Hun vader doodgeslagen Aan den vooravond van den 37sten NecL Jaarbeurs Zware brand Zeeland bejubelt H M. de Koningin Getemperd optimismeB bij Leiden Van 28 M* hooge kraan gevallen Berucht rijwieldief in den val Ongeluksdag te Holten Nieuwe dam weggespoeld President van Handelsmij, heeft auto-ongeluk Arbeiders onder kipkarretjes geraakt 475ste STAATSLOTERIJ Aanpakken blijft het levenslied. Agrarische jaarbeurs was een succes. Nieuwe melkwolproduc- ten aanwezig. Te Utrecht zal gedurende negen dagen, vanaf 7 September tot en met 16 September, de 37ste Nederlandsche Jaarbeurs worden gehouden. Als on de gebruikelijke persconfe rentie die aan den openingsdag voor afgaat, hield de secretaris-generaal, de heer W. Graadt van Roggen, een economische beschouwing, welke van getemperd optimisme blijk gaf of schoon de heer Graadt van Roggen er den nadruk op legde, dat we van gezonde welvaart nog verre af zijn, daar de conjunctuurontwikkeling in ons land nog zeer ongelijk is. doch de gang omhoog is ingezet, waakzaam vertrouwen in de toe komst is gerechtvaardigd. Ongetwijfeld is, aldus spr. vergeleken bij een jaar geleden, de stemming er een heel stuk op vooruitgegaan. De perspectieven voor het Nedeiiandsche bedrijfsleven zijn verruimd. De algemeene economische ten- denz is gunstig ,den internationalen politie- ken wind en weer voorbehouden. Marschtempo soms te snel. Ongetraind als onze zakenwereld was in het opgewekt zakendoen, werd het marsch- tempo enkele malen te snel opgenomen. De hausse liep in al te vluggen draf op de toekomst vooruit. Op dezen springvloed van onze binncn- landsche conjunctuur moest onvermijdelijk een reactie volgen. Tegelijkertijd kwam ook reeds van buitenaf een kleine douche. Ten slotte bleven toch de gunstige factoren de overhand houden, schreed de opleving ge stadig voort, hielden de gunstige resultaten aan, breidde de basis van het herstel-proces zich uit en bleven de vooruitzichten een vriendelijk gelaat toonen. Toch zal voorloo- pig goed voor oogen gehouden moeten wor den, dat wij, trots alle oplevingsverschijn- selen, in ons land van een werkelijk gezonde welvaartsperiode nog een heel eind af zijn. Uit de cijfers blijkt, dat nu ook in den kleinhandel een behoorlijke opleving te constateeren is. Maar toch zal er rekening mede gehouden dienen te worden, dat mo menteel ook al zou de internationale toe stand geen groote verrassingen brengen, de voortplanting van het herstel over de geheele linie van het Nederlandsche bedrijfsleven nog wel wat geduld zal eischen en dat elke verbetering veroverd moet worden. Aanpak ken blijft het levenslied van den koopman ook bij zijn gang opwaarts. Is vertrouwen in de toekomst op dit mo ment verantwoord, vroeg spr. zich af. Onder het voorbehoud, dat onder vertrouwen ver staan wordt waakzaam vertrouwen, moet deze vraag bevestigend worden beantwoord. Een tweede bemoedigend verschijnsel is de drang, die allerwegen uitweg zoekt naar een meer intensief internationaal handels verkeer. De factoren, die ook op de binnenlandsche markt het herstel te brengen hebben, zijn aanwezig en funclioneeren in de goede rich ting, zoowel in de industrie als in den land bouw. Wat de landbouw betreft, hebben de jongste conjunctuurgegevens om trent den economischen toestand in ons land er reeds op gewezen, dat de verbetering der algemeene export situatie een verruiming van den uitvoer van vele tuinbouwproducten heeft medegebracht, dat het binnen- landsch verbruik van boter zich aan de stijgende tendenz van de produc