Predikbeurten Geheimzinnige duikbooten in de Dardanellen Luchtrace Istres-Damascus-Parijs Manilla door aardbeving geteisterd Mussolini naar Duitsch partij-congres Aardig huisdier Japans aanvalskracht op het Noorden gericht Times-correspondent verlaat vanavond Berlijn Boodschap der oecumenische Wereldconferentie te Edinburgh De vlootrevue voor het Prinselijk Paar Granaat in het vischnet Engelsch blad waar schuwt de Japanners Uit onze omgeving SCHAGEN Alkmaarsche Kaasmarkt TUINHOEKJE De Aronskelk MARKTBERICHTEN Spaansche regeering vraagt hulp aan Turkije. Turksch kabinet bijeen. De Spaansche zaakgelastigde heeft een stap ondernomen bij de Turksche regeering, met het vriendelijk ver zoek de bescherming van Spaansche schepen in de Turksche territoriale wateren te willen verzekeren tegen over duikbootaanvallen. Kemal Atakurk, alle overige leden der Turksche regeering en de chef van den generalen staf zijn onver wacht van de manoeuvres naar Istanboel teruggekeerd. Gisteravond is een belangrijke ka binetszitting gehouden, welke, naar men meent te weten, verband hield met den toestand, welke is ontstaan door de herhaalde geheimzinnige duikbootaanvallen in de omgeving van de Dardanellen. Tevoren had de Spaansche gezant reeds verklaard, dat hij, zoodra de ministers terug zouden zijn van de manoeuvres, stappen zou doen betreffende het torpe- deeren van de „Armuro", dat in territoriale Turksche wateren zou zijn geschied. De ge zant beweert, dat volgens door hem ont vangen inlichtingen de aanvallende onder zeeër tijdens den torpedo-aanval de vlag van Franco gevoerd heeft. Het blad Koeroen meldt, dat een onderzee- er van onbekende nationaliteit opgemerkt is in de zee van Marmora, waar hij waar schijnlijk het oog hield op Spaansche re- geeringsschepen. Toen een Turksch ooglogs schip echter signalen gaf. dook de onderzee- er onder water. Men weet niet in welke richting de duikboot is weggevaren. FRANSCHEN HET EERST TE DAMASCUS. Codos en Arnoux, die deelnemen aan den luchtwedstrijd IstresDamascusParijs, zijn om 3 uur 37 G.M.T. te Damascus gedaald. Het toestel van luit.-kolonel Frangois ls om 3 uur 46 gedaald. HEEFT ROSSI TE ATHENE NOOD LANDING GEMAAKT? Men is zonder nauwkeurige berichten om trent Rossi. Volgens een niet bevestigd ge rucht zou hij te Athene zijn gedaald. DE EERSTE ITALIANEN AANGE KOMEN. De Italiaansche vliegers Rovis en Trine- bolo, die als eersten van de Italiaansche deelnemers van Istres waren vertrokken, zijn om 4 uur 02 te Damascus aangeko men. Zij hebben den afstand afgelegd in 7 uur 01 minuten, d.i. met een gemiddelde uursnelheid van 415 km. Ook de Italianen Fioro en Lucchini die als vierde Italiaansche bemanning was ver trokken, daalde om 4 uur 12 gmt. terwijl de Italianen Tondi en Moscatelui, die om 22 uur 28 van Istres waren vertrokken, om 4 uur 23 gedaald zijn. Biseo en Mussolini hebben het traject af gelegd in 5 uur 55 minuten. Codos en Ar noux zijn na een oponthoud van 1 uur en 1 minuut van Damascus naar Parijs ver trokken. Fiori en Lucchini hebben de lei ding met een gemiddelde snelheid van iets meer dan 424 K.M. Codos en Arnoux heb ben. volgens een later berekening een ge- midelde uursnelheid van 340 kilometer bereikt. Hevigste schokken sinds veer tig jaar. Vluchtelingen uit Sjanghai kwamen juist aan. Twee geweldige aardschokken hebben