Kanselmanifest spoort aan tot volhouden Het nieuwe Succesterrein Wieringer Wielerbaan Gisting in Joegoslavië Aanrijding met doodelijken afloop Doodelijk ongeval op de Alkmaarsche grasbaan VxxJ&al Goede wedstrijd van B.K.C I Indische padvinders op de thuisreis Inbrekers houden Whiskey-fuif Willem Jan Mets, Uit onze Omgeving MARKTBERICHTEN De renner Passier verongelukt. Van Aartsen kampioen. De Baankampioenschappen van de K.N.M.V., die door een zeer talryk publiek bezocht werden en die verreden werden onder de meest gunstige omstandigheden, hebben helaas een slachtoffer geëischt. De nog jonge junior-renner Passier uit Leiden kreeg door een val party een zware motor op zijn onderlichaam en werd zoo ernstig gewond, dat hy kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. Het was in de finale der juniores in de 350 cm3 klasse, dat dit ongeluk gebeurde. Nadat het publiek eerst al een zeer sensatio- neele race van de seniores had aanschouwd, waarbij valpartijen maar net uitbleven, kwa men voor genoemde finale zes renners aan den start. De jonge Houtop Jr. nam de lei ding en vlak achter hem kwam Passier, die weer op den voet gevolgd werd door Huyk- man. Na een ronde wilde Passier een aanval op Houtop wagen. In den Noorde'ijken bocht zwenkte passier naar binnen, om zoo door den binnenbocht tc passeeren en Houtop te dwin gen omhoog te gaan. Op hetzelfde moment sloot Houtop echter gas af, waardoor zijn vaart verminderde. Dit had echter mede tot gevolg.* dat Passier met zijn voorwiel eerst tegen Houtop's voet reed en daarna tegen het achterwiel van den leider. Toen kon Passier zijn motor niet meer houden en hij viel. Huykman zag daardoor plotseling een hindernis voor zich en kon den vallenden Passier niet meer ontwijken. Hij viel ook en eijn motor sloeg met een smak neer op Passier's onderlichaam. Beide renners bleven bewusteloos liggen en werden direct weggedragen. 3en voorloopig medisch onderzoek wees uit, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. In het ziekenhuis bleek, dat Huykman er nog vrij goed was afgekomen. Hij bloedde weliswaar vrij hevig uit zijn mond en had eenige hoofdwonden, terwijl hij tevens een ge broken arm had bekomen, maar levensge vaarlijk was geen der verwondingen. Met Passier was het anders: hoewel hij tij dens het transport naar het ziekenhuis nog even bij kennis was gekomen, waren zijn in wendige verwondingen zoo ernstig, dat hij dadelijk na aankomst overleed. Het publiek bleef onkundig van dit doodelijk ongeluk en wist alleen, dat de renner ernstig gewond naar het ziekenhuis wsa overgebracht. En de wedstrijden werden na een kleine on derbreking voortgezet. Van Aartsen kampioen. De verrassing van den dag was, dat Van Aartsen kampioen werd zoowel in de 350 c als in de 500 cm3 klasse. In beide gevallen klopte hij Houtop, den snellen Utrechtenaar. Motoren op de baan. Piet van Kempen No. 1 met 7 punten. Gisterenmiddag zijn alhier schit terende wielerwedstrijden verreden, het was jammer dat de publieke be langstelling niet grooter was, de thuisblijvers hebben deze keer iets mooi's gemist. De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: Sprint herie Matches a deux over 3 ron den. Ie rit No. 1 Zwartepoorte 13.4 no. 2. J. Smit 2e rit 1 Kreyger 15,2 2 Th. Brizee; 3e rit 1 Hegeman 15.2 2 Gageldonck Wedstrijd No. 2. Klassementrace over 25 ronden (5 kl.) Ie klassem. Roes 3 pnt. Dietennan 2 pnt. Bakker 1 pnt.; 2e klassem. Schipper 3 pnt Lont 2 pnt. Dieterman 1 punt; 3e klassem. Schipper 3 punten; Deykers 2 punten; Meyer 2 pnt. Roes 1 pnt. Hierna werd Dietennan niet geplaatst we gens beneden de streep passeeren. 