Gr o o te Fok Texelsche v e e d a g Industrie gaat nog in op- waartsche richting SPORTNIEUWS Elf Zuidelijke eerste klassers Zwartepoorte Roes winnen te München-GIadbach Eén milliocn en drie ton voor den tuinbouw Bergenaar zocht onderdak Kordate vrouw Euwe-Flohr 1' Schulte professional Geen richting aangegeven Holland-België cn Holland- Luxemburg fe Rotterdam V Het buitengewoon fraaie weder heeft gis ter den Jaarlijkschen Texelschen Fokvee dag, die dit jaar bizonder belangrijk was wegens een record-inzending van Geregi streerd Wolvee, uitnemend doen slagen. Reeds zoo dikwijls heeft zware regenval op dezen dag een remmenden invloed gehad nu evenwel kwamen de vele fraaie dieren uitstekend uit, zoodat de personen van el ders, die deze keuring kwamen bijwonen ongetwijfeld een uitstekenden indruk van den Texelschen wolveestapel zullen hebben gekregen. Het openingswoord. Zooals gewoonlijk, werden ook thans we der per bekkenslag de keurmeesters uitge- noodigd, de opening van den Fokveedag, in Hotel „de Oranjeboom" bij te wonen. Het openingswoord werd gesproken door den heer A. Keijser R. Johz., voorz. van de afd Texel van de Holl. Mij. van Landbouw. Spr. riep alle aanwezigen namens de Texelsche Landbouw-organisaties en het Texelsche Schapenstambock in N. Holl. een hartelijk welkom toe. In 't bijzonder Burgem. en Wethouders van Texel en Secr. Jonker. Dat het geheele Dag. Bestuur dezer ge meente hier present is, zei de heer Keijser, is wel een bewijs voor de bizoijdere be langstelling die het Coll. heeft voor ons Texclsch schapenras. Verder richtte spr. een bizonder woord van welkom tot den Landbouwconsulent, Ir. De Vries, den heer Govers als vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur der IIoll. Mij. van Landbouw en de keurmeesters van elders, die weder bereidwillig de ïeis naar Texel hebben aan vaard. Vorig jaar heb ik, vervolgde de heer Keij ser, den wensch uitgesproken, dat 1937 voor de Texelsche schapenhouders weder loonend zou zijn, deze wensch is gelukkig in ver vulling gegaan, de fokkers zijn over 't al gemeen zeer tevreden. De inzendingen van Geregistreerd vee is dit jaar bizonder groot; 't. doet mij genoegen dat de veehouders zich Willen inspannen om Texel als fokdistrict zoo hoog mogelijk op te voeren. Verder deelt de heer Keijser het een en iancler mede, over de extra prijzen, in de eerste plaats wordt genoemd de groote me daille van Z.K.II. Prins Bernard. Het Scha penstambock stelt 10 premieën van f 10 be schikbaar. Over den wisselbeker van T.E. S.O., thans in bezit bij den heer Witte van Sir Robert Peel, zal opnieuw moeten wor den beslist. Ook stellen de Tex. I.andbouw- org. drie premieën beschikbaar voor de 3 beste geregistreerde rammen, die in de ge meente moeten blijven. Met den wensch dat ook dezen fokveedag weer goed mag slagen, verklaarde spr. deze tentoonstelling voor geopend. Burgemeester Kamp spreekt. Hierna voerde Bufgóm. Kamp even het woord. Spr. wees er op, dat hij als niet-des- kundige op 't gebied der schapenfokkerij een uitzondering maakt in liet Coll. van Dag. Bestuur dezer gemeente, daar de beide wethouders dit wel zijn en de heer Jonker als geboren Texelaar eveneens meer van de schapenfokkerij afweet dan ik. En nu wil ik niet doen alsof ik er kennis van heb, maar toch begrijp ik dat de geweldige toe name van Geregistreerde inzendingen wijst op vooruitgang en daarom zou ik hier den wensch willen uitspreken dat de afdeeling Ongeregistreerd op den duur geheel van de