AUBADE AAN DE KLEINE SLUIS Bloembollen veiling „Breezand" rïï.YITSCHE LANDBOUWMARKTEN. De uitslagen van de Kinderspelen WXeitiennetb Middelkamp wint de ronde van Feyenoord MARKTBERICHTEN* -50 per 5ÖrKgH011' (Alicante) 47 Vroolijk zwaaiend met hun vlaggetjes en niet weinig grootsch op hun mooi ver sierde fietsen, autopeds, poppenwagens, enz., die zij straks in den stoet zouden mee voeren, stonden de kinderen van de open bare scholen I en III (Kleinesluis en uostpoider) de schoolbevolking van Bree- zand op te wachten die, niet minder vroo lijk, zingend en wuivend, met bussen en vrachtauto's kwamen aangereden. Toen ook de school uit de Spoorbuurt, die wan delend vandaar kwam, present was. ging de heele stoet naar de ambtswoning van den Burgemeester en stelde zich daar op, om eerst te luisteren naar korte toespra ken van den voorz. van het Oranje-comité Breezand, den heer C. v. d. Linden, en van Burgemeester Lovink. De heer Van der Linden sprak namens de Oranjevereenigingen Anna Paulowna en Breezand er z'n voldoening over uit, dat men ook hier meer en meer gaat inzien dat, alleen in eenheid geschaard om de Ko ningin, Nederland kan blijven wat Neder land in de rij der natiën kan zijn. Spr. achtte dezen verjaardag van de Koningin, denkend aan het Vorstelijk huwelijk en de blijde toekomst, een van de schoonste, die Zij in het Nederlandsche volk hebben mo gen vieren, zette een driewerf hoezee in voor Koningin. Prinses en Prins. Nadat hij nog allen die medewerkten om de viering mogelijk te maken, had be dankt, hield Burgemeester Lovink z'n toe spraak, die begon, ook namens de kinderen, de besturen der beide Oranjevereenigingen, te danken voor de voorbereiding van het feest. Wij zijn blij, zoo wendde spr. zich tot de kinderen, jullie allen zoo feestelijk uitgedoscht hier te zien. Onze Koningin viert haar 57sten verjaardag en hoe dank baar zijn we, dat Zij voor land en volk is gespaard en hoe hopen we, dat Zij nog vele gelukkige jaren ons volk ten zegen mag zijn. Zooals het huis van Oranje reeds bij na 4 eeuwen heeft gedaan, heeft ook de Koningin alles gegeven voor ons land en volk. Aan Oranje hebben wij onze vrijheid te danken en het feest van Oranje is dan ook een feest van eenheid en van de vrij heid. Na den wensch, dat H. M. de Ko ningin nog lang gespaard moge blijven en het Oranjefeest altijd eensgezind als het feest van de vrijheid gevierd zal worden, eindigde spr. met 't Is Oranje, 't blijft Oranje, 't is Oranje boven! Onder begeleiding van de muziek van „Soli Deo Gloria" zongen de kinderen hierop twee coupletten van het Wilhelmus en van het Vlaggelied en terwijl zij getrac- teerd werden, liet de muziek nog menig Vaderlandsch lied hooren. Dan wordt afgemarcheerd. De kinderen igaan naar de verschillende terreinen voor •de kinderspelen. Het Koninginnefeest is goed ingezet!. In aansluiting op het verslag van de Ko- ninginnefeesten, elders in dit no. opgeno men, laten we hieronder volgen de uitsla gen van de kinderspelen op de diverse ter reinen. Te Kleine Sluis. Pl.m. 230 leerlingen van de o. 1. school I (Kleine Sluis) en de o. 1. school III (Oost- Polder hielden hun wedstrijden op het ter rein van den heer Slikker. Van de zijde der oudei's bestond daarvoor