Schitterende propaganda voor onze bloembollen Nederlanders vieren Koninginnedag te Bombay De slagers van Kerke- buurt voor den rechter Economisch Alkmaarsche Kaasmarkt De dag na den storm Commissaris der Koningin bezoekt het geteisterde gebied Predikbeurten Zaterdag 18 September 1937 Vierde blad Onze reizende correspondent schrijft ons uit Bombay: ,Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin hield de Nederlandsche consul te Bombay, de heer G. Veldhorst, in een der zalen van het hotel Taj Mahal het grootste en aanzienlijkste hotel ter stede, een grootsehe ontvangst, waarop niet slechts alle Nederlanders, maar ook de consuls der andere landen en vele vooraanstaande personen uit Bombay waren uitgenoodigd. De Nederland sche kolonie w-as vrijwel voltallig aanwezig. Het sterkste contingent werd natuurlijk geleverd door de heeren van de Nederlandsche Handel-Maatschappij en de Nederlandsch Indische Handelsbank, die te Bombay filialen hebben. De overheerschende taal in dit internationale gezelschap was natuurlijk Engelsch, maar aan verschillende tafeltjes zaten Nederlanders tezamen en daar werd onze moeder taal gesproken, Bij deze Nederlanders sloten zich al spoe dig aan de waarnemend Belgische consul, de heer G. Cools een echte Vlaming, en zelfs een Amerikaan en een Turksch echtpaar, die allen eveneens vloeiend Nederlandsch ble ken te kennen. De Amerikaan was namelijk een geboren Nederlander en eerst later na een langdurig verblijf in de V ereenigde Staten Amerikatmsch burger geworden. Van het Turksch echtpaar was de vrouw geboren Nederland sche en zij had haar man het Nederlandsch bijgebracht, Al de aanwezige Nederlanders waren uit den 'aard der zaak bereisde menschen. Minstens een half dozijn kende Shanghai, Ghina en Japan door langer verblijf daar. Aan stof tot gesprek ontbrak het dus niet. Er werden ook Ne derlandsche dranken aangeboden en zelfs broodjes met lechte Holtandsche haring. De Nederlandsche consul, de heer Veld horst, bracht in het Engelsch (met het oog op het internationale gezelschap) een dronk uit op H.M. de Koningin, waarna het Wil helmus weerklonk, dat door allen staande werd aangehoord en later nog eenige malen door de aanwezige Nederlanders uit volle Onze correspondent, de heer Brederode (met bril) in gesprek met den Nederlandschen consul te Bombayi den heer Veldhorst. borst werd gezongen. Het waren eenige genoeglijke en tevens treffende uren in de groote zaal, waar aan den wand een portret van H. M. de Ko ningin prijkte en Nederlandsche en Engel- sche vlaggen waren aangebracht. Toen tegen negen uur de receptie ten einde liep, dachten de Nederlanders er nog niet aan huiswaarts te keeren. Nog vele uren bleven ze in opgewekte stemming teza men en den volgenden morgen waren er, die zich dankbaar gevoelden, dat ook te Bombayechte Nederlandsche zure ha ring te verkrijgen is. Het was boter deze week. Do hoogste prijs was mot f 21.50 esn gul den hooger en zoo was het ook mot de gang. Voor goede consumptiekaas werd in doorsnee gemaakt 119.50 f 20.voor export ongeveer 1 21. Over het algemeen was men heden over de kwaliteit beter te spreken dan de vorige week, het gewone verschijnsel, wanneer er wat ople ving is. Hoewel de aanvoer mis schien iets vlotter verkocht had kun nen zijn, mag toch van een vlugge markt worden gesproken. Wellicht dat deze betere stemming ten deele bouwde op Friesland, waar de tendenz in den regel boter is, wan neer het loopt tegen den tijd, waarop het nieuwe Duitsche contingent zal worden afgekondigd. Daarnaast Is het mogelijk, dat het zich uitbreidend mond- en klauwzeer de speculatie iets in de hand heeft gewerkt. Op het oogenblik is men nog zeker van de kwaliteit, wat straks misschien niet meer