Spit WAT GEVEN DE ÜIOSC©lPIN? Maria Stuart Brief voor Indië JltywdcL Zaterdag 7 Augustus 1937 Derde Blad Zaken zijn Zaken in den rug onmiddellijk verdwijnen de pijnen mef AKKER s KLOOSTERBALSEM Rizzio, de Italiaansche secretaris, smeekt zijn meesteres, Maria Staart, een huwelijk aan te gaan naar den Katholieken ritus met Lord Dawnley. ïlLa£jto<'TAealeA: Prachtige créatie van Katherine Hepburn. Op 7 December van het jaar 1542 werd in Linlithgow in het Schotsche Hoogland als dochter van Jacobus V en van Maria de Guise, geboren: Maria Stuart, die voor bestemd was tweemaal koningin te wor den. Beide malen voor slechts korten tijd... de eerste maal van Frankrijk tot den dood van haar gemaal Frans II (1560) en de tweede maal van Schotland, tot haar dood op het schavot in het kasteel Fotheringay op 8 Januari 1587... Welk een wereld van ellende heeft deze •choone, buitengewoon moedige vrouw mee gemaakt alvorens het zwaard van den beul een einde aan haar nog jonge leven maakte. Eerstens haar moeilijke en gevaarvolle tocht van Frankrijk naar haar geboortegrond, ver volgens de meer dan koele ontvangst aldaar door de edelen des Rijks enz. John Knox, de Calvinist, had vele Schotten gebracht tot zijn geloofsovertuiging. Ook Maria trachtte hij tot het Calvinisme te bekeeren, doch zij zou tot haar dood het Katholicisme trouw blijven. Dan was er het haar opgedrongen huwelijk met lord Dawnley, uit welke verbintenis een zoon geboren werd, maar dat overigens slechts ongeluk over het hoofd van de jonge Koningin uitstortte. Steeds meer stapelden de moeilijkheden zich op, door haar huwelijk verwierf zij voor goed de vijandschap van Elizabeth Tudor, de Koningin van Engeland, die haar troon door Maria Stuart, maar vooral ook door haar zoon, in gevaar achtte. Intrigue op intrigue volgde. Het was één en al kuiperij rond de figuur van de vorstin, die nochtans krachtig de teugels van het bewind in handen hield, na den dood van haar Italiaanschen secretaris David Rizzio en van haar tweeden echtgenoot, dapper en vol toewijding bijge staan door kapitein Bothwell, dien zij aan voerder van haar leger gemaakt had. Both well werd haar derden echtgenoot, naar men algemeen aanneemt, was hij de eenige man, dien zij werkelijk lief gehad heeft. Slechts 20 dagen, van geluk zou zij met hem kennen, toen was het voorbij, voorgoed. Zij werd door de opstandige edelen onder Murray gedwon gen afstand van haar troon te doen ten be hoeve van haar minderjarigen zoon, zelf werd zij gevangen genomen. Wel wist zij uit haar kerker te ontsnappen (in samenwerking met Babington), maar het was slechts uitstel van executie. Zij kwam in handen van Elizabeth, nadat haar echtgenoot in den kerker den dood had gevonden. Voor een Sterrekamer gevoerd hoorde zij het „schuldig" over haar uitspre ken wegens samenzwering tegen den troon van Engeland. De doodstraf werd uitgespro ken, zonder dat een der gezworenen positief haar schuld had kunnen bewijzen... Zoo was in grove trekken het leven van Maria Stuart, de vrouw, waarvan de ge schiedenisboeken getuigen, dat zij „zeld zaam hartstochtelijk was èn in haar liefde èn in haar haat, zonder eenig bezwaar alle middelen toepassend om het doel van liefde of wraakzucht te bereiken". Het valt niet te ontkennen, dat in de film, welke aan het leven van deze jonge vrouw door Filma Radio Pictures gewijd is, Maria Stuart in een ideaal daglicht gesteld is. Im mers niets ontwaren we in de Maria Stuart van Katherine Hepburn van de onbarmhartige wraakzucht, waarmede toch de historische Stuart behept moet geweest zijn. In