ytqenda Donderdag 16 September 1937 Tweede Blad MacUaLeuivJ Ernstig omgeval aan boord van Hr. Ms. Gelderland Badpakken opbergen: het zwemseizoen is ten einde Het Stella Maris huis Plechtige opening en inzegening op morgenavond Leerdamglas bij V» D. «Ons Genoegen" speelt voor oude lieden Overdracht commando Torpedodienst „Succes" in dc Keizerstraat Mijnenvegers naar Rotterdam Burgerlijke Staad van Den Helder Zet&lijcftïaad Italië gooit roet in het eten H( UiMcAeüp Vischafslag Den Helder Uit den Vriji. Dem. Bond Tijdens de schietoefeningen, welke eergiste ren in tegenwoordigheid van Prins Bernhard op de Noordzee gehouden zijn, heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan, waarvan de ma troos 2e klas Zuethof het slachtoffer gewor den is. Zulthof geraakte bij het schieten met de hand bekneld en wel dusdanig, dat ge neeskundige hulp direct noodzakelijk was. Daar zich geen dokter aan boord bevond, en diens hulp vereischt was, seinde men naar de haven van IJmuiden, terwijl de j matroos inmiddels per barkas daarheen vervoerd werd. Dokter Van der Kooy uit Velsen was reeds aan de haven, evenals een ziekenauto, waar mede de patiënt naar het Anthoniusziekenhuis vervoerd werd. Het bleek, dat 1 vinger van de linker hand afgerukt was en twee anderen ern stig gekwetst. Zuethof is thans onder be handeling van den chirurg van het Zieken huis, dokter Kuyer uit Velsen. Naar men ons mededeelde maakt hij het wel. Temperatuur zeewater tot 13° C. gedaald. - H.Z.V. strijkt den toren. Het zwemseizoen is ten einde! Met een ten aanzien van den winter weinig goeds voor spellende snelheid is de temperatuur van het zeewater gedaald. Zwom men in het begin van de vorige week nog naar hartelust in zeewater van 18 k 19° C., in de afgeloopen dagen ging het zoo snel achteruit, dat de bad meesters thans des morgens, bij het ophalen van den thermometer, al een aanwijzing van 13° C. aflezen. Practisch gesproken is het dus met zwemmen gedaan, althans voor de groote massa. Er zijn er, zoowel bij de H.Z.V. als bij de „Frissche Morgen", die het nog niet voor gedaan houden: dat zijn de geharden, de „win- terzwemmers". Maar de mooi-weer-zwemmers en -sters hebben de badpakken al in de kam fer gelegd. Het water is te koud geworden, helaas eerder dan ooit het geval geweest is. Vorig jaar zwom men nog lustig tot October in grooten getale, maar wat het weer n u bezielt, is voorloopig nog een raadsel. Is dit de sombere voorbode van een strengen winter Het is stil in de kleedkamers van H.Z.V. en „Frisschen Morgen". Het gezang van hen, die uit het zilte zout gekropen zijn, is vestomd. Akelig leeg staan de lange banken, aan een enkelen kapstok hangt een vergeten kleeding- stuk. Dat is alles. De vlaggen wapperen niet meer en de badmeesters hebben de witte kleedij vervangen door blauw. Alles wijst er op, dat de zwemmers de winterslaap ingaan. Zoo is bij de H.Z.V. vanmorgen de spring- toren weggehaald. Zeer ten spijt van de en kelen, die nog dagelijks hun baantje komen maken. Overigens een heel werk dat weg halen. Gistermorgen was men er al mee be gonnen: de plank en de top waren er toen afgehaald. En onder water moesten de ijzeren verbindingsbalken weggenomen worden. Toen kon men niet verder, omdat de vloed al weer liep. Vanmorgen is- het werk voltooid en is het ijzeren gevaarte van ongeveer 2000 kilo gestreken. Het dreef op een aantal van 14 tonnen, carboleum-blikken, hetgeen een impo sant schouwspel was. En nu wijst alleen nog het hokje de plaats aan, waar dezen zomer kort maar hevig, gezwommen werd. Ook bij Frissche Morgen" staat het hokje er nog en is zelfs het vlot nog aanwezig. Maar geen toren! Die is gesneuveld bij een aanval van twintig jongens van de Duitsche „Georg Fock" Wij hopen, niet alléén voor de zwemmers en -sters, dat zij