WRIGLEY T VibicAeüj, Aqenda Maandag 15 Augustus 1937 ^-tadóniejMJuJ) Drukte bij de Spoorwegen Tweede Blad Autobotsing bij het Westeinde Diefstal Dat liep nog goed af Aanrijdingen Vechtpartijtje T. B. C. vrij vee Burgerlijke Stand van Den Helder Het nieuwe artillerie- instructieschip Plaatsing als adelborst bij het Kon. Instituut Diverse verzakkingen /NAHETROOKENl Collectieve propaganda slaagt door dagbladreclame Vischafslag Den Helder Post voor Hr. Ms. Nautilus Geen boomen Geen bloemen Helder verliest met 2-5 den oefenwedstrijd tegen B* R* C- Helder adspiranten in Hilversum Helder II—Watervogels I D.OK.-nieuws- Het gewicht van een race-fiets Krijgt Mussolini zijn zin? W e hebben de laatste weken er al eenige malen op gewezen, dat er tusschen Engeland en Italië een geest van toenadering groeit, die niet anders dan goed kan zijn voor de ontspanning van den toestand in Europa. Voor het echter goed zal boteren tusschen beide mogendheden, zal Engeland eerst de annexatie van Abessinië moeten erkennen, 't Is niet de eerste poging, die Mussolini daartoe aanwendt. Hij heeft daarvoor al ver schillende wegen bewandeld, doch tok. nog toe zonder succes, de mogelijkheid bestaat Het is gisteren een drukke dag voor de spoorwegen geweest, niet in het minst op het traject Amsterdam—Den Helder. Talloozen hadden zich niet door het sombere Zaterdag avond-weerbericht van De Bilt laten afschrik ken en waren per fiets (tandem!) naar buiten getrokken. Nog voordat de meesten op den terugweg waren, werden zij echter overvallen door Pluvius, die een ware stortaanval op het toerisme ondernam. Hiertegen bleken de deel nemers aan dit laatste niet bestand en zoo ontstond een ware run op de verschillende stations. Tientallen, neen honderden fietsen werden ter vervoer aangeboden en de Zon- dagstreinen, die op zulk een massaal vervoer niet berekend waren, kwamen bergcapaciteit te kort. Vooral de tandems leverden moeilijk heden op, maar over het algemeen werden de passagiers en hun voertuigen toch naar genoegen behandeld. Het kon evenwel niet anders, of hier en daar ondervonden de dien sten eenige vertraging. Zoo kwamen de avondtreinen gisteren eenige minuten later binnen dan in de dienstregeling vermeld, ter wijl de trein van 20.49 uur iets later dan ge woonlijk het station alhier verliet. Ernstige vertraging had echter de laat ste trein, welke om 12.51 binnen moet komen. Deze arriveerde eerst 1.42, d.i. met 51 minuten vertraging. Een groot aantal reizigers werd aange bracht met den pleiziertrein uit Rotterdam en Den Haag dat het weer des middags zoo hopeloos slecht is geworden! Vannacht heeft bij het Westeinde aan den Rijksweg een auto-botsing plaatsgevonden tusschen een tweetal auto's, de een toebehoo- rende aan den heer Kant, wonende aan de Callantsoog ervaart, de ander, bereden door een chauffeur van de garage Bok, te Den Helder. Een en ander geschiedde te half 12. De auto van den heer Kant kwam uit de richting Alkmaar en wilde den zich links van den rij weg bevindende zijweg inslaan. Door het niet voldoende uithalen kwam het vehikel in bot sing met de auto van den heer Bok. De schade was niet bijzonder groot; van beide voertuigen werden spatborden en treeplanken gedeukt. Persoonlijke ongevallen kwamen eveneens niet voor. Een bewoner van Amsterdam, die een gele regenjas in de bus, waarmee hij uit Den Hel der was vertrokken, had laten liggen, moest tot zijn spijt constateeren, dat dergelijke ver geetachtigheid niet wordt getolereerd. De jas is n.1. verdwenen. Door een bewoner van de Van Galenstraat werd aangifte gedaan, dat tijdens zijn afwe zigheid, een geldkistje met papieren, een spaarpot met eenig geld en een zilveren hor loge met ketting zijn gestolen. Een bewoner van de Van Leeuwenhoek straat, die met zijn motor op den Rijksweg