SPORTNIEUWS Het feest Amerika heeft de leiding Zeearend wint Fastnet-race De strijd te Sjanghai ontbrand Nederlandsche ruiters te Aken Schipper zag zijn kind verdrinken Uit onze Omgeving KTBERICHTEN? ^cAaüen Nederlandsche schakers met griep te bed. Voorstel van on zen Schaakbond inzake den we reldtitel biedt weinig kans van slagen. Gisteravond werden te Stockholm de harppartijen van verschillende ronden uit gespeeld. Nederland had geen afgebroken ontmoetingen, zoodat de Ilollandsche spe lers vrij hadden, hetgeen maar goed was ook, want De Groot, Van Scheltinga en Prins hebben alle drie met koorts te bed -gelegen: griep had hen te pakken. Geluk kig was hun toestand niet van dien aard, dat zij heden voor hun partijen in de 16e ronde tegen Tsjecho-Slowakije niet hebben kunnen aantreden, doch fit gevoelden deze drie schakers zich toch niet heelemaal. Euwe speelde niet mee, doch zal wel te gen Polen uitkomen. Hoewel op het F.I.D.E.-congres nog geen beslissing is gevallen, geeft men het voor stel van den Koninklijken Nederlandschen Schaakbond inzake het aanwijzen van den nieuwen uitdager voor een wedstrijd om het wereldkampioenschap, toch weinig kans, dat het aangenomen wordt. Het voorstel van den K.N.S.B. was, naar men weet ingediend op initiatief van den A.V.R.O. en hield in, dat door deze omroepvcreeniging in 1938 een tournooi met dubbele ronden zou worden georganiseerd, waaraan zouden kunnen deelnemen de verliezer van de revanchematch EuweAljechin, Botwinnik, Capa- hlanca, Fine, Flohr, Keres, Res- hevski en eventueel een achtste meester, nader aan te wijzen. De winnaar zou het recht verkrijgen na de revanchematch den wereld kampioen tot een nieuwen titel strijd uit te dagen. In 1939 wordt het landentournooi der F.I.D.E. in Argentinië gehouden. Amerika heeft thans de leiding met 40% punt, gevolgd door Nederland met 3SV2 punt, Hongarije 37% punt. Polen 37 punt en Tsjecho-Slowakije 36 punt. Men dient echter niet te vergeten, dat het Nederlandsche team een ronde meer ge speeld heeft dan genoemde andere landen, zoodat de stand voor ons land dus geflat teerd is. Amerika vrijwel zeker winnaar. NederlandTsjecho-Slowakije 2-2 Gisteren werd de zestiende en zeventiende ronde van het landentournooi schaken ge speeld. Nederland kwam zonder Euwe te gen Tsjecho-Slowakije uit en speel de 22 gelijk, terwijl tegen Polen 1% pnt. werd behaald met 1 afge broken partij tusschen Landau en Frydman. Bij het afbreken stond de Pool er beter voor dan de Neder landsche kampioen. Met nog twee ronden te spelen is het thans reeds vrijwel zeker, dat Amerika het tour nooi zal winnen. Immers, niet alleen heb ben de Amerikanen een puntenvoorsprong op Hongarije, Polen en Nederland, hun pro gramma voor de beide laatste ronden is veel lichter dan dat van de genoemde concur renten. De stand luidt nu: 1. Amerika 46 pnt. 1 afgebroken partij. 2. Hongarije 44% 1 idem. 3. en 4. Nederland en Polen 42 1 idem. 5. Argentinië 40. 