de stad Manilla op de Phi- lippijnen, geteisterd, juist op het oogenblik, waarop de Amerikaan- sche uitgewekenen uit Sjanghai aankwamen. De sohokken hadden een groote intensiteit. De electrici- teitsverzorging en het telefoonnet zijn verbroken, de ruiten der win kels braken. In allerijl werden de bioscopen ontruimd. De schokken waren heviger dan men sinds min stens veertig jaar heeft meege maakt. Het plaatselijk bureau van Reuter waarvan dit bericht afkom stig is, werd ernstig beschadigd. Duitsche en Italiaansche politieke kringen spreken niet het gerucht tegen, dat Mussolini binnenkort een bezoek aan Duitschland zal brengen. In zekere kringen beweert men, dat de Duee het nationaal-socialistisch partijcongres te Neurenberg zal bijwonen. Indien dat niet het geval mocht zijn, zou de Duce kort daarna een bezoek aan Hitier brengen. Hij zou eerst te Berchtesgaden de eigenlijke politieke besprekingen voeren en zich vervolgens naar Berlijn begeven om zijn bezoek het volledige karakter te geven van een demonstratie van politieke solidariteit tegenover Europa. Mussolini krijgt een arend cadeau Mussolini, die uit Trapani te Palermo was aangekomen, werd in het koninklijk paleis begroet door burgerlijke, militaire en gees telijke autoriteiten. De burgemeester van Palermo overhandigde den duce, namens de stad, een adelaar, „als symbool van den Romeinschen geest" Voor den koning, den kroonprins en den hertog van Aosta is een défilé gehouden, waaraan werd deelgenomen door 50.000 soldaten, 500 motorvoertuigen, 300 tanks, 350 kanonnen en 200 vliegtuigen. Het voor bijtrekken nam 2'A uur in beslag. IN SJANGHAI SLECHTS AF WEER. Het ziet er niet naar uit dat het spoedig weer vrede zal zijn in het Verre Oosten en Nippon zal er wel alles op zetten om China te doen bukken. Gemakkelijk lijkt die taak echter niet, vooral niet nu de Chineezen op geraffineerde wijze J^ipan in zijn meest kwetsbare plek aantasten n.1. Sjanghai. Hier heeft niet alleen Japan, maar hebben vrijwel alle beschaafde naties ter wereld groote belangen en Tokio kan geen groote actie op touw zetten, zonder direct te stui ten op landen, waarmede het zaak is vre de te houden. Het wordt, dan ook meer en meer duide lijk, dat de eigenlijke Japansche aanval uit het Noorden zal komen en dat Tokio zich in Sjanghai zal bepalen tot afweer en tot bescherming van zijn concessies. De Chineezen daarentegen, die zeer goed begrijpen, dat gevechten op meerdere fron ten de Japansche aanvalskracht moet ver zwakken, doen alles om hun tegenstanders tot een groote actie bij Sjanghai te verlei den. Dit zal wel niet gelukken en zoodra Japan zich in het Noorden sterk genoeg voelt, moeten dan ook hevige gevechten ten zui den van Peiping en bij Nankau worden verwacht. BERLIJN ERKENT, DAT GELASTERD IS. ER Norman Ebbutt, de correspondent van de Times, zal hedenavond om 9 uur 35 met den Noord Express uit Berlijn vertrekken. Zijn vertrek geschiedt zoo overhaast, dat hü neen tijd meer heeft om aan te zitten bij een door collega's aangeboden afscheids- déjeuner. De buitenlandsche persvereeniging te Ber lijn heeft bij den staatssecretaris van het ministerie van propaganda, Funk, den perschef der Rijksregeering en bij de be voegde diensten van het ministerie van buitenlandsche zaken geprotesteerd tegen de door Duitsche bladen tegen