reed, vloog daar over een hond. Het gevolg was, dat de persoon licht gewond werd, het motorrijwiel werd beschadigd en de hond werd doodgereden. Een bewoner van de Dahliastraat, die met een personenauto Zondag van de Anemonen- straat naar de Sluisdijkstraat reed, werd aatngereden door een autobus, met het ge volg, dat de personenauto licv 1 werd bescha digd. Een caféhouder uit de Breewaterstraat vroeg assistentie van de Politie om een las tige bezoeker te verwijderen. Toen de politie ter plaatse aankwam, bleek de man, die met alle geweld den caféhouder te lijf wilde, reeds door dezen buiten de deur te zijn gezet. De heer C. Maters, veehouder te Koegras, die evenals de melkslijters A. Doves en J. Dijt te Den Helder L aangesloten bij de Ver eniging tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee en van andere veeziekten in Noord-Holland vestigt in een advertentie in ons blad de aandacht op de door hem ver handelde melk. Interessant is het wellicht, te vernemen dat de drie genoemde melkslijters cassatie hebben aangeteekend tegen de veroordeeling zonder boete, waartoe het kantongerecht alhier hen op 27 Juli j.1. veroordeelde wegens aanduiding op hun wagens „TBC-vrij-vee". Mr. Buiskool uit Schagen zal de verdediging ook in hoogere instantie voeren. In de kringen van belanghebbenden ziet men het proces voor den Hoogen Raad der Nederlanden met belangstelling tegemoet. van 14 Augustus 1937. BEVALLEN: J. Schaap—Eijhusen, d.; C. WaarsdorpMonyé, d.; J. de Graafde Croos, z. OVERLEDEN: S. P. Kwast—Hofland, 76 3r-i J. Edens (m.), 77 pr, De „Van Kinsbergen", die bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij in aanbouw is. Het artillerie-instructieschip van de Nederlandsche marine, Hr. Ms. „Gelder land", zal, zooals men weet, worden ver vangen door een moderner vaartuig. De nieuwe bodem is bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij in aanbouw. Dit schip zal bij de tewaterlating „Van Kins bergen" worden gedoopt. Het nieuwe artillerie-instructieschip krijgt een waterverplaatsing van 1760 ton. De maxi mum-snelheid zal 25J/£ mijl bedragen. De be wapening zal bestaan uit 4 kanons van 12 centimeter en 2 anti-luchtvaartkanons van 4 centimeter. De peetvader van het schip is admiraal Jan Hendrik van Kinsbergen. Van Kinsbergen was een merkwaardige figuur, een man vol kracht en energie, wiens zeemansloopbaan helaas samenviel met de achteruitgang en verval der Marine, die met den loop der politieke gebeurten issen ten slotte als afzonderlijke zeemacht geheel op hield te bestaan. Den eersten Mei 1735 werd Jan Hendrik van Kinsbergen te Doesburg geboren als zoon van een oud-militair in Oostenrijksohen dienst, die later in Nederlandschen krijgsdienst was over gegaan en zich van sergeant tot officier had opgewerkt. Onze toekomstige admiraal begon wel heel vroeg zijn militairen loopbaan, want volgens het gebruik van dien tijd werd hij reeds als kind ingedeeld bij den troep van zijn vader en dat niet alleen, doch hij deed ook werkelijk dienst! In 1744 namelijk lag Van Kinsbergen senior te Elburg in garnizoen en toen de troepen in den loop van den Oosten- rijkschen successieg-oorlog in dat jaar naar de Zuidelijke Nederlanden werden gedirigeerd, nam deze zijn 9-jarig zoontje, op diens ver zoek, mee en tot aan den vrede van Aken in 1748 maakte het kind de geheele campagne door! Den 22en Mei 1819 stierf hij in den ouder dom van 84 jaar op zijn landgoed Welgelegen bij Apeldoorn. De hierna genoemde candidaten, in alpha- betische volgorde gerangschikt, komen in aanmerking voor plaatsing als adelborst bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord, en wel: bij de driejarige opleiding voor den zee dienst: W. Bagchus, J. C. H. van den Bergh, F. de Blocq van Kuffeler, F. Boogaard, A. J. Bos, W. K. Bouwman, D. Cramwinckel, P. Goustra, M. Hamers, A. W. Huidekoper, T. A. Kattouw, J. M. van Klaveren, J. H. Knoop, A. C. van Kriesfeld, F. A. Kruimink, J. C. Leijte, B. van Linge, L. C. 