tie begint aan te passen, dat de ontwikkeling van den uitvoer van kaas beter wordt. En wat de industrie-vooruitzichten voor de binnenlandsche bedrijvigheid aangaat, weten wij, dat ons land midden in de uit voering van groote openbare werken staat. Bij het stimuleeren van den Nederland- schen export en het consolideeren van eenmaal gemaakte veroveringen op econo misch gebied, kan het Nederlandsche Jaar beursinstituut goede diensten bewijzen. Het nationale product is op alle interna tionale Jaarbeurzen de groote aantrekkings kracht voor het internationaal bezoek. Het nieuwe gebouw. De Jaarbeurs harerzijds treedt reeds nu daarbij de industrie met zeer veel vertrou wen tegemoet. Ten bewijze daarvan: de nieuwe bouwplannen. Reeds lang werd op de Nederlandsche Jaarbeurs het gemis ge voeld aan meer expositieruimte op den beganen grond. Tijdens de laatste voorjaarsbeurs waren de onderhandelingen over de uitbreiding van den Jaarheursbouw hangende. Thans zijn dank zij de snelle envlotte medewerking van het gemeentebestuur van Utrecht, de onderhandelingen afgeloopen, heeft de aankoop van de voor den bouw bcnoodigde prrceelen plaats gehad, is de overeenkomst met de gemeente den gemeenteraad reeds gepasseerd, zijn de werken aanbesteed en is met de uitvoering bereids een aanvang gemaakt. Na uitgeweid te hebben over een inten sievere samenwerking met de buitenland- sche Jaarbeurzen, mede in verband met de afbraak der handelsbelemmeringen, zeide De bezetting der heden te openen Jaar beurs toont aan, dat ook zonder speculatie op toenemende deelneming de uitbreiding van expositie-gelegenheid voor de Neder landsche Jaarbeurs dringend is geworden. De komende najaarsbeurs met haar 16.000 vierkante meter bezette oppervlakte expo sitieruimte (vorig jaar 14.500) vierk. meter) overtreft zelfs den- omvang der laatste voorjaarsbeurs. Geen spijt van Jaarbeurs. de agrarische Ht Jaarbeursbestuur heeft van zijn, het vorig jaar genomen besluit, om het Jaar- beursintermediair ook in dienst van agra rische handelsbelangen te stellen, geen §pijt gehad. Ook het agrarische bedrijfsleven ziet zich voor de levensvraag gesteld, op welke wijze, bij het te loor gaan van oude afzetgebie den, nieuwe afzetmogelijkheden veroverd moeten worden. Dit brengt onvoorwaardelijk den landbouw nader tot de noodzake lijkheid ook de zakelijke Jaarbeurs- tusschenkomst, zoowel in den vorm van marktfunctie als van oriëntee- ringsinstituut, in te schakelen. De tweede agrarische Jaarbeurs heeft een flinken stap in de zakelijke richting gedaan De totale bezetting van deze 37ste Neder landsche Jaarbeurs (de agrarische deelne mers inbegrepen bedraagt 1207 deelnemers (vorige najaarsbeurs 1146). Dat ook de Jaarbeurs ten behoeve van het allermodernste handelsartikel wordt ingeschakeld, moge o.m. blijken uit de aan wezigheid ter Jaarbeurs van de uit onder- melk bereide textiel-caseïne en de daaruit vervaardigde wol („Lanital"). Moge dan, aldus eindigde de heer Graadt van Roggen zijn inleiding, deze 37e Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, uit varen onder de bescherming van de oude, beproefde kleuren van den nieuwen Prin selijken standaard, onder het Oranje, het symbool van de eenheid van het nationaal willen, onder het Nassausch blauw, de kleur van de trouw en., van het vertrou wen. Hoofdgebouw van een fabriek van dakpannen en draineerbui- zen een prooi der vlammen. Zondagmorgen te omstreeks half negen ontdekten omwonenden dat brand was uit gebroken in het hoofdfabrieksgebouw van de fabrieken