Anna Faulownapolder HAARDEN EN HAARDKACHELS gebakken SPIERIHO BEZOEKT DE TOONKAMERS VAN WILHELMINASTRAAT107 bij dsn Polderweg ADYERlEEREli DOET VERAQOPEH Bij ZWAGERMAN Verlanqlijst van het N.V.V. Julianadorp Bijwerken. Chr. VELDHUIZEN, Beirekkingen TE KOOP PIET ZWEED, PIET ZWEED, UI,al Meende, adu-eAleebdeW doen. PUBLICATIE. foBESlCHTEN^^S DE NIEUWSTE MODELLEN - LAGE PRIJZEN WIJ ZIJN BEKEND DOOR ONS VAKKUNDIG PLAATSEN EN GARANTIE Aanbevelend J. RÜECK, Smid in AUT0TJE of KINDERFIETS of AUTOPED Wacht niet tot 't volgend rapport. Laat Uw kinderen tijdig bijwerken door Bij ZWAGERMAN blanke Stokvisch gevraagd. ZAKENHUSS U WEET is in het plaatsen van HAARDEN een Athleet en is direct gereed. Heeft U de nieuwe collectie al gezien, een pracht, komt U eens kijken Uw bezoek wordt gaarne afgewacht. Terwijl de uitgaven voor andere reclame-middelen vorig jaar werden besnoeid, gebruikte de Wrigley Co. dat jaar in Amerika ruim 100.000 regels méér in couranten. Evenzoo de Eastman Kodak Cy, en wel 500.000 regels méér. De Coca Cola Cy. gebruikte zelfs ruim 600.000 regels méér in couranten, terwijl zij van andere reclame-middelen minder gebruik maakte. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 13 September 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding verhoogd zijn met 2 cent per kg geslacht gewicht. De prijzen zullen dus tot wederopzegging zijn als volgt: Prijs per kg geslacht gewicht in centen. Kwaliteit beneden van van van van van 50 kg. 50 54 58 67 7G tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 Tkg kg kg kg kg IA naar 74 77 79 77 75 IB IIA kwali- 72 75 77 75 73 IC IIB UIA teit 70 73 75 73 71 I1C I1IB max: 68 71 73 71 69 HIC 63 66 69 71 69 67 CC ct. 64 67 69 67 65 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 De voorwaarden waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April jl. zijn ongewijzigd gebleven. Nogmaals wordt er de aandacht op ge vestigd, dat baconvarkens, welke niet als zoodanig worden geleverd, ingevolge de be slissing van den Minister van Economische Zaken in geen geval later door de Neder landsche Veehouderijcentrale voor invrie zing zullen worden afgenomen. (Adv.) 's Gravenliage, 11 September 1937. De heer Rezelman herbenoemd tot heemraad. Aanvrage ol geen aanvrage? Een belangrijk voordeel voor den polder. Over de behouwing van het Boschje nog geen nieuws. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden op Zaterdag 11 Seplember 1937, des voormiddags 11 uur, in het Polder huis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., 'dijkgraaf; secretaris de heer C. Keijzer. Afwezig is de heer Van Balen Blanken, 1 vacature. De Voorziter opent met woorden van wel kom deze vergadering, die in hoofdzaak be legd is ter behandeling van het voorstel om te besluiten tot geheele aflossing van de gcldleening gesloten met de Rijksverzeke ringsbank en tot het aangaan van een nieu we geldleening. De notulen worden na voorlezing, onder dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. Door 'den Voorzitter wordt medegedeeld, dat van den heer Van Balen Blanken be richt is ingekomen van verhindering om deze vergadering bij te wonen. Van den heer C. Rezelman Dz. is ontvan