vroeg in het voorjaar het badpak weer zullen kunnen aantrekken! Wij lezen in „Stella Maris"! In tegenwoordigheid van verschillende ker kelijke, militaire en burgerlijke autoriteiten zal op Vrjjdag 17 September 's avonds om acht uur precies, ons nieuwe Tehuis worden ingezegend en officieel in gebruik gegeven. Na afloop van het officieele gedeelte van den avond wordt gezorgd voor een zeer aan trekkelijk programma. In een der étalag's aan de Keizerstraat heeft momenteel V. D. een speciale Leer dam-étalage ingericht en velen zullen onge twijfeld reeds met belangstelling van dit artistieke glaswerk kennis genomen hebben. Daarbij is deze étalage met kerinerijken smaak ingericht, zoodat ze voorloopig wel zal blij ven „trekken". Voorts bevindt zich op de eerste étage een aparte Leerdam-afdeeling. Het is een exposi tie van diverse specimina glaswerk en half- kristal, die het oog bekoort en waarvoor zich deze weken ongetwijfeld tal van liefhebbers zullen aanmelden*. Want het sierlijke Leerdam behoort nog steeds tot het meest smaakvolle op dit gebied. De plaatselijke mondorgélclub „Ons Genoe gen" heeft 'gisterenavond de oude lieden in het Tehuis aan de Kerkgracht een genoeglijk uurtje bezorgd. Zij heeft daar n.1. een con cert gegeven, dat zeer geapprecieerd werd. Ben aardige geste van de mondorgelclub, waarvoor zij zeker dank verdient^ Hedenmorgen kwart voor elf heeft op 's Rijkswerf nabij het Torpedo-atelier de com mando-overdracht plaats gehad van den torpedodienst der Koninklijke Marine. Kapitein-luitenant ter zee L. F. Klaassen, die ruim 3 jaar het commando over dezen dienst gevoerd heeft, heeft dit over gedragen aan den kapitein-luitenant ter zee J. Varke- visser. Deze plechtigheid had plaats ten aan- schouwe van het geheele personeel van den Torpedodienst, dat voor den boeg aangetreden was. Overste Klaassen heeft een rede ge houden, waarin hij o.m. de bèteëkenis van den torpedodienst geschetst heeft. Bij beschikking van den minister van De fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 20 September: de officier van gezond heid der 2e klasse G. J. Puister a.b. Hr. Ms. „Jan van Braker'; met 1 October: de luitenant ter zee der le kl. jhr. H. A. van Foreest als leeraar bij de Hoogere Marine Krijgsschool; met 6 October: de luitenant ter zee der 2e kl. J. Meerman en de officier van gezond heid der le klasse F. H. P. Hamer a.b. Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord: met 18 October de luitenant ter zee der le kl. L. H. Quant bij het vliegkamp „De Kooij" en de officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse F. J. Siegenthaler bij den onder zeedienst te Willemsoord; met 21 October: de luitenant ter zee der le kl. W. M. de Vries a. b. Hr. Ms. „Gelderland". Bij beschikking van den minister van De fensie is" de luitenant ter zee der 2e klasse Kon. Mar. H. A. C. Wiedeman, 16 September geplaatst bij de marinekazerne te Amsterdam. Bij beschikking van den minister van De fensie is de le luitenant der mariniers bij de Koninklijke Marine-reserve, L. J. Pronk. 1 October geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip té Vlissingen. SECRETARIS-GENERAAL DEPT. VAN DEFENSIE. Bij K. B. van 13 September 1937, is met in gang van 1 Oct. 1937: a. benoemd tot secretaris-generaal van het departement van Defensie, in vasten dienst, de administrateur C. Ringeling, hoofd der VlIIe afdeeiing van dat departement; b. bevorderd tot hoofdofficier van adminis tratie der le klasse, de hoofd officier van ad ministratie der 2e klasse Th. A. Appels; c. aan den hoofdofficier van administratie der le klasse Th. A. Appels, op zijn verzoek, ter zake van langdurigen dienst, eervol ont slag uit den zeedienst verleend; d. de heer Th. A. Appels, voornoemd, be noemd tot administrateur, in vasten dienst, brj