Weer een korte gemeenteraadsvergadering Texel Ingezonden De heer Meyer (v. d') roemt het finantieel beheer van het gemeentebestuur Dc looncn bij de Werkverschaffing in de Wieringermeer De werkverschaffing in de Wieringermeer Rijkspostspaarbank UiMcheAij, Kerkconcert Uitslag aanbesteding De Waal Auto van den dijk gerold Vischafslag Oudeschild £uc(ttdtxe£ AïtLtleAic Vischafslag Den Helder Dommekracht Burgerlijke Stand van Den Helder Inschrijvingen Handelsregister £eq£Aê^icfiteri „De Bruinvisschen" naar Oude Niedorp „Wat is dat?" "ZtVl lüï *v "bakar Am5t"d»m' De Heldersch Courant wordt nauwkeurig gelezen. - Daarom is Uw advertentie dubbel en dwars haar geld waard! Gisteravond heeft wederom een raads vergadering plaats gehad, welke opviel door haar beknoptheid. Ruim 8 uur werd zij n.1. als openbare zitting (er was een zeer korte besloten zitting aan vooraf ge gaan) door burgemester Ritmeester ge opend en even half negen behoorde zij alweer tot het verleden. De Raad was in vacantie-samenstelling, want de heeren Mr. Mulder, Bregman, Uithol en wethouder Smits hadden bericht van ver hindering gezonden, terwijl Dr. Feenstra Kui per eveneens niet aanwezig was. Ook de stoel van den heer Van der Heide was nog niet bezet. Belangr\jk financieel voordeel voor de gemeente. Aan de orde was het Voorstel tot het converteeren van de leening 1936, ad 833.000.en tot het aangaan van een tweetal kasgeldleenin- gen, onderscheidenlijk groot 350.000. 150.000. Het was de heer Mejjer (v.d.), die het gemeentebestuur dank bracht voor de voor- deelen, welke het de gemeente verschaft met deze en ook andere conversies. Het was be vreemdend, dat Den Helder vroeger blijkbaar geen goedkoop geld kon krijgen, aldus de heer Meijer, maar het is blijkbaar geheel anders geworden. Dit feit te constateeren was een vreugde voor hem. Het was uiteraard een dankbare taak voor den Voorzitter om dit speechje te beant woorden. Inderdaad, aldus de magistraat, staat onze gemeente goed aangeschreven en... terecht. Men vindt de positie van Den Helder niet zoo slecht meer. Trouwens, hoe kan dat ook als we kunnen bogen op een voordeelig saldo van 115.000.over 1936 en zeer be hoorlijke reserves. Het behoeft geen betoog, dat het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen werd, evenals een soortgelijk voorstel, n.1. dat tot converteering van een leening van 558.000 gulden en het aangaan van een nieuwe kas- geldleening ad 236.000 gulden, waarbij even eens aanmerkelijk finantieel voordeel voor de gemeente is betrokken, zooals de burgemees ter opmerkte. Nazien gemeenterekening. Door den burgemeester werd een commissie benoemd voor het nazien van de gemeente- rekening-1936. Benoemd werden de heeren Meijer (v.d.), Bregman (Gem.-Belang) en Van der Veer( a.r.). Van de rondvraag werd als eerste gebruik gemaakt door den heer R. Boogaard (s.d.). De s.d.-fractieleider verzocht het bestuur de mogelijkheid te onderzoeken of de Heldersche arbeiders, die by de werkverschaffing in de Wieringermeer te werk gesteld zijn, de eerste 14 dagen of 3 weken in uurloon zouden kun nen werken. Als argumenten voor deze vraag gaf spr. op, dat het werk aldaar zeer zwaar is en den meesten de eerste dagen boven de krachten gaat. Vandaar dat njj hen door mid del van het tjjdelijk toekennen van uurloon, de gelegenheid wil geven om zich in te wer ken, zoodat ze na dien tijd als werkelijk ge