groote belangstelling; o.m. was de Burge meester aanwezig, die trouwens ook aan de andere terreinen een bezoek bracht. De wedstrijden leverden de volgende re sultaten op; Meisjes (6 en 7 jaar), vlaggen zetten: 1. G. Glasbergen, 2. R. Glasbergen, 3. N. Ba ken, 4 Ma Wuis. Troostprijzen: M. Dekker, D. v. Teulingen, Tr. Dekker, Henny Kos. Jongens (6 en 7 jaar), blokjesrapen: 1 KI. de Lange, 2 Cor Rezelman, 3 S. Pranger, 4 H. de Graaf. Troostprijzen: Jan C. Geer- ligs, Sjouke Hummel, Henk Daalder, R. Kreijger. Meisjes (8 en 9 jaar), ei op lepel: 1. B. Tiel. 2 Alie Kossen, 3 H. v. d. Woude, 4 D. Hummel; Troostprijzen: K. Hemmes, N. de Vries, Geertje Bakker, D. Buning. Jongens (8 jaar), zakloopen: 1 Jaap Kooi man, 2 Jaap Kos. 3 Louw Borst, 4 Atze Bergsma. Troostprijzen: K. Meeldijk, L. Zwiers, J. de Schipper, P. Meijer. Meisjes (9 en 10 jaar), zakloopen: 1. Tr. de Lange, 2 Alie Zwierts, 3 Tini de Vries, 4 Annie Keppel. Troostprijzen: Hennie Meeldijk, Riek Hem mes, r i i Jongens (10 en 11 jaar), kussengevecht: 1 D. Jes, '2 P. Dekker, 3 A. Loer, 4 J. Bij post. Troostprijzen: K. Tuinman, W. Zwiers, G. Slabbekoorn, D. Blaauboer, R. de Vries. Meisjes (11 jaar), hindernisloop: 1 R. Meeldijk, 2 Iet Bakker, 3 H. v. Twuiver. Troostprijzen: N. Rampen, Gre de Rooij, Annie Kaan. Jongens (9 jaar), Hanengevecht: 1 Co van Teulingen, 2 Gijs van Teulingen, 3 KI. Schuiling. Troostprijzen: H. Liefhebber, M. Kapitein, KI. Kuiper. Meisjes (12 jaar en ouder), ringsteken op de fiets: 1 M. de Vries, 2 G. Buth, 3 A. Teu telink, Troostprijzen: D. Keppel, A. Busé, A. Visser, R. Buis, D. Dekker. Jongens 12 jaar en ouder: 1 P. Schipper, 2 A. Buning, 3 P. Renteenaar. Troostprij zen: P. Reiiooij, K. de Graaf, J. Molenaar. De wedstrijd „versierde fietsen, enz." was een succes. De meer dan 50 deelnemers had den er bijzonder veel werk van gemaakt en 't geheel leverde een fraaien aanblik op. De jury kende de prijzen a.v. toe: Meisjes: 1 Annie de Beurs, 2 Nel Baken, 3 Rie Geerligs, 4 Gré de Rooij, 5 G. Buth, 6 Bep Kooiman. Jongens: 1 V. Gouma, 2 H. Pennekamp, 3. KL Kos, 4 Jb. KosAz. 5 Jb. Kos Sz., 6 At ze Bergsma. Na afloop nam de heer Mol, hoofd van school I, het woord. Hij moest eerst namens Burgemeester Lovink dank brengen aan het onderwijzend personeel van alle scholen voor de organisatie van de feesten (Burge meester had dit 's morgens tot zijn leedwe zen verzuimd). Daarna ging spr. tot prijs uitreiking over. De heer Hazeloop, hoofd van school III, dankte de Oranjevereeniging „Kleine Sluis" die toch alles bekostigde. Na een „Leve de Koningin" gingen de kinderen zeer voldaan huiswaarts. Te Spoorbuurt. De kinderen van de R.K. school in de Spoorbuurt speelden op het Z.A.P.-terrein. De uitslagen waren: Meisjes: le klas, hout jesra pen: 1. Grietje Preijde, 2. Gerarda van Kessel, 3. Nel'y Noppen; 4. Truusje Koning; 5. Corrie Jansen; 6. Bep v. d. Hoek. 2e klas aardappelrapen: 1. Rie Koning; 2. Gré Kuijs; 3. Corie Smiers; 4. Rie Zwirs; 3e klas, ballenloop: 1. Coba v. d. Hoek; 2. A. de Caluwe; 4e klas, bladen op flesschen plaatsen: 1. Corrie Huiberts, 2. Annie Sikking; 5e klas. Wasch ophan gen: 1. Coba Kramer, 2. Corrie v. d. Holst, 3. Annie Preijde; 6e klas, op reis gaan: 1. Annie Neuvel, 2. Jeanne Huiberts, 3. Jo. Schrama; 7Se klas, fietsen met bal op lepel: 1. Loef Verver, 2. Rie Ruitenburg, 3. Nel Vieveen, 4. Jans Kaptein, 5. L. Co- nijn. Jongens: le klas, houtjes rapen: 1. Jos Huijbens, 2. Thomas Stoker, 3. Jan de Goede, 4. Felix Lemmens, 5. Aad op 't Veld. 2e klas, tur ven rapen: 1. Wim Phiüpsen. 