Chineezen rakken op naar hel Noorden Zij heroveren Liang Siang Chineesche oorlogsverklaring te wachtenI Nazi-beginselen zullen hun weg in Spanje vinden Franco Spaansch dictator Gloeiende hitte verlamt den strijd Jutemmm Nieuw wereldrecord hoogspringen Oplossing van dubbelen moord te Vlissingen nabij] WJ^Jbiemten. Het Landentournooi te Stockholm SPANJE Kerkstrijd in Duitschland Nederland vierde te Dublin De correspondent van de Asahi Sjimboen te Nanking bericht, dat de troepen van de Centrale Chineesche Regeering oprukken tegen de Japansche garni zoenen te Peiping en Tientsin. De correspondent schat het aantal der regee- ringstroepen op twintig divisies met een totale sterkte van ongeveer 200.000 man. Sedert 4 Augustus zijn volgens den correspondent 80.00 man Chineesche troepen aangekomen bij den spoorlijn Tientsin-Poekau, die tezamen met 150 duizend man uit de omgeving van Pauting, Peiping en Tientsin willen herove ren. Verder zouden 250.000 man Chineesche soldaten te Soetsjau, Tsjeng Tsjau en Loyang in reserve worden gehouden. De correspondent van de Nitsji NitsjiSjimboen te Sjanghai bericht, dat maar schalk Tsjang Kai Sjek last heeft gegeven, dat Han Foe Tsjoe te Sjantoeng, Japan den oorlog moet verklaren, zoodra Japansche troepen te Tsing Tau aan land worden gezet. Jen Sji Sjan moet uit Sjansi oprukken te gen de flank van de Japansche troepen uit Peiping en Tientsin, zoodat dezen niet kun nen doordringen in Sjansi en Soeijan. Ver der moet Lioe Sjiang met twee divisies uit Tsjetsjoean oprukken naar de Gele rivier en moet Joe Han Moe in Kanton de Zuidkust van China verdedigen tegen een Japan- schen aanval, terwijl Li Tsjoeng Jen te Kwangsi de verbindingen met Zuid-China over land moet bewaken. Ten laatste moet Loeng .Toen van Joenan de provincies Joenan en Tsjetsjoean bewa ken, aangezien dat de laatste bolwerken van de regeeringstroepen zijn. Liang Siang heroverd. De belangrijke stad Liang Siang, welke ongeveer 25 kilometer ten Zuid-Westen van Peiping aan de spoorlijn naar Pau Ting Poe is gelegen, is volgens Un. Press door troe pen van de Nanking-regeering bij verras sing heroverd. Momenteel zetten de Chineesche troepen, naar het centrale nieuwsagentschap meldt, bij stroomenden regen hun opmarsch voort, in de richting van Nantoeng, Blijkbaar wil len zij met hun actie de ten Noordwesten van Peiping slaande Chineesche strijdkrach ten der 89ste en 184ste divisie te hulp ko men, die door de Japansche aanvallen langs de spoorlijn van Peiping en Soei Joean in het nauw zijn gedreven. Naar verluidt, hebben de Chineezen loop graven aangelegd voor den belangrijken Nankau-pas. Japan's geldzorgen. In antwoord op een vraag in de financi- eele commissie van den landdag heeft de minister van Oorlog, Socgijama, verklaard, dat de aanvullende begrooting voor Noord- China, die thans behandeld wordt, en 420 millioen yen bedraagt, zal dienen ter dek king van de onkosten van het zenden van een tweede versterkingscontingent. De re geering zal nieuwe credieten vragen, indien door de Chineesche houding liet incident zich verder ontwikkelt. China is kwetsbaar, maar niet sterfelijk. De Times schreef, volgens de N. R. Crt., gisterochtend in een hoofdartikel: „Een maand is voorbijgegaan sinds het incident bij Loekoetsjou zelfs volgens den modernen standaard een zwakke casus belli een crisis tusschen Japan en China teweegbracht. De beide betrokken partijen zijn nog altijd aan het leveren van schijn gevechten en officieel zijn de handschoenen nog niet uit, al zijn honderden Japanners en duizenden Chineezen gedood. Het schijnt thans zeker dat de status quo in Noord- China niet meer hersteld zal worden, en 't lijkt .waarschijnlijk dat Japan binnenkort een militaire actie zal beginnen om zijn nieuwe