vertegenwoordi gers der buitenlandsche pers te Berlijn geuite beschuldigingen. Op grond van dezen stap deelt het be stuur der buitenlandsche persvereeniging te Berlijn in een communiqué mede, dat staatssecretaris Funk tegenover een dele gatie van de buitenlandsche persvereeniging te Berlijn heeft verklaard dat de openbare meerling in kennis zal worden gesteld van de onjuistheid alle buitenlandsche corres pondenten in Duitschland over één kam te scheren. De, door het bestuur op 12 Au gustus tot de Angriff gerichte protestbrief zal onbeantwoord blijven. ALLEN ééN, ONZE VERDEELD HEID TEN SPIJT. De oecumenische wereldconferentie „Ge loof en Kerkorde" te Edingburgh zendt de volgende verklaring aan de christelijke ker ken: „Wij zijn één, in geloof in onzen Heer Je zus Christus, het vleeschgeworden Woord van God. Wij zijn één in verbondenheid aan Hem als Hoofd der kerk, als Koning der ko ningen en Heer der heeren. Wij zijn één in de erkenning, dat deze verbondenheid uit gaat boven elke andere binding, die aan spraak op ons maakt. Deze eenheid bestaat niet in een overeen komst onzerzijds, of door een wilsbesluit van onzen kant. Ze is gegrond in Jezus Christus zelf die leefde, stierf en opstond om ons tot den Vader te brengen en die door den Heiligen Geest in zijn kerk woont. We zijn één. omdat we allen voorwerp van de liefde en de genade Gods zijn, door Hem geroepen in de geheele wereld te getuigen van zijn heerlijk evangelie. Onze eenheid is er een van hart en geest. We zijn verdeeld in de uitwendige vormen van ons leven in Christus, omdat we op verschillende wijze zijn wil voor zijn kerk verstaan. We gelooven echter, dat een dieper ver staan ons tot een gemeenschappelijk erken nen van de waarheid, zooals ze in Jezus Christus is, zal leiden. Wij erkennen oot moedig, dat onze verdeeldheid tegen den wil van Christus is, en we bidden God in zijn genade de dagen van onze verdeeldheid te verkorten en ons door zijn Geest naar volle eenheid te leiden. Wij zijn dankbaar, dat we gedurende de laatste jaren samengebracht zijn; dat voor- oordeelen zijn overwonnen, misverstanden zijn uit den weg geruimd, en, zij het dan al op kleine schaal, er vooruitgang gekomen is naar de eenheid van opvatting, die we zoe ken. Wij doen een beroep op onze mede-Chris tenen van alle gemeenschappen zulke sa menwerking te betrachten. Wij wenschen te verklaren, voor ieder en overal, dat we zeker zijn, dat Christus voor de eenheid van de wereld met haar huidige verwarring en oneerlijkheid de eenige hoop is. We weten, dat ons getuigenis verzwakt wordt door onze verdeeldheid. Toch zijn we één in Christus en in de gemeenschap Reeds vijfhonderd deelnemers Naar wij vernemen, hebben zich tot dusver voor de door de Ko ninklijke Verbonden Nederlandsche Watersport Vereenigingen ter ge legenheid van de overdracht van de „Piet Hein" op Zaterdag 28 Augustus a.s. georganiseerde vloot revue op het Buiten IJ te Amster dam ongeveer vijfhonderd zeil- en motorjachten aangemeld. van zijn Geest. We bidden, dat overal, in een verdeeldei verbijsterde wereld, de men- schen zich mogegn wenden tot Jezus Chris tus, onzen Heer, die ons één maakt, onze verdeeldheid ten spijt De „Petit Parisien" publiceert volgens Ha- vas een telegram uit Toulon, volgens hetwelk gisterenmorgen, niet vei van den vuurtoren van Rouveau, een