gen de acte, waaruit blijkt dat hij met in gang van 1 October herbenoemd is tot heemraad van dezen polder. Wij feliciteeren, zegt de Voorzitter, den heer Rezelman zeer mot deze herbenoe ming, warauit blijkt dat II.M. de Koningin den wensch dezer vergadering heeft gevolgd en hopen dat dc heer Rezelman de kracht en gezondheid moge hebben, om op aange name wijze met ons de belangen van den polder te behartigen. Teekenen van instemming. De heer Rezelman dankt voor deze woor- Üen. Onderzoek geloofsbrieven. Op verzoek van den Voorzitter belasten de heeren Smit, Komen en Lubbert zich met het onderzoek van de geloofsbrieven der herbenoemde hoofdingelanden, de hee ren Van den Berg en van Stipriaan en van den nieuw benoemden hoofdingeland, den heer L. Metzelaar. Na onderzoek wordt tot toelating beslo ten. Dat ging niet door! 'Aan de orde was de aanvrage van Jan kreijger om een gedeelte van den breeden benedenberm van den Lagedijk, voorbij de eigendommen van de Woningbouwvereni ging in erfpacht te mogen ontvangen. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Kreijger een verzoek om inlichtingen had gezonden en door den opzichter de inlich tingen mondeling aan den heer Kreijger Waren verstrekt. Door den heer Kreijger werd daarop me- Öegedeeld, aan welk terrein hij de voorkeur gaf en dat hij 1000 M2. wilde hebben. Het Dag.'Bestuur meende dus, dat dit ben aanvrage inhield, maar vanmorgen kxvam een brief van den heer Kreijger in, waarin erop werd gewezen, dat door hem geen aanvrage was gedaan doch hij alleen inlichtingen had gevraagd. Het Dag. Bestuur stelt daarom voor, dit punt van de agenda af te voeren. Aldus wordt besloten. Een belangrijk finantieel voor deel voor den polder. [Vervolgens komt aan de orde het voorstel óm te besluiten tot algeheele aflossing van <ie geldleening, gesloten met de Rijksver zekeringsbank en tot het aangaan van een nieuwe geldleening. De Voorzitter herinnert eraan, dat deze Jeening in 1921 tegien 5% pet. rente is ge sloten, in den tegenwoordigen tijd een hoog percentage, doch toen een zeer schappe lijke voorwaarde. Dc leening was onopzeg- baar, maar -meerdere malen is gepoogd om tot vervroegde afslossing te komen. Vooral is dit gepoogd toen, door bemidde ling van de regeering verschillende leenin gen door gemeenten gesloten, geconverteerd werden, liet resultaat van onze pogingen om ook in deze gunstige positie te wor den opgenomen, is tenslotte geweest dat op 24 Augustus van de Rijksverzekerings bank bericht inkwam, dat met de regee ring overleg was gepleegd en nu voor de Sfcldleening, aanvankelijk groot f 143.000, Naar wij vernemen, heeft het be stuur van het N.V.V. een uitvoerig adres aan de Regeering gericht, waarin het verzoekt om herzienin gen van diverse bestaande wetten en reorganisatie van verschillende officieele lichamen. Gevraagd wordt o.m.: herziening van de Bedrijfsradenwet, wijziging van de Vestigingswet-Middenstands- bedrijven en van het ontwe'rp- Vestigingswet-Industrie, reorgani satie van den Economisohen Raad, stichting van een conjunctuurbu reau, onder gemeenschapsbeheer brengen van de Nederlandsche Bank, controle op de credietverlee- ning der particuliere banken, een openbare