6. Tsjecho-Slowakije 39% 1 afgebroken partij. Voorstel K.N.S.B. verworpen. Flohr candidaat voor den wereld titel. Op het congres van de F.I.D.E., werd het voorstel inzake de aanwij zing van den nieuwen uitdager voor een wedstrijd om 1)et wereldkampi oenschap schaken, op initiatief van de A.V.R.O., door den Koninklijken Nederlandschen Schaakbond inge diend, verworpen. De Tsjechische grootmeester Salo Flohr werd door het congres als of ficieel candidaat voor den wereldti tel aangewezen. Flohr zal dus, indien de noodige gelden ter beschikking zijn, in 1939 een match om den wereldtitel kunnen spelen tegen^ den "winnaar van de revanche-ontmoeting Euwe- Aljechin, welke revanche-ontmoeting in ons land aanvangt. TxtaAcLeriAfixPil Goede prestaties van onze land- genooten. Gisteren is het dertiende internationale concours hippique te Aken begonnen voor «en vrij talrijk publiek. Op dezen eersten dag werd het jachtsprin- gen klasse M. om den Hubertus-prijs voor amateurs en beroepsrijders, afgewerkt. Op een parcours met een iengte van 600 m. wa ren dertien hindernissen tot een hoogte van 1.40 tn. opgesteld. Het parcours moest bin nen 90 seconden worden afgelegd. Bij de amateurs namen in totaal 124 paar den deel, waarvan er dertien foutloos over Eet parcours gingen. Deze paarden moesten toen zes, met tien c.m. verhoogde, hinder nissen nemen. Wederom wisten vier ruiters hun paarden zonder fouten over de hin dernissen te brengen en daaronder bevond zich ook onze landgenoot, luit. Greter met Carina. Zijn tijd was echter 1/5 seconde slechter dan van den Duitscher Tegelein, waar door hij de vierde plaats bezette. Zoowel de eerste als de tweede plaats werden door Italiaansche ruiters ingeno men. De heer Pasman, die met Selloe uitkwam, maakte acht fouten en kwam dus niet voor overspringen in aanmerking. Bij de beroepsrijders waren de paarden van den heer Pasman gelukkiger. „Lottka" en „Prince Igor" beide bereden door den heer Diederich, eindigden resp. als derde en vierde achter de Duitsche paarden Burggraf en Puffer. feilen Plymouth (Engeland). Een buitengewoon fraai succes heeft het Nederlandsche jacht, de „Zee arend" behaald in de z.g.n. Fast- net-race. Dit jacht, toebehoorend aan den heer C. Bruynzeel Jr„ is na be rekenden tijd eerste geworden voor de 28 andere deelnemende jachten, waaronder verscheidene Ameri- kaansche, Engelsche, Fransche en Duitsche deelnemers. De Fastnet-race is .de grootste zeewed strijd van Europa, van Cowes naar Fastne en terug naar Plymouth, over een afstand van 600 zeemijlen. Groot was de vreugde, toen de beman ning van de „Zeearend" vernam, dat de eerste plaats door het I-Iollandsche jacht werd ingenomen met ruim 2 uren voor sprong op de „Stirana" en 4 uur voorsprong op de „Maid of Malham". Er kan nog vermeld worden, dat men totaal geen pech heeft gehad, dat alle le den der bemanning zeer voldaan zijn en dat de „Zeearend" midden van de volgen de week naar Nederland zal terugkeerèn. De uitslag volgens berekenden tijd luidt: 1. Zeearend (Nederland) 85 uur 29 min.; 2. Stirana (Engeland) 87 uur 40 min.; 3. Maid of Malham (Engeland) 89 uur 46 min.; 4. Blood Wound (Engeland); 5. Eli- zabéth Mc Caw (Ver. Staten); 6. Ortac (Engeland); 7. Latifa (Engeland). AtPiteiiek Walker springt nog hooger Zijn record met 1 c.M. verbeterd. Tijdens wedstrijden te Stockholm verbeterde de Amerikaansche ath- leet Walker het wereldrecord hoog springen met aanloop, dat hij on langs op 2.08 meter had gebracht, met 1 centimeter. Op 6 dezer slaagde Meivin Walker er in, eveneens tijdens wedstrijden te Stockholm, het wereldrecord van 2.077 meter op 2.08 meter te brengen. Sedert 12 Juli van het vorig jaar hadden Cornelius Johnson en David Albritton (V.S.)het wereldrecord op hun naam slaan met dezen sprong van 2.077 meter, een prestatie welke door de I.A.A.F. gehomologeerd was. Thans is Walker er in geslaagd 2.09 me ter te bereiken, een