2. Theo Al kemade, 3. Jan de Wit. 4. Kees Huiberts, 5. Theo van Zanten, 6. Kees Angevare; 3e klas, zakloopen: 1. Gé v. d. Berg, 2, Dirk Smiers, 3. Piet Noppen; 4e klas Hard- loopon op handen en voeten: 1. Piet Rozen broek, 2. Gerrit Conijn, 3. Leo Zandvliet. 4. Jan Alleman; 5e klas. tonnetjes kruien: 1. Tinus v. d. Berg, 2. Kees v. d. Berg, 3. Jo- han Smit, 4. Nic. Koning. 6e klas, hard- Ioopen met hindernissen: 1. Kees West- dorp. 2. Maarten v. d. Hoek, 3. Siem v. Nuland, 4. Wim Mevissen; 78e klas, passagier kruien: 1. Leen Alkemade, 2. Siem Smit, 3. Nic. v. d. Voort. Te Breezand. Openbare, R.K. school en School m. d. Bijbel. Meisjes: 6 jaar, aardappelrapen: 1. Annie Moolenaar, 2. Tilly Teeuwen, 3. Fietje Dwarswaard, 4. Dieuwie Voorthuizen, 5. Neily v. d. Vaart, 6. Annie Arendse; 5Ieisjes 78 jaar, vlaggetjes steken: 1. Nelly v. d. eBrg, 2. Tinie Heiiligenberg; 3. Dieuwie Grin; 4. Marie Voorthuizen; 5. Willy Bent, 6. Nora Kimmenade. Meisjes 910 jaar, aardappelrapen: 1. Jansje Liefling, 2. Ida Braam, 3. Tinie Borst, 4. Nelly Braam, 5. Annie v. d. Vaart 6. Trijntje Jeninga. Meisjes 1112 jaar, balgooien: 1. Lies Glas, 2. Annie Alders', 3. Vrouwke Holke- ma, 4. Mien Dieker, 5. Annie Korteakas, 6. Marie van Toeveren. Meisjes 13 jaar, Stoelendans: 1. Trien Jeninga, 2 Janke Voorthuizen, 3 Gerda- Tiel Jongens 6 jaar, turfstapelen: 1. Theo Blootihoofd. 2. H. Alders, 3. Dik Smakman, 4. H. op 't Ende, 5. Arend Compagne, 6. M. Davids, Jongens 78 jaar, zakloopen: 1. Jan van Loon, 2. Dik Broers, 3. P. Blom, 4. Kees Pieterse, 5. A. Verbrugge, 6. A. Walraven. Jongens 9—10 jaar, hoepelen: 1. Jan Mosk, 2. Atie v. d. Park, 3. Jan v. d. Oever, 4. Frans Janson, 5. Sjirk Dragstra, 6. Maar ten Mosk. Jongens 1112 jaar hindernisloopen: 1. J. Koster, 2. Cor Mosk, 3. F. Jeninga, 4. L. Scholte, 5. O. v. d. Zee, 6. N. Schouwenaar Jongens 13 jaar, balgooien: 1. Piet Rente naar, 2. Gerrit Borst Lz., 3. Kees Kaak. Wedstrijden voor ouderen te Spoorbuurt. Na afloop der kinderspelen werden door een commissie, welke zich op het terrein formeerde, nog enkele wedstrijden voor grooteren georganiseerd. De uitslagen hier van luiden als volgt: Passagierkruien: le prijs Marie Kuijs en Cor Smiers; 2e prijs Jeanne v. d. Berg en Kees Schrama. Zakloopen voor dames: le prijs Mevr. C. Kuijs, 2e prijs Annie Mooijman, 3e prijs Marie de Koning. Zakloopen voor heeren: le prijs Kees Schrama, 2e prijs Cor Smiers, 3e prijs C. Kuijs. BREEZAND. DE VOLKSSPELEN. Na een muzikalen rondgang van „Soli Deo Gloria" door Breezand, werd het Ko ninginnefeest hier des middags voortgezet met volksspelen. De uitslagen waren: Dames, stoelendans: 1 A. Koster; 2 A. v. d. Wal; 3 G. v. d. Bent. Heeren, tobsteken: 1 Joop Wiggers; 2 Jan Pieterse; 3 P. Kaandorp. Jongens 1415 jaar, ruiter te paard: 1 R. Staring; 2 Joop Duin; 3 C. v. d. Park. Heeren, hindernisloopen: 1 Jb. Pieterse; 2 C. Prins, 3 P. Koster. Heeren, geblinddoekt