van dakpannen, draineerbui- zen, enz., van de N.V. Nieuw Werklust aan den Rijndijk te Hazerswoude, even buiten Leiden. Zij die het eerst de rookwolken uit het pand zagen komen, waarschuwden den directeur van de fabriek, den heer .1. Blöt- kamp, die op het fabrieksterrein woont. Deze stelde zich in verbinding met de brandweer van Hazerswoude en Leiden. De handbrandspuit van Hazerswoude-Rijndijk was het eerst ter plaatse. Zij kon tegen het vuur niet veel uitrichten en men bepaalde zich er toe de naast het brandende gebouw gelegen opslagplaats van brandstoffen nat te houden. Even later arriveerde de nieuwe motorspuit van Hazerswoude-dorp. Het hoofdfabrieksgebouw stond toen reeds in lichter laaie. Even nadat deze spuit was aangekomen, stortte een zijmuur van het gebouw in. Achtereenvolgens kwamen nu nog de brandweer van Koudekerk en Lei den en eerst toen was het mogelijk het vuur krachtig te bestrijden. Van alle kanten werd water gegeven. Er was evenwel met het komen van de brandweer uit al deze plaat sen geruimen tijd verloren gegaan en men kon niet voorkomen, dat het uit twee verdiepingen bestaande hoofdgebouw uitbrandde. Met ver eende kracht slaagde men er in het fabrieksgebouw, grenzende aan het hoofdgebouw, dat aan de achter zijde ook reeds brandde, te behou den. De productie, van drie weken, welke i» het hoofdgebouw was ondergebracht, is bij den brand verloren gegaan. Deze bestond uit groote partijen draineerbuizen en bloempotten. Ook de pers, eenige ovens, een aantal stellingen en een lift-installatie gingen verloren. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Vermoed wordt dat brandstof, welke in de nabijheid van de ovens lag, vlam heeft gevat. De schade, welke uiteraard nog niet precies kon wor den vastgesteld, wordt op meer dan een halve ton geraamd. Eén ernstig en drie licht gewond Zondagavond is de landbouwer G. H. Meesterberends te Holten door een perso nenauto aangereden. Ernstig gewond werd het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. Eenigen tijd later, om tien uur, is een personenauto uit Almelo, waarin zich vijf personen bevonden, tegen een stilstaanden vrachtauto van een kcrmis-exploitant gere den, wiens wagen niet was verlicht. Drie personen, twee heeren en een dame, werden licht gewond. De auto werd zwaar beschadigd. De gewonden zijn naar hun wo ning in Almelo vervoerd. ONZE OOST De in aanbouw zijnde Ogan-dam bij Ba- toeradja (PaJembang) is Zondagochtend om zes uur plaatselijken tijd door een plot seling optredende bandjir van de Ogan-rivier weggeslagen. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan, doch de materieele schade be draagt circa 20.000 gulden. De auto van den president van de factorij der Nederlandsche Handels-maatschappij, de heer M. H. Woutman, is Zondagavond om half acht plaatselijken tijd bij Batavia door gladheid geslipt en gebotst tegen een asem- boom. De heer Woutman kreeg hoofdwon den, een ribfractuur en lichte inwendige kneuzingen. De Inlandsche chauffeur die achter het stuur zat, is eveneens licht ge wond. Een passeerende Inlandsche voetgan ger echter, die cp den berm gegrepen werd en een eind werd voortgeslingerd, werd in zeer ernstigen toestand naar de centrale burgerlijke ziekeninrichting vervoerd. De automobiel is totaal vernield. DOODELIJK ONGELUK BIJ EEN BOKS WEDSTRIJD. Bij een bokswedstrijd te Djember tusschen den kanonnier eerste klas Monieiro tegen den bokser van der Goes, kwam de eerstge noemde bij een geweldigen uitval te vallen en sloeg daarbij met den kin