keuring zal verdwijnen. Nog eens, zei spr., vertoef ik in uw midden, 'doch dat was alleen omdat men toen ook den steun noodig had van het gemeentebe stuur om gelden uit 't „Schapenpotje" los te krijgen. ITet doet mij genoegen dat het toen is gelukt. Het Oud-Holl. gezegde: „Binnen .voor de bui kwam opzetten", is bier wel van toepassing; want het is nog zoo zeker niet dat de gelden los zouden komen nu het be ter gaat met de schapenfokkerij. Van harte hoop ik evenwel, dat nooit meer een Burge meester van Texel noodig zal zijn om gel den van een „Schapenpotje" los te krijgen en dat al de instellingen van dergelijk soort van landbouw en veeteelt moge verdwijnen. De heer Govers aan het woord. Tenslotte voerde de heer E. D. Govers nog het woord Spreker wilde eerste de heer Sta pel verontschuldigen, die hier reeds zoo dik wijls als keurmeester is opgetreden, doch nu wegens andere werkzaamheden niet present kon zijn. Verder wees spreker op de prettige samenwerking tusschen de drie Texelsche Landbouworganen en 't. Schapen-Stamboek Wat den Fokveedag betreft. Hier wordt in praktijk gebracht wat Min. Ruys de Beeren- brouck zoo juist opmerkte. De landbouwers moeten, ondanks hun principieele verschil len begrijpen, dat „melk van de koe altijd wit blijft en wol die van de schapen gescho ren wordt, in den regel ook wit moet zijn. De heer Govers sloot zich verder aan bij !|e opmerking van den Burgemeester, ook hij mopte dat die staart van ongeregistreerd vee op den duur van het keuringsprogramma vand en Texelschen Fokveedag zou verdwij nen. De keuring. Hierna werd met keuring een aanvang gemaakt. De keurmeesters van de laatste twee rubrieken, hebben ook het ongeregi streerde vee gekeurd. Niet geregistreerde schapen. Eenjarige Rammen: le A. Dros' Dz., Eier- land; 3e P. Kooij. Oudere rammen: le Jb. Tlin, Nes, 2e L. Roeper, Noorden, 3e Gebr. Vermeulen, Bar den. Schapen met 2 Ooilammeren: le en 2e C. Keijser Sz„ Burg, 3e T. Bakker, Spijk. Vier eenjarige Fokschapen: le D. J. Roe per, Akebuurt. Schapen met 2 Ramlammeren: le C. Keij ser Sz„ Burg, 2e C. Witte Pz., Noorden, 3e P. Verberne, Spang, eerv. verm. C. P. Eel man, Koog en K. Eelman Dz., Harkebuurt. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam: le C. P. Eelman, Koog, 2e Jb. Mantje, Den Burg, 3e P. Kooij, Den Burg, eerv. venm. C. P. Eelman, De Koog. Viertallen Ooilammeren, le Wed. G. Zijm, Hal, 2e idem, 3e T. Bakker, Spijk. De medaille, aangeboden door Z. K. H. Prins Bernhard, werd toegekend aan een inzending van den heer Joh. Roeper Johz., Oosterend voor een viertal geregistreerde schapen. De zilveren wiselbeker van T.E.S.O., die in handen was van den heer M. Witte Jz. te Eierland. kwam dit jaar in handen van den heer J. Eelman Gz. te Oosterend. De drie premiën van 25 gulden, beschik baar gesteld door de Texelsche Landbouw organisaties werden toegekend aan de hoe ren J. Kikkert Nz., De Westen, 2e premiën en B. C. Lap, Zeewijk (1 premie). Dp premiën van 10 gulden, beschikbaar gesteld door de Vereen. Het Tcxelsch Schapenstamboek in Noordholland, werden als volgt toegekend: C. W. Goeman 2, H. J. Keijser 3, Jb. Zuidewind 1, B C. Lap 3, J. M. Bakker, C. A. Witte, T. Bakker, Jn. Kikkert Nz. 3, D. Brans. K. Vlaming 4, •Tob. Roeper 2, Jb. Lap Kz. 6, Jb. Eelman Gz. 2, L. Koppen, A. Eelman Dz., P. C. Hin A. J. Keijser, H. Keijser, Wed. D. Huisman, W. Keijser 2 en Gebrs. Koning. Het oordeel van ©en deskundige. Tijdens de keuring hebben wij aan den heer E. D. Govers (die