schoolde arbeiders onder de conditie „aange nomen werk" zouden kunnen voortgaan. Thans moeten de ongeschoolden te hard wer ken om met de geschoolen mee te kunnen komen, waarbij enkelen zooveel eischen aan zichzelf gesteld hebben, dat zij er ziek van geworden zijn. Er zjjn maar weinig grond werkers hier ter plaatse, aldus spr., de an deren kennen het werk niet en zij moeten de gelegenheid hebben zich in te werken. Voorts moet men rekening houden met hen, die on dervoeding nabij zijn en die dus evenmin tot overgroote krachtsprestaties in staat zijn. Spr. zegt, dat de arbeiders met uurloon tot 16.32 per week kunnen komen. Dat is meer dan ze met baggeren in Den Helder kunnen verdienen, maar minder dan een geschoold grondwerker kan halen. Zijn voorstel behelst echter om voor dezen laatste geen uitzonde ring te maken, deze moet dat voor de anderen over hebben. De Burgemeester antwoordt. In zijn antwoord begon de Burgemeester met mede te deelen, dat bereids door het ge meentebestuur voor de werkverschaffing in de Wieringermeer trainingstoeslag was gevraagd, doch deze was geweigerd door de Rijksinspectie op de Werkverschaffing. Vervolgens ging spr. de loonen na, welke door de verschillende Hel dersche arbeiders de eerste week in de Wie ringermeer verdiend waren. Deze varieerden van 17.93 tot 16.91. De tweede week be droegen de loonen volgens opgave van den opzichter 19.20, 18.24 en 17.76. Dat zijn loonen. die niet verdiend kunnen worden met baggeren in Den Helder. Spr. stemt toe. dat enkele menschen het werk in de Wieringer- Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Helder. In den loop der maand Juli 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd 106.695,37 en terugbetaald 131.598,05 meer niet kunnen presteeren en dat het werk inderdaad zwaar is. Maar er is een categorie, welke dat werk wèl kan verrichten. Van de tweede ploeg werd verwacht, dat zij het werk goed zou kunnen presteeren, maar ook hier waren er b(j, die het niet konden volhouden. Dus kunnen ze niet gehandhaafd blijven. In derdaad, er zijn 9 arbeiders ziek geworden, maar alvorens een oordeel te vellen, is het toch wel wenschelijk te onderzoeken, waar van zij ziek zijn geworden. Dat hoeft niet van het werken in de Wieringermeer te zijn. Ove rigens herinnert spr. aan de ervaringen opge daan met het baggerwerk in het Heldersche Kanaal. In den beginne regende het klachten, maar allengs zijn die minder geworden en thans hoor je er geen één meer. En het werk gaat rustig zijn gang. Gezien deze ervaring is het verstandig den gang van zaken eerst eens rustig af te wachten en die menschen naar de Meer te sturen, die het werk daar kunnen doen. De moeilijkheid is: hoe weten we van te voren of ze er wèl dan niet geschikt voor zijn. B. en W. blijven echter diligent, de wet houder en spr. zijn al een paar maal ter plaatse geweest en hun meening is, dat de gang van zaken wel mee zal vallen. Mocht het blijken, dat stelling moet genomen worden tegen de voorwaarden, waaronder gewerkt wordt, dan zal het College in deze heusch niet in gebreke blijven. Goede opmerking van den heer Bot. De heer Bot (chr.-dem.) kwam met een goede opmerking. Hg verzocht n.1. om een verkeersbord te doen plaatsen op de Buiten haven nabij het Havenkantoor. Met er op: een peil in de richting Ankerpark en de woor den: Naar Alkmaar. Op deze wijze wordt een goeden dienst bewezen aan vreemde automo bilisten, waarvan er velen zijn, die de Buiten haven heelemaal afrijden, omdat zij in de meening verkeeren, dat zij den weg naar Alk maar te pakken hebben. De Voorzitter zegde toe, dat een der gelijk bord op de aangeduide plaats zal ver schijnen. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering vervolgens gesloten. Derhalve minder i. dan terugbetaald 24.902.68 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 76. Aalvisscherjj in het IJsselmeer. Uit Enkhuizen wordt bericht, dat de aal vangsten in het IJsselmeer gedurende de vo rige week zeer groot zijn geweest en van een omvang, die men dit jaar nog niet heeft ge had. Niet minder dan 74.470 pond werd er aangevoerd. Door de warmte zakten de prij zen in het laatst dier week eenigszins, maar het resultaat kan voor de korders toch wel bevredigend worden genoemd. Uitkomsten der Urker vloot. Over de uitkomsten van de Noordzeevis- scherjj is de Urker vloot gedurende de vorige week wel tevreden. De kleinste vaartuigen, welke gewoonlijk visschen tusschen IJmuiden en Scheveningen, maakten besommingen van 30 tot 150; de grootere vaartuigen, vis- schende tusschen Texel en Terschelling, be- somden 230 tot 450 en de snurrevaadvis- schers hadden besommingen van 300 tot 600. Ook van Urk komen berichten over de groote vangsten van aal in het IJsselmeer. Te Urk is dit jaar reeds 100.000 pond aal meer aangevoerd dan verleden jaar, terwijl het aan tal vaartuigen, dat deze visscherij beoefent, minder is. zoodat de vangsten per vaartuig dus beduidend hooger zijn dan verleden jaar. Meer en meer blijkt, dat voor het IJsselmeer de aalvisscherij de grootste bron van inkom sten zal zijn. Levende garnalen. De uitkomsten van de garnalenvisschers bij IJmuiden, die zorgen voor de levende gar nalen voor Amsterdam, hadden niet die resul taten, welke ze in de voorafgaande weken konden boeken. De Urkers besomden van 60 tot 110 per vaartuig. Ook in deze is het warme weer der laatste dagen dier week wel van invloed gewest. Vischprjjzen. Het blijft steeds meer wisselvallig met de vschprijzen. Dat is altijd zoo gewest en wan neer de organisaties niet tot een zekere over eenstemming kunnen komen, zullen deze groote schommlingen blijven. Maandag meende men, dat de prijzen te IJmuiden laag waren, maar reeds Dinsdag deed zich weer een stijging voor. De tarbot bracht het weer van 0.90 tot 1.per kilo; de tong noteerde heel goed en deed van 1.20 tot 1.60 per kilo. Griet had een heel goed prijsbeeld en no- teerd van 20 tot 36 per 50 kilo. Zetschol deed van 24 tot 26 en kleine schol van 5.20 tot 16.50. Schelvisch en kabeljauw hadden goede prijzen. Wijting deed van 2.80 tot 3.80; makreel van 7.50 tot 11.—. De besommingen der trawlers waren dan ook weer bevredigend. De enkele logger, welke aan den afslag was, maakte een besomming van 1215.—. Prijs levende garnalen te Amsterdam. De prjjs der levende garnalen was Dinsdag te Amsterdam van 1.90 tot 2.25 per lit van 15 kilo. In bedrjjf zijnde trawlers. Momenteel zijn er 67 trawlers in bedrijf. 