WPIGLEY Koninklijke onderscheidingen Afscheid Ds» Joh» Meynen per E.S.O.N.A. Maandag 30 Augustus 1937 Tweede Blad De brandweer rukte uit Aanrijding Dorus Rijkers-fonds Vuurwerk op Tuindorp Uitslag verloting ra fi herman nypels' kleedingmagazijnen den helder. Stedelijk Muziekcorps Uit de lange lijst van onderscheidingen ter gelegenheid van den verjaardag van H M de Koningin, publiceeren wij de namen van hen, die een onderscheiding te beurt viel in Den Helder en omgeving, alsmede de namen van oud-stadgenooten en andere zéér bekende personen Feestprogramma buurttoer Vlamingstraat Chr* UX*0*-school Vischafslag Den Helder JZUIVERT DEN MONDL Bezoek van het Duitsche Schoolschip „Gorch Fock DINSDAG 31 AUG. LAATSTE DAG naar Schoorldam, Alkmaar en Amsterdam Retours vanaf f 0.55 Op het hellende vlak WÉ Agenda, Marineberichten Doch het bleek slechts voor een smeulende thee-stoof Gisteravond, te omstreeks 6 uur werden de bewoners van Parallelweg en Ruyghwes opgeschrikt uit hun Zondagsche dommel door het voorbij daveren van de motorbrandspuit Tal van wandelaars, die uit den aard der zaak op de been waren, volgden het vehikel ter aan schouwing van den brand. Het bleek evenwel dat de hulp van dit groote materiaal niet poodig was. In het perceel No. 61 op den Ruyghweg bleek, bij afwezigheid van de bewoonster, Mevr. De M., het hout van een z.g. thee-stoof', die op gas brandt, door het smelten van het koper aan het smeulen geraakt te zijn. Toen de bewoonster, die den middag aan het strand doorgebracht had, thuiskwam, ontdekte zij, dat de woning vol rook stond en, niet direct ziende wat er precies aan de hand was, liet zij natuurlijk alarm maken. Toen de branweer met prijzenswaardigen Ijver slechts enkele minuten later arriveerde, was het niet meer noodig bij te springen. De tuinslang van de bewoonster lbeek reeds vol doende geweest te zijn. De schade bestond uit de verbrande thee-stoof en wat natgeworden huisraad. Een bewoonster van de Dijkstraat, die op de Laan reed, werd door een jongen, die haar geen voorrang verleende, aangereden, met het gevolg, dat het rijwiel werd beschadigd. Eveneens werd een bewoonster uit de Cronjéstraat op den Ruyghweg aangereden. Hierbij bleef de schade echter niet beperkt tot het rijwiel, maar tevens werd haar klee ding beschadigd. Ten behoeve van bovengenoemd Fonds is bij de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. alhier, een som van 100.ingekomen, voor welke belangrijke gift aan den onbeken den schenker de dank van het Fonds wordt betuigd. Het Jongens-Feest-comité „Tuindorp" deelt ons mede, dat het voornemens is hedenavond te 9.30 uur een vuurwerk af te steken op een terrein aan de Sportlaan, hoek Pasteur straat. Morgenavond zal te 9 uur de verlichting in de versierde Tuinstraat worden ontstoken. Muziek van de HRCO is ter opluistering aan wezig. Hieronder volgt de uitslag van de verloting der S.V. „Atlas". De prijzen kunnen worden afgehaald bij: Jongejans, Vischstraat 28. a m a a a' a VI a s ■*-> w 4-> IC? O >3 J a I 828 20 2995 39 2833 2 2798 21 1925 40 107 3 1182 22 1638 41 1533 4 299 23 417 42 2119 5 1130 24 2202 43 976 6 1626 25 I264 44 2600 7 1567 26 433 45 2021 8 2470 27 1283 46 923 9 1107 28 510 47 246 10 2744 29 1485 48 919 ii 2405 30 540 49 1308 12 1256 31 2113 50 2756 13 1474 32 995 51 1052 14 ;66 33 273 52 571 15 1834 34 2897 53 2761 16 1420 35 947 54 2415 17 2730 36 2703 55 1566 iS 1517 37 622 56 1198 T9 651 38 743 GEVONDEN. Door de politie werd in de duinen een heerenrijwiel en een autoped gevonden, welke op het hoofdbureau zijn terug te bekomen. Door een bewoner van den Kanaalweg werd voor zijn perceel een heerenrijwiel merk Germaan, onbeheerd aangetroffen. MOTORRIJDER OVER DEN KOP GESLAGEN. Bij de B.L.O. school had gisteren een mo torrijder, bij het nemen van een bocht het on geluk om te slippen, met het gevolg, dat hij een paar maal over den kop vloog. Won der boven wonder kwam de man er er met een paar schrammen af. De motor was echter niet meer op gang te krijgen. WITTE PAKJES voor de tropen vanaf f 6 50. Goede pasvorm, met garantie. 