door flesschen sturen: 1 A. BlokMick Vader; 2 H. Voorthuizen Koens, 3 N. BakkerVan Eeten. Dames en Heeren, autoringsteken: 1 J. Jeninga—W. Jeninga; 2 P. KaandorpJ. Smiers; 3 E. Melius—A. v. d. Wal. Heeren, touwtrekken, 1 Blankman (Koe gras); 2 Glasbergen; 3 C. Blaauboer. Het avondfeest. Terwijl de muziekvereeniging „Concordia" in de muziektent eenige nummers ten beste gaf, vormde zich des avonds voor café Borst een stoet van vroolijke jongelui, die met de muziek van Soli Deo Gloria voorop, 'n fak keloptocht doof Breezand gingen houden. In vrooliike stemming trok men na den rondgang naar het feestterrein, waar het vuurwerk werd afgestoken. Verschillende „nummers" werden met groote belangstelling gevolgd. KLEINE SLUIS. Avondfeest. In de stemmig versierde zaal van Veer- burg vierde men ook aan de Kleine Sluis des avonds den Koninginnedag. De heer Rezelman, voorz. van het Oranje comité, sprak de volle zaal toe. Nadat men staande het Wilhelmus had ge zongen, hield Ds. Vorstman Je feestrede, waarjn spr. de beteekenis van het Huis van Oranje voor ons land uiteenzette. Afwisselend traden daarop de zangver- eeniging „Omhoog" en een strijkkwartet op, terwijl ook de heer J. Av (viool) en mej. Muntjewerf (pianobegeleiding) hun mede werking gaven. „De Hoepelrok" werd een succesnummer. In een geestig speechje, waarin spr. de jonge vereeniging met een jong geborene vergeleek, complimenteerde Burgemeester Lovink daarna het bestuur. Namens het bestuur sprak de heer Rezel man een slotwoord; tot diep in den nacht werd het feest echter nog voortgezet. Uitslag van de gehouden bloembollenvei ling op Dinsdag 31 Aug. te Breezand: Enkele vroege tulpen: Witte Duc Max 1011 fl.60; Couleur Cardinal 11 op 2.45; Brillant Star 11 op 2.50; Mon Trésor 11 op 2.50; Rose Precose 11 op 2.50. Dubbele vroege tulpen: Mr. v. d. Hoeff 11 op f2.50; Murillo 11 op 2.50; Annie 1011 1.45. Darwin tulpen: hil. de Comines 10% 1.20 Massachusetts 10H fl; Baron de la~Ton- naije 11—12 1.60, Clara Butt 11 op 1.85,, 1011 1.05, Pride of Haarlem 10 f0.95; Will. Copland 11 f 1.20. Narcissen Barry Bonfire 1.752.25, Em- peror I f 1.90; Laurens Koster f 1.80. Irissen: H. I.: White Excelsior 9 op 0.65, 78 0.45, Wedgewood 8% 0.49, 71/2 0.23. Yellow Queen 67 0.36, David Bless 78 0.35, Poggenfoeck 78 0.52. Sp. I.: Withel- mina 4r-5 0.10, Cajanus 5 op 0.23, Eng. 1.: Sir Wm. Mansfield 0.50, Mauve Queen 0.49, Thomas Moore 0.45, Queen Victoria 0.45, Rosa Lindt 0.49, Queen of the Blue 0.49, White Giant 0.48, President Lincoln 0.48, Cornelia 0.50. Gemengd 0.50. Iréne 0.50. Plantgoed: Dwt. Pr. Elisabeth f 20 per kist; H. I. Imperator boven z 3 f 11 per kist; H. I. White Excelsior f 7.25 per kist; Imperator f 7.25 per kist; Crocus Walter Scott z 48 f 4.75 per kist. KOEGRAS JULIANADORP. Concert van Kunstzin. De Koninginnedag van 1937 heeft zich ge kenmerkt door fraai zomerweer. Overdag werd er meer gevlagd, er komen ook al be drijven die 's middags vrijaf geven, enz. 