4e klassem. Meyer 3 pnt, Roes 2 pnt. Die terman 1 pnt. 5e klassem. Hiddes 3 pnt.; Roes 2 pnt, Dieterman 1 pnt. Totaal No. 1 Roes 8 punt No. 2 Schipper 6 pnt. No. 3 Meyer 5 pnt. No. 4. Dietennan 5 pnt. Wedstrijd No. 3 le rit achter motoren over 20 k.m. Uitslag No. 1 A. de Graaf gangmaker Kaser 3 pnt. No. 2. M. Seynaeve gangmaker Vermandei 2 pnt. No. 3. P. van Kempen, gangmaker Wiersma 1 pnt. tijd 21 m. 59 sec. De junioren van de Wielerclub reden daar na een achtervolging: v. Dijk startte op 0 m. J. de Haan 50 m. Heyermans 100 m. Hollander 150 m. Het is Jan de Haan die glorieus zegeviert onder een geweldig applaus reed Jan de eereronde. Bravo Jan ga zoo door. Wedstrijd No. 4 demifinale sprint. le rit No. 1 Zwartepoorte 16,4 No. 2 He german. 2e rit No. 1 Kreyger 13,8. No. 2 Smit. Wedstrijd no. 5. Afvalrace voor nieuwe lingen en amateurs: Winnaar v. Hekke. No. 2 Verbiest, tijd 4.13.2. Wedstrijd 6, 2e rit achter motoren: No. 1 P. v. Kempen 3 pt.; 2. Seynaeve, 2 pt.; 3. de Graaf, 1 pt. Wedstrijd no. 7, finale van de sprint: No. 1 K. Kreijger, 13: 2. Zwartepoorte; 3. Hege man, 14 p.; 4. Smit. Wedstrijd no. 8: Koppelwedstrijd over 200 ronden (4 klassem.) le klassement: Lont-Brizee. 4 pt.; Bakker- Zwartepoorte 3 pt.; Kreijger—Roes 2 pt.; A. MeijerGageldonck 1 pt. 2e klasse: DeijkersDietennan 4 pt.; Bak ker—Zwartepoorte 3 pt.; Kreijger—Roes 2 pt.: Hegeman—Hiddes 1 pt.. 3e klassem. LontBrizée 4 pt.; Bakker Zwartepoorte 3 pt.; DeijkersDieterman 2 pt.: Smit—Schipper 1 pt. 4e klasse: BakkerZwartepoorte 8 pt.; DeijkersDieterman 6 pt.; LontBrizée 4 pt.: KreijgerRoes 2 pt. Totaal: No. 1 H. MeijerGageldonck, 1 pt.; op 1 ronde no. 2 Bakker—Zwartepoorte 17 pt.; no. 3 LontBrizée 12 pt.; no. 4 Deij kers—Dieterman, 12 pt. Wedstrijd no. 9: finale achter de motoren: Dit was zeker een van de spannendste rit ten. De uitslag luidt: v. Kempen 3 pt.; Sey naeve 2 pt.; de Graaf 1 pt. Totale winnaar P. van Kempen, 7 pt; M. Seynaeve. 6 pt. de Graaf 5 pt. Hiermede was een einde aan den mooien sportmiddag gekomen. Productief binnentrio scoort 8 goals tegen Haarl. Boys. In een temperatuur, meer geschikt om aan het strand te liggen luieren dan om te voet ballen, speelde BKC 1 tegen de Haarlemsche Boys. Behoudens het laatste kwartier, toen het spel wat verslapte, lieten de spelers, en vooral de B.K.C.-ers, zich echter door het warme weer niet beïnvloeden. Speciaal het binnen-trio van de B.K.C.-voorhoede weerde zich geweldig en daaraan èn aan de verkeerde tactiek der Haarlemmers, had de thuisclub haar flinke overwinning te danken. Langen tijd speelden de H.B. met drie backs, waardoor in het middenveld een groot gat was en de BKC-middenlinie geregeld in staat was de voorhoede goed te voeden, zoodat er alle tijd was den bal juist te plaatsen. Na een wederzijdsche verkenning, waarbij al dadelijk blijkt, dat de BKC-voorhoede ver uitsteekt boven die van de tegenpartij, ma ken de Haarlemmers toch het eerste doelpunt. Maar na vijf minuten ligt de gelijkmaker al in het net, doordat de ingeschoten bal door een der H.