de eerste plaats zien we in haar de beeldschoone, die telkens weer gedreven wordt door haar vrou welijke impuls. Zij is hier een vrouw, waarvan men onmogelijk eenig kwaad aan een neven- mensch te berokkenen, verwacht. De Maria Stuart van Hepburn is een lieve, zachtaar dige, innemende vrouw. Moge dus de ware en de filmische Maria Stuart veel verschilpunten opleveren, dat neemt niet weg, dat Katherine Hepburn een prachtige creatie gegeven heeft. Hoe kordaat is zij in haar optreden jegens allen, die haar belagen, hoe liefdevol jegens haar kind en den man, dien zij liefhad. Waar lijk, in deze rol is Hepburn op haar best en heeft zij zich voorgoed in de rij der grootste actrices dezer tijden gespeeld. Andere uiterst geslaagde creaties komen ons voor den geest, zoo van Fredric March als Bothwell (alhoewel deze in den beginne wat te provoceerend optrad!), van Maroni Olsen als John Knox en vooral ook van John Carradine als Rizzio, Maria's secretaris. Prachtige typen! Zij en de vele anderen van de uitgebreide cast werden geleid door de bekwame hand en het alziende oog van regisseur John Ford, die waarlijk niet vergeten mag worden in deze opsomming van hen, die deze film tot een der grootste van de laatste producties maakten. Inderdaad, het i s een groote film, hier en daar wat verwekelijkt, welke concessie onge twijfeld aan de dames van het bioscoopbezoe kend publiek gedaan werd, maar over het al gemeen van een beklemmende handeling en een boeiende climax. Jammer, dat deze film in Augustusmaand hier gekomen is, wellicht dat te velen haar thans niet zullen meemaken. man produceert, geeft hij een buitengewoon sterk spel te zien. Het scenario«is spannend en geeft zelfs een buitengewoon sensationeel historische gebeur tenis weer. Er moet n.1. een gevangenis- oproer verfilmd worden. En juist om een der gelijk gevangenisoproer geheel volgens de regelen der kunst te ensceneeren is een moei lijk iets. De regisseur George Marshall is toen op het idee gekomen om het geweldige op roer, dat in 1927 in de Folson-gevangenis in Amerika is losgebroken, natuurgetrouw weer te geven en dit is hem zoo uitstekend gelukt, dat juist dit gedeelte wel het meest realis tische van de geheele film is geworden. Ook Peter Lorre, de man met de uitgespro ken misdadigersphysionomie vervult weer een rol, terwijl June Lang, als Nancy Steele een boeiend, vlot gespeeld spel geeft. Een film, die ondanks het feit, dat zij hoofdzakelijk een misdag milieu weergeeft, een normaal bezit. Zaken zijn Zaken. Van een geheel ander genre is het tweede hoofdproduct. We zijn zoo langzamerhand ge wend, dat het Tivoli-menu nog al wat afwis seling geeft. Iedere film met Joe Brown in de hoofdrol is nu eenmaal een product met een absoluut onbelangrijk scenario, maar niettegenstaande dat een scenario, waarom men zich ruim een uur lang uitstekend vermaakt. Zoo ook weer deze film. In zooverre is er verschil met de anderen Joe Brown-producten, dat het idiote gegil achterwege blijft. Dit is blijkbaar niet origi neel meer. Juist in een rol, zooals Joe Brown hier ver vult, is hij op zijn sterkst. Een verkooper, die met een gebaar van „Hoe deed ik dat," in de meest idiote verwikkelingen geraakt. Vooral de tocht, die hij als verkooper van tractors met een van zijn toekomstige clienten onder neemt, is meer dan vermakelijk. Als goede afwisseling van de nu niet direct aantrekkelijk kop van Joe Brown, vervult de zeer bekoorlijke Carol Hughes een hoofdrol. Het verhaal wil zelfs, dat zij in het huwe lijkbootje stapt met onzen verkooper en wie weet, leefden