's Avonds gaf de Harmonie „Kunstzin", on der leiding van haar directeur, den heer J. van Glabbeek een concert op de muziek tent. Aangelokt door den mooien zomer avond werd dit concert ten aanhoore van een groot aantal belangstellenden uitge voerd, hetwelk prettiger is dan dat men zoo hier en daar een luisteraar ziet staan. Toen het donker begon te worden, kon men de vreugdevuren op talrijke plaatsen en van grooten omvang waarnemen. Daar na zag men de verlichting van de Marine te Den Helder, alsmede het vuurwerk al daar, maar ook dient het vuurwerk van Breezand vermeld te worden, want dat was de moeite waard om naar te kijken. Alzoo toch eenige variatie op dezen laatsten Au gustusdag. W1ERINGEN i Vethaak eerste bij de amateurs Ten aanschouwe van ruim 120.000 be-« langstellenden is de ronde van Feijenoord verreden De uitslagen luidden als volgt: Amateurs: 1. Vethaak (Vlaardingen;, 90 km. in 2 uur 1"2 min. 28 sec.; 2. Van Mee» teren (Giessendam); 3. Wijdenes (Ouder-" kerk a. d. Arnstel); 4. Lodewijks jFeijen» oord)4. Josee (Den Haag); 6. Schultq ('s Hertogenbosch); 7. Demmenie (Rotter. 'professionals1. Th. Middelkamp (KieN drecht), 150 km. in 3 uur 52 min. 48 sec.) 2 L de Beer (Amsterdam); 3. Verveen (Feijenoord); 4. G. van der Ruit (Capelle a, d IJssel); 5. P. van Nek (Amsterdam); 6, A. Gijsen (Putten); 7. A. Overweel (Feijen oord). KONINGINNEFEEST. De oranjevereeniging te Hippolytushoef organiseerde op 31 Aug. kinderfeesten, welke als goed geslaagd mogen worden be schouwd. De feestdag is des morgens om 8 uur ingezet met toepasselijke radio muziek van af de toren der Ned. Herv. kerk. Reeds toen wapperde van tientallen huizen, ja van honderdtallen het rood, wit en blauw dundoek. In de stralende zon gaf dit zeker een feestelijke indruk. Om 12 uur werd wederom een radioconcert uitgezonden van af de toren, en al meer en meer met oran je getooide kinderen vertoonden zich op straat. Te ruim 2 uur ging de muziekvereeni ging „Harmonie" door het dorp en in op tocht volgden de kinderen, welke 's middags aan het feest zouden deelnemen. Het was een keurige oranjekleurige stoet van een respectabele lengte, welke bij de ouderen ook veel belangstelling trok. Het begin en eindpunt was bij de Wielerbaan, welke door de directie daarvan beschikbaar was ge steld om de feesten in te houden. De kin derspelen werden ook weer opgeluisterd door muziek van „Harmonie." Uitslag kinderspelen is als volgt: Wasch ophangen voor meisjes van 6, 7, 8 en 9 jaar, 36 deelneemsters: le prijs Ma rie Hille; 2e prijs Hen Kiela; 3e Diny Ne- lissen. Waschophangen, meisjes 10,11 en 12 jaar, 34 deelneemsters: le prijs Dirkje Wie- ringh; 2e Japie Kort; 3e Hanneke de Jong. Wedloopen met hindernissen, meisjes 6. 7, 8 en 9 jaar 33 deelneemsters: le prijs Net- tie Lont; 2e Jopie Rasch, 3e .Teane Beeker. Wedloopen met hindernissen, meisjes 10 t. en m. 13 jaar, 18 deelneemsters: le prijs Joh. Lont, 2e Truida Walters, 3e Jopie Beu- kema. Autopedrennen jongens 6, 7 en 8 jaar 19 deelnemers: le prijs Joh. Visser, 2e N. Rotgans, 3e W. Zwanink. Autopedrennen meisjes 6, 7 en 8 jaar 10 deelneemsters: le prijs Marie Bruul; 2e Jeane Beeker. Auto pedrennen meisjes 10 jaar 5 deelneemsters, le prijs Jopie Beukema. Autopedrennen jon gens 9, 10 en 13 jaar, 19 deelnemers: le prijs Jan Jaap van Wachendorf van Rijn; 2e H. Doesburg; 3e J. Wieringa Fietsen met hindernissen jongens 8 9 en 10 jaar 20 deel nemers: le prijs Kees de Vries; 2e Ale Pa kers; 3e Cor Rotgans. Fietsen met