tegen de knie- en van van der Goes, zoodat hij bewusteloos achterover is geslagen. Monieiro werd vervolgens vervoerd naar de kliniek van dr. Maas, waar hij eenige uren later is overleden. INDISCHE ARABIEREN TEGEN VER DEELING VAN PALESTINA Ruim duizend Arabieren kwamen in pro testvergadering te Soerabaja bijeen, waarin een motie werd aangenomen tegen het voor gestelde verdeelingsplan van Palestina, deze motie is gezonden aan den Groot-Mufti van Jeruzalem en aan het Islamitisch congres, dat te Damascus wordt gehouden, voorts aan het secretariaat van den Volkenbond en aan de Engelsche regeering. Huiselijke twist toen vader dronken thuis kwam. Twee en een half jaar tegen de zoons geëischt. Gisterochtend stonden voor de rechtbank te Maastricht terecht de gebroeders H. B. en A. B., uit Kerkrade, wegens doodslag, gepleegd op hun vader. De man, die een dronkaard was, kwam in den avond van 4 Juni thuis en maakte ruzie over een stoel, die in de huiskamer verplaatst was. Op het gerucht der woordenwisseling tusschen den vader aan den eenen kant en de moe der en zoon aan den anderen kant, kwam A. naar beneden, die zijn vader verzocht stil te zijn. Vader B. richtte zich toen tegen zijn zoon A. Er ontstond een vechtpartij, waar bij de zoons hun vader met een stoel tegen den grond sloegen. Toen hij daar lag, zijn zij doorgegaan met slaan totdat de stoel vernield was. De man was toen reeds over leden. Uit de verklaringen van de vrouw van den verslagene en van een drietal getuigen a décharge bleek, dat de man reeds jaren lang zijn gezin tot een hel gemaakt had en altijd ruzie zocht als hij dronken was. In zijn requisitoir wilde het O. M., waar genomen door Mr. Dautzenberg, daar wel rekening mee houden, doch toch een ernsti ge straf eischen, omdat de zoons na den eersten slag hadden kunnen ophouden. Te gen elk der verdachten eischte spr. een ge vangenisstraf van twee jaar en zes maan den wegens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende. De verdediger van de verdachten, mr. van der Kroon was van meening, dat nood weer-exces hier kan worden aangenomen. Indien de rechtbank geen noodweer kan aannemen, gelooft spr. toch wel, dat er een geringere straf kan opgelegd worden. De uitspraak is bepaald op 20 September. Een hunner op slag gedood. Nabij de haven van de staatsmijnen te Sittard, aan de Maas te Stein, is gisteren middag bij een arbeidsongeval een arbeider gedood, terwijl een tweede arbeider ernstig gewond werd. Een smalspoorlocomotief, welke een trein kipkarretjes trok, ontspoorde en kwam in het water van de ha ven terecht. De kipkarretjes werden uit de rails getrokken en sloegen om. Een arbeider kwam onder een der karretjes terecht en werd op slag gedood, terwijl een in de nabij heid staand arbeider, die eveneens onder een der karretjes terecht kwam, ernstige verwondingen opliep en naar het ziekenhuis te Sittard moest worden overgebracht. Bezoek aan de Landbouwtentoon stelling te Hulst. Monument ter nagedachtenis van wijlen Koningin Emma onthuld. Gisteren heeft H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan Zeeland ten einde de landbouwtentoonstelling te Hulst te bezoeken en in Middelburg een monument te onthullen, opge richt ter nagedachtenis van wijlen Koningin Emma. Per boot arriveerde Hare Majesteit gister ochtend omstreeks half tien te Walsoorden, waarna gereed staande auto's onze Lands vrouwe naar Hulst brachten. Overal langs den weg klonken de juichkreten op van de talrijke samengestroomde menigte. Bekend is dat Zeeland altijd