'Lückmann, 15. M. Middeldorp, J. O. Nieuwenhuis, J. van Nieu- wenhuizen, P. van Noort, W. F. B. Proper, jhr. J. M. R. Rademacher Schorer, S. van Ravesteijn, H. R. Reitsma, G. M. van Ros- sem, W. van Rossem, J. A. Schreuder, jhr. J. J. Storm van 's Gravensande, P. E. Tegel berg, T. J. Tienstra, A. van der Veen, M. J. N. Verschoor van Nisse, R. J. de Weert, C. E. Wolderling, A. A. H. van IJssel Smits, G. Zeiler; bjj de driejarige opleiding voor het korps mariniers: H. C. M. Daalmeijer, T. Jonkman, A. F. van Velsen; bij de driejarige opleiding voor den stoom vaartdienst: F. R. Bax, S. Dorresteijn, C. W. Fank, J. H. Frijdal, C. van Hazel, A. F. van den Heuvel, H. A. Hollenbach, A. J. B. Kap pers, J. F. Knaake, K. Kruimink, W. A. Mo- raux, J. C. H. Poolman, J. L. Tuijnman, H. A. Verhoef, J. E. Zietse; bjj de tweejarige opleiding voor de admini stratie: K. T. Bremer, O. Feith, G. Jansen, B. J. van Tongerloo en M, C. van Veen, Door den zwaren regelval werd Zondag een verzakking geconstateerd van een riool in de Krugerstraat en Corn Ditostraat. PER PAKJE 5 CT. DE VOLMAAKTE KAUWGOM HR-2k De Spoorwegmaatschappijen in de weste lijke staten van Amerika begonnen in 1934 hun collectieve campagne met advertenties in 350 couranten. Hun inkomsten stegen dat jaar met 9 Aangemoedigd door dit succes adverteer den zij vorig jaar in 850 couranten. Hun in komsten stegen 21 Aan ophouden denken zij natuurlek niet; integendeel van 1937 staat een nog intensie ver reclame op het program waarmee zij 1936 nog met 25 meenen te kunnen overteffen. Van groot belang is doelmatige wijze waarop de spoorwegmaatschappijen individueel even eens met courantenreclame op de campagne wisten aan te sluiten. Vischprijzen. Zaterdag was er slechts een trawler aan de markt te IJmuiden. De prijzen van de fijn- visch waren hoog. Voor tarbot werd besteed 1.05 tot 1.20 per kilo. Tong deed van 1.tot 1.90. De scholprijzen waren ook goed. Zetschol deed 22.00tot 25.50 per kilo en kleine schol van 4.60 tot 19.—. Bot maakte minder prijs en deed van 1.80 tot 6.Schar hield goed prijs en noteerde van 2.60 tot 7.80. Poon liep omhoog en kwam tot Zijn oude niveau van den laatsten tijd en deed 5. Schelvisch en kabeljauw hadden een niet al te best prijsbeeld. Wijting was iets beter en deed van ƒ3. tot 3.60. Makreel hield zich weer goed en noteerde van 11.50 tot 16. De besomming was voor 440 manden visch van den trawler 1860. Geklaagd wordt steeds over de lage haring- prijzen, waardoor de schepen, die zich met deze visscherij bezig houden geen voldoende besommingen kunnen maken. De Minister van economische zaken heeft bepaald, dat de aanvoer van zeevisch alleen kan plaats hebben te Amsterdam, Rotterdam en IJmuiden en dat de versohe haring alleen mag worden aangevoerd te IJmuiden. Eerst dit bericht, dat deze mededeeling be trekking had op den aanvoer van door bui- tenlandsche schepen aan te voeren visch en op buitenlandsche visch. Aalvisscher(j ln het IJselmeer. De prijs der kuilaal had Zaterdag te Enk huizen een ongekend laag prijspeil. De prijs varieerde van 6 tot 11 cent per pond. 14 Augustus 1937. Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar p. kg 1.20—1.10 1.06—0.98 p. kist 8.607.40 M 3.803.20 - 2.201.80 De laatste buslichting van post van Hr. Ms. „Nautilus" te Gibraltar zal plaats hebben hedenavond te 20.55 uur. Het is nog niet zoo lang geleden, dat men zeide en misschien wordt het door spotters nóg wel gezegd dat in Den Helder geen boom kon groeien. Daar was het klimaat te guur en de wind te hevig voor. Struiken, planten? Hoe komt U erbij, die vindt U op de Noordpool toch ook niet? Zoo werd er geoordeeld en onze stad kreeg er geen goede reputatie door. Nu was het in die dagen met den plantengroei hier ter plaatse inderdaad niet best gesteld. Boomen waren er alleen op de Weststraat, Zuidstraat en in de Prins Hen driklaan en verder kon je ze met een kaarsje zoeken. De spotters vonden dus voedsel ge noeg voor hun satirische opmerkingen. Wij dachten aan dien tijd, toen we gistermiddag door enkele gedeelten van onze stad fietsten. Wie zal het n unog in zijn hoofd halen om te zeggen, dat boomen en planten hier niet gedijen kunnen? Dat er van het bestaan van een Heldersche flora nooit iets terecht zal komen? Het op bloeiende plantenleven, overal in de stad, is het schitterende antwoord op die spotternij van vroeger. Overal groeit en bloeit het. Zie maar eens naar het Timorpark, dat zich mo menteel terecht mag verheugen in een mas saal bezoek van de velen onder ons, die mooie plekjes weten te waardeeren. Glad geschoren liggen de gazons in hun frisch groen uiterlijk tusschen het rimpellooze strak-heldere water yan de vijvers, Zeg niet, dat er niets groeien kan in Den Helder, maar kijk naar de ontelbare tuintjes voor de huizen. Ze zijn dikwijls een lieve lust voor het oog. Maar ook de gemeentetuinman doet van zich spreken. In de Soembastraat en in de Javastraat wer den eenige maanden ge eden jonge, spichtige, kale boompjes geplant. De spotters lachten alweer... Men liet ze lachen en ziet, hoe aar dig het geboomte, „ons" geboomte, het al doet. Natuurlijk zijn het nog geen „knapen", die een lommerrijk bladerdak boven ons hoofd vormen, maar het bewijs is geleverd, dat zij groeien willen en dat het kin! Kijk ook in de Vogelenbuurt, de nieuwste aanwinst van onze gemeente, waar het ruim is en licht. Waar prettige, zonnige huizen zich in flinke straten aaneen rijen en waar de jonge boompjes opschieten, dat het een aard heeft. Hier en daar heeft de vandaal zijn lafhartig werk gedaan, maar gelukkig behoort dat tot de zeldzaamheden. We gelooven zeker, dat géén goed burger thans nog zal dulden, dat iemand zich aan het jonge gewas zal ver grijpen. We meenen een geest onder onze stadgenooten te onderkennen en we zijn daar verheugd over dat zij dat opgroeiend gewas in bescherming nemen. Nóg zien we zoo af en toe baldadige jeugd of opgeschoten slungels door de gazons van het Juliana- park snellen, ondanks het feit, dat de Heilige Hermandad hier toch scherp toeziet. Laat ons den wensch uitspreken, dat de ouders niet zul len schromen zulke onverantwoordelijke kna pen een behoorlijke uitbrander te geven of des noods iets meer „gevoeligs" als de over redingskracht te wenschen overlaat. k Geen nieuwe gezichtspunten bjj de „wit"-hemden. Voor het eerst heeft Helder zich den volke getoond in de nieuwe tenue, bestaande uit een roodblauwe kraag op het shirt; overigens is alles bij het oude gebleven. Aanleiding tot deze verandering was de meening, dat de wit- zwarte kleedij geen vuur in de gelederen bracht. Helaas moeten wjj constateeren, dat althans gisteren te dien aanzien maar weinig of niets veranderd was De wedstrijd tegen de Groningsche tweede klasser heeft qua oefening zijn nut in zoo verre opgeleverd, dat de clubleiding het onder ling wel roerend eens zal zijn, dat de samen stelling van gisteren allerminst perspectieven voor de competitie geopend heeft en dan ook hier en daar wel gewijzigd moet worden. Zoo was Kiesewetter op de midvoorplaats een mis lukking, wat heusch niet alleen toegeschreven behoeft te worden aan zijn ongetraindheid of spierstijfheid (van het zwemmen). Hij is een speler, die zich voor het succesvol bezetten van deze plaats, té langzaam verplaatst. Bur ger op de linkshalfplaats presteerde daar niet veel en ook hij kan o.i. hier niet gehandhaafd blijven. Helder kwam overigens gedwongen in een gewijzigde