32 booten oefenen de noordvisscherij uit; 12 schepen visschen op de versche haring; 15 visschen op de kust en 8 visschen aan de Westkust van Engeland. HET BEZOEK VAN DE PADVINDERS AAN ONZE STAD. Geachte Redactie, bij voorbaat mijn dank voor plaatsing van het onderstaande. Het grootsche gebaar van onzen Burge meester om 3000 padvinders uit alle wereld- deelen uit te noodigen onze stad te komen be zoeken is boven alle lof verheven. Maar hoe heeft een gedeelte van het Heldersche publiek zich tegenover onze vreemde gasten gedra gen? Bij het passeeren van het groep kranige jongens met tulbanden op, hief een gedeelte van het publiek een luid gelach aan. Ik vind vind dit zeer misplaatst. Ik hoop, geachte redactie, dat deze regels er zullen toe bijdragen, dat indien weer vreemde menschen onze stad met een bezoek mogen komen vereeren, het publiek zich be ter zal gedragen en niet denkt dat het een circusoptocht is. Nogmaals dankzeggend voor de plaatsing. J. H. (Door de Redactie bekort). Maandagavond, 16 Augustus, a.s. zal er in de Nieuwe Kerk een concert worden gegeven waaraan medewerken Karei Laöut, de orga nist van de Amsterdamsche Nassaukerk Frank Onnen, cello en de zanger Willem van Santé, bas. Deze drie jonge musici, die reeds in verschillende andere plaatsen met veel suc ces kerkconcerten gaven en er deze maand in andere plaatsen nog verscheidene zullen geven, zijn allen afkomstig van het Amster damsche Conservatorium. Voor hun concert te Den Helder stelden zij een interessant en gevarieerd programma samen, waarop zoowel werken uit reeds lang vervlogen tijden, die ten onrechte zelden wor den uitgevoerd, een plaats vonden als werken die men in grooter kring bekend kan ver onderstellen. Zoo vermeldt het met zorg samengestelde programma naast de bekende Panis Angelicus van César Franck, voor or gel, cello en zang, de bijna nooit gespeelde Correnti van Frescobaldi voor orgel. De be roemde air van Bach en de prachtige doch on bekende „Alexanderfest"-aria van Haendel. Wij willen maar zeggen, alleen hierom reeds, om het uitstekend gekozen programma, is dit concert een gang naar de Nieuwe Kerk reeds waard. Doch er is meer. Het blijkt namelijk uit de recensies, die wij uit andere plaatsen onder oogen kregen, dat ook de wijze waarop dit programma wordt uitgevoerd, alleszins is toe te juichen. Wij zouden hier lange critieken kunnen citeeren, doch wilden slechts met en kele aanhalingen volstaan, aangezien dit voor den waren muziekliefhebber reeds voldoende zal aantoonen, dat zijn tijd niet verspild zal wezen wanneer hij dit concert bijwoont. Het Helmondsche Dagblad „de Zuidwillems vaart" schrijft: „Na de belovende inzet kwam dit tweede nummer, een sonate voor cello en orgel, ons nog sterker overtuigen, dat aan deze jonge kunstenaars één tendenz in wer ken gemeen is; 'n hernieuwing of beter 'n herstel der schoonheid in hun kunst. Trou wens in heel het verder programma bleken deze menschen spontaan overtuigd en door leefd te zijn van dit herbouwend werk. Het „Haarlem's Dagblad" schrijft: „Het geheele programma had cachet zoowel door de keuze der nummers als door de wijze van uitvoering." Terwijl, tenslotte het „Utrechtsch Dagblad" over een concert te Bilthoven op merkte: „Zoowel naar het solospel als naar het gecombineerde optreden dezer musici is met diepe belangstelling geluisterd. Het is een avond, zooals Bilthoven maar zelden geboden wordt en waarvan velen onge twijfeld een herhaling zullen wenschen. Door den heer L. Igesz werd gister aanbe steed, de bouw van een zadelmakerij in de Waalderstraat, voor rekening van den heer J. Bakker Cz. Laagste inschrijvers waren: de heeren G. K. Zoetelief voor timmerwerk, L. Bruin Zn., metselwerk, Smidt schilder werk, J. Agter, loodgieterswerk en H. Bak ker, electra. Door de gladheid van den weg slipte gister morgen in den bocht bij den Zaandammerdijk de luxe-auto van den heer C. Dros uit Eier- land, bestuurd door diens zoon. De auto rolde van den dijk en werd zwaar beschadigd. De bestuurder kwam er met enkele schram men af. Passagiers zaten er niet in het ver ongelukte voertuig. 