Crediet-Maatschappij voor f 1000 benadeeld STORMACHTIGE BIJVALSBETUIGINGEN AQVERTENTIECQLPORTEÜR beginnen in V. d. POLL'S IJZERHANDEL, SLUISDIJKSTRAAT 21 Dure Groenten? geen sprake van Heldersche Damclub 1 OCTOBER a.s. zal de De Zaak tegen de familie van R. door de Alkmaarsche Recht bank aangehouden. Kroon getuige ontbrak Voetbal-Varia Uoet&al De pers over onze clubs ViUcJtlete/ In de afgeloopen week een tekort aan visch KthJlc en Zesiduig, SD-e JAauuuudo'ó T f te DEN HELDER Adembenemende voorstelling van internationale sensaties! ARTISTEN VAN ALLE LANDEN ON O VERTROEFEN DRESS UUR DAGELIJKS 8 UUR Woensdag twee voorstellingen 2 uur en 8 uur De dieren zijn dagelijks te bezichtigen van 10 tot 12.30 uur Profiteert dén van de buitengewoon lage prijzen! ZELDZAAM GOEDKOOPE AANBIEDING van alle voorradige Gereedschappen, Huishoudelijke Artikelen en Ijzerwaren. Openbare Aanbesteding BRIEVEN OP ADVERTENTIEN, Wij noteren: IN FRUIT P. KALIS, Voor de Alkmaarsche Rechtbank stonden gistermiddag terecht C. van R., gewezen ser geant der Marine te Den Helder en z'n huis vrouw, beide thans wonende te Beverwijk. De Rechtbank, welke werd gepresideerd door Mr. A. M. Ledeboer, bestond uit de Mrs. H. M. Fruin en W. A. Ubbens als rechters. Griffier was Mr. G. J. Couvée. Het Openbaar Ministerie werd waargeno men door Mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille, terwijl als verdediger voor verd. van R. op trad Mr. Van Gulik en als verdediger voor verd. S. Mr. v. d. Loos. Uit de dagvaarding welke de Officier van Justitie voorleest bUjkt, dat aan ver dachten is ten laste gelegd, dat zij onder valsche voorspiegelingen van de Crediet- Maatschappü „Corona" te Haarlem een bedrag van ongeveer 1.000.hadden opgenomen. zy hadden genoemde maat schappij gezegd, dat zij een erfenis, groot 30.000.te wachten waren en zouden, na ontvangst daarvan bereid zyn genoem de stichting te helpen met een bedrag van 13.000.—. Op een vraag van den president aan ver dachte v. R. of hjj nog in 's Landsdienst is, antwoordt deze ontkennend. Pres.: Erkent u het ten lalste gelegde? Verd. v. R.: Ten deele. Ik heb inderdaad aan Heiman en v. d. Vliet, die directeur en vertegenwoordiger van Corona waren, wel medegedeeld, dat ons een legaat te wachten stond. Brigadier Horsman. Als eerste getuige wordt voorgeroepen R. Horsman, brigadier te Den Helder. P re s. tot g etH.U heeft bij verdachten verschillende stukken in beslag genomen, nietwaar Get.: Zeker, Edelachtbare. Brieven; af schriften van schuldbekentenissen, enz. De president leest dan een brief voor, waarin verd. v. R. hartelijk dank zegt aan Corona voor de verleende financieele hulp en meent, dat verd. deze deemoedige houding heelemaal niet had behoeven aan te nemen. De vertegenwoordiger van „Corona". Vervolgens wordt gehoord J. v. d. Vliet, hoofdvertegenwoordiger van de maatschappij Corona. Get. vertelt, dat hij met den agent der maatschappij in 1935 een bezoek heeft ge bracht aan verd. v. R. Deze heeft toen een credietaanvrage voor 1000.geteekend. Pres.: Heeft U toen informaties naar ver dachten ingewonnen? Get.: Ja natuurlijk! Pres.: Hoe groot zou die erfenis ongeveer zjjn? Get.: Dat weet ik niet; ik geloof van 15.000. Ik heb een en ander gerapporteerd aan m'n directeur, den heer Herman. De verdediger, mr. v. Gulik, merkt op, dat er al dadelijk door Stierp, den agent der maatschappij, 50.voorschot aan zijn cliënt verstrekt werd. Get.: Dat is zoo, maar dat was een parti culiere zaak tusschen Stierp en van Rooijen. De derde getuige is de agent der maat schappij: A. Stierp. Deze zegt in 1935 met v. d. Vliet bij verd. v. R. te zijn geweest, om over een crediet aanvrage te spreken. Pres.: Heeft hij U toen over een erfenis gesproken