opstelling uit, daar Smit en Beekhoven op het appèl ontbraken. Laat ons hopen, dat de Helder-leiding er nog bijtijds in moge slagen een sterkere ploeg te for- meeren! De gasten lieten hier een goeden indruk achter en de overwinning hebben zij zeker verdiend, al zijn de cijfers geflatteerd. Uit blinkers waren de spil, rechtsbuiten en rechts back. De eerste helft was verreweg het aardigste deel van den wedstrijd. Helder ondernam tal van goede aanvallen en ook de gasten lieten zich niet onbetuigd, waardoor het vrij talrijke publiek waar voor zijn geld kreeg. Helder nam met een ver schot van Burger de leiding en zag haar voorsprong door Kiesewetter ver groot, toen de backs van B.R.C. voor ver meend buitenspel bleven staan en de Helder- midvoor rustig in doel kon plaatsen. Tot onge veer 5 minuten voor de rust zou het 20 voor de thuisclub blijven, nadat schoten van God schalk en Bijl door den paal gekeerd waren. Toen maakten de gasten met een schitteren den kopbal uit een voorzet van den rechts buiten een tegenpunt. In de tweede helft begon het te regenen, waardoor bal en veld zeer glad werden. De aardigheid was toen van den wedstrijd af, vooral nadat B.R.C. door twee doelpunten haar achterstand in een voorsprong had om gezet. Wel was er van een uitgesproken Gro ningsche meerderheid geen sprake, maar bij de Helder-spelers misten we elk greintje van feusacré. Dat moet in de competitie anders zijn! De bezoekers voegden nog twee doel punten aan hun score toe, zonder dat de thuisclub daar iets vermocht tegenover te stellen. Het einde kwam dus met 25 voor de Groningsche tweede klasser. De wedstrijd Werd verdienstelijk geleid door den heer C. D. Swart, die nog voor een komisch intermezzo zorgde door in de tweede helft zijn schoen te verliezen. Toen het begon te regenen trok hij haastig dit „leeren mon ster" weer aan! De Helder-adspiranten hebben in Hilver sum veel succes gehad. Zij wonnen n.1. 3 van van de 4 wedstrijden. A won met 32 van 't Gooi A, C won met 100 van 't Gooi C D sloeg 't Gooi D met 10. Alleen B ver loor en wel met 23 van 't Gooi B. De gistermorgen op het Helder-terein ge speelde oefenwedstrijd tuschen Helder II en Watervogels I is met niet minder dein 91 door Watervogels gewonnen, Zondag j.1. hield D.O.K. een sprintrit over 300 m. De uitslagen hiervan waren: A kl. 1. Jac. Snijder. 2. J. Tichelaar. 3. P. Huurman. 4. P. Hollander. B kl. 1. J. van Doorn. 2. L. Hendriks. 3. P. Leenaars. 4. Timmermans. 5. M. v. Leeuwen. In de A kl. gaan Jac. Snijder en P. Huur man met een gelijk aantal punten aan den kop. In de B kl. staat J. v. Doorn met 16 pnt. aan den kop, gevolgd door M. v. Leeuwen en P. Leenaars, resp. met 14 en 13 pnt. Wie wordt er kampioen van deze drie? Zondag 8 Aug. reed ons lid P. Huurman mee in een grasbaanwedstrijd te St. Maarten. Hier wist hij een paar mooie successen te behalen door le te worden bij den af val wedstrijd en le bij de achtervolging. In den koppelwed- strijd werd hij met z'n maat 5e. Voorwaar een mooi resultaat. „Zou U, geachte redactie, eenige twistenden tevreden kunnen stellen door in Uw vragen- bus ons iets wijzer te maken over het ge wicht van een eerste klasse baanfiets Stelt U ons niet teleur, anders draait het hier nog op vechten uit," zoo was ongeveer de inhoud van een briefje, dat dezer dagen op ons redac tie-bureau figureerde... Ja, ja, waar men tegenwoordig al ruzie over kan krijgen! Het is maar goed, dat wij voor alles den vrede liefhebben, zoodat we ons gehaast hebben om het antwoord op de twistvraag te kunnen geven. Nu dan, trouwe lezer, bij navraag is ons gebleken, dat het door U veronderstelde gewicht van... 6 ons fantastisch weinig is. De minst wegende racefiets ter wereld weegt nog altijd 8V2 pond en zij is van Italiaansche makelij en vervaardigd van duur