in Neêrland's verleden het meest aan Oranje verknochte gewest is geweest. H. M. bewondert het Zeeuwsch- Vlaamsche paardenras. Nadat de Koningin te Hulst naar de voor haar bestemde tribune was geleid, werden de nationale kampioenen onder de beroemde Zeeuwsch-Vlaamsche trekpaarden uit de laatste jaren voorgeleid. Daarna volgden en kele demonstraties met viertallen en acht tallen. De Koningin sloeg de demonstraties ge- ruimen tijd gade en drukte tegenover den voorzitter van de ommissie van ontvangst haar waardeering uit voor de prachtige ten toonstelling en zeide groote bewondering te hebben voor de schoone landelijke omgeving. Na de demonstraties en voorgeleiding van aangespannen paarden, maakte de Koningin een rondgang door de verschillende tenten. Daarna volgde nog een bezoek aan de ge wassen-tent., aan de pluimvee-tent en aan de middenstandstent. Te ruim twaalf uur zette de Koningin Haar tocht voort naar Middelburg. Tevoi*en had Hare Majesteit te Vüssingen een eerewacht geïnspecteerd van honderd man der Kon. Ned. Marine, die zich onder commando van den kapitein ter zee H. J. van der Stad, den onder-commandant der Marine in Zeeland, nabij den steiger had opgesteld. Vervolgens passeerde de Kon. stoet het afgesloten Marineterrein, waar ook een anatal manschappen stond opgesteld en waar, uit de masten van het wachtschip, de jongens, zwaaiend met hun petten, een luid hoera op Hare Majesteit uitbrachten. In Middelburg waren duizenden tezamen gestroomd in hun kleurige Zeeuwsche costuums. Vooral de Dam bruischte over van leven. Het monument, dat, thans nog door wit doek met oranje-toeven bedekt, temidden van een groepje boomen het oogenblik der onthulling afwachtte, was omringd door duizenden menschen. Tegenover het monu ment bevond zich de overdekte koninklijke tribune, daarvoor stond het spreekgestoelte, terwijl links van de koninklijke tribune de witte glazen hal van de graanbeurs gevuld was met een 'zangkoor van 300 frissche Zeeuwsche meisjes. Toen H. M. arriveerde, kwam er aan het gejuich geen einde. Nadat de stilte weer eenigszins was ingetreden, geschiedde de overdracht van het monument door den heer W. de Graaf, voorzitter van het plaat selijk comité en jhr. J. W. Quarles van Uf- ford, Commissaris der Koningin in Zeeland. Begeleid door den Commissaris van de Koningin, begaf H. M. zich daarna naar het monument, waarvan zij de omhulsels ver wijderde. Terstond na deze onthulling leg de Hare Majesteit de eerste krans op het voetstuk neer. Het beeld toont de gestalte van wijlen Koningin Emma; de figuur van H.M. zit op een bank met de rechterhand op een symbolisch aangegeven Oranjestam, welke door de wapens van Nederland en Oranje omgeven is, terwijl zij in de linkerhand een waaier heeft. Op den zijkant van de bank is het wapen van de overleden Ko ningin-Moeder aangebracht. Op het voetstuk staan de zoo bekende woorden van Koningin Emma: „Nederland zij groot in alles, waarin een klein volk groot kan zijn". Nadat hierop nog gesproken was door Jhr. Quarles van Ufford en den burge meester van Middelburg, den heer Fem- hout, kregen de vertegenwoordigers van corporaties en vereenigingen gelegenheid bij het pas onthulde monument haar kransen neer te leggen. Na eenige minu ten was het monument omringd door meer dan (30 kransen. Gedurende deze kranslegging speelde het Middelburgsch muziekcorps koraalmuziek. Hierop was dit treffende bezoek van H.M. aan Zeeland ten einde en vertrok Zij, luide toegejuicht door duizenden menschen, naar het station van