Get.: Ja, dat zei de vrouw. Pres.: En wanneer zou die erfenis los komen Get.: Als ze dertig jaar werd; dat zou zijn in het voorjaar van 1936. Pres.: En bevestigde de man dat? Get.: Ja zeker. Pres.: Heeft U bij het eerste bezoek aan verd. v. R. 50.voorschot gegeven? Get.: Ik heb 50.gegevenof dat bij het eerste of tweede bezoek is geweest, weet ik niet meer. Ik heb drie maanden bij Corona gewerkt en nooit een cent gehad. Dan wordt als getuige voorgeroepen S. Langenberg, boekhouder te Haarlem, die be last is met de liquidatie van Corona. Pres.: Is die Stichting Corona al geliqui deerd Get.: Nog niet heelemaal. Pres.: U weet natuurlijk, dat er in 1935 een aanvraag van v. R. is geweest om 100. te leenen. Op de informaties, bjj de aanvrage gevoegd, stond, dat er een legaat in uitzicht was. Get.: Dat wist ik. Door het echtpaar v. R. is een bedrag van 850.terugbetaald. Pres.: Wat zegt U? Dus ze hebben alles wat ze hebben gekregen weer teruggegeven Get.: Ja, aan den toenmaligen penning meester, een zekeren Timmers, maar die heeft het niet in z'n kasboek opgenomen en nooit aan Corona afgedragen. Pres. Dus feitelijk zou Corona door deze oplichting geen schade hebben geleden? Get.: Feitelijk niet. De officier vraagt get. wat de beweegrede nen kunnen zijn geweest van verd. v. R. om het geld terug te geven. Get.: Dat is mij niet bekend. Wel weet ik, dat Timmers later dat geld weer aan verd. heeft geleend. Pres., tot verd. U. heeft dus eigenlijk niets terugbetaald. Want op hetzelfde moment van terugbetalen is Timmers als uw crediteur opgetreden. Dat Is dus geknoei van Timmers geweest. Verdachten zwijgen. Voorgeroepen wordt getuige J. C. A. Her man, directeur van de Stichting „Corona", die echter niet is verschenen. Een familielid aan 't woord. De laatste getuige charge is H. Schaap, dansleeraar te Den Helder; een broer van ver dachte. Pres.: U heeft geen bezwaar onder eede te worden gehoord? Get.: Absoluut niet. Verd. S. (opgewonden): Als je maar geen meineed pleegt, hoor! Verdachte barst dan in snikken uit. Pres.: Heeft U aan verd. v. R. wel eens gezegd, dat Uw zuster een fantaste was. Get.: Ik had dat al dikwijls laten door schemeren en later in 1936 heb ik hem uit drukkelijk gezegd, dat m'n zuster geen geld te wachten was. Ik hoorde toen namelijk, dat v. R. uit den dienst wilde gaan, omdat z'n vrouw toch binnenkort veel geld zou krijgen. Ik zei tegen hem: m'n zuster houdt er alle mogelijke fantasieën op na als het geldzaken betreft. Als getuige décharge wordt dan tenslotte gehoord C. Stokman, winkelier te Haarlem- merliede. Papier is geduldig. Get. vertelt dan dat het geld in April onge veer verrekend is door verd. v. R. Timmers heeft daarvoor een kwitantie afgegeven. Pres. Het papier is geduldig. Get.: Timmers heeft het geld niet afgedra gen aan Corona en is daarvoor ook in Haar lem veroordeeld. Pres.: Stierp was agent voor „Corona"; wist u niet, dat hij een gewone arbeider was Get.: Iedereen kan een gentleman-pakje aantrekken. Pres.: Een gentleman blijft gentleman. De officier van Justitie krijgt dan het woord. Mr. v. d. Feen de Gille meent, dat deze zaak niet tot een einde kan komen als de voornaamste getuige n.1. Herman, die nu niet is verschenen, niet is gehoord en vraagt uit stel tot 2 November a.s., des morgens half elf en een bevel tot medebrenging van getuige Herman. De Rechtbank gaat hiermede accoord en schorst de zaak tot genoemden datum. De N.V. Louis Dobbelmann heeft bij de ope ning van het voetbalseizoen (evenals dit reeds eenige jaren achtereen door haar werd ge daan) wederom het boekje „Voetbal-Varia" ter beschikking gesteld van iedereen, die er om vraagt. Dit jaar heeft zij voor elk der drie bonden een apart boekje laten maken