Texel CHR QRAHJEVEREENIGIKG HET MODEHUIS ingezonden Ad verteritten S. HERSCHEL ATTENTIE!! Texels slechtste weg Vreemdelingenbezoek nog groot Den Burg Dc R K. bewaarschool door de Zuster bestuurd Nederlaag-wedstrijden S.M.C. Zw-emMen Onderlinge wedstrijden van Bruinvisschen en H.Z.V. de Qeilax De nachtwedstrijd van de „Koninklijke" Vischafslag Den Helder KeAÈ en. Zending. Vertrokken personen Dr. A. Kamerling, AFWEZIG van 28 Aug.-25 Sept. KONINGINNEDAG. NEEMT 37 POND AF ontvangt dagelijks nouveauté's In japonnen en dameshoeden mantels, regenmantels, Koningstraat 86—92 Vanaf Zaterdag 28 Aug is de model Wasch- en Strijkinrichting Aurora v. Galenstr. 63 verplaatst naar Krugerstr. 43 J. H. VAN 'T HOOFT JkUekkingan aanyebodu1 Een ongunstige uitzondering op een prima wegennet. Niemand zal durven beweren, dat zich de wegen op Texel niet in prima conditie bevin den. Integendeel, zoowel de eilanders zelf als zij, die zich hier voor hun vacantie enkele dagen of weken vestigen, zijn het er over eens, dat het grootste gedeelte van het Texelsche verkeersnet zelfs aan zeer hoog gestelde eischen voldoet. Het is daarom juist zoo jammer, dat één weg op dezen gunstigen toestand een uitzon dering maakt, een weg, waarover wij voor kort reeds het een en ander schreven: die van Den Hoorn naar de Mok. Wij schreven „weg", doch in feite is deze qualificatie onjuist, want een weg wekt sug gesties op aan verkeer, en het is juist het verkeer, dat hier onmogelijk gemaakt is. Hoe dit mogelijk is en dat, terwijl in de onmiddellijke omgeving van dit pad de andere wegen in uitstekende conditie zijn? Dat is een kwestie, die reeds verscheidene jaren het onderwerp van gesprek van heel wat Texelaars heft uitgemaakt. Met name achter gesloten deuren is over dit punt reeds vele malen in den breede gesproken, evenwel zonder succes. De feiten zijn namelijk zoo, dat de weg bijna uitsluitend dient voor diegenen, die op of bij het vliegkamp noodig zijn, voor militai ren dus, bezoekers en... ook wel Texelsche leveranciers. Het is begrijpelijk, dat een dergelijke toe stand op den duur geen voortgang kan hebben en het lijkt o.i. dat deze er, in het belang van alle partijen, maar zoo spoedig mogelijk ko men moet ook. Het gaat hier om een weg van circa 4 kilometer en al zijn er voor een grondige vernieuwing ongetwijfeld eenige tiendui zenden guldens vereischt, komen moet zij toch. Is het niet mogelijk dat hier vanwege Defensie of Waterstaat een eersten stap gedaan wordt? Nu 't einde van Augustus nadert vertrek ken dagelijks al zeer veel zomergasten. Toch zijn de pensions, vooral te De Koog, over het algemeen nog zeer goed bezet. Het aantal één-dags-bezoekers .was gister buitengewoon groot, alléén aan de V. d. Schuit-trips namen 100 personen deel, terwijl ook de „Bur- mania" gister veel passagiers uit Friesland naar hier vervoerde. Naar wij vernemen wordt de R.K. Bewaar school te Den Burg na de vacantie door Zus ters bestuurd. centraal genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies. Op de eerste Zaterdag in September zal tot stijving van de kas van de Afdeeling Den Helder van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies een speldjesdag gehouden worden. Onnodig te vermelden, dat wij hopen, dat een extra ruim bedrag in onze kas zal vloeien, die het ten behoeve van de naar herstel snak kende stakkertjes zo hard nodig heeft. 