phenomenalé prestatie, waarbij nog kan worden gemeld, dat des kundigen van meening zijn, dat hij zeker de 2.10 meter kan halen. Vanmorgen hebben zich op drie of vier plaatsen in de Noordelijke zone van de internationale concessie te Shanghai scher mutselingen voorgedaan, doch de voor naamste strijdkrachten zijn kalm gebleven. Het kwam tot een treffen tusschen een Chineesche mitrailleurpost en een handvol Japansche mariniers. Elk der partijen be weert, dat de andere het vuur geopend heeft, en de Japanners voegen hieraan toe, dat zij den mitrailleurpost het zwijgen heb ben "-•'elegd. Na de verklaring der Chineezen, dat zij de onschendbaarheid van de internationale concessie niet meer zullen handhaven, zijn de Britsche, Fransche, Amerikaansche en andere buitenlandsche strijdkrachten gemo biliseerd en heeft men aan de Noordzijde der concessie barricaden opgericht. Uit Hongkong meldt Reuter, dat het daar gestationneerde bataljon Britsche troepen zich gereed maakt om onmiddellijk naar Shanghai scheep te gaan. Gisterenmiddag om vier uur voer door het verbindingskanaal te Groningen de tjalk „Neerlandia" 'schipper P. F. B., gedo micilieerd te Groningen. De tjalk werd opgeduwd door een motorbootje, waarin zich de beide zoontjes van den schipper be vonden. Bij het aanzetten van den motor is de 5-jarige Anton door den schok over boord geslagen. Onmiddellijk sprong de va der, die niet kon zwemmen, te water. Hij moest door voorbijgangers, die eveneens in het water waren gesprongen, op het droge worden gebracht. Het jongetje is verdronken. Na een uur dreggen werd het lijkje door de politie op gehaald. Het is naar het Academisch Zie kenhuis te Groningen vervoerd. ANNA PAULOWNA Voor de a.s. Zondag 15 Augustus te hou den draverij op het sportterrein te Kleine Sluis, zijn de volgende 17 paarden ingeschre ven: 1. Otelha; 2. Weeskind; 3. Quitha; 4. Benker; 5. Loblied; 6. Catabora; 7. Madrigal; 8. Janet Harvester; 9. Noma B; 10. Marie P; 11. Anna Bradfort Gruy; 12. Zora; 13. Uilen spiegel; 14 Robert E I ee; 15 Pinkeron; 16 Aura; 17 K. Smiling. Gestart wordt achter linten door de firma Ferree, met versterkers en luidsprekers, zoo dat de daverij een vlug verloop heeft en ie dere toeschouwers alles goed kan volgen; te vens is er muziek op de haan. CALLANTSOOG KRANIGE REDDING. De strandwacht, M. de Haan. redt jongen en meisje het le ven. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur liepen een meisje en een jongen van resp. 10 en 7 jaar nabij een der pieren op het strand de zee in. De kinderen waren slechts tot de knieën in het water gegaan. Toen zij nog een stap verder deden, ging de jongen kopje onder. Hij stapte vermoedelijk in een kuii. Bovengekomen gaf hij een groote gil, waardoor de strandwacht Meindert de Haan, hoewel door hetb likkeren van de zon weinig te zien was, op het geval opmerk zaam gemaakt werd en zich terstond naar de plaats van het onheil begaf. Het meisje O^oAA^pAo-nJketijke, WiieMuity (1 Uit de drie machtige schoorsteenen van „Sallandia", hoog uitstekend boven de loodsen van de Darsena Norte, stijgen rookwolken op, de vlaggen wapperen aan de hooge masten, als wuiven zij Buenos Aires een laatst vaarwel toe. Eerste officier Rensma staat in gespan nen afwachting boven aan den valreep, Hilde is op de passagierslijst vermeld, ze kan dus ieder oogenblik met den stroom embarkeerende passagiers aan boord ko men. Wonderlijk, denkt hij, die drie weken, die