visscher in zijn netten een granaat van 7.7 c.M. heeft aangetroffen. Deze granaat moet pas kort geleden zijn af gevuurd, want de stalen deel en waren am per verroest. Aan den binnenkant van het projectiel was in het staal een hakenkruis gegrift en het woord „Reich". De maritieme autoriteiten stellen een onderzoek in. De „Times" schrijft in een artikel over de gebeurtenissen in het Verre Oosten; „De jongste activiteit van Japan in Noord-China heeft het de sympathie van de wereld doen verliezen. Zijn onstuimig avontuur in Sjang hai is waard, dat het iets meer dan sympa thie verliest. Het is tijd, dat Japan weet, dat de bewegingsvrijheid, welke het in Oost- Azië opeischt, in geen geval de vergunning, te spelen met de wettige belangen van Groot- Brittannië, met zich mee brengt. ANNA PAULOWNA VERGADERING ORANJEVEREENIGING De Oranjevereenigïng vergaderde Vrij dagavond in Veerburg ter vaststelling van de feestelijkheden op 31 Augustus. Na goed keuring der notulen, deed de voorz. de vol gende mededeelingen. Het bestuur heeft de functies onderling verdeeld; de heer C. D. Rezelman is voorzit ter, de heer C. Liefhebber secretaris en de heer Mol penningmeester. Behalve door het rondzenden van circu laires heeft men door persoonlijk bezoek ge tracht leden te winnen. Het resultaat is nog niet geheel bekend. Het bestuur stelt voor Koninginnedag in de eerste plaats te vieren door het houden van een kinderfeest en dit uit de kas te be kostigen. Verder stelt men zich voor een bescheiden avondfeest te organiseeren, daar voor de medewerking van verschillende vereenigingen in te roepen en het feest met een dansje te besluiten. Uitgenoodigd door het bestuur der Bree- zander Oranjevereeniging, heeft men sa men vergaderd. Breezand stelde voor des morgens de gewone optocht van de kinderen en de aubade bij den Burgemeester ook nu weer te houden en vroeg of de heer Mol de leiding van den kinderzang op zich wou nemen. De heer Van der Linden zal de optocht leiden. Op voorstel van den heer Liefheb ber zal men 1000 vlaggetjes voor de kinde ren anschaffen en niet, zooals eerst de opzet was, de kinderen vragen zelf voor een vlaggetje te zorgen. De heer Mol zegde toe, dat aubade, die te half negen zal plaats hebben, te leiden. De kinderen van School I en III (Kleine Sluis en Oostpolder) zullen daarna wedstrijdspel- letjes doen op het sportterrein of, bij on gunstig weer, in de zaal van den heer Slik ker. De uitwerking van het avondfeest werd door de vergadering aan het bestuur overge laten. Nadat het ontwerp-reglement van den heer Liefhebber met een enkele wijziging was vastgesteld, sloot de heer Rezelman de vergadering met den wensch, dat het feest goed mocht slagen. BREEZAND. Koninginnefeest. Zooals uit bovenstaand verslag blijkt, zal het koninginnefeest des morgens op de ge bruikelijke wijze gevierd worden, met een aubade bij den Burgemeester. Ook hier vol gen dan op het feestterrein kinderspelen. Voor den middag vermeldt het programma, als van ouds volksspelen, doch des avonds zal, zoo stelt het bestuur der Oranjevereeni ging zich voor, geen concert gegeven wor den, zooals we dat de laatste jaren gewoon waren, doch met medewerking van een of beide muziekvereenigingen een fakkelop tocht worden gehouden. Breezand besluit het feest weer met een vuurwerk. Bij onderhandschen