't Gemeentebestuur heeft ons daarom toe gestaan op Vrijdag daaraan voorafgaande, die speldjes te presenteeren aan onze Israëli tische plaatsgenoten, opdat 'ook zij hun bij drage we hopen, dat die beduidend zal zijn kunnen offeren op 't altaar der deernis. De Marine-autoriteit heeft ons bericht, dat de uniform op genoemde Zaterdag getooid mag zijn met het embleem van onze vereeni- ging. Dat kan ook een aanzienlijke bate afwerpen. En met recht, want ook de kinde ren van marine-schepelingen profiteren van ons werk, dat geen enkel kind afwijst, wan neer aan de medische contröle is voldaan ongeacht gezinheid van welke aard ook. Maar... we hebben daarvoor een aantal collectrices en (of) collectanten nodig, want zonder dezulken gaat dit niet En hoe groter hun aantal, hoe meer de kansen van wel slagen stijgen. Evenwel bedenke men, dat zij boven de 16 jaar oud moeten zjjn. Dat is voorschrift en daaraan wensen we ons strikt te houden. Liefst hadden wa een overgroot aantal volwassenen. Hun aanmelding tot onze hulp zal door ons bijzonder op prjjs worden gesteld. Mogen wjj U daarom verzoeken, wie be reid is om ons als collectrics of collectant te helpen. U daartoe aan te melden aan een der onderstaande adressen: H. J. Marinus, Ruijghweg 21 T. van Heusden, Polderweg 60. Voor behoorlijke voorbereiding is heel spoedige aangifte hoogst gewenst. Wij hopen uiterlijk Maandag 30 Augustus op een voldoende schare van helpsters en helpers te kunnen rekenen. Om den „Stein"-beker. Het bestuur van S.M.C. heeft gemeend, daar er zich niet minder dan 22 clubs hebben aan gemeld voor de door haar uit te schrijven nederlaag-wedstrijden, een loting te moeten houden. Dit had tot gevolg, dat negen clubs over bleven, met name (alfabetische volgorde) A.B.C. (winkeliers), Boutje Los, Bios Boys, Damclub, Fiscus, Hygiëa, P.T.T., Raadhuis en V.I.O.S. Deze vereenigingen zijn aangeschreven en hebben alle de uitnoodiging geaccepteerd. Zondag a.s. vindt de eerste wedstrijd plaats. S.M.C.A.B.C., terrein Ankerpark. Aanvang 10 uur. Scheidsrechter de heer C. Makelaar. Nereus komt een polowedstrijd spelen. Van Zaterdag af n.m. 2.30 uur, zal het weer feest zijn op den Zeedijk. Ditmaal zal er gekampt worden op het terrein van de Heldersche Zwemvereeniging. De zwem- en duiksport zal dan weer hoogtij vieren. Diverse belangrijke wedstrijdnummers zullen worden verwerkt en afgewisseld door duik- en ko mische nummers. Wederom zal een zware strijd geleverd worden om de zoo fraaie Van Willigen-bekers. Het tobbenroeien belooft een groot succes te worden, tal van jongens en meisjes schreven daarvoor in. Voor de demonstratienummers werden de meest goede ploegen samengesteld, hier zal dus goede sport te genieten zijn. Een hier nog onbekend nummer, n.1. stokduiken, be looft veel succes. Het behoeft voorts geen betoog, dat we met veel belangstelling de polo-match tus- schen de Bruinvisschen en Nereus (Koog aan de Zaan) tegemoet gezien. De wedstrijd zal worden geleid door onzen plaatsgenoot, den heer de Ridder. Tijdens de nummers zal muziek gegeven worden, terwijl de nummers zullen worden aangekondigd en de uitslagen bekend ge maakt zullen worden middels de microfoon. De prijsuitreiking zal plaats vinden Zondag avond in „Musis Sacrum". De volgende nummers zullen worden ver werkt. 