Baby pap 3600 menschen bij schitterende openingsvoorstelling van Sarrasani Texel HELD. MELKCENTRALE iEcAafcen HOEDE VAN WILLIGEN 'êi 8 heerlijke De Gruyter'5 Reepen „n van 1-°° na aan - «w*4 Sanguinose IJ WONEN IN DEN KOOPEN IN OEN ELDER Jongste Bediende Verhooging Brandstoffentoeslag voor gesteunde werkloozen Postd.ver. „Hollands Noordpunt" Leden van Schaakmat te Zandvoort Texelsche Algemeene Middenstands- vereeniging Vischafslaq Oudeschild AAN DE VRUCHTEN KENT MEN DE BOOM Een goede HAARDKACHEL aan het binnenwerk. VVcST STRAAT. van 40 voor 25 Het ééne woord. Ten kantore van DE TWENTSCHE BANK N.V Kantoor Den Helder, bestaat gelegen heid tot plaatsing van een r. nrn ~»ollicitati«» met uitvoerige inlichtingen schrif- LLUlK .elijk in te zenden T hebben, dat een circus uit den t(jd ls en dat de menschen daar geen interesse meer voor hebben, zijn wel herig In het ongelijk gesteld door het be- aoek, dat aan de gisteravond gehouden openingsvoorstelling van circus Sarrasani gebracht werd. Zonder dat de reusachtige tent nog uitverkocht was, waren er niet minder dan drie duizend zes honderd men schen de loketten gepasseerd, toen om half negen door Hans Stosch Sarrasani het sein tot beginnen gegeven werd. 8600 menschen bijeen onder een zeildoeken dak, heeft het laatste uur van het circus- wezen geslagen? Neen, duizend maal neen! Fa, kan men ons tegenwerpen, maar het gold hier een eerste voorstelling en het kan louter nieuwsgierigheid geweest zijn, die zoo- velen Sarrasani-waarts gelokt heeft. Goed, we nemen aan dat bij een zeker percentage dit het geval zal zijn geweest, maar wij willen er een lief ding om verwedden, dat het de resteerende avonden -heden- en morgenavond met de belangstelling vrijwel niet minder zal zijn. Want gelijk wij opgetogen om half twaalf uit het lekker op temperatuur zijnde circus een uitweg gezocht hebben, zoo zal het de andere drie duizend en zooveel ook vergaan zijn. Dat durven we gerust te zeggen. Want hoevele malen heeft ons een langdurig applaus niet in de meening gesterkt, dat men hier keer op keer voor een aangename verrassing had ge staan? Bij enkele bijzonder goede nummers werd er zelfs een ovatie gebracht. Opgetogen was het talrijke publiek, dat toch heusch wel het een en ander gewend is. Immers het Hel- dersche publiek staat als zeer critisch bekend en het zal niet zoo gauw enthousiast zijn. Maar gisteravond is dat het geval geweest, meerdere malen. Een verdiende hulde. Of die hulde dan wel verdiend was? O.i. ten volle. Daar werd n.1. op de „rotonde" van het circus een serie van 22 nummers ten beste ge geven, waarvan als geheel gezegd kan worden, dat het een wereldstadprogramma was, terwijl enkele onderdeelen, die we zoo dadelijk zullen noemen, excelleont waren. Waarlijk, Sarrasani heeft zijn oude naam eer aangedaan en iets ge bracht, dat voorheen hier nog nich dagewesen is. Drie uren lang tuurt men gespannen dan wel geïnteresseerd naar de helverlichte arena, waar nu eens dieren dan weer menschen of beiden hun staaltjes van behendigheid, durf etc. ten toon spreiden. En alsof het nog niet genoeg is wacht het publiek buiten de grootste sensatie van den avond. Spelen met den dood. - f -n s' T Daarvoor zorgt de onverschrokken Engelsch- man. die onder den artistennaam Axel Hirano zijn adembenemend nummer brengt. Hij laat zich, op een trapéze gezeten(?) snel in het rond voeren middels een ge motoriseerde torpedo, welke een stalen balans, die vrij hoog gelegen is, in be weging zet. In zeer groote snelheid ziet men de torpedo en de man door het donkere luchtruim zweven. Eerst is het allemaal nog „gewoon", maar als de man tenslotte alleen door den voet van zijn rechterbeen met 't apparaat verbonden