positie te consolideeren. De territo riale grenzen van zijn ambitie zijn slechts te gissen, maar het heeft er veel van dat een groot deel van ïlopei, inclusief Peiping en een deel van Sjantoeng onder de Japan sche invloedssfeer zal komen, wellicht ach ter het masker van autonomie. Eens temeer is de bijdrage van Japan tot de stabilisatie van Oost-Azië. welke zaak het zoo luidruch tig zegt te willen dienen, gebleken een voor beeld te zijn van de kunst welke crimino logen „roof met braak" noemen. De inval in Noord-China möet echter be zien worden in een ander licht dan dat van do verovering van Mandsjoerije in 1931 en van Jehol in 1933. China's kracht ligt in de passiviteit Geen natie heeft meer verove ringen overleefd, geen natie is meer kwets baar en torh minder sterfelijk. China geeft toe zooals drijfzand toegeeft, en met dezelf de gevolgen voor den overwinnaar. Thans gaat het niet, of minder, om hetgeen China verliest, maar om wat Japan zal winnen. Tokio heeft alweer nieuwe financieele lasten moeten opleggen. Als de inbraak af- geloopen is en de buit opgestreken, zullen vele millioenen ven en duizenden soldaten noodig zijn voor deze toevoeging aan Ja pan's territoriale verantwoordelijkheden. Wat evenzeer noodig is, en wat niet opge bracht zal kunnen worden, is een behoor lijke administratie des lands. Tndien Ja- nan een invloedssfeer in Noord-China krijgt bezorgt het zichzelf moeilijkheden Toen het den staat. Mandsjoekwo schiep was het eer lijk en verstandig genoeg van plan den nieuwe staat een zekere autonomie te verleenon. Het is daarin niet geslaagd, en de gewezen Chineesche provincies ten noor den van den Grooten Muur worden door militaire dictatuur bestuurd. De Japanners missen twee eigenschappen als imperialis ten: fantasie en de aanleg om zich het vertrouwen te verwerven van de onderwor penen. Reeds wordt Peiping bestuurd door Chineesche ledenopnen met Japansche ad viseurs en voorloonig zal dat wellicht goed gaan. Maar het is nog niet lang geleden dat de Japanners zich vergisten door generaal Socng Tsje-joean te beschouwen als hun werktuig, en het verdient de aandacht dat de moord op de Japansche bevolking van Toengtsjou verricht werd door troepen van de z.g.n. autonome regeering van Oost-Ho- pei, die soldij van Japan ontvingen Japan's moeilijkheden in Noord-China zullen begin nen als het „staakt het vuren' 'geblazen is. Franco's gezant bij Hitier. Hitier heeft gisteren in zijn buitenverblijf den door generaal Franco benoemden Spaanschen ambassadeur Antonio Marqués dc Magaz ontvangen, die hem zijn geloofs brieven overhandigde, waarbij de gebruike lijke toespraken werden gewisseld. „Het gezonde en door generaal Franco geleide Spanje koestert dezelfde gevoelens als Duitschland, gevoelens die hun uitdruk king vinden in den gemeenschappelijken haat tegen het communisme. Spanje is verder zeer dankbaar voor dc ware vriendschap, die men het heeft ge toond. Ongetwijfeld zullen vele van de beginselen van het Derde Rijk, die hun oorsprong danken aan de wijze en krachtige politiek van Uwe Excellentie, ook in Spanje hun weg vinden, natuurlijk binnen de grenzen van het eigen karakter en de traditie van Spanje". Hitier zeide in zijn antwoord, dat het zijn wensch en die van het Duitsche volk is, dat het leger van generaal Franco er in zal slagen door zijn worsteling het Spaan- sche volk vrede en vrijheid te brengen en tevens het gevaar af te wenden, dat ook buiten de Spaansche grenzen Europa he dreigt. De verdediging tegen de vernielende krachten van het internationale commu nisme is het gemeenschappelijke doel, dat beide volken nauw bindt Slechts God en de geschiedenis verantwoording schuldig In het zoo juist door generaal Franco onderteekende decreet betreffende de