hinder nissen jongens en meisjes 11,12 en 13 jaar 29 deelnemers: le prijs Ebel Bos; 2e Joost, de Krijger; 3e Louis de Greef. Wedloop met hindernissen jongens 6, 7, 8 en 9 jaar, 27 deelnemers: le prijs Cor Wiegman; 2e Jaap v. Goor; 3e Piet Wieringa. Wedloop niet hindernissen jongens 10 t. en m. 14 jaar. 35 deelnemers: le prijs Eelke Moes; 2e Ti Tichelaar; 3e Anne Oldersma Na deze wedstrijden had in het Wieler baanrestaurant de prijsuitreiking plaats, waarbij alle kinderen werden getracteerd op koek en limonade. Des avonds is het feest voortgezet met een fakkel- en lampionoptocht. Al weer met .Harmonie" voorop ging men door het dorp Ontzaglijk veel menschen waren op de been. De ontocht zelf gaf een sprookjesahtig idéé Voorop „Harmonie" daarachter de werken de leden der gymnastiek vereeniging „Wie- ringen" en daarachter vele kinderen met lampions en versierde fietsen; een groote schare ouderen sloot de stoet. Zoo weer bij de wielerbaan aangekomen, s-af Harmonie een concert, afgewisseld door rhvthmisehe dansen, uitgevoerd door de dames van de Gym. Op verzoek van den voorzitter der Oranje vereeniging. burgemeester L. C. Kolff, ga ven de dames G. Snooij en T. de Wit elk een vrije gymnastiekoefening te zien, welke veel bijval oogstte. Aan het slot werd het sluitingswoord gesproken met een hoera voor H. M. de Koningin. Harmonie speel de hierna nog het Wilhelmus, wat door de aanwezigen staande werd aangehoord. Het Koninginnefeest is waardig gevierd en opperbest geslaagd. WESTERLAND. Gistermiddag vonden op het strand van het Amstelbad de kinderwedstrijden plaats, uitgeschreven door de Oranje-Vereenigingj georganiseerd en onder leiding van het per soneel der school. De spelen werden voorafgegaan door een optocht van versierde fietsen, wier aantal de verwachtingen overtrof; 51 stuks moesten door de jury, bestaande uit mej. J. Blauw- boer en de heeren E. F.ais, D. Biauwboer en P. Luyt, gekeurd worden. Voor de mooist versierde fietsen was de uitslag: le prijs Corrie Doves; 2e prijs Piet Omis: 3e prijs Hennie Besseling; 4e prijs Piet Tijsen en Klaas Schiphof samen. Eer volle vermelding kregen: Joop Weehe, Jaap Geerligs en Adri Krijger. Uitslagen van de wedstrijden: Jongens 6 en 7 jaar (blokjes rapen): 1, Adri Krijger, 2. Henk Cornelis&en, 3. Sebq Brandsema. Meisjes 6 en 7 jaar (vlaggetjes in een stoof zetten): 1 Jantje Kuik, 2 Trijnie Mar» tens, 3 Neeltje de Bie. Jongens 8 en 9 jaar (tonnetje rollen): I Kees Jongkind, 2 Jan Stoop. 3 Piet Meijer. Meisjes 8 en 9 jaar (hardloopen met als hindernis een pa! op een bordje): 1 Alie ten Brinke, 2 Trijnie Kooij, 3 Coba Steigstra. Jongens 10 en 11 jaar (wedloop met hin dernis): 1 Piet Wigbout, 2 Joop Iloukema, 3 Cor Blaauw. Meisjes 10 en 11 jaar (waschophangen)r 1 Nelie Speur, 2 Zwaantje v. d. Veen. 3 Alie Nieuwenburg. Jongens 12 en 13 jaar (zakloopen) 1. Pief de Haan, 2. Jan Duijnker, 3. Chris Pol mans. Meisjes 12 en 13 jaar (wedloop met krui wagen) 1. Vrouktje Meijer, 2. Marie OmiS, 3. Pietje de Swart. In de pauze werd getracteerd op ranja en koek. De jeugd heeft dezen middag van harte genoten. WIERINGEN. Het bijna twee-jarige zoontje van de farri. J. W. Koorn te de Haukes, kreeg een pinda nootje in de keel, wat het kind