is, dan staat U het hart stil. „De man is gek gewor den", zoo zeide iemand achter ons en bij onszelf gaven wij den zegsman groot ge lijk. Hier is inderdaad de dreiging van den dood, die voor een ongeëvenaarde sensatie zorgt. De beste nummers. Neen, dan zit men in het circus meer op lijn gemak, al spelen zich ook daar thrillers voor Uw verbaasde oogen af. Denk maar eens aan de Orantos, de acrobaten, die ongelooflijke durf demonstreeren aan de dubbele perche. En aan de Los Cherlos, waarvan er een geblind doekt en met een jute zak over het hoofd van de eene trapéze naar de andere vliegt, terwijl hij onderweg nog kans ziet anderhalve salto te maken! Of aan de 4 Castons, die inderdaad meer van gummiballen dan van menschen weg hebben. Dat zijn allemaal thrillers van het zui verste water. Maar daar zijn ook mooie show- acts als de verschillende dressuurnummers met olifanten, leeuwen, paarden, beren, ezels en honden. Het mooiste op dit gebied wordt ge leverd door den Tsjechoslowaak V. Trubka met zijn zes prachtige Bengaalsche Koningstijgers. Wat deze man met die groote prachtig ontwik kelde wilderniskatten bereikt heeft, is werke lijk fenomenaal. Het gaat niet aan verder in détails op het lijvige programma in te gaan. We zwijgen maar van de grappige Fernandos, die eminente muzikale clowns, van de Belli's en van de Veno's (die een extra ovatie kregen voor hun equilibristenwerk), enz. enz. We gelooven wel, dat we er in geslaagd zijn een indruk te geven van het Groszartige, dat Sarrasani hier ge- Geheel volgens voorschrift van Kinderarts Consult.bureau V f #- bracht heeft. Laat ons daarom besluiten met de opmerking, dat het geheel zeer beschaafd is en met de eenige aanmerking, die we kunnen maken: er was te veel van het goede. Niemand zal er spijt van hebben dit programma te zijn gaan zien! Adres van den Held. Bestuurders- bond aan het College van B. en W. Door het bestuur van den Helderschen Be- stuurdersbond werd het volgend schrijven aan het College van B. en W. gericht: Edelachtbare Heren. In verband met de nog steeds stijgende kolenprijzen en de in het algemeen groter wordende kosten van het noodzakelijk levens onderhoud, heeft ons bestuur hierbij de eer Uw College te verzoeken, wel te willen overwegen, of in het bovengenoemde geen aanleiding kan worden gevonden, zich tot den Minister van Sociale Zaken te wenden met het verzoek, de brandstoffentoeslag voor gesteunde werklozen en daarmede gelijk te stellen armlastigen te verhogen. Het zij ons bestuur vergund hierbij nog op te merken, dat reeds vele gemeentebesturen een dergelijk verzoek aan den Minister heb ben gedaan, waaronder door ons bestuur grote zowel als kleine gemeenten zijn aange troffen. Een verzoek Uwerzijds kan er wellicht toe medewerken den Minister te overtuigen, dat verhoging der toeslag dringend noodzake lijk is. Ho:gachtend, Voor het Bestuur, (wg.) W. Kraak, Voorzitter, (w.g.) C. Steenlage, Secretaris. Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 18 Sept. haar vijfde concours voor cude en jonge duiven vanaf Mons (België), afstand 286 km. De vogels werden om 8.10 uur in vrij heid gesteld met een Z.W. wind, helder weer. In concours waren 33 vogels. De eerste vogel werd getoond om 12.4.54 uur en maakte een snelheid van 1209 meter per minuut. De laat ste prijsvliegende duif werd getoond om 12.11.29 met een snelheid van 1178 meter per minuut. De prijzen werden verdiend als volgt: A. Felkers le en 2e prijs, 44.58 pt.F. Schol ten 3e, 4e, 5e, 6e en 7e pr., 41.22 pt.; R. F. Mulder, 6.90 pt.J. Riemers, 3.48 pt. Zondag a.s. Quievrain, 296 km. Zjj behalen goede resultaten. In het Zondag te Zandvoort gehouden schaaktournooi behaalden eenige leden van onze