op ganisatie van 'de Staatspartij, de Falange Êgpagnola Tradicionalista de las J. O. N. S. wordt bepaald dat deze partij de grondslag van den nieuwen Spaanschen staat vormt. De partij bestaat uit actieve leden die aan bepaalde voorwaarden moeten vol doen— en aanhangers- De „aanhangers" kunnen binnen een verloop van vijf jaar tot'gewofie leden der partij worden gemaakt De eerste' nationale raad der partij wordt geheel, door den leider benoemd, goneraal Franco belichaamt in zijn persoon de absolute auto riteit. Hij is slechts God en de ge schiedenis verantwoordig schuldig Hij benoemt zelf zijn opvolger. Het decreet is gedateerd i Augustus 1937 met de toevoeging: ln het tweede jaar der overwinning. Franco rukt op te Cuenca. Madrid opnieuw beschoten. De-mortionalisten melden, dat zij door het binnenrukken van de provincie Guenca in het bezit zijn gekomen van het geheele Guadalaviardal, aldus Un. Press. De luchtmacht der rechtschen heeft gisterochtend voor het eerst de stad Cuenca gebombardeerd. Zij wierpen een dertigtal bommen uit, welke echter meerendeels buiten de stad terecht kwamen. Twaalf perso nen zijn gedood. Naar D.N.B. meldt, heeft de nationale ar tillerie gisterochtend ook de regeeringsstel- lingen van Villanueva de la Canada en Madrid onder vuur genomen. Overigens heeft de gloeiende zomerhitte het is meer dan iO graden in de scha duw de laatste dagen den strijd aan het front van Madrid vrijwel tot stilstand gebracht. Het bombardement van de hoofd stad heeft tot een uur in den middag geduurd. De granaten, voor het mee- rendeel van een kaliber van 155 m.M., kwamen vooral terecht in de arbeiderswijk Cuatro Caminos. Vol gens de officieele mededeelingen zijn er talrijke slachtoffers gevallen. De bevolking bleef echter zeer rustig, zelfs in de meest bedreigde straten bleef het verkeer gehandhaafd. Bij dit bombardement is ook het gebouw der nuntiatuur (gezantschap vanden Paus) getroffen. De secretaris der nuntiatuur werd gedood, het gebouw is beschadigd. Volgens een later bericht werd niet de secretaris van het gezantschap gedood, doch een ondergeschikte. Dr. Dibelius vrijgesproken. Gisteren is de vroegere super-intendant- generaal dr. Dibelius voor de Berlijnscho rechtbank verschenen. Hem werd tenlaste gelegd den Rijksminister van kerkelijke aangelegenheden in een open brief te hebben beschuldigd het Christelijke geloofs punt van de Godheid van Christus te heb ben aangevallen. De minister zou dit heb ben gedaan in een rede, welke dr. Dibelius niet zelf heeft gehoord. Uit het getuigenverhoor bleek, dat dr. Dibelius een geheel verkeerde voorstelling van zaken heeft gegeven. Het bleek, dat de minister geenszins de christelijke geloofsbe lijdenis heeft aangevallen, de minister heeft alleen van de hand gewezen zich op een bepaald dogmatisch standpunt te stellen. Dr. Dibelius werd evenwel vrijge sproken op grond van het feit, dat niet kon worden bewezen, dat hij opzettelijk en welbewust' de woorden van den minister heeft ver draaid. De rechtbank nam aan, dat dr. Dibelius van meening was, dat hij de woorden goed had weergegeven, aangezien hij geen steno grafisch verslag van de rede in zijn bezit heeft gehad. NEDERLAND NEEMT DEEL AAN WE RELDTENTOONSTELLING 1939 TE NEW YORK. De regeeringspersdienst deelt met betrek king tot de wereldtentoonstelling, welke in 1939 te New York zal worden gehouden me de, dat de Nederlandsche Regeering, mede namens de overzeesche gewesten, de uitnoo- diging tot deelneming, welke van de regee ring der Vereenigde Staten is ontvangen, zal aanvaarden. Nadere berichten omtrent de organisatie van deze deelneming zullen t.z.t. worden ge publiceerd. RUSSISCHE OORLOGSSCHEPEN BIJ FINSCHE VLOOTMANOEUVRES. Op het oogenblik waarop de Finsche vloot voor