1. 200 M. vrije zwemwijze voor dames en heeren; om de v. Willigen-bekers. 2. Hinderniszwemmen voor dames- en heeren-veteranen. 3. Tobbenroeien voor jongens en meisjes beneden de 14 jaar. 4. Demonstratie wisselslag 3 X 50 M. esta fette voor dames en heeren. 5. Stokduiken. 6. Demonstratie 5 X 50 M. borstcrawl voor dames en heeren. 7. Komisch duiknummer. 8. Polowedstrijd BruinvisschenNereus. Interessante wedstrijd. Groote deel neming. Op 28 en 29 Augustus a.s. wordt de jaar- lijksche nationale lange-afstandswedstrijd, de nachtwedstrijd van de „Koninklijke Neder- landsche Zeil- en Roeivereeniging" op het IJselmeer gehouden. De inschrijving van dezen wedstryd is dit keer zeer bevredigend: er nemen 21'zeiljach ten en 3 motorjachten deel, een grooter aan tal, dan de laatste jaren. Ongetwijfeld is deze vrij groote inschrijving te danken aan de nationale vlootrevue, welke Zaterdag a.s. wordt gehouden voor het prinselijk jacht „Piet Hein", op het Y te Amsterdam, waarna de deelnemende booten aan den nachtwed strijd zullen vertrekken naar het IJselmeer in de nabijheid van den vuurtoren van het Buiten-Y, waar zoowel de lijn van afvaart als van aankomst is gelegen. In de groote klasse, waarin door de grootste jachten om den wis- selprijs, den „IJselmeerprijs" zal worden ge streden, nemen o.m. deel de jachten „Falga", van de Kon. Marine Jachtclub; „Ariadne", stuurman Bernhard (K.N.Z. en R.V.); „Fram 2", stuurman Van Duim (Kon. Mar. Jacht club); „Astrea", stuurman Bussemaker (Kon. Marine Jachtclub); „Fortuyn", stuurman Korthals Altes (Kon. Mar. Jachtclub); „Zee arend", stuurman C. Bruynzeel (K.N.Z. en R.V.en „Tromp 2", stuurman Dudok van Heel (K.N.Z. en R.V.). Verder zullen starten een tweetal zeewaar dige kruisers, n.1. de „Jean Bart", stuurman Langelaan (K.N.Z. en R.V.) en „Fram", stuur man Van Exter (W.V. „Het Nieuwe Diep"). In de C-klasse komen zeven jachten uit. n.1. „Noordster", stuurman Doeksen (Kon. Mar.- Jachtclub) „Boekanier", stuurman Warners (K.Z.R. en M.V. de Kaag); „Vrijbuiter", stuur man Goudriaan (K.R. en Z.V. de Maas); „Wa tergeus", stuurman Labouchere (Kon. Mar.- Jachtclub)„Heulang", stuurman Peltzer (K.Z.R. en M.V. de Kaag) en „Annetje", stuurman De Ruyter (K.Z. en R.V. „Nieuwe Meer"). Ook de kleine zeewaardige jachten komen goed voor den dag. Ten slotte worden deze inschrijvingen ge completeerd door die van drie motorkruisers. Den Helder. 26 Aug. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.20—1.12 Slips 1.06—0.96 Schol le soort p. kist 8.25—7.50 Schol 2e soort 3.20—2.70 Schar 1.80—1.50 Kortere reizen. Op de vergadering van den kleinhandel te Amsterdam sprak de heer Uitzinger van Uimuiden zich uit voor kortere reizen der trawlers, omdat dat de kwaliteit der visch zeer ten goede zou komen. Het schijnt, dat dit te IJmuiden ter harte is genomen, althans Het Dagblad voor IJmuiden vermeldt, dat de „Limburgia", die sedert drie weken nu, 's Woensdags aan de markt komt, terwijl anders in den regel veertiendaagsche reizen werden gemaakt. Vermoedelijk zal het financieele succes zoodanig zijn geweest, dat de korte reizen verantwoord waren. We