het geval zal zijn. MIDDENSTANDSREIS. Donderdag j.1. hebben een 20-tal leden van onze Middenstandsvereeniging hun jaar- lijksoh reisje gemaakt. Om 7 uur werd per autobus vertrokken in de richting Den Haag. Onderweg werd nog even koffie gedronken. In Den Haag werden het Vredespaleis de gevangenisi- poort, het pas onthulde monument voor H. M. de Koningin-Moeder, de Ridderzaal enz. bezichtigd. Ook werd Scheveningen nog be zocht. Door het slechte weer moest 'alles per autobus geschieden hetgeen echter de stem ming die 100% was niet weg nam. Op de terugreis werd Amsterdam be zocht, alwaar de Nationale revue van Lou Bandy in „Carré" werd bezocht. Laat in den nacht arriveerde het gezel schap hoogst voldaan weer op Wieringen. In Den Haag werd het gezelschap rondge leid door een bestuurslid van den Kon. Ned. Middenstandsbond. De windhoos van Donderdag avond. De stukken vuur vielen uit de lucht. Tijdens de windhoos welke Donderdag avond over ons dorp trok, werd de auto van den heer Glabbeek, die op den dijk stond, opgenomen en geheel omgedraaid! Het mag wel een wonder heeten, dat de wagen nog onbeschadigd was. De auto van den kantoor houder v. Stipriaan, welke naast die van den heer van Glabbeek stond, vond men vol kaf, afkomstig uit de vernielde landbouwschuren. De voorruit was ingedrukt. Gisterenmorgen kon men pas goed zien, hoe de hoos was te keer gegaan. Diverse per- ceelen bleken schade te hebben opgeloopen, doordat pannen van het dak waren verdwe nen en de dakgooten er bij neerhingen. Volgens ooggetuigen, die op eenigen af stand toezagen,, ging de ramp gepaard met een hevig onweer. Het lichtte zoo, dat het wel geleek, alsof de stukken vuur uit de lucht vielen. Vanaf den vroegen morgen is' het al druk op het dorp. Iedereen is nieuwsgierig om bij daglicht de juiste schade eens op te ne men. Èn meestal valt het tegen, want van vele huizen blijken meer of minder pannen geroofd te zijn. De metselaars en de schil ders heben het al te druk met het herstellen der schade. In de haven blijken enkele arken geduch te schade te hebben opgeloopen. De nieuwe ark van IJ. blijkt zelfs geheel van het dak beroofd te zijn. Ook de schade aan de boerderij van Spaans is erger dan eerst verwacht Tyas. Een zware muur is ongeveer een halve meter van zijn voeting geschoven en het verband van de geheele schuur heeft een leelijke knauw gehad. Als in den loop van den dag de Schager Courant het nieuws alom verspreid heeft, komen ook uit de omgeving heel wat nieuwsgierigen opdagen. Het is ongewoon druk met auto's en fietsen. Wie kijken wil, moet vlug zijn, want mén zit in Kolhorn niet bij de pakken neer. In één dag is reeds een groot deel van de chaos opge ruimd en zijn de meesle gehavende daken alweer van nieuwe dakpannen voorzien. Ook op de bedrijven van Blaauboer en Kistemaker is al een grondige opruiming gehouden, zoodat ook hier na enkele dagen niet veel meer te zien zal zijn. Onze bloembollencultuur. Sanee- ring en Ordening. Moeilijkheden en grootscheepsche reclame. Be planting van de paleizen te Soestdijk en te Doorn. Een groote bol, die een Edammertje bleek te zijn. Een industrie, die met recht typisch Hol- landsch mag worden genoemd en die ter dege heeft gedeeld in de ups en downs, spe ciaal echter in de neergang, is onze bloem bollencultuur. Zooals welhaast overal heeft de regeering haar beschermende armen over het bedrijf uitgestrekt, toen een aantal ja ren, als gevolg van exportmoeilijkheden van allerlei aard de prijzen daalden tot een peil, dat catastrophaal mocht worden genoemd. De inderdaad fabelachtige prijzen, die voor bollenland waren betaald, daarnaast de ka pitalen, die waren vastgelegd in de schuren, waarvan het stellingsoppervlak per M2. tot f 30 