ongetwijfeld een der bekendste deskundigen op dit gebied is), zijn meening eens gevraagd over dezen Fokvee dag. De heer Govers verklaarde: „Nog nim mer heb ik hier zulk een groote inzending geregistreerd vee gezien. De kwaliteit is over bet algemeen prima, alles wijst er op dat de Texelsche fokkers zich thans willen inspan nen om aandacht aan verbetering van het ras te schenken. Ik bespeur merkbare voor uitgang." Aldus het oordeel van een deskun dige over de Texelsche wolveestapel. Hooge prijzen. Zooals we dat in de laatste jaren gewoon waren, zijn ook nu weder goede prijzen ge boden Voor prima dieren. De hoogste prijs, die wij vernamen was f 107, die voor een ramlam van den heer J. Kikkert Nz„ werd betaald door de heeren Gebrs. Koning van Oosterend. Dit dier zal vermoedelijk op Texel blijven. De heer Dekker uit Beemster kocht van den heer Jb. Lap een ramlam voor f 100. Verder vernamen wij nog prijzen van f75 en f GO. Terwijl ecnige Eransche veefokkers verschillende ramlammeren kochten voor prijzen even beneden f 50. Bekroningen. Keurmeesters waren voor de rubrieken 4, 5, 6 en 7 de heeren: J. Sijp, C. Dijt, en A. Brak, voor 1, 2 en 3, en 12 de heeren M. Zui dewind, W. v. d. Oort en P. Borst, en voor 9, 10 en 11 de heeren C. de Wit, A. Langedijk en G. Appel. Voor de extra prijzen bestond de jury uit de heeren Ir. de Vries, Landt), Consul, A. Brak en J. Sijp. De prijzen wer den als volgt toegekend: Rubriek Geregistreerd Wolvee: (Eenjarige rammen) rubr. No. 1: le prijsinz. van Jb. Eelman Gz. Oosterend, 2e prijs Jb. Eelman Dz., 3e prijs P. Brans Az.,Oosterend, Eerv. vermeld, C. Keijser Sz„ C. de Wit, Eierland B. C. L. Lap, Zeewijk. No. 2: Tweejarige rammen: lo prijs P. Brans Az., Oost., 2e prijs P. Brcen, Ooste rend, 3e prijs P. Lap Kz.s Den Hoorn, Eerv. verm. II. J. Keyser „Molenhoeve", Jb. Lap Kz., Den Hoorn Jb. Eelman Dz., Oostcrend. No. 3: Oudere Rammen: le prijs P. Brans Az., Oosferend, 2e Jb. Lap Kz., Den Hoorn, 3e Joh. J. Roeper Johz., Eerv. verm. W. S. Keyser, Waal. No. 4: Schapen, die gemidd. minstens 1 3/5 lam hebben geworpen met 1 Ramlam, geboren vóór 1 April 1937: le prijs B. C. Lap Zeewijk, 2e C. W. Goeman du Porto, 3e J. M. Bakker, P. H. Polder, Eerv. vermeld. C. W. GoemanDu Porto, H. J. Keyser Molen hoeve en Jb. Zuidewind, Kerkeplaats. No. 5: Schapen, die minstens 1 3/5 lam hebben geworpen mot 1 Ramlam geboren na 31 Maart 1937: le prijs T. Bakker, Spijk, 2e C. A. Witte, Zuid-Haffel, 3e T. Bakker Spijk, Eerv. verm. P. Lap Kz., en Wed. C. C. v. Heerwaarden, Eierland. No. 6: Schapen met 2 Ramlammeren: le prijs J. Kikkert Nz., Westen, 2e H. J. Key ser, Molenhoeve, 3e B. Lap, Zeewijk, Eerv. verm. J. Kikkert Nz., Jb. Lap Kz., Den Hoorn D. Brans, Spang, K. Vlaming, Nieuweschild, Joh. Roeper Johz., Oosterend, en nog een van J. Lap Kz. No. 7: Schapen met 1 Ooi en 1 of meer Ramlammeren, geboren vóór 1 April 1937: le prijs Jb. Lap Kz., Den Hoorn, 2e L. Kop pen, Spang, 3e Jb. Lap Kz„ Den Hoorn, Eerv. verm. Jb. Eelman Gz., Oosterend, A. Eelman Dz., Oosterend, P. C. Hin, Spang, Jb. Lap, Den Hoorn en A. J, Keyser, Den Burg. No. 8: Schapen met 1 ooi en 1 of meer ramlamimeren, geboren na 31 Maart 1937: le prijs Jb. Kikkert Nz., Westen, 2e Jb. Eelman Gz., 3e K. Vlaming, Nieuweschild, Eerv. verm. II. J. Keyser Dz., Jn. Kikkert Nz., K. Vlaming, Nieuweschild, W. S. Key ser, Waal (2) No. 9: Viertal Oudere schapen: de schapen moeten in 1037 lammeren hebben groot gebracht: le prijs Joh. Roeper Johz., Ooste rend, 2e