-spelres even van richting veran derd wordt. Herhaaldelijk doen daarna de BKC-ers goed opgezette aanvallen, maar dank zij het goede werk van den Haarlem- schen doelman duurt het een half uur eer J. de Schipper, z'n goed doorzetten met een zuiver schot besluitend, BKC de leiding kan geven. De zeer tactisch spelende Jan van Wees geeft kort daarop z'n te ver doorge- loopen medespelers eerst gelegenheid zich te rug te trekken en aan buitenspel te ontko men, vóór hij den voorsprong vergroot tot 31. Nog voor de rust maakt hij er goed samenspelende met Jb. van Wees, 41 van. Na de rust voeren J. v. Wees, Meereboer en J. de Schipper de score op tot 71. Als de BKC-achterhoede het dan wat te kalm op vat, maken de Haarlemmers nog een tegen- punt en later, uit een strafschop, nog een. Intusschen heeft Webeling reeds voor het achtste BKC-doelpunt gezorgd en nadat De Schipper nog eenige malen aan den tand ge voeld is, maar niet thuis geeft, komt het einde met een 83 overwinning van BKC. BKC 3—DOSKO 2. Door een misverstand aangaande den tijd van aanvang bonden slechts eenige derde elftalspelers, aangevuld met adspiranten, den strijd aan tegen de Oudesluizers. Met 14 moesten zij het onderspit delven. DE DUITSCHE KERKSTRIJD. Nieuwe predikanten-arrestaties. Een delegatie van Duitsche bisschoppen naar Rome. Verbetering der regeeringsbe- trekkingen met het Vaticaan? Vaticaan blijft pessimistisch. In alle parochies van de Belij- deniskerk is gisteren van den kansel een manifest voorgelezen, waarin gewezen wordt op den „nood" der kerk, en de geloovigen worden aan gespoord, den strijd voor de integri teit van het geloof voort te zetten. Te Berlijn en in de provincie zijn twaalf predikanten gearresteerd, zoodat het aantal gearresteerde dominees gestegen is tot 120. Verder wordt vernomen, dat de Gestapo den predikanten van de beïijdenisbeweging een vragenlijst heeft voorgeiegd, die zij voor 30 Augustus om twaalf uur des mid dags moeten hebben ingevuld en waarin zij moeten aangeven wie hunner gepreekt heb ben en welke de bestemming was van de geldinzamelingen op Zondag, evenals welk bedrag bijeengebracht werd. Naar men uit katholieke kerkelijke krin gen verneemt, zal zich binnenkort een de legatie der Duitsche bisschoppen naar Rome begeven om het Vaticaan rapport uit te brengen over het resultaat der najaarscon ferentie van de katholieke bisschoppen te Fulda, welke Donderdag j.1. gesloten is. Alle bladen te Rome publiceeren arti kelen hunner correspondenten uit Ber lijn, waarin zij de meening uitspreken, dat de reis van de vertegenwoordigers van het Duitsche episccpaat naar Rome een ontspanning te weeg zal brengen in de betrekkingen tusschen Duitsch- land en het Vaticaan, dank zij een nei ging, die in de bisschoppelijke confe rentie te Fulda aan den dag zou zijn getreden en die zou gaan „in de richting van een grooter begrip van het stand punt van den staat." Deze uitdrukking wordt in denzelfden vorm door alle bladen gebruikt. Voorts wordt belang gehecht aan het onderhoud van den nuntius te Berlijn met den staats secretaris voor buitenlandsche zaken von Mackensen. In het Vaticaan daarentegen is men van meening, dat geen enkele serieuze aanwij zing toestaat te gelooven aan een belang rijke spoedige verbetering van de betrek kingen tusschen Duitschland en het Vati caan. Men gelooft gaarne aan den wensch tot kalmeering van den kant van Duitsch land, maar helt ertoe over deze houding te beschouwen als ingegeven door overweging van internationalen aard en vooral dooi den ongunstigen indruk, die in het buiten land gewekt is door de aankondiging van verklaringen, die Hitier over de godsdienst kwestie te Neurenberg zou afleggen. Ook het plan tot een reis van Mussolini naar Duitschland zou een zekeren invloed kun nen uitoefenen op de houding der voor de Duitsche politiek verantwoordelijke kringen. Al deze overwegingen doen echter niet uit het oog verliezen, dat de kwestie nog in haat- geheel bestaat en dat tenminste voor het oogenblik elk op zijn standpunt blijft staan, waarbij het Vaticaan oprecht