wezen er op, dat de goede kwaliteit visch zeer veel hooger in prijs was dan de minder goede, waardoor het besommings- cijfer eerder voldoende zal zijn, ondanks ge ringer vangst. Als zoo reeder en handelaar elkaar kunnen vinden, zal dit het bedrijf ten goede komen, want beide groepen zijn er meer mee gebaat. Vischprjjzen. Ondanks voor den Donderdag flinken aan voer van visch waren de prijzen aan den afslag dien dag te IJmuiden goed te noemen. Hetgeen misschien niet verwacht kon wor den, was er een flinke stijging in de fijn- vischprijzen waar te nemen. Tarbot deed van 0.82 tot 0.96 en tong van 1.30 tot 1.80. Tong heeft dus weer een prijsniveau bereikt, dat hoog genoemd mag worden. Maar ook griet liet weer een goed prijs- beeld zien en noteerde van 16.tot 33.0 per 50 kilo. Er werd slecht kleine schol verhandeld, die daarvoor zeer goed prijs hield en noteerde van 5.70 tot 23.— Bot was iets lager in prijs, maar maakte toch een goede markt en deed 12.50. Schar had een heel goed prijsbeeld en deed van 3.60 tot 10.—. Poon maakte iets beter prijs, maar heeft toch steeds een lage markt, ze deed van 3.10 tot 4.—. De schelvisch- evenals de kabeljauwprijzen waren uitstekend. Vooral de kabeljauw maakte den laatsten tijd groote schommelin gen mee, doch nu staat ze, met 68.- voor 125 kilo hoog aan de markt. Wijting laat geen groote schommelingen zien, maar blijft laag in prijs en deeg van 1.20 tot 3.50. Makreel heeft een sterke neergang sedert eenige dagen. Donderdag noteerde ze van 2.70 tot 6.50. Haring heeft nog altijd lagen prijs en deed van 2.30 tot 3. Er waren 9 trawlers en een kotter aan de markt. De besommingen waren goed, hoewel de grootste trawlers, ondanks de respectabele vangsten, wel wat weinig besomden. De kotter had een flinke besomming. Levende garnalen. De prijs voor levende garnalen aan den afslag te Amsterdam was van 1.75 tot 2.50 pef lit va-n 15 kilo. MUTATIES. De luit. ter zee 3e kl. W. L. C. Gerlach, J. C. A. Siliacus, I. J. van den Bosch, G. A. M. Saraber, de officier v. adm. 3e kl. B. J. Asbeck Brusse, zoomede de officier van den marine-stoomvaartdienst 3e kl. J. W. Lan- genberg, W. M. van Moppes en J. R. Schenk de Jong aangewezen voor den dienst in Oost- Indië, zullen hunne bestemming volgen per m.s. „Marnix van St. Aldegonde", dat 22 Sep- temper van Amsterdam zal vertrekken. De luit. ter zee le kl. L. H. Quant, wegens langdurig verblijf in Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. SECR.-GENERAAL DEPARTEMENT VAN DEFENSIE Heeft eervol ontslag aangevraagd. De secretaris-generaal van het departement van Defensie, de heer C. P. van Ginkel heeft, na 48 dienstjaren, tegen 1 October a.s. zijn eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Omtrent zijn opvolger zal dezer dagen wor den beslist. „Ik heb nou eigenlijk geen enkelen keer een goede nachtrust ik werp me voort durend van de linker- op de rechterzijde en waarom." „Nou dan is het geen wonder, dat je niet slapen kunt als ik me steeds van de eene op de andere zijde wierp, zou ik ook niet kunnen slapen." deuteronomium. Prof. dr. C. H. Roberts van St. Jon'» College te Oxford heeft bij opgravingen teronomium gevonden, n.1. hoofdstuk in het bijbelland een fragment van Deu- 2328, naar zijn oordeel een deel van een