Jb. Lap Kz„ Den Hoorn, 3e Y. Lap Den Hoorn, Eerv. verm. H. J. Keyser Dz. Molenhoeve, T. Bakker, Spijk. No. 10: Viertallen eenjarige schapen: de schapen moeten van denzelfden vader zijn: le prijs Jb. Lap Kz., Den Hoorn, 2e T. Bak ker, Spijk, 3e Joh. J. Roeper Johz., Ooste rend, Eerv. verm. P. Lap Kz., Den Hoorn. No. 11: Viertallen Ooilammeren: van den zelfden vader: le prijs C. Keyser Sz. Den Burg, 2e T. Bakker, Spijk, 3e Jn. Kikkert Nz., Westen, Eerv. verm. Jb. Lap Kz., en Joh. J. Roeper. No. 12: schapen met 2 Ooilammeren: le prijs Y. Lap, Den Hoorn, 2e Jb. Lap Kz., Den Hoorn, 3e Jn. Kikkert, Westen, Eerv. verm. C. de Wil, Eierland en Jb. Zuidewind, Ker keplaats. Lijst van prijstoekenning der wolkeuring. Een-jarige Hammen: P. Lap Kzn., Den Hoorn 473 p., le pr. H. J. Keyser Dzn., Molenbuurt, 435 p. 2A pr. Y. Lap, Den Hoorn 432 p. 2B pr. P. C. Hin, Spang 424 p. 2C pr. M. Witte Jz., S. B. Peel 406 3A pr. H. J. Keyser Dzn., Molenbuurt 402 p. 3B pr. K. Eelman, 't Noor den 393 p. 4B pr. C. Bruin Jbzn., de Waal, 398 p. 4A pr. Jb. Eelman Dzn., Oosterend 393 p. 4C pr. T. Bakker Spijk 379 p. 5A pr. C. de Wit, Eierland 378 p. 5B pr. S. Keyser Johzn 374 p. 5D pr. C. W. Bakker, St. Anna 374 p. 5D pr. Twee- en driejarige Rammen: Jb. Lap Kzn., den Hoorn 442 p. IA pr. C. Keyser Szn., den Burg 435 p. IR pr. T. Koorn, de Westen 394 p. 2e pr. K. Vlaming, Nieuwe Schild, 373 p. 3A pr. J. Schraag Gzn., Zuid-Haffel 373 p. 3B pr. Oudere Rammen: C. de Wit, Eierland 465 p. le pr. Y. Lap, den Hoorn 423 p. 2A pr. 11. J. Keyser, Molenbuurt 422 p. 2B pr. M. Zuidewind, de Kamp 394 p. 3A pr. II. J. Keyser, Molenbuurt 393 p. 3B pr. W. S. Key ser, de Waal 379 p. 4 pr. Een-jarige Ooicnvacbtcn van 1 Vaderdier: Y. Lap, den Hoorn 1546 p. 1 pr. P. Lap Kzn., den Hoorn 1455 p. 2 pr. Jb. Lap. den Hoorn 1428 p. 3 pr. Jb. Lap, den Hoorn 1404 p. 4A pr. Jb. Eelman Gzn., Oostcrend 1403 p. 4B pr. S. Keyser Jzn., Iloogebcrg '1384 p. 5A pr. Jb. Lap, den Hoorn 1374 p. 5B pr. II. C. Dijt, Westergeest, 1352 p. 5 C pr. Y. Lap, den Hoorn 1348 p. 5D pr. Twee-jarige Ooien vachten van 1 Vaderdier Jb. Lap, den Hoorn 1288 p. IA pr. C. de Wit Eierland 1288 p. 1B pr. Vachten van oudere Ooien van 1 eigenaar. Jb. Lap Kzn., den Hoorn 2348 p. 1 pr. C. de Wit, Eierland 2185 p. 2A pr. Y. Lap, den Hoorn 2172 p. 2B pr. Jb. Lap, den Hoorn 2095 p. 3 pr. Gebr. 's Koning,Oost 2050 p. 4A pr. P. Lap, den Hoorn 2047 p. 4B pr. A. Comman deur, den Hoorn 2044 p. 4C pr. B. C. Lap, den Hoorn 2030 p. 4D pr. .11). Roeper Johsn., den Burg 2023 p. 4E pr. Y. Lap, den Hoorn 2007 p. 4Fpr. J. Kikkert Nzn., de Westen 2005 p. 4G j)r. Koopkracht van het publiek echter beperkt. Blijkens mededeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek toonen de resul taten van het onderzoek naar den bedrijfs- toestand en den stand der arbeidsmarkt in het 2e kwartaal 1937 aan, dat de bedrijvig heid in onze industrie als geheel genomen zich in opwaartschc richting bleef bewe gen. Dit was in hoofdzaak te danken aan de voortgaande opleving in verschillende industrieën van productie-middelen en vele exportbedrijven, benevens in en aantal be drijven, welke hulpstoffen voof nijverheid, handel en verkeer vervaardigen, hoewel de toestand in dit onderdeel van het bedrijfs leven een sterk geschakeerd karakter bleef dragen, waarbij slapte meermalen den bo ventoon voerde. In de industrieën, die verbruiksgoederen vervaardigen en daarbij geheel of grooten- deels op de binnenlandsche markt zijn aan gewezen, vertoonde