geneigd is niets te doen, dat den toestand zou kunnen verergeren. Afgevaardigde vermoord. Bezoek van een minister leidt tot rel letjes. Drie personen gedood. De afgevaardigde van het Joego slavische parlement. Ramadan Ra- madanowitsj, een lid der regeerings- partij en vertegenwoordiger van de Joegoslavische Albaniers, is Zater dag in het dorp zijner inwoning, Blaze, op 200 meter van zijn huis, uit een hinderlaag doodgeschoten. Van de daders ontbreekt elk spoor. De autoriteiten nemen echter aan, dat hier sprake is van een geval van bloedwraak. Volgens uit Belgrado afkomstige berichten heeft de minister van mijnen en bosschen, Jankowitsj zich naar Valjevo begeven, waar hij op een conferentie, welke door de regee- ringspartij georganiseerd was, het woord moest voeren. De aankomst van minister Jankowitsj te Valjevo leidde tot rumoerige betoogingen door eenige duizenden perso nen. Aangezien een groote menschenmenig- te zich verzamelde voor het café, waar de minister met de leden van zijn gevolg bin nen was gevlucht en steenen door de rui ten begon te werpen, werd de hulp van gendarmes ingeroepen. Er ontstond daarop een woeste vechtpartij, zoodat de gendarmes zich genoodzaakt zagen, gebruik te maken van hun vuurwapens. Dit had tot gevolg dat ongeveer dertig personen gewond werden waarvan twaalf ernstig. Drie personen zijn reeds aan hun verwondingen bezwe ken. Illegale brochures gedrukt. in klooster Het Joegoslavische agentschap Avala deelt mede: Sedert eenigen tijd werd geconsta teerd dat in hetg eheele land illegale bro chures en drukwerken werden verspreid, die op onjuiste en tendentieuze wijze zekere feiten van het politieke leven voorstelden. De autoriteiten zijn er in geslaagd de oor sprong te ontdekken van de middelen, die voor de verspreiding gebruikt werden. Met spijt werd ontdekt, dat deze publicaties af komstig waren uit de drukkerij van het klooster Sremski Hallovtzi, vanwaar ze naar Belgrado en andere streken des lands werden vervoerd. Met zekerheid werd vast gesteld dat zekere geestelijken aan deze voor de belangen van staat en kerk schadelijke activiteit deel namen. Enkele dezer vlug schriften hadden een beleedigend karakter voor personen van hooge en volgens de grondwet onaantastbare positie, weshalve de overheid last heeft gegeven tot een huis zoeking in de drukkerij van het klooster. Daarbij werden een belangrijke, hoeveelheid illegale vlugschriften en brochures en tal rijke cliche's in beslag genomen. Bovendien werden verscheiden exemplaren in beslag genomen van clandestien uitgegeven dag bladen. De autoriteiten hebben besloten de wet toe te passen op alle personen, die ver antwoordelijk zijn voor drukken en ver spreiden van deze brochures en vlugschrif ten. De directeur van de drukkerij en eeni gen andere personen, die medegewerkt heb ben aan deze onderneming zijn in arrest gesteld. Gistermiddag omstreeks half vijf is op den Amsteldijk Zuid, te Amstelveen, de 36-jarige wielrijder J. B., wonende te Nieuw koop, die met zijn meisje rijdende, plotse ling naar links zwenkte, door een juist voor bijkomende vrachtauto uit St. Pancras aan gereden. De man kwam met het hoofd tegen den laadbak van den wagen en kreeg een her senschudding met schedelbasisfractuur. In zeer ernstigen toestand is hij naar het O.L. Vrouwe Ziekenhuis te Amsterdam over gebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. Studeeren op de boot. Aneta vernam van den heer Ranneft, den leider van het Indisch Padvinderscontin gent, dat afgevaardigd is geweest naar de Jamboree, de volgende bijzonderheden om trent