beliep, maakten dat verschillende kwee kers door de regeering niet meer konden worden gered. Anderen steken nog heden ten dage tot over de ooren in de schuld en het spreekt vanzelf, dat deze categorie in menig opzicht heel anders denkt over de regcerings- maatregelen, dan hun finantieel beter gesi tueerde collega's, die wellicht soms kleine bedrijfjes exploiteeren, maar die baas zijn in eigen huis en, zij het soms met moeite, het hoofd boven water hebben weten .te houden. Zoo hebben we hier dus, gelijk overal, ver- Schil van inzicht en opvatting. En zoo kon het gebeuren, dat het besluit van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencultuur om aan de regeering te adviseeren een eind te maken aand e saneering, slechts een geringe meerderheid vond en verre van al- gemeene goedkeuring. Op het oogenblik heerscht alge meen de opvatting, dat de regeering, gezien haar voorliefde voor „orde ning", de saneering in haar tegen- woordigen vorm vermoedelijk welis waar niet zal handhaven, doch dat met algeheele vrijheid van het be drijfsleven in de bollencultuur hoege naamd niet is te rekenen. Zoo neemt men aan, dat het surplusfonds, waaruit o.a. de betaling van de bollen, die den minimumprijs niet konden halen, werd gefinancierd, zal blijven bestaan, al vraagt men zich af of de heffingen daarvoor door de kweekers, dan wel door de exporteurs zul len moeten worden betaald. Al weer evenals met andere takken van Industrie het geval is. is in den loop van den tijd een regeeringsbemoeiing ontstaan, die zeker als duurzaam bedoeld is, die door de weldenkende belanghebbenden trouwens op hoogen prijs wordt gesteld. We hebben daarbij o.a. het oog op de exportcontrole, die plaats heeft onder toezicht van den planten- ziektekundigen dienst en die, tot groote te vredenheid der bona-fide exporteurs, aan sommige knoeierijen een eind heeft gemaakt. Daarnaast komt dit den naam van ons Ne derlandsch product in het buitenland na tuurlijk zeer ten goede. Onze bloembol staat daar bekend als een gezond product, al pro- beeren buitenlandsche kweekers dit ten on rechte wel eens anders voor te stellen. We zouden daarbij kunnen wijzen op de pogin gen van Amerikaansche zijde om de invoer van de Nederlandsche narcis te belemmeren op grond van het feit, dat onze bollen ziek zouden zijn. Gedurende enkele jaren was als gevolg daarvan de import inderdaad ver boden. Op het oogenblik is deze invoer op basis van het laatste handelscontract weer toegestaan, de Amerikaansche bollenkwee- kers hebben echter de zaak toch weer weten te saboteeren door gedaan te krijgen, dat de narcissen na aankomst moeten worden ge steriliseerd. Merkwaardig genoeg heeft men overal tenslotte onze bollen toch weer noo- dig: een eeuwenoude industrie laat zich nu eenmaal niet binnen enkele tientallen, ja ren naar elders verplaatsen. Want het zijn niet alleen de bollen en de grond, die voldoende zijn om een goed resultaat op te leveren. Daarnaast staan de kennis, die bouwt op een ervaring van vele, vele jaren, de organisaties, die in den loop van den tijd zijn ontstaan, de relaties, die zijn gegroeid. In dit verband meenen we even melding te mogen maken van het museum voor bloembollenteelt te Limmen, dat op 28 April 1934 werd geopend. Het waren de hee ren M. van Stijgeren, controleur van den Plantenziekte-kundigen Dienst te Heiloo en den heer P. Boschman, die de verzameling, welke thans aan de gemeente Limmen is overgedragen, begonnen en die een schat van gegevens bevat uit het lange verleden van onze bloembollencultuur. Om een voor beeld te geven. Er is een fraaie origineele schets van de tulp „Sempre Augustus", die in 1837 in een hoeveelheid van 196 azen een aas is 0.047 decigram werd verkocht voor f 4600 