de opleving een zwak kere tendenz. Men gevoelde hier in vele geval len het nadeel van de nog beperkte koopkracht van onderscheidene groe pen der bevolking, waarbij de in den laatsten tijd gestegen kosten van levensonderhoud soms wel als nieuwe ongunstige factor werden genoemd. In verschillende der bedrijven, die zich in vorige maanden in een niet onbelang rijke toeneming van werkzaamheden kon den verheugen, trad meer in het bijzon der in het laatste deel van het kwartaal een zekere terugslag of stilstand der ver betering in, doordat afnemers (grossiers, kleinhandelaren e.d.) hun groote inkoopen staakten of verminderden wegens daaraan niet evenredige vraag van de zijde der ver bruikers. Tot. staan gekomen prijsstijging speelde hierin mede een rol. Overigens was vnl. in een aantal branches van de groep der voedings- en genotmiddelen nog steeds weinig herstel merkbaar of werkte dit zeer traag door. Daarbij kwamen vooral uit déze bedrijven nog ernstige klachten over de prijzen (scher pe concurrentie), in welk verband men mede bleef wijzen op den nadeeligcn in vloed van de crisisheilingen ten bate van den landbouw. Gering of nog afwezig was de verbete ring ook in exportbedrijven, welke meer dan andere hinder ondervonden van in voerbeperkingen in het buitenland. Daaren tegen gaf het buiten de eigenlijke nijverheid vallende bouwbedrijf, waar de opleving me de was achtergebleven, thans over het ge heel genomen vooruitgang te zien. EEN KERKRESTAURATIE, WAARRIJ GELD OVERRLEEF. Nieuwe Kerk te Delft gereed. De langdurige restauratie van de Nieuwe Kerk te Delft is eindelijk klaar gekomen, zoo dat het fraaie gebouw morgenmiddag aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Delft zal worden overgedragen. Met de restauratie werd vijftien jaar ge leden begonnen. Het merkwaardigste is wel, dat de begroo ting, welke voor deze omvangrijke restaura tie was gemaakt voor het schip oorspronke lijk f575.0'00, doch later f 475.000) niet. werd overschreden. Integendeel: de uitgaven blij ven nog vrij aanzienlijk beneden het toege stane bedrag. if.cAaken £pndag speelde de wereldkampioen Dr. M. Euwe de eerste partij tegen den Tsjechischen grootmeester Salo Flohr. Euwe won, met zwart spelend, na 35 zetten door tijdsover schrijding van zijn tegenstander. De tweede partij tusschen den wereldkam pioen Dr. M. Euwe en Salo Flohr eindigde in remise. Dr. Euwe speelde met wit. WieiAemwn. OP 12 SEPTEMBER ZIJN EERSTEN WEDSTRIJD TE PARIJS. Naar wij vernemen heeft de be kende wegrenner Gerrit Schulte de zer dagen oen lioentie als professio nal bij de Nederlandsche Wielren Unie aangevraagd. Het ligt in zijn bedoeling op 12 September deel te nemen aan den wegwedstrijd over 140 K.M. tegen 't horloge, welke wedstrijd dien dag door „Paris Soir" wordt georgani seerd. Schulte heeft zijn besluit dus genomen. Te Kopenhagen had hij reeds plannen tot het beroepsrennerscorps over te gaan. Hij verrichtte tijdens het wereldkampioenschap op den weg schitterend werk door eerst een achterstand van 2 minuten in te balen en vervolgens, met den Belg Tark samen, op de vijf vluchtelingen in te loopen. Op dat moment werden, naar men weet, beide renners gediskwalificeerd. Schulte was sterk opgevallen en vooral de Franschen hadden veel belangstelling voor den Nederlandschen „rouleur". Geen won der, dat. Schulte toen reeds een aanbieding kreeg van „Paris Soir om uit te komen in den jaarlijkschen wedstrijd tegen het hor loge, waaraan o.m. zullen deelnemen