4e Zomerconcert op Woensdag 1 September 1937, des avonds van 8.30 uur tot 10 uur in de muziektent Julianapark, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin. Wilhelmus van Nassaue C. L. Walther Boet 2- De Koningin Verjaart. Marsch Joh. F. Pala 3. Ouv. Thétis J- Watelle. 4a. Wij willen Holland houwen A. Spoel 4b. Holland is een heerlijk land. 4c. Een lied van Nederland. H. J. den Hartog 5' Bij maneschijn op den Oceaan. Wal A. Swart Kronings Marsch. G. Meijerbeer Y Lohengrin R. Wagner 3' Tot weerziens. Marsch. W. Schootemeijer 9- Wien Neêrlands Bloed J. J. Wilms. Zijn benoemd: Tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: A. C. de Bruijn, lid van de Eerste Kamer der Staten-generaal te Utrecht; M. J. M. van Poll, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Gravenhage; P. J. S. Serrarens, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Bilthoven; mr. F. G. C. J. M. Teulings, lid va nde Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Hertogenbosch; dr. I. M. Teulings, lid van den Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Amsterdam; mejuffrouw S. Groeneweg, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Barendrecht; W. H. Vliegen, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Gravenhage Is benoemd: Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: H. Kruisveld, wethouder der gemeente Cal- lantsoog; mejuffrouw dr. N. A. Bruining, voorzitster van den Vrijzinnig Protestantschen Radio-Omroep (V.P.R.O.), te 's-Gravenhage. Zijn benoemd: Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: Th. C. W. van Mierlo, directeur van de Kweek school voor Machinisten te Amsterdam; H. K. Wethmar, referendaris bij het Departement van Financiën. Is benoemd: Tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: de kapitein ter zee R. H. Arnt- zenius, directeur van het loodswezen, de be tonning, bebakening en verlichting te Vlissin- gen. Is bevorderd: Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee K. W. F. M. Doorman. Zijn benoemd: Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein ter zee R. P. van de Wetering, bijgenaamd de Rooij; de hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der tweede klasse G. A. Vermeulen; de hoofd officier van gezondheid der tweede klasse L. Hendriks. Is bevorderd: Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. W. Noë, referendaris in algemeenen dienst bij het Departement van Defensie. Zijn benoemd: Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: Ir. W. F. Pot, eerstaanwezend electrotechnisch ingenieur bij het Departement van Defensie; L. W. M. Hamm, chef van dienst bij het Staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de luitenants ter zee der eerste klasse F. S. W. de Ronde, J. J. C. C. Bennik, H. C. W. Moorman en R. E. 't Sas; de officier van den marinestoomvaartdienst der eerste klasse M. de Vries; de officier van den marinestoomvaartdienst der eerste klasse titulair H. de Vries Ezn.; de officier van administratie der eerste klasse der Konin klijke Marine J. Oosterhuis. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. A. Meeuse, hoofdcommies bij het Departe ment van Defensie. Tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw: H. de Booy, te Amsterdam, penningmeester van de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Maatschappij en de oud- plv. lid van den Raad voor de Scheepvaart. Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. van Zutphen, te Hilversum, voorzitter van het bestuur van „Zonnestraal", Neder- landsche Vereeniging tot het oprichten van arbeidskolonies voor tuberculoselijders in Ne derland; dr. J. Eykman, directeur der Amster- damsche Maatschappij voor Jongemannen (A.M.V.J.). in brons: mejuffrouw A. Kalf, hulp in de huishouding bij den heer S. Bruul, te Wie- ringen; Bij Koninklijk besluit zijn de volgende titu laire rangsverhoogingen verleend: de titulairen rang van vice-admiraal aan Onzen adjudant in buitengewonen dienst den gepensionneerden schout-bij-nacht jhr. J. C. F. van Mühlen. Bij Koninklijk besluit is de persoonlijke titel van adjunct-commies verleend aan O. Zuiderbaan, werkzaam op arbeidscontract bij het bureau zeemilitie, te Den Helder. Eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in zilver, aan: G. Beukers, agent van politie- rechercheur, te Den Helder; J. H. Teutelina, Gemeenteveldwachter te Anna Paulowna; in goud, aan: L. Groot, voorzitter van het hoofdbestuur der Vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland, te Hensbroek; in zilver, met de zwaarden, aan: den opper- schipper bij de Koninklijke Marine C. Bakker; den adjudant-onderofficier-machinist bij de Koninklijke Marine K. Beukenkamp; den oppermonteur bij de Koninklijke Marine P. J. van Breugel; den gepensionneerden opper- schrijver bij de Koninklijke Marine A. L. van der Lugt; den sergeant-kok bij de Koninklijke Marine G. M. Menijn; in zilver aan: den eerste-gezagvoerder van het lichtschip „Terschellingerbank" L. A. van Hoeke; den opzichter van politie bij de Rijkswerf te Wil lemsoord G. J. van Rijn; den opzichter der magazijnen bij de Rijkswerf te Willemsoord J. Kries; den commandeur der scheepmakers bij de Rijkswerf te Willemsoord W. Bosma; in brons met de zwaarden aan: den stoker-olieman bij de Koninklijke marine A. J. de Bont; den kleermaker bij de Konink lijke Marine C. Buter; in brons, aan: den bankwerker op de Rijkswerf te Willems oord J. Möls; den voorman-scheepmaker bij de Rijkswerf te Willemsoord J. Marsman; in goud, aan: J. W. Kroon, te Vlieland, opzichter 2de klasse bij den Rijkswaterstaat; in brons, aan: A. W. Weekhout, hoofdopziener van politie bij het Marine-Etablissement te Soerabaja; J. Kerkhove, geschutmaker 1ste klasse bij het Marine-Etablissement te Soerabaja; in zilver, aan: J. H. Cramer, gewezen tijdelijk waarnemend opziener bij het havenbedrijf te Soerabaja; A. van Asch, opziener bij het Marine-Etablisse ment te Soerabaja; H. J. Holtkamp, onder- baas-monteur bij het Marine-Etablissement te Soerabaja; Aanvang 9 uur v.m. 1. Versierde fietsen, autopeds en hoepels. 2. Wedstrijd Blokjes rapen. 3. Autoped. 4. Hardloopen. 5. Wonderfiets. (Geconstrueerd door den heer Günthert). 6. Wedstrijd Hardloopen met een ei op een lepel. 7. Fietsen voor jongens en meisjes. 8. Ringsteken. 9. Fietsen voor heeren op jongens fiets. Na afloop prijsuitreiking in de garage van den heer Van Twisk. Een advertentie in dit blad herinnert er hog eens aan, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor den cursus aan de Chr. U.L.O.- school op heden en morgen van 68 uur ten huize van den heer E. H. Bos, Plantsoen straat 1, kan plaats vinden. Den Helder, 28 Aug. 1937, Aangebracht door Korders: Tongen per kg 1.201.10 Slips 1.051.00 Tarbot 0.80—0.70 Schol le soort per kist 9.008.00 Schol 2e soort 4.503.50 Schar 2.502.00 Wijting 1.70 1 PER PAKJE 5 CT. f 1 DE VOLMAAKTE KAUWGOM f HR 22 Een zwakke bries uit het Noord-Oosten, rimpelend water. Een blauwe hemel, waar langs wat witte wolken zeilen, telkens voor de zon schuivend. Meeuwen, die sierlijk zwe ven op gespreide wieken. Óp het water een 20-tal Texelsche garnalenschepen, waarvan de zeilen gelapt zijn, en op den achtergrond daarvan: Texel, Onrust en het Doolhof, de witte kerktoren van Den Hoorn en de loodsen van „De