oude Septuagint-uitgave, dateerend uit de 2e eeuw vóór Christus. een enquétte. De World Religious News (Amerika) vertelt, dat een enquête onder 18.000 stu denten in Virginia aan den dag bracht, dat 16.000 niet de namen van drie pro feten van het Oude Testament konden noemen, dat 12.000 de vier evangeliën niet wisten en dat 10.000 de namen van drie discipelen van Christus niet konden schrijven. vervolging in rusland. De Iswestia nr. 183 deelt mede, dat te Kuibyschoff de priester Isajeff en een groot aantal kerkleden gearresteerd en ter dood veroordeeld zijn wegens spion- nage ten gunste van een buitenlandsche mogendheid. De Iswestia nr. 187 zegt, dat te Natadwejeffka bij Odessa de priester Dowgopoloff met een vooraan staand lid zijner gemeente gearresteerd zijn „wegens speculatie met koopwaren". De Prawda nr. 217 vermeldt, dat te Swerdlowsk (Oeral) de aartsbisschop Endeku wegens „speculatie met koop waren ten bedrage van 100.000 roebel" gearresteerd werd. In totaal werden er van 111 Augustus weer 48 geestelijken gevangen genomen, onder wie een aarts bisschop en drie bisschoppen. Wat „spe- culatie met koopwaren" bedoelt, vinden we niet nader geëxpliceerd. H. Isbrücker en echtgen., luit. ter zee, naar N. Amstel, Amstelveen, Charles van Montpernierlaan. Adr. Schooneman, maréchaussée, naar Groningen, Hel perbrink 18. J. Andr. Plas en echtgen., naar Haarlem, P. C. Hooft- straat 110 (Noord). M. G. Kerk veld en gezin, mechaniker, naar Hengelo (O.i, Dr. Kuijperstraat 30. J. Boósman en gezin, hoofdofficier van gezondheid K.M., naar Breda, Baronielaan 172. Maatje Baljé, leerling-verpleegster, naar 's-Graven- hage. Loosduinen, gest. Rozenburg. Jogeva van Praag—van Praag, naar Velsen, IJmuiden, Kanaalstraat O 63. Jacoba de Vries, naar Velsen, IJmuiden, Helmstraat 10. Ida van den Bosch, naar Raalte, G 277. Fr. Ant. Lans, pianoleeraar, naar 's-Gravenhage, van Slingerlandstraat 62. J. Fr. van den Berg en gezin, sergt.-vliegtuigmaker K.M.. naar Amsterdam, Zilverschoonstraat 161. E. C. Leertouwer en gezin, off. M.S.D., 2e kl., naar Bussum, Godelindestraat 61. Anna Waelpoel—Verver en kinderen, naar Amsterdam, van Hallstraat 19 II. J. C Slikker, slager, naar Velsen, Santpoort. Bloemen- daalschestraatweg A 150. Maria Cornelia van Kralingen, naar Hcllèvoetsluis, Westkade 7. Cornelia Koopman, leerling-verpleegster, naar Zaan dam, Gemeente Ziekenhuis. fH' 4J JeTrel en echt*cn- naar Amsterdam, Keuchenius- sti aat 19 I. Schóomi?antS294immerman' naa' Leeuwarderadecl. Stiens, Hendrika Mar'grita Draaisma—Stokkink, naar Ruurlo Groenlooscheweg 57 B P. J. Baars en echtgen., korpl.-torpedomaker K M naar Amsterdam, Binnen Brouwerstraat 20 II. Elisabeth Weber, dienstbode, naar Utrecht, m. g TrsmËt)ttenten0gezin, le luit. mll. adm., naar Utrecht MJHJTF0ensP5e^aget,°n, le luit. der artillerie, ntar' UMaCrhia pluondla 'van Donk-Frerichs en kind, n„r •«s-Gravenhage. Daendelsstraat 50. Nansje Vermeulen, dienstbode, naar Velsen, Heide» ^Klaslnl' Cornelia Westerbeek—van der Zwet en kin- rfpren naar Voorschoten. Leidscheweg 133. J Th. M. Slinger, matroos ter Koopvaardij, naar Rot terdam. Oudastraat 21 II, bij H. Reesen. G. Ph. Monshouwer en gezin, sjouwerman, naar Vlaar- dingen. Dijklaan 53. Anna Hendrika Heorer.veen—Kemper, naar