plaatselijke schaakvereen. „Schaakmat" mooie resultaten. Zoo verkreeg de heer J. Wijker den len prijs in de 2e klasse. J. Cheret den 2en prijs in diezelfde klasse en J. v. d. Kuijl den len prijs der 3 klasse. Een Balleroweek op nader aan te geven datum. In hotel „Texel" werd gisteravond een ver gadering gehouden van de Texelsche Algem. Middenstandsvereeniging, die een zeer druk be zoek ten deel viel. De Voorzitter, de heer I. Vlessing, wees in zijn openingswoord op den beteren toestand in de Middenstandsbedrijf, toch meende spr., dat nog steeds uiterste voorzichtigheid moet wor den betracht omdat vooral in de laatste jaren de handel door de strubbelingen overal vrij on zeker is, dit kenmerkt zich door achteruitloo- pen van de prijzen der ruwproducten. Voor den Texelschen Middenstand is evenwel een groote verbetering ingetreden bij vorig jaar, zei spr., omdat de veeprijzen sterk gestegen zijn en de werkloosheid vermindert. Hierna volgde lezing van Notulen en Jaar verslag door den secretaris, den heer J. H. Kik kert. Uit het laatste vernamen wij, dat het ledental der vereeniging thans 180 bedraagt en dat de financieelen toestand van de vereeniging zeer goed is. Verder gaf de secretaris in dit verslag een kort overzicht van de voornaamste zaken, die in het afgeloopen jaar in de Veree niging zijn gepasseerd. K.L.M.-dienst moet veranderd. De Voorzitter deelde hierna het een en ander mede over de pogingen die waren aangewend bij de directie van de K.L.M. om den winterdienst naar Texel, die vanuit Amsterdam zal worden onderhouden, vroe ger te doen plaats hebben, des morgens en later des middags, omdat de voorgenomen dienstregeling practisch voor Texel weinig nut zal hebben. Gevraagd werd om 's mor gens om 8 uur uit Amsterdam te vertrek ken en om 8.40 u. van Texel des avonds om 4 uur uit Amsterdam. In overweging werd gegeven om landingslichten voor dat doel op het vliegveld te ontsteken. De rekening van den penningmeester, den heer E. Boekei, was dit jaar gecontroleerd door de heeren Pisart en De Wit en in orde bevon den. Er was een kassaldo over 1936 van 435. Terwijl de contributie van dit jaar van 180 leden dezer dagen was binnengekomen. Tot bestuursleden werden herkozen met groote meerderheid van stemmen de heeren J. H. Kikkert en E. Boekei. Hierna werd na langdurige bespreking be sloten in den loop van dit jaar (de datum al nader worden aangegeven) nog een Ballero week te houden. Verder deelde de Voorzitter mede, dat in samenwerking met de verschillende Land- bouwvereenigingen actie was gevoerd bij T.E.S.O. voor behoud gedurende de winter maanden, ook van de laatste boot, hoewel er thans goede kans bestond dat dezen dienst ook in den winter zal blijven varen, heeft het be stuur van T.E.S.O. daarover nog geen beslis sing genomen. Bij de rondvraag informeerde de heer J. Kil- jan naar de gelden indertijd gestort voor de Midd. Credietbank. De Voorzitter deelde mede, dat er weinig kans bestond, dat er nog iets van zal worden uitbetaald. Verbetering van den weg naar 't Horntje. De heer Troost en Dros. van den Hoorn, en de heer De Wit, van den Burg, drongen nog maals krachtig aan om actie te voeren voor verbetering van den weg naar 't Horntje, laatstgenoemde maakte er het bestuur een ver wijt van dat men niet krachtig genoeg in deze zaak was opgetreden omdat er geen eigen be lang in het spel was. De Voorzitter aanvaardde dit verwijt niet. De heer Troost meende, dat er met de Schelpklei wellicht een oplossing in deze kwestie was te zoeken. De heer Parlevliet werd als Raadslid in deze zaak betrokken. Spr. wees er op, dat de heer Troost met zijn op merking over Schelpklei wel eens juist geraden kon hebben. Verder wees de heer Parlevliet