Mok". Er zijn verscheidene menschen naar den dijk gekomen om getuige te zijn van roman tiek uit den ouden tijd. Het is 9 uur. De „Gorch Fock" laat op zich wachten. In het Noorden niets anders dan de blauwe kustlijn, ongebroken. Dan, om 2 minuten over 9, komt het schip om den hoek van Kaaphoofd... aangestoomd. De zeilen geborgen. Een teleurstelling voor de wachtenden. Toch is de bark prachtig van lijn. De witte romp, fokkenmast, de groote en bazaansmast teekenen zich fijn af tegen het donkere blauw van het water en het lichte blauw van den hemel. Drie vliegtuigen van „De Mok" brengen in esquadrille-verband een groet aan het Duitsche schip, een modelsloep van de Marine vaart de bark tegemoet. Het schip draait bij om den Officier van piket, die namens den commandant van de Marine het schip ver welkomt aan den lijktn aan boord te laten. Dan zet het schip koers naar de haven. Op eigen kracht, zonder sleepboothulp, vaart het de haven in. Op het voorschip, langs de reeling en op de campagne staan de opvarenden in onbe rispelijk uniform. Het is een fraai gezicht. Op het Haven hoofd zijn honderden belangstellenden. Om 10 uur precies ligt het gemeerd voor de Marine-kazerne. Het programma 30 Augustus: 1.45 n.m. Bezoek van den commandant van het Duitsche Schoolschip aan Z. E. Vice-Admiraal Kruys. 2.Bezoek van den commandant aan Burgemeester Ritmeester. 2.30 Tegenbezoek van Chef Staf overste Van Staveren namens den Vice-Ad- miraal. 2.50 Bezoek van den commandant bij den commandant van het Wachtschip. 3.— Bezoek van den commandant bij den Garnizoenscommandant overste Bentz van den Berg. 3.15 Tegenbezok van den commandant van het Wachtschip. 3.30 Tegenbezok van den Garnizoenscom- 1 i mandant. - i r - 3.45 Tegenbezoek van den Burgemeester. 3.30 Bezoek van de Officieren in de long- room van Hr. Ms. Wachtschip. 3.45 Bezoek van Officieren aan de On- derzeedienstkazerne. 's Avonds gratis toegang tot de bioscoop, aan geboden door den heer Van Twisk. 8 uur n.m. Bal in de Marineclub ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. Konin gin Wilhelmina op 31 Augustus. 31 Augustus. Viering van den verjaardag van H. M. de Koningin. Hr. Ms. „Geldrland" salueert om 9 uur met 33 schoten; om 12 uur met 35 schoten en om 4 uur met 33 schoten. 11 uur: Parade op het Helden der Zee-plein, 's Avonds gratis toegang tot de bioscoop, aangeboden door den heer Van Twisk. dagelijks (ook Zondags) Gisteren heeft Ds. Joh. Meynen, predikant bij de eGref. Kerk alhier, afscheid van zijn gemeente genomen, in verband met zijn beroep naar de Geref. Kerk te 's-Gravenhage (West). Door den scheidenden predikant werd de ochtenddienst geleid in de Rehoboth-kerk in de Ooievaarstraat, terwijl hij des avond half zes in de kerk in Julianapark sprak. In beide diensten was de opkomst van de gemeente zoo groot, dat verschillenden zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Op verzoek van den scheidenden leeraar werd in den ochtenddienst geen toespraken gehou den en werd hij niet toegezongen, opdat deze dienst van haar karakter als dienst des Woords niets zou verliezen en de mensch min of meer in het middelpunt zou worden ge plaatst. Het is slechts mogelijk om bemoedigd te worden temidden van al het onvaste en vergankelijke in deze wereld zoo zeide spreker wanneer wij onze sterkte in den Heere vinden. In Hem zijn wij voor zes jaren samengekomen, in Hem moeten wij elkander nu ook weer loslaten. De scheidende predikant bepaalde zijn ge meente in dezen laatsten dienst bij het woord van den apostel Petrus uit diens eersten zend brief, hoofdstuk 5: 10 en 11, waarin de apostel pleit voor de broederen op de genade Gods. Hij stond achtereenvolgens stil bij den omvang van die genade, de vastheid ervan, de werking_ en de vrucht van die genade. Hij