te weten: a. de Kon. Ned. Voetbalbond; b. de R.K. Voetbal Competitiebond; c. de Christ. Ned. Voetbalbond. Bekende figuren op het gebied der sport journalistiek heeft zij bereid gevonden, hun medewerking aan dit boekje te verleenen. H.R.C.Alcmaria. Evenals we in het vorige seizoen ge- j daan hebben, zullen we elke week en- kele provinciale bladen raadplegen en uit de verslagen, welke deze leveren over door onze clubs gespeelde wed- j strijden, de meest karakteristieke ge- j deelten citeeren. We weten uit erva- j ring, dat een dergelijke rubriek zeer gaarne door de sportliefhebbers gelezen j wordt. Zij hier evenwel volledigheids- j j halve vermeld, dat het wel eens voor j j kan komen, dat de rubriek, welke wij steeds des Woensdags hopen te publi- ceeren, een weekje niet verschijnt. Dat zal n.1. het geval zijn, als geen der bla- den iets of iets van beteekenis over onze clubs te zeggen heeft. In de Maandagbladen van deze week von den wij alleen iets over den wedstrijd H.R.C. Alcmaria. Dat was in de Alkm. Crt. Dit blad was met een eigen verslaggever op het H.R.C.-terrein vertegenwoordigd. Deze is niet erg tevreden geweest over het vertoonde. Nadat hij in de inleiding van zijn verslag geconstateerd had, dat H.R.C. productiever en een nuttiger spel gespeeld had. dan Alc maria, kwam hij tot de volgende voor de clubs niet vleiende beoordeeling: Daar stonden twee ploegen in het veld, die allebei een poveren indruk maakten. Beide verdedigingen maakten tallooze fouten en beide voorhoedes misten verschillende kansen. Dat mag dan misschien voor een klein deel aan de gladheid van het veld gelegen hebben, voor het grootste deel kwam het door inner lijke zwakte en een tekort aan technische capaciteiten. Misschien waren die technische capacitei ten bij H.R.C. nog iets zwakker, dan bij Alc maria, daar stond tegenover, dat het „systeem" van de thuisclub veel beter was: probeeren om doelpunten te maken en slechts als het noodig is, tijdelijk de verdediging ver sterken. Wel had ook H.R.C. een spil-stopper, maar de beide kanthalfs gingen mee naar voren bij een aanval en steunden zoo op die wijze deze linie. Nadat vervolgens de fouten, welke de Alc- maria-ploeg aankleefden, belicht waren, noemde de berichtgever de voorhoedes van beide elftallen zwak. Dat was wel iets te bout beweerd, vooral van een linie, die kans zag 5 doelpunten te scoren! Tenslotte geven we hier den „totaal-indruk", dien Racing op den verslaggever gemaakt had. Hij ziet er geen kampioensploeg in, „terwijl het evenmin bang behoeft te zijn voor de onderste plaats. Daarvoor is de vechtlust te groot en daar voor is de snelheid van de ploeg te groot. Toch lijkt de ploeg niet meer zoo sterk, als ze het vorige jaar was." Laten de Racers er voor zorgen, dat de zelfde courant straks een andere meening ten beste zal kunnen geven! Van de hand van den heer Presser lezen wjj in het orgaan van den kleinhandel het vol gende: Aanvoer en kwaliteit van de zeevisch. „In de afgeloopen week (13 t/m 18 Sept.) waren er drie Vastendagen en wel op Woens dag 15, Vrijdag 17 en Zaterdag 18 Sept. Dat er van eenig overleg tusschen reederij en handel geen sprake is, blijkt o.i. wel uit het feit, dat er in maanden niet zoo weinig visch aan de markt is geweest als juist de afgeloo pen week. De prijzen waren dan ook ongeveer 2 maal zoo hoog als de vorige week. Als er dan van overleg geen sprake kan zijn, laten dan toch de reeders er rekening mede houden, dat er in weken met vastendagen, veel visch geplaatst kan worden. Laat ook de regeering waakzaam zijn en, of aandrang op de reeders uitoefenen dat er voor visch gezorgd moet worden, of de grenzen open dat er in groote hoeveelheden visch uit het buitenland kan ko men. Zooals