zij vorige reis aan boord was, hebben haar, die een vreemde was, nader tot hem ge bracht dan menige vrouw, die hij reeds jaren kende. Zij heeft zich dus aan onze afspraak ge houden, komt het in hem op, om ook de thuisvaart met de „Sallandia" te maken. Scherp tuurt hij over de zongeblakerde kade, de oogen overschaduwd door de uniformpet. Hoogopgericht staat hij daar ir z'n smetteloos witte uniform. De handen omklemmen de railing. Een taxi houdt voor het schip stil. Een jonge lenige vrouwengestalte stapt uit. Zij is het, golft het hem onstuimig naar het hoofd. Nu kijkt zij omhoog... ze ziet hem. Zij glimlacht er knikt even, in ant woord op zijn strammen groet. Dan staat ze voor hem. Een enkel oogen blik ziet ze hem strak in de oogen, dan strekt ze glimlachend de hand uit. De geweldige spanning in hem is gewe ken. Welkom aan boord, hoort hij zich zelf Rensma is diep teleurgesteld. Een week zijn ze nu al op zee en hij lieeft Hilde nog maar nauwelijks een oogenblik alleen kun nen spreken. Steeds zweven die drie satel lieten om haar heen. Wat zijn dat toch voor kerels, heeft hij zich meer dan eens afge vraagd. Nederlanders, die ik in Buenos Aires ontmoet heb, antwoordt zij kort, wanneer hij het haar vraagt. Hij voelt het, er is iets in haar veranderd gedurende de drie maanden, die zij in Zuid- Amerika geweest is. Maar wat? Op een avond komt Rensma de salon binnen. Hilde zit met drie heeren aan de bridge tafel, groetend loopt hij langs haar tafeltje en gaat dan zoo zitten, dat hij haar partner recht in het gezicht kan zien. Onsympa thiek, denkt hij met jaloersche overdrijving Die gegolfde vetglimmende haren, die zachte oogen en de dikke, eenigszins voor uit springende onderlip. Hij haat bijna dat gebaar, waarmee de beringde hand de kaar ten opneemt. Hij is wel uitstekend gekleed, moet Rensma toegeven, z'n smoking zit onberispelijk, maar dat mag ook wel, vindt hij, wanneer je de compagnon van een vader bent, die een van de grootste Argen- tijnsche vleeschfabrieken zijn eigendom kan noemen. Dan wendt hij den blik naar Hilde. Leuk staat haar die lichte japon, kleurt mooi bij de laag in den hals liggende, donkerbruine haarwrong, moet hij even denken. M'n hemel daar gaat nu al haar tweede cocktail in dien korten tijd dat hij hier zit, valt hem op. Een donkere drang woelt in hem om haar weg te halen van die mannen, haar mee te nemen aan dek en haar te vragen waarom alles zoo anders geworden is. Eindelijk staat Hilde op, haar partner volgt haar. Samen gaan ze het dek op. Vroolijk klinken de tonen van het scheeps- orkest over het breede, met vlaggen ver sierde promenadedek. Hel valt het licht der groote lampen op een rijke mengeling van kleuren en weerspiegelt zich speelsch in fonkelende sieraden en stralende vrou- wenoogen. Serpetines slingeren zich als. bonte draden rond de dansende paren. Het is balmasqué aan boord. Hilde Marrins staat midden in een kring van kleurige en schitterende maskers bij de champagnebar. Zij heffen het glas en drinken haar toe. De oogen stralend achter het dunzijden masker beantwoordt zij hun huldedronk. Bewonoerendè uitroepen spat ten als vonken in haar richting en zetten haar in een overmoedigen gloed. Een won dere lichtheid is over haar gekomen, zij voelt zich zweven, één met de blanke luch tigheid van haar kleed, met de slingers van lentebloemen die het versieren, één met de bloemen in haar haren... Zij is de Lente. Ja dat moet