Hclsingfors manoeuvres hield, ver scheen een Russisch flottilje, dat de ma noeuvres scheen te willen volgen. Bij de nadering van Duitsche onderzeebooten, die een officieel bezoek aan Finland brengen, verdwenen de Russen echter, DE WEDSTRIJDEN TE WINKEL. De nieuwe startmethode. We zullen de propaganda en de prestaties van de wedstrijden te Winkel laten rusten, om eens den nadruk te leggen op de emoties die de jury-leden, en de deelnemers niet minder, hebben beleefd met de nieuwe startmethode, die op het gezag van het gewijzigde wedstrijd reglement moet worden gebezigd. Tot dusverre ging ieder rustig op de start plaats staan. Na de vraag: „tijdopnemers klaar" sprak de starter langzaam en duidelijk uit: „deelnemers... klaar... af" en alles floepte tegelijk in het water. Maar nu moest het anders. De deelnemers moesten pl.m. 40 cm van hun startplaats af blijven staan; daarop moest de starter het sein geven, dat de zwemmers op hun plaats mochten gaan staan; maar inplaats van het: „klaar... aF' mocht nu alleen maar „af" (in de vorm van een fluitsignaal) klinken. De afwezigheid van het woordje „klaar" werkte funest op de meesten. Slechts de serie bleek desondanks een gelijke start te hebben, „groote kanonnen" op de 100 m borstcrawl Toch moeten de zwemmers en zwemsters er zich op voorbereiden, dat deze nieuwe startmethode ook op volgende wedstrijden ge bruikt zal worden. Men oefene zich dan ook terdege op dit punt. We zijn benieuwd of Oude Niedorp toont, dat allen zich aan de nieuwe bepaling hebben aangepast. HOLLANDERS ZWEMMEN TE KOPENHAGEN. Hilligersberg wint den polo wedstrijd. De Sportvereeniging Hilligersberg heeft haar tournée schitterend ingezet door een keurige 20 overwinning in den waterpolo- wedstrijd tegen het zevental van Kopenha gen. Deze ontmoeting vond in het prachtige buitenbad met zout water voor 1500 toe schouwers plaats. Voor de rust ging de strijd gelijk op en aan geen van beide zijden slaagde men er in een doelpunt te maken. In de tweede helft waren de Rotterdammers iets sterker, hetgeen kon worden uitgedrukt in een tweetal doelpunten, resp. van Tordoir en Snoek. Met 20 kwam het einde. Op de individueele zwemnunimers kwa men de Nederlandsche hoeren alleen uit op de 200 meter borstcrawl. Hoving van de Rot- terdamsche Zwemclub werd op dezen af stand tweede achter den Deen Petersen, die een tijd van 2 minuten 24,8 sec. noteerde te gen Hoving 2 minuten 26,1 sec. Ramack, eveneens van de R.Z.C., werd vijfde met een tijd van 2 minuten 29,1 sec. Op deze 50 méter-haan werden verder en kele dameswedstrijden geholiden Ragnhild Ilveger won de 100 meter borstcrawl in 1 minuut- 8*6 sec., terwijl Inge Soerensen op de 200 meter schoolslag zegevierde in de voor een 50 meterbaan schitterenden tijd van 3 min. 3,3 sec. AMeiie& WEDSTRIJDEN H.N.K. Sportlef gebaar. De Turnkring Holl. Noorderkwartier heeft haar jaarlijksche athletiekwedstrijden ditmaal aan Kolhorn toegewezen, zoodat U.D.I. de gastvrouwelijke plichten zal vervullen. Reeds geruimen tijd geleden werd de datum vastgesteld: 15 Augustus. Toen de kring secretaris van den Kon. Ned. Zwembond bij het vernemen van dezen datum echter op merkte, dat het jammer was, dat dus de athletiekmeeting zou samenvallen met de zwemwedstrijden te Oude Niedorp, waardoor de twee zomersporten zouden concurreeren, heeft de Turnkring, geheel zonder verdere aandrang van zwembondzijde, den wedstrijd te Kolhom uitgesteld tot 22 Augustus! Ziedaar een gebaar van hooge sportiviteit dat wij zeer zeker aan de openbaarheid mogen prijsgeven. Olympla's Estafetteploeg. Van een specifieke athletiekclub ten platte- lande zal dit jaar niets meer komen. Toch is er reeds, zij het op andere wijze, een sterke ploeg geformeerd die te zijner tijd op wed strijden