het nu weer eenige dagen is, weet de groothandel zich geen raad om de or ders uit te voeren, de kleinhandel zit in de put, want er is geen handel. Wij zijn deze week, o.a. Maandag, weer eens een kijkje in IJmuiden gaan nemen. Het is heel goed mogelijk dat, door welke oorzaak ook, de visch niet beter in kwaliteit aange voerd kan worden. In geen geval willen w(J ons bewegen op het terrein van den reeder (zooals b.v. de voorz. van de IJm. Vischh. Ver. doet), maar wel moeten wij constateeren dat de kwaliteit van de visch alles te wen- schen overlaat. De reeder mag zich dan al op het stand punt stellen, zoolang de handel zooveel geld voor zulke slechte visch geeft, heb ben wij niets te veranderen, maar juist is het toch niet. Uit alles blijkt toch wel, dat men in IJmui den niet weet wat er in ons landje leeft, Visch moet zijn een volksvoedsel, zoo wordt het ook verkondigd altijd weer, maar als er vraag is moet er ook visch zijn, dat is het belang van reeder en handel." PROVINCIAAL. Tot provinciaal der Nederlandsche provincie van de Congregatie van het Allerheiligst Sacra ment is benoemd dr. L. H. Warmerdam, tot provinciale consultoren werden benoemd A. Schelstraete, J. Stappers, H. Gelens en C. de Krom, tot provinciaal econoom werd benoemd H. Verstappen. Komen de trouwauto's spoedig voor de deur? Zulk goed nieuws interesseert vrienden en kennissen. Een FAMILIEBERICHT in de Heldersche Crt. kost slechts zo cent per regel. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Vrouw, Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder, JANNETJE BOOR— PATER, in den ouderdom van 74 jaar. Den Helder, 21 Sept. 1937. Molengracht 28. Uit aller naam: S. BOOR. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Vrijdag 24 September, 12 uur van uit het sterfhuis op de Alge- meene Begraafplaats te Huisduinen. Heden overleed, na voor zien te zijn van de H. Sa- crementen der zieken, onze lieve Vrouw, Moeder, Be- huwd- en Grootmoeder, NEELTJE PRINS, geb. SCHOL, I in den ouderdom van 70 j jaar. Den Helder, 21 Sept. 1937. Uit aller naam: K. PRINS. De gezongen uitvaart te 10 uur in de Oud-Katho lieke Kerk, Langestraat 78. De ter-aarde-bestelling zal plaats vinden a.s. Vrijdag, des namiddags 1 uur vanuit het sterfhuis Ruijghweg 215, op de Algemeene Be graafplaats te Huisduinen. 4» Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk lijden, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Echtge- noote, Dochter, Behuwd dochter, Zuster en Behuwd zuster THEODORA HAAGSMA, echtgenoote van Jacobus Bok, in den ouderdom van 22 jaar. Den Helder, 21 Sept. 1937. Namens de Familie, JAC. BOK. De gezongen Uitvaart dienst zal plaats hebben Vrijdag 24 September a.s. in de Parochiekerk O. L. Vr. Onbevl. Ontv.; de be grafenis te 9 uur, van uit de kerk op het R.K. Kerkhof ,,St. Joseph". Langs dezen weg betuigen wij onzen hartclgken dank voor de vele blijken van belangstelling by ons huwelijk ondervonden. W. MAARTENS. G. MAARTENS— VAN BREDERODE. L. ORELIO. C. ORELIOROZEMOND. M. C. LANGENDOEN—BRUNÉ K. J. LANGENDOEN en MIJNIE. a./b m.s. „Mar. v. St. Aldegonde" t. a. Clublokaal bovenzaal café Sanders Donderdag 23 September aanvang van de nieuwe WINTERWEDSTRIJDEN. Tevens gelegenheid tot aan melden van nieuwe leden en ook van aspirant-leden (tot 16 jaar). Contributie voor aspirant-leden f 0.10 per week. Clublokaal vanaf 7 OCTOBER A S. bovenzaal van het KEGELMUIS. Het Bestuur. Gevraagd voor de morgen uren, 8 tot 1 uur, FLINKE MAN, voor zaal werk. Loon 5.per week. Aanbiedingen onder No. 52, aan liet Bureau van dit blad. Terrein tusschen Singel en Javastraat Voorverkoop: Sigarenmagazijn HENK IVIESKER, Spoorstraat 76, Telefoon 532, en dagelijks van 's morgens 10 uur af aan de circuscassa's, Telefoon 277 Impressario: FRANS MIKKENIE Gevraagd voor Den Helder ervaren tegen hooge provisie of garantie, vergoeding en provisie. Brieven onder No. 54, aan het Bureau van dit blad. BIJVERDIENSTE gezocht tegen matige vergoe ding. Adres; Koningstraat 54. Te huur huis Krugerstraat 45. bev. 3 slaapkamers, huur f 30. per maand, water vrij. Te bevr. S. Crone, Kerkgr. 