Mag- ne, Archamibaud, Bautz, Speicher en ande ren. Daar Schulte geen kampioenstitel bezit kan hij direct zijn licentie als beroepsren ner ontvangen. Zondag j.1. heeft hij dus Eindhoven voor de laatste maal als ama teur gereden. Kropman eerste in de sprint. Te München-GIadbach zijn voor ongeveer 7.000 toeschouwers wielerwedstrijden voor amateurs gehouden, waaraan ook enkele Nederlandsche renners deelnamen. Het hoofdnummer, een koppel wedstrijd, over 50 km. werd door het Nederlandsche koppel ZwartepoorteRoes gewonnen met in totaal 25 punten in den tijd van 1 uur 2 min. 36 sec. Onze Iandgcnooten wonnen alle, klassemen ten. Op de tweede plaats eindigde het Ne- derlandsch—Duitsche paar KropmanAey- mans met 18 punten. De Hollander Smits moest tijdens dezen wedstrijd wegens hevi ge spierpijnen opgeven. Ook in den tandemwedstrijd behaalden Zwartepoorte en Roes de overwinning, ter wijl de tweede plaats door SmitsAevmans en de derde door Kropman—Vichmeyer werd bezet In den sprintwedstrijd werd het wederom een Nederlandsche overwinning. Kropman kwam zegevierend uit den strijd, waarbij in den eindstrijd de laatste 200 meter in 12 2/5 sec. door hem werden afgelegd. De Duitschei' Aevmans werd tweede, onze landgenoot Smits derde. llo-düajt MVV promoveert bij keuze. Het bestuur van den KNVB heeft in zijn Zaterdag gehouden vergadering besloten om liet aan het einde van het vorig seizoen gedegradeerde MVV bij keuze te doen promoveeren naar de Zuidelijke eerste klasse. Voorts werd besloten om aan de be treffende motie der Bondsvergadering verder geen uitvoering te geven, m.a.w. het aantal Zuidelijke eerste klassers op elf (e behouden cn dit niet, zooals in de motie was verzocht, volgend jaar op twaalf te brengen. Dit besluit van het KNVB-bestuur om MVV bij keuze te promoveeren is niet gemotiveerd, voegt het Vsbl. hieraan toe. Men geeft niet aan, waarom juist MVV dit voorrecht te beurt valt hoewel dc Maastrichtsche club als de jongst gedegradeerde eerste klasser daarvoor wel de eerste gegadigde mag hee ten - noch wordt gemotiveerd, waarom reeds thans tot uitbreiding der zuidelijke eerste klasse wordt overgegaan. De motie, die ter Bondsvergadering is aangenomen, verzocht eerst met ingang van het seizoen 19381939 deze uitbreiding te doen plaats hebben. Het is dan ook duidelijk, dat men op deze wijze jegens MVV wil „goed" maken, wat deze club door andere misdaan is. Want het is ons bekend, dat dc commissie, die inder tijd een onderzoek heeft ingesteld naar even- tueele „onregelmatigheden" bij andere wed strijden, tengevolge waarvan MVV op de laatste plaats is terecht gekomen, wel is waar geen bewijzen van knoeierij heeft kun nen bijeen brengen, doch toch wel tot de overtuiging gekomen is, dat het hier geen zuivere koffie is geweest. in dit licht zal men dan ook deze promotie bij keuze van MVV moeten zien. De minister van Economische Za ken heeft besloten uit het Land bouwcrisisfonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuin bouw zijn aangesloten bij de stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitoentrale, en op den dag der uitkeering geacht kunnen wor- den hun bedrijf alsnog uit te oefe nen, steun te verleenen tot ten hoogste t 1.300.000. Zijn heele inboedel een leeg- staand huis binnengedragen. Opzichter en politie zetten hem. weer op straat. Gisterenmiddag tegen half zes meldde zich bij den opzichter van een complex wo ningen in Amsterdam West een man, die mededeelde, dat hij uit Bergen (N.H.) kwam