werken-, een belasting- en een financieele politiek, die gericht is op tempering van de conjunc tuurschommelingen. per saldo groot f 73.000, versterkte aflos sing mag plaats vinden. Daartoe moet de wensch drie maanden tevoren ter kennis worden gebracht. Gedu rende de eerste 5 jaren mag vermelde aflos sing plaats vinden tegen een koers van 501 dus met een boete van 1%. De rente wordt vanaf 9 Augustus 1937 teruggebracht tot 4%. Het Dag. Bestuur heeft in de eerste plaats de Rijksverzekeringsbank dank betuigd voor hare houding. Op 1 Januari a.s. zal de leening nog bedra gen f 68000.en het voordeel voor den pol der is dus f 680 X 1% f 1190, het eerste jaar verminderd met een boetebedrag van f 080.—. Pogingen om de leening voordeeliger dan tegen een rente van 4% te plaatsen zijn gedaan en dat bleek mogelijk, n.1. tegen 3 3/8 waardoor dus de winst voor den polder nog f 425 grooter wordt. De naam van den geldschieter zal spr. in 't openbaar niet noemen. Het Dag. Bestuur stelt dus voor tegen 1 Januari a.s. op te zeggen de geldleening ge sloten bij de Rijksverzekeringsbank en een nieuwe geldleening groot f 08000 aan te gaan tegen 3 3/8 Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. De Voorzitter spreekt zijn genoegen uit, dat dit voordeel voor den polder bereikt is kunnen worden. Op het oogenblilc zijn er geen meerdere leeningen, die voor conver sie in aanmerking komen, maar het Dag. Bestuur houdt er 't oog op gevestigd. De bebouwing van 't Boschje. Bij de rondvraag informeert de heer Kaan of het Dag. Bestuur nog iets kan mededeelen over de bebouwing van het Boschje. De Voorzitter zegt dat het bekend is dat de gemeente zich met een uitbreidingsplan bezig houdt. In den loop van deze week beeft spr. een bezoek gehad van den heer Wieger Bruin en bij de bespreking zijn dc meeningen over en weer uitgewisseld. Spr. verwacht dat er binnenkort vanwege de ge meente wel iets naar voren zal komen. Door de vacanties is de zaak vertraagd Spr. is zelf ook voor een maand met vacan- 1 ie geweest. Hierna volgt sluiting. Renner gevallen. Omtrent het ongeluk van den renner Hoep, vernemen we nog het volgende: Toen een groep wielrenners, deelnemende aan een vaardigheidsrit, met groote snel heid de wipbrug bij Veerburg overreed, kwam C. Hoep van Wieringen naast het wegdek van de brug terecht en botste tegen een paal. Een andere renner viel over hem heen en mankeerde niets, maar H. had 'n flinke wonde aan het achterhoofd en werd op advies van den dokter met den zieken auto naar Den Helder vervoerd. Daar het hier een rit gold, waarvoor geen toestemming was verleend, is door de politie proces-verbaal opgemaakt uit hoofde van liet in gevaar brengen van de veiligheid van verkeer. WIERINGEN VAARDIGHEIDSRIT Zondag j.1. heeft de Wieringer Wielerclub een vaardigheidsrit georganiseerd over 50 km. 42 personen namen hieraan deel. De uitslag van deze rit, welke veel pu blieke belangstelling trok, was als volgt: Renners, met licentie: 1 C. Hegeman, 2 S. Lont 3 N. Bakker, A. Paulowna; 4 J. Snijders, Heldor; F. de Haan die ook in deze serie reed, is als allerlaatste gestart en had nog een goede tijd van 1.35 uur. Renners zonder licentie: 1. 