ze niet lang en gelukkig. Op het uiterlijk komt het tenslotte toch niet aan. Al met al heeft Tivoli deze week niet alleen voor een afwisselend programma gezorgd, maar tevens voor een programma van kwa liteit. SCHIETOEFENINGEN INDISCH ESKADER DOOR LANDVOOGD BIJGEWOOND. Batavia, 6 Aug. (Aneta/A.N.P.) Het in disch eskader houdt op 1 September a.s schietoefeningen in de omgeving van Straat Soenda. Deze oefeningen zullen door den Gou verneur-Generaal worden gadegeslagen. Close-up van Fredric March als Bothwell, de Je echtgenoot ran Maria Stuartin de hoofd' film, welke deze week in ,JZialto" draait. Het vroolijke duo Carol Hughes en Joe E. Brown in de film ,&aken zijn zaken". (Tivoli-theater). Xuujii-U'AeaieA: Nancy Steele wordt vermist. Dank zij het feit, dat de tweede zomer- ploeg van de herhalingslichting aan den voor avond van den dag, waarop zij afzwaait, een gratis bioscoopje van haar officieren aange boden kreeg, was Tivoli op dezen warmen zomeravond uitstekend bezet. En dat de beide films in den smaak van de soldaten zijn gevallen, bleek wel uit het feit, dat we geen enkel commentaar hoorden. Een beter bewijs voor de goede kwaliteit der beide Amerikaansche producten is zeker niet denbaar. De hoofdrolvertolker van deze eerste film is de even bekende als eenzijdig ontwikkelde, tenminste waar het zijn filmrollen betreft, Victor Mc Laglen. Het was de speler, die ge knipt was voor een soldatenrok Geen oorlogs film kon de 20th Century fox produceeren of Mc Laglen vervulde een rol. Het deed dan ook wel eenigszins verwon derlijk aan, dat hij in deze film de rol van pacifist vervult, hoewel eenigszins verwonder lijk aan, dat hij in deze film de rol van paci fist vervult, hoewel een bijzonder soort van pacifist. En het meest eigenaardige is wel, dat juist dit een van zijn glansrollen is ge worden. Want als Danny O'Neill, de man. die de dochter van een groot wapenfabrikant steelt, louter als haat tegen hetgeen dezen Een ontslagen gevangene wijdt zich aan zijn wraak Victor Mc. Laglen in ,Jïancy Steele wordt vermist.'" U/iUe Bio-icaxjjo: Ook het Witte-Bioscoop-programma telt 2 hoofdnummers, n.1. „De schipbreuk" en „Regie" (Marchant d'Amour). De titels spreken voor zich zelf en geven een indruk van het karakter der films. Vooral „Regie" is een bekende film, waarin op navrante wijze een levenstragedie wordt verhaald, welke niet na zal laten menigeen diep aan te grijpen door het volkomen menschelijke, wat hier op het witte doek is gebracht. Dit programma sluit zich waardig aan bij dat van de beide andere theaters. Seizoen-Opruiming in Herman Nypels Kledingmagazijnen Den Helder Zeer voordelige aanbiedingen in alle afdelingen. Een practisch man, Profiteert daarvan. OVERPLAATSINGEN. Serg. der Mariniers J. Boonstra van Afd. Mar. naar Kon. Inst.. 9 Sept. Serg. monteur M. A. Ardewtfn .van Ws. W oord naar De Kooij, 21 Oct. Serg. konstabel F. H. J. v. Dierendonck van Ws. Wo naar Kaz. W oord, 26 Aug. Korp. schrijver A. P. J. Heidweiller van Ws. W oord naar Kaz. A'dam, 26 Aug. Matroos le kl. J. .Bakker van Ws. W oord naar Ws Vliss., 5 Aug. Stoker le kl. G. W. Kroonen van J. van Brakel naar Ws. Woord, 23 Aug. Stoker le kl. W. J. Goos van Ws. W oord naar J. v Brakel, 23 Aug. Stoker le kl. G. den Braber van Van Speyk naar J. v Amstel, 10 Aug. Stoker le kl. G. M. Monsma van H. Hendrik. Bevolen overplaatsing 3 Aug. naar Hr. Ms. ,,J. v. Amstel inge trokken. Telegrafistenmaat G. de Man van O.Z.D. naar J. M v. Nassau, 10 Aug. Nominatieve staat van het transport schepelingen aan gewezen om, onder bevel van den