het departement van Defensie, hoofd der VlIIe afdeeiing van dat departement. Hr. Ms. mijnenleggers „Pieter Floriszn." en „Jan v. Gelder", die 13 dezer in dienst gesteld zijn, zijn gisteren naar Rotterdam vertrokken. Bij K. B. van 13 Sept. 1937 is aan den offi cier-vlieger der 2e klasse L. J. Fritz, op zijn verzoek, eervol ontslag uit den dienst ver leend en is hij benoemd bij de Koninklijke marine-reserve tot officier-vlieger der 2e kl. Bij beschikking van den minister van De fensie, is de luitenant ter zee der le kl. F. Stam, 2 Oct. eervol ontheven van de betrek king Van le officier aan boord Hr. Ms. „Gel derland" en ter beschikking gesteld. Bij beschikking van den minister van De fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse G. 'P. 'de Lange, dienende in het commande- ment der marine te Willemsoord, 13 October ter beschikking gesteld. Morgenmiddag opent „Succes", hoofd kantoor te Amsterdam en filialen in ver schillende steden van ons land, in het perceel Keizerstraat no. 30, haar Heldersche filiaal. „Succes" is een speciaalzaak in tricotages en kousen, zijden damesgoederen en heeren goederen als sokken, e.d. De opening zal te 2 uur geschieden. Als attractie wordt aan iedereen, die voor een zeker bedrag besteedt, een cadeau in chocolade aangeboden. Geen druktemaker, ook geen betweter, maar een mensch met een practischen kijk op het leven, een man die zich eigen ervaring ten nutte weet te maken. Hij doet zich voorzooals hij is en beschouwt het alledaag- sche leven nuchter en logisch Hij zal tot U spreken Let dus op de volgende Goe- deraad-advertenties, die steeds op deze plaats zullen verschijnen. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. Bioscopen: Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half 8: „Lloyds of London". Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „De man, die zijn ziel verkocht" en „Het laatste schot". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „Regime" en „Moord op de Huwelijksreis". van 15 September. ONDERTROUWD: T. Bouwhuis en L. Denekamp; M. Mieldijk en W. S. J. de Rooij; P. C. J. Varenhorst en M. Westendorp; H. Hiemstra en A. C. Engel; J. J. Koorn en Chr. Bakker; J. L. Nieuwenhuis en J. J. Verfaille. GETROUWD: W. J. Maartens en G. A. van Brede rode; L. Orelio en C. A. J. Roze- mond. BEVALLEN: R. Kwak—Poorters, z.j G. LandmanBregman, z. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Hoogwater (heden) 3.50 16.55 Laagwater 10.20 22.40 Hoogwater (Vrijdag) 5.10 18.15 Laagwater 11.45 23.55 Licht op (heden) 19.43 Barometerstand Den Helder 745.8 Temperatuur zeewater 15.0 Temperatuur lucht 13.3 Hoogste temperatuur lucht gisteren 15.8 Laagste temperatuur lucht gisteren 10.0 DIEFSTAL. Een bewoner van de Westgracht deed aan gifte, dat uit een perceel aan de Vijzelstraat, dat reeds eenige maanden leeg staat, de wa terleidingbuizen zijn ontvreemd. EEN LAFFE STREEK. Een bewoner van de Florastraat deed aan gifte, dat zijn 5-jarig dochtertje door een jongen is geslagen. AANRIJDING. Gisterenmiddag had op den hoek Keizer straatWeststraat een aanrijding plaats tus- schen een fietsrijder en een voetgangster. De dame wilde oversteken, maar weifelde bjj het zien van den fietsrijder, hetgeen een aanrij ding ten gevolge had. De vrouw, die klaagde over pijn in het been, moest per taxi naar huis vervoerd worden. Slapende Schildwacht. Als eerste der 4 zaken, welke gistermiddag voor den Zeekrijgsraad, die na de vacantie weder voor de eerste maal bijeengekomen weder voor de eerste maal bijeenkwam, behan deld werden, diende die tegen den matroos 2e kl. J. F., welke terecht stond terzake het slapen als schildwacht op zijn post. Het feit had plaatsgevonden in den nacht van 6 op 7 Augustus j.1. en wel tusschen 3 en 4 uur. De man stond als schildwacht opge