plus „een nieuwe casosse met twee appelgrauwe schimmelpaarden, alles met toebehooren en binnen de vier weken te leveren." De handel mag in den loop der jaren me nige slag te verduren hebben gehad, on weerstaanbaar gaan de exporteurs voort de schade te herstellen Ten bate der geheele cultuur en daarmee van een belangrijke va- derlandsche industrie. Jaarlijks bereizen een paar honderd handelaren de geheele we reld. Er zijn wel eens menschen, buiten staanders, die daarvan het nut niet inzien, die spreken van onproductiviteit. Wie echter van deze exporteurs zelve heeft gehoord, hoe telken jare opnieuw moet worden gewerkt om ten slotte van overoude relaties de or ders toch weer binnen te halen, komt weldra tot andere gedachten. Toch doet dit geregeld bereizen van andere werelddeelen groot scheeps aan. En grootscheeps, dat is inder daad onze bollenexport. We gelooven, dat er voor menig ander iets in valt te leeren. Wanneer men nagaat, hoe hier reclame wordt gemaakt voor het pro duct in het algemeen, dan treft ons de ge makkelijkheid en de gelatenheid, waarmee een deel van onze kaasproducenten de Alk maarsche kaasmarkt, die is geworden tot een wereldattractie, heeft willen laten va ren. Uit het surplusfonds, waarvan een deel fer beschikking is gesteld voor algemeene recla me gelijk ook uit de zuivelpot een mil- lioen voor' dergelijke doeleinden was gere serveerd voorts, voor zoover noodig, uit een door den bollenhandel gesticht fonds voor onpersoonlijke reclame, worden ieder jaar de middelen gevonden tot het beplanten 'van buitens, die daarvooi in aanmerking ko men, met bolgewassen. Zoo is er geregeld een show in Bronx Park te New York, Tu- dor City, waaraan prijzen voor artisten zijn verbonden voor het mooiste schilderij en waarbij het publick optreedt als jury. Soortgelijke exhibities zijn in Engeland, Frankrijk, Duitschland, kortom overal, waar men iets hoopt te kunnen bereiken. En na tuurlijk in Nederland, waar dit jaar vermoe delijk' o.a. het paleis te Soestdijk en het slot van den ex-keizer van Duitschland zul len worden beplant met Darwin-tulpen. Uit Amerika zal een speciale boot, waar schijnlijk de Statendam, komen, die leden van Amerikaansche Garden-clubs naar hier brengt, waar voor deze vreemdelingen tea's, bridge-parties, enz. zullen worden gearran geerd op de met bloemen beplante buitens. Men mag zich afvragen of er, dit alles in aanmerking genomen, met het millioen uit den zuivelpot, ook niet meer had kunnen geschieden. Want ons Edammer kaasje is altijd nog minder bekend, dan velen den ken. We zouden "daarvoor kunnen verwijzen naar de geschiedenis, die ons door een bol- lenexporteur als historisch werd verteld. Als attentie had hij aan een Amerikaansche fir ma, met een partij bollen, een Edammertje gezonden. „Die groote bol" bleek echter la ter het noodige hoofdbrekens te hebben be zorgd. Er was geen bloem uitgekomen, „ver moedelijk hebben we hem onderst boven in den grond gezet", schreef de betreffende fir ma later. f 100.boete geëischt tegen slager van Duin. Op Vrijdag 22 Januari stond voor het Kantongerecht terecht de assis tent noodslachter Jan Glas te Ha renkarspel op grond van het ten laste gelegde feit, dat hij 3 Novem ber '36 een geit, die behoorde aan den slager Jan van Duin, die on langs op zoo treurige wijze er aan heeft medegewerkt, dat tal van dorpsgenooten en menschen uit den omtrek door een hevige vleeschver- giltiging op het ziekbed werden ge worpen, had geslacht en het kada ver had opgehangen in de nood- slachting, zonder het vereischte keuringsmerk en met afwezigheid van de organen, die present moe ten zijn. Zooals de vleeschkeurings- wet voorschrijft. In deze zaak fungeerde de slager Jan v. Duin als getuige, die