9 Aug.: 40 kilo gezouten gezouten garnalen 15 ct. per kilo. 10 Aug.: 50 kilo gezouten garnalen èt 15 ct. per kilo. 10 Aug, 1937. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.36—1.26 sliPS 1.22—1.16 Schol le soort p. kist 7.40—6.60 Schol 2e soort 3.90—3.50 Schar 2.85—2.30 K. Lu. A. 19221937, uitgave N.V. voorheen H. Born, Assen, prijs 90 cents. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het Korps Luchtdoel Artillerie, heeft de le Luitenant W. A. Feitsma van dat korps een werkje geschreven, waarin een beschou wing wordt gegeven over dit uiterst moderne wapen en zijn beteekenis voor onze militaire luchtverdediging. De heer Feitsma is er in geslaagd op duide lijk en onderhoudende wijze van het ontstaan en de ontwikkeling der luchtdoelartillerie te verhalen, zoowel hier te lande als hier en daar in het buitenland. Na lezing van dit werkje zal men eerst goed begrijpen, welk een groote waarde bij een leger te velde aan de luchtdoelartillerie toegekend moet worden. Volgens de schrijver is het korps in staat het Nederlandsche territoriale luchtruim te verdedigen tegen vijandelijke aanvallen. Zeer goed geslaagde foto's verluchtigen de tekst, interessant zijn vooral die van het Vickers vuurleidingstoestel en van de stereos copische afstand-hoogtemeter met 3 m basis lengte. van 10 Augustus 1937. BEVALLEN: E. PlasHuurman, d. M. PetrusMoras, z. D. van Willigenvan de Broeke, z. J. BolHocque, d. E. Th. van Croonenborgvan Rijswijk, d. A. A. Neid- hoferKlooster, z. R. H. G. van Duim Verfaille, z. 310 Augustus 1937. Wijzigingen. Den Helder: C. Abbenes, Krugerstraat 111. schildersbe drijf; fil. gevestigd te Den Helder, Wilhel- minastraat 84. Texel: Stoombootmaatschappij „Texel" N.V., We verstraat; in liq. getreden. TERUG NAAR HET GARNIZOEN. De le Schoolcompagnie van het Regt. Kust- Artillerie, thans voor oefeningen gedetacheerd te IJmuiden. keert op Zaterdag 14 Augustus a.s. weder naar het garnizoen Den Helder terug. - Albert Chambon schrijft in „Onze Marine" de volgende schets: „Links uit de flank... Halt!! „Op de plaats rust..." Ongedwongen was een troepje schepelin gen van den onderzeedienst naar de Marine werf gemarcheerd om aanwezig te zijn bij de Jaarlijksche Marinesportwedstrijden. Elk jaar, zoo om en nabij Juli, komen uit de verschil lende marineplaatsen en van de diverse sche pen de sportlui bijeen, althans de uitblinkers, om in vreedzamen kamp met hardloopen en speerwerpen, hoogspringen en snelwande len... of is 't 'n run rond te werf?... al of geen prijzen in de wacht te slepen. De matroos le klas Vanderstreng behoorde tot het groepje, dat zoo juist op het terrein was aangekomen. Ik vroeg me al af, of Van derstreng aan athletiek zou doen. Want ik had deze hebbelijkheid nog niet bij hem ont dekt. Te verbazen behoeft het niet. Aan de opleiding krijgt elke matroos een belangrijke portie sport te verwerken. De z.g. Duitsche gymnastiek is al lang overvleugeld door de Zweedsche dito en aan den wal viert de athletiek hoogtij. Speerwerpen of kogel- stooten, discuswerpen