wees daarbij op de gevaren, die in deze wereld aan alle kanten den geestelijken mensch, zoowel van binnen als van buiten bedreigen, waarbij de apostel ons toont, dat het niet in eigen kracht is, dat wij daaraan weerstand kunnen bieden, maar door de genade Gods. Een genade die alomvattend en onbegrensd is. Die rijkdom te bezitten is de grootste schat van Gods volk. De apostel Petrus beschouwt in de betref fende verzen de oorsprong en het einddoel van die genade. Hij grijpt daarom terug in de eeuwigheid; een eeuwige roeping en hij blikt in de toekomst; een eeuwige heerlijkheid. Wat is dan het lijden van dezen tegenwoordigen tijd, bij zoo'n vooruitzicht? De zekerheid van dien grond onzer zaligheid vinden we niet in ons zelf, maar buiten ons zelf, in Christus. In Christus zijn wij vol maakt. In ons zelf is slechts een tekort, over treding en schuld en dat voelt spreker als hij afscheid neemt van deze gemeente. Er is niets in zijn arbeid geweest, waarvan hij kan zeggen, dat het af is. We zijn te weinig voor elkaar geweest. De troost is, dat God zijn begonnen werk voortzet, zooals de apostel het zegt, dat God het werk volmake, bevestige, versterke en fondeere. En wanneer Hij het doet, dan zal de vrucht daarvan openbaar worden en kunnen we elkander loslaten, om dat wij weten, dat Hij blijft. Afscheidswoord Ds. Tollenaar. Direct na de predikante in den avonddienst heeft Ds. Tollenaar, als eenige spreker, het woord gevoerd. „Het is ongeveer 6 jaren geleden, dat ik U namens den Kerkeraad, aan deze plaats een welkom mocht toeroepen", zoo zeide hij. Het is de wensch van den Kerkeraad, dat ik U, namens de Gemeente, die niet anders zou willen op dezen dag, nu gij voor 't laatst in ons midden zijt, een woord van afscheid mede geef. Spr. wijst op de onvolkomenheid van al onzen arbeid. Veel van den arbeid, die we verricht hebben, kunnen we ons zelfs niet meer herinneren, maar voor de eeuwigheid blijft het bewaard. Éénmaal zal het openbaar worden, dat de arbeid, in de afgeloopen jaren door U in Den Helder verricht, niet ij del geweest is. De Heere heeft U tot een zegen gesteld. Daarvoor danken wij den Heere, onzen God. Namens den Kerkeraad dank ik U voor de prettige samenwerking, de goede omgang, de leiding, den goeden toon en Uw gewaardeerde adviezen. Dit ales heeft mogen medewerken aan den bloei en den opbouw der Kerk. Ook namens de Classis, waaraan gij Uw krachten en tijd hebt gegeven, zeg ik U har telijk dank. Gaarne zeg ik U ook persoonlijk dank voor de hartelijke samenwerking, die ik steeds mocht ondervinden. In de afgeloopen jaren is de harmonie tusschen ons nooit verstoord ge worden. Ook namens mijn gezin, waarvoor gij steeds belangstelling betoond hebt, wensch ik U, uw vrouw en kinderen 's Heeren zegen toe. Moge Hij U bij den voortduur nabij en goed zjjn. Hierna verzocht de spr. aan de Gemente om den scheidenden leeraar staande toe te zingen het laatste vers van Psalm 121: De Heer zal U steeds gadeslaan, enz. Na het zingen eindigde Ds. Meijnen met dankgebed. Beide diensten werden geopend met het zingen van Ps. 68 10 en gesloten met het zingen van Ps. 118 14. Als tijdelijk plaatsvervanger van Ds. Meij nen is benoemd candidaat Loopstra, terwijl een tweede candidaat de Geref. Kerk in Den Helder dienen zal, n.1. de heer Feenstra, om dat Ds. Tollenaar zich meer in het bizonder zal wijden aan de geestelijke belangen van de militairen. e hebben in ons obverzicht van Zaterdag nog gewezen op het ontbreken van alle moraal, dat de tegenwoordige wereld ken merkt. Een juichkreet van Italië over de overwinning van Santander teekent ten scherpste dat we op een hellend vlak wan delen. Geen fel protest wordt gehoord tegen de uitlatingen van Italië. Men slikt het, dat Italië meevecht in Spanje, niettegenstaande het deel