Amsterdam Gerard Brandstraat 22 huis, inw. j. Baartscheer en gezin, bootsman K.M., naar Soerabaja J. G. van der Klaauw en echtgen., naar Schagen' R. K. Liefdegesticht, Molenstraat. Hendrika Agatha de Bruin, dienstbode, naar Utrecht, Spinozaweg 72. Johanna Christina van der Most—Heesemans en kind, naar Hellevoetsluis. Westzanddijk 21. GUsbertha Hendrika Schuringa—Banz en kind, naar Gorssel Huize Kebojo. A R. Bruin en gezin, naar Amsterdam, Soembawastraat 9 II. Jacoba Margaretha Helena Marttfn—Kemeling en kind, naar Vlissingen, Lepelstraat 4. Grietje Catharina Kater, naar Velsen, Narcissenstraat 11. bij Wed. van Delden. Helena Cornelia Jongkees—Koster, naar Hoorn, Brie- boomlaan 281. E. C. J. van der Horst en gezin, luit. ter zee, naap Soerabaja. J. Alex. Oostendorp, naar N. Amstel, Amstelveen, Am- sterdamscheweg 285. P. J. van der KleUn, naar N. Amstel, Amstelveen, Am- sterdamscheweg 285. G. J. H. Desar en gezin, naar Venlo, Kaldenkerksche- weg 45a. Sophia Rachel Boogaard, naar N, Amstel, Amstelveen, Amsterdamscheweg 285, W. Boothkweekschool. Sj. Beuker, zeeman, naar Harlingen, Dwarsstraat 8 H. C. Besangon en gezin, luit. ter zee. naar Soerabaja' H. Krabbendam en gezin, geschutmaker le kl., naar 's-Gravenhage, Wiekstraat 4. N. H. P. Troost, kellner, naar Groningen, Prof. Ranke- straat 45 a. Ed. M. C. de Haan, naar Breda, Rustlandstraat 14, bij C. M. L. de Haan. Janneke Binkvan Hoeke, naar Ned.Oost-Indië. H. Bais en gezin, zeevisscher, naar Velsen, IJmuiden, Neptunusstraat. H. S. Peters en gezin, naar Amsterdam, Lumeystraat 30 II. J. C. Zwaneveld en echtgen., naar Broek in Water land, Wagengouw 383. Tietje van de Zande—Hoitinga en kinderen, naar Soe rabaja. Abr. G. Vromans en echtgen., kapitein-luit. ter zee, naar Soerabaja. J. van der Ploeg en gezin, kommies verificateur R.D.B., naar Amsterdam, Haarlemmermeerstraat 161 I. Andr. Ooms en gezin, naar Bussum. Spiegelstraat 24. Neeltje MunnikKlok, naar Purmerend, Vooruitstraat 119, bij J. Klok. L. J. Meeues en gezin, naar Haarlem, G. van Aemstel- straat 122 rood. Maatje Propsmade Schutter cn kind, naar Rotter dam, P. Hendrikkade 14. Wed. Johanna de SchutterLindenbergh, naar Rotter dam, P. Hendrikkade 14. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Tarakan, t., 25 Aug. v. Batavia. Tawali, 25 Aug. v. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Ajax, 25 Aug. v. Cadiz. Aurora. 25 Aug. te en v. Venetië. Bodegraven, 25 Aug. te Hamburg. Breda, t., 24 Aug. v. Valparaiso Colombia, u., 25 Aug. v. Madeira. Costa Rica wordt op 31 Aug. te Amsterdam verwacht. Deucalion, 26 Aug. te Genua. Fauna, 26 Aug. v. Hamburg. Hebe, 25 Aug. v. Kopenhagen. Oberon, 26 Aug. te Rotterdam. Orestes, 26 Aug. te Rotterdam. Orestes, 25 Aug. v. Amsterdam. Perseus, 25 Aug. v. Amsterdam. Poseidon, 25 Aug. te Glasgow. Plato, 26 Aug. te Kopenhagen. Rhea, 25 Aug. v. Malta. Stuyvesant, 26 Aug. te Amsterdam. Tiberius, 26 Aug. te Amsterdam. Ulysses. 25 Aug. v. Lissabon (F. B.) Venezuela, 25 Aug. v. Amsterdam. Vesta, 26 Aug. v. Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA-LI.TN. Blommersdijk, 23 Aug. ter reede van Galveston. Boschdijk, 24 Aug. te N. Orleans. Drechtdijk, 25 Aug. v. Londen. Rotterdam, toeristen, pass. 24 Aug. Mastin River Lochmonar, 25 Aug. te Cristobal. Maasdam, 25 Aug. te Ne^York. Tiradendes, 25 Aug. te New-York. SILVER-.FAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverlight, 25 Aug. v. Singapore. Hopecrest, 24 Aug. v. Bombay. Saparoea, 25 Aug. v. Cebu. Sembilan, 26 Aug. te Soerabaja. t JAVA—NEW-YORK-LIJN. Bintang, 25 Aug. te New-York. City of Singapore. 24 Aug. v. St. Vincent. Kota Nopan, 24 Aug. te Singapore. &£,ta J4 Aug' st' Helena gepasseerd Kota Radja, 24 Aug. te Hampton Rds. ROTTERDAMSCHE LLOTD. Biastagi, 25 Aug. te Rotterdam. Dempo. 26 Aug. te Batavia. Kota Agoeng, u„ pass. 25 Aug. Perim. Kota Gede, 25 Aug. v. Rotterdam. Palembang, t„ 26 Aug. te Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agamemnon. 26 Aug. te Rotterdam. Cyclops, 25 Aug. te Singapore. Diomed, 26 Aug. te Penang. Myrmidon. 26 Aug. v. Rotterdam. Neleus, 25 Aug. te Marseille. Patroclus. 25 Aug. v. Hongkong. Prometheus, 25 Aug. te Llverpool. Perseus, 24 Aug. te Port Said. KON. PAKF.TVAART MAATSCHAPPIJ Houtman, 24 Aug. te Batavia. £ap"r'!; 24 Aug. te L. Marqués. d' ,25 Aug' v- Brisbane. Roggeveen, 25 Aug. v. Saigon. HOLLANDWEST-AFRIK A-LIJN. Reggestroom, 25 Aug. te Amsterdam. TJibadak, 25 AugVAv_MHacasSm-',A,'A>,-LI',N' Tjikembang. 24 Aug. v. Hongkong. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Holland—Afrika LUn>. M°eMshke°"keltn' l\ A4Ug' te Hamburg. SS A 25 ^ug' v' Port Said- RanHfnUt g' te Antwcrpen. Randfontein, u„ 24 Aug. v. Dar-es-Salaam. (Holland—Australië Lijn). Almkerk, u„ 26 Aug. te Newcastle (N.Z.W.). (Holland Oost-Azië Lön). Costa Rica, t., 25 Aug. V. Marter. •Ondertrouwd dirk jan luidinga en ANNIE VAN DËR VEEN. Den Helder, 25 Aug. 1937. Klaas Duitstraat 32. Koningdwarsstraat 65. Huwelijksvoltrekking 9 Sept. a.s. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan vrienden en kennissen en Br. en Z. in Christus voor de vele blijken van liefde en belangstelling bij het overlijden van onze lieve Moeder, Mej. MAARTJE DE CROOSKOOY, ondervonden. Dat zij juicht voor Gods troon, geeft ons kracht tot dragen. Ook aan den heer C. Hol lander en de heeren dragers voor hun bijzondere zorg, hartelijk dank. Uit aller naam, Fam. DE CROOS. Julianadorp, 27 Aug. 1937. internist, Aan de leden der Vereeniging wordt verzocht op 31 Aug. a.s. 's avonds 7.45 uur bij de Werfpoort aanwezig te wil- en zijn voor den te houden optocht met Vaandelgroet. HET BESTUUR. Mej.F.S.zegt: „Mijn Moeder had zulke schitterende resultaten met BonKora, dat ik het zelf ook eens probeer de. Ik nam 37 pondaf inSwe- ken. Afname heupen 22 cm. en ik draag nu 2 maten klei nere kleeding. Ik zie er 10 jaar jon ger uit. Ik ben op elk feest het mid delpunt der belangstelling.'' Of U nu 5 dan wel 50 pond overtollige dikte meedraagt, probeer BonKora. Koop vandaag nog een flesrh Bon Kora A f 2.25, alom verkrijgbaar bü apothekers en erkende drogisten, of inlichtingen bij het BonKora- Depot. Singel 115, Amsterdam-C. BonKora verkrijgbaar bij: m. de ridder—meyer, Spoorstraat 100. Beleefd aanbevelend: mlnlmn» T<">rn"bët: III et. p. r.,.1 «0 »n 60 e. nette loopjongen gevraagd. Aanmelden na 8 uur. J. MOLIJN, Kanaaiweg 142. Gevraagd; meisje voor de morgenuren. Adres: Middenweg 130. Aanmelden tusschen 8 en 9 u. 's avonds.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6