steld op fort Oostoever, doch op een gegeven moment had hij zich genoodzaakt gezien op den grond te gaan liggen. Hetgeen het begin der moeilijkheden beteekende. De Fiscaal eischt voor de overtreding 3 weken gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. Als verdediger trad op de kapitein der mar. W. A. F. Roelofsen, langzamerhand een be kende figuur op het raadsliedengestoelte van den Krijgsraad, en die er a priori op wees, dat de post op Oostoever terecht als een der moeilijkste geldt. In dit verband is dan ook eerder reeds besloten de wacht aldaar van 2 uur te halveeren. De verdediger wijst er voorts op, dat, on danks het belangrijke van de post, er niets gedaan is om het ceremonieel in acht te nemen, terwijl aangenomen kan worden, dat beklaagde van de theorie der consignes niets afwist. Voorts is het van belang, dat de man zich duizelig gevoeld heeft, terwijl hij tenslotte be schikt over een volkomen schoon boekje. Hij is eerlijk en betrouwbaar, zoodat er geen redenen zijn om aan zijn beweringen te twij felen. Spr. vraagt dan ook hier de uiterste clementie te betrachten. De Fiscaal, hierna aan het woord komende, wijst er op, dat ondanks het gunstige brevet van beklaagde, het feit ernstig blijft en F. geen plichtsbetrachting getoond heeft. Wat de duizeligheid betreft, hieraan meent hij ernstig te moeten twijfelen. Het is weer het van ouds bekende praatje. Hij moet dan ook persistee- ren bij den eisch. Na repliek van kapitein Roelofsen volgt de uitpraak 11 dagen, met aftrek voorarrest. Een milicien beieedigt de Prinses. De gevolgen zullen hem heugen. Als tweede zaak kwam ten tapijte die tegen den zeemilicien-matroos R. D., die terecht stond terzake het beleedigen van de Prinses. 2 Augustus had beklaagde zich in de wasch- zaal van het vliegkamp De Kooy op stuitende wijze uitgelaten over Prinses Juliana, naar aanleiding waarvan een der in genoemde zaal aanwezigen, zich verplacht achtte rapport te maken. De Fiscaal acht de zaak bewezen en vor dert een gevangenisstraf van 5 maanden (met aftrek van het voorarrest) en ontslag uit den dienst. Het is Mr. Dr. J. A. E. Buiskool uit Schagen, die als verdediger optreedt en zijn pleidooi aanvangt met er op te wijzen, dat hem in de 12 jaar, dat hij reeds voor den Zeekrijgsraad werkt, nog zelden een moei lijker opdracht verstrekt werd. Mr. Buiskool geeft toe, dat verd. zeer on juist gehandeld heeft, doch vraagt zich daar naast af, of hier opzet wel voorgezeten heeft. De man die de zaak aan het rollen heeft ge bracht was allesbehalve een vriend van ver dachte, zoodat men met de verklaring van hem min of meer voorzichtig moet zijn. Wat het feit zelf betreet, D. wilde P. (degen die rapport maakte) „op-de-f iets- zetten", en heeft zeker geen oogenblik de gedachte gehad de Prinses bewust te be leedigen. Hij komt uit een uitgesproken Oranje milieu en is zelf een Oranjeklant. Het is dan ook aan te nemen, dat de gebezigde woorden in wezen een uitdaging waren en moesten beteekenen: „Waar bemoei jij je mee" en „als ik dat en dat zou willen zeggen zeg ik het tóch!" Evenwel... ondanks deze verzachtende om standigheden blijft er nog voldoende grond over voor beleediging. Maar dan moet deze niet te zwaar gestraft worden en alleen dat gedeelte van de gewraakte uitdrukkingen, die verd. zelf toegegeven heeft, in aanmerking genomen worden. De Fiscaal, hierna aan het woord komende, wijst er op, dat aan verreweg het grootste gedeelte der gesproken woorden niet getwijfeld behoeft te worden; P. is betrouwbaar en heeft het gezegde direct op papier gesteld. Trouwens in ieder geval zijn het woorden van gelijken zin of strekking. Wat de vorm betreft, waarin een en ander gezegd is, welke redenen er ook aangevoerd mogen worden, het blijft uitgesproken belee- digend en het is