verkoop is het dub bele woonhuis aan den Balgweg, eigendom van den heer J. J. Kokelaar, overgegaan aan den heer G. Hollander. WIER1NGEN Burgerl. stand van 14—20 Aug. Geboren: Sonja, dochter van P. Jongkind en J. Steenbergen. Ondertrouwd: C. .T. Koorn en A. Scheltus. P. Ottens en G. Doves. Gehuwd: Geene. Overleden: M. Tijsen, vr., 75 jaar, wed. van •Tn. Hegeman. Aanbesteding. Aanbesteed zal worden het opnemen van de aanwezige klinkerbestrating en het aan leggen van een gewalste verharding met grootere breedte op een gedeelte van den Ulkeweg in de Wieringermeer. Circusvoorstellingen. Aan het Nederlandsche circus van Bever, is vergunning verleend tot het geven van eenige voorstellingen in deze gemeente in einde September of begin October. Het circus heeft standplaats gekozen op het terrein achter de woning van den heer Jb. Bruul. Warenwet. Tegen zekeren S., landbouwer alhier, is door ambtenaren van de Warenwet proces verbaal opgemaakt wegens den verkoop van melk beneden den wettelijk vastgestelden minimumprijs van 9 cent. Politie. Gevonden: een garbardine kinderjasje. Inl. bij den gem. bode. HET ONDERWIJS AAN ZOONS VAN LANDBOUWERS EN VEEHOUDERS. De moeilijke tijden, die de boer achter de rug heeft, en waarin we nóg gedeeltelijk leven, hebben wel duidelijk gemaakt, dat er naast een practische ook een theoretische ontwikkeling van de jonge boer nodig is. Het vak-onderwijs voor de boerenstand wordt o.a. gegeven aan Rijkslandbouwwin- terscholen. voor Noordholland te Schagen aan de Landbouwstraat. De leerlingen, die voor toelating 16 jaar behoren te zijn of te worden in 1937, ont vangen 2 winters onderwijs in scheikunde, natuurkunde, plant- en dierkunde, veeteelt, veevoeding, plantenteelt, zuivelbereiding, economie en landbouwboekhouding. Het onderwijs wordt gerangschikt onder het middelbaar onderwijs het schoolgeld bedraagt f 15 per winterhalfjaar. Toegela ten worden candidaten, die met goed ge volg een toelatingsexamen op 15 Sept. zul len afleggen. Aan de school is ©en voorbereidende klas van één winter (alleen 's Maandags) ver bonden, toegankelijk voor leerlingen van 15 jaar, die bij voldoende resultaten zonder toelatingsexamen op de eerste klas der R.L.W.S. kunnen geplaatst worden. Dit onderwijs is kosteloos. Zowel voor toelating tot de voorberei dende klas als voor die tot de eerste klas kunnen bij de Directeur der R.L.W.S. te Schagen formulieren worden aangevraagd, evenals programma's van het onderwijs. Zie advertentie in dit nummer. Voorts geeft gaarne alle inlichtingen, zo wel mondeling als schriftelijk, de Directeur der R.L.W.S. te Schagen. (Spreekuur Donderdags 1112 uur in café „De Beurs", Schagen). ZONDAG 22 AUGUSTUS. Ned, Herv. Gemeente. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. v. Wichen. Callantsoog, 's av. 8.39 uur, Ds. v. Wichen. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, de heer Jac. Kortenhoeven. Doopsgezinde gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7.30 uur, onderlinge sa menkomst. Callantsoog, nam. 7.30 uur, de heer A. Kraak, van Den Helder. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Ds. Joh. Jansen van Katwijk. Er was, vergeleken bij den afloop van de vorige weck, die uitermate traag was geweest, een kleine ver betering, maar de doorsnee van van daag verschilde toch niet veel van die van Vrijdag j.1. Hoewel het ook nu niet bijzonder vlot ging, was de aanvoer vlugger verkocht dan de vorige week. De hoogste prijs was onveranderd f22.50. Voor goede exportkaas werden prij zen betaald van ongeveer f21. voor de beste consumptie in doorsnee f20.