de aan zijn zorgen toevertrouwde jon gens: Het Jamboree-contingent werkt vanaf Genua eiken dag het volle aantal school uren aan de opgelegde taak. De jongens werken uitstekend mede en beschouwen het als een eerezaak tegenover de hen welge zinde schoolhoofden flink te werken. In de Roode Zee was het warm, maar allen zijn gezond. Via een leegstaand bovenhuis te 's-Gra- venhage hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag inbrekers zich toegang weten te verschaffen tot een wijnhandel, waar zij een grooten chaos veroorzaakten. In het kantoor hebben zij alle laden opengebroken en ondersteboven gehaald, terwijl zes whis- keyflesschen die voor het bezoek der inbre kers nog vol waren, door den winkelier leeg werden aangetroffen. Moeilijk valt aan te nemen, dat zij den inhoud van deze zes flesschen ter plaatse hebben geconsumeerd. Heden overleed, na een korte ongesteldheid onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootva der, in den ouderdom van 50 jaar. Uit aller naam: A. METS—de Jong. Haarlem, 29 Aug. 1937. Eindenhoutstr. 77. ANNA PAULOWNA VISCHLUST. In een goedbezochte vergadering van de hengelaarsvereeniging „Vischlust" is beslo ten op 25 September in de Molenvaart een vischwedstrijd te houden. Door eenige in gezetenen zijn hiervoor prijzen beschikbaar gesteid. R.K. ATHLETIEK. Op het ZAP-terrrein in de Spoorbuurt werden Zondag athletiekwedstrijden gehou den, waaraan behalve door ZAP, werd deel genomen door: 't Zand, Warmenhuizen, Lutjebroek, Heiloo en Hoorn (DOS). De voorzitter van ZAP, de heer L. F. Schlaman, reikte na afloop in café Alke made de prijzen uit, nadat hij allen voor de medewerking had bedankt en z'n felicitatie had uitgesproken voor de mooie resultaten, die op dezen athletiekmiddag waren bereikt. De uitslagen waren: Verspringen, junioren: 1. J. Peters, Heiloo, 5.34; 2. Ooyevaar, War menhuizen 4.75 in. Verspringen, senioren: 1. A. Groot, War menhuizen, 5.76 ra. 2. A. van Ammers, Lut jebroek 5.29 m. 3. G. Hencsey, ZAP 5.24 m. 100 m. Hardloopen: junioren; 1. Peters, Heiloo 2. G. Groot, Warmenhuizen. 100 m. Hardloopen, senioren: 1. A. Groot, Warmenhuizen. 2. Bakker, Heiloo; 3. Smit, Warmenhuizen. Hoogspringen, junioren. 1. J. Ooijevaar, Warmenhuizen, 1 m. 60; 2. Groot, Warmenhuizen. Hoogspringen: seniores: 1. Vader, 't Zand 1 m. 60; 2. D. Meijer, Warmenhuizen, 1 m. 50. 1500 m. hardloopen: 1. Dekker, Groote broek, 2. A. Bakker, *t Zand; 3. C. Bakker, Heiloo. Polsstokhoogspringen: 1. Vader 't Zand. 2 m. 95: 2. K. Pronk, Warmenhuizen 2 m. 90. Estafette junioren: 1. H.S.V. Heiloo. Estafette, senioren: 1. Vios B, Warmenhui zen, 54.5 sec.; 2. D.O.S., Hoorn, 55 sec. Hinkstapsprong: 1. D. Meijer. Warmen huizen, 12 m., 2. F. Alkemade, Z.A.P. 11 m. 52; 3. G. Molenaar, Warmenhuizen, 10 m. 99. Kogelstooten: 1. C. Pronk, Warmenhui zen, 11 m. 78; 2. G. Hencsey, Z.A.P., 10 m. 14; 3. K. Bakker, Heiloo, 9 m. 79. BREEZAND. Uitvoering D.O.K.E.V. De gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. gaf Zondagmiddag op 't terreintje achter café Borst een openlucht-uitvoering, die aanvan kelijk slechts weinig bezoekers, doch later toch wat meer belangstellenden trok. Alle groepen van de gymnastiekvereeni ging. dames, heeren, meisjes en jongens, namen er aan deel en lieten een gevari eerd programma van vrije oefeningen en turnen aan brug. paard en ringen zien. Over het geheel werd er door de verschil lende groepen correct gewerkt, maar in 't bijzonder bij de jongste dames was er een, die keurig werk liet zien en niet voor haar oudere vereenigingszusters onder deed. Het turnen