den Fiscaal niet mogelijk voor deze liederlijke taal minder dan 5 maan den te eischen. In zijn repliek deelt de verdediger nog mede. dat hij vernomen heeft, dat P. tegen een zijner collega's gezegd heeft „ik zal wel zorgen, dat verdachte een goeie „douw" krijgt. Hij hekelt de houding van dengene, die deze kwestie uitgelokt heeft en zich thans opeens niets meer kan herinneren en betreurt de weinige tactische houding van zijn cliënt. Uitspraak: 1 jaar onvoorwaardelijk, ontslag uit den dienst, met ontzegging weder bjj de gewapende macht te dienen. Schandelijke verdachtmaking. Hierna stond op de rol een geval van „ple gen van ontucht", waarvoor een stoker le kl. had moeten verschijnen. Zoowel uit de woor den van den fiscaal als uit die van Mr. Buis kool bleek, dat men hier te doen heeft met een walgelijke verdachtmaking van zekere in dividuen. De man ging volkomen vrij uit. Wilde hjj den dienst uit of niet? Als laatste geval kwam in behandeling de zaak tegen den stoker 3e kl. J. V., beschul digd van opzettelijke ongehoorzaamheid. Op 23 Juni had de man aan boord van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", liggende bij Hortha, dienst verrichtende als zeuntje, den sergeant te kennen gegeven, dat hij het zeuntjes-bedrijf moe was. Hij gaf volmondig te kennen: „Nee, ik doe het niet, ik schei er mee uit". Een duister geval. De President, mr. Arn. Veldman, tracht op allerlei wijzen een ver klaring voor het vreemde gedrag van dezen jongen man te vinden, die op de „van Speyck" een uitstekend zeuntje was, en het nu op eens nooit van z'n leven meer wil zijn. Op alle vragen komt echter öf een ontwijkend óf heelemaal geen antwoord, zoodat men er niet uit wijs wordt. De Fiscaal zit er ook mee in: vermoedelijk wil de man den dienst uit of hij wil wellicht niet meer op een varend schip dienen. De houding is vreemd en spr. moet hier een ge vangenisstraf van 6 weken vorderen met af trek van het voorarrest. Mr. Buiskool, ook deze zaak behandelend, deelt mede, dat verd. op zijn vraag, of hij in derdaad den dienst wilde verlaten, heeft ge antwoord, dat hij er zeker van is later voor andere kwesties tóch weer voor den Krijgs raad te moeten verschijnen. Het is een typi sche mentaliteit, doch V. heeft al eens meer in zijn leven iets dergelijks gehad. Hij advi seert verd. te ontslaan, daar men den man hiermede een dienst bewijst. Hij krijgt toch weer moeilijkheden en behoort niet thuis in onze zeemacht. De Fiscaal, hierna repliceerend, voelt er niets voor een geringe straf te geven en ver dachte dan maar tevens uit den dienst te ontslaan. Als hij ontslagen moet worden, dan ook een flinke straf, die preventief werkt op anderen, die met dergelijke gedachten rond- loopen. Mr. Buiskool wijst er nog op, dat de straf z.i. al zwaar genoeg is: want ondanks het feit, dat de man zelf uit dienst wil, moet men niet vergeten, dat dit later voor hem, als hjj in de burger-maatschappij gekomen is, wel degelijk een straf zal blijken te zijn. Uitspraak: 2 maanden onvoorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Geen ontslag. Weer verder afgeraakt van de algemeen-Europeesche samenwer king. et is niet voor het eerst, dat Italië de oor zaak is, dat de zoo noodig geachte Europee- sche samenwerking, niet tot stand kan komen. Het heeft ook nu weer de scheiding grooter gemaakt, die er bestond. Was er de laatste maanden een toenadering tusschen Italië en Engeland te bespeuren, daar is op het oogen blik geen sprake meer van, tengevolge van de gebeurtenissen in de Middellandsche Zee. En geland betreurt het, doch heeft zich bij de fei ten neer te leggen. Die feiten waren het toe nemend gevaar in de Middellandsche Zee, waardoor een strenger optreden dringend noo dig was. De conferentie van Nyon, waaraan Italië noch Duitschland wilden