wel het ware leven zijn, komt het als in een vreugderoes over haar. Vreugde ...vreugde, vroolijkheid en luch tigheid, beide armen breidt ze uit, hoog heffend het fonkelend glas, als wilde zij de geheele wereld omvatten in haar blij heid. Op de commandobrug staat Rensma en staart voor zich uit in de donkere, wijde uitgestrektheid van den oceaan. Witschui mend bruist het boegwater in machtige golven aan weerszijden van het schip. Het rhytme der stampende machines dringt zwak tot hem door. Af en toe waait een brok muziek haar hem over van het eerste klas dek... het bal. De uitkijk slaat zes glazen. Drie uur, denkt de eenzame man op de brug. Zou Hilde a] slapen Eigenlijk moest ze reeds lang naar haar hut, ze is alleen aan boord. Misschien kon hij even gaan kijken aan dek... Neen hij mag niet van de brug weg. Wat zag ze er lief uit, als 'n bloem. De lente... maar toch. hij weet het, ze is flink ook, ze kan zich zelf best redden... Wat haar nu echter bezielt. Op de uitreis was ze heel anders. Eensklaps klinken er drie stooten op den hoorn vanuit het kraaiennest... Een vuur recht vooruit. Nu ziet Rensma het ook en brengt den kijker voor de oogen... 'n tegen ligger... twee witte lichten in den donkeren nacht, recht onder elkaar. Even later ziet hij ook de zij vuren, rood en groen. De ander ligt dus recht op hem aan. Aan bakboord hangt een zware bui, die langzaam de koerslijn nadert. Rensma geeft een kwartstreek stuur boord aan den roerganger op, hij za] hem maar de ruimte geven, want de bui komt nu harder opzetten, bangt al recht vooruit. Dan verdwijnt het witte schijnsel aan den verren kim, de bui hangt nu tusschen de twee schepen in. Nog een kwartstreek stuurboord, draagt hij den man aan het roer op. Een windstoot giert dan plotseling flui tend door het want. Even later tikken ook reeds de eerste zware regendroppels op de zonnetent boven hem. Het zicht wordt steeds minder. Met een slag stroomt eens klaps de regen uit den inktzwarten hemel. De wind blaast met zware rukken, zwiept hem het neergutsende regenwater in het gezicht en verblindt hem totaal. Nog een korten tijd laat hij het schip volle kracht doorloopen, dan zet hij de telegraaf naar de machinekamer op attentie en telefo neert naar de hut van den gezagvoerder. Een oogenblik later komt deze de brug op. Morgen, kapitein. Morgen, Rensma. Hoe laat kan die tegenligger dwars zijn, gerekend op volle kracht Ongeveer half vier, kapitein. Het is nu? Drie uur achttien. Halve kracht beide machines. De telegraaf rinkelt, dreunend gaan de machtige machines langzamer draaien. Je hebt een halve streek stuurboord gegeven, doe er nog een halve streek bij. Wat liggen we dan voor? Noordoosttennoorden, kapitein. In orde. Een helsch concert joelt en fluit nu om het schip, de wind rukt en scheurt aan de commandobrug, giert in de hoogr masten en slaat de regen in zware plassen neer. Langzaam beide machines, klinkt eens klaps de zware stem van den gezagvoer der, en geef een langen stoot op de stoom fluit, je kunt niet weten wat die andere knaap uitvoert. Verder waren er toch geen vuren in het zicht, voordat die bui op kwam zetten? Neen, kapitein. Dreunend bast de zware stoomfluit in de oneindige wijdte '-an den oceaan. Hel klinken de bellen van de telegraaf. Hoe laat is het? Drie uur zesendertig. Dan moet die ander zoowat dwars zijn. Geef nog'ns een langen stoot. Blaas maar regelmatig om den minuut en luister goed uit