38, WONINGSTICHTING Kantoor De Wetstraat 2. Te huur diverse goede arbei derswoningen Tuindorp 4. Frissche slaapkamers. Bonselaarsweg 11 2.77 w. i. Oude Schoolstraat 2.33, w. i. GROOTE OPHEFFINGS UITVERKOOP ZIE DE NADERE AANKONDIGINGEN! Op Dinsdag, don 5en October 1937, des namiddags te 2 ure, zal door den intendant der zee macht in de Stelling van Den Helder te zijnen bureele in het Commandementsgebouw der Ma rine te Willemsoord eene open bare aanbesteding worden gehou den voor de levering van: 21000 kg versch varkensvlecsch in deelen van varkens als nader in de voorwaarden omschreven, ten behoeve van de Zeemacht, het Koninklijk Instituut voor de Marine en het Marine-Hospi taal te Willemsoord; Groenten b(j aardappelen, soepgroenten en uien, ten be hoeve van de Zeemacht en het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord en Kruidenierswaren ten behoe ve van het Koninklijk Instituut voor de Marine en het Marine- Hospitaal te Willemsoord; gedurende het tijdvak van 1 November 19371 Mei 1938. Voorwaarden van levering liggen voor gegadigden ter lezing ten bureele van den in tendant voornoemd. Inschrijvingsbiljetten (ongeze geld) voor elk perceel afzonder lijk en ingericht volgens de „Al gemeene voorschriften aanbeste ding en levering K.M. 1924", moeten uiterlijk op het uur der aanbesteding op genoemd bureel aanwezig zijn. Te huur Autobox of Pakhuis 1.per week, Djjkweg 17, achter perceel Djjkstraat 17 en het Huis Hoogstraat 23, 6. p. w., water vrij. Adres: H. van Feit, Keizerstraat 100.' Te huur het ruime WOONHUIS Parallelweg 14, p. w. 6.50, w.v. Adres: Emmastraat 88. HUIS of ÉTAGE, gestoffeerd, ongemeubileerd of gemeubileerd te huur gevraagd voor de maan den November, December en Ja nuari, minstens bevattende 2 twee-persoons en 1 één-persoons- slaapkamer, zitkamer en keuken. Adres: CH. TELMAN, Luite nant der Artillerie, Talmalaan 13, Ede. Te koop: WEKSTEL met ongev. 40 flesschen, compl. Adres: Joubertstraat 3. Te koop gevraagd een HOIITBOORMACHINE voor handkracht. Adres: A. BLOM Jz„ Haven straat 78, Oudeschild, Texel. Te koop een goede KAMERKACHEL met beun en pijp. Adres: Fazantenstraat 35. Meermalen komt het voor, dat w(j brieven ontvangen, geadres seerd aan de „Heldersche Cou rant", die bjj opening betrekking biyken te hebben op een in ons blad geplaatste advertentie. Men heeft er dan niet aan gedacht, het nummer van de advertenite op de envelop te vermelden. Wy verzoeken beleefd steeds het nummer duideiyk op de envelop te schryven in den 'kerbenedenhoek. Adxu, Held. Crt. 3 struik Andijvie voor 5 ct. 3 mooie krop Sla voor 5 ct, 2 Komkommers voor 5 ct. 1 pond Spinazie voor 5 ct. P/2 pd. Slabonen voor 5 ct. 1 bos Worteltjes voor 5 ct. 1 K.G. Bieten voor 5 ct. 1 pond Postelein voor 5 ct. 1 rode of gele Kool voor 5 ct. 2 pd. Soeptomaten voor 5 ct, 2 V2 pond Uien voor 5 ct. 2 pd. Winterwortelen voor 5 ct. enz. enz. enz. zijn wij ruim voorzien, b.v. 5 pond Maagdeperen voor 25 ct. Extra mooie druiven p.p. 15 ct. 3 pond zoete of zure appelen 10 ct. 3 pond stoofperen (roodkokers) 10 ct. Pracht meloenen vanaf 8 ct. Hoog fijne zachtzure hand appels p.p. 10 ct. Enz., enz., enz. Ontvangen een pracht partij augurken p.p. 5 ct. Komt U zelf even kijken. Beleefd aanbevelend, Gravendwarsstr. 3. Ruijghweg 49. Tel. 416.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6