aan de ringen behoorde wel tot het aantrekkelijkste deel van het pro gramma en het paardspringen door de dames en heeren vormde en aardig slot nummer. WIERINGEN De werkzaamheden aan het voetbalterrein van Succes hebben in breeden kring belang, stelling getrokken. Velen hebben zich een gang naar den Koogerweg getroost om den stand van zaken in oogenschouw te nemen. Stond men aanvankelijk sceptisch tegenover de ravage die daar door de grondwerkers was gesticht, thans spreekt iedereen vol lof over de wijze waarop daar in enkele wehen t ij cl s uit deze wanorde een prachtig mooi egaal terrein is te voorschijn getoo- verd. W<; mochten van werkbaas Besseling, die in samenwerking met den gemeente-opzich ter, den heer Poel. de voorbereidende werk zaamheden verrichtte, als metingen e.d., eenige interessante bijzonderheden verne men Allereerst werd de opmerking gemaakt dat de tijd voor de uitvoering wel zeer kort was geweest, doch dat de behandeling niet temin serieus was geschied en er niet in het minst onder te lijden heeft gehad. Het weer heeft vooral in de eerste weken bij zonder medegewerkt. De vele regens kwa men in dit geval zeer goed van pas, in zonderheid met het oog op de ontzooding. Systematisch is men te werk gegaan. Na de ontzooding. welke met een z.g. zoodenrol geschiedde, moesten groote gedeelten wor den afgegraven. Het verschil in hoogte be droeg op sommige plaatsen n.1. meer dan 1 meter. Met keepkarren werd de aarde van de hooger gelegen gedeelten naar de lage zijden vervoerd, terwijl er ook nog grond van omliggende terreinen werd door Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring.... gewerkt Op sommige plaatsen moest meer dan 50 c.M. aarde worden verwijderd. Ook kwam men af en toe voor groote verrassin gen te staan. Op sommige plaatsen, vooral in het middenterrein stuitte men op bijna ondoordringbare keileemlagen. De arbeiders trapten hun klompen op de schoppen stuk. Met groote moeite is de keileem tenslotte losgewoeld. En zoo was er meei. Toch was men na veertien dagen reeds zoover gevorderd dat bijna over het geheele terrein een laag rulle aarde lag van plus minus 60 c.M.. terwijl ook de draineer- buizen in negen rijen, van Noord naar Zuid óp pl.m. 1 Meter diepte waren ge legd In het Noord-Westelijk gedeelte had men' toen de zoden reeds weer aangebracht die als gevolg van de vele regen onmiddel lijk aansloegen. Op de draineerbuizen ligt een laag gekookte mosselenschelpen van pi m 50 c M., een even afdoend middel als het 'bv in de Wieringermeer bij drainage o-ebruikte turfmolm. De drains, die naar wij vernamen (men heeft dit bij de water-* balletten van vorige week genoeg kunnen constateeren) functionneeren Uitstekend. Zij maken van Noord naar Zuid een val van 27 c.M. (dit is over een lengte van ruim, 100 Meter). Het terrein vervalt in genoemde richting 20 c.M.. terwijl het in de breedte naar beide zijden 10 c.M. afhelt. Thans na 3% week is het geheele ter rein, dat bijna een bunder groot is weer geheel met, zooden afgedekt. Een geweldige prestatie. Aan de grasmat wordt thans nog de uiterste zorg besteed. Nu regen de laatste dagen uitblijft, heeft men zijn toevlucht moeten nemen tot besproeiingen. Over het geheele terrein zal nog een klein laagje teelaarde worden aangebracht van een pan?