er op, dat de besprekingen met Defensie enz. ver moedelijk nu over het doode punt heen waren. De heer P. Daalder bracht de Rioolkwestie te De Koog en de Kampeerregeling ter sprake. Het bestuur meende zich in de Kampeerrege ling niet te moeten mengen omdat blijkens de aanvrage om inlichtingen van de gemeentebe sturen elders Texel daarmede op den goeden weg is. Ook de heer Parlevliet werd bij de dis cussie over deze zaak betrokken. Spr. wees daarbij op de soepele behandeling van de rege ling thans en op de nieuwe regeling, die wel zal worden ingevoerd bij de indeeling der kam pen. Wat de rioleering aangaat, deze kwestie is urgent en B. en W. schenken er hun aan dacht aan. Verder zal op verzoek van den heer Daalder een poging worden aangewend om het sluitingsuur van winkels in de Koog een uur later (om 10 uur) te verkrijgen. Hierna volgde sluiting. HET TEXELSCH SCHAPENSTAMBOEK IN NOORDHOLLAND. De markten van geregistreerde ramlamme- ren zullen dit jaar worden gehouden te Scha- gen op Donderdagen 30 September en 7 Octo- ber 1937, voormiddags 8 uur op de Veemarkt tegenover café „De Posthoorn", te Hoorn op Zaterdag 25 September, 2 October en 9 Octo- ber, voormiddags 9 uur, op de Veemarkt, aan de voormalige kazernezijde en te Purmerend op Dinsdag 5 October n.m. 8 uur, op de Oos telijke helft van de schapenmarkt bij de koe markt. 21 Sept. 410 kg gezouten garnalen a 0.15; 100 kg ongezouten garnalen k f 0.15. Sl'üo .V >».\AI SCH NEDERLAND. Poelau Bras. t., pass. 13 Sept. Gibraltar. Poelau Laut, u., pass. 20 Sept. Ouessant. Poelau Tello. t.. 18 Sept. v. Batavia. Tawati, u., 19 Sept. te Sabang. Singkep, t., 18 Sept. v. Belawan. KON NED STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Achilles, 20 Sept. te Malaga. Ajax, 21 Sept. te Amsterdam. Alkmaar, u.. 17 Sept. v. Talcahuano. Amor, 19 Sept. te New-York. Bacchus, pass. 20 September FiniaUrrt. Boskoop, t., 18 Sept. v. Callao. Calypso. 20 Sept. te Piraeus. Costa Rica. u., pass. 19 Sept. Ouessant. Hercules, 19 Sept. te Hamburg. Hermes. 20 Sept. v. Tunis. Merope. 20 Sept. te Hamburg. Nereus. 21 Sept. te Amsterdam. Odysseus, 21 Sept. te Amsterdam. Oranje Nassau. 16 Sept. v. New-York. Orpheus, 19 Sept. te Stettin. Perseus. 20 Sept. te Amsterdam. Plato, 19 Sept. v. Brest. Pluto. 20 Sept. te Kopenhagen. Poseidon. 20 Sept. te Susa. Simon Bolivar. 19 Sept. te Hamburg. Tiberius, 20 Sept. v. Napels. Titus, 21 Sept. te Triest. Trajanus. 20 Sept. v. Algiers. Triton, 20 Sept. te Bourgas. Venus, 20 Sept. nam. 3 u. Dungeness KON PAEETVAAK1 MAATSCHAPPIJ. Houtman. 19 Sept. v. Algoabaai. Maetsuycker, 18 Sept. v. Wellington. Nieuw Zeeland, 18 Sept. v. Melbourne. Ombilin. 19 Sept. v. Sabang. Swartenhondt, 18 Sept. v. Mahé. Tasman, 18 Sept. v. Saigon te Kohsichang. KON HOLL. LLOTD. Eemland, 20 Sept. te Amsterdam. Waterland, u.. 20 Sept. te B. Aires. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Djambi. 18 Sept. v. San Prancisco. Hopecrest, 16 Sept. te Kurrachee. Marken. 17 Sept. v. St. Helena, 23 Sept. te Kaapstad verwacht. Salawaki, 18 Sept. te L. Marqués. Sembilan, 18 Sept. v. Bombay. Siantar. 18 Sept. te Davao. Silverwillow, 16 Sept. te L. Angeles. JAVA—NEW VO K-LIJN. Blitar, 20 Sept. te New-York. City of Evansville, 19 Sept. v. Singapore. Glaucus, 17 Sept. te New Orleans. Kertosono, 18 Sept. v. Baltimore. Kota Radja, passeerde 20 Sept. Kaap de Goede Hoop. Mapia. 19 Sept. te Batavia. Rhexenor. 