1'. Huurman, Den Helder; 2. M. Schagen Winkel; 3. Jaap Viser; 4. M. van Leeuwen, Helder; 5. P. Out, Winkel. 6. J. de Boer, Hel der; 7. M. Hoep. Touristcn op Racefiets: 1. Joop Franzen, Schagen; 2. J. Wevers. Juniores: 1. J. de Haan; 2. Pothuis; 3. P. v. Dijk. Voor de snelste in deze serie, dus J. de Haan, had C. Korshuizen, W'werf een fraai rennersboek beschikbaar gesteld. Touristen: 1. J. Lont Ez.; 2. G. Omis Gz., 3. C. Wit, Den Oever; 4. C. Koorn, 5. Lafèber, Helder. Op 2 na arriveerden alle deelnemers bin nen den vastgestelden tijd. Waarschijnlijk zal Zondag a.s. weer een dergelijke rit gehou den worden, Balonnenwedstrijd. De Zondag jl. door de directie van Cinema De Haan georganiseerde balonnenwedstrijd is uitstekend geslaagd. Ruim 200 balonnen werden opgelaten, welke in Zuidelijke rich ting afdreven. Welke zal het verst komen? Opgave van vinding aan dc Cinema. Wielrenner gevallen. Zondag jl. had C. Hoep, deelnemer aan de Vaardigheidsrit der Wielerclub, het on geluk bij een bocht te vallen, waardoor hij een hersenschudding opliep. Politie. Verloren: een portemonnaie, inhoudende een gulden. Gevonden: een wollen kindermuts. Inl. bij den gcm. bode. BLOEMEN. EN HUISVLIJTTENTOON- STELLING. Zaterdag was de eerste dag van deze bloemen- en huisvlijttentoonstelling, geor ganiseerd door de vereeniging „Julianadorp Vooruit". De inzenders troffen het slecht met het brengen van hun planten. Regen en wind maakten het haast onmogelijk om de planten goed over te brengen. Dit zal dan ook de oorzaak wel zijn, dat het aantal ter opluistering ingezonden plan ten niet zoo groot was als het vorige jaar. Van de ter opkweeking uitgegeven planten was een flinke collectie aanwezig. TeVens twee mooie stands van de heeren Slijker- man en Plagmeijer, beiden uit Anna Pau lowna. Verder waren door de dames heel mooie handwerken ingezonden en was er een prachtinzending huisvlijt. Om drie uur kon de jury met haar taak beginnen en na een uur was deze hiermede gereed. De uitslag was voor de planten, uitge geven aan ouderen: Bladbegonia: le prijs Mevr. H. Tigchelaar de Vries, 2e prijs Mevr. R. van Rossem Hollander; 3e prijs de heer L. Tigchelaar. Bolbegonia: le prijs Mevr. KantHouter, 2e prijs Mevr. A. BlaauboerVoorthuizen, 3e prijs Mevr. T. de Graaf—de Heer. Fransche geranium: le prijs Mevr. Kant Houter, 2e prijs de heer P. Wolthuis, 3e prijs Mevr. A. «BlaauboerVoorthuizen. Planten van kinderen: Struikbegonia: le prijs Vr. Hoornsman ITd., 2e prijs G. Hoornsman Kz., 3e prijs Alie Kant Rd. Fuchsia: le prijs Marietje Speur, 2e prijs KI. Hoornsman Gz., 3e prijs Vr. Hoornsman Hd. Pefunia: le prijs Annie Boot, 2e prijs Alie Wolthuis, 3e prijs Arie Maters. Planten ter opluistering: le prijs', een verzameling casteeën van de firma P. Wolt huis en N. Oost; 2e prijs een bloeiende Stapelia van P. Wolthuis; 3e prijs Blad- begonia van IC. Verwer; 4e prijs Fuchsia van G. van Eet en. Voor de ingezonden breiwerken werden de volgende prijzen toegekend: Spreien: le en 2e prijs Mevr. T. Jim- minkPluister. Breiwerk: le prijs, de naaikrans Tlia- bitha; 2e prijs Mevr. A. ZanderKossen. Eervolle vermelding Mej. A. Rol. Haakwerk: le prijs Mej. A. Keuris Gd.; 2e prijs Mevr. T. JimminkPluister. Eer