* centimeters om het aanzetten van het gias te bevorderen. Bovendien zal nog worden getracht een speciale wals te bemachtigen daar de grond anders niet handikracht moet worden aangestampt. Dit zijn de laat ste werkzaamheden. Het werk is uitgevoerd in werkverschaf fing door werkloozen, onder toezicht van de Ned. Heide Mij. De heer Poel. gemeente opzichter, was met de dagelijksche leiding belast. Van de zijde van de Heide Mij- wordt met bijzondere waardeering gespro ken over de uiterst snelle wijze, waarop Poel met zijn mannen de zaak heeft klaar gespeeld. Over enkele dagen kan het ter rein worden opgeleverd. Het terrein verkeert thans reeds in pri ma staat en Succes kan voor de komende competitie zijn gasten waardig ontvangen. De drainage beteekent een enorme verbe tering. Hoe vaak gebeurde het niet dat het terrein nog dagen na zwaren regenval to taal onbespeelbaar was? Laat ons hopen, dat dit voorgoed tot het verleden behoort. Succes en de voetbalsport in het algemeen is er mee gebaat. Good luck, boys! AANSTELLING Voor de begrafenisvereeniging „De Laat ste Eer" zijn aangesteld als bode, voor Wes- terland Jan Vermeulen en H. Doesburg. Voor H.-Hoef S. Kuit en Jac. Doesburg. Voor Den Oever G. Bays en A. Bakker Az. Bij eventueele gebeurtenissen kunnen zoowel leden als niet leden zich tot deze personen wenden. Voor R. Katholieke wende men zich tot den bode V. Vroone te H. hoef. Gistermiddag kwam het zoontje van den heer Jac. Lont uit de Elft alhier, op z'n fiets uit de boven Elft gereden naar den Rijksweg, waar de auto van den Helder- schen kunstschilder Fr. N. naderde. Het jongetje sprong van de fiets, kon z'n vaart niet verminderen en kwam. voordat N. het voorkomen kon, onder de auto. Het slachtoffer had eenige lichte verwon dingen bekomen. N. haalde dadelijk een dokter en vervoer de daarna het jongetje huiswaarts, ALKMAAR, 28 Augustus. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 melkkoeien f200265; 2 nuchtere kalveren (slacht) f 16 18; 6 vette schapen f 28.50. ALKMAAR, 28 Augustus. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 72%77% cent en kleinhandel 77%80 cent, handel matig; kipeieren (groothandel) f 4.10—4.40 en Eendeieren f 3. Aanvoer 1400 Kg. boter, 9900 stuks kipeieren en 125 stuks eend eieren. ALKMAAR, 28 Augustus. N.V. Eierveiling .voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 145.000 kipeieren:: 58—60 Kg. 4.10—4.25. 60-62 Kg. 4.15—4.35, 62—64 Kg. 4.25—4.50. 64-66 Kg. 4.40—4.70, 40—50 Kg. 2.403.55 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 28 Augustus. Eigenheimers f 1.30—2.50, Duc of York (grove) 2.60, gele nep 5.105.50, uien 1.80— 2.40, id. drielingen 2.10—2.40, id. grove 3. roode kool 1—1.30. gele kool 1—1.60. witte kool f 11.20 (per wagon f 126); slaboo- nen f 4.20—10.30, bieten f 0.90—1.50, snij- boonen 44.50. Aanvoer: 3'4825 Kg. aardap pelen, 3900 Kg. gele nep, 9150 Kg. uien, 19525 Kg. roode kool, 750 Kg. gele kool, 14600 Kg. witte kool. 1955 Kg. slaboonen. 1500 Kg. bieten, 165 Kg. snijboonen. ALKMAAR, 30 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 72 vette koeien f 180—290, graskalveren t 35—48, 22 vette kalveren f 60—95, per stuk, per Kg. 695 ct., 40 nuchtere kalve- 1-0 20 P61" stuk- 2 vette schapen, loó vette varkens per Kg. 60—64 ct. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Augustus. Aanvoer: 6000 Kg. aardappelen: Eigen heimers 2.40—2.50, bl. dito 2.10—2.30, 16000 2 50—97n 2'f>—2>5°' drielingen 2.30, grove s e nep 5*30—5.50, 1400 Kg. sper tè CnTi ™7°r9'10' r00fle k°o1 1-1-80, wit kool" 7-m^óóH0, KGle ko°' 1—2.20, bloem- '-'O8.10, 2e soort 3 203J0 s,rcBi?ArouDE''~3° Augustus. 1 70 fi?an l Eigenheimers 2-2.30; Bevel. 260' r?-r„ 9 en0 ~-2.50 Drielingen 1.90- Snpi-ri 2.70; Gele nep 55.40; -ISO ^uTraVi1'20' roocle k0Ql fU° i-w, witte kool f 0.80—1.20.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8