zal uitkomen. Waar het n.1. in het K.N.G.V. mogelijk is, dat men lid van meer dan een vereeniging tegelijk is, hebben A. Blok (Anna Paulowna) en N. Barsingerhorn (Warmenhuizen) zich bij Olympia (Wieringer- waard) aangesloten. Olympia traint nu met de volgende estafetteploeg voor de 4X100 m en de Zweedsche Estafette: K. Schenk, J. J. van Balen Blanken, A. Blok en N. Barsinger horn. Dit team zal o.a. uitkomen op de Athletiek- kampioenschappen van het K.N.G.V., die Zondag 5 September te Wageningen worden gehouden. Walker (Amerika) bereikt 2.08 meter te Stockholm. Op den derden avond der inter nationale athletiekwedstrijden te Stockholm werd een wereldrecord verbeterd. Melrin Walker, de Ame- rikaansche hoogspringer, ging tot 2.03 meter steeds met den eersten sprong over de lat. Vervolgens werd de lat op 2.08 meter gelegd. Tweemaal mislukte de poging, de derde maal kwam Walker er schit terend over heen. Hij verbeterde met deze prestatie het wereldrecord, dat op naam stond van zijn land- genootcn Cornelius Johnson en Da- vid Albritton, met 2.077 meter, welk wereldrecord reeds gehomolo geerd is. De belangrijkste uitslagen waren: 100 meter: i. Walker (V.S.) 10.7 sec. 800 meter: 1. Bush (V.S.) 1 min. 53.5 sec. 1500 meter: 1. San Romani (V.S.) 3 min. 59.4 sec. 110 meter horden: 1. Lidman (Zweden) 14.5 sec. 4 x 100 meter: 1. Zweedsche combinatie, bestaande uit Stroemberg, Danielsson, Ed- feld von Wachenfeldt, 3 min. 15.4 sec.; 2 Europeesche ploeg, bestaande uit Gustafs- son Blazejezak, Kucharski, Lanzi 3 minuten 15.8 sec. 3 Amerikaansche combinatie 3 minuten 22.6 sec. Hoogspringen: 1. Meitin Walker (V.S.) 2.08 meter (nieuw wereldrecord). Polsstokhoogspringen: 1. Warmerdam (V. S.) 4.15 meter. Kogelstooten: 1. Krieg (Estland) 15.48 M. Discuswerpen: 1. Levy (V.S.) 49.30 M. Politie verricht tv/ee arrestatie te Maassluis. Naar wij vernemen heeft de poli- tie te Maassluis een tweetal arresta ties verricht in verband met den in den nacht van 3 op 4 Maart j.1. ge- pleegden roofmoord op het bejaarde echtpaar Lauwereins in het café „Keersluis" te Vlissingen. De eerste arrestatie geschiedde, toen het Nederlandsche stoomschip „Stad Haarlem'' komende uit Rio de Janeiro den Nieuwen Waterweg binnenvoer en de politie van Hoek van Holland aan boord kwam. De aangehouden opvarende woonaichtig te Maassluis, moet zich aan boord tegen over zijn kameraden hebben uitgelaten/dat hij betrokken was bij den roofmoord te Vlis singen. De man is op verzoek van den commissaris van politie te Vlissingen gear resteerd en naar Vlissingen overgebracht De politie te Maassluis' is later overge gaan tot arrestatie van een tweeden zee man, ook te Maasluis woonachtig, eveneens in verband met deze roofmoordzaak. Ook deze zeeman is naar Vlissingen overge bracht en in het politiebureau opgesloten, De commissaris van politie te Vlissin gen zeide, geen inlichtingen te kunnen ver strekken. Het feit van de arrestatie wenschte hij te ontkennen, noch te beves tigen. OOK ANEESE NAAR DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. Voor eigen rekening. De bekende Amsterdamsche amateur-weg renner H. Aneese, die zich ook vele malen bij wegwedstrijden in Noordholland heeft on derscheiden, heeft voor eigen rekening in geschreven voor de wereldkampioenschappen op den weg, welke Dinsdag 24 Augustus na bij Kopenhagen zullen plaats vindon. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Wielren- Unie heeft Aneese medegedeeld, dat zijn in schrijving is aangenomen. In wielerkrin- gen van de Amsterdamsche Ren- en Toer club „Le Champion" doet men thans pogin gen de noodige gelden voor deze uitzending bijeen te krijgen. Schatten Nederland speelt tegen Zweden gelijk, maar wint van Litanen en Joego-Slavië. Gisteren werden dc afgebroken partijen der ontmoetingen uit de vijfde, zesde zeven de, achtste èn negende ronde verder ge speeld, terwijl in de avonduren een aanvang werd gemaakt met de ontmoetingen uit de tiende ronde. De Groot wist zijn partij tegen den Li- tauer Abranuvicius uil de zevende ronde te winnen, zoodat, het Nederlanlsche team I i- tauen niet 31 sloeg. Landau wist zijn afgebroken partij uit de 8e ronde tegen Lundin in een overwinning om te zetten, doch Van Scheltinga verloor van Stoltz, zoodat de ontmoeting Zweden Nederland op een puntenverdeeling (2—2) uitliep. De tiende ronde leverde een nieuwe over winning op van Nederland, met 2%—1% werd Joegaslavië geslagen, waarbij Landau met wit spelende voor eenige winstpunten zorgde. De andere drie partijen werden remise. Nu men op de helft van het tour- nooi is, er zijn tien ronden ge speeld blijkt, dat Nederland ne gen van de tien wedstrijden gewon nen heeft en één ontmoeting in een puntenverdeeling eindigde, hetgeen een zeer fraai resultaat is. De stand na de tiende ronde luidt: 1. Amerika 29punt pl. 1 afgebr. partij 2. Polen 28V2 punt pl. 1 afgehr. partij 3. Estland 27 p. pl. 2 afgebr. partijen 4. Nederland 27 p. 5. Hongarije 26p. pl. 2 afgebr. partijen 6. Argentinië 25% P- P'. 1 afgebr. partij 7. Tsjecho-Slowakijc 25 p. pl. 1 afgebr. p, De overige landen volgen met 22 of min der punten. PxutldenAfuPit Matige prestaties in den lan- denwedstrijd. De belangstelling voor het internationaal concours hippique van Dublin neemt met den dag toe. Gisteren werd de landenwed- strijd verreden om den fraaien gouden be ker van den Agha Khan en niet minder dan 60.000 toeschouwers waren tezamen ge komen om zeven landenéquipes met haar paarden te zien strijden tegen de op het vrij moeilijke parcours uitgezette hinder nissen. Op schitterende wijze won de Iersche équipe met kapitein Aherne kapitein Corry en commander O'Dwyer den wedstrijd voor Frank rijk, de Vereenigde Staten en Neder land. Zwitserland werd vijfde ge klasseerd, terwijl België en Enge land uitvielen. Elke équipe bestond uit drie ruiters met drie paarden, terwijl twee ronden waren vastgesteld. De Amerikaansche ploeg was favoriet en in de eerste rondo maakten haar vertegenwoordigers 10 fouten. België noteerde 128 fouten. Engeland werd uitge schakeld wegens herhaald weigeren. Frank rijk verkreeg 31 fouten, Nederland 41, Zwit serland 30 en Ierland 15 fouten. De spanning in de tweede ronde was enorm groot De Amerikaansche équipe maakte nu 3i> fouten, zoodat het totaal tot ol fouten was opgeloopen. België werd thans uitgeschakeld om dezelfde redenen ais Engeland in de eerste ronde. Dit laatste tand startte trouwens niet meer. De Fran se he ploeg maakte een fraai parcours, in 0 aal lieten kapitein Bizard, kapitein Du- rand en luitenant Chevalier, die evenals l'li ,eers'e r°nde een prachtigen rit met 1 ook van de Amsterdamsche wedstrijden mor» Paard "d'Huis" reed, 10 fouten no- teeren, totaal dus 41. Het resultaat was tenslotte: iJ, «nd' t0,aal 17 fouten. 2. Frankrijk aal fouten. 3. Amerika, totaal 51 Ir'',' 4 Nederland, luitenant baron van nlna 1 ^en.van Drandscnburg (Barnabas) D net tv 0l» to,*a2' 18 fouten, luitenant Ton- fonte nf&ka) 8 plus 5 fouten, totaal 13 Re n jore?' lu,it(>nf>nt Van Schaick (Santa ?an L u »S fouten, totaal 23 fouten, te- fout pn n °uten' 5 Zwitserland totaal 5< Belgie en Engeland opgegeven. HOEKSTRA ZWEEFT 110 K.M. rc?ordh7°wiefr i van het Nederlandsch duur- rm 1- Hoekstra, heeft giste llen urn'1 c nat'or>alo zweefvliegwedstri]- hou'rion u mon,en,cel te Teugo worden ge; vo h-?,ei( ,eers,° Nederlandsche doetvlucht dhrde vil: v?01' ecn van t,! voron aangekon; Eelde ii'n t 1°, .rnnl<t'n naar het vliegveld '<™k« -

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2