bijna nood lottig zou worden. De dokter p"1"» overbrenging naar hef Centraal Ziekenhuis te Alkmaar noodzake lijk, waar het nootje is weggenomen. Men hoopt dat nu alles nog weer terechf zal komen. Gesnapt. In den nacht van Maandag op Dinsdag is door jachtopzieners, in samenwerking met de gemeentepolitie van Medemblik, de ar beider D. te Oosterland alhier, in de Wie» ringermeer aangehouden, omreden hij eeiï zak met haver op zijn fiets vervoerde. Met den rijksveldwachter te Den Oever is bij D. huiszoeking gedaan, maar niets verdachts werd meer gevonden. D. bekende de zak 'met haver van een pachtboerderij te hebben gestolen. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. PURMEREND, 31 'Augustus. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 63.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 22.50. 9 stapels kleine Boerenkaas, 2 stapel^ Goudsche kaas 1 stapel volvette. 1235 kg. boter f 1.281.37 weiboter 1.23 1.36 per kilo. Runderen, totaal 678 stuks: 310 vette koeien 62—78 ct. per Kg., handel stug; 183 gelde koeien f 166—190 per stuk, matig; 127 melkkoeien f 150—280 per stuk, matig; 68 stieren 5262 ct. per kilo, matig; 3 paarden f 140160 per stuk, stug; 88 vette kalveren 30—60 ct. per kilo, stug; 275 nuch terekalv.: voor de slacht 8-16, matig voor de fok f 1017 per stuk, matig; 125 vette varkens voor de slacht 6064 ct. per kilo, matig; 53 magere varkens f 2343 per stuk. goed; 300 biggen f 1523 per stuk, goed; 692 schapen f 15—30 per stuk, ma tig; 64- bokken f 413 per stuk, matig; 63Ö lam/meren f 1218 per stuk; kipeieren f4 —4.50, eendeieren f 2.70 per 100 stuks, piepkuikens 7075 ct. per kilo, uitzonde ring 77% ct., oude kippen en hanen 32%> 45 ct. per kilo uitzondering 47ct. ko nijnen f 0.30—1.60 per stuk, eenden 20—60 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, jonge hanen 5562%. Coop. Centrale Eierveiling. Aanv.: 70.000 eendeieren f 2.10—2.90, 60.000 kipeieren: 65-66 Kg. 4.50-4.60, 63—64 Kg. 4.40—4.50. 60-62 Kg. 4.30—4.45, 58—59 Kg. 4.104.30 56—57 kg. 4.054.20, 5355 kg- 3.80—4, 50—52 Kg .3.50—3.75, 45—49 Kg. 3.10—3.40. BROEK OP LANGENÜIJK, 1 September. BI. eigenheimers 2.30—2.60, drielingen 2.—, uien 2.80—3.10. drielingen 2.40—2.70, grove 3.20, gele nep 5.30—5.80, 1400 Kg. Pe„cn 0 001-40, 2400 Kg. spercisbooneit f 612.10. 1800 kg. kroten f 1.40—1.70; 48000 kg. roo» 63000 kg. witte kool f 1.20 —1-40; 28000 kg. gele kool f 1—1.90; 1800 f 3 50—4'so1 k0f 8-60~H-20; dito 2e soort NOORDSCHARWOUDE, 1 September. Eigenheimers 1.90—2, bl. dito 2.40. Be» velanders 19°, uien 2.60-3, grove 2.50— -si- T" 2 gele nep 5.50—5.80, peen 1.30. oöio kg. spercieboonen f 5.30—11.80; 2400 f 1 m ie-A°°Lf l'5°: 26300 kF- witte kool ••>8—35 f "f100 kg. Pootaardappelen A B 28-35 5 55 f 4'50; B 35-45 4'50 Iijn. irin11,6" Bruit> 31 Augustus. Ber- ijnHoll. tomaten 9—10 per 50 K<* Holl. komkommers 12-20 per 100 stuks' Holl Kw", 2£-3°. Holl. druiven (Ali'cante) 3 7oYa70 kCg Munchen: Holl. druiven —5in Holl. bloemkool 5.20 oer ion t l013 Yi0"' komkommers 16—17 K„ YY F 4' Po1 tomaten 2.65 per 12% 40—45* no nv\ Pr°dttcten: bloemkool 10 nerPvi v°° nicn 10- tomaten 9- K1 00 Kfr - Holl. druiven 45—50 per 50

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8