uitmaakte van de non-interventie commissie. Het is een vertrappen van alle moraal. De „Temps", het Parijsche blad, had Zater dag een hoofdartikel over: „De inzinking van het Volkenrecht", dat zeer somber gesteld was. „Als de toekomstige historici eens de geschiedenis van onzen tijd zullen neerschrij ven, zullen zij wellicht op de allereerste plaats op het buitengewone verval van de internatio nale zedelijkheid wijzen", zegt het blad in den aanvang van het artikel. We gelooven, zegt „De Maasbode", in een beschouwing aan dit artikel gewijd, dat het Parijsche orgaan in dit opzicht gelijk heeft; en we onderschrijven ook geheel zijn opvat ting, dat als de menschheid volkomen syste matisch en bewust in de barbarschheid zou willen terugvallen, zij geen betere middelen zou kunnen aanwenden, dan die welke nu algemeen toegepast worden. „Dit is ongemeen ernstig voor de toekomst van onze bescha ving." „Terwijl," zegt de „Temps", „de instrumen ten der vernietiging zich op giganteske wijze vermenigvuldigen, constateert men met af schuw, dat er geen zedelijke barrière meer bestaat om de onbeperkte toepassing te voor komen. Zeker zijn er in de gescheidenis meer perio den geweest, waarin het volkenrecht in verval raakte. In de ochtendstonde van onze moderne tijden, toen de godsdienstige opvattingen, waarop de Middeleeuwen haar wetten hadden opgebouwd, meer en meer begonnen te ver zwakken, was men getuige van een ernstige verslechtering van de elementaire regels van het internationale leven. Maar tegenwoordig, nu elke gebeurtenis op welk punt van de aardbol onmiddellijk overal weerslag heeft; nu de naties in haar geheel met leven en eigendom in alle discussies tus schen de regeeringen betrokken worden, maakt men meer dan ooit schoon schip met de be schermende regelingen, welke ter verzekering van het internationale leven op grond van de ervaringen van vele geslachten vastgesteld waren. Het baat niets daarover klachten te uiten. Maar als men de feiten eenmaal gecon stateerd heeft, moet men pogen naar da diepere oorzaken af te dalen en dan de mid delen ter verbetering op te sporen". Als een der oorzaken van het verval geeft de „Temps" reeds aan: de algemeene verzwak king van de normen der moraal bij de een lingen, welke de grondslag der openbare zede lijkheid zijn. „De Maasbode" zegt: Het volkenrecht is in verval, wijl men de godsdienstige beginselen van de Middeleeuwen heeft prijsgegeven. En naarmate de openbare meening van die beginselen verder afdwaalde, werd de toestand steeds slechter. Bioscopen: Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half 8: „Born to dance". Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Haar groote zonde" en „Amor op da baren". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „Oproer in San Antonio" en „Circus", Maandag 30 August. Casino, 8 uur Feestelijke vergadering Chr, Oranje-vereeniging. Dinsdag 31 Augustus. Sportterrein „Helder", Sportlaan. Aanvang 2,30 uur Kinderspelen. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Hoogwaterheden) 1.35 14.05 Laagwater (heden) 2.45 20.15 Hoogwater (Dinsdag) 2.55 15.45 Laagwater 3.30 21.40 Licht op (heden) 20.24 Barometerstand Den Helder Temperatuur zeewater Temperatuur lucht Hoogste temp. lucht gisteren Laagste temp. lucht gisteren 766.7 18.2 16.1 19.2 14.8 Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 2 September 1937: de luitenants ter zee der 2de kl. L. Brou wer, te Leiden en J. J. Steensma aan boord Hr. Ms. „Nautilus"; met 6 September 1937: de officier van administratie der 2e kl. H. A. Westerouwen van Meeteren aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. met 20 September 1937: de officier van administratie der 2e kl. H. A. Keijser te Willemsoord.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5