of polsstokspringen leenen zich niet al te goed voor beoefening aan boord, om van de 100 meter baan, esta fette loopen en zoo, nog maar niet te spreken. In eiken marineman zit dus een sportman. En waarom zou Vanderstreng op de jaarlijk sche Marinesportwedstrijden niet uitkomen? Maar met z'n groot robuust figuur geef ik hem op de 100 meter geen schijn van kans. Ik wil op z'n beenen en z'n groote voeten, maat 48 met pg'n geen critiek geven. Ze zijn goedg evormd, doet moet gezegd worden. Maar 't zijn geen loopbeenen, dat zie je direct. Misschien is zijn nummer polsstokhoog Maar neen... Polsstokhoog?! Neen, dat lijkt me toch uitgesloten. Z'n lengte, meer nog z'n gewicht ik schat hem op 200 pond schoon aan den haak moet een beletsel zijn om drie meter hoog te springen, afgezien van het feit, dat de pollstok zoo'n gewicht niet houden en breken zou. „Speerwerpen dan?" zoo peins ik. Waarom zou Vanderstreng geen goede speerwerper zijn... hoewel... Speerwerpen vereischt een niet geringe lenigheid. En lenigheid kan ik bij Vanderstreng niet ontdekken. Al dien tijd, terwijl ik de verschillende prestaties van de marinesportlui had gadege slagen, was Vanderstreng met z'n maats rustig „op de plaats rust" blijven staan en juist toen ik m'n bepeinzingen over de spor tieve mogelijkheden bij Vanderstreng wilde voortzetten, merkte hij mij op, zwaaide hij met z'n langen arm als een molenwiek en... Slingerbal of Kogelstooten, dat moet het zijn dacht ik en stapte naar hem toe. „Dat is de marineman weer eens van een anderen kant bezien, meneer. Er zijn goede sportlui onder, vindt U niet?" vroeg- Van derstreng me. „Inderdaad. En de prestaties mogen er zijn. Ik had niet gedacht, dat de athletiek zooveel goede beoefenaars by de Marine zou hebben. En wat is jouw nummer?" vroeg ik Vanderstreng. s „M'n stamboeknummer.j" „Neen ik bedoel, welke tak van sport beoefen je? p „Geen!" „Geen? En wat kom je hier dan doen'" ?ei Y*nderstrenS en hÜ keek naar zn maats. „Wjj zyn hier gekomen om straks de zware stukken van het terrein te sleenen als de wedstrijden afgeloopen zijn." P A.s. Zondag gaan de „Bruinvisschen" de volgende sterke ploeg naar de kringwea. strijden te Oude Niedorp.. 50 meter schoolslag meisjes: D. van Os R. Goedhart, M. Meyer, Lies Oost. 50 meter schoolslag jongens: H. v. d. Water Tj. Brinksma, Loes Vader. 100 m borstcrawl heeren: A. Zuurmond, h. v. d. Water, D. J. Liebert, J. Schellingen 50 meter borstcrawl dames: Lies Massée Gre Massée, Beb Goedhart, M. Forrer. 50 meter borstcrawl meisjes: R. Goedhart, C. v. d. Gaag, Gerda Massée. 50 meter vrije slag jongens: H. v. d. Water, T. Mulder, W. Buck, J. Dekker. 100 meter schoolslag heeren: J. Frydal, a. Kubbe, H. v. d. Water. 50 meter rugslag heeren: A. Zuurmond, J, Schellinger, T. Mulder. 50 meter rugslag dames: D. van Os, B. Goedhart, Gré Massée. Aan de Estafettes 2 X 50 m schoolslag en 2x50 m borstcrawl (2 dames en 2 heeren) zullen door „de Bruinvisschen" met liefst vier ploegen deelgenomen worden. Het bestuur der „Bruinvisschen" heeft de Sportclub van „Frissche Morgen" uitgenoo- digd om een plaatselijken zwemwdstrijd aan te gaan, op een 5-tal door „Frissche Morgen" te kiezen nummers. Deze match zal waarschijn- lyk op Zaterdag 28 Augustus a.s. vallen. Aflevering 5 begint met Caesar en eindigt met Cocarde, terwijl aflevering 6 doorgaat met Cochenille en eindigt met Davis. Ook deze