Middelburg, vanwaar de terugreis werd aanvaard. Doodelijk ongeluk in de Amster- damsche haven. Gisterenmiddag tegen vijf uur ls op de Borneokade te Amsterdam de 41-jarige schilder J. R. van een 28 meter hooge kraan van het haven bedrijf de Rietlanden, waarop hij aan het werk was gevallen en op de kade terecht gekomen. De man was op slag dood. R. was bezig de kraan te schilderen, ter wijl deze in bedrijf was. Gewoonlijk zijn de kranen in bedrijf, als zij geschilderd worden ot als andere werkzaamheden er op ver richt worden, aangezien er naast de bewe gende deelen voldoende ruimte is om zich êndP^H' R* schiJnt echter met een draai ende as, die over de geheele breedte van de kraan ter hoogte van het 28 meter hoo ge platvorm loopt, in aanraking te zijn sre komen en te zijn meegesleurd, tengevolge vaarvan hij omlaag werd geslingerd Zhn bracht naar ll6t bÜinen GasUl-uis overgc- De gemeentepolitie te Assen heeft een goe den slag geslagen door de arrestatie van een achttien-jarigen jongeman, wonendè aldaar, In den laatsten tijd hadden herhaaldelijk rijwieldiefstallen plaats, waarbij het de politie niet moc'ht gelukken de dader te be trappen. In den nacht van Vrijdag op Zater dag heeft de politie, nadat zij voldoende aanwijzingen meende te hebben tegen den verdachte dezen gearresteerd. Hij had n.L dien avond een rijwiel toebehoorende aan den deurwaarder van L., staande voor diens woning weggenomen en men vermoedde, dat hij tevens de dader van de onopgehelderde diefstallen zou zijn. Aanvankelijk ontkende verdachte alle schuld, doch tijdens het verhoor moest hij toegeven niet minder dan een dozijn fietsen te hebben ontvreemd, ongerekend een aantal belastingplaatjes, dynamo's en fittingen. Gebleken is dat de gestolen fietsen uit verschillende plaatsen afkomstig waren, o.a. uit Zutpben, Groningen en Assen. De gestolen rijwielen werden door hem voor geringe bedragen van de hand gedaan. Gaandeweg gaf verdachte toe nog andere rijwielen te hebben gestolen. De politie zet het onderzoek voort en zal tegen verschillende personen, die de gesto len rijwielen kochten proces-verbaal wegens heling opmaken. WONING BIJ HOOGEZAND UITGE BRAND. Gistermorgen omstreeks elf uur is brand uitgebroken in het huis bewoond door de familie W. Reinders te Westerbroek, gem. Hoogezand. Man, vrouw en knecht waren op het land aan het werk. Toen de vrouw, huiswaarts ging om koffie te zetten, ont dekte zij het vuur. Van den inboedel kon slechts een klein deel in veiligheid worden gebracht. Het huis brandde geheel af. De brandweer van Hoogezand was ter plaatse.* De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door .verzekering ge dekt. (Niet officieel) 4e klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 6 September 1937 Hooge prijzen 2000.— 8181 1000.— 16701 23362 400.— 19092 23000 200.— 4358 17960 100.— 5344 6527 10961 22778 Prijzen van f 65. 10 14 55 80 108 147 176 215 241 254 274 290 295 302 325 392 414 426 440 470 538 577 586 610 639 695 706 787 794 814 817 821 840 901 919 1063 1118 1133 1176 1239 1277 1301 1321 1330 1346 1395 1478 1488 1524 1593 1632 1710 1824 1829 1851 1852 1933 1938 1943 1972 1981 1994 2051 2062 2082 2115 2169 2188 2190 2240 2242 2248 2292 2366 2417 2438 2473 2485 2492 2533 2535 2564 2580 2603 2686 2775 2796 2806 2813 2826 2854 2879 2839 2952 3011 3034 3061 3159 3164 3165 3287 3322 3340 3341 3344 3369 3382 3402 3460 3475 3487 3491 3536 3538 3541 3561 3568 3603 3668 3670 3714 3717 3783 3785 3791 3824 3883 3926 3942 4003 4018 4023 4088 4142 4175 4212 4219 