—. Er was vrij veel afwijkend goed aan de markt, dat ongeveer f 18.50 kon opbrengen, terwijl dat gene, wat men als niet geheel pri ma zou kunnen aanduiden, doch dat vrij goed was, voor f 19.— f 19.50 van de hand ging, al naar kwaliteit. Zooals uit deze gang van zaken reeds blijkt, deden zich geen nieu we gezichtspunten voor. Bijzondere vraag was er niet. Door de dalende boterprijs wordt het maken van vette kaas betrekkelijk iets voordeeliger, terwijl men in Friesland zich weer meer op caseïne schijnt te verleggen. Wellicht dat dit op den duur de Noordhollandsche kaas weer iets ten goede kan komen. Ervaringen van een abonné. Opgepot in een grondmengsel, dat bestond uit turfmolm, tuingrond, bladaarde en een flink partijtje verteerde koemest, begon de knol reeds na anderhalve week teekenen van leven te geven. De neus van den knol groeide en vormde weldra het eerste van de reeks dofglanzende pijlvormige bladeren, die één voor één te voorschijn kwamen. Alleen reeds het gadeslaan van de ontwikkeling van een blad hoe het eerst opgerold te voorschijn komt en zich daarna ontvouwt is zeer zeker de moeite ten volle waard. Half Februari werd ik verrast door de eerste bloemknop, die in den loop der maand flink groeide en zich ontwikkelde tot een prachtige bloem met een zuiver witte „kelk" en een gele kolf in het hart. Drie weken duurde de bloei. Toen ze verwelkte stond de tweede bloem gereed om de eerste te vervan gen. Vier bloemen heeft de plant gegeven, die elkaar van begin Maart tot eind Mei gere geld aflosten. Daarna trad de rust in. Geen nieuwe bladeren werden gevormd. Langzaam stierf de plant en slechts drie binnenste bla deren bleven staan. De rust duurde tot eind Juli begin Augustus; toen kwam er weer nieuw leven. Dit jaar werden er geen vier, maar vijf bloemen gevormd, die echter, evenals de bla deren aanmerkelijk grooter waren dan die in het vorige jaar. De grootste bloem mat 15, het grootste blad 38 cm. De grootste hoogte der bloemstengel met bloem was 108 cm. Aan het einde der rustperiode, die nu volg de werd de knol in nieuwe voedzame aarde gezet. De fijne worteltjes, die zich langs den binnenwand van den pot hadden gevormd, te lange wortels, verteerde worteldeelen alsmede de nieuw gevormde knolletjes werden wegge nomen, terwijl de gemaakte wonden be strooid werden met houtskoolpoeder, dat we het jodiumtinctuur der plant zouden kunnen noemen. Een klein gedeelte hiervan werd door het grondmengsel verwerkt, omdat het ont smettend is en het overigens nooit kwaad kan. Na dit verslag wil ik nog enkele bijzonder heden mededeelen. Het onderste gedeelte van den knol kan men gerust wegsnijden, wan neer dit te lang is. Dit bewijst het feit, dat zoo niet alle dan toch de meeste witte broze wortels uit het bovenste gedeelte van den knol voortkomen. Ik heb den knol niet afge sneden, maar hem in zijn geheel in den pot geplaatst, die noodzakelijkerwijze een hoogte van 20 cm had. Deze pot bleek niet zooveel te groot, want de Aronskelk maakt veel wortels. Het verdient aanbeveling de pot niet tot aan den rand te vullen, daar