afleveringen zijn vol variatie en geven zooveel aardigs en wetenswaardigs, dat ook ouderen met genoegen in deze Ency clopedie zullen bladeren en al kijkend tot lezen zullen komen. De vele foto's en teeke- ningen wisselen den tekst af, die nooit droog en vervelend is, maar steeds levendig en „direct". De gekleurde platen in deze aflevering be- hooren bij de woorden Cliché en Costuum; het eerste meer voor de jongens, die het maken van een mooi plaatje voor de Ency clopedie met belangstelling zullen volgen, het tweede voor de meisjes, die hier het costuum door alle eeuwen kunnen volgen. Wij doen slechts een greep uit het vele, wat de Encyclopedie voor Jongeren den lezers voorzet en waardoor dit boek zooveel mogelijk een antwoord wil geven, dat aanvult, wat ouders en school vertellen en dit zoo goed en boeiend mogelijk wil doen, opdat de jeugdige lezer er plezier in krijge. „WAT IS DAT?" verschijnt in 24 maande- lijksche afleveringen (ad 1.10 franco thuis) en wordt uitgegeven door de N.V. Hollandia- Drukkerij, te Baarn. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Tawali, t., 10 Aug. te Genua. Singkep, u., 9 Aug. v. Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas. 10 Aug. te Londen. Diomed. 10 Aug. v. Kobe. Philoctetes, 4 Aug. v. Colombo. Medon, 7 Aug. v. Port Said. Melampus, 8 Aug. te Hamburg. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 9 Aug. te Susa. Ariadne, 10 Aug. te Triest. Calypso, 8 Aug. te Arzew. Colombo, toeristenvaart, 10 Aug. v. Kopenhagen. Dido, 10 Aug. te Amsterdam. Hebe, 9 Aug. v. Danzig. Hercules, 9 Aug. v. Samos. Luna, 8 Aug. te New York. Mars, 9 Aug. te Tunis. Perseus, 9 Aug. te Valencia. Pluto, 10 Aug. te Amsterdam. Strabo, 9 Aug. te Stettin. Theseus, 10 Aug. v. Kopenhagen. Venus, 9 Aug. v. Malta. Vesta, 9 Aug. te Derindje. KON. HOLL, LLOYD. Eemland. 7 Aug. v. B. Aires. Salland, u., 10 Aug. te Montevideo. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Boschdijk, 9 Aug. v. Havana. Damsterdijk, 8 Aug. te San Francisco. Leerdam, pass. 9 Aug. St. Catherine s Pt. Lochmonar, 9 Aug. te Swansea. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, toeristenvaart. pass. 10 Aug. Ouessant. Brastagi, t., pass. 9 Aug. Perim. Dempo, u., 10 Aug. v. Port Said. Garoet. u., pass. 9 Aug. Gibraltar. Kota Agoeng, u.. pass. 9 Aug. Finisterre. Kota Gede, t., 10 Aug. Kaap del Armi. Indrapoera, t., pass. 9 Aug. Kaap Guardefau. Slamat, toeristenvaart, 9 Aug. v. Ponta Delgrada. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Aldabi u., pass. 10 Aug. Ouessant. Alwaki, t., 9 Aug. v. Rio Janeiro. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bantam, 6 Aug. v. Port Natal. Bontekoe. 6 Aug. v. P. Louis. Nieuw Holland, 9 Aug. te Melbourne. Stagen. 7 Aug. te Port Natal. Swartenhondt, 8 Aug. v. Singapore. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Eurymedon. 8 Aug. te Singapore. Rnesus, 8 Aug. v. New York. Tabian, 6 Aug. v. Kaapstad. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. Tjibadak, 8 Aug. te Shanghai. YEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Holland—Afrika Ltfn). Mellskerk, 10 Aug. v Dar-es-Salaam Springfontein, u., 9 Aug. te leira (Holland—Australië Ln). Tajadoen, u., pass. 8 Aug. Gibraltar. (HollandOost-Azië I.tjn). GrootekerÜ*'e*"in Shanghai. Meerkerkl. el e v- Port Sa'd- Meerkerk, u., 7 Aug. v. Manilla.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6