De oefeningen der Lichte Brigade in den Achterhoek. Na Het overlijden van oud-president Masaryk. Het stoffelijk overschot van den ontslapen staatsman op het doodsbed Panne tijdens den rit naar het .gevechtsterrein* der Lichte Brigade, die tot 28 September oefeningen houdt in den Achterhoek De directeur-generaal van de .Konink lijke", ir. J. E. F. de Kok, vertrok Woensdag met den heer H. M. Schmidt Crans per eigen vliegtuig van Ypenburg voor een zakenreis naar Zuid*Afrika Z. Exc. minister mr. J. A de Wilde heeft Woensdag te Bergen op Zoom het nieuwe bacteriologisch laboratorium van het bestuur der visscherij op de Zweeuwsche stroomen officieel geopend. De minister bekijkt vol belang stelling een der te onderzoeken objecten Tsjecho Slowakije rouwt over het verscheiden van oud-president Masaryk. In de straten van Praag hangen huis aan huis de vlaggen halfstok De ieugd zong Woensdag bij de onthulling van een monument ter nagedachtenis aan wijlen H. M. Koningin Moeder op het plein der Regentesseschool te Utrecht door den burgemeester mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk Door de Gooische Landbouw-Sportvereeniging werden Woens dag op den Eemnesserweg te Laren kortebaan-prijzendraverijen georganiseerd om de .Gouden Zweep", waarvoor de beste en snelste paarden uit het land waren ingeschreven. Een moment tijdens de race Van de 26 300 vaten haring, be stemd voor Rus land, liggen in Rot terdam 13 500 vaten gereed om verscheept te wor den De manoeuvres in Normandië. De leden van den Franschen generalen staf geven aan buitenlandsche militaire gasten uit legging omtrent de oefeningen 4jg|r Op weg naar de oefeningen der Lichte Brigade, welke in den Achterhoek zijn aangevangen en tot 20 September duren. Een colonne passeert Nijmegen

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4