Luitenant ter zee der 2e klasse S. H. Rosier. den 18en Augustus 1937 met het mailschip ..Slamat" van de NV. Rotterdamsche Lloyd naar Nederlandsch Indië te worden uitgezonden. Bootsmannen J. L Hamers en K. v. Keulen: Majoor torpedomaker J. A. v. Seumeren; Serg. torpedomakers P. Heijmans, P. C. Kok. J. de Munck, J. A. Tiets: Serg. schrijver N. C. v. Dordrecht; Serg. maj. der Mar. J. Peetsold; Serg. der Mar. M. A. Venix: Kwartierm. W. B. A. Aries; Matroos 2e kl. J. C. Fassig; Korp. telegr. W. v. Emmerik. Korp. torpedomakers IJ. Hoekstra, A. J. Jacobs, A. K. Kokelaar, J. H. Ligthart. L. C. Nauta. H. A. Nauta, H. A. Peters. P. J. Ursem, C. W. M. Zomerdijk. Torpedomakersmaat A. Vermaat; Timmermansmaat H. v. d. Graaff. Korporaals vliegtuigm. (M) G. J. P. Dieterich T. M. Nijpjes, J. v. d. Reijden, H. J. Wentink. Korporaals der Mar. J. S. Berg. P.. M. Giebelen C. A. Hollanders H. A. v. ri. Hurk, C. Kollaart, R. de Leeuw, H. Nieuwenhuijs, J. M. Scheffer, D. A. Tombal H. de Vink, J. Wisker. Korpl.-schrijver F. v. Staalduinen, mariniers le kl. H. Hazelhof en B. Lulofs zijn aangewezen om 3 September 1937 met het m.s. „Venezuela" naar West-Indië te wor den uitgezonden. AANGEWEZEN VOOR THUISVAREN. Bootsman G. Stam, Kwartierm. A. Minderhoud, Korp. konstabel W. J. Scharloo, Korp. der Mar. H. H. v. d. Bom, 28 Juli 1937 per ms. „Indrapoera" van Tg. Priok. THUIS VAARDERS. Serg. monteur M. A. Ardewijn, Serg. konstabel F. H. J. van Dierendonck, Korp. schrijver A. P. J. Heidweiller, Matroos le kl. J. Steinstra, Serg. vliegtuigm. (Mi J. van Houten, Matroos 2e kl. W. van Rossem. 28 Juli '37 per ms. „J. van Oldenbarneveld" in Nederland uit O.I. aangekomen. BEVORDERING. Stokers le kl. J. Soet en W. Maarsen, 1 Aug. 1937 bevorderd tot stoker olieman. Stoker 2e kl. F. H. A. Nipperus, 1 Aug. 1937 bevorderd tot stoker der le klasse. Matroos 2e kl. C. C. van Doorn, 1 Aug. 1937 bevorderd tot matroos der le klasse. MET ONTSLAG UIT DEN ZEEDIENST. Marinier 3e kl. G. W. v. d. Biezen, 27 Juli. Matroos le kl. J. Blommers, 1 Aug. Serg. der Mar. L. Tholenaar, 1 Augustus. Korp. der Mar. J. Bosma, 1 Augustus. Stoker olieman C. H. Petri, 12 Sept. Serg. Maj. der Mar. W Voorn, 20 Sept. Opper schipper G. Veenman, 22 Sept. Tamboer 2e kl. J. Bergmann, 1 Aug. Marinier 3e kl. D. J. Brouwer, 31 Juli. Marinier 3e kl. B. P. de Rover, 30 Juli 1937. Marinier 3e kl. L. Bennink, 3 Augustus 1937. Lichtmatrozen L. van Halem en H. Aarts. 5 Aug 1937. Lichtmatroos H. Post, 6 Augustus 1937. Lichtmatroos T. Lingbeek, 11 Augustus 1937. Lichtmatrozen R. v. Oirschot, L. C. Springmeijer, B. van Kal en D. Kleiweg. 12 Augustus 1937. Lichtmatroos T. W. Schut, 13 Augustus 1937. Lichtmatrozen J. Ponsen en K. N. J. Huisman, 14 Augustus 1937. Lichtmatrozen W. F. F. Allaart, J. Griffioen, G. J. Kropmans. J. H. Jordan. H. v. d. Veen, H. Kamp. G J. J. M. Roelvink en C. H. W. v. d. Scheer, 31 Juli 1937. BEVORDERINGEN IN O.-I. 1 December 1936. Seinersmaat N. A. Vermaat tot korpl.-telegrafist. 1 Maart 1937. Marinier 2e kl. B. G. Moermond tot marinier le kl. Marinier 3e kl. A. Knotter tot marinier 2e kl. Marinier 3e kl. G. E. A. de Jong tot marinier 2e kl. 1 April 1937. Matroos 2e kl. H. M. Portier tot matroos le kl. Matroos 2e kl. J. T. Walon tot matroos le kl Korpl.-konstabel F. H. J. v. Dierendonck tot sergeant konstabel. 