de aarde tijdens het vormen der wortels omhoog komt. Bij het planten van den knol moet de neus boven den grond blijven. Als de plant leven begint te vertoonen geve men water. Later volop water geven. Tijdens het groeien der bladeren om de viertien dagen een giertje geven. De uitgebloeide bloem zoo diep mo gelijk uitsnijden. Na den bloei, als er zich geen jonge bla deren meer vormen, zet men de plant buiten tot eind September. De plant, die dan gegroeid is, zet men in een serre of voor een licht raam en niet, te warm. Wie breede forsche planten wil kweeken, neemt de jonge plantjes weg. Bossige plan ten krijgt men door de jonge plantjes te laten groeien. Deze planten zijn niet duur; probeert u ze eens te kweeken. A. v. d. L. N OOR D S CH ARWOUDE21 Augustus'. Schotsche muizen 2.26—3.30, grooten 2.70 3.30, r. duken 3.503.90, eigenheimers 2.602.80, bi. dito 22.30, drielingen 1.40— I.90, uien 3.103.50, drielingen 2.703.10, gele nep 5.305.80, zilveruien 1.driel< 2.70, zilvernep 15.2015.40. 7000 kg. spercieboonen 4.2010.40; 100 kg, kroten 2.30; 24100 kg. roode kool 11.60; 94500 kg. wite kool 0.901.10; 3400 kg. gele kool 1.70—2.50 BROEK OP LANGENDIJK, 21 Aug. Aanvoer: 16.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 2.70—3, grooten 2.70, eigenheimers 2.202.80, bi. dito 2.302.70, drielingen 1.80 —2, 600 Kg. uien 3.503.70, drielingen 2.80 gele nep f 6.20. 1200 kg. spercieboonen 47.50; 120 kg. snij- boonen 6.30; 63000 kg. roode kool 1—1.70; 75000 kg. witte kool 0.80—1.30; 22000 kg. ge le kool 1.502.20; 200 stuks bloemkool 10.70 dito 2e soort 6.30. LEEUWARDEN, 20 Augustus. Veemarkt. 88 Enterstieren f 115—220, 122 Twenterstieren f 220—325, 265 vette koeien f 130—280, 20 pinken f 60—150, 16 vette kalveren f 2262, 457 graskalveren f 2080, 263 nuchtere kalveren f 711, 169 vette schapen f 1738, 135 weideschapen f 1528, 138 lammeren f 916, alles per stuk^ 220 vette varkens f 45—155 per stuk, 50 58 ct. per Kg. 35 magere varkens 24 55 ct. per Kg., 135 kleine biggen f 1119 per stuk, 33 bokken en geiten, 62 paarden. To taal aanvoer 2537 stuks. Marktverloop: De beste stieren met redelijk goeden handel, de andere minder. Vette koeien nog onge veer prijshoudend. Voor melk- en kalf- koeien was de stemming minder. Pinken; met weinig aanvoer en redelijken handel, vette en nuchtere kalveren eerst flink prijshoudend, afloop evenwel minder. Gras: kalveren voor de slacht minder. Geschetste kalveren nog prijshoudend. Wolvee bij kor ten aanvoer eveneens prijshoudend. Giste ren nam de N.V.C. 121 varkens over. Van daag werden geen varkens gekocht. Zuivel. Sleutelkaas 23, Goudakaas' 10.42 Edammerkaas 20-27. aanvoer 1879 Kg. Iijnboter 1.38, Veilingboter 1.35—1.03 per Kg. Aanvoer 0/3. 22/6 en 2/12 vaten. Com missie 0.75. i*»erhande1-.. Kipeieren: aangevoerd d'picn "Ls ct- Per stuk, han- aan™ ct" per K*- Eendeieren* aangevoerd 120 Kg., prijs 3-3% ct. per stuk, handelsprijs 42%-47% ct. per Kg. JTïït 15 S'achthanen 40—80 ct., nen f^- ^n.40-90 ct, 150 jonge ha- ge dnfvpü r Piepkuikens 15-25, 10 jon ge duiven lo ct. per stuk. eIS'T* van Zuivel maatschappijen. - Of) uaaSL plus 11~12- 40 P'us 'h5o rra,H v, pl,JS 11-12- 40 P'US 2f>- kaas' ut L v°,v_et 24.50—25.50, Brood- II.50—19 'IS Leidsche 20 plus P r 100 Kg. Stemming flauw.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6