volle vermelding: Mevr. M. JonghBreg- man. Lingerie: le prijs Mevr. M. Stooker Staartjes; 2e prijs Mevr. V. Tigchelaar Hoornsman. Eervolle vermelding: Mevr. T. JimminkPluister. Kleeden en Kussens: le prijs Mevr. J. WolthuisWiggers, 2e prijs Mej. G. Jim mink Md. Handwerken van meisjes: le prijs Tinie Veul, 2e prijs Annie Boot, 3e prijs Willy Hoornsman en 4e prijs Annie Jimmink Md. Eervolle vermelding: Annie Veul. Huisvlijt: Inlegwerk le prijs E. J. van Voorst met extra lof van de jury; 2e prijs houtsnijwerk, S. Kant, 3e prijs inlegwerk G. Jongh. le prijs kartonwerk E. J. van Voorst, De jury voor de beoordeeling der plan ten bestond uit de heeren J. de Vries te Julianadorp en de heer Kruit te Schagen. Voor de Huisvlijt de heeren I. J. Schroe- vers en G. Jongh. Voor de Handwerken uit de dames: Mevr Schroeversde Ruiter. Mej, A. E. de Vries en Mej. D. van Mansem. De eerste avond was het bezoek vooral door het ongunstige weer niet heel groot. Zondag mocht een en ander zich in een druk bezoek verheugen. AMSTERDAM, 13 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 679 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 71—78 ct., 2e kw. 6070 ct., 3e kw. 5258 ct. per Kg. slachtgewicht; 85 melk en kalfkoeien f 180240 per stuk, 139 vette kalveren: le kw. 6368 ct. enkele hooger, 2e kw. 5862 ct., 3e kw. 5256 ct. per Kg. levend gewicht: 86 nuchtere kalveren f 8 14 per stuk, 122 schapen f 1836 per stuk, 281 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 7273 ct., zware varkens 71 72 ct., vette varkens 6970 ct., per Kg. slachtgewicht; 11 paarden f 105—160 per stuk. Aangevoerd: 2 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Marktoverzicht: Slachtrunderen zeer ruime aanvoer, stug ge handel, prijzen lager. Melkkoeien mati ge aanvoer, trage handel met vaste prijzen. Vette kalveren ruime aanvoer, vlotte han del, prijzen vrijwel onveranderd. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, vlugge han del, vaste prijzen. Varkens matige aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets lager. Paar den stille handel en aanvoer. ALKMAAR, 13 September. Aardappelen f 2.60, aardbeien f 2023, an dijvie 0.60—1.40, appelen 3—8, augurken 2— 10.50, bloemkool I 8—11, idem II 2—5, bie ten 1.402.30, druiven 914, gele kool 2.90 3.50, groene kool 1.80—4.30, kropsla 0.60 1.40, knolselderie 2—2.60, komkommers 1.50 3.50, meloenen 421. peren 3.5011, prei 3.60—4.60, peterselie 0.59—1, postelein 0.10— 0.15, pruimen 3.5011, rabarber 1.10, radijs 1.40, roode kool 1.40—3.30, selderie 0.50— 1.20, spinazie 1240, snijboonen 212, enke le spercieboonen 0.701.40, dubbele idem 0.70—1.70, tomaten 2—3.80, uien 2—3, witte kool 0.80, wortelen 0.90, boswortelen 3.50—7. NOORDSCHARWOUDE, 14 September. Schotsche muizen 1.80, bl. dito 2.302.40, Bevel. 2.10, uien 2.50—2.90. drielingen 2— 2.40, grove 2.903vele nep 5.205.80. 600 kg. peen 1.70; 7230 kg. spercieboonen 5.00—10.10; 700 kg. kroten 2—2.S0; 1600 kg. roode kool 1.502.20 50400 kg. witte kool 0.80—1.30; 6800 kg. gele kool 1.50—2 PüRMEREND, li September. Koeien, totaal 800 stuks: 375 vette koeien 6076 ct. per Kg., geldekoeien f 80180, melkkoeien f 150270 per stuk, stieren 48 58 ct. per Kg., 18 paarden f 90190 per stuk, 110 vette kalveren 3060 ct. p. Kg. 230 nuchtere kalveren 717; 130 vette var kens 0.60—0.62 80 magere 20—38 325 Biggen li20; 1200 schapen 1428; 400 lamineren 11—18. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 13 September. Ber lijn: Er is nog steeds voldoende aanvoer van haast alle producten. De handel heeft een kalm verloop, maar af en toe xvas er een iets levendiger markt. De prijzen ble ven nog steeds op het oude peil. Genoteerd wordt: Holl. komkommers 20 per 100 stuks. Holl. tomaten waren bijna niet te zien. Holl. druiven 4046. Alleen Hongaarsche meloenen waren hier op de markt, die 9 12,50 per 50 Kg. noteerden. West-Duitsch- land: Ook hier was de handel regelmatig. De fruitmarkt had een levendig karakter. In de prijzen is ook hier haast geen ver andering te vermelden. Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring.... In de buitenlucht is uw kind gezond en heeft de grootste pret het nuttigste cadeau voor kinderen van een jaar of twee Een ruime collectie vindt U bijFA. MOREE Onderwijzer, BASSTRAAT 62 Nette Juffr. b.z.a. van 's mor gens 8 tot 12 om te werken 80 cent (zonder kost). Brieven onder No. P, aan het Bureau van dit blad. Een net beschaafd burgermeisje zoekt plaatsing als Huishoud ster. Prima referenties beschik baar. Goede behandeling boven hoog loon. Brieven ond. N. 25, aan het Bureau van dit blad. Biedt zich aan een beschaafde Juffr. met uitstekende referen ties, steeds in Dames Confectie als eerste verkoopster werkzaam geweest, zoekt plaatsing, onver schillig welke branche. Adres: Wilhelminastr. 47. AANGEBODEN op allereerste stand te Den Burg op Texel, geschikt voor modes, kruidenierswinkel, bazar of an der doel. Wegens vertrek goed koop, spoed, liefst contant, doch desgewenscht 50 hypotheek van den eigenaar. Brieven onder No. 211 aan het Bureau van dit blad. HEERENHUIS 1500.—. Te koop schitterend Heeren huis, bev. kam. suite, met twee schoorst., marmer erkerbl., ge heel betegeld trappenhuis, ves- tenb. met spiegel, keuken met geyzer, zolder met logeerk., balc., vaste wascht., voor- en achtertuin met poort, kolenh. en pomp voor werkw. Gebouwd op zandgr. met altijddurend uit zicht. Koopprijs 5500, waar van 4000 hyp. Alle onk. per jaar 35. Eigen grond. Brieven onder No. 26, aan het Bureau van dit blad. Te koop: een Huis aan den Koningsweg, frontbreedte 12 m., groot 155 m. Te huur: een ruim Huls, groot erf, 2.per week. Adres: Langestraat 74. TE KOOP: Een lief HUISJE, staande Gasstraat 45. Te bevragen: Oranjestraat 31. Te koop: l-pers. pitchpine Ledikant met spiraal, l-pers. YVaschtafel, zoo goed als nieuw. Adres: Weststraat 61. Te koop: Electr. Waschmach., in pr. staat, koopje, moet weg wegens vertrek, 12.50. Adres: v. Hogendorpstr. 58. Te koop 2 LANDHUIZEN aan den Strooweg, 800 m2 grond. Te bevr. Gebr. RIEMERS, Hertzogstz-aat 5. Nadruk verboden). VISCHMARKT. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Achilles. 