4221 4241 4237 4289 4302 4303 4310 4315 4346 4361 4367 4404 4472 4513 4536 4545 4563 4678 4694 4911 4919 4934 4937 5009 5146 5166 5183 5188 5196 5220 5226 5233 5234 5244 5274 5342 5397 5408 5426 5500 5598 5611 5624 5648 5659 5662 5691 5724 5804 5814 5830 5876 5895 5954 5962 6060 6136 6153 6203 6338 6376 6412 6418 6452 6453 6456 6573 6647 6691 6803 6869 6877 6889 6891 6929 6937 6981 6986 7037 7047 7071 7096 7105 7115 7119 7157 7162 7269 7295 7298 7305 7338 7361 7382 7402 7487 7529 7563 7564 7617 7684 7680 7704 7728 7756 7810 7825 2833 7838 7868 8Q03 8032 8041 8045 8070 8075 8145 816*2 8209 8251 8282 8306 8395 8399 8424 8441] 8445 8513 8560 8575 8582 8636 8640 8651 8678 8716 8905 9002 9017 9019 9038 9198 9197 9199 9218 9238 9247 9271 9274 9277 9278 9301 9319 9321 9417 9470 9472 9482 9506 9530 9544 9552 9656 9727 9814 9828 9879 9909 9940 10003 10027 10198 10212 10225 10297 10310 10320 10321 10326 10331 10356 10366 10368 10372 10374 10408 10413 10423 10444 10454 10480 1058i 10590 10592 10640 10668 10688 10703 10709 10759 10778 10780 10795 10797 10813 10876 10917 10946 10949 10975 10976 10984 11074 11101 11120 11123 11137 11143 11161 11177 11201 11208 11241 11304 11340 11348 11356 11372 11448 11481 11532 11564 11565 11608 11611 11634 11643 11660 11700 11711 11836 11854 12003 12015 12037 12074 12096 12122 12127 12128 12182 12250 12268 12G72 12286 12313 12353 12421 12434 12525 12554 12617 12683 12703 12707 12782 12787 12811 12878 12909 13003 13028 13031 13035 13050 13120 13157 13160 13180 13208 13259 13314 13344 13369 13377 13438 13470 13506 13547 13560 13582 13630 13633 13691 13704 13786 13790 13799 13805 13807 13857 13869 13880 13892 13917 13919 13953 13956 13975 13976 14045 14126 14157 14181 14211 14245 14265 14291 14324 14358 14389 14450 14459 14534 14568 14607 14710 14795 14799 14855 15072 15096 15110 15120 15132 15138 15156 15267 15284 15314 15344 15362 15368 15455 15482, 15500 15528 15549 15578 15585 15628 15635 15653 15715 15737 15738 15817 15864 15865 15874 15909 15936 15939 15958 15076 16012 16041 16045 16086 16105 16152 16179 16373 16383 16386 16478 16535 16590 16684 16702 16757 16766 16786 16843 16851 16853 16878 16906 16957 16977 17030 17048 17139 17189 17219 17244 17277 17305 17396 17407 17439 17478 17659 17675 17692 17769 17788 17855 17881 17923 17934 17954 17955 17951 17988 18033 18062 18075 18097 18115 18190 18151' 18174 18264 18326 18328 18334 18365 18381 18399 18406 18414 18492 18524 18552 18563 18569 18572 18635 18685 18704 18804 18839 18850 18889 18915 18947 18954 19050 19189 19224 19269 19289 19331 19346 19452 19461 19484 19493 19498 19527 19552 19584 19673 19723 19744 19793 19812 19825 19891 19910 19930 19932 19938 20015 20021 20028 20085 20102 20128 20150 20173 20222 20225 2024Ï 20251 20281 20299 20334 20335 20338 20341 20393 20443 20509 20518 20575 20688 20703 20712 20713 20809 20815 20837 20840 20905 20912 20951 20968 20977 21034 21125 21140 21145 21155 21164 21218 21257 21270 21299 21397 21447 21452 21529 21588 2161® 21713 21716 21717 21724 21732 21750 21850 90 218,93 21937 21966 22°°3 22018 22115 22120 22126 2214® 22211 22312 22315 22332 22342 22353 22368 22379 22383 22389 22410 22434 22480 22554 ^2366 22569 22633 22635 22655 22728 22758 22765 22788 22790 22867 22874 22886 22958 22979 23004 11*11 23044 23086 33136 23147 23193 23248 23271, 23288 23298 23346 S3348 23375 23411 23449 23471 -3o52 33574 23589 2^624 23647 23709 23716 2377^ 23818 238*29 23834 23941 23981

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8