1 Mei 1937. Matrozen 2e kl. H. G. de Groot. J. D. Okel, L. Harms T Schoeman, I. Rosier, J. C. KuUl. J. c. Sanner, W Westmaas, S. La Root) en J. F. van Dyk tot matrozen le klasse. Stoker le kl P. p. v. Oosterum tot stoker-olieman. Stoker le kl. T. N. Troost tot stoker-olieman. Stoker 3e kl. J. c. Zabel tot stoker 2e kl Stoker 3e kl. E. P. M. Wentink tot stoker 2e kl 1 Juni 1937. Matroos 2e kl. A. v. d. Akker tot matroos le kl. Matroos 2e kl. W. Noordermeer tot matroos le kl KorSi'"m^!:'n!5ï Y' ,Breda tot sergeant-machinist. HtJ.iS.-5? 1? 5 f Scholgen» tot sergeant-machinist. Stoker-olielieden J. Bakker, c. M. Bals, H. J. Kasten, 10 jut'?* 937" en A' Damen tot korpl.-machinist. Korpl.-bottelier W. de Jong tot sergeant-bottelier. Beste Piet, Dit wordt dan voorloopig weer mijn laatste brief uit Nieuwediep. Het gaat me aan mijn hart dat ik er weer weg moet. We kunnen dan nog zóó op het klimaat van ons stadje schelden, we kunnen de menschen van de Marine die ergens anders geplaatst zijn nog zoo benijden, het is en blijft toch maar onze marinestad. Je voelt je er thuis zooals ner gens anders. Je leeft er mede, of je wil of niet, met het wel en wee van onze Marine, je leert, ziet en hoort er de nooden en be hoeften van de navy, zooals nergens elders. Als 's avonds na je werk er „niets meer onder de kurk is", welaan, je loopt even aan bij je collega-buurman en je drinkt samen zijn laatste restje „jenever" op, en als die straks met z'n vrouw naar de bioscoop wil, en het „meisje voor halve dagen" kan niet oppassen, dan zet jij als goed buurman de deur van je badkamer maar open en je hoort alle ge- druisch wat kinderen die niet slapen kunnen maar willen maken. Zie je Piet, dat is onze Jutterij en dat vind je nergens anders, zelfs niet in Soerabaja. Het laatste evenement wat ik meemaakte was de binnenkomst van Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Zooals te doen gebruikelijk veel menschen op het Wierhoofd, die na het pas- seeren van het schip in één run naar den „Krijgsraad" holden om het schip daarvoor te zien aimeeren. De stafmuziek was helaas met zomerverlof, hetgeen je bij zoo'n gebeurtenis wel als een gemis voelt. Het schip zag er voor een zoo lange reis werkelijk keurig en kant uit. echter deed dit aanzicht me wel vurig hopen, dat er weer spoedig een tijd moge komen, dat we met een wat meer moderner „eenheid" onze vlagvertoonreizen kunnen maken. Ik wil hier niets te kort doen aan het vlagvertoon van ons modern klein mate rieel. Overal in het buitenland hoor je daar over roepen, maar éls we een reis met een groot schip gaan maken, dan is een mooi nieuw schip toch wel erg prettig. Ook dit- I Onverwachts overvallen U de venijnige steken. Wrijf dadelijk met Kloos terbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. omdat de stoffen die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. Doosje 35 ct. Pollen 6272 Ct. en f. 1.04 Natuurhistorisch Museum. Elke week: elk< Woensdagmiddag van 35 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 35 u. ZATERDAG 7 AUGUSTUS. Bioscopen Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half 8: „Maria Stuart" met Katherine Hepbum en Fredric March. Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Zaken zijn Zaken" en „Nancy Steele wordt vermist". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De Schipbreuk" en „Regie". Julianadorp: Sport- en Volksfeesten op Zaterdag 7, Zondag 8 en Maandag 9 Augustus. ZONDAG 8 AUGUSTUS. Bioscopen: Als Zaterdag. N.V. Zeebad Huisduinen, 36 en 812 uur: Siem Spruit and his boys. Casino, 3.306 en 8 uur: The Rascals. Opgenomen om 8 uur hedermorgen. Barometerstand Den Helder 762.3 Temperatuur zeewater 18.5 Temperatuur lucht 20.2 Hoogste temperatuur lucht gisteren 24.5 Laagste temperatuur lucht gisteren 15.9 Hoogwater (heden) 8.45 21.30 Laagwater 2.25 15.20 Hoogwater (Zondag) 9.20 22.10 Laagwater 3.10 16.00 Licht op (heden) 21.12 OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG- EN LAAG WATER. Zomertijd. Zon Aug. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 8 5.30 20.40 9.20 22.10 3.10 16.00 M 9 5.31 20.38 9.55 22.40 3.50 16.40 D 10 5.33 20.36 10.35 23.10 4.25 17.10 W 11 5.35 20.34 11.05 23.40 5.00 17.40 D 12 5.37 20.32 11.40 0.05 5.30 18.05 V 13 5.39 20.30 0.05 0.40 6.00 18.35 Z 14 5.40 20.28 0.40 6.35 19.05 APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 9 Aug. tot 16 Aug. wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de a Smeets—Snel, Weststraat. maal waren er jonkers aan boord. De laatste reis van het oudste jaar alvorens officier te worden. Voor binnenkomst hadden ze hun practische examen af te leggen. De meesten zul je dus wel binnenkort als „vierde" klas in Indië zien. Ja, er gaan er zelfs al mee met de 4 nieuwe mijnenvegers, die gloednieuw op de werf hun vertrek naar de Oost liggen af te wachten. De reis zal in Vlissingen aan vangen. Luitenant ter zee le klasse De Jong van Beek en Donk zal het commando over de divisie voeren. De schepen hebben een mooie lijn. Ze zijn heel wat grooter dan de 4 die je nu aan de „toekan plak" in Soerabaja hebt liggen, hoor. En de motorsloepen die ze hebben, zijn juweeltjes gelijk. De sloepenloods heeft het druk met den aanbouw van die sloe pen, die worden ook voor de volgende divisie met regelmatige tusschenpoozen afgeleverd. In Den Haag is de commissie voor aan name van adelborsten druk aan het werk. Er bestaat bijzonder veel liefhebberij voor de Marine op het oogenblik. Er zijn ook heel wat meer plaatsen dan in onzen tijd, maar gezien dit aantal, zullen er toch heel wat jongelui teleurgesteld moeten worden. De jonkers zul len dit jaar eerder, dan wij plachten te doen, van zomerverlof terugkeeren. Ditmaal zullen zij ook mee doen aan de parade op den ver- driejaardag van Hr. Ms. onze Koningin. Dat wordt een geweldig militair schouwspel. Niet minder dan drie bataljons zullen daaraan deelnemen, waaronder ook een bataljon troe pen uit het maohinekamervak, met als batal- jongscommandant de overste Ten Cate. Kom Piet, het is vandaag de eerste dag mooie weer van deze maand en bovendien mijn eersten verlofdag, dies haast ik me naar mijn „pondokje boven" (zouden jullie zeggen) en moet ik me, om den trein van „drie vijf en vijftig" te halen, haasten. Dus eindig ik dit, voorloopig laatste, epistel uit Den Helder. Tot na het verlof, vanuit Vlissingen. Pleizirige gevechtsoefeningen, die jullie in September wel weer oudergewoonte zullen gaan houden. Het beste. HENK. 'JVING BAK- EN BRAADVET. De Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Mar garine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6 te 's-Gravenhage maakt bekend, dat zij een in schrijving heeft geopend voor de levering van bak- en braadvet. De inschrijving staat open voor alle belang hebbenden, die bij genoemde Centrale zijn ge organiseerd. De termijn van inschrijving sluit Zaterdag 14 Augustus 1937, des voormiddags te 9 uur. Uitnoodigingen zijn gisteren verzonden. De genen, die belanghebbende zijn, tevens bij de Nederlandsche Zuivelcentrale georganiseerd, doch geen uitnoodiging en formulieren hebben ontvangen, kunnen zich ter verkrijging daar van tot de Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën wenden. 's-Gravenhage, 6 Aug. 1937, GOEDE OOM AM EN EliCHEN GOEDE. VERZORGING. -**-1 "DAAROn NAAR. WERNER CAONE iSÜS""

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9