13 Sept. te Licata. AJax, 12 Sept. te Odense. Aurora, pass. 13 Sept. Gibraltar. Breda, 12 Sept. v. Cristobal. Costa Rica, 12 Sept. te Amsterdam. Hercules, 11 Sept. te Antwerpen. Hebe. pass. 13 Sept. Holtenau. Ino, 11 Sept. v. Cristobal. Juno, 11 Sept. te Delfzijl. Mars, 13 Sept. v. Gibraltar. Merope, 11 Sept. v. Lissabon. Oberon, 12 Sept. te Alexandrië. Odysseus, 13 Sept. te Albufelra. Arextes, 11 Sept. v. Cura?ao. Orion, 13 Sept. te Istanboul. Orpheus, 12 Sept. te Amsterdam. Perseus. 11 Sept. v. Amsterdam. Pluto, 13 Sept. te Amsterdam. Rhea. 12 Sept. v. Amsterdam. Simaloer, u., 12 Sept. te Belawan. Singkep, t., 11 Sept. v. Batavia. Simon Bolivar, t., 14 Sept. te Plymouth verwacht. Stella, 11 Sept. te Duinkerken. Strabo, u., pass. 11 Sept. Azoren. Tarakan, t., 13 Sept. te Suez. Theseus, 13 Sept. te Hamburg. Tiberius. 12 Sept. te Genua. Titus, 13 Sept. v. Oran. Vesta, pass. 13 Sept. Brunsbuttelkoog. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ Houtman, 11 Sept. te L. Marqués. Roggeveen. 10 Sept. te Batavia. Sawahloento, 9 Sept. te Cebu. Tasman, 11 Sept. te Manilla. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, 12 Sept. te Amsterdam. Antenor, 11 Sept. v. Yokohama. Laomedon, 11 Sept. v. Glasgow. Deucalion. pass. 12 Sept. Gibraltar. Dlomed, 11 Sept. te Suez. Laertes, 10 Sept. te Batavia. Melampus, pass. 12 Sept. Dungeness. Myrmidon. 12 Sept. v. Port Sald. Mentor, 11 Sept. v. Penang. Neleus, pass. 12 Sept. Bevezier. Perseus, 11 Sept. v. Penang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk. 12 Sept. 12 u. 420 mijl Z. v. Land's End. Drechtdijk. 10 Sept. v. Kingston (Ja). •Edam, 11 Sept. v. Boston. Leerdam, 10 Sept. te Galveston. Lochmonar, 11 Sept. v. L. Angeles. Nebraska, 11 Sept. v. Cristobal. Statendam, 24 Sept. nam. 7 u. 30 te Plymouth verwacht. Volendam, 11 Sep.t v. New oYrk. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 10 Sept. v. Bordeaux. Jonge Elisabeth, pass. 11 Sept. Las Palmas. KON. HOLL. LLOYD. Montferland, t., 11 Sept. V. Rio Janeiro. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Zaanstroom, u., 11 Sept. v. Lagos. SILVER-JAVA PACIFIC-LÏJN. Bengalen, 13 Sept. te Manilla. Hoegh Silverlight, 9 Sept. te Manilla. Manoeran, 10 Sept. v. Vancouver. Sllverpalm, 10 Sept. v. Colombo. JAVA—NEW rORK-LÏJN. Kota TJandi, 12 Sept. te New York. City of Evansville, 10 Sept. te Batavia. Claucus, 11 Sept. v. New York. Kota TJandi, 12 Sept. te New York. Mapia, 11 Sept. te Sabang. Talisse, 12 Sept. v. Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo. t.. 13 Sept. v. Sabang. Indrapoera. u., pass. 12 Sept. Finisterre. Kota Agoeng, u., 12 Sept. te Batavia. Kota Baroe, 12 Sept. te Rotterdam. Kota Gede, u., pass. 11 Sept. K. Bon. Modjokerto, u.. pass. 11 Sept. Perim. Slamat, u., 13 Sept. te Belawan. Sibajak. t., pass. 12 Sept. Finisterre; 15 Sept. v.m. 8 u tc Rottredam verwacht. Soekaboemi, u., pass. 11 Sept. Perim. Weltevreden, t., p. 12 Sept. Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Alhena, t., pass. 10 Sept. Madelra. Alpacca, t., 11 Sept. v. Bahia. J A V A—CHIN A—JAPAN-LIJN. TJisaroea, 7 Sept. v. Hongkang. VEREENIGDE NEDERL, SCHEEPT. MIJ (Holland—Oost-Azlë Lün). Gaasterkerk, t„ 11 Sept. te Suez. (Holland—Afrika Lün). Bloemfontein, u 11 Sept. v. L. Marqués. NUkerk, u., 11 Sept. v. Suez Boschfontein, u., 12 Sept. v. Dover Jagersfontein, t„ 13 Sept. v. Port Said

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3