deelnemen, was er het gevolg van. En men weet, daar werd besloten tot een krachtig optreden van Engel- sche en Fransche torpedo-jagers tegen de ver raderlijken aanvaller van koopvaardijschepen. Italië is nogmaals verzocht mede te wer ken, maar weigert nu pertinent zich bij de overeenkomst aan te sluiten, mits het op ge lijken voet behandeld wordt met Engeland en Frankrijk, wat den patrouilledienst be treft. Italië heeft echter zijn recht van spreken voor een goed deel verspeeld, door zijn weige ring om aan de beraadslaging van Nyon deel te nemen. De daar getroffen overeenkomst komt welis waar allen ten goede, maar berust tenslotte wat de uitvoering betreft alleen bjj de negen onderteekenaars. Deze hebben naar hun mee ning al voldoende recht gedaan aan Italië's positie als Middellandsche Zee-mogendheid door het aan te bieden in de Tyrrheensche Zee aan het beveiligingsstelsel deel te nemen. Weigert Italië zijn deelneming, dan zal men deze route onbeveiligd moeten laten. Dit zal voor enkele schepen een omweg beteekenen, maar door deze route te vermijden, kunnen zij toch volkomen blijven profiteeren van de voor genomen veiligheidsmaatregelen. De N.R.Crt. schrijft in een beschouwing over dit onderwerp o.m.: Het valt te begrijpen, dat men met de be scherming van de koopvaarders niet langer wil wachten, maar men zou toch de vraag kunnen stellen, of het niet mogelijk is voorloopig het plan ten uitvoer te leggen en alsnog te trach ten met Italië en Duitschland, dat Italië' schijnt te steunen tot een vergelijk te komen. Zooals de zaken nu staan, is de tegenstelling tusschen de fascistische landen en de niet-fas- cistische landen weer vergroot, d.w.z. dat men weer een stapje verder is afgeraakt van de zoo wenschelijke algemeene Europeesche sa menwerking en weer wat nader is gekomen tot de definitieve verdeeling van Europa in een fascistisch en anti-fascistisch front. HERMAN NYPELS'Kledingmagazijnen Den Helder. Uniformen en Uitrustingen voor de Koop vaardij. Volgens model gemaakt, concur- reerende prijzen. Vlugge levering. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 15 September. De prijzen aan de Rijksvischafslag waren: Tarbot tarbot 1.800.50, tong 1.461.15, heilbot 1.300.68, alles per kg; griet 33 23. groote schol 37.50, middel schol 4030, zetschol 7.3127, kleine schol 23.50 9.50, bot 2216, schar 123.70, tongschar 3728, groote schelvisch 49, middel dito 46, kleinmiddel dito 3718, kleine dito 187.60, groote gul 22.17.50, kleine gul 246, wijting 8.50—5.60, makreel 12.50 5.50, versche haring 6.50—3.85; poontjes 4.40—2.60, kabeljauw 7242, alles per 50 kg; vleet 4.601 p. 125 kg; lang 2.10 1.50, koolvisch 1.400.45, alles p. stuk; rog 12 p. koop. KLEINERE VANGSTEN OP DE HARINGYTSSCHERIJ. Konden wij enkele weken geleden opmerken, dat de haringschepen van de drijfnetvisscherij zeer groote vangsten aanbrachten waardoor de prijzen van de pekelharing merkbaar daalden, sindsdien zijn de aanvoeren schraal geworden. Men hoopt dat de betere prijzen dien kleine ren aanvoer zullen goedmaken. 15 September. Aangebracht door korders: Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Schar Bot Door garnalenvisschera: Levende garnalen Gekookte garnalen P- kg p. kist p. lit P- kg 1.24—1.10 1.06—0.98 0.80 8.90—7.50 4.75—3.00 2.70—1.80 6.10—5.00 1.35 0.15 Het Hbl. van gisterenavond vermeldde het volgende bericht: In de gisterenavond te Voorburg gehouden afdeelingsvergadering van den Vrijz. Dem. Bond is, als voorzitter van het hoofdbestuur, candidaat gesteld, wegens bedanken van prof. dr. Kranenburg, de heer G. Ritmeester, burge meester van Den Helder. Voorts werd besloten het aftredend hoofdbestuurslid, den heer A. Bartels, wederom als zoodanig candidaat te stellen,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5