aluminium. De lichtste fiets, welke in Nederland gebruikt wordt, weegt nog altijd 12 pond en is ver vaardigd van hoog-magnesium. Wij hopen, dat beide partijen hiermede naar genoegen ingelicht zijn en dat er vooral geen oneenigheid zal voortvloeien uit het groote gewichtsverschil, dat er blijkt te zijn tusschen de door U gedachte en de werkelijk bestaan de fietsi echter, dat hij het nu verder zal brengen, om- dat Engeland meer dan anders geneigd is, Italië tegemoet te komen. Mussolini heeft deze week de Italiaansche land-, zee- en luchtmanoeuvres op Sicilië bij gewoond. Een feit, dat door onze pers vrijwel doodgezwegen is, doch waaraan de buitenland sche pers nogal aandacht schenkt. Een van de buitenlandsche bladen, die van dit verblijf op Sicilië meer dan een bloot gewag maakt is de Parijsche Temps. Het blad releveert de woorden van den Duce, bij het begin van zijn Siciliaansche tour nee te Messina gesproken, n.1., dat die rond reis slechts vredelievende en constructieve doeleinden beoogde, waarnaast het vervolgens de verklaring stelt, in een volgende speech, n.1. te Catania gehouden, afgelegd. In deze verklaring legde Mussolini aller eerst nadruk op de belangrijkheid van Sicilië in het Middellandsche Zee-systeem en wees hij er op, dat de geschiedenis ons leert, dat, als een volk niet van zins is, zijn eigen wa pens te dragen, het tenslotte die van ande ren zal moeten torsen. De Temps meent, dat men deze woon- den van Mussolini moet waardeeren, in het licht van de ontspanning, welke da laatste weken is ingetreden in de betrek kingen der regeering van Rome met da westelijke mogendheden een ontspan ning, die volgens het blad 't terrein op geschikte wijze wijze voorbereidt voor de onderhandelingen, welke waarschijnlijk in het begin van den herfst zullen begin nen. De besprekingen, welke de Ttallaansche am bassadeur te Londen, Grandi, met den Brit- schen premier, Neville Chamberlain, heeft ge voerd, als ook de gedachtenwisselingen, welke de Italiaansche ambassadeur te Parijs, de heer Cerruti, onlangs met den Franschen premier, den heer Chautemps, heeft gehad, hebben een gunstige atmosfeer geschapen voor een aanzienlijke verbetering der Britsch-Italiaan- sche en Fransch-Italiaansche betrekkingen. Het blad wijst dan voorts op de noodzake lijkheid van de erkenning van de Italiaansche verovering door Italië van Abessinië en meent, dat verschillende teekenen er op wijzen, dat deze kwestie in de gewone Volkenbondszit ting van September aan de orde zal worden gesteld. De mogelijkheid bestaat, dat zij dan haar oplossing zal vinden. Dan heeft Musso lini zijn zin, maar het kan ook tot grootere rust van Europa zijn. En wie zou dat niet wenschen HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Verenigingsbesturen! Vraagt bij ons prijsopgaaf voor Uniformen- Keurige pasvorm. Lage prijzen. Natuurhistorisch Museum. Elke week: elki Woensdagmiddag van 35 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur, Bioscopen: Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half 8: „De laatste nacht" en „De lieveling der vrouwen". Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Mayerling". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „Watt en Halfwatt als circusgasten" en „De held van Silver City". Nieuwe Kerk, Weststraat, 8.15 uur, Kerk- concert. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Hoogwater (heden) 2.25 14.50 Laagwater (heden) 8.15 20.55 Hoogwater (Dinsdag) 3.35 16.10 Laagwater (Dinsdag) 9.35 22.10 Licht op: (heden) 20.39 Barometerstand Den Helder 754.9 Temperatuur zeewater 17.6 Temperatuur lucht 15.8 Hoogste temperatuur lucht gisteren 15.8 Laagste temperatuur lucht gisteren 15.1 V.J GESLAAGD: te Utrecht voor het examen Fransch L.O. C. A. Koopman.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5