of je iets van hem hoort. Weer bromt de diepe toon van de stoom fluit. Het schip maakt nu bijna geen vaart meer. Als een ondoordringbaar grijs gor dijn hangt de neerplassende regen om de „Sallandia". Stop, beide machines. Rensma voert het commando uit. Weer haalt hij de stoomfluit over. Dan plotseling: als een gil, snerpt de hoorn van den uitkijk, hoog in den mast. Eén stoot... vuur aan bakboord. Maar de beide mannen hebben het gevaar reeds gezien. Twee witte lichten doemen bijna recht onder elkaar uit de grijszwarte nevels op. Een groen licht schuin er onder. En onmiddellijk daarop, is ook de mach tige zwarte romp van een groot schip zichtbaar. Volle kracht achteruit, schreeuwt de kapitein. Met een ruk haalt de stuurman de tele graaf over. Zij zien het witschuimende boegwater van den ander. Als eer mokerslag treft het hen beiden. Hij loopt volle kracht, recht op hen aan. Krankzinnigen, brult de kapitein. De schroeven van de „Sallandia" geeselen het water, de kop van het schip draait stuurboord uit. Zij dreigen dwars voor den boeg van den ander te komen. Stuurboord machine vol vooruit, hard bakboord het roer, schreeuwt de kapitein. Hij ziet in dat een aanvaring niet meer te vermijden is en wii den verpletterenden schok op den kop opvangen. Het schip luistert naar de manoeuvre, tergend lang zaam draait de kop bakboord uit. Doch het is te laat. (Wordt morgen vervolgd). was intusschen ook onder water geraakt en de vrij sterke eb-stroom zou haar heb ben meegesleurd. Wadende door het water bereikte de Haan de kinderen en nam eerst de jongen onder den arm, daarna kon hij het meisje bij de haren pakken en trok hij haar bo ven water. De Haan zelf kon het ter plaatse bijna ook niet meer bediepen. Behouden bracht de redder de kinderen weer op het strand, waar meerderen nu eerst het on geval gezien hadden. Het is en blijft gevaarlijk zich bij de dam men in het water te begeven. Door de strooming ontstaan op diverse plaatsen groote diepe kuilen waar de stroom sterk is. Men zij dus gewaarschuwd. Hulde voor het optreden van onzen strand wacht. W1ER1NGEN AFTREK VAN INKOMSTEN. Bij de berekening van steungelden is steeds rekening gehouden met de verdien sten van inwonende gezinsleden. Algemeen gebruik was 2/3 dier verdiensten af te trek ken. Eenige maanden geleden is dit echter anders geworden. Men liet n.1. f 2 van do verdiensten van ieder inwonend minderja rig kind en f 4.- van de verdiensten van ieder meerderjarig kind buiten beschou wing. Men overwoog n.1. dat een aftrek van 2/3 der verdiensten geen voordeel doch soms financieel nadeel opleverde. Om het werk te aanvaarden, komt men n.1. voor meerdere uitgaven te staan, omdat men zich b.v. werkkleeding zwaarder schoeisel of een rijwiel moet aanschaffen. Ook heeft men meer slijtage en is veelal zwaardere voeding met het oog op het verrichten van arbeid noodzakelijk. Thans heeft men echter bepaald dat bo vendien van de verdiensten mogen wor den afgetrokken de n o o d z a k e 1 ij k te maken onkosten, welke het werk met zich brengt, zooals autobuskosten, tramgelden, kosten van aanschaffing van werkkleeding, enz. Vanzelfsprekend mag met de kosten van aanschaffing van tverkkleeding slechts dan rekening worden gehouden, indien het werk anders niet zou kunnen worden aanvaard en het verschaffen van de benoodigde klee ding niet op andere wijze- kan geschieden b.v. uit den B. steun. OVERWERKVERGUNNING. Aan de fa. Ooms en