verklaarde dat hij op den bewusten dag niet aanwezig was. Er was ook nog sprake van een bok, die clandestien geslacht zou zijn, doch dit feit kwam niet nader naar voren en Jan Glas werd veroordeeld tot 16 boete subs. 4 da gen. De ambtenaar merkte nog op, dat er rare dingen gebeurden in de slagerij van Jan van Duin en het bleek weldra, dat er nog veel raarder dingen te wachten ston den, zulks in verband met de door ons aan gestipte paratyphusgeesel, waardoor de be volking in den omtrek werd aangetast. Deze massa-vleeschvergiftiging was echter voor den ambtenaar motief om ook nog eens te herzien de zaak met de verdachte geit en als gevolg van die acte verscheen heden ook nog voor den rechter de slager Jan van Duin, ter zake dat hij op 3 No vember het vleesch van bedoelde geit in voorraad had gehad. Slager van Duin, een zwaargebouwde, groote veekiller, erkende het feit, docih be weerde dien dag niet thuis te zijn geweest. Van een bok wist hij niets af; er was slechts een geit, die zich had verhangen en afgemaakt moest worden. Het was een noodslachting en het vleesch was in die slachtplaats aanwezig, zooals hij lichtelijk stotterend erkende. Hij zelf is nu geen slager meer, verklaar de van Duin nog. Zijn mede-aanwezige knecht G. Smit, verricht nu de werkzaam heden. Het is logisch, dat de ambtenaar een fel requisitoir hield tegen den slager, die door zijn onverantwoordelijk spelen met de ge zondheid en het leven zijner afnemers, zijn zaak en huisgezin heeft ten gronde gericht. Deze slager, die zooals ook de getuige, de ambtenaar Kruijsheer verklaarde, 'n slech te reputatie had, slachtte slechts minder waardige dieren en zoo werd een stuk slachtvee, dat te Harenkarspel was goed gekeurd, te Den Helder afgekeurd! De amb tenaar achtte het noodzakelijk, in casu een zeer zware straf te vorderen en requireerde f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. De verdachte had niets meer te zeggen en de kantonrechter zal a.s. Vrijdag vonnis wijzen. "WIERINGEN Onderwijzend personeel. Ter vervanging van mevr. E. M. Muider, aan wie ziekteverlof is verleend, is tot tijde lijk onderwijzeres aan de O. L. school te Hip- polytushoef benoemd mevr. I. Klimp, onder wijzeres te Alkmaar, Spaarregeling B.-Steun. Om in de behoefte aan kleeding, schoeisel en dekking in de gezinnen van de onder steunde en tewerkgestelde werkloozen te voorzien in door de overheid reeds gedurende een aantal jaren de z.g. B-steun verstrekt. Hoewel door de Overheid hiervoor in de afgeloopen jaren niet onbelangrijke bedra gen beschikbaar zijn gesteld, is daarmede toch geenszins in alle behoeften kunnen worden voorzien. Nu de werkloosheid zoo lang duurt, dreigt dan ook in onderschei dene gezinnen meer en meer achterstand terzake van klceding, schoeisel en dekking te ontstaan. Men heeft daarom maatregelen overwogen om nog verder aan den bestaan- den nood, voor zooveel de grootere gezinnen betreft, tegemoet te komen en wel in het bij zonder ten behoeve van hen, die trachten zichzelf nog zooveel mogelijk van de benoo- digde goederen te voorzien. De regeering is besloten om voor dit doel nog een extra bedrag af te zonderen, doch daarbij heeft zij gemeend aan de verstrek king van dezen extra B-steun de voorwaarde te moeten verbinden, dat de betrokkene ook zelf hierin eenigermatc bijdraagt. Men heeft daarom besloten tot een spaar regeling voor gezinnen van 2 en meer kin deren. Indien een ondersteund of tewerkgesteld werkloos hoofd van een gezin met 2 of meer kinderen aan het orgaan van steunverlee- ning ter plaatse per week een bedrag van 25 cent ter hand stelt, om te dienen voor de aanschaffing van B-steun, dan wordt door de Overheid daaraan een bedrag toegevoegd. Dit bedraagt voor gezinnen