier terecht en viel midden op f|on weg. De autobestuurder stopte dadelijk. De auto, die pas na eenigen tijd weer op ^ane gebracht kon worden, vervoerde Bakker en een medearbeider naar Dr. de Gr., die de eerste hulp verleende Bakker werd toen da delijk per ziekenauto naar het Centraal Zie- kenhuis te Alkmaar vervoerd. Bij nadere informatie bleek dat de linker- bovenarm ernstig gebroken was. Aanvragen kosteloos rijwielplaatje. Hiervoor zal heden Zaterdag tussehen 3 en 7 uur in de Arbeidsbeurs de laatste zij. ting worden gehouden. Dit is zoowel voor het nog aanvragen als het afhalen. Voorts bestaat verder voor het. afhalen van kostelooze plaatjes gelegenheid op eiken avond tussehen 7 en 8 uur aan het adres; Zandburen 35. Auto-ongeval, J.l. Vrijdag omstreeks half twaalf kwam vanaf richting Den Oever over den rijksweg nabij Hippolytushoef, een motorfiets aange reden, welks bestuurder onverwachts moest stoppen wegens een motordefect. Juist ach ter hem aan, kwam in snelle vaart een zwa re motorwagen met oplegger van de „Shell" aangereden, welke niet zoo vlug kon stop pen als genoemde motorfietser. De bestuur der der „Shell"-wagen week daarom uit om de motorfiets mis te rijden, maar kwam zelf daardoor naast den weg. In volle vaart vloog de auto over het rijwielpad en stopte een stuk verder in een langs den weg loopende greppel. Door dit optreden kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Alleen de auto werd een weinig beschadigd en heeft later zijn reis weer kunnen vervolgen. ZONDAG 8 AUGUSTUS, Ned. Herv. Gemeente. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt, Huisduinen, nam. 7 uur, de heer E. L. de Witt. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. Vorst man. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. de Wilde. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. de Wilde. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds, de Wilde. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam, 2.30 uur, Ds. 1-1, Mossink, v. Bergentheim Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer de Wit. Nam. 3.30 uur, de heer de Wit. The Star of Hope Mission. Julianadorpi 's av. 7.30 uur, de heer H. Kraak, van Den Helder. Callantsoog, 's av. 7.30 uur, de heer G. van Leeuwen, van Den Helder. ALKMAAR 6 AUG. 1937. Aangevoerd 48 stapels, zijnde 118.000 kg. Fabrieksk. kl. f 23; Boerenkaas kleine f 21 Roerenkaas commissie f 22, alles per 50 kg. Handel vlug. ALKMAAR, 6 Augustus. Aardappelen 1.50—3, aalbessen 7—15, an dijvie 0.601.80, appelen 3.506.50, augur ken 1—7, bloemkool I 59, idem II 1.50-£J bieten 1.602.20, doperwten 28, druiven 19—32, groene kool 1.50, kropsla 0.90—4, komkommers 1.503, meloenen 424, peren 310, prei 3.60. perziken 59, postelein 22 39 ct„ peulen 24.50. rabarber 1.202.60, radijs 1.60—2.20. roode kool 1.selderie 0.501.20. spinazie 1238, snijboonen 2—5.50 dubbele spercieboonen 70—90, tuinboonen 40 ^60. tomaten 3.50—6, uien 1.604, wortelen 5.50—10, zwarte bessen 28. ALKMAAR, 6 Augustus. Kaasbeurs. Kl. Edammer 40 plus, aan bod 5020 stuks, verkocht 3600 stuks, prijs f 2122 per 50 Kg. Aanwezig 1 fabriek. Handel goed. ALKMAAR, 6 Augustus. Op de heden gehouden graanmarkt, waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 HL voer- tarwe^7.75, 5 HL gerst chev. 7.90, 94 HL. ha ver 7.758, 3 HL boonen, w.o.: bruine 14.30 en duivenboonen 8—10, 138 HL karvvijzaad 2223.50, 7 HL erwten, w.o. grauwe 1216 en nieuwe vale 19.50—28. Totaal aanvoer '248 H.L.'s Alles per 100 Kg. Handel matig. WARMENHUIZEN. 6 Augustus. Grove muizen 3.60—3.90. eigenheimers 2— 2.30, bintjes 3.30, gele nep 6.id. drielin gen 2.—, zilvernep 9.50—10, id. drielingen 2.70, roode kool 1.—, slaboonen 6—6.30. Aan voer; 15100 Kg. aardappelen, 300 Kg. gele nep, 325 Kg. uien, 675 Kg. zilveruien, laOO Kg. roode kool, 490 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOITRE. 7 Augustus. Schotsche muizen 2.40—2 90 grooten 3.60 -3.90, r. duken 3.90—4.20, eigenh. 2.40-2.70. hl. dito 1.702.20, driel. 22.40, uien 33.50 driel. 1.70—220, gele nep 5.10—5.90, zilver uien 1—1.50, drielingen 3.60—4.20. zilvernep f 9.6010.50, spercieboonen f 4.20 —5.50, tuinboonen f 2.70, roode kool f 1- 1.20, witte kool f 0.80—0.90, gele kool f 1-20 BROEK OP LANGF.NDI.TK. 7 Augustus. Schotsche muizen 2.303.80, grooten 3.70 —3.90, eigenheimers 2.20—2.70, hl. dito 1-30 —2.30, drielingen 2.—. uien, drielingen 2.80, gele nep 5—5.30. lri,e'in*en 4.504.60, zilvernep f 9.70— ■70, peen f 1.301.70, kpercieboonen f 4.90 snijboonen f 4.80—7.90, tuinboonen f nV~2'fi0' roofic kool f 1—1.50, witte koo „„ü-1-20, pele kool f 1—1.30, bloemkool f 3.20—6.30, 2c soort f 1.50—2.10. Groenten en Fruit. 6 Aug. Berlijn: Hollandsche bloemkool was niet op fle uw-S, ilollandsche tomaten noteeren 3— 9p!" Kg. Hal. tomaten 7—9 Pm' f, komkommers 13 20.50 per 17 'ks. Holl. druiven 50—62 per 50 Kg. Holl. meloenen lg_30 per 50 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 14