20 Sept. te Belawan. Tabian, 19 Sept. v. New-York. JAVA-CHIN A-JAPAN-LIJN. Tjibesar, 18 Sept. te Batavia. Tjinegara, 17 Sept. te Manilla. Tjisondari, 19 Sept. te Hongkong. ROITEKDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, t., 20 Sept. te Suez. Dempo, t., pass. 20 Sept. Perim. Indrapoera, u., pass. 19 Sept. K. del Armi. Kota Baroe, u., pass. 20 Sept. Finisterre. Kota Nopan, t., 20 Sept. v. Sabang. Soekaboemi, u., pass. 18 Sept. Point de Galle. Tapanoeli, 20 Sept. v. Comos. STOOMVAAR! MIJ. OCEAAN. Alclnous, 19 Sept. te Hamburg. Achilles, 21 Sept. te Singapore. Diomed, pass. 18 Sept. Gibraltar. Laomedon, 18 Sept. v. Liverpool. Medon, pass. 20 Sept. Gibraltar. Memnon. 19 Sept. v. Penang. Patroclus, 18 Sept. te Suez. Patroclus. 19 Sept. v. Port Said. Polijphemus, 20 Sept. te Suez. Polijphemus, 16 Sept. v. D.ieddah. Protesilaus, 19 Sept. te Singapore. Stentor, 18 Sept. v. Penang. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 21 Sept. te Poortershaven. Jonge Elisabeth, 20 Sept. v. Rotterdam. Jonge Johanna, passeerde 19 Sept. Ouessant. HOLLAND-AMEK1KA-LIJN. Binnendijk. 18 Sept. v. Tampico. Blommersdijk, 19 Sept. te Londen. Damsterdijk, 19 Sept. te Londen. Dinteldijk, 18 Sept. v. Londen. Maasdam, 19 Sept. te Halifax. Rotterdam, 18 Sept. v. New-York. Statendam, passeerde 19 Sept. Lizard. Veendam, 18 Sept. v. New-York. Volendam, 21 Sept. te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk, 21 Sept. v. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN Alchiba. 20 Sept. te Rotterdam. Aldabi. t., 20 Sept. te Santos. Alwaki, u., pass. 20 Sept. Ouessant. heeft zijn enorme collectie ondergebracht in een aparte winkel, Koningstraat Daardoor zal het in staat zijn U overzichtelijker zijn collectie te toonen, terwijl tevens een nóg vlottere bediening mogelijk is geworden Deze hoeden-speciaalzaak brengt U direct bij de opening, die vandaag te 2 uur zal plaats vinden, de nieuwste modellen uit Parijs, Weenen en Londen, waardoor htt de moeite waard is er spoedig eens een kijkje te nemen Modehuis Herschel tracht U steeds het nieuwste tegen de laagste prijzen te brengen! Speciaal atelier voor vervormen van hoeden, pelterijen en bontmantels Reeds vanaf f49 50 brengen wij u een haardkachel met dubbele buizencirculatie. (u.tgeio^"0 5U 22 Sept. a.s. zullen de navolgende officieren per m.s. „Marnix van St.Aldegonde" van de Mij. „Nederland" naar Nederlandsch-Indië vertrekken Luitenants ter zee der 3e kl. L. W. C. Ger- lach, I. J. van den Bosch, J. C. A. Siliacus, G. A. M. Saraber. Officier van administratie der 3e kl. B. J. Asbeck Brusse. Officieren van den marinestoomvaartdienst J. R. A. Schenck de Jong, J. W. A. Langen- berg en W. M. Moppes. Kapitein van het 2e regiment veld-artillerie P. L. G. Doorman wordt binnenkort overge plaatst bij den generalen staf en is bestemd voor de functie van leeraar aan de hoogere krijgsschool. Officier van den marinestoomvaartdienst der le kl. C. L. H. Vincken, onlangs na ver blijf in Nederlandsch-Indië hier te lande te ruggekeerd, is ter beschikking gesteld. Officier van administratie der 2e kl. H. A. Keyser, onlangs uit Nederlandsch-Indië te ruggekeerd, is 20 Sept. geplaatst te Willems oord. rnst Weet gij dat soms maar één woord noodig is om van U een ander mensch le maken Gij hebl veel te veel van Uw krachten gevergd. De gevolgen blijven niet uit. Gij zjjt overspannen duizelig; altijd moede. Gij zijt prikkelbaar; de angst slaat U om het hart. Gij hebt zorgen die U te zwaar worden; Uw veerkracht, Uw draag kracht, Uw werkkracht verminderen zichtbaar. Dan hebt gij Sanguinose noodig! De Sanguinose. Dit is het woord! Denk er aan: de Sanguinose! De Sanguinose verrijkt Uw bloed: versterkt Uw zenuwen; verhoogt Uw veerkracht, Uw draagkracht en Uw werkkracht. Prijs per flesch f 26 fl. f 11.—, 12 fl. f 21.Omzetbelasting inbegrepen. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Verkrygbaar bij Apothekers en Drogisten wi; H

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7