en die zich voorstelde als de nieuwe huur der van een leegstaand perceel aan de Da- vidstraat en de sleutels kwam vragen. Aangezien het verhuren van woningen ook door de eigenaar zelf geschiedt en de opzich ter daar dan pas later van op de hoogte wordt gesteld, gaf hij den man de sleutels. Het bleek, dat de woningzoekende uit Bergen ergens om een hoekje een groote verhuiswagen had staan met een volledigen inboedel. Hij be gaf zich daarmede naar genoemde straat en begon zijn meubelen in het leegstaande huis onderdak te brengen. Dit bevreemdde de buren, aangezien de woning noch schoongemaakt, noch gestof feerd was en zij meestal, beter dan de op zichter, van de komst van nieuwe buren op de hoogte schijnen te zijn. Zij zijn bij den opzichter gaan vragen of de woning ver huurd was. De opzichter informeerde op zijn beurt bij den eigenaar en toen deze ook van niets bieek te weten had men weidra door, dat de Bergenaar niet behulp van een truc huisvesting en onderdak voor zijn meu belen had trachten te vinden. De politie werd gewaarschuwd en den vreemdeling werd duidelijk gemaakt, dat hij ten spoedig ste de woning weer moest ontruimen. Aldus geschiedde en de man gaf het voor nemen te kennen, zich tot den gemeentelij ken woningdienst te zullen wenden, ten einde in de hoofdstad op regelmatige wijze een woning te verwerven. Nalatigheid brengt wielrijder in het ziekenhuis. Gistermiddag om kwart over vijf is op den Rijksstraatweg bij de Rust en Vreugdelaan te Wassenaar een 59-jarige fietser, die zonder een t.eeken te geven, plotseling den weg over stak, aangereden door een uit de richting Leiden komende auto, bestuurd door den heer N. uit Amsterdam. Nadat door twee dokters de eerste hulp was verleend is de man, die een schedel- basisfractuur opgeloopen had, naar het St, Jacobusgesticht overgebracht. Motorrijder van een wissen dood gered. Gistermiddag is door het kordaat optre den van een vrouw, die in verband met de zandafgraving ter plaatse, belast is met het toezicht bij den onbewaakten spoorwegover gang aan den Weyweg te Nieuwerbrug (Z.- H.l, een motorfietsrijder van een wissen dood gered. De vrouw gaf. met een roode vlag een teeken te stoppen, aangezien er een trein in aantocht was, doch de bestuur der van liet motorrijwiel, gepensioneerd veldwachter van Rodegraven, sloeg hierop gen acht en reed door. De vrouw had toen de tegenwoor digheid van geest den man van zijn voertuig te trekken. Dit gebeurde juist op het oogenblik, dat dit door den trein werd gegrepen. De man bleef ongedeerd. De trein, welke om 16.28 uur van Bode graven naar Utrecht vertrokken was, werd onmiddellijk tot stilstand gebracht en had tien minuten vertraging. De motorfiets is geheel vernield. Amsterdamsch Stadion te dnnr. Het besluit om de interlandwedstrijden NederlandLuxemburg en NederlandBel gië in Rotterdam te doen houden, heeft heel wat stof doen opwaaien. Vooral kringen, welke zich benadeeld achten, trekken tegen dit besluit van leer. Waarom heeft de KNVB deze wedstrijden echter aan Rotterdam gegund? Deze vraag laat zich niet moeilijk beant woorden. De financieële condities van de directie van het Feijenoord-stadion zijn n.1. voor den KNVB veel gunstiger dan die van het Amsterdamsche Sportpark. Het verschil schijnt tamelijk groot te zijn. Voor den wedstrijd tegen Luxemburg komt hier nog bij, dat men gelooft, dat deze wed strijd te Rotterdam meer publiek zal trekken dan te Amsterdam,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7