met 2 tot 4 kin deren f 0.25 en voor gezinnen met 5 en meer kinderen 40 cent. Meer dan deze bedragen wordt in geen geval toegevoegd. Voor het aldus gespaarde geld kunnen dan door het betrokken comité goederen worden verstrekt, indien belanghebbende kennis geeft iets te wenschen ontvangen. Het geld mag niet voor andere doeleinden worden gebruikt. KOLHORN. Gisteren bracht de Commissaris der Koningin van deze provincie, Jhr. Mr. Dr. A. Roëil, zijn gewone bezoek aan de gemeente Barsinger- horn. Na afhandeling van de dienstza ken, heeft hij in den middag, in ge zelschap van B. en W., de ver woestingen te Kolhorn in oogenschouw genomen, welke daar door de wind hoos van Donderdagavond j.1. zijn aangericht. Geruimen tijd vertoefde het gezelschap op den Dijk, terwijl ook het bedrijf van den heer P. Blaauboer in den Waardpolder de belangstelling genoot. De Commissa ris had veel interesse voor dit be drijf, hetgeen wel bleek uit de tal rijke informaties, die hij inwon, bij de bezichtiging van de verpielde landbouwschuur. Na een korten rondgang ging het gezelschap naar B^rsiggerjiora terug. f- ZONDAG 19 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, DS. M. van Wichen. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. M. van Wichen. H. Doop. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente, Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. A. de Jong, van Broek op Langendijk. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde, Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. J. Verhave. Nam. 2.30 uur, Ds. v. Vliet, v. Slootdorp. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer I, Kui per, van Biltihoven. Callantsoog, nam. 7.30 uur, Broeder G. v. Leeuwen, van Den Helder. ALKMAAR, 17 September. Kaasmarkt. Aangevoerd 52 stapels, zijnde 108.000 Kg.: Fabriekskaas kleine 21.50 Boerenkaas kleine 10.50, idem commissie f 26.per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 17 September. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 5 H.L. voertarwe f 8.75 40 H.L, rogge f 88.25; 260 H.L. gerst ohev. f 68.20; 489 H.L. haver f 6.30—7.25 81 H.L. boonen, w.o.: bruine f 819, citroen f 27.50, duiven f 910, witte f 30 en tuinboonen f 1926; 50 H.L. karwij- zaad f 23.4023.50 756 H.L. erwten, w.o.: kleine groene f 10—12, groote groene f 19 23, grauwe f 15—29, vale f 14.50—22 en platte vale f 2323.25. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 1681 H.L.'s Handel goed. ALKMAAR, 17 September. Kaasbeurs. KI Edammer 40 plus, aan bod 4450 stuks, verkocht 2200 stuks, prijs f 20.5023, Commissie 40 plus: aanbod en verkocht 450 stuks, prijs f 21, per 50 Kg. Totaal aanbod 4900 stuks, verkocht 2650 st. Aanwezig 1 fabriek. WARMENHUIZEN, 17 September. Eigenheimers f 2.10, gele nep f 6.20, uien, drielingen f 2.40, roode kool f 1.50—2.20, witte kool f 11.10, slaboonen f 6.10, snij- boonen f 4. Aanvoer: 350 Kg. aardappelen, 400 Kg. gele nep, 450 Kg. uien, 4100 Kg. roode kool, 22800 Kg. witte kool, 105 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 18 September. Schotsche muizen 2.10, grooten 2.40, eigen heimers 2.20—2.30, bi. dito 2.202.30, drielin gen 2.Uien 2.S(V-3è.70, drielingen 2.30— 2.60. grove 3.503.70, gele nep 5.40—6.50, peen 1.501.80, kroten 1.502.70, roode kool I.50—2.70, witte kool 0.901.20, gele koo:l 1.30-2. BROEK OP LANGENDIJK, 18 September. Scbotsohe muizen 2.10, eigenheimers 2.60, hl. dito 2.40—2.70, uien 3.40—3.70, drielingen 2.30—2.50, grove 3.50—3.60, gele nep 6.10— 6.40, peen 1.30—1.70. kleine peen 5080 et.., spercieboonen 48.30, snijboonen 45.30, roode kool 1.30—3, witte kooi 1—1.30, gele kool 1.20—2.10. bloemk,ool 6.10—7.80, 2e srt, 15^-3.20.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 13