Noordenne, is, ten behoeve van de bouw van 11 boerderijen in de Wiëringermeer overwerkvergunning ver leend van 9 Augustus t.m. 2 October a.s. POLITIE Verloren: Twee rijwielplaatjes. Inl. bij gem. bode. Loop der bevolking Juli 1937. ...Ingekomen: A. Willeboordse en L. Wille- boordse uit Oostkapelle; Mw. M. E. Dier- king uit Genderen; St. Jorritsma uit Hen- naarderadeel; P. A. de Maat uit Honte- nisse; A. Boersema uit Grootegast; A. Kerk dijk uit Kampen; Mw. H. C. Becker uit Gelcen; Mw. J. Tobi uit Amsterdam; C. Burger uit Schagen; F. Iloeksma uit Tiet- jerkstferadeel; J. Bruinsma uit Franekera- deel; K. Kes en echtgenoote uit Marken; G. Veenstra uit Onstwedde; Mw. M. Ipnel uit Utrecht; A. Loomans uit 's Graven- hage: Mw, M. Halfweeg uit Hilversum; P. Blouw e. e. uit Koedijk; G. v. d. Hoek uit Heerenveen; E. Wagenaar uit Medemblik G. Scheltus uit Anna Paulowna; W. Pat huis. e. e. uit Lemsterland; Mw. G. van Roon uit Weesperkarspel; Mw. R. Mud uit Smallingerland; U. Hidden e. e. uit Scha gen. Vertrokken: Mw. P. Janse uit Middel burg; C. v. d. Zei e. e. naar Hoorn; B. Mië- dema en gezin en G. Miedema en gezin naar Medemblik; Mw. A. Laan naar Medem blik; A. C. de Geus e. e. naar Medemblik J. de Haas naar Alkmaar; Mw. F. de Jong naar Baarderadeel; F. Klein e. e. naar Ha ren; H. W. Schmitz en gezin naar Loosdui nen; Mw. C. E. Bontkes naar Amsterdam; Mw. D. J. M. J. Geerligs naar Alkmaar; P. Kuiper en gezin naar Harlingen; J. Bos en gezin naar Amsterdam; B. T. Bisschop en gezin naar Amsterdam; P. N. Nauta en gezin naar Den Helder; C. Barelds e. e. naar Schokland; Mw. K. Hoeksma naar Tietjerkst.eradeel; A. Schriemer naar Grijpskerk: A. Tieks en gezin naar Amtot- Hardenberg; A. Bouma naar Utrecht; Mw. A. Schuiling naar Zeist; J. de Wit en gez. naar Diemen; Mw. A. M. de Beer naar Hoorn; A. Rijsdijk naar Oud-Beijerland; Mw. H. C. Becker naar Geleen: J. V. Goin- ga naar Bellingwolde; W. Wijnholts en gezin naar Haarlemmermeer; P. de Calu- wé en gezin naar Anna Paulowna. LIELDERSCHE EIEP.VEILING, 12 Aug. Aangevoerd: 19382 kipeieren, 270 eendeie ren. 55—57 K.G. 3.50—3.80; 58—60 K.G. 3.50—3.90; 61—33 K.G. 3.60—4.00; 64—67 K.G. 3.90—4.20; Eendeieren 2.502.80. EIERVELING SCHAGEN, 12 Aug. Aangevoerd: 50.000 kipeieren: 5658 Kg. 3.40—3.55, 58—60 kg. 3.50—3.70, 60—62 kg. 3.553.70, 62—65 Kg. 3.70—4.10, eendeieren 2.80 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 13 Augustus. Schotsche muizen 2.36—3.80, grooten 3.20— 3.40, r. duken 4—4.30, eigenheimers 2.60 2.70. bl. dito 2.502.70. drielingen 1.70—1.90, Eerstelingen sortecring A 28-35 5.10—5.30, ronde duken, sort. 30-40 4.80, uien 2.70— 3.40, drielingen 2.80—3.40, gele nep 5.S06, zilveruien 60 et., drielingen 4.30—4.70, zil- vernep 10.2011, spercieboonen 4.80—6.90, roode kool 11.10, witte kool 1.16—1.30 gele kool 1.30—1.60. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Aug. Tomaten A f 5.80-6.10, B f7, C f4.30^- 4.60, CC f 4, komkommers f 1.502.20, Schotsche muizen f3.40—3,50, grooten f3.30 —3.50, eigenheimers f2.90, bl. dito f2.30— 2.70, uien f3.10— 3.00, drielingen f 2.90—3.20, gele nep f5.70—6.10, drielingen f3.90, zil- vernep f 11.10, andijvie f0.60, peen f3. Spercieboonen 5.70—7, snijboonen 4—7 80 kroten 1.80—2.30, roode kool 1—1.20, vr wit te kool 1.20-1.30, gele kool 1—1.60, bloem kool 7.10, 2e soort 3.50, druiven Alic. 30 20 —30.70, Frank. 33.-,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3